LiUULGAT &>ymL$TAD Tradities en eigenschappen van de Engelse wetgeving Lezing voor genootschap Nederiand-Engeland, Leiden; Verzorgd programma „Instuif" Scherp In de nacht Leidse studenten sptlsn „Welkom Thuis" Leidse reinigingsauto's luiden goede gewoonte in de8oePs_ VISCOKSERVEK DONDERDAG 7 MAART 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 2 k C* V&l Jongens uit de Tomatenstraat be dachten een leuk spelletje voor de woensdagmiddag. Thuis zochten ze een schroef en een moer en voor een paar centen kochten ze lucifers. Het „kruit" werd tussen schroef en moer stevig aangedrukt, waarna de schroef aan een touwtje de lucht in werd geslingerd. Het werd een wedstrijd, wie zijn schroef de hardste klap maakte Toen gebeurde het: een negenjarig knaapje slingerde zijn. „bom", waarin hij een extra zware lading had ge stopte weg, en iedereen wachtte op het resultaat. Het werd ontegenzeggelijk een zwa re slag want de getergde moer spatte uiteen en een scherf vloog door de etalageruit van een filiaal van de Leidse Broodfabriek n.v. Het glas, anderhalf bij tweeënhalve meter groot, viel aan scherven. De dader werd door de politie meege nomen naar het bureau, waar hij kon nadenken over het gevaar, dat het „leuke" spelletje kan opleveren voor een argeloze voorbijganger. Bidstonde. De leden van het kat. Vrouwen gilde, de IvAV, Hefensingel en de stedelijke KAV worden herinnerd aan het bid-halfuur voor de wereld vrede, dat vrijdagavond a.s. om 8 uur nam. in de kapel van de zusters Car- melitessen aan de Oude Vest wordt gehouden. Zij won een vacantiereis. een week naar Engeland. Zij is n.L collectante geweest van de klaproos collecte die enige maanden geleden ook in Leiden werd gehouden. Zij is een van de twee en twintig gelukkigen die deze reis door de Bri tish Region aangeboden krijgen. Excursie naar Lelden. Woensdag a.s. organiseert het Ne derlands Instituut voor Efficiency, gevestigd te Den Haag, voor z:jn le den een excursie naar het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg te Leiden. Het gezelschap zal om kwart over tien in Leiden ontvangen worden. Geschenk aan mgr Jansen van Leidse „St. Adelbert" Op de verjaardag van de benoe ming van mgr. Jansen tot bisschop van Rotterdam is een deputatie uit de St. Wilbertvereniging naar Rotter dam getogen om de bisschop het ge schenk der vereniging aan te bie den. Deze deputatie bestond uit de heren dr. W. J. J. Dysselbloem, drs. G. J. Bergen, K. J. L. Rogier en W. A. Simonis. Het geschenk is een kazuifel voor de huiskapel van de bisschop. Het werd ontworpen door dom. H. van der Laan O.S.B. uit Oosterhout en vervaardigd door de Benedictinessen aldaar. Het is vervaardigd van wit damast, waarop een kruis in appli catie-werk. Na de aanbieding door voorzitter Dysselbloem, met een hartelijk woord, waarin herinnerd werd aan het buitengewoon lidmaatschap van mgr. Jansen van de Leidse St. Adel- bertvereniging, sprak de bisschop een dankwoord voor het mooie ge schenk. British law" - „Tradities en (typisch Engelse) kenmerken van de Britse wetgeving", was het onder werp van de brillante en vlot spre kende Engelse rechtsgeleerde dr. N. S. Marsh, die gisteravond in de bo venzaal van Café-Restaurant „De Doelen" sprak voor de Leidse afdeling van de vereniging Nederland-Enge- Een studente uit Lelden, mej. A. 'ind' °r' verbonden «n Duyzing, is de gelukkige winnares he' Internationale Hof van Justitie geworden van een vacantiereis van te Den Haag. De r.