Voorlichtingsdag over ruilverkaveling in Roelofarendsveen Geheime zitting redt voorstel van B. en W. Duikers vonden geen expiosieven in de „Edgar Bonnet" Scherp Euromarkt- regering PUROL Kantongerecht te Alphen a» d. Rijn kreeg een gemoderniseerd gebouw ZATERDAG 9 MAART 1957 DE LEIDSE C< jID6E_CQURANT PAGINA 2 Aangezien het programma van de Jaarlijkse voorlichtingsdag te Roe lofarendsveen in het teken stond van dc ruilverkaveling was het be grijpelijk dal daarvoor vrijdag in de Pancratiuszaal grote belangstelling bestond. De morgen-bijeenkomat stond o.l.v. de voorzitter dor veiling de heer Th. W. Schrama die in zijn openings woord welkom mocht heten de ver tegenwoordigers van het rijkstuin- bouwconsulentschap de heer Klap wijk alsmede ir. D. A. Fernandera, chef cultuur technischedienst der ruilverkaveling Roelofarendsveen. Als eerste verkreeg hierna de heer K. Boschma. bodem-deskundige van het Rijkatuinbouwconsulent- schap het woord voor het houden van zijn lezing over drainering in het algemeen en de mogelijkheden van waterbeheering in de dichtge- spoten sloten in hgt bijzonder". In Roelofarendsveen met zijn veen grond ia bevloeiïng minder urgent, dan een goede afvloeiing van het water. Vooral de intensieve teelten zijn zeer gevoelig voor een goede waterbeheersing. Spr. schetste de grondwatertoestanden in percelen rondom drainering, waarna hij de voor- en nadelen van diverse drai- als men nu een kas bouwt, dit voor eigen risico is. Voorts wijdde spr. breedvoerig uit over de financiering van overname cn verplaatsing van kassen in de ruilverkaveling. In dit kader van de ruilverkaveling be sprak spr. de ontginning in Noorder- Buurt polder in de gemeente Zeven hoven, waar men ca. 80 H A. tuin grond vrijkomt. De mogelijkheden voor vestiging teelt en de afzet der produkten werden nader belicht. Vooral vestiging in het raam der ruilverkaveling werd breedvoering bezien, waarbij ook de finantiële bezwaren de aanwezigen niet onthou den werden. Echter zullen deze kos ten zeer zeker niet zwaarder zijn dan te Roelofarendsveen. Als laatste spreker op deze mor gen-bijeenkomst behandelde de heer J. van Harten het onderwerp „De functie van een goede bedrijfsschuur in het tuinbouwbedrijf. Het bouwen van de schuur aan het woonhuis vast heeft het bezwaar dat de schuur dan gedeeltelijk voor de huishou ding gebruikt wordt Bij losse bouw zal de schuur volledig voor het be drijf benut worden, en kan gebouwd worden op de plaats die het meest geschikt is voor het vervoer van de producten. De grootte van de schuur nëririgs-mëthodën toelichtte." Uit- i moetaan het bedrijf fijn aangepast. voerig ging spr. in op het systeem drainering op fruit, een wel kost bare maar zeer goede methoden op het probleem der dicht gespoten slo ten dat met de ruilverkaveling aan de orde komt, werd door spr. breed voering ingegaan. Gevreesd wordt dat onvoldoende afwateringssloten zullen overblijven hetwelk ongemo tiveerd te noemen is; men is bang voor het optreden van groei-ver- schillen, die bijeen deskundige toe passing slechts gering zullen zijn. Het volgende onderwerp „Kassen bouw en zijn moeilijkheden" vooral ook met betrekking tot de ruilver kaveling, werd besproken door de heer A. J. van Velzen. Allereerst behandelde spr. hiertoe het doel van de ruilverkaveling. Kassenbouw wordt meestal uitgevoerd om een Ibedryf meer rendabel te maken. Dus geen kassenbouw om in het oude dorpscentrum te blijven wo nen. Daarom moet men beseffen, dat terwijl het licht in een goede be drijfsschuur zeer belangrijk is. Ven tilatie zonder tocht vraagt zeer ze ker de aandadht, evenzo ook de ver warming. Een gedeelte als magazijn moet voldoende droog zijn, en ook ge schikt gemaakt kunnen worden voor opslagplaats van machines e.d. Voorts moet er een goed afsluit bare kast zijn voor het opbergen van bestrijdingsmiddelen. Voor de middagbijeenkomst was de belangstelling zeker niet kleiner dan 's morgens. Nu berustte de lei ding bij de 2e voorz. der veiling de heer A. H. Verdel. Als inleiding op zijn onderwerp komen. „Bedrijfsfinanciering" liet de R.T.C.