Mild voorjaarsweer begeleidde Leidse pelgrims langs historische Amsterdamse gevels LWMGAT IJtiéy.miSTAD 55 |aar Werkmans Wilskracht Scherp Dótf /ef* „Minjon" jeugdomroep opende studio in Leiden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 11 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Godgevallige samenzwering van enkel mannen' Gisternacht zijn weer in groten getale de mannen en jongens uit Leiden en naaste omgeving opgetrokken naar de hoofdstad, om er „het vierens- waardig wonder" te herdenken, om als een biddend leger de ene straat in en de andere steeg uit te trekken, dit Jaar met als algemene intentie de Zwijgende Kerk, de Kerk der Stilte. Het „Genootschap van den Stillen Omgang" heeft van de busreis het vorig jaar een traditie, een gewoonte, willen maken. Niet alleen kan het vertrek dan dichter bij de Hartebrugkerk, waar traditie-getrouw een Lof gebonden wordt, plaatsvinden, maar de stopplaats in de hoofdstad is nu ook niet meer als vroeger aan een bepaalde plek gebonden, met alle geloop naar de Mozes en Aaronkerk vandien. Wel een strop voor de Spoorwegen, die nu er geen kolenschaarste meer is, wel weer zoals vroeger voor het Stille Omgangers-vervoer wilde zorgen. gegeven. Er was dus niet gelijk eni- 1600 Bedevaartgangers uit de Sleutelstad Zestien bussen stonden zaterdag avond op de Mare klaar voor vertrek. Ondertussen werd in de Hartebrug kerk door pater J. H. I. Nieuwen- huysen O.F.M. een Lof gecelebreerd, waaronder pater Eugenius Copray O.F.M. de predikatie hield. In zijn aansporing tot gebed en meditatie over het onderwerp „Vrede en Vrijheid voor de Kerk der Stilte" wees pater Copray allereerst op ons menselijk medeleven bij het .verraad van Boedapest". De mensheid was in al haar woede machteloos, aldus de predikant. Machteloos, omdat ieder een maar met zichzelf moest klaar komen, niet tot een vergelijk kon ko komen. Alleen niet in die zin mach teloos, dat er werkelijk geen middel bestaat, dat de verraders van Hon garije kan vernietigen. Dat middel is ons geloof, aldus pater Copray. En de zwijgende Kerk is het voorwerp van ons geloof. Het geloof immers is de overwinning: Jezus houdt van de vervolgden om Zijn naam. De Stille Omgang, zo vervolgde de predikant, is een Godgevallige sa menzwering van enkel mannen, die tezamen de levende berschermers vormen van de veste van 1345. De oses- en Aaronkerk geweest. De tocht werd veraangenaamd door mild voorjaarsweer. Zwijgzaam en monotoon. Het immense van di biddend leger, waarvan sommige groepen tot zestig kilometer in de omtrek waren ko men lopen, beseft men eigenlijk pas goed, als op een enkel punt één uitgestrekte stoet in de verte zicht baar wordt, zwijgzaam, en in mono tone gang. De Amsterdammers heb ber» die stilte niet verstoord. In de beruchte Oude Brugsteeg leek het er even op, maar de politie hield alles straf in de hand en 'n uur later stond men weer op het Waterlooplein, vóór de kerk, vlak bij het beeld van de Dokwerker, waar witte en rode en rose bloemen een milde geur veroor zaakten, om te herinneren aan de Februaristaking in de bezettingstijd, die voor de Zwijgende Kerk helaas nog niet geëindigd is. Mis in Moses- en Aaronkerk. De plechtige H. Mis, die om kwart over twee begon, werd opgedragen door deken W. P. M. Haring, geas sisteerd door pater Servus H. Keu- laerts O.F.M., diaken, en kapelaan J. W. M. de Jong, subdiaken. De acolythen op het altaar waren afkomstig van de Herensingelkerk. In zijn predikatie zette pater Keu- laerts uiteen, dat wij de H. Eucharis tie als een offer dienen te zien, ge meenschappelijk opgedragen, en ter versteviging van de onderlinge