MAGGI De L.T.B.-kring Duinstreek zag „En de boer ploegt voort...." Een verrassing van Alice uit Maggi Voorhout krijgt weer een V.V.V. WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Een verslaggever vindt niet altijd reden, royaal te zijn met complimen ten, vooral niet bij een amateuruit voering. Maar op de feestavond van de L.T.B. in de zaal v. d. Geest te Noordwijkerhout waren er redenen voor. Eerst de muziek van „The Gay Players" als goede inleiding en later tot dansen verleidend bij het bal na. Voordat de hoofdschotel van dit geestrijk menue, het toneelstuk „En de boer ploegt voort" werd opgediend, betraden drie jonge dames het toneel Begeleid door accordeon, zongen twee ervan enige liedjes. Dit voorgerecht werd al enthousiast genoten, hetgeen door verdiend applaus werd beves tigd. De hoofdschotel van de avond was de opvoering van bovengenoemd to neelstuk in drie bedrijven van René Bosch. Onze verwachtingen waren niet hoog gespannen, daar dit zeei moeilijke stuk dopr eigen mensen ge bracht zou worden. Het idee van de regisseur P. G. v. d. Kraan, de spelers een voor een vóór de gordijnen aan het publiek voor te stellen met. en kele kernachtige woorden uit hun rollen, was reeds 'n goed voorproefje. Dit boerenstuk, moet de aanwezi gen uit de land- en tuinbouwkringen diep in 't hart hebben getroffen. Dit echt mensenlijke spel, met z'n uitste kend verantwoorde karakters is door de speelsters en spelers, onder leiding van hun regisseur, op een prima wij ze vertolkt. Is er in een keiharde boer nog iets menselijks overgebleven wanneer hij z'n nieuwe buurman drinkwater wei gert? 't Feit dat hij dit hard wer kende keuterboertje als indringer be schouwt, is toch geen excuus. Bij de dijkdoorbraak wordt boer Stoikamp door hoger hand er pas op gewezen, hoe verkeerd hij handelde. De nieu we boer Gerrit Haaldijk ploegt on danks alles voort, zelfs bij het verlies van z'n kind. Dit stuk belicht scherp de a-sociale toestand van de kleine zelfstandige, zowel boer als in 't al- VERLOVTNGS- EN HUWELIJKS AANKONDIGINGEN GEBOORTE-KAARTJES GEIJER BOTERMARKT 26 - LEIDEN- Vraagt modellenboek ter inzage. gemeen. De strakke en sterk omlijn de regie heeft er voor gezorgd, dat dit verhaal zowel in humoristische als in dramatische momenten, op natuur lijke wijze ten toneele werd gebracht. In gesprekken, houding, gebaren en kleding was geen sprake van karica- turen, maar van echt hardwerkende mensen. Misschien is de zoon yan Stoikamp, Nardus, in z'n haat als onnatuurlijk en overdreven te beschouwen. De re gisseur heeft dit volkomen opgelost door op hem een stempel van idiote achterlijkheid te drukken. Opoe was altijd raak in haar wyze van zeggen. De jonge boer Haeldük werd door zijn moeilijk spel een vriend van alle aan wezigen. Zijn dapper vrouwtje hielp hem moedig. De huisvriend Piet was een echte optimistische vriend, prima spel, ook in mimiek vooral beheerst. De lieve dochter van Stoikamp speel de in het derde bedrijf zeer ontroe rend, charmant in 't lichte geflirt in ie bedrijf en later met ernstiger be doelingen niet overdreven. De on dankbare boer Stoikamp -*af een ga ve vertolking evenals zijn zoon Nar dus met z'n treiterend imbeciel lachje. De grime van Fa. v. d. Pijl, het stem mige decor en vele bijgeluiden waren zeer goed verzorgd. Een gul applaus en dankbare woor den van voorzitter Vergeer waren de beloning voo" dit hardwerkende groepje, dat wij gaarne weer zien. Gaven de spelers