A. C. A. Deerenberg voor de KVP- jongeren over bouwproblemen Nieuw systeem volgens bouw capaciteit voldoet goed Wethouders en raadleden van Noordwijkerhout zaten op forum BLOEMETJES ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 „De woningbouw in Leiden, die er op het ogenblik gunstig voor staat, wijst er op, dat w|j met de nieuwe politiek van contlngentering volgens bouw capaciteit, op de goede weg zijn". Aldus de heer A. C. A. Deerenberg gis teravond in een bespreking te Leiden. Leiden bewijst het Slechts weinige, maar xeer aan dachtige KVP-jongeren uit de Kring Leiden hebben de causerie gevolgd, die de heer A. C. A. Dee renberg, gedeputeerde van de pro vincie Zuid-Holland, in „De Turk" hield. De heer Deerenberg werd ver welkomd door zijn naamgenoot, voorzitter van de Kring, die er zijn spijt over betuigde, dat er maar zo weinig jongelui belangstelling had den voor het brandend probleem, dat behandeld zou worden. Ook de spreker bevreemdde het, dat het onderwerp „woningbouw" niet méér jongelui had geïntri geerd. Zeer openhartig heeft hij vervol gens de problemen rond de woning bouw besproken. „Men zegt zo gauw", aldus spr., „aan de woningbouw wordt niets ge daan, en een spreker in een vergade ring heeft al gauw het applaus op zijn hand, als hij zo iets met veel pa lhos weet voor te dragen. Om te be wijzen, dat er wél iets aan het wo- ningbouwprobleem wortd gedaan, ontrolde de heer Deerenberg talrij ke kleurige kaarten en met deze kaar ten ontrolde litf ook de systemen, die men in Den Haag volgt om aan de woningnood zo snel mogelijk een einde te maken. Het is een wetenschappelijk ver antwoord, maar geheel op de practijk gerichte methode, een methode, die bewezen heeft te voldoen. Om dit te bewijzen gaf de heer Deerenberg enige cijfers, die meteen een inzicht geven in de ernst van de situatie. In 1/954 werden 68.000 woningen ge bouwd. Toen al was de heer Deeren berg van mening, dat dit getal tot 80.000 zou kunnen worden opge voerd. Per jaar werden aan Zuid-Holland 12.000 woningen toegewezen. Dit ge tal moest 20.000 worden. Wij zijn al een eind op streek, al dus spr., want de minister heeft voor het komend jaar credieten voor 75.000 woningen gevraagd. Nieuwe bouwpolitlek. Zoals u zich uit vorige artikelen in dit blad zult herinneren gaat de woningtoewijzing nu volgens bouw capaciteit in dj districten. De lieer Deerenberg gaf een schema van de gang van zaken. In de bouwdistricten 8 stuks hebben zitting vertegenwoordigers van de gemeenten. ZÜ vergaderen te zamen over de woningbouwplannen in het district. Als men tot overeen stemming is gekomen, worden de ontwerpen van commentaar voorzien door de adviseurs: een ambtenaar van de provinciale griffie (bureau woningzaken), een vertegenwoordi ger van de provinciale directie we deropbouw en een vertegenwoordi ger van het districtsarbeidsbureau. Zij maken onder meer uit of er door het realiseren van de plannen zich geen spanningen op de arbeidsmarkt zullen voordoen.' Zy kennen de ar beidsmarkt in Zuid-Holland. Als er in een ditrict arbeiders tekort zijn, kan het nodig zijn, dat het aantrek- HAAGSE SCHOUW Weer ongeluk bij spoorwegovergang Gistermorgen omstreeks 10.20 uur reed de 58-jarige expediteur H. H. uit Den Haag met een met zand be laden vrachtauto op de Rijndijk. Toen hij op pl.m. 25 meter afstand van de spoorwegovergang nabij „De Grote Vink" was verwijderd, gingen het belsignaal en de rode knipperlichten in werking, ten teken, dat er een trein in