RIJNSTREEK „Door Samenwerking Sterk" te Aarlanderveen viert zesde lustrum Oeteldonk haalde Prins Amadeiro van de trein MAANDAG 4 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 ALPHEN AAN DEN RIJN 2'/:-Jarig kind in de Rijn gevallen Toestand zorgwekkend Zondagavond omstreeks kwart over zes Is de Zy3-Jarige Hendrika Koeie- wijn, wonende aan de Steekterweg in een onbewaakt ogenblik in de Kijn gevallen, aan de Kortsteckterweg zij de, ter hoogte van het Karkanaa*. Het kind was even tevoren met een drie jarig broertje uit het ouderlijk huis weggegaan om buiten te spelen. De 24-jarige A. D. Boot, wonende aan de Kortsleekterweg 230, die met zijn verloofde daar langs wandelde, zag plotseling een kind op het water drijven, dat enkele ogenblikken later zonk. De heer Boot bedacht zich geen moment en sprong gekleed te water. Na enkele malen te hebben gedoken, is het hem gelukt het kind op het drage te brengen. Men vreesde het ergste, doch nadat men ongeveer twintig minuten kunstmatige adem haling had toegepast gaf het drenke linge t je weer tekenen van leven. Dr. J. H. Veenendaal, die spoedig ter plaatse was liet het kind voor nader onderzoek overbrengen naar de kin derkliniek van het Academisch zie kenhuis te Leiden. Bij het ter perse gaan van dit bericht was haar toe stand nog zorgwekkend. Ongeveer gelijktijdig met de heer Boot sprong de 18-jarige G. de Jong, wonende aan de Steekterweg aan die zijde eveneens te water. Voordat hij de Rijn had overgezwommen, lag het kind echter reeds op de wal. Onfortuinlijke goal. Het voetbal len op de openbare weg neemt met de dag toe. Sedert de laatste weken zijn tientallen ruiten het kind van de rekening geworden. Maar tot dus ver kreeg men nog nooit zo'n onbe twistbaar overtuigend bewijs voor de identeiteit van de dader in handen als waarvoor de 12-jarige H. v. d. L. zondagavond, zij het ook wellicht ongewild, heeft gezorgd. Ongeveer zes knapen waren aan het voetballen in de Concordiastraat, op het brede gedeelte ter hoogte van de Raadhuisstraat, v. d. L. loste een keihard schot enzijn schoen schoot van zijn voet en baande zich in een sierlijke boog, via een van de ruiten welke in gruizels brak, een weg naar een van de kantoorlokalen van het Alphens ziekenfonds. Wie de schoen past.... zal niet de sprookjesprinses zijn.... maar de promotor van het onfortuinlijke schot, die dus de rekening gepre senteerd krijgt.... Auto duwt jongen in de sloot.. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is de 6-jarige Cornelis Oppelaar, wo nende in de Gnephoek, toen hij plot seling en zonder op het verkeer te letten de rijweg aldaar opliep, aan gereden door een personenauto, wel ke met ongeveer 60 km. snelheid reed en bestuurd wèrdi door de heer L. uit Woubrugge. Het jongetje werd een tiental meters ver weggeslingerd en plonste in de langs de weg lopende sloot. De bestuurder van de auto, wiens wagen na kraohtig remmen in tussen tot staan was gebracht, hielp de jongen uit het water. Het ventje klaagde over inwendige pijnen, doch dr. H. J. Veenendaal, die hem ter plaatse onderzocht, kon op dat mot ment geen ernstig letsel constateren. Autobotsing. Zaterdagmiddag even voor één uur stond in de Prins Hendrikstraat rechts van de weg, in de richting Leiden een bestelauto ge parkeerd, toebehorende aan de heer Th. B. V. In de rijrichting Bodegraven stopte ter hoogte van deze wagen op het linker gedeelte van de rechter- weghelft een personenauto, in af wachting van het passeren van een de zwaar werd beschadigd, en in een garage moest worden neergezet. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Met bromfiets tegen boom. Sur veillerende agenten te Alphen aan den Rijn troffen in de nacht van za terdag op zondag in het Hazeveld een man op de grond liggend aan met een diepe bloedende wond boven het oog en een bloedende lip. Bij onderzoek bleek het de Leidenaar J. H. E. te zijn, die op weg naar zijn woonplaats met zijn bromfiets in het Hazeveld te Alphen aan den Rijn tegen een boom was opgebotst. Dr. J. H. Veenendaal verleende eerste hulp. Geboren: Johannes zn van B. J. W. Roozeboom en G. Satter; Hendri ka Agnes- Janny Cornelia Wilma dr van W. de Ruijter en J. Vink; Theo- dorus Petrus Johannes Maria zn van A. W. Oosterman en J. G. Leliveld; Antoinette Elisabeth Adriana dr van L. F. Meesters en C. H. J. Hopmans; Alphonsus Johannes Jozef zn van A. Verbij en H. J. Droogh. Ondertrouwd: Cornelis J. Caotein 23 jr en Joanna J. Kempen 23 jr; Jan W. Gerritsen 26 ir en Annigje D. Binnendijk 22 jr; Willem Verha gen 26 .ir en Maria Hendrica van den Hoek 25 jr, Getrouwd: Friedrich Chr. G. Em- de en Greta van der Bijl; Theodorus Keijzer en Al id a G. de Jong; Adria- nus van Nieuwkerk en Cornelia Spek. Overleden: Antony Eggink 63 jr; Adriana Paling 79 jr, echtgenote van H. Hesseling; Rein W. van der Wolf 76 jr; Jan D. Bouthoorn 76 jr; Ger- rit Spek 67 jr. BODEGRAVEN BEGRAFENIS A. DE JONG. Tijdens de Plechtige H. Mis van Requiem van 10 uur was de paro chiekerk behalve met de familie van de overledene, gevuld met perso neel van de Chemische fabriek An- drélon, waarvan de heer de Jong di recteur was en tal van belangstel lenden uit binnen- en buitenland, o.a. Dr. Mayer, burgemeester v. Emme- rick, waar een medebedrijf van „An- drélon" in oprichting is. De H. Mis werd opgedragen door de zeereerw. Heer Pastoor W. Jansen, geassisteerd door kap. J. Voortwrst en kap. W. Lemmers, oud kapelaan van de paro chie. De ceremoniën op het kerkhof werden verricht door kap. J. Voor- twist. Enorm was 't aantal bloem stukken, dat met een aparte wagen werd aangevoerd. Na het gezamenlijk gebed bleven velen nog op de dodenakker achter om voor het laatst nog blijk van be langstelling te tonen voor de man, die gold als een groot Bodegraver. Vastenavondviering ESTO. Alle zalen van het Parochiehuis waren bezet, toen de voetbalvereni ging Esto haar jaarlijkse vasten avond hield. Voorzitter C. v. d. Poll sprak het welkomst woord, wees nog eens op het belang van en het be zoek aan de trainingsavonden. De Geestelijk Adviseur, kap. J. Voort- wist, benadrukte in zijn toespraak, de kameraadschap en de teamgeest in de vereniging, die het stempel katholiek waard zijn. Inmiddels was Pastoor Janus binnengekomen, die de trekking zou verrichten van de gehouden loterij onder toezicht van de politie. Na deze enerverende ge beurtenis sprak de voorzitter een bijzonder woord van dank tot de ini tiatiefnemer van de loterij, de heer v. d. Linden, wiens vrouw een pre sentje kreeg aangeboden. Hierna ving het vastenavondbal aan, dat onder leiding stond van het duo van Mild uit Alphen, dat met muziek en diverse spelletjes de steming er goed wist in te houden. Esto kan inder- tegenligger, teneinde daarna links af j daad t^gden °P ««leegde te zwenken. De tegenligger, een be- J vaslenavondfuif. Ongeval. Zaterdagmiddag was een troepje jongens aan het voetbal len achter de Sportlaan. De 12-ja- rige Th. S. kreeg een trap tegen het been en bleef kermend liggen. Mej. stelauto, bestuurd door c'e h"er A. de J. te Alphen aan den Rijn, bemerkte op korte afstand, dat de passage on voldoende was en remde krachtig af. Zijn wagen evenwel schoot met flin ke kracht vooruit en botste op de ge-!, parkeerde bestelwagen. Deze werd A. Honout van het Rode Kruis was aan de achterzijde ingedeukt, terwijl spoedig gewaarschuwd. Deze consta- de aanrijdende wagen aan de voorzij- teerde een beenbreuk. De