ons iets mee, ze ker was dat het geval met de g.a. pas toor Braak, die na het tweede bedrijf in een geestig en geestelijk woord een stimulans gaf, hoe het wel en hoe het niet moet. De goed geleide verloting zorgde voor economische verantwoor ding van een prima feestavond. NOORDWIJK CULTUURRIJP-MAKEN LANGEVELD. De door de Ned. Heidemaat schappij op 16 jan. j.l. namens de ruilverkavelingscommissie „Het Lan- geveld" aanbestede werk, voor het cultuurrijp maken van ca 80 ha bol- lengrond door het opspuiten van kalkryk zand uit de ondergrond is niet gegund. Naar wij vernemen gaat dit werk voorlopig niet door. Spoedeisende raadsvergadering. De gemeenteraad van Noordwijk zal hedenavond te 7 uur in een spoed eisende openbare vergadering bijeen komen voor de behandeling van een drietal agenda-punten. Beëdiging nieuw ingekomen lid J. P. Passchier; benoeming lid commis sie voor de bedrijven; ingebruikge- ving van gronden voor Lunapark der speeltuinvereniging, van 14 tot en met 17 augustus 1957. 1000 PRACHTIGE BALPUNTPENNEN VOOR UW KINDEREN! Zó kunt U er ten winnen: Haal 3 Zilver uitjes verrukkelijke Maggi Vermicelliaoep. Knip de 3 rode dwarsbandjcs met de naam uil de zakjea en aeg in een 2-regelig rijmpje, waarom Uw kind 10 graag 2o'n mooie Maggi Balpuntpcn heeft Doe hel vereje mei de dwarsbandjes In een envelop en zend die aan ALICE IN MAGCI LAND. POSTBUS 8007, AMSTERDAM. In linkerbovenhoek vermeldenBALPUNTPER Duidelijk in bloklctter* Uw naam en adres opgeven. Een jury be oordeelt alle inzendingen en bcloonl de 1000 beste Laatste datum van inzending 10 MAART ISS7 Alleen de winnaartjes krijgen bericht en wel vóór I april 1957. VERMICELLISOEP dè soep om vaak NOORDEN Klaverjaswedstrijd. Op veler verzoek organiseerde NSV maandag avond in de zaal Maarsseveen nog maals een klaverjaswedstrijd. Het ging er weer echt gezellig en span nend aan toe. De carbonades wer den gewonnen door: Co Schutter 3 pond met 6213 punten, Ant. Vianen en J. de Man ieder 2 pond met resp. 6138 en 6200 punten. Het laatste pond verdiende Joop Wendel met 5923 punten. 0UIT-ADE Feestavond. Verleden jaar heeft de georganiseerde groentehandel een feest- en propaganda-avond aange boden aan zijn afnemers. Ook nu js genoemde organisatie voornemens de huisvrouwen en haar gezinsleden te onthalen op een prettige avond, waarvoor reeds een cabaretgezelschap is geëngageerd. Deze avond wordt gegeven op maandag 4 maart in ,,'t Lage Land". Uw groentehande laar zal u gaarne van de nodige kaar ten voorzien. Gevonden. Een doulblé collier. Rijkspolitie, Binnenweg 51. Z0ETERW0UDE (Dorp) Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert maandag as. te 19.45 uur ten gemeentehuize. Op de agenda zullen o.m. de volgende punten wor den behandeld: Prae-advies en voor stel van b. en w. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Leiden inzake de oprichting van een industrieschap; het verhuren van een perceeltje tuin land aan M. W. BrekelmanK alhier; verhuur van de woning Zuidbuurtse- weg 55 aan J. A. van Veen, alhier; van de Citosa in eigendom en onder houd overnemen een wachthuisje aan de Hoge Rijndijk; tot vaststel ling van het uitbreidingsplan voor de rioolwaterzuiverings-installatie; verlenen van een krediet voor ver nieuwing van een schoorsteen in de woning van het hoofd van de land bouwschool aan de Hoge Rijndijk. Forumbijeenkomst van de K.V.F. Het bestuur van de plaatselijke af deling van de Katholieke Volkspar tij heeft