vriendschapsbanden. Dit sacrament is, aldus pater Keulaerts, een vlam van liefde. Als wij bidden om vrede, dienen wij eerst zelf vrede te heb ben met onszelf, onze broeders en met God. De eenheid, die dan ont staat, strekt zich uit over de grens van het IJzeren Gordijn heen, waar men nog lijdt om herenigd te kunnen worden. Het gebed in de Eucharistie is bij machte een kracht te ontwik kelen, die uitgaat boven die der ato men. Het koor werd aan het orgel bege leid door Joep Schreurs, wiens ma jestueuze instrument de delicate sfeer in de prachtige barokkerk ver hoogde. Het orgel, dat ten dele van Franse makelij is, één der beste van ons land en daarom onder Mo numentenzorg. Het werd tijdens de Communie bespeeld door de heer A. Walter uit Leiden. Anderhalf uur later stond men weer op straat en rond vijf uur reden de bussen Amsterdam uit. Feestavond in Stadszaal Nieuwe trommen voor kapel de dijken, die het tegen het water I allen een mooi vaasje met bloe- beschermen, even eigen ak haring en v Ter gelegenheid varhet55-jarfc men Qok bracht hjj een dankwoord kaas. Een typisch Hollandse mani- b.frt*an V™,.taim de burgerij voor hun spontane festatie in een wereld, die zich om- Werkn^ Wilskracht werd saterdag draait in zün droom. avond een feestavond ^houden Jn De organist A. Martyn speelde tot slot een gedeelte uit één der concer ten van Handel. Leidenaars een der eersten. Tegen half twaalf vertrokken de bussen uit Leiden, ditmaal niet zoals vorig jaar voorafgegaan door de Rijkspolitie. Wél werd de stoet vanaf het binnentreden in de hoofdstad ge ëscorteerd door de Amsterdamse ver keerspolitie, die de bedevaartgan gers keurig door het nachtelijk stads leven loodste naar de Nieuwe Zijds Voorburgwal, vlak bij de bureaus der landelijke couranten. Als een der eerste ging de Leidse groep bedevaartgangers tegen één uur over het Spui naar de Heilige Stee, nog niet door d$ lantaarn aan- Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.-ex. Gen. II mej. E. C. Verhoeff te Rotterdam en de heren J. de Beij te Leeuwarden, E. C. Campioni te Oegstgeest, Th. J. Hanraht te Voorburg, J. F. M. van Kimmenade te Nijmegen, H. Knape te Warmond, J. O. W. Weber te Den Haag en H. E. der Weduwen te Delft. Geslaagd voor het semi-artsex. mej. T. J. v. d. Meulen te Oegstgeest en de heren E. Cijfer te Den Haag en J. v. Steveninck te Voorburg. Geslaagd voor het artsexamen mej. M. C. van Eek te Leiden en de heren J. J. Hamming te Oegstgeest en G. II. Holtslag te Leiden. Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht de heer R. P. W. Frima te Den Haag. POTLOOD en GEEST de grote zaal der Stadsgehoorzaal. Tot de laatste plaats was de zaal bezet, toen de voorzitter, de heer J. v. Weizen, alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het blonder de vele afgevaardigden van zuster verenigingen uit Leiden. De heer v. Weizen dankte de dirigent, de heer J. Dol, die deze avond evenals de beschermheer, de heer W. Schrandt, verhinderd was, voor al hetgeen deze gedaan heeft om W. W. vooruit te brengen. Hij deed vervolgens een beroep op de jongelui van Leiden zich toe te leggen op de muziek, opdat zij de plaatsen van de oudere leden in de Harmoniekapel, die de gelederen moeten verlaten, kunnen innemen. Aan het slot van zijn openings woord sprak de voorzitter nog een dankwoord tot de heer Mark voor het vele werk dat deze gedaan heeft in het belang van Wedkmans Wik- kracht. Hierna kreeg de heer J. Ouwerj kerk, voorzitter van het feestcomité het woord. Hy overhandigde een compleet stel nieuwe trommen aan de voorzitter. De kapel had deze trommen hard no dig. Het geld voor deze aankoop werd