L J '1 Pater P Wesseling sprak voor de Katholieke Jeugdraad Leiden Operette-muziek van Offenbach lot Gershwin De verwijdering tussen Tito en Moskou Scherp 2 3 8 9 ■ff? Fiimstudiekring K. 0. bekeek 't journaal Lezing te Leiden: „Kyrene,een Griekse oase in libye" Voordrachten Hoogheemraad WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Verhouding tot niet-katholieken in jeugdwerk Discussie-avond In grote getale waren de leiders (sters) van de jeugd-, jongeren- en sportorganisaties naar de Romanus- zaal in Leiden gekomen, om zich te zamen te bezinnen over hun verhou ding tot de niet-katholieken in de diverse vormen van jeugdwerk. Lei der en inleider van deze discussie was deze keer pater Piet Wesseling en het was met veel vreugde, dat de voorzitter, de heer Th. Scholte, dc 120 jonge mensen bij de aanvang van de bijeenkomst welkom heette. Pater Wesseling betoogde dan in zijn inleiding, dat er sinds de laatste oorlog een grote verandering in men taliteit inzake de geloofsbeleving is ontstaan. Hadder. de beste krachten zich tot dan toe gewijd aan een ge weldige en tot in de puntjes verzorg de organisatie van het kerkelijke en buitenkerkelijke leven van de Katho lieken, deze na-oorlogse generatie gaat zich bezinnen op het wezenlijke van ons geloof. Naast nog steeds veel uiterlijke sleur, constateert men vooral bij vele jongeren groeiend besef van de waarde van de H. Mis en de Sacramenten. Dit geldt ook voor het apostolaat. Het best laat zich dit in enkele woorden zeggen met de wapenspreuk van onze jongste Bisschop: „De Lief de als wapen". Stond de vorige ge neratie nog vreemd en zelfs vijandig tegenover de andersdenkenden, wij gaan nu de niet-Katbolieken als broe ders beschouwen. Zelfs by jonge kin deren raadt Pater Wesselingh aan de omgang met andersdenkenden „ge woon" te vinden. Voor de ouderen zoeke men con tact met de diverse organisaties, die in ons land op het ogenblik aposto- laatswerk verrichten, zoals de St. Willibrordusvereniging e.a. Groepsbespreking. Na deze inleiding was het woord aan de toehoorders zelf. De inleider had voor de discussie een aantal vra gen opgesteld, die men daarna in groepen ging bespreken. Dat dc meest practische vragen, zoals over lidmaatschap van neutrale clubs, er varing met contacten met niet-Ka- tholieken en Katholiek worden „jm het meisje" het meest aan de orde komen, was niet te verwonderen, daar velen in .n buiten het jeugrt werk juist met deze problemen te maken hebben en aan de echte apos- tolaatsgedachte nog niet toe zijn. Na diverse vragen beantwoord te hebben, wees Pater Wesseling dan ook op de taak, die we ieder in ans eigen milieu op dit gebied hebben te vervullen. N.l. door van ons geloof te getuigen door de liefde o.a. door niet te spreken over „onze dwalende broeders". Gewone menselijke goed heid is het beste apostolaat en zal ons vanzelf leiden tot het vinden van concrete mogelijkheden. Hierna dankte de voorzitter de in leider en alle aanwezigen voor deze leerzame avond. Onder de titel „Operette-klanken van Offenbach tot Gershwin" voerden de Haagse Opera- en Operettezangers gisteravond in de kantine van de Koksschool een gedeelte van hun zeer omvangrijke repertoire op. De Haagse Opera- en Operettezan gers zijn geen onbekenden in de Sleutelstad. Van een gezelschap als dit, dat „Die Czardasfürstin" van Emmerich Kal man en „Glückliche Reise" een operet te van Eduard Künneke op zijn pro gramma heeft staan, mag men wèl veel verwachten! En we zijn gister avond dan ook niet teleurgesteld! Met krachten als Dany Zoewa en Ans van Baaien (sopraan), Suze Beumer (alt), Ruze Gorter en Cor Wygers (te nor) en de bassen Bart Ravenstein cn Lex Goudsmit, moest