- er G. W. van der Helm de teelt der produkten in vroeger jaren in de Veenstreek de revue passeren. Deze heeft in de laatste 26 jaren wel gro te veranderingen ondergaan. In Roe lofarendsveen veel platglas voor de aardbeienteert, alsmede een ruimete kassenbouw. De Veenstreek maakt op 't ogenblik in gunstige zin naafi. Ook heeft men naam gemaakt met de kassenbouw, de verrolbare wordt dan ook het Veense type noemd. Misschien niet voor ajle tuinbouwcentra de .meest economi sche, heeft blijkens in de Veenstreek haar sporen verdiend. Naar aanleiding van de opgedane kennis en ervaring met de bedry*- ven in het Waarborg Instituut kwam spr. tot de bedrijfsfinanciering. Hier bij was gebleken dat er vele bedrij ven de laatste jaren steeds meer met vreemd geld gewerkt wordt. Diverse teelten vereisen wel een grotere investering, zodat een ho gere opbrengst niet altijd een hoger inkomen aangeeft. Spr. maande der halve tot voorzichtigheid, en noem de vooral een goede boekhouding van groot belang, daar deze nood zakelijk is om de bedrijfsresultaten te kunnen bepalen. Spr. weer voorts op de noodzaak van een gezonde financiële bedrijfs voering die noodzakelijk is om aan minder goede jaren het hoofd te kunnen bieden. Na deze met aandacht gevolgde inleiding nam een forum achter de bestuurstafel plaats om op de te stellen vragen zo mogelijk een ant woord te geven. In dit forum had den zitting ir. G. W. v. d. Helm als gespreksleider, ir. D. A. Fermanders v. d. ruilverkaveling, A. H. Verdeel voor de plaatselijke problemen bij de ruilverkaveling, J. van Harten v.d. bedrijfsschuren en tuinbouw techniek, W. P. Zethof voor de bloe misterij, A. J. v. Velzen voor de groenteteelt, en K. Boschma voor de bodem problemen. Over het stellen van vragen had dit forum niet te klagen, wans vele problemen kwamen ter tafel, hoofd zakelijk betreffende de ruilverkave ling. Dat alle vragenstellers volledig tevreden zijn gesteld, zal zeer ze ker ook niet de gedachte van het fo rum zijn geweest, maar wel zal het rijkelijk zijn nut hebben gehad om tot een beter begrip van de talrijke problemen ver ruilverkaveling te Gemeenteraad van Leiderdorp d Om de vrije vaart Egyptische duikers zijn gisteren begonnen met het zoeken naar de springstoffen, welke zich volgens de Egyptische regering in de tot zinken gebrachte sleepboot .Edgar Bonnet" zonden bevinden. Zij hebben echter niets gevonden; wel een bewijs, dat het de Egyptenaren met hun verhaal over de gevaarlijke explosieven slechts te doen was om de werk zaamheden in het Suez-kanaal te sa boteren. Nederlandse berglngsvaartulgen liggen vlak in de buurt van het wrak om meteen aan het werk te kunnen gaan wanneer de Egyptische regering daartoe toestemming geeft. Zodra de „Edgar Bonet" uit het vaarwater is gesleept, zal het kanaal bevaarbaar zijn voor schepen tot ruim 10.000 ton. Het andere wrak, waarvan de ber ging eveneens wacht op het zoeken naar explosieven, de Abcukir, ligt niet in dc vaargeul en levert geen directe belemmering op voor de scheepvaart. De schepen die gisteren het kanaal Wilden Amerikanen Gaza bezetten? De door de Israëliërs benoemde burgemeester van Gaza, Rosjdl Sja- wa, heeft vrijdag tegenover journa listen verklaard, dat de Ver. Staten twee dagen vóór de Israëlische aan- - val aangeboden hadden de strook van t Gaza te bezetten, aldus berichten die iri Cairo ontvangen zijn. Sjawa zei volgens deze berichten, dat Amerikaanse oorlogsschepen, die toen in de kustwateren van Gaza kruisten, een boodechap gezonden hadden, waarin dit aanbod werd ge daan. Er was niet op deze boodschap geantwoord, omdat contact met de Egyptische regering onmogelijk was, dodh de boodschap was doorgezonden aan het Egyptische lid van de be- standscommissde, majoor Abbas Idiki. Ook deelde Sjawa mede, dat als gevolg van de Israëlische bezetting in de strook van Gaza 3500 mensen om het leven zijn gekomen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van defensie heeft het bericht, dat zijn regering zou hebben aangeboden Gaza te be zetten om de Israëlische invasie te voorkomen, „belachelijk en geheel onwaar" genoemd. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 508. Hortizontaal: 1. prima, 5. rio, 6. ora, 8. pa. 9. kas, 11. L.S., 13. Ede, 15. oma, 16. speer, 17. zet, 19. Kro, 21. Ee, 22. aak, 24. os, 25. nog, 27. aal, 29. maart. Verticaal: 1, pi, 2. rok, 3. mos, 4. ar, 5. rad, 7. alm, 8. Peize, 10. arena, 12. samos. 14. Est, 15. ork. 18. een. 20. rol, 22. aga, 23. kar, 26. om, 28. at. doorvoeren, waren alle kleiner dan het maximum van 500 ton. Het wa ren wat Egyptische schuiten, een paar vrachtscheepjes van de Libanon en een sleepboot. Voorlopige betaling. Nu de datum van de heropening van het kanaal nadert, wordt ook de toekomstige status van de waterweg actueler. De Verenigde Staten heb ben de Verenigde Naties een voor lopige regeling voorgelegd voor de betaling van de tolgelden. Vorige maand reeds is dat plan, waarvan de bijzonderheden niet bekend zijn ge maakt, aan de Egyptische regering voorgelegd, maar er is nooit ant woord op gekomen. Het voorstel komt hierop neer, dat de kanaalgelden niet rechtstreeks aan Egypte maar aan de Wereldbank zul len worden betaald. Deze zou de helft in bewaring hou den, hangende een definitieve rege ling en de andere helft aan Egypte uitbetalen ter dekking van de exploi tatiekosten van het kanaal. Verenigd westelijk front. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft vrijdag verklaard, dat de Egyp tische regering een verenigd westelijk diplomatiek front tegenover zich zal vinden, wanneer zij de heropening van het Suezkanaal ernstige moei lijkheden in de weg legt. Volgens de woordvoerder houden Franse autori teiten het voor mogelijk, dat Egypte in de komende twee weken wat zal gaan manoeuvreren, hetgeen verder westelijke mo gendheden nodig zou kunnen maken. Onder leiding van burgemeester K. v. Diepeningen kwam de raad van Leiderdorp gisteravond bijeen voor een tweede behandeling van een agendapunt uit de vorige vergade ring, nl. de bediening van de Does- brug, waarover in de vorige raads zitting wegens staken der stemmen geen beslissing was gevallen. Het voorstel behelsde de bediening der brug opnieuw in handen te stel len van de heer Wolff onder dezelf de voorwaarde, zijnde een vergoeding van 2500, te betalen door de ge meente. Bij monde van de heer Broxter- man kwam de raad toen met het voorstel een openbare inschrijving te houden, maar bij stemming viel, door afwezigheid van de heer Los, geen beslissing. Ditmaal zou dit niet kunnen ge beuren daar door afwezigheid van de heren Boot en v. Winkel een enge. lijk aantal raadsleden aanwezig was. Het zou evenwel niet zover komen, alhoewel het er aanvankelijk niet naar uitzag. De heer Schoppen opende het de bat en memoreerde uitvoérig de gang van zaken over de verpachting van verleden jaar en wilde daarmede kennelijk motiveren, dat hy tot an der inzicht was gekomen, mede door. dat hem de afgelopen week iets ter ore was gekomen, waardoor hij dit maal zijn stem niet aan het voorstel van b. en w. kon geven. Alhoewel door de voor-, daartoe uitgenodigd, wilde de heer Schoppen zich niet nader verklaren. De heer Los herinnerde aan het besprokene tijdens de behandeling van de eerste verpachting van de brug. Er is toen gezegd, dat zowel de gemeente als de pachter ervaring moesten opdoen over de gang van zaken. Ook hem is iets ter ore ge- Jiaoxddante* Gakt patwefcaefien fraven ótad&plein Vertegenwoordigers van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Neder land en Luxemburg hebben te Brus sel een „voorlopige regering" voor de Euratom en de gemeenschappelijke Europese markt Ingesteld. Dit lichaam