Nederlands-Duits overleg ingeluid „Bonn" was bevredigend Restauratie van Nederl. molens heeft vaak 'n minder vlot verloop Scherp Westduitse bijdrage in Britse legeringskosten Jonge vrouw trachtte rijke boeren zoon tot alimentatie te verplichten GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 4 MAART 195T DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De onderhandelingen over alle Duits-Nederlandse vraagstukkt/h zul len op zeer korte termijn beginnen. Dit ls een van de punten waarover minister Luns tijdens het zaterdag af gesloten overleg met zijn Westduitse ambtgenoot von Brcntano overeen stemming bereikt heeft. De onder handelingen zullen volgens de minis ters gevoerd worden in een „geest van Europese solidariteit en de bond genootschappen, waartoe belde lan den behoren". Voordat minister Luns zaterdag middag uit Bonn naar Nederland ver trok, verklaarde hij zeer tevreden te zijn over de resultaten der be sprekingen. „Er zijn nog vele moei lijke problemen maar de goede wil aan beide zijden zal het mogelijk ma ken deze op te lossen", aldus de mi nister. Zaterdagmorgen waren de bespre kingen „afgerond". De agenda der be sprekingen zat „alle nog hangende vraagstukken" omvatten. De Duitse delegatie (onder leiding van prof. Erich Kaulmann) is bereid reeds over een week met het overleg te begin nen. Aan Nederlandse zijd$ verwacht men echter een iets langere aanloop tijd nodig te hebben, daar de Ned. delegatie nog moet worden benoemd. Goudkust weldra onafhankelijk 'GOUDKUST y.' Op 6 maart aanstaande zal de Goudkust, onder de naam van Gha na, toetreden tot de rijen van de on afhankelijke landen. Brits-Togo, tot nu toe een voogdijgebied, zal deel uitmaken van deze nieuwe staat, die zal worden opgenomen in het Britse Gemenebest. IVIen doet goed die onafhankelijk heid van de Goudkuvt niet te ideali seren. Het moge dan waar zijn, dat de Britten zich uit de staatsfuncties te rugtrekken, men verlieze niet uit het oog, dat het land toch nog met sterke econom'schc banden aan Groot-Brit- tannië blijft gebonden. In Iran heeft men destijds gezien, dat men niet over een tankvloot, noch over een verkooporganisatie beschik te. De Goudkust is niet zoals de naam zou doen vermoeden, een groot pro ducent van goud, maar wél van ca cao. Een derde van de wereldcacao- produktie is afkomst:g van de Goud kust cn drie kwart van de invoer van dit land wordt betaald met de export van cacao. De gehele ver kooporganisatie is evenwel in Britse handen, zodat de politieke onafhan kelijkheid gezien de economische af hankelijkheid, in werkelijkheid min der ideaal is, dan deze op het eerste gezicht zou kunnen schijnen. Dat ook deze nieuwe Staat een be roep zal doen op hulp van de zijde van de Verenigde Staten, ligt veor de hand. Het verlanglijstje kan wor den ingeleverd bij vice-oresident Nixon, die de plechtigheden op 6 maart zal bijwonen. In het slotcommuniqué zeiden de ministers er van overtuigd te zijn, dat de voortschrijdende eenwording van Europa en de samenwerking van de vrije volkeren vertrouwensvolle betrekkingen tussen buurlanden noodzakelijk maken. Verzet der Kerken in Zuid-Afrika Verscheidene kerkelijke gezagsdra gers in Zuid-Afrika verheffen hun stem tegen het nieuwe wetsontwerp, dat een aanvulling op de „wet op het bestuur der inheemsen" inhoudt en een aantal gevallen opsomt, waar in (ook kerkelijke) bijeenkomsten voor zwarten aan voorafgaande toe stemming van de overheid worden onderworpen. Mg-r. Mac Ca/nin, aartsbisschop van Kaapstad, was de eerste, die tegen deze nieuwe wet protesteerde. Nu heeft ook de biAchop- van Pretoria het wetsontwerp energiek veroor deeld. „Wij kunnen aan niemand ver lof vragen, of iemand van welk ras of welke kleur hij ook moge zijn, in onze kerk mag komen. In de 80 jaren, dat de Katholieke Kerk in Zuid-Afrika werkt, heeft zij nog nooit iemand de toegang tot de Kerk ont zegd". Bij deze protesten sluiten zich ook andere kerkgenootschappen aan. De president van de Methodisten-Kerk in Zuid-Afrika, (die 1 miljoen leden heeft) Storey verklaart: „Wij heb ben nu het punt bereikt, waarop ce burgerlijke ongehoorzaamheid gelijk staat met gehoorzaamheid aan God. Deze actie van de overheid is een directe aanval op de vrijheid van godsdienst en geweten". Een Anglicaanse kanunnik in Kaapstad, de eerw. heer Roseveare, heeft reeds nu aangekondigd, dat wanneer dit ontwerp tot wet ver heven zal worden, de Anglicaanse kerken tot openlijke ongehoorzaam heid zullen overgaan, ongeacht de gevolgen." De legaties in Boedapest De Oostenrijkse gezant in Boeda pest, Walther Peinsipp, heeft zondag het Hongaarse ministerie van buiten landse zaken telefonisch meegedeeld, dat hij zijn legatie sluiten zal als hij weer door de Hongaarse politie lastig gevallen wordt. Hij deed dit, nadat hij, op weg van zijn woning naar de Oostenrijkse le gatie, tot „doorlopen" gemaand was, toen hij even bleef kijken naar het aanhouden van bezoekers van de legatie door de politie. De politie had ook tegen mevrouw Peinsipp gezegd, dat zij niet mocht blijven staan, om dat zij zich in een „militaire zóne" bevond. De legaties van Engeland, Frank rijk, Oostenrijk en de Ver. Staten zijn reeds enige dagen door de poli- tie omsingeld. Alle bezoekers van de i legaties worden aangehouden en moeten hun papieren laten zien. Ve len van hen worden voor een nader verhoor naar het hoofibureau van politie overgebracht. Vrijmetselaren op Soestdijk ontvangen Een deputatie van leden der Orde van Vrijmetselaren onder het Grootij oosten der Nederlanden en vertegen» woordigers van Grootloges van ach* Europese landen en zes Amerikaan se districten zijn zaterdagmorgen door koningin Juliana op paleis Soest dijk ontvangen. De Grootmeester van het Groot oosten der Nederlanden, ir. C. M. R. Davidson, bood hare majesteit een exemplaat aan van het gedenkboek „17561956", dat in opdracht van het hoofdbestuur van deze loge werd uit. gegeven ter gelegenheid van het 200- jarig bestaan der orde, op 26 decem ber 1956. Tevens ontving de konin gin de gedenkpenning, die bij de ge legenheid van dat jubileum werd ge slagen. GEORGANISEERD OVERLEG MILITAIR PERSONEEL. De commissie B (onderofficieren en de overige militairen beneden de rang van tweede-luitenant) voor georganiseerd overleg militair perso neel is dezer dagen onder voorzitter schap van de heer L. C. Rietveld bij eengekomen o.m. ter bespreking van een ingekomen schrijven van de mi nister van oorlog. Daarin geeft de minister te kennen voornemens te zijn in de toekomst aan een beroeps militair beneden