het wel een ge slaagde avond worden! Dbt het orkest ditmaal vervangen was door de ham mondorgel-begeleiding van Jos Car- pay vonden we iets minder geslaagd, vooral in de wat acoustiek betreft niet al te beste kantinezaaL Dit doet natuurlijk niets af aan de artistieke begeleiding van Jos Carpay. Na in leidend orgelspel van Jos Carpay, be gon men met een selectie liederen uit „lm weissen Rössl". Vervolgens volg- Belgrado slaat terug De Zuldslavische minister van buitenlandse zaken, Koca Popovlc, heeft dinsdag in het parlement in Belgrado verklaard, dat er behalve de moeilijkheden op ideologisch ter rein nu onlangs ook economische moeilijkheden tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië zijn gerezen. Aanvankelijk schenen de menings verschillen, die vorig jaar tussen Zuid-Slavië en de Sowjet-Unie aan de dag traden, alleen ideologisch van aard te zijn, zonder dat hierdoor afbreuk zou worden gedaan aan de goede betrekkingen tussen beide landen. Deze verwachtingen zijn tot dusver echter niet uitgekomen, aldus de minister. Zijns inziens werd de kern van 't geschil gevormd door de uiteenlo pende opvattingen over de betrek kingen van Zuid-Slavië met het „socialistische kamp" en over de vraag, wie aan het hoofd van dit kamp zou moeten staan. Zuid-Slavië POTLOOD en GEEST 'e i 6 6 o ,0 11 12 li 1S L. O. 18 19 O 'h 21 ■t No. 540. Horizontaal: 1. volksziekte, 7. muzieknoot, 8. platvis, 9. Euro peaan. 10. turkse titel van een leen roerig vorst, 11. bijwoord, 12. mu zieknoot, 13. slaapt nen op, 14. ge heel de uwe (afk. lat.), 15. verkeerd, 18. deel van een schoen, 18. rivier in Engeland, 20, voornaamwoord, 21. dapper. Verticaal: 1. gem. in Gelderland, 2. ontkenning (Eng.), 3. koker, 4. bedektbloeiende plant, 5. voorzetsel, 6 voorkomendheid. 9. gerucht, 10. vis, 11. bastaarduitgang, 12. lange lat, 13. afval van steen, 15. korf, 16. raamseherm, 17. voorzetsel, 19. van onderen (afk.), 20. gebod. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. rek, 3. vos, 5. ten. 7. ego, 9. Potter, 11. Ko, 12.' Se. 13. advent, 16. per, 17 oef. 19. lak, 20. non. Verticaal: 1. rat, 2. kano, 3. voet, 4. store, 6. epode, 8. geste, 10. toe, 11. kapel, 14. vrek, 15. noeen, 18. Fin. wenste evenwel niet toe te treden tot dit kamp, omdat dit niet met zijn politiek zou stroken en ook niet in het belang van de vrede of het socia lisme zou zijn. Sprekend over het westen, ver klaarde Popovic, dat de betrekkin gen met Engeland zelfs gedurende de gebeurtenissen om Suez niet we zenlijk verstoord zijn geweest. De vooruitzichten voor een verdere ont wikkeling van deze relaties zijn zeer gunstig, zo meende hij. Ook de be trekkingen met de V.S. ontwikkel den zioh gunstig en zij waren niet ongunstig beïnvloed door het uitstel van het bezoek van president Tito aan Washington, aldus de Zuidsla- vische minister van buitenlandse zaken. Tegen Moskou's speldeprikken. Waarnemers te Belgrado zijn op grond van Popovics verklaring van oordeel, dat Tito besloten heeft, na de vele „speldeprikken" van de Sowjet-Unie in de afgelopen maan den tot een frontale aanval over te gaan. Sinds het begin van de Hon gaarse opstand hebben de Russische en de Zuidslavische communistische partijen en de pers in beide landen beschuldigingen en tegenbeschuldi- gingen tegen elkaar geuit. Tot dus ver werd het conflict evenwel hoofd zakelijk op partijniveau uitgevoch ten. Door Popovics verklaring is het geschil nu voor het eerst door Zuid- Slavië in de sfeer gebracht van de betrekkingen tussen de twee rege ringen. Waarnemers verwachten echter niet, dat het tot een breuk zal komen, zoals in 1948. Opstandige soldaten te Cairo Ongeveer vijftig soldaten van bet „Palestijnse