Gemeenteraad van Noordwijk ging over tot nieuwe huurverhogingen! De heer Mens schreef passiespel en „Als de tulpen bloeien" Kredietregeling voor regenschade bij getroffen landbouwers DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gisteravond kwam de raad van vraag, dat als de rentevoet van het Noordwijk in spoedeisende vergade- benodigde kapitaal in de toekomst ring bijeen, welke werd gepresideerd naar de laagte zou gaan, of er dan de door de loco-burgemeester weth. G. Vogelaar, daar de burgemeester zich buitenslands bevond. Afwezig met kennisgeving jhr. v. Riemsdijk. Alvorens tot de agendapunten over te gaan stelde de loco-burgemeester voor een telegram te verzenden aan de burgemeester en echtgenote met de beste wensen van de raad voor een prettig verblijf in Oostenrijk en een behouden thuiskomst. Hierna had de beëdiging plaats van het nieuwe raadslid de heer J. P. Passchier. De voorzitter vond het een groot genoegen, de heer Passchier in de raad te mogen verwelkomen, hoe wel dit genoegen wel enigszins ge temperd werd doordat de heer v. d. Niet na ruim 30 jaar in de raad zit ting te hebben gehad, het besluit had genomen voor jongeren plaats te moeten maken. Sor. wees op de goede geest en eendrachtige samenwerking, ondanks de verschillende stromingen, waaruit de raad is gevormd en sprak de verwachting uit, dat het de heer Passchier niet moeilijk zal vallen de opgenomen taak onder Gods zegen in het belang van de Noordwijkse ge meenschap te behartigen. Nadat de heer E. L. de Witt hem namens de raad en in het bijzonder namens de prot.-christelijke raads fractie had verwelkomd, dankte de heer Passchier voor de hartelijke welkomstwoorden. Spr. hoopte, dat God hem moge steunen in zijn toe komstige werkzaamheden. Met 14 van de 16 stemmen werd hierna de heer Passchier gekozen als lid in de com missie der bedrijven. Een zeer ingrijpend voorstel van b. en w. aan de raad was om nog-' maals de huren van de 117 in aan bouw zijnde huizen te herzien. In het voorstel van b. en w. van 30 nov. 1956, werden deze voorlopige huren herzien, waarbij echter b. en w. de mededeling deden, geenszins de ze kerheid te hebben, dat de benodigde gelden Voor deze- bouw tegen 4 1/4 kunnen worden aangetrokken en dat de werking van de risicoregeling en de kosten van meer werk de uiteinde lijke stichtingskosten nog konden be- invloeden. Bij schrijven van 14 dezer heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid b. en w. medege deeld zich te kunnen verenigen met het raadsbesluit van 4 dec. 1956 in zake de voorgestelde voorlopige huurprijzen voor de 117 in aanbouw zijnde gemeente-woningen op de v.m. Golfvelden en aan en nabij de Wgte- ringkade. De minister deelde echter de vrees van b. en w., dat boven bedoelde voorlopige huurprijzen niet zullen kunnen worden gehandhaafd en merkte in zijn schrijven van 14 dezer op, het wenselijk te achten, dat zolang een definitieve vaststelling van de huurprijzen niet heeft plaats gevonden, de huurprijzen op zodanige mogelijkheid bestaat om de huur prijzen te verlagen, konden b. en w. geen enkele toezegging doen, omdat andere factoren hierin een voorname rol kunnen spelen. Als laatste agendapunt kwam in bespreking „in gebruikgeving van gronden voor Lunapark der Speel tuinvereniging". Deze vereniging, die in Noordwijk twee speeltuinen ex ploiteert, is in geldnood gekomen en heeft thans een verzoek ingediend een Lunapark te mogen houden. Zij hadden hiervoor op het oog het nieuwe parkeerterrein aan de golf baan. Zij willen het Lunapark doen plaats hebben van 1417 