dat een interim-commissie is, zal door de Westduitse ambassadeur te Brussel, Carl-Friedrich Ophuels, worden geleid en zijn zetel te Brus sel hebben. Een woordvoerder deelde na afloop van een bijeenkomst onder leiding van de Belgische minister van bui- tenlandes zaken, Paul Henri Spaak, mee, dat de „voorlopige regering" tot taak heeft, de weg te effenen voor de uitvoering van de twee verdra gen in de periode tussen de onder tekening op 25 maart te Rome en het van kracht worden door de goedkeu ring door de respectieve parlemen ten. Ook zal het lichaam, dat bestaat uit de zes delegatieleiders, zorgen voor het contact met organisaties als de O.E.E.S. en de G.A.T.T., waarmee Euratom en Euromarkt verbinding zullen onderhouden. Minister Spaak maakte bekend, dat men volledige overeenstemming heeft bereikt over de hangende kwesties en dat het opstellen van het verdrag voor de gemeenschappelijke markt is voltooid. Thans moet het door de zes regeringen worden goedgekeurd. Eeuwen en eeuwen geleden bleek de koorddanser reeds present om de mensen op volksfeesten te verma ken. Menig artiest zocht het hoog in de ruimte, zijn koord gespannen tus sen twee torens. Reeds in de mid deleeuwen keek men daar zijn ogen op uit en zelfs vandaag is dat stoute staatlje hier en daar nog te zien. De meeste bekende van deze waag halzen is Blondin geweest. Op een hoog gespannen kabel stak hij de woeste Niagara waterval over en la ter ook de Theems te -zonden en de Seine te Parijs. Ook balanceerde hij, op angstwekkende hoogte, staande op een i,toel die met één poot op de kabel rustte. Of hij droeg de een of andere zonderling die zich daartoe aanbood, op zijn rug over het koord. En zijn sterkste staaltje was om met een fornuis naar boven te klimmen en midden boven het stads- en dorpsplein panrekoeken te gaan bakken als stond hij thuis in de keuken:. Er komt geen einde aan de prachtige verhalen in het album irDc Bonte Droom van het Circus", geschre ven door de circuskenners by uit stek J. van Doveren en Fred Tho mas, geïllustreerd met talloze leuke pentekeningen. Voor slechts f 2.50 kunt u dit boek- werk kopen bjj uw roomboterleve- Postkantoor. Met ingang van rancier of per brief(kaart) bestellen maandag 10 maart a.s. zullen de kan- nil not Ksntnfir Rnnmnntoralniim ai a tooruren van het hulp-postkantoor komen, maar hij wil hier in een open bare vergadering niet op ingaan. Meerdere raadsleden schijnen de notulen geraadpleegd te hebben, want ook de heer Nievaart put uit de ver slagen over de vprige verpachting waar de heer De Graaf eveneens op ingaat. De heer Moraal oppert de moge lijkheid, de bediening van de brug, die in goede handen is, te handhaven, maar gezien de mindere werkzaam heden aan de brug de pachter te vra gen zijn vergoeding hiervoor te ver lagen. In zijn antwoord zegt de voorz., de zaak eerst recht te willen zetten en verklaart met het huidige voor stel te zyn gekomen, omdat het col lege van gevoelen was, dat de raad destijds voor een openbare inschrij ving was, maar dit gevoelen niet uit gesproken heeft. Hij heeft de raad in de gelegen heid gesteld zich ditmaal uit te spre ken en daaruit is het voorstel van de heer Broxterman ontstaan. Daar in de vorige zititng geen be slissing viel, moet hij het nu opnieuw aan de orde stellen. Op de suggestie van de heer Moraal antwoordde hij, dat de heer Wolff desgevraagd heeft verklaard, het niet voor een lager bedrag te willen doen. Als de voorz. tenslotte vraagt, of de raadsleden prys stellen te verne men wat de heren Schoppen en Los hebben vernomen, zegt de heer Schoppen, dat hij het niet van be lang acht, maar de heer Moraal gaat er op in, waarop de voorz. de ver gadering schorst en in geheime zitting gaat. Na een half uur heropent de voorz. de vergadering en deelt mede dat, al. vorens het voorstel van de heer Broxterman in stemming te brengen, eerst een voorstel van b. en w. naar voren te willen brengen nl. om de heer J. J. Wolff opnieuw voor een ja ai* te belasten met de bediening van de brug voor het vastgestelde bedrag, maar daaraan de bepaling te verbinden, dat in 1958 'n openbare ver- pachting zal plaats vinden. De heer Broxterman verklaart hierop, dat hij zich gezien de gehou den besprekingen, met het voorstel van b. en w. kan verenigen. Het is niet zijn bedoeling geweest de heer Wolff geheel uit te scha kelen en als de raad er mee akkoord gaat, trekt hij zijn voorstel in.