besloten op vrijdag 22 maart a.s. een forumbijeenkomst te houden, waahby de leden gelegenheid rullen krijgen allerlei brandende vragen op een viertal vooraanstaande personen in de partij af te vuren. De forumleden zullen zijn: mevr. A. Neuwahl-Sanders, raadslid onzer gemeente en de heren S. Menken uit Leiden, P. Oos ter veer uit Sassen- heim, Th. Verhoef uit Alphen aan den Rijm, terwijl als gespreksleider zal optreden do heer W. Hoonhout uit Gouda. Van af heden kunnen schriftelijke vragen worden ingediend, die te voren aan de forumleden ter hand zullen worden gesteld. Deze schrif telijke vragen in te zenden tot uiter lijk 5 maart a.s. aan één der leden van het dagelijks bestuur, nl. aan Adr. J. van der Poel, Noordb.weg 22a, of aan A. Th. van der Fluit, secretaris, Zuidb.weg 18, of aan C. Berg, penningmeester, Noordb.weg 12. Tijdens de bijeenkomst zal na tuurlijk ook ruime gelegenheid zijn om mondeling vragen te stellen. De verschillende organisaties wor den bij deze vriendelijk verzocht eventuele vergaderingen te houden op een andere datum dan 22 maart en daardoor de K.V.P. het volle pond te geven voor het slagen van dit voor onze afdeling nieuwe evene ment Ieder houde verder deze da tum vrij en tekene ze aan op kalen der of zakagenda. ZOETERWOUDE Geboren: Johanna cL v. M. M. Leu- ne en J. v. d. Eijk; Rudolph Antonius j z. van A. J. de Rijck en M. I. C. Tljssen; Maarten z. van J. bij de J Vaate en G. van den Bosch; Petrus Willibrordus Gerardus z. van L. C. J. Blom en C. J. Ammerlaan; Helena I Francisca Maria d. van J. J. Bosman en E. M. van der Meer; Beatrix Wil li el mina Maria d. van E. W. van Klink en P. M. Schrama; Agnes Emerentia Adriana Reinilda d. van B. J. van Diemen en A. M. F. Ver- steegen; Lodewijk z. van B. de Jeu en N. Lesander; Qui r in us Ignatius z. van W. A. van der Poel en M. M. Murk; Gerarda Apolomia Huberts d. van P. N. J. van der Krogt en J. A. M. Koot; Adrian us Johannes Ge rardus z. van C. A- Mooijman en J. B. van den Akker. Ondertrouwd: Cornelia Agatus Vromans, oud 29 jaren, wonende te Zoeterwoude, en Cornelia Maria Fre. derika van Harteveld, oud 29 jaren, wonende te Leiden; Johannes v. d. Meeberg, oud 24 jaren, wonende te Leiden en Carolina Theo dora van Zeist oud 26 jaren, wonen de te Zoeterwoude; Johannes Carl Bruigom, oud 55 jaren, en Wilhel- mina Johanna Breman, oud 36 ja ren. beiden wonende te Zoeterwoude. Getrouwd: Wilhelmus Zandvliet en Cornelia Maria van Bemmelen. W0UBRUGGE W. A. Boot f Op 78-jarige leef tijd overleed maandagavond in het Diaconesaenhuis te Leiden na een korte ziekte de heer Wouter Adrla- nus Boot in leven directeur van de scheepswerf De Dageraad. Reeds op 12-jarige leeftijd begon de overle dene zijn loopbaan op de scheeps werf van zijn vader. In 1897 werd hij diena opvolger en bekleedde het [directeurschap een halve eeuw lang, vanaf 1934 samen met zijn broer, do heer H. J. Boot. Onder zijn lei ding groeide het bedrijf uit van een werf voor houten binnenschepen tot een moderne scheepswerf, waarop talrijke binnenschepen, vissersvaar tuigen en enkele coasters gebouwd werden. De heer Boot waa eveneens vele jaren raadslid en wethouder. Ook bekleedde hij in de Ned. Herv. Kerk enkele functies. De teraardebestelling zal plaats vinden op vrijdag 1 maart om half twee. Op uitnodiging van burgemeester Smolders kwamen enige personen in het gemeentehuLs bijeen voor een vergadering, ter bespreking van plan- nen óm te komen tot oprichting