augustus a.s. B. en w. zijn wel niet enthousiast over deze aanvrage, doch gezien het doel om met de eventuele baten de speeltuinvereniging er weer bovenop te helpen, wilde het college de raad adviseren het verzoek in te willigen, echter onder voorwaarde, dat op deze gelegenheid geen alcoholische dran ken mogen worden geschonken, dat het niet op zondag mag plaats vinden en iedere avond te 11.30 uur gesloten moet zijn. Zonder hoofdelijke stem ming werd het voorstel door de raad aanvaard. In de rondvraag werd nog geïnfor meerd wanneer de verpachting zal plaats hebben van de parkeerterrei nen. B. en w. konden hierop mede delen, dat, nu het zondagsrijverbod is opgeheven, gegadigden voor deze pacht zullen worden opgeroepen. De heer Mesker bracht een compli ment aan het adres van b. en w. over de doelmatige verbetering van de wijzerplaat op de gemeentetoren, een geste, hetwelk door het college zeer op prijs werd gesteld. Door de voor zitter werd nog de mededeling gedaan dat vrijdag a.s., 's middags te half zes de nieuwe gebouwen van de gemeen tebedrijven officieel in gebruik zullen worden genomen. Hierna volgde sluiting. Bonte avond KAV. Is het ver- Advertentie) zeer goed, de toeloop voor de Bonte avond gisteravond gehouden in res taurant „De Beurs" was al bijzonder groot, want er bleef geen plaatsje in de grote zaal onbezet. De avond werd ingezet met het KAV-lied, waarna de presidente, mevr. v. Dijk allen van harte welkom heette, in het byzonder hen, die aan de bonte avond zouden medewerken. Met vreugde kon spr. mededelen, dat het bestuur er in is geslaagd pater Henri de Greeve te engageren voor het opvoeren van een toneelstuk door hem zelf geschreven en dat ook door hem als enigste spe ler zal worden voorgedragen. Deze avond zal gehouden worden op don derdag 14 maart a.s., het bestuur ver trouwt dat alle leden op deze prach tige avond zullen tegenwoordig zijn. Doordat men een grote toeloop ver wacht, i6 het zaak bij eerste aanbie ding van de kaarten, deze af te ne men, doet men dit niet dan zullen de kaarten worden verkocht aan andere belangstellenden. Nau t de presidente er nogmaals op had gewezen dat op de le zaterdag van de maand een H. Mis zal worden gedragen voor de KAV- leden en aanspoorde deze H. Mis bij gadering bezoek van de KAV steeds te wonen, werd het vrolijke gedeelte 'n Inwoner van Lisse als toneelschrijver Gestreefd naar levensechtheid Naar aanleiding van de première van het toneelspel „Als de tulpen bloeien in de Keukenhof", hebben wij een bezoek gebracht aan de heer Mens te Lisse (buurtschap „De bedragen zullen worden gesteld, dat I Engel"). bij de bedoelde vaststelling de huur- P«. eer M®ns 1S namelijk de ders geen verdere verhoging behoeft s°l>ftiver van bovengenoemd toneel- te worden opgelegd. sPel' hetwelk woensdagavond de T eerste opvoering beleefde. In verband daarmede achten b. en w. het gewenst aan de wenk van de prCMlg °"der^°.\ld v®rteIde minister gevolg te geven door dcp"» de heer Mens, hoe hU er toe ge- voorlopig vastgestelde huurprijzen nogmaals met 10 te verhogen en nader voorlopig vast te stellen op de volgende bedragen: 50 woningen Noordwijk-Binnen f 15.40 (oud f 14.-), 10 bejaardenwoningen Noordwijk-B. f 10.20 (oud f9.25), 41 woningen Noordwijk-Zee f21.20 (oud f 19.25), 5 grote woningen Noordwyk-Zee f29.70 (oud f27.-), 11 duplex wonin gen Noordwijk-Zee, 7 middenwonin gen exclusief duplexvoorzieningen f21— (oud f 19.10), inclusief duplex- voorz. 2 x f 14.85 (oud f 13.50), 4 du- plex-eindwoningen: exclusief duplex- voorz. f21.- (oud f 19.10), inclusief duplexvoorz. 