aankomst was. De expediteur wilde zijn auto door remmen tot stil stand brengen, doch bemerkte tot zijn grote schrik, dat deze plotseling defect geraakt waren en in het ge heel niet meer functioneerden. Hij gooide zijn stuur naar rechts om, waardoor de auto via twee vlucht heuvels en het rijwielpad tegen het hekwerk van de spoorwegovergang aanreed, dat werd vernield. Gelukkig kwam de auto juist voor de spoor baan tot stilstand. Zulks was maar goed ook, want onmiddellijk hierna raasde een uit de richting Leiden ko mende trein met grote snelheid de overweg voorbij. Aanrijding. Gisteravond te pl.m. 18.15 uur wilde ir. J. H. van W. uit Den Haag, die met flinke snelheid met zijn personenauto op de Haagweg reed, nabij het Haagse Schouw zijn auto tot stilstand brengen achter een file motorrijtuigen, welke wachtten voor het verkeerslicht, dat op „rood" stond. Hü gleed daarbij met zijn voet van de rempedaal af, tengevolge waarvan zijn auto met de voorzijde met kracht in aanrijding kwam met het achtergedeelte van een personen auto, bestuurd door de uitgever S. uit Wassenaar. Hierdoor werden beide voertuigen beschadigd: persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Vooral het wagentje van ir. v. W., dat nog geen 800 km had gelopen, zag er na de aanrijding troosteloos uit ken van werifkrachten wordt bevor derd. De voorzitters van de districten gaan met het programma naar Gede puteerde Staten en in een bespre king van de coördinatie-commissie, waarin ook vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, werkgevers- en werkgeversorganisaties zitting ne men, worden de plannen geveri fieerd. Daarna worden zij door G.S. naar het ministerie doorgezonden. Continuïteit. De heer Deerenberg verklaarde hierna ampel hoe men bij het meten van de arbeidsmarkt te werk gaat. In hoge mate wordt de continuiteit van de bouw bevorderd. Nog tijdens het werk begint men al weer te gunnen. Eén aannemer kan met één project jaren bezig zijn. Het is de bedoeling dat op deze wijze steeds nieuwe blokken onder de kap komen. Als bijvoorbeeld de heiers met het ene blok klaar zijn, kunnen zij direct op 'n nieuw complex aan het werk gaan. In Dordrecht worden op deze wij ze tot 1961 dooi één aannemer na el kaar 2600 systeem-woningen ge bouwd. Dank zij dit systeem heeft Lei den nog nooit zoveel huizen in aan bouw gehad als dit jaar. Géén monstersteden. De heer Deerenberg besprak ver volgens de idee van agglomeraties. Men streeft naar een verspreiding van de bevolking door kleine ge meenten tot ontwikkeling te laten ko men. Spr. gruwde van het woord „satel lietsteden". Tenslotte sprak de heer Deeren berg over het alternatief: woning bouw door de staat of door het vrije bedrijf. Staatsmonopolie in de wo ningbouw wees spr. beslist van de hand, maar het vrije bedrijf zal dan ook bereid moeten zijn het werk goed te doen. Aan dit laatste ontbreekt nog wel het een en ander. Na een levendige gedachtenwisse- ling besloot de voorzitter met een hartelijk woord van dank aan de spreker voor deze gezellige, duidelijke en boeiende uiteenzetting. MiooX&iruU'ien tieten ianyi dt ifyeten lu&q, Uit de inlichtingen van verschil lende leden van het forum bleek, dat het eveneens onmogelijk is om de riolering langs de Herenweg in pro- vincale grond te leggen. Dat de riolering van de woningen langs deze weg tot op heden niet tot stand kwam is te wijten aan de stroe ve houding van enkele eigenaren, die niet bereid bleken hun eigendom voor deze riolering „open'' te