verzameld dank zij een oud papier-actie. Twee en een half jaar lang hebben vele leden zich dag aan dag beschikbaar gesteld om bü de burgerij oud papier op te halen. Het resultaat van deze actie leverde 2200 op. De dames die hieraan ook Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria d. v. W. den Hengst en B. W. Beij. Cecilia d. v. A. de Man en M. J. Tuinhof de Moed. Hendrika d. v. F. Redel en A. M. de Jong. Mirjam Antoinette d. v. J. van Halm en J. M. A. Hopman. Hubert Herman José z. van E. H. A. Wiiler en B. Nieweg. Overleden: C. Prins 68 j wed. van: P. F. Cornelisse. N. J. Blom 72 jaar man. E. van Veen 76 jaar wed. van F. L. M. Steenwinkel. No. 509. Horizontaal: 1. stap. 4. scheepsvloer, 6. hevige wind, 9. deel van de bijbel (afk.), 11. afgesloten bebouwd veld, 12. boom, 13. hangt aan de mast, 15. voorzetsel, 16. zeke re meloen, 17. deel van de bijbel (afk.), 18. munt in Nederl. (afk.), 19. jongensnaam, 20. berg bij 't oude Troje. 22. voorzetsel, 24. grappenma ker, 26. koor van zangers, 27. zwaard vis. Verticaal: 1. voor, 2. stoomschip (afk 3. dag der week, 4. lengte maat (afk.), 5. eiland in 't Z. O. v. d. Aegiïsche zee. 7. voorzetsel, 8. godsdienst (afk.), 10. wijze, 12. lichaamsdeel, 19. nakroost, 20. voor- lichaamdcel, 19. nakroost, 20. voor zetsel, 21. water in N. Brab., 23. ieder, 24. muzieknoot, 25. term bij het boksen (afk.). Oplossing morgenavond. Wat lezers schrijven DE OVERWEG AAN DE HERENSTRAAT Naar aanleiding in uw blad van zaterdag 9 maart, komt mij weer in gedachte het verzoek wat ik U al eens gedaan hebt, om eens nader in te gaan op de beveiliging aan de overweg aan de Herenstraat. Het komt mij voor, dat deze nog steeds tc wensen overlaat. Volgens mij moet het zo zijn: wanneer de overweg niet gesloten is, moet het sein op onveilig staan. Dit is een normale eis. Wan neer wij op de rem van een auto trappen en de rem werkt goed, maar het stoplichtje brandt niet, dan krij gen wij een bekeuring, ook al brandt er maar één lichtje van de twee Waarom plaatsen de N.S. de auto matische bomen en de schrikhekken niet 6 meter van de spoorbaan af. Wanneer er iets gebeurt, dan worden de reizigers in de trein niet door glas scherven gewond en de automobilist heeft dan nog een kleine kans niet verpletterd te worden, wanneer hij op het laatste ogenblik nog een klei ne ruimte benutten kan. Een taxi-chauffeur. giften. De aanwezigen konden na dit of ficiële gedeelte nog enkele uurtjes genieten van het cabaret-gezelschap André Carrel, waaraan medewerk ten: het show-orkest Martin Erich, The Martelly's, dog-show, De Os mani's, acrobatiek en Else Helenius met André Carrel in de sketchjes. Aan de vleugel zal Tony Schiffer- stein. De avond werd besloten met een gezellig dansje o.l.v. de heer W. ,J. van Wijk met dansmuziek van het dansorkest Martien Erich. Een gul applaus bewees dat het gebodene zeer in de smaak was ge vallen. f/1 DE RUST VERSTOORD. De rust van de vroege lentemor gen die nog zo doordringend kil kan zijn werd ruw verstoord door sirenegeloei. Even later kwamen en kele zwart-gehelmde mannen de ka mer van een huis aan de Kaiser- straat binnenstappen, waar een be jaarde dame nog wat zat te genieten van de behaaglijk-brandende haard. Groot was haar schrik, toen zij be sefte, dat de indringers brandweer lieden waren. De mannen wezen naar de kachel en naar het dak, ze maak ten gebaren en trachtten haar iets uit te leggen. Ze verstond hen niet. Ze had even min gehoord, dat er enkele minuten eerder hard en lang gebeld was door een buurman, die haar had willen waarschuwen, omdat hij rook uit het dak en de ramen van haar woning zag opstijgen. De