2 x f 15.70 (oud f 14.25). Voorts stelden b. en w. de raad voor, het college te machtigen deze wonin gen, ingaande de datum van het ge reedkomen, van week tot week tot wederopzeggenè' en uiterlijk tot en met 30 juni 1960 te verhuren aan door b. en w. aan te wijzen personen tegen de hierboven vermelde voor lopig, c.q. door de raad op een later tijdstip definitief vastgestelde huur prijzen. Zowel b. en w. als de raad betreurden het, deze verhoogde huur prijzen te moeten aanvaarden. Op de komen is, om naast het kweken en exporteren van bloembollen, ook to neelstukken te gaan schrijven. De heer Mens dankt zijn liefheb berij en liefde voor het amateur-to neel, op de eerste plaats aan de Eerw. Broeders van de Engelbewaarders parochie. De toneelvereniging „St. Genesius" welke vereniging het nieuwe stuk voor het voetlicht zal brengen en waarvan de heer Mens nu regisseur is, werd 24 jaar geleden opgericht. Broeder Urbanus was wel de promo tor van een en ander. Het was Broe der Urbanus, waaraan de heer Mens zijn interesse voor goed toneel heeft te danken. De eerste 15 jaar stond genoemde toneelvereniging onder leiding van Broeder Urbanus die tijd kwam „St. Genesius" onder leiding van de heer Mens. Van Broeder Urbanus, zo vertelde ons de heer Mens, leerde ik onder scheid maken tussen cultureel ver antwoord en minder goed toneel. Dank zy de eerw. broeders is het culturele peil en de smaak van het publiek in „De Engel" weer heel goed. Want, zo zei de heer Mens, het De regering heeft besloten, voor de door de wateroverlast in de zomer van 1956 zwaarst getroffen agrarische bedrijven, hulp te verlenen in de vorm van het verstrekken van kre dieten op een wijze, zoals ook in 1954 is geschied. Een daartoe strekkend voorstel is bij de Tweede Kamer in gediend. Onder waarborg van de staat en met een gedeeltelijke overname van de rentelast door de staat van VA pet. zullen de g troffen land- en tuinbouwers gelden kunnen opne men bij de kredietinstellingen. De hulpverlening zal woeden gegeven aan die bedrijven, waarvan gebleken is dat de verminderiirg van de op brengst overeenkomt met meer dan 30 pet. van de normaal te achten jaaropbrengst Bij de toekenning van de kredieten zal rekening worden gehouden met de noodzakelijk te achten hoeveelheid financierings middelen voor de bedriifsproduktie van één jaar en de liquiditeltspositie van de desbetreffende bedrijven. Aanvullende hulp. Ook heeft de medewerking te plannen, van het landbouwschap voor aanvullende hulp aan bedrij ven die met kredieten niet meer uit komen. Hierbij wordt gedacht aan de mogelijkheid in daarvoor in aan merking komende gevallen van de kredieten, die in het kader van de regering \an 1954 onder borgstelling van de staat zijn verleend, gedeelte lijke kwijtschelding, ten laste van de staat, te verlenen. Hierover wordt thans verdergaand overleg gepleegd. In totaal zijn 10.500 bedrijven gere gistreerd, die meer dan 30 pet. van de normale produktie-opbrengst heb ben gederfd. ZOON STAL GELD VAN OUDERS. De rechtbank te Amsterdam heeft de 19-jarige gedetineerde expeditie knecht T. A. van S., die in oktober van het vorig jaar, na van zijn moe der en rtiefvader 4.200 gld te hebben weggenomen, met twee vriendjes naar Frankrijk toog, overeenkomstig de eis veroordeeld tot acht maanden met aftrek en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Het boterde niet erg tussen de ouders en de jongen, die reeds vroeger in een inrichting te Rekken is geweest en daar weer naar terug wilde. De heer N. Mens te Lisse (Engel). publiek