stellen. De weg van Luse rechtstreeks naar de kom van Noordwijkerhout noemde de voorzitter een van de vele projecten, waarvoor wel plannen be staan, maar waarvan de totstandko ming wel nooit een feit zal worden. Dit project is ter tafel gebracht bij de kwestie omtrent de vestigings plaats van de streek-H.B.S., maar, naar de toekomst zal leren, volkomen misplaatst. De aanlegkosten van deze wg zul len zeer vele malen het nuttig effect overtreffen. Dat de belangstelling van de bur gerij voor het werk van de raadsle den niet erg bevorderd wordt door de korte duur van de openbare raads vergaderingen werd door het forum zeer wel onderkend. Er is voor de snelle afwerking van de agenda wel een verklaring te geven onder meer door de uitvoerige besprekin gen in de fractie-vergadering maar het forum zal er naar streven alle zaken, waarvoor behandeling in ge heime zitting niet strikt noodzake lijk is, openbaar te bespreken. Met een vragensteller was het fo rum van mening, dat de afscheiding met prikkeldraad van de plantsoen tjes in de Viaductweg geen ideale oplossing is. De moeilijkheid is ech ter een betere oplossing in de plaats te stellen. Alleen intensiever poli- tie-toezicht en zonodig streng ingrij pen zou een oplossing kunnen geven. Of de rijkspolitie met personeelsge brek kampende, tot dit intensiever toezicht in staat is, Was een vraag waarop het forum het antwoord moest schuldig blijven. Nog vele vragen waren door het late uur onbeantwoord toen de voor zitter de leden van het forum dankte voor him bereidheid in het forum zitting te nemen en zo uitvoerig en volledig mogelijk op de hun gestelds vragen te antwoorden. HILLEG0M GESLAAGD CONCERT De r.k. harmonie „Crescendo" gaf dezer dagen onder leiding van diri gent Albert Mey een geslaagd con cert in de grote zaal van Treslong. Uitgevoerd werden onder meer „Cea- sar en Cleopatra" van Gerard Boe- dijn, alsmede diens Dans-suite. Het glansnummer van de avond was de fantasie „Maritana" van Jos. Kessels waarin enkele soli voor pis ton en trombone zijn verwerkt. Zeer terecht liet de dirigent de beide so listen, leden van het orkest, in de hulde van het publiek delen. Het verdere deel van de avond, die bestemd was voor de donateurs van „Crescendo" was gewyd aan een ca- baretprogramraa, dat eveneens ge slaagd mag heten. KATWIJK AAN DEN RIJN Zondagsdienst. De zondags dienst wordt voor de patiënten van de doktoren H. M. Hiueting, E. E. van der Laan en J. Bergman voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter H. M Hueting, Rijnstraat 33, teL 2102. Verkoop. De bekende villa „Al- legonda" aan de N.-Boulevard, voor heen van wijlen de heer Tr. is door onderhandse verkoop overgegaan in handen van de heer S. te Oegstgeest, die er een restaurant zal gaan ves tigen. VOORHOUT Zondagsdienst. Op zondag 24 febr. a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, teL 7393. Het afdelingsbestuur van de K.V.P. te Noordwijkerhout heeft gisteravond in hotel Van der Geest een ledenver gadering gehouden, waarbij de beide wethouders, de heren J. van der Voet en C. Th. de Groot en alle leden van de gemeenteraad, behorende tot de K.V.P.