van een vereniging voor Vreemdelingen verkeer. De burgemeester zette in 't kort uiteen, wat de plannen waren. Het is voor Voorhout van belang, dat er- zoals in de naburige gemeenten, een V.V.V. komt, omdat propaganda voor vreemdelingenverkeer een eerste vereiste is. Spreker ontveinsde zich niet de moeilijkheden om tot op richting te komen, temeer daar po gingen gedaan door zijn voorganger in 1949 en 1951, ook schipbreuk leden. Voorhout, hoewel niet in het cen trum gelegen, is zeer belangrijk om zijn bloembollenteelt De velden langs Jacoba v. Beieren weg, Torenlaan en Loosterweg zijn wereldberoemd. Zeel- binnenkort zal de Jac. v. B.-weg ver breed zijn, zodat het verkeer inten siever zal worden. Dit allee is reden tot oprichting van een vereniging te komen. De heer A. v. Kampen, voorzitter van de r.k. Middenstand, had zeer veel interesse voor deze plannen. Deze zag het als een absoluut ge meentebelang, tevens middenstands- belang, en zegde de volle medewer king van de Middenstand toe. De vertegenwoordiger van Bloem bollencultuur, de heer P. v. Reisen, was ook enthousiast voor dit plan, en wilde ook wel iets meer weten over financiering enz. De burgemeester antwoordde hier op, dat een grootse propaganda een WARMOND Retraitevereniging gaat op reis. De retraitevereniging St. Agnea zal op zondag 4 augustus een autotocht gaan maken naar de H. Land-Stich ting te Nijmegen. De vereniging, die zich ten doel stelt de leden op gees telijk terrein alles te bieden wat enigszins mogelijk is, geïnspireerd door het grote succes van de Heilo- Bedevaart, de recollectiedagen te N'wijkerhout en de recollectieavon den in huize St. Liduina en vooral ook de enorme deelname aan de Pas siespelen te Tegelen, heeft nu tot deze tocht besloten. Op de laatstgehouden jaarvergade ring is reeds duidelijk gebleken, dat de animo hiervoor zeer groot is. De door prof. Stieger getoonde licht beelden over het H. Land, welke werden toegelicht door kapelaan Sanders uit Amsterdam, hebben de leden in verrukking gebracht en bij hen het verlangen opgewekt om de natuurgetrouwe nabootsing in Nij megen eens te bezoeken. De paters Montfortanen zullen al daar rondleiden en een uitvoerige uiteenzetting geven. Ook de echtgenoten van de dames en de huisgenoten kunnen deze tocht meemaken en verder kan iedere pa rochiaan mee en is van harte wel kom. De totaalkosten zullen 12 be dragen, terwijl de uiterste inschrijf- datum is gesteld op 15 april. De tocht wordt door het bestuur ver zorgd. Groot jubileumtournooi. Bij ge legenheid van haar tienjarig bestaan heeft de Warmondse tafeltennisver eniging .Steeds Vooruit" een groot jubileumtournooi georganiseerd waar voor zeer grote belangstelling be stond. Het bewijs dat de War mondse vereniging kan wedijveren met verenigingen uit andere gemeen ten werd geleverd door het feit dat „Steeds Vooruit" drie prijzen in de wacht wist te slepen. Niet minder dan 150 dames en heren waren naar Warmond getogen om aan dit uniek tournooi deel te nemen. Het was voor vele spelers ee grote opgave om de weg naar de finale te vinden om dat men vaak uit moest komen te gen spelers van formaat, die over zeer veel routine beschikten. De uitslag was als volgt: le klas heren: le prijs E. Althuis (Scylla), 2e prijs J. Karamoy (Scylla). 2e klas heren: le prijs W. Kuyken (Steeds Vooruit), 2e prijs W. Neder- pelt (G.E.B.). 3e klas heren: le prijs P. Bouw meester (Sparkler), 2e pr. W. Neder- meester (RTC). 