waardeerde het amusements stuk oorspronkelijk veel meer, het geen toentertijd natuurlijk een scha duwzijde was voor het culturele le ven in „De Engel" Heel dikwijls al, aldus de heer Mens, had ik het voornemen, óm eens een toneelspel te schrijven, maar door zaken enz. was ik nooit eerder in de gelegenheid zover te komen. Totdat ik, ter gelegenheid van het 25-jarig bestafen van de H.H. Engelbewaarders-parochie het Pas siespel „Deborah" schreef. Deborah is niet een passiespel zo als wij dit b.v. in Tegelen kunnen zien, maar het vertolkt een stuk le ven uit de tijd van het passiegebeu ren, geleefd door gewone mensen uit het volk. Het laat zien, hoe deze mensen tegenover het passiegebeuren stonden. „Deborah" werd 16 keer opgevoerd. In eerste instantie, ter gelegenheid van het parochie-jubileum en vervol gens bij diverse gelegenheden, o.a. voor religieuzen en seminaria. Het stuk werd al op ruimer schaal uitge geven. Het is bovendien bekend, dat dit stuk zelfs in Finland is terechtge komen; een missionaris heeft het daar namelyk geintroduceerd. De nieuwe schepping van de heer van deze avond ingezet. Intussen hadden „De Boemerangs" zich met muziek en zang al danig ge weerd, terwyl zij zich ook in het ver dere programma niet onbetuigd heb ben gelaten. Het applaus wees wel uit dat hun prestaties op hoge prijs wer den gesteld. En wat komt er al niet voor in een „Bonte avond", een liedje, declama tie, sketsjes, toneelstukjes en zelfs de dames Snip en Snap kwam op de planken .alles gerecruteerd uit de le den van de KAV met enkele Noord wijkse jonge dames. Al met al was het een zeer genoeglijke avond. LEIDERDORP Raadsagenda. Vrijdag 1 maart a.s. vergadert de raad van Leiderdorp ter behandeling van onderstaande agenda: voorstel verlening subsidie aan de Oranjevereniging; voorstel vaststelling van voorschotten op de exploitatievergoeding aan de bijzon dere scholen; voorstel vaststelling van het theoretisch getal lesuren lichamelijke oefening; voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de amateurfotografenvereniging Daguer- re; voo-stel inzake bediening Does- brug; voorstel tot aanschaffing meu bilair voor het vakonderwijs lichame lijke oefening en het treffen van een voorziening voor berging van het ma teriaal; voorstel verpachting Dorps huis. Oranjevereniging. De Oranje vereniging heeft een subsidie ge vraagd van 937 als tegemoetkoming in de kosten ontstaan door de feeste lijkheden waarbij de kinderen wor den onthaald tijdens de Oranjefees ten. Voor de kinderen van 4 tot 14 jaar wordt elk jaar een bedrag van 0.75 p. kind uitgetrokken. Ongeveer 1250 kinderen komen voor deelna me aan de feesten in aanmerking. B. en w. adviseren de^e subsidie weer te verlenen. Subsidie fotografenclob. B. en w. stellen voor aan de amateur-foto grafen een subsidie te verlenen van 320,als tegemoetkoming in het tekort der vereniging. B. en w. over wegen daarbij dat de fotografenclub werkzaam is voor het cultureel be lang van de gemeente in verband met de positieve vrijetijdsbesteding waar bij nu ook de jongeren worden be trokken door het vormen van een ju niorenclub. Verhoging der contribu tie is niet mogelijk gezien de hoge kosten voor het beoefenen van deze vrijetijdsbesteding. Benoemingen. Tot voorzitter van de commissie voor advies inzake de woonruimtewet is benoemd de heer E.J. Veldhuyzen. Tot boekhouder van de bedrijven in tijdelijke dienst bij de gemeente, is benoemd de heer H. P. v. Leeuwen te Amsterdam. In de wals echter viel hier en daareigen leden een Sinterklaasfeest wel eens een stuk: enkele weifelin- geven. Dit zal in overweging geno gen bij de vlugge gedeelten. Het was echter niet hinderlijk. Bij de ouverture en fantasie heb ben wij moeten constateren het wijs besluit van directeur Baart, zijn dis cipelen te behoeden voor nummers die boven hun krachten gaan, een men worden. Hierna sloot de voorz. met de christelijke groet VOORSCHOTEN Feestavond Buurtver. „Recht door Recht". De buurtvereniging „Recht euvel van vele andere corpsen. Hier door Recht" van de Donklaan had was de juiste middenweg gekozen weer een grote feestavmd georgani- en daardoor de weg gebaand naar een bevredigend succes. Een dankbaar, warm applaus viel de executanten na ieder nummer, doch vooral bij het einde ten deel. Het woord was daarna aan de Gastspelers, die met „Betje Regeert' twee uur lang de aandacht vam de aanwezigen gespannen hebben ge houden. Deze toneelgroep heeft weer eens zo'n prettige gezellige comedie ge bracht, die als gesneden koek wordt gegeten en waar zij dan ook hun goede naam in de omgeving mede hebben verstevigd. Over het spel is in kritische zin werkelijk weinig te vertellen. Deze amateur-tonelisten hebben hun weg op de planken wel gevonden en gaar ne roepen wy ze ri „tot weerziens" toe. Na ieder bedrijf was er ook een gul applaus en by het einde moest er meermalen worden „gehaald". Kap. Grijpink sprak het slotwoord en deelde mede, dat naast meerdere giften er een was binnengekomen van 100 van de Oranje-Vereniging voor het Uniformfonds. seerd. Deze feestavond werd gegeven in het Bondsgebouw aan de Leidse- weg. De heer Wanders opende de avond *n wenste een ieder een gc- noegelijke en prettige avond. De eigen toneelclub van de buurtvereni ging „De Vriendenkring" voerde op het toneelspel „Grote kinderen" on der regie van de heer J. v. d. Hulst. Zonder een andere acteur te kort te doen, was het de heer R. van Delft, die in de rol van vader Pynakker een gave vertolking gaf. Ook de debutan ten mej. F. Hoek als Dina zijn vrouw en mevrouw Wanders als de pleeg dochter en de heer Wanders als bak ker en huisvriend waren goed op dreef. Niet minder waren de oude be kenden zoals Wil en Nic. van Bem- melen. Koos Teunissen, mevr. Kney- ber, mevr. v. Bemmelen en mej. F. Verhagen gaven zich van hun beste zijde. Als tweede grote klap op de vuurpijl kwam de loterij commissie voor de dag met een grote tombola met voor ieder een prys. Daarna gin gen de „Flamingo's o.l.v. de heer Wanders op het toneel zitten en ver zorgden gezellige muziek. De ballei ding was in handen van de heren IL Vlekkert en N. van Bemmelen, die met aardige spelletjes de stem ming erin hielden. buurtvereniging „Recht door Recht" wiens aanhang ver buiten de Donklaar en de Papelaan tot over het spoor reikt kan terugzien op een ge slaagde feestavond. Een woord van dank tot de leden van de K nutselclub, die veel fraaie prijzen voor de tom bola verzorgde, mocht jp deze avond niet ontbreken. Z0ETERW0UDE Vastenavondfeest van de Hanze. Het was een echt Hanze-familie feest gisteravond, want jo«ng en oud van de r.k. middenstand heeft in opge wekte stemming heerlijk feest ge vierd. Voorzitter A. Jac. van Benne- kom verwelkomde in het bijzonder deken Juffermans en pastoor Bakker, alsook de afgevaardigden van de standsorganisaties. Spr. kon deze avond met een verheugende mede deling aanvangen. Voor het gouden feest van de N.R.K.M. U als eerste 0EGSTGEEST gaf HARMONIE „TRIUMPH" Voor een stampvolle zaal „Triumph" gisteravond in het pa rochiehuis een concert. Uit de grote belangstelling kan wel worden geconstateerd hoe de zaaluitvoering, die de Harmonie een- VOORHOUT K.A.V. De K.A.V. hield haar jaarvergadering voor een goed be zette zaal van café De Bonte Koe. De voorzitster opende de avond met, een kort gebed, waarna het K.A.V.