man, die geen ge hoor kreeg, had de brandweer ge beld en zijn bevindingen medege deeld. Derhalve werd het nodig ge oordeeld dat behalve een volledige bluseenheid zich ook een ambulance naar de plaats van het dreigende on heil zou spoeden. De spuitgasten waren met de ma- girusladder op het dak en langs de achtergevel naar binnen geklommen en een onderzoek had inmiddels uit gewezen, dat het rookkanaal van de schoorsteen totaal verstopt was. Van al het gerucht had de dame niets vernomen en daarom was haar reactie: „Jullie zijn hier heus ver keerd: de kachel mankeert niets". Een van de spuitgasten kwam op het idee om in de slaapkamer van de hardhorende vrouw te gaan zoeken naar haar gehoorapparaat. Toen dat gevonden was, kon het gesprek met Soc. Belangen. (Oude Singel) 7.30- meer vrucht vervolgd worden. De 8.30 nam. dame werd overtuigd, de haard ro- Een nieuw geluid Leiden was vanmorgen een nieuw geluid rijker. Men zou vrij afge zaagd met Herman Gorter kunnen zeggen: een nieuwe lente, een nieuw geluid. Over de nieuwe lente behoeven wij niet in details te treden: ook u zult vanmorgen wel met open winterj gewandeld hebben in het milde zon netje, de eerste kostelijke zweet druppeltjes vergietend. Voor het nieuwe geluid zorgde de vuilophaaldienst, die de bellen op de achterkant van de wagens nu offi cieel gebruikte. Dat wil niet zeggen, dat de burgerij nu direct volgens de wensen van de nieuwe verordening reageerde. Wij zagc vuilnisemmers al vroeig in de moi genuren op straat staan. Na het pas seren van de reinigingsmannen, trof fen wij in de Haarlemmerstraat nog twaalf lege bakken aan. De burgerij moet er kennelijk eerst nog even in komen. Overigens is ons uit geen enkele melding gebleken, dat de po litie vanmorgen al verbaliserend op trad. Leidse Agenda DINSDAG 12 MAART St. Vincentiusvereniging. Algeme ne vergadering. Na H. Mis „In Vrolijcke Arke", Pieterskerkkoor- steeg 15, 8.15 uur nam. R.K. E.H.B.O. Leiden. Aanvangs- cursus R.K. Lyceum, 8 uur nam. St. Eloy-adviesavond. Geb. v. Chr. kend-en-wel weggenomen en de schoorsteen op brandend roet ge controleerd, waarmee het angstig (lijkend) avontuur tot een gelukkig einde kwam. Wegmisbruikers. Op de Maresingel, op het kruis punt met de Sophiastraat kwam za terdagmiddag een wielrijdster te vallen, toen ze „gesneden" werd door twejp voor haar fietsende jongens, die onverhoeds lingsaf de Sophia straat insloegen. Het slachtoffer, de 37-jarige mej. N. B. van de Oude Herengracht, brak bij de val haar rechter onderarm en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De twee jongens, die aanleiding waren tot dit In jeugdhonk Weidehof Het was de afgelopen zaterdagmid dag weer een belangrijk ogenblik voor de Leidse Jeugdactie, die het overkoepelende orgaan van alle jeugdorganisaties uit de stad vormt. Want onder haar auspiciën opende één van deze organisaties, de „MINiatuur Jeugd Omroep Neder land, de Minjon, haar nieuwe studio. De „Minjon" is een verlengstuk-op- middelbare-school-niveau van de AVRO. Drie en een half jaar geleden werd deze miniatuur-omroep in het leven geroepen door Herman Broekhuizen, die nu ook in Leiden de studio met een toepasselijk woordje opende. Toeval. Die studio van vier bij zes meter is ondergebracht onder één van de talrijke nieuwe flatwoningen in het Haagwegkwartier. Om de paar wo ningblokken is een z.g. jeugdhonk aangebracht, om als onderdak voor allerlei jeugdactiviteiten te dienen. En, zoals Maarten Hoogerwerf, de huidige „consul" van de afdeling Lei den, in zijn toespraakje zei, de Leid se Minjon is er door een toeval aan gekomen. In het honk huisden eerst een aantal verkenners, maar