-fractie in het dorp, een forum vormden ter beantwoording van door de leden schriftelijk ingediende vra gen. Een groot aantal leden had van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich nu eens duidelijk te laten in lichten omtrent vele vragen de ge meente-politiek betreffende. Voor het forum achter de bestuurs tafel plaats nam waren enkele agen dapunten behandeld, waarvan de contributieverhoging wel de belang rijkste was. De vergadering ging akkoord met 'het bestuursvoorstel om de contri butie voor het verenigingsjaar 1956/ 57 met f 0,50 per lid te verhogen. Deze verhoging is noodzakelijk ge worden door de uitbouw van bet propaganda-apparaat der partij en de uitbreiding van het vormings werk. Tegenover deze verhoging staat het 6 maal per jaar ontvangen van een speciaal exemplaar van de Op mars. De voorzitter van het forum, de heer A. Th. P. Meijer, gaf allereerst een uiteenzetting van het bestuurs systeem der gemeente, daarbij de verschillende bevoegdheden der col leges opsommende. Met nadruk stel de de voorzitter, dat de raadsleden omtrent hun beslissingen generlei verantwoording schuldig zijn aan hun kiezers. Wel kunnen de leden van de raad en dat doen zij vanavond zeer gaarne inlicntingen verstrek ken omtrent by de kiezers gerezen vraagpunten. Allereerst kwam hierna aan de orde een trits van vragen de woning bouw- en de huurpryspolitiek der gemeente betreffende. Met klem van argumenten stelde het forum, dat de tot dusver gevolg de bouwpolitiek in de gegeven om standigheden ten volle verantwoord is. Dat in een deel van de 40 wonin gen twee gezinnen in één woning n-.oesten worden ondergebracht is slechts een noodmaatregel, die her steld zal worden zodra het nieuwe object van 86 woningen langs de Kerkstraat gereed zal zijn gekomen. Het spreekt vanzelf en de betref fende bepalingen van de Onteige ningswet staan daar borg voor, dat bij onteigening van gronden volledi ge schadeloosstelling voor eigenaar en pachter gewaarborgd zijn. Op een vraag hoe het forum denkt over het politiek advies bij de ge meenteraadsverkiezingen liepen de meningen sterk uiteen.De heren Geer- lings, Janssen, Blaauw, Duivenvoor den en Hogervorst spraken zich de een in sterkere bewoordingen dan de andere tegen een politiek advies uit. Alleen de beide wethouders en de heer Meijer zagen wel nut in een zodanig advies. De weg naar het strand. Uit een daartoe gestelde vraag bleek, dat het forum zeer wel over tuigd was van de noodzaak van een behoorlijke verbindingsweg van het dorp naar het zg. Noordwykerhoutse strand. Wethouder De Groot moest echter tot zijn spijt constateren, dat het ge meentebestuur van Noord wijk weinig of geen medewerking aan de tot standkoming van een goede verbin ding wenst te verlenen. Hij twijfelde er echter niet aan of na kortere of langere tijd zal het bestuur der na buurgemeente de gerechtvaardigde verlangens van Noordwijkerhout in deze erkennen. Geen der leden van het forum zag een reëele mogelijkheid om in de na bije toekomst tot grenswijziging te komen, waardoor het Langeveld dat in alle opzichten nauw met het dorp Noordwijkerhout is verbonden, deel van onze gemeente zal gaan uitma ken. LISSE JAARVERGADERING K.A.V. Het is beslist een goede gedachte van de K.A.V. om in het tamelijk eentonige programma, dat een jaar vergadering uiteraard altijd biedt, wat verandering te brengen. Zo had men voor deze avond dokter Haase bereid gevonden een causerie te ver zorgen met als onderwerp: .,De taak van de huisarts in het gezin". De voorzitster, mevr. F. de Bruin Weyers, heette de talrijke aanwezi gen van harte welkom en in het bij zonder dokter Haase, die men zeer erkentelijk was voor zijn bereidwil ligheid. De voorzitster noemde februari een echte feestmaand, de maand, waarin men carnavals- en vastenavondfees ten viert. Ook in het gezin