-k. Jongeren-Sociëteit, afde ling Haagweg, heeft voor de komende weken een zeer verzorgd programma. Waar doorgaans het accent wordt ge legd op de ontspanningsgelegenheid, een gezond en lofwaardig streven overigens, is nu op de soosavonden op zaterdagavond het wetenswaardi ge en het culturele aan de orde. Zo spreekt a.s. zaterdag 9 maart mr. Hans Velu over het onderwerp: „De jeugd achter het ijzeren gor dijn". Daarbij zullen enige belangrijke film-documentaires worden getoond. Op 16 maart zal de bekende „film- pater" Raymond v.'Sasse v. Ysselt een interessant programma verzor gen. De zaterdag daarop (23 maart) komt de dienst „public relations" van de K.L.M. Deze instantie behandelt dan een heel leerzaam onderwerp: Ontwikkeling van het luchtverkeer. Ook hierbij zal het nodige filmmate riaal ter aanvulling aanwezig zijn. Als grote klap op de vuurpijl: za terdag 6 april spreekt de bekende schrijver van het boek: .,Ik was een der millioenen" Johan Wigmans. Dit wordt een indrukwekkend en onopgesmukt verhaal van het gTOte lichamelijke en geestelijke lijden van de ongelulckigcn in de gevangenkam pen van Siberië. 10 Van zijn beste jaren heeft de spreker daar moeten doorbrengen. Zijn vrijheid heeft hij nu in dienst gesteld van ons allen: als waarschuwing! De jongeren hebben deze avonden zelf gekozen, zij zijn het ook die alle belangstellenden, dus ook niet- POTLOOD en GEEST Spr. begon met zich te verontschul digen, dat hy als academisch ge vormd advocaat zich niet zozeer op de praktijk van de (Engelse) recht spraak heeft toegelegd, maar sinds het begin van de laatste oorlog in Traditions and idiosyncrasies of j meer algemene zin op de wetgeving. aardieeHÜ vras desondanks wel bereid zo I goed als hem dit mogelijk zou blij ken, om de typisch Engelse kenrher- ken van de Britse wetgeving uit de praktijk aan te stippen. Soms zijn de verschillen met naburige landen ta melijk groot, omdat Engeland in vroeger jaren zo sterk van het vaste land was afgescheiden. Dr. Marsh wees op de grote verschillen in his torische continuïteit, op de langzaam doorgevoerde wijzigingen in de Brit se rechtspraak met bijgevolg soms uit de tijd geraakte, min of meer lachwekkend geworden bepalingen. Hij wees op de zeer sterke centrali satie en de gemeenschapszin der En gelse gerechtshoven met bun vriend schappelijke omgang tussen advokaat en raadsheer, waarvan de eerste min of meer afhankelijk was van de twee de. De advokaten vergeleek spreker met acteurs uit toneelspelen. Eén daarvan, het bekende stuk Henry IV, van zijn landgenoot-toneelschrijver Shakespeare, vormde voor dr. Marsh aanleiding, om een gedeelte ervan aan de ongeveer twintig aanwezigen vóór te dragen. Met deze declamatie illustreerde hij de houding tegenover de Britse rechtspraak van het Engel se publiek. Na enige andere typische kenmer ken uit de traditie der Britse wet geving te hebben aangeduid, wees spr. op de „non-existence" van dit Engelse publiek, dat weinig de En gelse rechtsgeleerden in de arm neemt. Waaruit weer mag voort vloeien een aanzienlijke uitgebreid heid van de ongeschreven wet, waar dus bijv. de gewoonte of de billijk heid de doorslag geeft Vervolgens gaf dr. Marsh een kort overzicht van de hiuidige eigenschap pen van de Britse wet, waarna voor de toehoorders gelegenheid bestond tot het stellen van vragen. van zaterdag op zondag a.s. houden de mannen van Leiden en omgeving hun jaarlijkse Stille Omgang. In het Rijksmusem van Amster dam hangt een schilderstuk van Jan v. Scorel. De mannen, hierop afge beeld, zijn 17 schutters, die zich heb ben laten schilderen als trouwe ver eerders van het Allerheiligste Sacra ment. De voorstelling toont hen in harnas, de hand steunend