in de cember van het vorig jaar werd de groep opgeheven. Op het ogen blik, dat de Minjon het honk kreeg toegewezen, ging men met alle macht aan het werk. De studio werd geluid- dicht gemaakt, en gescheiden in een opname- en een regelkamer. Zoals in de „echte" omroepwereld gebeurt, bracht men een aquarium" aan, zodat de technicus door een glazen raam de acteurs in het oog kan houden. De opnamekamer is verfraaid met een wandschildering van Lunc kern. Zij gaf in frisse kleuren een impressie weer van een guitarist, een bassist en een zanger. De (boardpapieren) afscheiding was aanvankelijk nog door een laker» aen het oog onttrokken. Maar nadat Herman Broekhuizen enkele waarde rende woorden gesproken had, sneed hij met een schaar het lint door en was de studio geopend. Speechje Herman Broekhuizen. De heer Broekhuizen releveerde in een speech de kwaliteit en de kwan titeit van de bijdragen der Leidse Minjon-ers en wees op de goede sa menwerking met de L.J.A. Een speciaal woord van dank liet hij horen over ond-"consul" Joop Stokkermans, die sinds enkele we ken is vervangen door Maarten Hoo gerwerf. Na de opening klonk van de band recorder een toepasselijk liedje in ca. baret-stijl, dat Machiel van de Kwar tel, dezelfde morgen nog geschreven en ingestudeerd had. Toepasselijke speeches waren tevo ren gehouden door de heer H. Zun- derman, secretaris der L.JA. (huma nistische groepering), de heer J. A. M. van Zonneveld, namens de Poli tieke Jongeren Contactraad), ds. P. L. Schoonheim, voorzitter der L.J.A. (Protestants-Christelijke groepering), de heer G. Steinbach (secretaris-pen ningmeester der L.J.A.) en de heer A. J. Schoneveld, secretaris van de woningbouwvereniging „Eensgezind heid, de eigenaresse van de flat, waarin de studio is ondergebracht. Laatstgenoemde was vergezeld van de heer W. G. van Katwijk, penning meester van deze vereniging. Tevens gaf van zijn belangstelling blijk de heer Th. Scholte, die de ka tholieke groepering in de L.J.A. ver tegenwoordigt. Gistermiddag werd de studio door de ouders van de Leidse leden van Minjon bezocht. Bovendien was toen aanwezig de heer J. C. van Schaik, wethouder van onderwijs. Archeologische Lezingen. Prof. dr, H. Brunsting: „Nieuwe opgravingen op Kreta", Rijksmuseum van Oud heden, 8 uur nam. K. Sc O.-lezing. J. P. Strijbos over Zuid-Frankrijk en de Pyreneën. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Expogé en K. N. Bond van oud-on derofficieren: Bezoek Weense IJsre- vue te Den Haag. Afrit Stadhuis plein, 7 uur nam. WOENSDAG 13 MAART K.A.B.-afd. Leiden. Jaarvergade ring. Jacobazaal Burcht. 19.30 u. n.m. N.I.V.E. Excursie naar het Neder lands Instituut voor Preventieve Ge neeskunde. Ontvangst Wassenaarse- weg. 10.15 uur v.m. R.K. Sigarenwinkeliers. Vergade ring De Harmonie, Breestraat 16, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 14 MAART K. O.-cursus Bloemschikken. Fe deratiehuis, Gerecht 10, 7.30 u. n.m. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver. Film avond. Zoologisch Laboratorium, 8 uur nam. Ned. Mij v. Nijverh. en Handel. Betekenis van de Grafologie voor het bedrijfsleven, prof. dr. C. J. F. Bött- cher. In den Vergulden Turk, 12.30 uur nam. Oud-studenten Toneel. „Welkom Thuis", voorstelling t.b.v. het Studen tensanatorium. Schouwburg 8 u. n.i „Veron". Wat zich bij Vossenjach ten voordoet, Rehoboth, 8 uur nam. „De Goede Woning". Jaarvergade ring, Jacobazaal 7.45 uur nam. Emigratie-filmavond. Lissone-Lin- deman. De Burcht, 8 uur nam. Ned. Ver, „De Verzamelaar". Ruil beurs. Café „De Valk", Stationsweg, hoek Morssingel. Aanvang half acht nam. VRIJDAG 15 MAART „St. Christoffel". Ledenvergadering „De Harmonie", 8 uur nam. ZATERDAG 16 MAART Ned. Ver. Afschaffing Alc. dran ken. Receptie 60-jarig bestaan. „Ons Centrum", Hooigracht 84, 15.3017 uur nam. R.K. Instuif Haagweg. Pater Ray mond Sasse van Ysselt o.f.m. over films en de vervaardiging daarvan Leonardushuis, 8 uur nam. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 9 Maart 1857. Bijlage gemeenteraad. Zit ting van 7 Maart. Tegenwoordig de H.H. Stoffels, Siegenbeek, Sikkel Groos, ten Sande, LJssel- steijn, Olivier, Lisman, Le Poole, Huyser, Hubrecht en de Voor zitter. De Burgemeester deelt mede, dat de Heeren de Moen en Gevers kennis hebben gegeven verhin derd te z\jn deze vergadering bij te wonen. Na het openen der vergadering de Burgemeester de presentielijst hebbende doen voorlezen, blijkt het, na een half uur gewacht te hebben, dat niet de grootste helft der ledeti van dezen raad is op gekomen, en vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of beslui ten, heeft de Burgemeester de vergadering gesloten. GEM. AANKONDIGING VAKANTIEREGELING KAPPERS- BEDRIJVEN. Burgemeester en wethouders der gemeente Leiden brengen ter open bare kennis, dat op de secretarie dier gemeente, kamer 125, is nedergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maandein de vakantieregeling kappersbedrijven, vastgesteld door de Raad dier gemeente in zijn vergade ring van 4 maart 1957. Laatste Berichten KLEIN MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Hedenmorgen is boven de Veluwe een klein militair vliegtuig veron gelukt. Het toestel kwam in een wei land nabij Elspeet terecht. Naar wordt gemeld is de vlieger, de heer Van Leeuwen uit Santpoort, zwaar gewond. De vlieger zat in het toe stel bekneld. Hij werd door omwo nenden uit zijn benarde positie be vrijd en is naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Het voor 15 maart aangekondigde k.n.t.V. Lakenhal-concert kan we gens de verbouwing in de Lakenhal helaas geen doorgang vinden. Het bestuur zal u de nieuwe datum van het concert tijdig laten weten. ontsnapte recidivist aangehouden. De 25-jarige recidivist M. S. uit Utrecht, die voor het plegen van in braken in de strafgevangenis te Den Haag was opgesloten, heeft vrijdag 8 maart kans gezien te ontsnappen. Zaterdag 9 maart herkende een rechercheur hem, toen S. door Utrecht liep. Met assistentie van en kele agenten slaagde de rechercheur erin, na een wilde klopjacht, op het terrein van een Utrechtse metaal industrie S. te pakken te krijgen, waarna deze weer naar de strafge vangenis te Den Haag werd overge bracht. ZONDAG 17 MAART „St. Paschalis Baylon". Sociale zondagmorgen. Na de H. Mis in ka pel St. Elisabeth-Ziekenhuis te 10 u., ontbijt in De Burcht'. R.K. Instuif Herensingel. Optreden Hongaarse violist Boris Lensky, Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zuider Lammenschansweg 4, tel. 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). WU kunnen dan alsnog trachten 11 een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. GEVESTIGD In do week van 28 febr. t/ra 6 maart '57. P. J. du Burck en fam., buffetchef, Langebrug 71; H. A. den Besten en fam., rijksambtenaar, Hoflaan 257; T. Verkerk en fam., kantoorbediende. Jacob Cats- laan 105; K. J. Janssen-Van Scheijndel en fam.. Hoflaan 235; M. H. de Vreede en fam.. sigarenwinkelier. Morsweg 108; F. A. Meijer en fam., militair, Hofln 221; Ch. Zweistra en fam., instrumentmaker, Hoflaan 287; H. R. Tegelaar, automon teur, Zaanstraat 30; J. H. van den Berg, Kam. Onneslaan 51; A. M. C. Geerling, Nieuwe Rijn 46; M. Kuijper, kleuter leidster. Hoogl. Kerkgracht 29; M. G. A. Chambry, arts. Roodborststraat 42; H. J. Wytenburg. hfd werktuigk.. Thorbecke- straat 46; A. Dekens, reiziger, Beschuit steeg 1; Th. Niemeijer. Rapenburg 117a; R. Borger, Dijkstraat 26; P. M. Jansen van. Rozendaal, gezinsverzorgster. Rijns- burgerweg 86: E. Bruin, Rapenburg 131; A. Scheer-Van Dam. De Sitterlaan 69; M. C. A. Embrechts, h. i/d huish., Zee manlaan 32; M. Mulder-Van Nunen, v. Bemmelenstraat 14; R. de Boer, mag.