Arabische leger" heb ben gisteren in Cairo gevochten met Egyptische politie. Waarschijnlijk zijn enkele personen om bet leven geko men. Het Palestijnse Arabische leger is samengesteld uit Palestijnse vluchte lingen. Het behoort tot het Egypti sche leger en staat onder Egyptisch opperbevel. De Palestijnen kwamen in opstand nadat een Palestijnse soldaat was overleden, die door Egyptische sol daten enkele uren tevoren tijdens een oefening bij ongeluk met een bajonet ernstig was verwond. De Palestijnen renden naar een po litiebureau en trachtten daar wapens weg te halen. De politie vroeg assis tentie en al spoedig waren de opstan dige soldaten in een vuurgevecht ge wikkeld met honderden agenten en leden van de militaire politie. Na een uur was de orde hersteld. De Palestijnse troepen zijn tege lijk met de Egyptische strijdkrachten uit de strook van Gaza teruggetrok ken toen de Israëliërs dit gebied be zetten in de eerste dagen van de in vasie. De Palestijnse soldaten zijn onte vreden over 't feit, dat zij nog steeds niet naar hun gebied kunnen terug keren. den enkele gedeelten uit „die Fleder- maus" van J. Strauss. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het lied „Reicht mir zur Abschied nur einmal die Hande" door Ans van Baaien (sopraan) en Cor Wygerts tenor). Na de pauze zong men uit „Die lustige Wit we". Men besloot de avond met, „Schenkt man sich Rosen in Tirol", uit de „Vögel- handler. Onder de aanwezigen waren vele le den van de Ned. Vereniging van Ex- politieke Gevangenen in de bezet tingstijd, die door de spontane mede werking van de Dienst Welzijnszorg in staat waren gesteld deze avond bij te wonen. Carnaval in Leiden werd voortgezet Voor L.T.B., L.T.M. en L.T.J. Geanimeerd hebben de jongelui van de L.T.M., L.TJ. en L.T.B. gister middag in de Stadsgehoorzaal te Lei den de carnavalsviering voortgezet. Het gezelschap leek uitbreiding on dergaan te hebben, want ook de bal- cons bogen nu door onder de last van de enthousiaste belangstellenden. Het optreden van een dames-ope rettegezelschap „Con Amore" uit Pijnacker, dat een Weens program ma uitvoerde, was wel in staat dit enthousiasme te voeden. Er werd zuiver en muzikaal gezon gen, en de taferelen waren bekoor lijk. Vermeld kunnen zeker worden de solisten: vooral de tenor de enige heer in dit koor viel op door een beschiafde uitspraak en een goe de toonvorming. De heer F. Tetteroo, die de leiding had van dit optreden, werd in het stormachtige applaus, dat het gezel schap beloonde, betrokken. Voor iede re dame was er een bloem. Het ging echter niet zozeer om de hoeveelheid, als wel op de hoffelijke wijze, waar op deze bloemenhulde werd ge bracht: door jongelui die hun diepe bewondering persoonlijk kenbaar wilden maken. Gedurende het verdere gedeelte van de middag en avond heeft het grote gezelschap zich geamuseerd met spel en dans. Dansleiders waren Evert Castelein en Martin Visser. De muziek was van een band on der leiding van C. J. Vincourt. De stemming bleef er in tot half tien, toen de voorzitter aan dit zeer ge slaagde feest een einde moest maken. Tussen de bedrijven door werd nog een danswedstrijd gehouden; de uitslagen hiervan waren: 1. De heer Jac. Verkley en mej. Thea de Jong uit de afd. Groenen- dijk.2. de heer Frans Wesselingh en mej. Joke de Jong, afd. Groenendijk, 3. de heer Chris v. d. Poel en mej. Coc v. d. Poel afd. Roelofarendsveen. 4. de heer M. Versteeg en mej. Truus v. d. Poel, afd. Rypw.-Oud-Ade. 5. de heer G. v. d. Poel en mej. R. Over- devest, afd Rijpw.