- I het dc lied gezongen werd. Hie va gaf de verl4n*lyst vanJhet hoofdbestuur voorz. allereerst het woord aan me-1 P® e®n. gevoerde propaganda het vrouw Mens. die vertelde dat zü om I me* «den vergroot gezondheidsredenen haar functie als Hanzedochtere Joop van der secretaresse moest neerleggen. Zij I p6®8* ®n Thea Rodewijk kondigden heeft deze functie met plezier acht in 1een en declamatie de jaar vervuld, maar kan haar nu nietS™* aan in de Hanze- langer volbrengen. Zii sorak nog afdeling; de vierde zoon van een der leden zal deze zomer tot priester worden gewijd. langer volbrengen. Zij sprak nog enige woorden van dank voor de prettige samenwerking die er al die jaren is geweest. De voorz. dankte haar hartelijk voor alles wat zij voor de K.A.V. gedaan heeft en bood haar een ge schenkje aan. Haar opvolgster, mevr. -- v. d. Nieuwendijk, las nu het jaar- maal per jaar voor haar donateurs verslag voor. Hieruit kon worden op- pleegt te geven, op prys wordt ge- gemaakt, dat het aantal leden steeds steld. Voor aanvulling had men de stijgt en dat er verschillende mooie medewerking verzocht van de to- I en gezellige avonden geweest zijn. neelgroep „De Gastspelers" en beide Nu was het woord aan de penning- - verenigingen hebben als om strijd I meesteresse, mevr De Groot Zij had s,de Cambo» Haw-auans, The Prairie gepoogd het beste te geven, wat zij heel goede' berichten, want naast I Smger* en Die Alponsanger. Het aan te bieden hadden. Een prijzens-grote uitgaven waren er ook grote 5UCCes in deze f?enres was ®ven waardige opzet, waarin men ook wel inkomsten geweest, zodat zy kon be- *root> maar uitblinker waren de -IS geslaagd. sluiten met mede te delen, dat er Alpenzangers, waarin Pia Kersbergen De open mg van de avond geschied- J een batig saldo is van f 120. Dit is I met grote ®®nv°ud en bekoring met de door kapelaan N. Grijpink met'dus een grote vooruitgang. Nu /olg- d® jodelzang uitbundig succes ver- Als steeds zullen de leden een ge schenk aan de neomist aanbieden om als standgenoten mee te offeren voor het doel waarvoor in dat mid denstandsgezin zulke grote offers zijn gebracht. De avond werd geheel verzorgd door The Maluku Showband o.Lv. Jac. Nieuwesteeg uit Boskoop. Dit gezelschap trad in vele varia ties op, aangekondigd als The Sunny wierf. Vooral het bespelen van het electrisch orgel door de heer Nieuwe steeg met en zonder orkest, oogstte veel bijval. De conferences en sket- Keukenhof", is een spel van een ge- de burgemeester en mevr. De Boeuff, mene stemmen werd mevr. heel andere strekking. Het Is gein- vertegenwoordigers der Oranje Ver. Berg-Heerings opnieuw gekozen tot spireerd op het leven van de mensen en de geestelijkheid. Spr. riep vooj- voorzitster en werd in de vacature i MSB- -. uit de bloembollenstreek. Ik heb er deze plaatselijke vereniging de daad. I van mevr. Mens gekozen tot wijk- j cbes van Ben van Wingerden en Piet naar gestreefd, aldus de heer Mens, werkelijke belangstelling in bij de (leidster mevr. v. Steijn-Vink. van der Ber8 bracht bijna onafge- aanwezigen en over de hoofden van I Hierna hield de pastoor een praatje broken de gasten tot vrolijke lach. deze bij alle gemeentenaren, nu menover de vastenavondviering, dat I gehele avond van vrolijkheid bezig is een fonds te vormen tot het zeer in de smaak viel. Na de 'pauze j werd besloten met een dansje, waar