op de schut- tersboog, het hoofd ontbloot. In de rechter bovenhoek van dit merkwaardige schilderstuk ziet men twee Engelen afgebeeld, die een hei lige Hostie dragen. Geheel in over eenstemming met de gewone afbeel ding, die herhaaldelijk in de H. Stede te vinden is. Met zekerheid mag worden aange nomen, dat deze schilderij verband houdt met met Mirakel der H. Stede, en dat deze schutters zich hebben la ten schilderen als een erewacht van het H. Sacrament. Zo wilden deze mannen van het Schuttersgilde duidelijk laten uitko men, welke beginselen zij waren toe gedaan, in een tijd van godsdienst strijd. Door deelnemen aan de Stille Om gang tonen de mannen en jonge man nen van nu, welke beginselen zij zijn toegedaan! Zorg er voor, dat u een van de duizend mannen bent, die zaterdag nacht hun eerbied, hun trouw en dank aan het Allerheiligst Sacrament willen bewijzen. Offer uw nachtrust! Bid voor u zelf, uw dierbaren en voor de grote intentie: /rede en vrij heid voor de Kerk der Stilte." H. N. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 6 Maart 1857. Parijs. De eerste Vasten - preek door Pater Ventura, in tegenwoordigheid van den Kei zer (Napoleon III) en Keizerin uitgesproken, is het onderwerp der gesprekken. De redenaar ontwikkelde daar bij de stelling, dat de grootste heerschers vallen, wanneer hunne magt niet op de Goddelijke opperheerschappij steunt. En tot staving van deze mening haalde hij het voorbeeld van Napoleon I aan, van wien hij zeide: „Van het oogenblik af dat hij slechts zijn hoogmoed gehoor gaf en de Goddelijke bescherming voor zich onnoodig achtte, is hij gevallen". Pater Ventura merkte spoedig, dat hij te ver was gegaan en trachtte door de volgende woor den het vroeger gesprokene te verzachten: „God heeft echter Napoleon I met liefde en als een vader ge kastijd, want wij zien heden zijn geslacht krachtiger en heerlijker dan ooit op den troon der wereld". leden en ouderen, uitnodigen #deze avonden bij te wonen. Een dergelijk initiatief verdient ze ker alle lof en een grote opkomst zal hun beste beloning zijn. A.s. zaterdag dus naar het Leonardushuis aan de Haagweg. Burgerlijke Stand Geb.: Mieke dr v. H. Viaanen en S. G. Koenz; Lian Mei Edith dr v. T. T. Tan en S. J. Schoots; Janke Geertje dr v. N. J. Dol en P. van der Bent; Thomas Cornelis Maria zn v. G. A. Schenk en J. M. Pleij; Jacinbha Agnes Maria dr v. P. A. Gordijn en E. A. M. Owel. Overl.: J. C. Kraakman, 12 jr, zn; P. W. Beringer, 73 jr, man; H. W. Otto, 73 jr, man; H. ter Wee 59 jr, man; H. F. Greeve, 70 jr. weduwe v, H. J. Schoemaker. Leidse Agenda DONDERDAG 7 MAART. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Gezelsch. Jac. Bijleveld: „De kat en de strafschop" Kantine Doelenkczer- ne, 8 uur nam. Stille Omgang. Laatste gelegenheid tot afhalen van kaarten. Romanus- zaal Mare. Half acht—half negen n.m. VRIJDAG 8 MAAltT. Godsdienstvoordracht door rector G. Beek. Levend Geloof. „In de Vro- üjeke Arke", 8.15 nam. VIRO. Dr. L. I. Graf: „Problemen in het Midden-Oosten", Rapenburg 8. 8 uur nam. K.A.V. (Stedelijke- en Parochiële afdeling) en Vrouwengilde. Gebeds stonde i.v.m. Wereldgebedsdag voor Vrouwen. Kapel Carmelitessen (in gang Hazewindsteeg) 8 uur nam. Leidse Universiteit Zondag 10 maart a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat mr. F. L. Kleyn, geboren te Den Haag en thans wo nende te Scheveningen aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht de heer H. A. J. Leewens te Wassenaar. BENOEMINGEN BUK. B. Bij K. B. is, gerekend van 1 januari i 1957, aan dr. D. Ruiter, hoofd van het J