- Na hoofdelijke stemming blijkt dat de gehtele raad het met de heer Brox terman eens is, zodat b. en w. ten slotte toch hun voorstel erdoor kre gen, zy het in twee étappes. Vóór honderd jaar Legden. De Nijm. Cour. be- rigt, dat zij te ver is gegaan door te meldendat voor den Nijmeeg- schen spoorweg, wanneer een verlenging naar Arnhem zou plaats hebben, dit zou geschie den door bruggen over de Waal en den Rijn. Engeland. Dezer dagen is in een onzer steden bij regterlijke uitspraak beslist, dat het huwelijk eens Predikants. die zelf zijne eigene echtverbintenis heeft in gezegend, wettig is. Puistjes verdrogen door Purol-poeder NIEUWVEEN Handbal. Eindelijk wordt de handbalcompetitie voor de dames weer voortgezet. Om twaalf uur spe len ze thuis tegen Amstel Zwaluwen. Voor de Junioren is nog geen wed strijd vastgesteld. Nic. Boys. Het le elftal gaat zon dag naar Moercapelle. Vertrek per bus vanaf Leliveld om 1 uur. De re serves staan voor een zware opgave. Ze spelen om half drie thuis tegen de kampioenskandidaat NSV uit Noor den. Biljarten. Gisteravond tijdens de laatste wedstrijden van het seizoen is dan de laatste beslissing gevallen. Door zijn partij te winnen tegen Th. Notenboom is A. Straathof kampioen geworden van het A-team. De uitslagen waren als volgt: A-team: A. StraathofTh. Noten boom 20; A. J. v. TrigtL. Kesting 20; J. PietersenP. v. Roon 02. B-team: H. LeliveldJ. v. d. Berg 02; A. v. EijkG. J. v. d. Berg 02; J. v. EijkA. Schoorl 20. De eindstanden zijn nu als volgt: A-team: ges. pnt. gem. 1. A. Straathof 20 23 1.97 2. A. J. v. Trigt 20 22 2.72 3. Th. Notenboom 20 22 2.53 4. L. Kesting 20 20 2.39 5. J. Pietersen 20 18 1.92 6. P. v. Roon 20 15 1.17 B-team: 1. G. J. v. d. Berg 20 27 2.11 2. J. v. Eijk 20 24 1.91 3. J. G. v. d. Berg 20 22 2.32 4. H. Leliveld 20 21 2.01 5. A. Schoorl 20 14 1.10 TER AAR bij het Kantoor „Roomboteralbum' Postbus 47, Den Haag. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volle dig adres. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, onder rembours. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extra voor de zon dag! aan de Hoofdstraat 6 te Leiderdorp gewijzigd zijn. Het postkantoor zal dan geopend zijn van 8—12.30 v.m., van 14.00 16.00 nam. en van 17.0018.30 uur namiddags. Belanghebbenden worden er dus op gewezen, dat het postkantoor een half uur eerder dan tot nog toe gebrui kelijk, gesloten wordt. Eerste radijs. Aan de groente veiling is gisteren door de tuinder Jac. v. d. Hoorn Ter Aar de eerste radijs aangevoerd. Koper van deze primeur was de groentehandel C. Al- blas te Alphen aan den Rijn. ZWAMMERDAM Gemeenteraad. De Raad verga dert maandag 11 maart, des avonds 20.15 uur. Agenda o a.: Benoeming hoofd openbare lagere school (Konin gin Julianaschool). „Als Vrouwe Justitia, het symbool van het rechtvaardig oordeel, haar blinddoek eens zou afdrukken en ziende zoals wy nu zien, een wan deling zou maken langs de gerechts hoven en de kantongerechten in het land en zij zou dan tevens een kijk je nemen van het interieur van deze bastions v. d. rechtpreken, zou zij zich wel diep schamen over de deso late toestand die ze dan te aanschou wen kreeg. Zij zou dat ongetwijfeld ook gedaan hebben als ze in het kan tongerechtsgebouw aan de Wilhel- minalaan te Alphen aan den Rijn in het verleden zou zijn binnengestapt. Maar nu zou zij ongetwijfeld ver heugd zijn over de fraai geslaagde modernisering, die