door te dringen tot de kern van het privéleven van deze mensen. O.a. het gevaar voor ogen te stellen, wat ln deze streek bestaat, tot het aangaan van gemengde verkeringen, juist door de grote principiële verschillen aanschaffen van uniformen. De te genwoordige tijd vergt dit. Ook spoorde spr. de jongelui met enige van levensopvatting van de bevol- j muzikale aanleg aan, zich by „Tri- king van deze bloembollenstreek. De heer Mens vertelde ons, dat het stuk voor publiek van buiten de bollenstreek zeker het aantrekke umph" aan te sluiten. Vervolgens herdacht kapelaan Grypink het plotseling overlijden van de heer W. den Boer, die vele lijkst is, vooral met het oog op de jaren lid, voorzitter en ere-voorzit- streektaal en streekuitdrukkingén, j ter der vereniging is geweest, die in het spel zyn gebezigd. Hierna bracht de Harmonie onder De eerste twee bedrijven behan- de tactvolle leiding van de heer T. delen de realiteit zoals deze zich in Bsart een viertal goedgekozen mu- j j i. j_.i. j- zieknummers ten gehore. Wanneer we nu de muzikale pres taties van „Triumph" beschouwen, kunnen we een lofwaardige getuige nis geven. Over het algemeen is er correct gespeeld en hebben de par tijen elk afzonderlijk ons wel kun nen bevredigen. - Het ensemble is goed, klinkt be schaafd (in de forti wel iets te hard) deze streek voordoet, terwijl de laat ste twee bedrijven zuiver op fantasie berusten, gebaseerd op de zomer. De verschillende rollen in dit spel zijn door de heer Mens geschreven en aangepast aan de mogelijkheden van de vertolkers die de heer Mens be schikbaar heeft. Naast zijn liefde voor het goede toneel, heeft de heer Mens ook vïeel liefhebberij voor literatuur. Tot slot van ons onderhoud, wens- moeten deze heren er voor over heb ben, om dit alles op de plaat te krij gen. M2ar de leden van de K.A.V. hebben genoten van al dit moois en het is dan ook een heel mooie en ook leerzame avond geworden. In de rondvraag kwam de uitgaans- dag nog even ter sprake. Deze is en heeft geen hinderlijke afwykin-1 op 19 juni. De dames die hiervoor 8en do®n horen. Het was vooral desparen wilier, kunnen daarmee maar ten wy de heer Mens met deze pfe- geacheveerde vertolking der mar- het beste g3«uw beginnen. Ook vroeg rmere veel succes. sen die ons trof, dat resolute en een der dimes, om niet alleen voor maatwUiige, dat de pit er in bracht. de kleintjes, maar ook voor onze kwamen de heren Warmenhoven en bÜ de Malukuband veel bydroeg tot Hoek ons vergasten op een lezing metbe' vrolijk slot. lichtbeelden. Prachtig waren de plaatjes, die deze natuurvrienden ons voorhielden van Voorhout en om geving. De Keukenhof en het park in Sassenheim, en ons eigen Overbos waren fantastisch, gezien door de lens van deze heren. Ook mooie plek jes in Warmond, Noordwijk en Noordwykerhout lieten ze ons zien. In de pauze bracht de zegelver koop voor het feestgeschenk, nl. de afbouw van het H an ze-altaar 60 op Z0ETERWQUCE LEIDERDORP Mooie avond van K.A.V. Dc K A.V., die velen had uitgenodigd. g^niotT "v'oSr Heel*1 veS16ot>oTferinl^Vn veduM |bjjwor,in8 v^ ba® feestavond in het oeten deze htl «ptredf>n van de bekende voordrachtkunstena res Miep de Leeuw, een groot succes delen bestaande legende „Beatrys" uit de middeleeuwen werd op uitnemende wijze voorgedragen en met een daverend applaus be loond. Pastoor Kouwenhoven was dan or de tolk van allen, met zijn dan woord. Hij noemde het een prachti' greep van de K.A. en hoopte d vooral de moeders echte Maria-kn. deren zouden zijn.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5