consultatiebureau tot bestrijding i der tuberculose te Leiden, op-1 dracht verleend om tot een nader te bepalen datum in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversi teit te Leiden onderwijs te geven in de leer der longziekten. Kort geleden heeft men in deze krant kunnen lezen, dat het Neder lands Studenten Orkest een tournée maakte ten bate van het Nederlands Studenten Sanatorium te Laren en voor het Asylfonds, in dit geval voor de hier verblijvende Hongaarse stu denten. Zo werd o.a. in Den Haag een con cert gegeven, maar niet te Leiden. En menigeen heeft zich toen ver wonderd afgevraagd, waarom niet te Leiden? Mocht dit voor velen een teleur stelling hebben betekend, omdat zij hun charitatieve neigingen niet ten volle hebben kunnen ontplooien, dan is daarvoor nu toch weer in Leiden gelegenheid: de Toneelgroep van de Oud-studenten zal namelijk donder dag 14 maart het blijsepl „Welkom Thuis" van de Engelse schrijfster Margaret Luce opvoeren, ditmaal alleen ten bate van het bekende sa natorium. Het moet een volle zaal worden, want zij, die menen, dat het niet meer nodig is gelden voor dit doel bijeen te brengen, vergissen zich schromelijk. Het kan met niet genoeg klem herhaald worden: er is nog steeds zeer veel geld nodig voor dit BIOSCOPEN. De films in de week van 18 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „To catch a thief", 14 jaar. „De machinist", 14 jaar. Afgekeurd. „Morgen zal ik huilen", 18 jaar. „Ik vecht voor geld" 14 jaar. Lldo: Luxor: Trianon: Rex: sanatorium, dat altijd vol ligt en waarvoor voortdurend een wacht lijst bestaat. De diverse gelden door Nederlandse studenten bijeen ge bracht, zijn bij lange na nog niet vol doende om het onderwijs in het sa natorium te betalen. Want dat is het bijzondere van dit sanatorium, zodra de toestand het toelaat, mag men studeren. En dat is nu eenmaal voor studenten van heel grote betekenis. Daarom: een uitverkochte zaal en genieten van het spel van onze be kende, nu merendeels oud-studen ten. Laatste Berichten VERMISTE GARNALENBOTTER De visbotter IJm. 23, die enige da gen is zoek geweest en waarnaar men tevergeefs met behulp van redding boten en een vliegtuig de Noordzee heeft afgezocht, is terecht. Men heeft de botter vanmiddag kwart voor een ontdekt, met machineschade rond drijvende, ten zuidwesten van IJmui- den. Aan boord is alles wel. VOORDELIG HANDELTJE! De politie te Den Haag heeft de 42-jarige chauffeur G. H. S. aange houden. S. was in dienst van een ceramisch- en technische groothan del. Op zekere dag vroeg hij een winkelier een bedrag van f 100 te leen voor een handel in autobanden. De volgende dag verscheen S. bij de I winkelier met 150, dat wil zeggen De films in de week TOn 8—15 met de geïnde 100 en 50 winst maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Piloot Quax in Afrika" (18 jaar). Lido: „Vrouwen in boeien" (strikt volwassenen). Luxor: „De man, die teveel wist" (14 jaar). Trianon: „Vier mannen der duister nis" (14 jaar). Rex: „Coananche" (14 jaar). HILLEG0M ZATERDAG 9 MAART. Leidse Gymnaslastenbond. Uitvoe ring „Het Witte Schaap van de Fa milie", Schouwburg, half acht. Kon. Ned. Nathist. Ver. Bezoek Or- chideënkwekerij. Blauwe Tram naar Voorschoten. Stationsplein 2 u. nam. R.K. Instuif Haagweg. Mr. Hans Velu, Achter het LJzeren Gordijn, St. Leonardushuis 8 uur nam. L-v Stille Omgang. Lof Hartebrugkerk. januari 1957, tot wederopzeggens totin Treslong een buitengewone by- Aanvang half elf nam., na afloopwetenschappelijk medewerker bij het eenkomst waarop de leden met hun iii._i_._u-_:.r-u R/rdames zjjn uitgenodigt. De r.