jongen werd voorlopig ter plaatse gehol pen en vervolgens naar het St Jo zef-paviljoen te Gojda vervoerd. Uitslag Esto-loterfj. Onder po litioneel toezicht werden door pas toor W. Janus de nummers getrok ken van de prijswinnaars die in en buiten de gemeente bleken te wo nen. De hoofdprijs, een Philips-ra- diotoestel, viel op lot nummer 3896 (te f'ouda). MEIJE-ZEGVELD Zaterdagmiddag zal de nieuw-be- noemde pastoor van de parochie O. L. Vr. Geboorte te Meije en Zeg veld, de zeereerw. heer C. H. Wil- lemse, feestelijk worden ingehaald. Komende uit de richting Bodegra ven zal de nieuwe herder ter hoogte van het erf van de gebr. Bunnik opgewacht worden door het kerkbe stuur, diverse verenigingen met vaandels en een muziekvereniging uit Aarlanderveen. Na een welkomstwoord zal men zich naar de parochiekerk begeven. Ter hoogte van de woning van de heer D. Haring zullen de bruidjes aan de stoet worden toegevoegd. Om circa 3 uur wordt pastoor Wil- lemse door de hoogeerw. heer E. A. M. Paap deken van Alphen aan den Rijn plechtig geïnstalleerd. De ver enigingen, schooljeugd en anderen worden verzocht om 2 uur bij de Gebr. Bunnik aanwezig te zijn. BOSKOOP AFSCHEID NA 35 JAREN DIENST. Aangezien de heer M. A. Moerland zaterdag 72 jaar werd heeft hij af scheid genomen van zyn werkkring bij de kwekersfirma F. J. Grooten- dorst na aldaar 35 jaar werkzaam te zijn geweest. Door de firmant, de heer Herm. Grootendorst werd de ,,oude getrouwe" toegesproken, waarbij het voltallige personeel aan wezig was. Als blijk van waardering voor de ijver en de plichtsbetrach ting, welke de scheidende werknemer tijdens zijn 35 jaren bij de firma had betracht, werd hem een enveloppe met inhoud overhandigd, terwijl zijn echtgenote een bloeiende plant in ontvangst mocht nemen. De heer G. Sekeris overhandigde namens het personeel een zilveren tabaksdoos. Gevonden voorwerpen. Paar nylons, hoofddoek, portefeuille met inhoud, muntbiljet, plastic damestas met inhoud, handpompje, oorhanger, ballpoint, ceintuur, armband, kinder- portemonnaie, hoofddoek, sjaal, psalmboek, zakdoekje, bos touw, muntbiljet, jongenspet, diverse wan ten en handschoenen. Inlichtingen bij de politie. Geboren: Cornelia dr van H. J. Deenenkamp en J. Kuiper. Ondertrouwd: Harmen Hendrik Vodegel en Willemina van der Plaat; Klaas van Eek en Jannetje Annigje Nederlof; Adrianus Koster en Cor nelia Johanna van den Brink. Getrouwd: Alberfus Philippus Baelde en Maria Toor; Gerard Jan Benckhuijsen en Sophia Carolina Hendrika van Bergen. Z0ETERW0UDE Jeugd-E.H.B.O. Hedenavond we gens 40-urengebed géén oefening. HAZERSWOUDE ORANJEVERENIGING. Gisteravond hield de Oranjever eniging een leden-vergadering in hotel „Het oude Raadhuis". Voor deze vergadering bestond weinig be langstelling, slechts 4 leden buiten het bestuur waren versahenen. De voorzitter Chr. v. d. Leden, opende de bijeenkomst en verwelkomde de aanwezigen. De secretaris, de heer G. Drexhage, las vervolgens de no tulen en het jaarverslag, waaruit bleek dat de vereniging in het afge lopen jaar 2 feestavonden heeft ge organiseerd, welke verzorgd werden door de vereniging Demosthens. Aan het verslag van de penningmeester de heer J. Pels ontlenen wij dat de vereniging met 'n tekort kampt. Dit tekort kan alleen weggewerkt wor den door een entree te heffen bij de komende feestavonden op 10 en 11 september a.s. Dit entree zal boven de contributie worden gesteld. De aftredende bestuursleden de heren A. A. Boehmer en J. van 't Wout werden herkozen, terwijl in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van de heer Joh. de Bruin, werd geko zen de heer J. Goedegebuure. In de kascommissie werden benoemd de heren R. vart Rijn en P. J. van 't