de rang van tweede luitenant, die na 1 mei 1957 krach tens het voorschrift dienstverbinte nissen zijn dienst opzegt, ontslag op verzoek te verlenen met inachtne ming overigens van de gestelde ter mijnen en beperkingen. De vertegenwoordigers van alle personeelsorganisaties opperden ern stige bedenkingen tegen dit voor nemen van de minister, met het oog op het daaraan verbonden gevolg, dat voor velen het recht op direct in gaand pensioen verloren gaat. Zy ont- I raadden de minister tot deze maat regel over te gaan. „De Hollandse Molen" stelt vast Omgeving van Leiden bij bedreigde gebieden POTLOOD en GEEST MOLENAARS KREGEN ONDERSCHEIDING. Tijdens de Zaterdagmiddag in „Kras" te Amsterdam gehouden alge mene ledenvergadering van de ver eniging „De Hollandsche Molen" zijn aan een aantal leden de certificaten van onderscheiding der vereniging uitgereikt, o.a. aan: Dirk van Harte Sr., Gert van der Meer, Jacob Slin gerland en Dirk van Harte Jr., de vier molenaars in de Drooggemaakte Polder aan de Westzijde van Aarlan- derveen" en aan P. van der Lijn, mo lenmaker belast met het onderhoud van de genoemde vier molens. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN In het Onze Lieve Vrouwegast huis te Amsterdam is overleden de 42-jarige lasser G. C. de Koning uit Baambrugge. Hij was op 27 februari in het ziekenhuis opgenomen met ernstige brandwonden, die hij had opgelopen toen hij bij Werkspoor te Amsterdam aan het lassen was en w«rd getroffen door wegspattende vonken. No 504. Horizontaal: 1. rivier in Palestina. 7 rivier in Italië, 8. staats bedrijf (afk.), 10. meisjesnaam, 12. opening. 14. voegwoord, 15. rund, 17. priem. 18. gem. in Drente, 19. Turks bevelhebber, 21. smalle weg, 23. lid woord (Fr.), 24. soort café, 26. mu zieknoot, 27. lidwoord, 28. voorzet sel, 30. hakwerktuig. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. vis, 4. voorvoegsel, 5. spil van een wiel, 6. wol tachtig roofdier, 9. ingewijde, 11. ontkenning (Eng.), 13. meisjesnaam. 14. oude lengtemaat, 16. bijb. figuur, 17 boom. 20. voornaamwoord, 22. slede. 24. afkerig, 25. stok, 27. mu zieknoot. 29. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. In Noordatlantische geest West-Duitsland zal Engeland onge veer 500 miljoen gulden betalen als bijdrage tot de legeringskosten der Britse troepen in de Bondsrepubliek. In een communiqué, dat zondag na onderhandelingen van zes weken tus sen Westduitse en Britse vertegen woordigers te Bonn is uitgegeven, wordt verklaard, dat de Bondsrepu bliek dit bedrag vrijwillig betaalt, tegenover 400 miljoen mark in het lopende jaar, dat 1 april a.s. ein digt. De duur van de periode, waarop de nieuwe bijdrage betrekking heeft wordt niet genoemd. West-Duitsland zal voorts onge- ve.er 750 miljoen gulden bij de En gelse Bank deponeren, welke bestemd zijn voor de aflossing van de na-oor- logse schuld aan Engeland. Het be drag, dat voor de aankoop van wa pens in Engeland bestemd is, wordt Franse soldaten in hinderlaag Algerijnse rebellen in het noor den van Algerije een Franse colonne in een hinderlaag gelokt. Officieel is bekendgemaakt dat 25 Franse soldaten gedood en vijftien anderen gewond werden. Dit is de zwaarste slag die het Franse leger sinds het begin van de Algerijnse opstand (op 1 