-k. Re derijkerskamer „Alberdinck Thijm" Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap- 40 Jaar „Stille Omgang". Het is dit jaar 40 jaar geleden, dat in Hillegom het Genootschap van de Stille Omgang werd opgericht. Zon dag 10 maart a.s. zal er in de St. Josephkerk een plechtige Hoogmis worden opgedragen tot intentie van het genootschap, waaronder alge- j pen is benoemd: aan de rijksuni- t mene H. Communie van de leden, versiteit ie Leiden, te rekenen van 11 Des avonds om half negen is er vertrek bussen vanaf Mare. No 507. Horizontaal: 1. bootje, 3. tegen, 5. Europeaan, 7. zandaal, 9. aarden- of metalen vaatwerk, 11. ne vens. 13. opschik, 15. levensvocht in organische lichamen, 16. gemeen schappelijke weide, 18. teken in de dierenriem, 20. schoenvorm, 22. ho gepriester te Silo, 23. betuiging van erkentelijkheid. 24. kist van latwerk. Verticaal: 1. zeeroof, 2. boom, 3. de bovenste halswervel, 4. vloeistof, 6 telwoord, 7. kan men op zitten, 8. gebak, 10. lied, 12. graafwerktuig. 14. gem. in Friesland, 16. korf, 17. pasgang van een paard, 19. nood zaak, 21. geit. Oplossing morgenavond. Oplossing No 506. Horizontaal: I. rasp, 4. park. 7. liter, 9. Meteren. II. lam, 12. net. 14. en, 15. den, 16. ge. 17. fez, 19. ven, 20. Nijmegen, 24. Donar. 26. keet, 27. lens. Verticaal: 1. lij, 2. slem, 3. pit, 4. per. 5. aren. 6. ka. 8. Tegelen, 9. ma nen, 10. negen, 11. lef. 13. ten, 18. zijde. 19 Verc, 21. mot, 22. gal, 23. L.K., 25. os. ZONDAG, 10 MAART. I R.-K. Instuif Herensingel. G. F., Suasso de Lima de Prado: „Van Jazz tot Mambo". Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera-1 logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 10—4 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apobheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, telefoon 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telefoon 20136; Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telefoon 26274. rijksherbarium Ch. Monod de Froide- ville. V uilnisbakkenrace Blijkens mededeling van de direc teur van de gemeentelijke reinigings dienst zyn aan de viiilnisophaalwa- gens van deze dienst nieuwe, tweeto- nige bellen aangebracht, waarmede luidklinkende signalen worden gege ven bij de aankomst van de auto's. De ingezetenen wordt er nogmaals op opmerkzaam gemaakt, dat het krachtens de Verordening op de Straatpolitie eerst na het klinken van deze bellen toegestaan is de vuilnis bakken aan de deur te zetten. Na het ledigen van de bakken is men ver plicht deze onverwijld binnen te ha len. Indien maandag a.s. dit vem voor komende euvel nog blijkt voor te ko men, zal door de politie verbaliserend worden opgetreden. uit Haarlem, zal het toneelstuk op voeren „Bonaventura" van Charlot te Hastings. SPORT DE ZESDAAGSE TE ANTWERPEN -Donderdagmorgen vroeg luidde de stand in de zesdaagse van Antwer pen als volgt: 1. Arnold-Terruzzi-Lauwers Austr./ Italië/België) 889 punten; 2. Schulte-Giljen-Arnim von Bueren (Ned./Luxemb./Zwitserland) 659 punten; 3. Van Steenbergen-Severyns-Vannit- sen (België) 646 punten. De overige koppels hadden drie of méér ronden achterstand. Onze land genoten Van Vliet en Wagtmans, die met de Duitser Holzmann een ploeg vormen, staan op de zevende plaats met' zeven ronden achterstand en 379 punten. Het team Derksen-Plan- tazfOocar von Bueren (Ned./Zwits.) belette de 11de plaats met 22 ron den achterstand en 302 punten. waarvan hij de winkelier de helft gaf. Om het kapitaal te vergroten, vroeg hij de winkelier nog eens 200, waarop deze grif inging. Enige tijd later verscheen