Wout. Op 20 april zal er weer een feestavond worden gehouden. De voorzitter bracht de heer de Bruin dank voor hetgeen hij voor de ver eniging heeft verricht, en hoopte dat het hem met zijn gezin goed mocht gaan in zijn nieuwe gemeente Maas dijk. De R.K. Damvereniging „Sa men Sterk" hield een borden-com petitie. De uitslag was als volgt: G. Kerkvliet-K. Pannebakker 1-1; N. Schoonderwoerd-T. Pannebak ker 0-2; C. Kerkvliet-W. Duindam 2-0; J. Wesselingh-G. v. d. Meer 1-1; P. Verdegaal-K. v. d. Meer 2-0; A. Stolwyk-A. v. d. Meer 2-0; G. Slin gerland- W. Verdegaal 1-1; J. Wort- man-G. Kerkvliet 2-0. LEIMUIDEN 1 K.A.V.. BIJEENKOMST. In de rij van gezellige bijeenkom sten was het ook de katholieke Ar beiders Vrouwen-beweging dié haar leden opriep. Het was voor de jaar lijkse feestavond, die werd gehouden in het café van de heer J. Keijzer, en zij werd door 45 dames bezocht. Mevrouw A. de Koning-Schoo open de het programma en deelde mede, dat deze avond door de dames zelf verzorgd moest worden, zodat zij aller medewerking vroeg. Deze op roep heeft de dames gestimuleerd hun beste beentje voor te zetten, want het werd een echte gezellige avond voor en door elkaar. Eer. gratis verloting bracht de nodige gezellig heid. Ieder lid kwam in het bezit van een kledingstukje, of huishoudelijk voorwerp. Na de koffie werd als at tractie de verloting gehouden, waar van de loten vooraf aan de man ge bracht waren. De hoofdprijs, een keurige 2 persoons sprei, werd ge wonnen door mej. M. Hoogkamer. Met spanning volgde men de trek king van de andere prijzen. Met voor dracht, lied en spel werden de dames aangenaam bezig gehouden, en ook de pater, die enige tijd aanwezig was, zorgde voor de vrolijke noot. Het met bloemen. was al bijna middernacht toen het gezelschap huiswaarts ging. JAARVERGADERING ST. BONIFATIUS. De afdeling van de r.-k. Transport arbeiders kwamen bijeen in het café van de heer J. Keijzer. Het was de 10e jaarvergadering, zodat het een feestelijk tintje zou krijgen. Daar de voorzitter, de heer J. P. Strobbe we gens ziekte verhinderd was, stond de bijeenkomst onder leiding van de penningmeester, de heer H. C. Touw, die het voorstel deed de heer Strobbe een kleine attentie te bezorgen we gens het 10-jarige bestaan, omdat hij al die jaren de afdeling tot tevreden heid heeft geleid. Vanzelfsprekend werd dit algemeen'aangenomen. De secretaris bood zijn notulen en jaarverslag aan. Ook de penning meester bracht verslag uit, dat er gunstig uitzag. De boeken en geld middelen werden gecontroleerd door de heren W. v. Schagen en J. Loos. Aangezien het bestuur door ziekte zeer onvoltallig was werden alle functionarissen zonder stemming her kozen. Op een volgende jaarvergade ring zullen er dan 2 aftreden. Een voorstel tot contributieverhoging werd besproken, hiertoe werd nog niet besloten, er zal nog nader over beslist worden. Nadat de agenda vlot afgewerkt was, werd een kaartwedstrijd gehou den.' Ter gelegenheid van het 2e lus trum was voor ieder een prijsje. De uitslag was: 1. B. v. Velzen, 2. B. C. de Heij, 3. W. v. Schagen, 4. W. Kauffmann. Z0ETERWQUDE LEIDERDORP VASTENAVONDUITVOERING KAB Wegens het grote ledenaantal moest de vastenavondviering van de KAB worden gesplitst. Zo was er gister avond de eerste uitvoering voor de ouderen en hedenavond zal de tweede opvoering plaats hebben voor de jongere leden, terwijl er ook kaarten voor ouderen beschikbaar zijn. De toneelvereniging Liefde voor Toneel kwam met het blijspel in 3 bedrijven Tot wederdienst bereid". De voorzitter de heer Goddijn her innerde in zijn openingswoord aan de te houden „Huisvlijttentoonstelling" op het feest van de arbeid en ver zocht daartoe aller medewerking. Hij