november 1954) heeft getroffen. Tegen zonsondergang overvielen de rebellen met machinegeweervuur een groep dicht opeen marche rende Fransen. Het gebeurde don derdag in de kale heuvels rond Du- pleix, op 140 km. ten westen van Al giers. In de eerste seconden van deze overval zijn de meeste slachtoffers gevallen. De Fransen zonden de omsingelde eenheid hulp in de vorm van met van 200 tot 300 miljoen gulden ver hoogd. Van de bijdrage van 500 miljoen gulden zijn ongeveer 170 miljoen gulden voor dekking van de directe onderhoudskosten der Britse strijd krachten en de rest wordt door de Bondrepubliek verstrekt als onder deel van de „wederzijdse hulp", waarin 't Noord-Atlantische Verdrag voorziet. Engeland had tijdens de onderhan delingen om ongeveer 650 miljoen gulden verzocht als directe steun, welke alle uitgaven in marken voor de Britse strijdkrachten voor een jaar zou dekken. In het communiqué wordt gezegd, dat de onderhandelingen waren ge voerd „in de geest van het Noord- Atlantisch Verdrag". Het akkoord moet nog door de re geringen worden goedgekeurd. In politieke kringen te Bonn ver wacht men, dat deze goedkeuring zal worden gegeven. raketten uitgeruste jachtvliegtuigen. Per helikopter werden versterkin gen aangevoerd die de hele .dag de aanvallende rebellen achtervolgd hebben. Een Franse helikopter is neergeschoten. Toen een patrouille het wrak van dit toestel vond, was de piloot dood. De waarnemer wordt vermist. In de drie dagen die aan de over val van de rebellen voorafgingen, hebben de Fransen per dag honderd opstandelingen gedood. Ook zijn in Algerije en in Frankrijk talloze op standelingen gearresteerd. „Generaal van de Sahara" ontsnapt". Si Abderramane Behadi, bij ge naamd de „generaal van de Sahara", een Algerijnse rebellenleider, die verleden maand in de Sahara ge vangen werd genomen, heeft weten te ontsnappen. Hij werd door twee soldaten naar een hefschroefvliegtuig begeleid, waarmede hij naar het meest bij- zijnde Franse militaire hoofdkwar tier zou worden gebracht. Behadi wist echter één van zijn bewakers te overmannen, sprong in een ravijn en ontkwam. In het jaarverslag van de vereni ging „De Hollandse Molen", dat zater dag op de algemene vergadering in Krasnapolsky te Amsterdam gepubli ceerd werd, was een optimistische toon te beluisteren met betrekking tot de resultaten van de molenres tauraties. „Toch schijnt de zon niet altijd", zo wordt opgemerkt. Het gebeurt meer dan eens, dat een restauratie van een gevel niet vlot verloopt. Molenherstel van g^otc omvang is aan de orde van de dag, maar het aantal molenmakers, dat deze kar weien kan uitvoeren is maar zeer be- perkt. Meermalen komt het voor dat, wanneer het werk eenmaal begonnen is, de begroting moet worden herzien of aanvullende subsidies moeten wor den aangevraagd. Onregelmatigheden. Er zijn veel molenmakers, de goede niet te na gesproken, aldus het ver slag, die hun werk niet ernstig ge- noeg opnemen, zodat er bij inspec ties nogal eens onregelmatigheden voor blijken te komen. He bestuur van de vereniging stelt met leedwezen vast, dat het buiten bedrijf stellen van molens, waarvoor dan als museumstuk aanspraak wordt gemaakt op hulp door de vereniging, meer voorkomt, dan „De Hollandse Molen" ooit als richtlijn voor haar