4e klas heren: le PrUs T. Praal- der (Wibo). 2e prijs T. Boot (Spark ler). le en 2e klas dames; le prijs E. van Etten (Wilhelmus), 2e prijs T. van Haasteren (BAT). 3e klas dames: le prijs A. v. Haas teren (BAT), 2e prijs L. Bakker (teeds Vooruit). 4e klas dames le prijs B. Bonnet (Wilhelmus), 2e prijs C. Heemskerk (Steeds Vooruit). H Met een toepasselijk woord werdén door de voorzitter van „Steeds Voor uit" de behaalde prijzen uitgereikt, waarbij hij een woord van dank bracht aan allen die op enigerlei wij ze hebben medegewerkt om dit tour nooi zo schitterend te doen slagen. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de heer A. Hoogendoorn, Bondsgedelegeerde voor de prettige samenwerking. eerste vereiste is. De financiën wor den verkregen door contributie van leden, donaties en subsidies. Wat ook nog naar voren kwam is het probleem: de noodzaak van grotere hotelaccommodatie in de gemeente. Deze vereist steeds grote aandacht. Het eerste wat nu zal worden aan gepakt is een grote actie voor het leggen van bloem-mozaieken. Al deze plannen zullen worden uitgewerkt door een benoemd voorlopig comité tot bevordering der oprichting van een V.V.V. Hierin nemen zitting, als voorzit ter burgemeester P. Smolders, als se cretaris de heer Zeiler, namens Bloembollencultuur de heren P. v. Reisen en E. F. Knoppert, namens de Middenstand de heer P. Noordermeer. Verder een vertegenwoordiger van de Jeugdnatuurwacht, L.T.B. en K. V.O.B., benevens de heer J. v. d. Blom. Dit comité treedt direct in actie en zal plannen uitwerken. Er komt nog een grote propaganda- avond, waarna de definitieve oprich ting van de V.V.V. zal plaats vinden. LEIDSCNENDAM EERSTE PLECHTIGE H. MIS IN DE NOODKERK. Vrijdag, 1 maart a.s., zal deken P. A. J. Juffermans van Zoeterwoude des avonds om half acht de nieuwe noodkerk van St. Jozef aan de Van Ruysdaellaan 43, inwijden. Na deze plechtigheid zal de bouw pastoor, A. J. Buys, het eerste plech tige H. Misoffer opdragen tot inten tie van allen, die meegeholpen heb ben aan de bouw en inrichting van de kerk. Deken Juffermans zal de predika tie houden. Pastoor Buys zal bij de H. Mis geassisteerd worden door de weleerw. heer H. Banning, als dia- ke, rector Fr. Holthuizen uit Wasse naar als subdiaken en kapelaan F. J. Wüst als ceremoniarius. Zij, die onder de plechtigheid de H. Communie wensen te ontvangen, zullen na half zes geen vaste en na half acht geen* vloeibare spijzen meer mogen gebruiken. Paatoor Buys be treurt het, dat hij niet alle nieuwe parochianen bij de plechtige inge bruikname van de kerk kan toelaten, wegens plaatsgebrek. Alleen zij, die een uitnodiging hebben ontvangen, hebben toegang. Geboren: Petronella J. M. d. van J. de Groot en A. T. L. Knijnenburg. Hans Peter en Elisabeth Helena z. cn d. van J. M. Reiders en P. C. Oud. Wilhelmus J. J. z. v. G. C. Klerks cn J. A. W. Bolle boom. Getrouwd: Hubertus P. van Beek en Alberta van den Hurk. VALKENBURG GOEDE UITVOERING VAN HARMONIEGEZELSCHAP. Gisterenavond gaf Valkenburg's Harmoniegezelschap o.l.v. de direc recteur W. T. de Zwart, haar 50ste uitvoering. Na de openingsmars «prak burge meester M. A. v. d. Have het ope ningswoord. Als beschermheer, aldus spr., heet ik u allen van harte wel kom, in 't bijzonder mevr. De Zwart, echtgenote van de directeur, en weth. Ouwersloot met diens echtgenote. Tot zijn grote spijt moest spr. mededelen, dat de heer J. Oosterlee, secretaris van de Harmonie, een der beate