verheugde zich ook, te kunnen mee delen, dat het gezinszorgfonds is begonnen en dat het langzaam groeiende is. De toneelgroep had succes met de opvoering van het blijspel „Tot we derdienst bereid". De goedwillende Tony, die van alle kanten belaagd werd door de vrouwen, die het hem lastig maakten, wist het tenslotte te winnen, niet alleen van de droge Steward, maar ook van zijn vriend Bob en trouwde met Charley Green het eenvoudige meisje, later een ge vierde filmster. Het begin van het spel was wat stijf. Bob, de vlotte vriend van Tony Hamilton, weet de goede toon te vinden waardoor er spoedig vrolijk en goed spel werd gegeven. Kapelaan Keesen, die een goede vooruitgang bij de spelers had kun nen waarnemen, dankte allen voor deze mooie avond. De voorzitter huldigde de speelsters Het Aarlanderveens muziekkorps uitstekend tamboerkorps uitgerust „Door Samenwerking Sterk" heeft muziekgezelschap. zaterdagavond in het Dorpshuis en zondagavond in hotel „Het Oude Rechthuis", beide keren voor uitver kochte zalen, ter gelegenheid van zijn 30-jarig bestaan op voortreffelijke wijze geconcerteerd o.l.v. zijn diri gent, de heer A. van Dam. „Door Samenwerking Sterk" is in de loop van 30 jaren in Aarlander veen een begrip geworden en als er ooit ergens duidelijk is gemaakt dat men door samen te werken sterk is, dan geldt dit zeker voor dit met een De eerste avond werd o.m. bijge woond door enkele raadsleden. Zon dagavond waren de andere raadsle den van de partij alsmede de geeste lijk adviseur der vereniging parstoor J. W. Kragtwijk en enkele afgevaar digden van de R.K. Muziekvereniging te Hoogmade. Voorz. Joh. Poelwijk en secr. C. v. d. Berg, die beiden het wel en wee der vereniging onder woorden brach ten, roerden daarbij het gebrek aan nieuwe instrumenten aan. D.S.S. is zeer tevreden over de prachtige uni formen van muzikanten en tamboers. Een waarderend woord aan het adres van het Alphens comité voor het ini tiatief om de drie plaatselijke mu ziekkorpsen in uniformen te steken, bleef dan ook niet achterwege. Ongeveer 15 instrumenten moeten dieuze Paso Doble „Espanacani" van Manguina Hannicken vertolkt, even als Moderato de Valse, een medley van Johnny, arr. A. Delbecg. De mars „Mooi Zeddam" van P. B. Bisselink bleek een dankbaar stuk oeen ju bileum-uitvoering te besluiten. Over het algemeen troffen ons de goede gelijkmatige inzetten maar een enkele keer viel het op dat niet alle instrumenten gelijktijdig verstomden. Niettemin volgde men overigens stipt de strakke leiding van de .eer A. van Dam. Het is al vele jaren traditie in Aar landerveen, dat aan de jaarlijkse uit voering van D.S.S. wordt medege werkt door de R.K. Toneelvereniging „Dito", ditmaal met de opvoering van het blijspel „De eenzame heer uit Shanghai" door Hans Nesna. Een kostelijke vertolking ^an de titelrol Plum, de wat ouderwetse eigenaar van een herenmodezaak, van het slag van „mijn grootvader deed het zó en hij is er rijk mee geworden, dus waar om zou ik moderniseren?", gaf de heer W. Herr te zien. Hij droeg het geheel en wist zich meesterlijk te ver- echter dringend vervangen worden P^aatsen in allerlei uiteenlopende en Zondag is in Den Bosch de carnavalsprins Amadeiro XVffl feestelijk ingehaald. De foto laat tien hoe de glunderende vorst aan het station in Den Bosch arri veerde. en de kosten hiervan variëren tussen de 200.