werken heeft gesteld. Grote waardering vindt de rijks dienst voor monumentenzorg voor de financiële steun die zij blijft verle nen. Ook is het een uitzondering ge bleken als een gemeente zich ont houdt van medewerking tot behoud van haar molens. De subsidie per mo len, die de A.N.W.B. de vereniging geeft, is verhoogd. Bedreiging. Van de molens, die naar het oor deel van deskundigen voorlopig be houden zijn, wordt een lange opsom ming gegeven in het verslag waarin er tevens op gewezen wordt, dat we genaanleg of ruilverkaveling rampza lige gevolgen kunnen hebben voor het bestaan van de molens. In dit verband wordt gewezen op het „haast mooiste molengebied van Zuid-Hol land", ten n.o. van Leiden, welk ge bied door de aanleg van de Rijksweg 4a AmsterdamDen Haag ontluisterd en geruïneerd- dreigt te worden. BRUGWACHTERSVROUW BIJ AANVARING VERONGELUKT. Bij een aanvaring van de brug over de Kamerlingswij k te Zwartemeer door 'n binnenschip uit Klazienaveen kwam zaterdag de vtouw van de brugwachter om het leven. Het slachtoffer, mevrouw A. M. Val- ke-Peters, raakte bekneld tussen het schip en de geopende brug. Ze viel bij de aanvaring in het water en moet op slag dood geweest zijn. Rechtszitting in Zutfen De officier van justitie bij de Zut- fense rechtbank maakte zaterdag j.l. met een fors gebaar een eind aan een slepende kwestie, die een rijke boerenzoon uit Brunssum het slacht offer dreigde te maken van de ali mentatieplicht. Toen tijdens de zit ting bleek, dat een zekere mevrouw V. uit Twello meineed ten laste kon worden gelegd, kreeg de niet onbe middelde Brunsummer direct zijn congé en werd op vrije voeten ge steld. De zaak was begonnen, toen de vrouw een civiele actie tegen de boe renzoon begon, omdat gebleken was, dat hij zijn vaderschap ontkende en van alimentatieplicht niets wilde we ten. De jongeman wees er namelijk op, dat de vrouw eveneens met een tweede man omgang gehad had. Zij wees deze bewering van de hand. Het zondagrijverbod Dr Zijlstra beslist half maart De minister van Economische Za ken. dr. J. Zijlstra, zal over enige dagen de huidige benzine-situatie op nieuw onder de loep nemen. Zijn be slissing, of het zondagsrijverbod voorlopig voorgoed op de lange baan mag worden geschoven, is eerst half maart te verwachten. De bewinds man zal zich ook door het bedrijfsle ven laten voorlichten. De benzine-situatie staat er overi gens tamelijk goed voor. De prijsver hoging van benzine heeft het gebruik er van beneden d^ verwachtingen ge houden. De vrijwillige beperking die de autobezitters in acht hebben ge nomen droeg er eveneens toe by, dat de pomphouders nog niet met lege tanks zijn komen te staan. De komende voorjaarsdrukte zal het benzineverbruik wel is waar doen toenemen, maar men verwacht allerwege, dat de voorraad dan groot genoeg zal zijn. De gang van zaken in en rond het Suez-kanaal blijft vooralsnog onzeker, en daarom is een sober benzineverbruik raadzaam. Met koffie en heet water gesmeten Dronken wildeman kreeg geen borrel De politie in Amsterdam heeft de 42-jarige Amsterdamse koopman P. H. aangëhouden, die in een koffie huis in de tweede Jacob van Cam- penstraat de buffetjuffrouw, de 43- jarige mej. H. D. H. en de eigenaar, de 48-jarige A. v. d. V. ernstige brandwonden heeft