clari. nettisten, in een ziekenhuis was opge nomen. Namens allen wenste hij mevr. Oosterlee. spoedige beterschap van haar echtgenoot. De burgemees ter memoreerde het grote succes dat de Harmonie geboekt heeft op het concours te Zeist, waar de late prijs met het hoogst aantal punten en lof van do jury in de Ere-afdeling be haald werd. Gij staat op een zeer hoog punt, en wij wensen dat u daar door goeoe teamgeest en bekwame leiding zult blijven. Er is een comité in oprichting om te trachten het ge zelschap op 29 juni, de dag waarop d-e vereniging haar 55-jarig bestaan hoopt te \deren, in uniformen te ste ken, aldus de burgemeester. Hierna ging men over tot het af werken van het programma. Wie van muziek houdt kon met volle teugen van de voortreffelijke uitvoering ge nieten. De dirigent wist zijn mannen op te voeren tot een hoog peil en de zaal beluisterde in ademloze stilte de muzikale prestaties van het orkest. Vooral de Suite Heroïque van Hen drik Altink en de Wiener Bü. gi i zer v. Ziehrer bracht een stormachti ge ovatie teweeg. Na de pauze voerde het Valken- burg's toneelgezelschap een luchtige satire op in drie bedrijven „Stadhuis op stelten". Men heeft volop genoten van het voortreffelijk spel dezer amateurs. Zonder andere spelers te kort te doen willen wU vooTal wijzen op het spel van de heer G. Vis, die zijn rol als secretaris meesterlijk ver vulde. Het was al middernacht, toen men voldaan naar huis terugkeerde. He denavond vindt een hernallng plaats in de zaal De Vries. VOORSCHOTEN Herziening koopprijs. In april 1P55 verkoent wijlen de heer W. A. A. J. baron Schimmelpenninck v. d. Oye 4.00.36 ha. grond aan de ge meente voor de soin van 27.330,70. bestemd voor de aanleg van een be graafplaats. Baron Schimmelpenninck van der Oye ging noodgedwongen tot deze verkoop over aangezien hij overtuigd was van de noodzaak voor do gemeente een oUf. begraafplaats te stichten en hij onteigening wilde voorkomen. Hij ging er van uit, dat de grond de bestemming zou krijgen voor de aanlog van een begraaf plaats. Naderhand werd dit uitbreidings plan-Zuid gewijzigd en kreeg de grond een andere bestemming en werd aangewezen voor bebouwing. Dit laatste gaf de heer Schimmel penninck van der Oye aanleiding het college te verzoeken te willen be vorderen, dat de overeenkomst van koop en verkoop ongedaan zou wor den gemaakt, aangezien de gesloten transactie op een onjuist motief was tot stand gekomen. Het college acht te dit in strijd met goed bestuurs beleid. De heer Schimmelpenninck voelde zich echter tekort gedaan en was voorts van mening, dat de grond als bouwgrond een hogere prijs zou hebben opgebracht. Doo. de baron was dan ook een expertise-rapport overlegd, waarin de grondprijs was becijferd, welke 8000,hoger lag dan was betaald. Maar het college wilde niet de schijn op zich laden voor zich een financieel voordeel te hebben behaald door middel van een onjuiste voorstelling van zaken. Het college schakelde daarom de Cen trale Commissie voor de Onteige ningsvergoedingen in en verzocht ad vies uit te brengen. Deze Rijkscom missie kwam tot de conclusie dat een bedrag van 4.696,30 te weinig werd betaald. Waar dit de opvat ting is van een officiële Rijkscom missie, menen b. en w. dat het juist is, over te gaan tot uitkering van dit bedrag aan de erven van wijlen de heer W. A. A. J. baron Schimmel penninck van der Oye. BU een brief van 21 januari 1957 had de heer Schimmelpenninck van der