het van 1880 da terende gerechtgebouw in een klein jaartje heeft ondergaan, gelijk wij ons erin verheugen nu het grondig hernieuwde gebouw in gebruik is ge nomen". Aldus sprak vrijdagmiddag mr. C. M. Loef namens de balie, by gele genheid van de officiële ingebruik name van het gemoderniseerd kan tongerechtsgebouw te Alphen aan den Rijn. Hier te werken 'betekent een herademing. De betere sfeer die mede door de verbouwing is ge boren zal de victorie voor hen die hun belangen beveiligd zullen vin den, prettiger stemmen en de neder lagen voor hen die de lijdende par tij zullen blyken te zyn, minder on aangenaam stempelen voegde mr. Loef hieraan nog toe, die tenslotte ook dank bracht voor het creëren van een speciale wacht- en werkka mer voor de advocaten. Buitengewone rechtzitting. Ter heringebruikname vond in de nieuwe en verruimde rechtszaal een 'buitengewone rechtzitting plaats waarin geen beklaagden, noch eisers domineerden, maar het onderwerp van de „rechtspleging" het gebouw uitmaakte. Het ging er „echt" aan toe, zodat aan het einde van de zit ting zelfs het scherp requisitoir van de officier van justitie, mr. A. S. E. Agtenberg uit Den Haag, niet ont brak. Als griffier fungeerde mr. A. F. Hoorweg, Den Haag, als griffie secretaris de heer J. Nierop te Al phen aan den Rijn. Als belangstellenden waren voorts tegenwoordig mr. J. W. Schutte als vertegenwoordiger van de minister van justitie, alsook mr. Maas van het departement van justitie, burge meester Z. Bruins Slot en de wet houders J. van den Berg, C. M. Dee- renberg, G. Nijman en de gemeente secretaris, de heer A. Veenhuysen van Alphen aan den Ryn, de plv. kantonrechter mr. J. Croles van Bo degraven, vertegenwoordigers van de onderscheidende notariaten in het kanton Alphen aan den Ryn, van de pachtkamer, van de kamer van koophandel en van Wetenschap pen alsmede advocaten, deurwaarder P. J. van Kampenhout bij dit kan ton. De kantonrechter mr. H. H. Kirch- heimer, gaf ter inleiding een interes sant overzicht van de historie van het kanton Alphen en van de on derscheiden gebouwen welke als zo danig dienst hebben gedaan. Hierna sprak mr. A. G. E. Agten berg, officier van justitie die aller eerst zijn vreugde uitte om het feit, dat het hernieuwde gebouw in ge bruik zal worden genomen en de bij rechterlijke macht betrokkenen hun mooie taak kunnen verrichten in een moderne, lichte en fraai in gerichte zaal en ook omdat de ruim te voor het publiek in zo aanzien lijke mate is verbeterd, dat hij het bijna zou wagen te zeggen: het moet een genoegen zyn om hier terecht te staan! De griffier mr. A. F. Hoorweg, die de supervisie draagt van alle kan tongerechten in het Arrondissement 's-Gravenhage, noemde het een ver rassend resultaat wat de verande ringen in dit gebouw nu te zien ge ven. Hij dankte, via zijn vertegen woordiger mr. Schutte de min. van Justitie en alle andere medewer kenden. M. Loef wees nog op tal van voor delen die de betere omgeving biedt in het kader b.v. van de arbeids- rust en arbeidsproduktiviteit voor het personeel. Vervolgens spraken mr. Schutte, burgemeester Bruins Slot en burge meester Croles. Tot slot sloot de kantonrechter zich aan bij het requisitoir van de officier aan en verklaarde het ge bouw in gebruik te hebben gesteld. Hij dankte voorts de sprekers voor hun buitengewoon vriendelijke woor den. Terwyl in velerlei vorm verversin gen werden rondgediend, bezichtig den de genodigden het gebouw. DOOR TAKELBLOK GETROFFEN. De 26-jarige lasser P. J. Zuidam, wonende in Waddinxveen, werd vrij dagmorgen op de scheepswerf „Al phen" van de Vries Lentsch te Alphen aan den Ryn getroffen door een ta kelblok, die uit een kraan was ge trild. Zuidam liep een ernstige hoofd wond op en een hersenschudding. Nadat dr. J. H. Pilon eerste hulp had verleend, werd de man per zieken auto naar een Ziekenhuis overge bracht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2