toegebracht. De buffetjuffrouw had geweigerd de man nog bier te tappen. Hij had al enige borrels op en staat in zijn om geving bekend als eep kwalijk drin ker. De koopman gooide een koffieke tel met 20 liter koffie over de buf fetjuffrouw heen. Daarop liep hij naar de keuken, en smeet de eigenaar een pan ko kend water over het lichaam. Mej. H. heeft brandwonden in de derde graad opgelopen. Samen met haar werkgever is zij in het OX.V. Gasthuis opgenomen. Enkele mannen, die zich op het ogenblik van het optreden van de koopman in het café de tijd kortten metklaverjassen, hebben tegenover de politie verklaard niets gezien te hebben. De politie staat sceptisch tegen over dit getuigenis. Tijdens een ruzie bleek dat wel de gelijk het geval geweest te zijn. Mr. J. C. Donker, de officier, zeide, dat de vrouw door meineed te plegen, de jonge boerenzoon voor het hele geval had willen laten opdraaien. Hij eiste tegen haar zes maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. De rechtbank wilde er rekening mee houden, dat het strafbare feit al jaren geleden gepleegd was en zette de eis daarom om in negen maan den voorwaardelijk. Naar alle waarschijnlijkheid vraagt de boerenzoon binnenkort re visie aan van het vonnis, dat hem tot alimentatie verplichte. Een auto, bestuurd door een carna- valvierder is in de nacht van zaterdag op zondag een winkei in kunstnijver- heidsartike.len te Maastricht bin nen gereden. De bestuurder, die geen rijbewijs had, wil de de auto op het Onze Lieve Vrou- we-plein parkeren, raar reed in plaats daarvan door een étalage de winkel binnen. De drie inzittenden van de auto liepen geen letsel op. Vóór honderd jaar Madrid. In het begin dezer maand vertrok een geneesheer, die een dorp van Oud-Castilic bewoont, te paard naar een dorp om een zieke te bezoeken; hij had zich goed gewapend, omdat zich wegens de in groote hoeveelheid op 'de bergen gevallen sneeuw vele wolven in de vlakte bevon den, doch hij schijnt voor de overmagt te hebben moeten bukken, want den volgenden dag vond men 5 gedoode wolven op den weg en vele sporen van bloed, waaruit bleek, dat nog andere wolven gewond waren, doch dez$ wakkere verdediging had den geneesheer niet gebaat, daar het duidelijk bleek, dat hij zoowel als zijn paard door de wolven verscheurd waren. Men vond onder anderen zijne regterhand welke den sabel nog omklemd hield. Dr Klasens uit Leiden vond honderd graven De Nederlandse aegyptoloog dr. A. Klasens, verbonden aan het Rijksmu seum van Oudheden te Leiden, heeft te Abou Rowas, ongeveer tien kilo meter ten noorden van de grote py- ramiden van Gizeh, een honderdtal graven gevonden. Hij vermoedt dat sommige daarvan uit de eerste dy nastie dateren. De meeste graven waren door plunderaars geschonden. Tot nu toe heeft dr. Klasens er in hoofdzaak beenderen en aardewerk in gevonden. Hij hoopt op belangrij ker vondsten als de nog ongeschon den graven geopend zijn. De heer Klasens is in het begin van dit jaar, daartoe in staat ge steld door een Z.W.O.