hij met 400, te we ten 300 kapitaal en 100 winst, waarvan de winkelier 50 ontving. Op die manier ging het door, totdat de winkelier de chauffeur 1300 aan handelskapitaal had gegeven. Nadien liet S. zich echter niet meer zien. Voorts heeft S. een mixer en een wasmachine op bedriegelijke voor waarden in zijn bezit weten te krij gen. VERKEERSACTIE IN DEN HAAG Gisteravond heeft de Haagse po litie van 20 tot 23 uur controle uit- voertuigen. Er werden 242 proces sen-verbaal opgemaakt. UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisteren is het twee jarige jon getje uit 's-Gravenhage J. D. uit het raam van de eerste etage van een perceel aan de Antonie Heinseus- straat gevallen. Het jongetje was met zijn moeder bij zijn grootouders op bezoek. In een onbewaakt ogen blik maakte het de spanjolet van het raam los en tuimelde naar beneden.. Het kind kwam terecht op een ste nen vloer. Met letsel aan het hoofd is het overgebraoht naar het Julia- na-kinderziekenhuis. ONEERLIJKE GROENTEHANDELAAR OP DE VEILING TE DEN HAAG. De politie heeft de 22 jarige groen tehandelaar M. C. D. aangehouden, die op de groenteveiling 25 kistjes sinaasappelen ter waarde van 425 ten nadele van collega's had weg genomen. Hij had de kistjes, die bui ten de loodsen stonden, vervoerd naar een zekere P. H. H. om deze aan hem te verkopen. Men was het nog niet eens geworden over de prijs toen de politie een spaak in het wiel stak. H. zal zich voor heling hebben te verantwoorden. /GfAGtfETÏSCHfc ^PR'JZEM HAABlEMMEPSTDAAT 164466 Ook geldig In Rijnsburg. lit flink pak vRL'CHTt,„..nu^ liOu gram i'ICALILLx vaa ZwanenDerg. pot üOtuaoauav 150 gram VERMICELLI 50.0 gram LEVERPAo1li hoog blik, NU A ZLI-jaM an Zwanenourg, per pot van 65 NU ClNDA'S, walnoten, 250 gram ZOETZUUR gesneden, literpot DOPERWTEN M II halfllterblik SPINAZIE literblik APPELMOES literblik SPERCIEBONEN literblik 89 en APPELMOES 2 grote potten SARDINES flink blik HARING ln torn. hoog blik MAKREEL naturel blik van 45 NU SCHEL VI8LE VER blik van 53 NU MAKREEL in tom. en naturel, hoog blik van 65 NU ZALM bekend blik TONIJN, iets aparts, blik Zie speciale etalages MARIE-BISCUIT 250 gram SPECULAAS 250 gram NEGERZOENEN 5 stuks COCOSBANKET 250 gram ALLERHANDE 250 gram Krakelingen, Arnh. Meisjes, 200 gram MOCCA-ADVOCAAT CQ SPRITS 250 gram SOESJES gij 200 gram Vruchten-Nspo'itains SPOTPRIJS van Gev. Pepermunt- *)A ballen, 100 gram Ananas-Puntjes 45 Musket-Flikken of Krakelingen, 150 gr. BRUIDSUIKERS lste soort. 200 gr. CHOC. OVAALTJES I duplo, 100 gram COCOS-ASSORTI 150 gram BONBONS DE LUXE 'n klasse apart, CC 100 gram KOELHUISBOTER strekt, per pak ROOKWORST 150 gram Gebraden Gl**/iR.T 150 gram PROCURE uitox-üK 100 gram Berliner Leverworst extra prijs, 150 gr. SCHOUDERHAM 150 gram ROL-SPEK mager, 150 gram CORNED BEAF import, 150 gram ROOKVLEES 150 gram Gesneden V.V. KAAS het ligt veipakt klaar 4 0 200 gram NU JONGE GOUDSE 1 OQ V.V. KAAS, 500 gr. ROMIGE GOUDSE 1 CC KAAS, 500 gram 100 OUDE PIKANTE 1 CC MEIKAAS. 500 gr. VOOR LIEFHEBBERS EXTRA HARDE 1 7tJ MEIKAAS, 500 gr. 1 1 Vruchtencake Te koop gevraagd een in goede staat zijnde zeil boot. Brieven met prijsop gaaf onder no. 4069 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd in rusthuis Zonneweelde. Oranjelaan 2. Oegstgeest. net meisje, van 8 tot 5 uur. 3T Ladekastje, radio, 2- pers. ledikant. spiralen, rundclubs, matras, modern dressoir, Mechels zeer mooi eiken dressoir, getor ste zware eiken tafel, schrijftafels, zwaar eiken pracht cylinderbureau. schrijfmachine. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2