-Oud-Ade, 6. de heer J. Droogh en mej. H. Droogh, afd. Zoeterwoude. Jury: Martin Visser. Nederlandse dokumentaires maakten wereldnaam Als het Nederlandse filmjournaal al niet het beste ter wereld is, behoort het zeker tot de beste die op bet doek verschijnen. Nederland is ook het enige land op de wereld dat een na tionaal filmjournaal heeft. Men mag dit beschouwen als een bewijs voor het geweldige belang, dat men hier te lande hecht aan het filmjournaal, dat niet zo maar een programmavul- ling is, waarvan het onderwerp min der belangrijk is. Als oorzaak van het hoge peil, waarop ons nationale journaal geste gen is, noemde mr. J. M. Landré, di recteur van de n.v. Polygoon te Haar lem in de voordracht, die hij gister avond voor de filmstudieclub van K. O. hield onder de titel „Gebruik en misbruik van het filmjournaal", het feit, dat dingen waar het buiten land met belangstelling naar kijken zal, in ons landje niet elke dag ge beuren. Nood dwingt. Onze filmindustrie moet daarom noodgedwongen dokumentatie en ar tisticiteit dan actualiteit in zijn week overzichten brengen. Daarbij wordt elk der journaals bijzonder critisch gekeurd, eerst op elk der onderdelen, wat betreft beeld en commentaar en daarna als geheel. Dat dit wel ooit anders is geweest bleek uit een historisch overzicht van de vijfendertig jaar waarin Polygoon zijn filmjournaals in de Nederlandse bioscopen vertoont, welk overzicht geïllustreerd werd door een filmpje getiteld „35 jaar Nederlandse film- journalistiek". In den beginne richtte de camera zich op de ménsen, nu staat de mens in het brandpunt van de be langstelling. Het onderwerp is klei ner, maar het arbeidsterrein oneindig veel groter geworden. Men poogde aanvankelijk actuali teit te zoeken, sloeg dus de weg in naar de „Newsmaking". Door de evo lutie die in 1929 het geluid bij de film voegde en de commentator overbodig maakte en tien jaar la ter, doordat men de voorlichtende taak van het journaal begreep, week men van de idee van het „nieuws ma ken" af. Wezenlijke. Tijdens de oorlog leerde men van Engelsen en Amerikanen, door mon tage het rhytme in de films te bren gen. Na de bevrijding kwamen deze we zenlijke factoren bijeen en vanaf dat ogenblik gaat onze filmproductie kwalitatief met sprongen vooruit. Wekelijks worden thans 50.000 me ter film opgenomen en in 1^ dag en nacht ontwikkeld. In Nederland zien gemiddeld 1,2 miljoen het wekelijkse journaal. Het aantal kijkers buiten ons land schat men op 60 miljoen. Daar men als eerste taken van het weekoverzicht ziet het weergeven van de realiteit en het tot leven roe pen van wat soms lange tijd ge leden gebeurd is, zal men begrij pen, dat de objectiviteit de grootste moeilijkheid is voor de cineast. Voorts zijn de regels, waaraan hij zich dient te houden, dat zijn films geen sensatie mogen verwekken, dat ze geen politieke onderwerpen mo gen behandelen. Ook mogen ze geen Over het onderwerp „Kyrene, een Griekse oase in Libye" hield prof. dr. G. van Hoorn uit Utrecht gisteravond een lezing In het Rijks museum van Oudheden. De stad Kyrene werd gesticht in de 7de eeuw v. Chr. door be woners van Th era (San tor in) op een vruchtbaar plateau, omgeven door onafzienbaar woestijnland. Een bron, Kyre, aan de voet van een natuurlijke akropolis, gaf de naam aan de nieuwe stichting en aan de stadsnymph, die door het bedwingen van een leeuw de be wondering van Apollo wekte. Bij de bron werden tempels van Apollo, Artemis en vele andere go den gesticht. Pindaros en KaIlima chos' bezongen de processies, die van de bovenstad afdaalden naar het heiligdom. Geheimzinnig was de ceremonie van vrouwen ter ere van Artemis in een grot, diep uitgehouwen in de rots. Een van de talrijke inscripties Burgerlijke Stand Geboren: Hans Peter zn van H. van der Vlies en P. H. van 't Hooft; Elisabeth Maria Cornelia