-subsidie, naar Egypte vertrokken, in gezelschap van de fotograaf Van Veen, die even eens aan het Leidse museum verbon den is. 10 JAAR INTERNATIONALE BOERiSNORG AN IS A Tl E De drie centrale landbouworganisa ties zijn voornemens op 25 april te 's-Gravenhage een specials bijeen komst te beleggen ter herdenking v.in het tienjarig bestaan van de Interna tionale Federatie van Agrarische Pro ducenten (IFAP), die in 1947 te Scheveningen werd opgericht. Als sprekers zullen optreden: Sir James Turner, voorzitter van de Na tionale Engelse Landbouworganisatie, en de heer II. D. Louwes, die beiden een zeer belangrijk aandeel in de op richting van de wereldboerenorgam- satie hebben gehad. Enkele weken na deze bijeenkomst vertrekt een 3-hoofdige CLO-delega- tie naar de Verenigde Staten van Amerika ter bijwoning van de 10de algemene vergadering va.i de TFAP, die in dé tweede helft van mei in La fayette (Indiana) wordt gehouden. De prinsessen Beatrix en Irene hebben vergezeld door freule R. Roëll en mejuffrouw Broers, een bezoek ge bracht aan de Weense ijsrevue in de Haagse overdekte kunst-ijsbaan. GEVESTIGD: in de week van 21 t.m. 27 februari 1957 C. Molenaar en fam.. Predikant, Witte Singel 25; J. de Graaf en fam., militair, Doctor Lelylaan 47; C. H. Kooij-Marjee en fam., Albert Verweystr. 4; A. Kroeze en fam., rijksambtenaar, Mariënpoel- straat 3; L. J. Lette en fam., bedrijfs- issistent, Hoflaan 295; H. R. Smissaert 3n fam., Herengracht 25; J. Th. A. Noor- iermeer en fam., timmerman, Hofln 293; K. Frenken en fam., voorspinner, Waard- gracht 65; M. R. J. Bergwerff en fam., waterfitter, Hoge Rijndijk 156; J. van den Berg en fam., arb. op vossenfarm, a/b Utr. Veer t/o 33; G. A. Lotte en fam., chauffeur, Borgerstraat 5; E. Nielsen- Boellaard en fam., Hoflaan 267; J. D. v. Gorssel en fam., tekenaar, Hoflaan 291; C. H. Heijdt en fam., tijdwaarnemer, G. Gasteinstraat 46; T. van Ceylon en fam., betontekenaar, Hoflaan 285; R. L. Post- Barkmeijer, Hoflaan 269; W. A. v. Dijk, verpleegster. Witte Rozenstr. 13; A. M. Smit-Bollen, de L. de Kanterstr. 18; F. W. van Houten, Middelstegracht 143; J. Neuteboom, grondwerker, Oude Vest 97; W. F. A. Vermond, havenarb., Alcxan- derstraat 49; J. P. M. Kruit, 1.1. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10; H. Huiskes, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; G. W. Heijman, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. Ca- cucciolo, elektr. lasser, Bakh. Roozen- boomstr. 8; E. G. M. Tjon-Aman-Ver steeg. doktersass., Middelweg 38; L. Amadio. granietwerker. Oude Singel 12; R. G. Conway, Sterrenwacht 2; A. C. M. Vermeij, verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. Treur, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; Ch. Sybesma. natuurk. ing.. Jan van Goijenkade 19; E. J. Moojen. Lage Mors- weg 5; J. M. M. .Furstner, Hogewoerd 30; J. de Roo, 1.1. kraamverzorgster, Hooi gracht 107; Th. de Vries, militair, Atjeh- str. 83; H. Colenbrander. Oude Vest 105; A. de Jong, arts, Herengracht 58; S. Visser, Hogewoerd 30; J. Beugelsdijk-De Wit. De Ridderstraat 16; T. Groot, leerl. verpleegster, Rijnsb.weg 10; L. P. C. van der Linden, beambte N.S., Leemans straat 53; H. A. H. Dall, secr. studenten org.. Plantsoen 29; G. de Leeuw, twijner, Hogewoerd 154; J. J. Jonker Roelants, Noordeinde 52; W. Samson. Vreewijk- straat 11; J. R. Smits, huisschilder. R. Visscherstraat 30a; G. de Groot, ver pleegster. Rijnsb.weg 10; S. M. Dekker. 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; M. P. Krijgsman. Gxoenhovenstr. 