— en 700.per stuk. Voor dit doel zal rond de Pinkster dagen in Aarlanderveen een Franse bazaar worden gehouden. Het geheel zal plm. 300 m2 oppervlakte terrein beslaan, zodat geen der beschikbare zaalruimten hiertoe groot genoeg is en er een speciale tent voor gebouwd zal moeten worden. Daarnaast zal een speciale collecte worden gehouden, nader aan te kon digen, ter aflossing van de uniform- kosten. De heer v. d. Berg releveerde nog een aantal hoogtepunten van de afge lopen jaren, o.a. het afscheid van wij len pastoor Jac. N. Omtzigt, die meer dan 22 jaar geestelijk adviseur is ge weest. de huldiging van vier zilveren jubilarissen, t.w. de heren S. Eis, W. Herr, Joh. Poelwijk en A. J. Verhage, de medewerking aan diverse feeste lijkheden te Aarlanderveen en Al phen, waarvan met name werden ge noemd de Laura, de intocht van de nieuwe burgemeester Z. Bruins Slot te Aarlanderveen en van de nieuwe deken E. A. M. Paap te Alphen. Wat het muziekprogramma betreft vormde de mars Imperial Echo's van Arnold Safroni een zeer geslaagd be gin jnet fraai verklankte nuances. De minst gemakkelijke opgave, waarvoor het korps zich heeft ge- plaats, was ongetwijfeld De Suite van Albert Thiry, Images de France. Het geheel kreeg een geslaagde ver- verrassende situaties, welke elkaar sr.el opvolgen, nadat hij, door zijn leeftijd gedrongen, een jonge com pagnon in de zaak opneemt (H. Aart man) die zich als eerste daad stelt: de modernisering van de zaak. De oude heer verzet zich hiertegen doch zwicht tenslotte als hij ziet dat de omzet met sprongen or hoog gaat. Hiervoor zorgt de verloofde van de compagnon, 'n wereldbekende zange res en toneelspeelster die onder de naam Mignon optreedt (mej. B. v. d. Meer) en enkele maanden als win- keljiffrouw in de zaak wordt opge nomen. Deze atti actie werkt dermate op de inwon van Dubbeldam, dat o.a. Kukebu, een kunstschilder (B. Valentijn) op één dag voor een waan zinnig bedrag boord en knoopjes koopt om het beeld van de knappe en be roemde artiste in zich op te nemen voor zijn kunstwerk. In en om de zaak groeiden een aantal liefdesver houdingen welke de oude hee» de no dige zorgen geven om wille van zyn geld, omdat zijn dóchter Fanny (mej. J. v. Steijn) en zijn zuster Henriëtte (mej. B. Aartman) erbij betrokken zijn, respectievelijk met Johan, een bediende in de zaak (J. Valentijn) en met Van Beerensteijn, een advo caat (Joh. Poelwijk). De rol van de eenzame heer uit Shanghai, Lodewijk van Straten, die op zijn beurt voor de nodige verwikkelingen zorgt, werd vertolkt door de heer Jac. Aartman. De regie was in goede handen bij de heer Joh. Poelwijk. Voor de grime PER RAPTIM NAAR AFRIKA. Op 26 maart vertrekt wederom een chartervliegtuig van de Raptim naar Oost-Afrika. Twintig missionarissen gaan naar Entebbe en Tabora. Onder hen bevinden zich twee Engelse le den van de Graal. Het Karosi zendt mej. Schaars en de Italiaanse leken - missie-actie dr. di Croce met zijn echtgenote. tolking. Met veel elan werd de melo-zorgde de heer W. Herr. KOUDEKERK AFSCHEID VAN BRUGWACHTER G. VAN OMMERING. Zaterdagmorgen waren de beide voltallige colleges van b. en w. van Koudekerk en Hazerswoude, bene vens het gemeentepersoneel van Koudekerk, de gemeente-architect, de heer v. Keekem en de Rijkspoli tie, in de raadszaal in het gemeente huis te Koudekerk aan den Rijn bij een gekomen, om afscheid te nemen van de heer G. v. Ommering, die per 1 maart, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de dienst verliet. Toen de heer v. Ommering en zyn echtgenote hadden plaats genomen, sprak burgemeester De Herder van Koudekerk hem en zijn echtgenote op hartelijke wijze toe. Hij merkte op, dat, wanneer men het leven reëel beziet, scheiden geen droefe nis kan veroorzaken. Voor zeven en twintig jaar trouwe dienst mag het gemeentebestuur dank zeggen. Spr. overhandigde de heer v. Ommering een legpenning van de gemeente Koudekerk aan dén Rijn, de tweede die uitgereikt wordt. Nadat spr. nog gememoreerd had, dat v. Ommering nog dienst zal doen als reserve-brugwachter, verkreeg