dr van L. J. Turk en A. M. Schoorl; Maria Jo anna dr van C. G. van Berge Hene gouwen en A. van Leeuwen; Jacoba Margaretha dr van J. Siebert en M. A. Couzijn; Johannes zn van J. Har- land en G. Vermeer; Robertus Fre- derik Antoon zn van L. F. J. Coo- mans en N. M. E. van de Graaf; Arie zn van H. Krijgsman en L. Haasnoot; Elizebeth Hendrika dr. van T. van den Akker en A. Griffioen; Alida Jacoba Maartje dr van H. G. de Wil de cn M. Hogenes. Gehuwd: M. C. J. Niavaart en M. W. C. van Dam. Overleden: F. Ruiter man 53 jaar; G. de la Rie man 45 jaar; C. Schout man 63 jaar; A. van den Berg man 43 jaar. 'bevat de tekst van de betreffende zuiveringswet. De stad was rondom omgeven dooi de dodenstad met architectonisch versierde graven. Nissen in de ge- i veis bevatten beelden van een go- din, die soms geen gelaatstrekken j vertonen, wellicht mystiek bedoeld. I Van de vondsten bij de opgravin gen zijn vazen het meest talrijk. Het Leids museum bevat vele honderden uit Kyrene afkomstig, j Vazen en munten vertellen van de handel in silphium, een soort spe cerij, wijd cn zijd verhandeld, een bron van rijkdom voor het land. Talloos zijn ook de antieke beel den; ofschoon in de vorige eeoiw vele naar Brits Museum en Louvre zijn overgebracht, worden nu nog drie musea en een magazijn te Kyrene ermee gevuld. Behalve godenbeelden zün portret ten aanwezig, o.a. van Arkesilas IV, Alexander en Prinses Berenice. Met het naburige Egypte had Ky rene veel contact, vriendschappelijk en vijandig. Isis en Sarapis werden er vereerd, maar de Griekse kunst heeft zijn eigen karakter behouden. Oliekanalen, voorlopers van de zo actuele pijpleidingen, en olietanks bewijzen, dat olie ook toen reeds een bron van rijkdom was. LAKENHAL TE LEIDEN GEEFT BRUIKLEEN AAN BORDEAUX. Het stedelijk museum „De Laken hal" te Leiden heeft voor de ten toonstelling „Goya et le fantastique", die van 20 mei tot 31 juli in Bor deaux wordt gehouden, het schilde rij „Charonsboot" van Jacob Isaaczn. van Swanenburgh in bruikleen ver strakt. Vastenavondviering W- M. De leden van de W. M. en hun in- troducé's worden opgewekt van avond bij de vastenavondviering in „De Burcht" in ieder geval op tijd 8 uur nam. aanwezig te zijn. De zaal is al om half acht open. commerciële reclame inhouden of iemand persoonlijk kwetsen. Eigen taak. Deze spelregels gelden eveneens voor het buitenlands journaal, al lig gen de omstandigheden dan meestal wel enigszins anders. De verwachting als zou de televi sie een ernstige concurrent zijn voor het weekjournaal, werd door de heer Landré tegengesproken. Spr. verge leek de televisie met haar actualitei ten met de dagbladen, waarnaast de filmjournaals vergeleken kunnen worden met weekbladen: elk heeft een geheel eigen taak en een eigen invloed. Hoe de film een invloed ten kwade zou kunnen hebben, werd onder de titel „Hoe het niet moet" getoond in een serie afgekeurde strips van inter nationalemakelij. Secretaris D.E.V. nam afscheid Een der oudste liefhebbersvereni gingen, de Leidse Tuinders- en Bloe mistenvereniging „Door Eendracht Verbonden", hield gisteren in café Aniba haar 68ste jaarvergadering. Na opening door de voorzitter, waarin deze de vele leden die ge komen waren, verwelkomde, bracht de heer Smit hulde aan de aftreden de secretaris, de heer J. v d. Berg, die reeds 57 jaar lid is en in 1912 tot secretaris werd benoemd, welke functie hij tot heden heeft waarge nomen. Hij ontving een kist sigaren. Ook mevr. v. d. Berg werd in de hulde betrokken. De voorzitter overhan digde haar een grote doos bonbons. De heer v. d. Berg bedankte in 'n gees tige speechje voox de hartelijke woorden en de ook aan zijn echtge note betoonde hulde. De secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit, waar na werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. De heren A. de Bruin en H. de Pree werden herkozen, terwijl de heer N. Breed ijk de plaats van de heer v. d. Berg innam. Door de jury werden in de pauze de talrijke en zeer goede inzendingen narcissen beoordeeld. De uitslag was: 1. de heer Hofman 23 p.; 2. de heer Ernst 21 p.; 3. de heer Ververs 19 p. Na de pauze hield de (heer De Pree een leerzame en vlotte causerie over knol- en siergewassen in de zomer. Spr. besprak niet alleen een uitge: breid assortiment van deze gewas sen, maar gaf tevens duidelijke aan- wijzigingen voor planten ën het ver zorgen ervan. Daaxma beëindigde de voorzitter deze prettige en leerzame avond. Geslaagd. Mej. M. H. Goedman te Leiden is geslaagd voor het examen middel bare Paedagogiek-A. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. examen Kunstgeschiedenis mej. J. E. Vos te Den Haag. Leidse Agenda WOENSDAG 27 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O. Georgette Hagedoorn. Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Werknemenae Middenstand. Vastenavondviering. De G astspelers met „Betje Regeert". Na afloop dan sen. Den Burcht, 8 uur nam. Stedelijke K.A.V. Vastenavondvie ring. St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Lezing met dia's over Zwit serland. Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, 8 uur nam. Ver. v. Kath. Gezinsvoogdij en Pa tronage. Bijeenkomst. Carmelitessen- klooster, Hazewindsteeg, 8 uur nam. Kynologenvereniging „Rijnland". Bijeenkomst. „Zomerzorg", Stations weg 35, 8 uur nam. „Werkmans Wilskracht", 55-jarig bestaan. Concert m.m.v. Koksschool- en Sleutelstadkoor. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Kleding- en textielarbeidersbond „St. Lambertus". Vergadering. Ge bouw voor Chr. Soc. Belangen. Oude Singel, 8 uur nam. Kon. Ned. Middenstandsbond, jaar vergadering. „In deh Vergulden Turk", 8 uur nam. DONDERDAG 28 FEBRUARI Kath. Vrouwengilde. Vastenavond viering. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen": Johanna Martzy, ..ooi. Aan de vleugel: Jean Antoniëtti. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Buurtverenigingen „Rondom de Haven" en „De Tuinstadwijk". Feest avond. Den Burcht, 8 uur nam. VRUDAG 1 MAART. „Levend Geloof", Rector G. Beek. In de Vrolijcke Arke, 8.15 uur. „Amlcltia et Animo Juncti". Chr. Lyceïstenver.. Schoolavond. Opv. van „Reinaert de Vos" van Pol de Mont. Schouwburg, 8 uur nam. ZATERDAG 2 MAART. Ontspanningsvereniging S.R.O. Feestavond. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar- fenomen door: Apotheek Boekwijt, ireestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085; Apo theek Oegstgeest, Wihelminapark 8 Oegstgeest, tel. 26274. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van van 26 Februarij 1857. Turkije. Rijaat Pacha is overleden. Hij laat een vermogen van 25 millioen na. Uit Agenda gemeenteraad: Ver ordening op de heffing en invor dering van plaatselijke belastin gen op den turf, de steenkolen, het brandhout, de boter en de honden. Advertentie. Openbare Ver- kooping in het Verkoophuis op de Hoogelandsche Kerkgracht in Leyden, op donderdag e.k. des morgens te 9 ure, van een groot aantal nieuwe Vrouwen Stroo- hoeden, alsmede eenige meubi laire goederen, behoorende tot den Insolventen Boedel van C. Boom, vroeger Stroohoedenfabri kant. BIOSCOPEN. De K.F.C. keuring van de biosco pen, die van £2 februari tot 1 maart, in Leiden draaien is als volgt: Casino: Les enfants du paradis, vol wassenen. (Geprol.) Donderdag cyclus: The Third Man. Achttien jaar. Lido: Dr Vlimmen, strikt volwas senen. Luxor: Folies Bergère, volwassenen. Trianon: High Society, veertien jaar (Geprol.). Rex: Congo-desperado's, veertien jaar. De vergadering van hoofdingelan den van Rijnland heeft de volgende aanbevelingen opgemaakt: 1. Ter vervulling van de paats van hoog heemraad opengevallen door het overlijden van de heer Lafeber te Gouda: 1. De heer K. van der Tor ren J. Czn. te Waddinxveen; 2. De heer P. van der Linde te Reeuwijk; 3. De heer Jac. de Graaf te Leider dorp. 2. Ter vervulling van de plaats van hoogheemraad opengevallen door het overlijden van Baron Schimmelpennieck van der Oije te Voorschoten: 1. De heer A. L. van Wyk te Stompwijk; 2 De heer J. L. Prins te Overveen; 3. De heer P. F. Vergeer te Warmond. Na ontvangst van deze aanbeve lingen zullen de benoemingen door H.M. de Koningin worden gedaan. Aetherklanken DONDERDAG Televisieprogramma NTS: 20.00 Journaal en weerber., KRO: 20.15 Voor de jeugd, 20.55 a. Fragm. Weense IJsrevue; b. Theater- nieuws; c. Epiloog. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 A.V.R.O. 7.50 V.P.R.O.. 8.00—24.00 A.V.R.O. AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Gymn., 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. VPRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Gram., 9.00 Gymn. voor de huisvrouw, 9.10 Voor de huisvrouw, 9.15 Gram., 9.35 Wa terstanden, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Gram., 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Voor de huisvrouw, 11.15 Lichte mu ziek, 11.45 Welke vogel is dat?, hersengymn., 12.00 Orgel en cello, 12.25 In 't spionnetje, 12.30 Land- en tuinbouwmeded., 12.33 Westindisch orkest, 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus., 13.00 Nieuws, 13.15 Meded. of gram., 13.20 Lichte muz., 13.53 Beurs berichten, 14.00 Gram., 14.20 De man in de schaduw, hoorspel, 14.45 Instr. trio, 15.15 Voor de zieken, 16.00 Gram., 16.15 Voordr., 16.30 Gram., 17.00 Voor de jeugd, 17.45 Regerings uitzending: Nederland en de wereld. Een nieuwe koers in de Unesco, door Prof. C. Berg, lid van de Neder landse delegatie naar de 9e Alge mene conferentie van de Unesco te New Delhi. 18.00 Nieuws, 18.15 Sportprob'emen, 18.25 Lichte muz., 18.55 Gesproken brief uit Londen, 19.00 Voor de kleuters, 19.05 Cabaret. 19,25 Lichte muz., 19.43 Voor de jeugd, 20.00 Nieuws, 20.05 Gelders orkest en sol. In de pauze (21.10 21.30): De plaats van Nederland in het huidige Europa, caus., 22.15 Act., 22.25 Danamuz., 22.50 Sportact., 23.00 Nieuws, 23.15 Beuraber., 23.15 Onze buitenlandse correspondenten mel den, 23.2424.00 Jazzmuziek. HILVERSUM IL 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7XX) Nws.. 7.10 Gram., 7.45 Morgengebed en liturg, kal., 8.00 Nieuws en weerber., 8.15 Gram., 8.50 Voor de vrouw, 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram., 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram., 12.00 Angelus, 12.03 Instr. Octet, 12.20 Gram., 12.25 Wij van het land, 12.35 Land- en tuin bouwmeded., 12.38 Lichte muz., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuw„ en kath. nieuws, 13.20 Alt en piano, 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Promenade ork.' en soliste, 14.45 Voor de vrouw, 15.15 Kerkkoor en soliste. 15.30 Gram., 16.00 Bijbellezing, 16.30 Pianoduo, 17.00 Voor de jeugd, 17,30 Ritm. mu ziek, 17.40 Koersen, 17.45 Omroep orkest en solist., 18.45 Gram., 19.00 Nws., 19.10 Gram., 19.20 „Sociaal perspectief", caus., 19.30 Gram., 20.00 Radiokrant, 20.20 Ge var. progr., 21.45 Gram., 20.00 Tijdschriftenkron., 22.10 Muz. oaus., 22.35 Gram., 22.45 Avond overdenking, 23.00 Nieuws, 23.15 Sportuitslagen, 23.20—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2