23; J. J M. v. Ceijlon-Bunnemeijer, Hoflaan 285; W. Braggaar, 1.1. verpleegster. Rijnsb. weg 10; A. Lunenborg, de Gijselaarstr. 1; L. M. van der Meer, Hogewoerd 30; H. M. Kluijver. Hoge Morsweg 108; G. A. W. Mader-Baart, Lage Rijndijk 17g; A. Nljdam, dienstb.. Lammenschansweg 11; H. M. Bakker, Plantsoen 19; H. Nolet, Pr. Frederikstraat 12. VERTROKKEN W. Harland en fam., Spieghelstr. 28a, 's-Gravenhage, Melis Stokelaan 1248; S. P. v. d. Hoogt en fam., Lammenschans weg 13, Rotterdam, Stadhoudcrspln 96; E. Heijnis en fam., Warmonderweg 33. Ver. St. v. Noord-Amerika; J. F. van der Veer en fam., H. Rijndijk 156. Arnhem, Boterbloemstr. 14; A. Prins-Van Berkei en fam.. H. de Vriesstraat 30, Ede, Gld., Molenstraat 61; M. H. Groenewegen en fam., Zeemanlaan 35, Laren N.H., Fr. Langeveldtlaan 19; M J. K. G. Leijer- zapf en fam., L. Couperusstraat 5. Den Haag, v. Lansbergestraat 224; A. Sloot- Harms. Lammenschansweg 45, Canada; L. R. Kearing, Rijnsb.weg 40. Amster dam. Beethovenstr. 71 II; M. H. Köhne- Verhoeven. Lammermarkt 27, Leidschen- dam, V. Achterweg 91; F. Salomonson, Aalmarkt 6. Dordrecht, Oranjepark 3; A. Kijk in de Vegte, Marnixstraat 65, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 30a; W. D. Wiebes, Pietersk.choorsteeg 12, Den Haag, Hollanderstraat 54; I. Louweret, Heren- steeg 6. Nw-Helvoet. Rijksstr.weg C 65; C. Ie Pair, Watersteeg 4. Den Haag, Meppelerweg 807; A. v. Es, W. Singel 27. Warmond. Herenweg 10; H. C. van El- deren, Mezenstraat 2, Amsterdam, Ko ninginneweg 3; W. C. Kirpensteiin, Ch. de Bourbonhof 16, Hoensbroek. Nieuw- straat 93; G. Burgwal, Margrietstr. 8, Rotterdam, Clemensstr. 75b; A. Leupe, Plantage 4, Arnhem. Koningsstr. 19; A. H. Groenenberg, de M. v. Streefkerk straat 47, Terneuzen, W. de Zwiigerln 36; J. C. de Jong, Groenhovenstr. 0, Hazers- woude, Rijndijk 105; de Jong, Mors weg 36, Meerkerk, Laantje 6; A. J. van Scherpenzaal. Rijnsb.weg 86. Mijdrecht, Bozenhoven 108; A. Voskamp, Rijnsbur gerweg 10, Naaldwijk, Dijkweg 87; J. L. Trapman, Rijnsb.weg 62a, Amsterdam. De Lairessestr. 76; W. H. van den Berg. Rijnsb.weg 10. Valburg. Kerkstraat 8; C. Th. M. van Erp, Mariënpoelstr. la, Nij megen. Javastraat 64; P. J. Edelaar, St. Aagtenstr. 24. Den Haag, G. Deynoot- straat 25; M. J. Boutier, a/b Haarl.vaart, Den Haag. Kikkerstraat 15; T. Bakker. W. Pyrmontstr. 14. Alkemade, Noord einde 171; Hè. J. P. Tieleman-Dogteron, Burggravenlaan 26, Zeist, Ch. de Bour bonlaan 25; J. J. Knuppe. Boshof 9, Den haag. A. Drostlaan 2; M. W. Knuppe. Boshof 9, Rotterdam. Frederikifr. 62a; F. E. van der Hoop. Rapenburg 103, Delft, Rotterd.weg 158; J. Schaberg. Ra penburg 83, R'dam, 's-Gravenweg 409; A. H. Elbrecht, J. van Houtkadc 28a. Woerden, Rembr.laan 45 I; P. Sloof. Roomburgerweg 3. Leiderdorp, Acht- hovenerweg 49; M. W. C. van Dam. Roodenburgerstr. 26. Geleen, Lobelia- straat 2; L. van Vliet, Herenstr. 10, Oegstgeest, Wilhelminapark 9; P. Wes- terdiep-Favier, Pesthuislaan 2, Den Haag, Capadosestr. 69; L. J. J. M. Niessen. Rijnsb.weg 5. Eindhoven, Aalsterweg 259; A. C. Blok, J. de Wittstr. 11, Bodegraven, Jullanastraat 48: J. H. van Loon, W. Pyrmontstraat 6. Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 83.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2