kunnen deze feesten gezellig gevierd worden, waarbij het helemaal niet noodzake lijk is er veel geld aan te besteden. Ook met weinig geld zullen de mees ten in staat zijn een gezellige avond te organiseren. Hierna was het woord aan dokter Haase, die in zijn interessant betoog wees op de grote verschillen op het gebied van de geneeskunde van vroe ger en nu. Ook vroeger wijdde de geneesheer zich aan zijn roeping, met de gehele inzet van zyn persoon, doch toen kon men nog niet spreken van huisarts. Een jonge afgestudeerde dokter beheerste de toenmalig be kende geneeskunde volkomen; er was n.l. nog geen sprake van specialisten. Zij genoten het absolute vertrouwen van hun patiënten, een feit waarop de tegenwoordige huisartsen nogal eens jaloers zijn. Juist door dit onbe perkt vertrouwen boekten de genees heren vroeger vaak goede en grote successen. Sinds 100 jaar is de genees kunde ontzaglijk vooruitgegaan door grotere kennis, zeer goede pharma- ceutische fabrieken, operatief ingrij pen. Ook aan de z.g.n, preventie, het voorlichting geven om ziekten te voorkomen, wordt veel aandacht be steed door b.v. de inentingen, het vroegtijdig opsporen en bestrijden van tuberculose en kanker en het wijzen van de patiënten op ogen schijnlijk kleine dingen, die ernstige ziekten kunnen veroorzaken. Voorts schetste dokter Haase de vooruitgang, die werd gemaakt ook op het gebied van de behandeling van ouden van dagen en ongeneeslijke ziekten. Mevrouw de Bruin dankte dokter Haase voor zijn leerzame causerie. De voorzitster wees op het 10-jarig bestaan, dat de K.A.V. volgend jaar hoopt te vieren. De le secretaresse, mej. Buyk, liet in haar jaarverslag de verschillende gebeurtenissen nog even de revue passeren. Uit het ver slag van de penningmeesteresse bleek, dat de vereniging een kassaldo had van 191.34, hetgeen door de kascontrólecommissie prima in orde werd aangetroffen. Voor de bestuursverkiezing waren de eerste en tweede penningmeeste- i esse aftredend. Zij werden met alge mene stemmen in hun functies her kozen. Daar de rondvraag geen bijzonder heden opleverde, sloot de voorzitster de vergadering. Op vrijdag 1 maart a.s. is het 25 jaar geleden, dat dokter A. J. Duy- maer van Twist zich als arts te Lisse vestigde. Die dag is er voor alle pa tiënten en andere belangstellenden gelegenheid de dokter van dit feit geluk te wensen, des avonds van 7.30 tot 9 uur in de Oud-Hollandse zaal van „De Witte Zwaan' 'te Lisse. Opbrengst kinderzegels. De op brengst van de kinderzegels in Lisse was 3484.60. „ALS DE TULPEN BLOEIEN IN DE KEUKENHOF: Dit is de titel van een toneelspel, dat a.s. 26 en 27 februari door de to neelvereniging „St. Genesius" aan de Beekbrug opgevoerd zal worden. Het bijzondere van dit stuk is, dat het werd geschreven door een der leden. Het is een spel in 4 bedrijven, waarin de schrijver getracht heeft een stukje leven uit de Bloembollen streek naar voren te brengen. Het bloembollenvak met zijn Keukenhof en Bloemencorso vormen een locale paspartout van een liefdes-roman. N00RDWIJK Klaverjassen. De uitslag van de 18e competitie-ontmoeting in de kla ver jaswedstrijd van T.O.G. is als volgt: 1. mevr. Hermans, 2. L. v. cl Berg, 3. Fr. Vink, 4. C. Noorder- meer, 5. J. Vink, 6. Zwetsloot, 7. F. Vink, 8. P. Borst, 9. Hermans, '10. mevr. Slootbeek. Zondagsdienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. v. Nes, tel. 2405. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. HAARLEMMERMEER Beb.: Benedictus Petrus z. v. B. Mesman en D. P. Wesseling; Corne lia Franciscus Aloysius Maria z. v. C. W. van der Veldt en A. C. M. Vree burg; Jan z. v. J. Duijster en L. H. F. Plemper; Ronald z. v. G. Otten en T. M. Spierenburg; Abraham z. v. A. Heystek en J. Rib; Seraphinus Pe trus z. v. S. J. Blokker en C. M. Ver hoeve; Maria Catharina Johanna d. v. J. M. van Diemen en J. M. van Velsen; Elisabeth d. v. H. W. J. Man nessen en E. A. Augsprug; Gijsbert z. v. G. van der Lip en E. J. Snaterse. Ondertr.: J. van Nieuwkoop 27 jr en C. M. Verbaas 23 jr; A. Tas, 21 jr j en E. G. Sanders 19 jr; L. Dol 23 jr en M. C. de Kooker 21 jr. Overl.: Hendrik Boer 68 jr, e.v. J. de Vries; Gerrit Rip 60 jr, e.v. J. van den Heuvel; Leendert Jacob Fee leus, 86 jr, e.v. D. Baartman. Getr.: R. Remmelts en E. van der Luit; A. J. Rijsdam en E. G. Helle- brandt; J. A. van der Beek en E. Bok horst. OEGSTGEEST FRANSE AVOND VAN KATH. VROUWENGILDE Het Vrouwengilde, dat tot taak heeft de kath. vrouw bewust te ma ken van haar taak in kerk, gezin en samenleving en ook datgene te be vorderen wat in overeenstemming met de kath. beginselen kan bijdra gen tot het welzijn en de vervolma king op alle gebied van de kath. vrouw, tracht dit doel o.m. te berei ken door ontwikkeling op cultureel gebied en ontspanning. Door het organiseren van een Franse avond heeft het bestuur van het Gilde de twee genoemde midde len laten samengaan. Gezien de be langstelling, de stemming en de sfeer, die in de zaal heerste, mogen we vaststellen, dat men in de opzet is geslaagd. Na een openingswoord van de pre sidente, mevr. J. Staalvan Sant- vliet, waarin zij o.m. verwelkomde de afgevaardigden van zustervereni gingen, stelde zij een der bestuurs leden, gekleed in het costuum van de patrones van het gilde, (Joanna de Chantal) toen zij nog Baronesse de Chantal was aan de aanwezigen voor. Vervolgens wees zij op de jeugdige personen, die aan beide zijde van deze stonden in Franse en Oud-Holl. klederdracht. Verder vestigde zij nog de aandacht op de in de zaal aanwe zige Franse cn Hollandse vlaggen. We kunnen dus eigenlijk spreken, al dus de presidente, van een Hollands Franse avond. Hierbij werd een film vertoond over Parijs, zijn bezienswaardighe den en het natuurschoon van zijn omgeving Deze film werd gevolgd door opnamen van verschillende kastelen langs de Loire. Na de pauze een muziekfilm en een film over de wijnproductie, die eindigde met een feest in de wijn gaard. De aanwezigen kregen ook ge legenheid, zelf eens te proeven van de heerlijke Franse landwijn. Een verrasing was verder het optreden van mevr. Wand met haar band, waarvoor dan ook een gul en lang durig applaus werd gegeven. Dankbaar gestemd ging men huis waarts. Vermelden we nog dat de g.a. pastoor Looyaard, kapelaan Hoogen- bosch en kapelaan Grijpink aanwezig waren. SASSEHHEIM Zondagsdienst. Op zondag 24 febr. a.s. wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393. Geb.: Cornelia Alida Adriana Ma ria, d. v. C. J. P.. Kiebert en A. A. T. Stokman; Ingrid Maria d. v. C. P. J. Berg en A. T. M. Hoogeveen; Dirk Cornelis zn. v. M. Plagmeijer en E. Buurman; Cornelia Elisabeth d. v. H. J. J. van Diest en J. van der Meer: Arnoldus Stephanus Albertus zn. v. A. J. H. Joosten en P. T. Spaan. V00RSCH0TEH Zondagsdienst. De zondagsdienst wordt waargenomen door dr. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527; voor de wijkzuster vervoege men zich bij het Gezondheidscentrum, tei. 2177. Spanning in Bondsgebouw. De St. Irma-groep van de vrouwelijke Kath. Jeugdbeweging voert morgen avond te 8 uur in het Bondsgebouw op „De Spookmolen". Het is een „thriller", dus spanning en avontu ren genoeg! Geb.: Sylvia Wendy d. v. H. J. Ouwehand en H. Regterschot; Geer- truida Maria d. v. T. J. van Kampen en M. F. van der Poel; Robert Leo nard Nicolaas z. v. F. N. Lodders en M. Boerman; (Geboren te Leiden): Jacobus Petrus Gerardus Maria z. v. A. J. den Hollander en C. M E. Bre- derode. Ondertr.: P. Grundeken en A. M. van Velsen. WARM0HD Jaarvergadering Kath. Vrouwen gilde. In de „Burcht" werd dc algemene jaarvergadering gehouden van het Kath. Vrouwengilde, afde ling Warmond. De presidente, mevr. Meskers- Hendriks, sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen, speciaal tot de geestelijk adviseur pastoor J. Gus- senhoven. Door de secretaresse, mej. D. Scha- kenbos, werd het jaarverslag voor gelezen en hieruit bleek o.a. dat het afgelopen jaar het ledenaantal was gestegen tot 111 leden. Uit het jaarverslag van de pen- r.ingmeesteresse, mevr. T. Weijers- Sikking, bleek, dat een batig saldo geboekt stond van 162,31, terwijl in het Lourdesfonds alweer een bedrag aanwezig was van 121,40. Dit een prettige mededeling, want hier door kaïn er volgend jaar wederom een zieke naar Lourdes worden uit gezonden, zoals dit afgelopen jaar ook was gesohiedt. Bij de mededelingen kwam naar voren, dat op 25 maart a.s. speciaal voor het Vrouwengilde een avond mis zou worden gelezen. Na deze H. Mis zullen de dames dan tezamen komen in de „Burcht", waar men een toneelstukje over Maria zal kunnen zien. Voorts heeft men plannen om een uitgaansdagje in de maand mei te organiseren naar Bergen aan Zee. By voldoende deelname zal deze tocht doorgang vinden. Mevr. De Vroomen-Lommerse en mevr. Weijers-Sikking werden her kozen. De presidente bracht hierna nog een dankwoord aan pastoor Gassen- hoven en de bestuursleden voor de prettige samenwerking in het afge lopen jaar. Tot slot nam pastoor Gussenhoven Uit onze taaltuin Hoofddeksel. Zeemansleven. het woord. Het deed hem genoegen zojuist het jaarverslag te horen, waaruit bleek dat het Vrouwengilde diverse goede avonden had georga niseerd. Zo dacht hij aan de avond waar als spreekster aanwezig was dr. Sis Heijster; ook dacht hij aan de mooie adventsviering. Voorts had hij de conclusie kun nen trekken, dat dc vereniging er ook financieel niet slecht voorstond. Dit deed hem genoegen daar de ver eniging nog maar enkele jaren ge leden werd opgericht. Hij memoreerde voorts nog het vertrek van de presidente, mevrouw Smolders, die vorig jaar naar de ge meente Voorhout was vertrokken. Spreker was er van overtuigd, dat het schip van de Vrouwenbeweging ook nu weer een goede kaptein had gekozen in de persoon van mevrouw Meskers-Hendriks. Ook, aldus spre: ker, is in zeer goede handen de func tie van secretaresse bij mej. D. Scha- kenbos en hij dacht aan het vele jeugdwerk, dat zij in vroegere jaren had gedaan. Tot slot dankte hij het bestuur voor hetgeen 't in het afgelo pen jaar had georganiseerd en hij hoopte dat het Vrouwengilde op deze voet mocht voortgaan. Hierna bleven de dames onder het genot van een kopje koffie en het leggen van een kaartje nog enige tijd gezellig bij elkaar. Zondagsdienst. Op zondag 24 febr. a.s. wordt de doktersdienst v/aargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253, dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. 7393.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8