Oye zich met de uitbetaling van dit bedrag verenigd. Schaakvereniging Voorschoten. Dr. Vermet en SI u ij ter bestreden el kaar in de eerste groep, welke door laatstgenoemde gewonnen werd door voordelige sfcukwinst. Jansen kon het niet bolwerken tegen Smit, welke eveneens door zeer scherp spel won van Braggaar. Van Os had ook een sterke zet gevonden en kon ook win nen, dit ten koste van Boven. P. Se gaar kon pionverlies niet voorkomen tegen Maarssen, die daardoor ook won. De A-spelers Braggaar en v. d. Kooy wonnen van Hulleman cn d. MareL Evenzo kon v. d. Kooy rog een punt in de wacht slepen van Hulleman. V. d. Marei in een ongunstige stelling zijnde tegen N. Segaar kon winnen door een ver keerde zet van laatstgenoemde. Voor B speelde M. Segaar tegen Van Dl)k en Renswouw, wat 2 pnt gaf. Rens- wouw had 1 punt van Van Dijk, terwijl Maat ook won van Van Dijk. Uitslagen' Groep 1: JansenSmit 61, Dr. VermetSluiter 9—1, Van Os—Bo ven 1—0, P. Segaar—Maarssen 0—1, Smit—Braggaar 10. Groep 2a: Braggaar—Hulleman 1—0, v. d. Kooy—v. d. Marei 1—0, v. d. Marei—N. Segaar 1—0, Kooy—Hulleman 1—0. Groep 2b: Van DijkRenswouw 01, M. SegaarVan Dijk 10, MaatVan Dijk 10, Renswouw- M. Segaar 01. Geb.: Monique, d. v. A. de Greef en C. W. de Jong; Bodina Margare tha Wilhelmina. d. v. D. van der Peijl en M. A. B. Kramer; Margare tha Janna Cornelia, d. v. A. Verseput en J. C. J. Schep; Hermanus Leen- dert, z. v. L. den Outer en A. Nagte- gaal. Geb. te Leiden: Jacob, i. v. NL Wis se en M. Gilde. Ondertr.: J. H. Kraal te Rijswijk Z.H., en E. W. Huljzer. Geh.: N. Adema en M. van Eg- mond. Overl.: H. J. Jansen, weduwe van van Lingen 78 j.; A. L. Ver laan, we duwe van N. van O* 77 j. Z0ETERMEER Vastenavondfeest Gilde. Zoals le doen gebruikelijk is, heeft het Gilde ook dit Jaar weer zijn vastenavond viering gehad. Was men vorig jaar uiterst voldaan over de geslaagde- avond, dit jaar waa da stamming eens zo goed en was de deelname van de leden voor het avondprogramma zo groot, dat men ternauwernood he' ge hele programma kon afwerken. Reeds bij het begin van de avond kon men merken, aat iedereen er echt zin in had eens even alle zorgen te verge ten en het is dan ook niet te verwon deren, dat er weldra een echte carna valsstemming heerste, die bijna aan een bruiloft deed denken. kort openingswoord heette De nieuwe verkeersbnig over de Maas tussen Venlo en Blerick zal niet op 1 maart in gebruik genomen kunnen worden. De brug krijgt een betondek en men acht het raadzamer het beton pas te storten als de vorst - kansen aanzienlijk minder zijn dan nu het geval is. Omstreeks half april hoopt men dit werk binnen enkele dagen tijds te voltooien. Peters e in het bijzonder welkom de geestelijk adviseur, pastoor J. A. Voorham, en de afgevaardigden van de afdeling Oegstgeest. Spreekster sprak haar grote vreugde uit over de geweldige opkomst van zoveel leden. Medegedeeld werd, dat op 2 maait a.s. Zoetermee» aan bod komt in het programma van de K.R.O „Moeders wil is wet". 