- meester, Haarlemmerstraat 234a; J. Then A Looi, Kam. Onneslaan 24; P. C. Sloos, constr. werker, L. St. Agnietenstraat 15; B. Kop, kok. Langebrug 48; J. M. J. Reljnders, plaatwerker. Pioenhof 19; J. M. P. Schreurs, instrumentmaker, Rood borststraat 29; J. J. S. Greiving, arb. spinnerij, Verl. Nassaustraat 12; A. J. van der Eb, Franchimontlaan 64; E. Oort, Sterrenwacht 5; J. C. Sinke, Zocterw. Singel 17; J. A. M. Annink, verkoper, Wasstraat 34: M. M, Driesen, h. i/d huis. houding, Morsstraat 44: J. Th. Hoger- vorst, elektr. techn. teken., Nwe Rijn 8; G. Bodijn, metselaar, Clarensteeg 18a; T. J. Brink, Bakhuis Roozenboomstr. 31; E. P. Blom, gezinsverzorgster. Rijnsburger- weg 86: J. P. van Felius, gezinsverzorg ster, Rijnsburgerweg 86: Th. G. M. Ver meulen, verpleegster, Rijnsb.weg 10; H. Hoekstra, verpleegster. Rijnsb.weg 10; J. M. A. van Hemert, huish.kundige, Rijns- burgerweg 10. VERTROKKEN' H. L. Vos en fam.. Beijerincklaan 19, Delft, Kamerlingstr. 39; L. van der Pot en fam., Pioenstraat 7, Apeldoorn, Tien- woningenweg 15; J. M. van Hoeflaken-de Koek en fam., a/b Morssingel t/o 3. Liberia: J. van Duist en fam., Madoera- straat 27, Australië: J. LasschuUjt en fam., Noordeinde 41, Ommen, Berg weg 6b; Y. N. Tan en fam., Cobetstr. 42, Indonesië; J. R. Klink en fam., Was straat 10, Arnhem, De Bechtlaan 8 III; S. M. Sumitakusima (Raden) en fam., Rijnsb.weg 52, Indonesië; M. E. Wevers- Geuke en fam., Marnixstraat 43, Bruns- sum, Beekstr. 21; J. M. J. Boom. IJssel- kade 10. De Bilt U., Ruysdaelplein 1; A. Nauta. Cobetstraat 13, Sliedrecht, B 69; A. C. M. Huschka, Zeemanln 18a, Haar lem, Kijkduinstr. 26; Th. P. Benjamins, Melch Treublaan 1, Amsterdam, Marnix straat 284; M. G. van der Hoeve, Groen - hovenstraat 21, Voorburg, Den Burgh- straat 17; W. van der Plaat, W. Singel 27, Boskoop, Deh Ham 7a; Ch. J. A. Panders, Rijnsburgerweg 10, A'dam, Van Hall straat 82; E. Jellcma, Rijnsb.weg 115a, Buren, Erlchemseweg 32; M. G. Scheepe, Rijnsburgerweg 10, Rotterdam, Noord singel 204; A. M. de Cock, Boerhaave- laan 2, Oegstgeest, Koninginnelaan 9: J. M. Schurink, Herengracht 13, Amster dam, Beethovenstr. 69b: G. Pluis. Bree straat 97. De Bilt U.. Gezichtslaan 102. J. P. R. Meijkamp, v. 't Hoffstr. 12a. Canada. N. Janssen. Rijnsburgerweg 10. Zeist, Prof. Sproncklaan 43; P. Kanis. Hof v. Venetië 9, Den Haag. Rijswijkse- straat 2; A. Filippo, Waardgracht 8, Zaandam, Zuiddijk 320; A. G. M. van der Drift-Te Boekhorst, Herensingel 31, Rijs wijk Z.H., Haagweg 117; T. A. van der Klip, Levendaan 72a, Ned. Nw Guinea; H. S. van der Wiel. Zocterw. Singel 9, Middelburg, Bleek 5; H. J. Hoogduin. Kanaalweg 200, Voorschoten, a/b bij Rijnd. 114: A. A. Russchen. De Genestet- straat 54. Heino. Lemelervelseweg 20; G. Wiekhart. Morsweg 108, Leiderdorp, W. de Zwijgerln 40; H. A. Wiekhart, Mors weg 108, Leiderdorp. W. de Zwijger laan 40; M. de Widt, Spieghelstraat 21, Oegstgeest, Soembastraat 30; R. van Drongelen, Rijnsb.weg 144, Sassenheim, Charbonlaan 13J. J. C. de Rijk, Oude Singel 44a, Breda. Sophiastraat 28; P. Sierat. Caecillastraat 18, Krommenie, Zonnelaan 34; A. L. de Jaeger, Drift- straat 48a, Leiderdorp, Willem de Zwij gerlaan 40.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2