burgemeester Den Hollander van Hazerswoude het woord. De brug wordt in combinatie van Koudekerk- Hazerswoude-Provincie geëxploi teerd. Het gemeentebestuur is blij, nu ook eens blijk te kunnen geven van waardering voor al het belang rijke werk, dat het personeel van de brug doet, in het belang van de ge meenschap. Door deze brug is er ook maat schappelijk verkeer mogelijk tussen deze gemeenten, die zo nauw aan elkaar zijn vertoonden. Spr. roemde de kwaliteiten van de scheidende brugwachter, die ook in vele andere dingen de gemeenschap dient, en overhandigde hem namens de combinatie, bovengenoemd, een gevulde sigarenkist met zilveren deksel. Wethouder T. Molema sprak na mens allen, die in dienst zijn van de gemeente Koudekerk aan den Rijn. Hij overhandigde aan de scheidende functionaris, namens allen een elec- trisch scheer-a-oparaat. Mej. G. J. Stroo bood met enkele woorden aan mevr. v. Ommering v. Dorp bloemen aan. De heer v. Ommering dankte al len voor woorden en geschenken, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. 0UDE-WETERING FEESTAVOND K.A.B. Ter gelegenheid van de jaarlijkse feestavond van de K.A.B. te Oude wetering werd door de toneelclub van de K.A.B. te Roelofarendsveen een opvoering gegeven van de klucht „Acht maal vijftig". Een vrolijk spel in drie bedryven van B. A. Odijk. Het stuk verplaatst ons naar de woning van de verstokte vrijgezel Henk Bolle, die met twee vrienden zijn vijftigste verjaardag viert. Het vrolijke drietal blijken de laatste le den te zijn van een eens bloeiende vrijgezellenvereniging. Onder de in vloed van enige glazen wijn gaat het trio een driehoeks-weddenschap aan, dat geen van hen binnen drie maan den getrouwd zal zijn. Van elkaar weten ze geen van drieën dat mid dels advertenties alle pogingen in het werk worden gesteld om de weddenschap te verliezen. Wanneer echter een vrouw komt opdagen ontstaan allerlei conflicten met de huishoudster van Henk, diens buurvrouw en zuster en niet te ver geten de op lekker eten beluste broer Wim. Alle moeilijkheden wor den echter overwonnen doordat iedereen met iedereen in het huwe lijk treedt. Het stuk eindigt welis waar met een verloren weddenschap doch ook met niet nvnder dan vier gelukkige paren van omstreeks 50 jaren. Oo vlotte wnze werd het onwaar- sch'inliike verhaal aan het publiek voorgeschoold en harteliik werd ee- lachen om de vele kom^cbe situaties en dw^ze opmerkingen Wanneer we een der spelers vollen noemen is het vooral de stotterende Pieterse die op waarlijk sublieme wüze zün bescheiden, maar daarom n;et min der zware rol verto^te. Oovallend in het stuk was de fraai verzorgde grime. Een hartelijk a-nplaus vormde de belonmg van een genoe^'iike avo^d. Na afloop was er voor de b'e^heb- bers nog gelegenheid een dansje te maken. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad der ge meente Woubrugge houdt op vrydag, 8 maart 1957, om 19.30 uur een open bare vergadering. Aan de agenda ontlenen wy o.m.: Reclames honden belasting. Verzoeken om tegemoetko ming op grond van artikel 13 van de L.O.-wet 1920. Voorschotaan vragen van de bijzondere schoolbesturen met betrekking tot de vergoeding ex arti kel 101 van de L.O.-wet 1920. Aan schaffing nieuwe leermiddelen. Over_ dracht van een gedeelte van het Noordeinde te Hoogmade t.b.v. de aanleg van Ryksweg 4A. Waterlei dingaansluitingen van Ofwegen. Af scheiding van het terrein van de Voetbalvereniging „Woubrugge". Fi nanciële medewerking aan het fanfa recorps „Harmonie". Onbewoonbaar- verklaring van de woning Comrie- kade 27. Garantieverlening aan de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten. Woningbouw.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12