19 Maart spreekt kap. Schut over religieuze liederen van de negers gevolgd door platen over ne gro-spirituals. Hierna werd een aan vang gemaakt met het feestprogram ma. Er was pianospel, declamatie, zang cn toneelspel, afgewisseld door een gezellig spelletje en hersengym nastiek. Het is ondoenlijk het uitge breide programma, dat van go#d ge halte was in zijn geheel te bespreken. Zonder iets of iemand te kort te doen mogen we als uitzondering noe men het geestige toneelspel: „Een ge zellige betrekking", dat waarlijk kos telijk gespeeld werd. Het pianospel van een drietal jongedames moet spe ciaal vermeld worden. In de entre- actes gaf het duo Henk Janssen en Piet Friggen een pittig stukje muziek weg, dat gelardeerd was met gezelli ge liedjes. Het was middernacht voor men er erg in had en men spijtig genoeg een einde moest maken aan de echt fees telijke avond. Geboren: Maria A. Th dr van S. J. v. d. Helm en M. A. Th. v. Vliet; Abraham B„ zn van A. J. J. v. Leeu wen en L. Sh. Kamps; Aafje, dr van P. Jongkind en C. Chr Rozenboom; Johannes C. Th. zn van J. C. Berk cn M. H. Schenk; Willem A. zn van W. S. Verheul en K. J. Dorst; Johannes M. zn van J. van Dijk en C. A. van Lochem; Leonardos J. zn van C. J. P. Hekker en C. J. Haastert; Simon J. P. zn van A. P. v. d. Burg en J. A. Molenaar; Theodorus C. J. zn van "Hi P. van Dorp en P. A. M. v. d Berg. Ondertrouwd: G. Gouman 33 J. en W. J. E. Scheer 28 jr. Overleden: W. M. Smits 75 Jr; P. Bakker 78 jr. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH. 27 febr. Vee. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 6533 stuks vee, zijnde 2790 runderen. 467 gras kalveren, 552 vette kalveren, 867 nuchtere kalveren, 253 schapen. 17 geiten, 63 fokzeugen, 386 slachtvar- kens, 30 lopers, 1106 biggen. De prij zen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit als volgt: Melk- en kalfkoeien /70Ö1140, gulste koeien Z626-- 875, kalfvaarzen 880—9.60, klam- voarzen 616790, guiste vaarzen 575785, pinken 450575, gras- kalveren 300460, nuchtere kalve ren voor fok- en meiter IJ 1 90190, weldeschapen 7390, drachtige zeugen f 270340, lopers 68—86, biggen ƒ2356. Slachtrundoren: aan voer 759 stuks. Extra kwaliteit 3 20 3.35 per kg. geslacht gewicht, le kwaliteit ƒ3—3.15 per kg. geslacht gewicht, 2e kwaliteit f 2.70—2 90, 3« kwaliteit ƒ2.60—2 70, vette stieren f 2.853.05, worstkoeien J 2.50—2.60 alles per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren ie kwaliteit 3.103.33 per kg. levend gewicht. 2c kwaliteit ƒ2.65 3,—. 3e kwaliteit 2.302.50. alles per kg. levend gewicht. Nuchtere slechtkalveren l.lo1.50 per kg. le vend gewicht, slacht varkens l .72 1.82 per kg. levend gewicht, slecht- zeugen le kwaliteit 1.51-1.58 per kg. levend gewicht, slachtzeugen 2e kwaliteit 1.43—1.59 per kg. levend gewicht. Vette schapen f 95126 per «stuk. Vette lammeren 85—115 per* stuk. Nuchtere slachtkalveren 35—65 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien ruimer, handel redelijk prijzen weinig veranderd; guiste Voelen aanvoer groter handel matig prijzen gehandhaafd jongvee aan voer groter handel trager nauwelijks prijshoudend; vette kalveren aan voer normaal handel willig prijzen stabiel; nuchtere slachtkalveren aanvoer groter handel rustig prij zen onveranderd. Schapen en lam meren aanvoer ruimer handel rede lijk prijzen Iets hoger; fokzeugen aanvoer normaal handel kalm prij zen even lager; lopers en biggen aanvoer minder handel iets vlugger prijzan onveranderd. Slachtvee: aanvoer groter, ilachtzeugen aanvoer gelijk niveau, slachtzeugen aanvoer minder handel vlotter prijshoudend. f/CTD«CHENDAM 26 febr. Groen te. Sla A 25—28, sla B 18—23. sla C 10—13, stoofsla 154—170, prei 13— 21, spruiten 46-^8, rode kool 10—11, boerenkool 39—43. WOERDEN. 27 febr. Kaas. Ain de voorzitster, mevr. A. D. v. Velzen- gevoerd 3 partijen. Geen notering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3