Voor Verlovingsringen: Van Kampenhout Wettelijke vacantieregeling voor de kruideniers en melkhandel te Leiden Scherp Deense professor sprak te Leiden over Snouck Hurgronje Grondlegger van moderne Islam-welenscliap Justitie tegen voetbalpools DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HAARLEMMERSTRAAT 125-127 De slagers en groentehandelaren volgen Vergadering kring Leiden Ned. r.-k. Kruideniersbond Als de Leidse Raad hiermee a cc oord gaat en na het gunstig advies van de Kamer van Koop handel en de Leidse Midden standscentrale twijfelt men niet aan zijn toestemming zal de vacanUe van de melkhandelaren en de kruideniers te Leiden bin nenkort wettelijk geregeld wor den. In oktober 1955 heeft de Leidse Kruideniers Centrale reeds en- quête-formullercn rondgezonden, waarin de kruideniers hun me ning konden laten horen over een verplichte vacantieregeling. Ruim 140 formulieren werden verzonden, maar het duurde lan ge tijd vóór de winkeliers hun standpunt kenbaar hadden ge maakt. Daarom heeft het nóg een jaar geduurd alvorens men ver dere stappen voor een vacantie regeling kon ondernemen. De uitslag van de stemming was: 99 stemmen vóór, 2 tegen en géén reactie van 40 midden standers. De centrale heeft vervolgens con tact opgenomen met de melkhandel, de groentehandel en de slagers. Voor al met de melkhandel wilde men gaarne tot overeenstemming komen, omdat er veel kruideniers zijn die een gecombineerd bedrijf hebben. De Kamer van Koophandel wilde haar medewerking aan deze winkel sluiting verlenen, nu gebleken was, dat de grote meerderheid van de kruideniers zich duidelijk had uitge sproken. Voor de anderen liet men het spreekwoord: „Wie zwijgt stemt toe". In een vergadering, waarvoor ook vertegenwoordigers van de sla gers en de groentehandel waren uit genodigd, is men ten aanzien van de kruideniers tot overeenstemming ge komen. De slagers en de groentehan delaren distantiëerden zich van een wettelijke regeling. De melkhandela ren beriepen er zich op, dat zij reeds een vrijwillige vacantieregeling ken den. Later werd echter met de Fede ratie van Zuivelhandelaren te Leiden over de wettelijke regeling overeen stemming bereikt. Wij vernemen dat intussen de sla gers en de groentehandelaren ook stappen ondernomen hebben om tot een wettelijke regeling van de win kelsluiting te geraken. Schrijven aan b. en w. Als gevolg van de overeenstemming tussen de kruideniers en de zuivel handelaren te Leiden is een schrijven van het college van b. en w. te Lei den uitgegaan, waarin om de ge vraagde wettelijke regeling wordt verzocht. In de eerstkomende raadszitting zal waarschijnlijk dit verzoek behan deld worden. De beide branches hebben een vol gende regeling voorgesteld. Vacantieweek kruideniers van 21 27 juli en van 1128 augustus. Vacantieweek zuivel 28 juli3 aug. en van 410 augustus. In elke wijk is vervanging voor de winkels, die gesloten zijn. Dc winkeliers ontvangen tijdig raambiljetten, waarop de vacantie wordt bekend gemaakt. Tevens kan POTLOOD en GEEST No. 536. Horizontaal: 1. likeur i it k i ij^aad gestookt, 5. scheikun dig element (alk), 6. muzieknoot, 7, plet harde slag, 9. voorzetsel. 10. koor v. n zangers, 11. bouwval, 13, zijtak van de Donau, 15. term in het 'ruik. -.1, 17. afgesloten bebouwd veld, 19. slede, 21. bekende afkor ting. 22. vogel. Verticaal: 1. steen, 2. familielid, 3. gem. in Gelderland, 4. zeer brand* baar koord, 5. gebod. 8. springstof, 9. tandvormig bovendeel van een kasteelmuur, 12. boom, 14. zütak van de Wolsa, 16. vlaktemaat. 18. gevan genis. 20. landbouwwerktuig. Oplossing morgenavond. Oplossing 535. Horizontaal: 1. alg, 4. rog, 7. laar, 8. pa, 9. pal, 10. lam, 11. twee, 14 ere, 15. Sara, 17. nap, 19. dra. 21. ar, 22. mand, 23. set, 24. moe. Verticaal: 1. alp, 2. laat, 3. gal- wc 5. ooa, 6. gambe, 10. Leerdam, 12. era. 13. Jonas, 16. .Arno, 18. are, 20. adé. men op dit biljet verwijzen naar de zaken in de buurt, die geopend zijn. Vergadering. Tijdens een leden-jaarvergadering van de kring Leiden van de Ned. r.k. Kruideniersbond gaf de heer J. Silvester, secretaris, gisteravond in „Het Gulden Vlies" een uiteenzet ting van deze vacantieregeling. De vergadering gaf de plannen een gunstig onthaal. Na een openingswoord van de voor zitter, de heer W. Th. v. d. Holst, die enige harde noten kraakte over de houding van de regering tegenover ie zelfstandigen, gaf de secretaris een jverzicht van het afgelopen jaar. Het aantal leden van de Kring bedraagt thans 62. De heer J. van Schie, pen ningmeester, die als bestuurslid bij acclamatie herkozen werd, maakte melding van een batig saldo van 205.—. In de tweede helft van de bijeen komst gaf de heer L. M. Trijsenaar een demonstratie met crêpe-papier. Hij toonde aan, dat met wat handig heid het crêpe waardevol materiaal kan zijn om de étalage te verfraaien. Hij toonde zich met schaar en papier een ware goochelaar. Tegen elf uur besloot de voorzitter de vergadering, die goed bezocht was, ook door de leden uit plaatsen in de omgeving. In het Snouck Hurgronjehuis aan het Rapenburg te Leiden, het vroe gere woonhuis van prof. dr. Chr. Snouck Hurgronje, heeft het oosters genootschap in Nederland, dat mede door prof. Snouck Hurgronje is op gericht, woensdag tijdens enige bij eenkomsten het feit herdacht, dat deze grote Leidse geleerde, grondleg ger van de moderne Islamweten- schap en geestelijk vader van de pa cificatie van Atjeh onder Van Heutz, onlangs, 8 februari j.l. een eeuw ge leden werd geboren. Des middags leidde prof. dr. G. Pij per een kleine expositie in van oos terse handschriften en voorwerpen, die indertijd door Snouck Hurgronje werden bijeengebracht. Des avonds sprak, na een korte in leiding door de voorzitter van het ge nootschap prof. dr. A. de Buck uit Leiden, de Deense hoogleraar prof dr. J. Pedersen uit Kopenhagen over Snocuk Hurgronje en zijn weten schappelijke arbeid. Snouck Hurgronje behoorde tot de indrukwekkende reeks grote Neder landse oriëntalisten, die sinds de ze ventiende eeuw een fundamentele bijdrage leverden tot de westerse studie van de Islam, aldus prof. Pe dersen. Waar echter de vroegere oriëntalisten dé Islam bestudeerden tot verdediging van het christendom of zoals in de negentiende eeuw uit historische oogmerken, stelde Snouck Hurgronje zich ten doel het wezen van de Islam te doorgronden en dit begrip dienstbaar te maken aan het verbeteren van de verhouding tussen zijn land en de Indonesische Mohammedanen, waarvoor Neder land de verantwoordelijkheid droeg. Reeds zijn eerste publicatie, de dis sertatie „Het Mekkaansche feest", waarop hij in 1880 op 23-jarige leef tijd promoveerde, werd een van de klassieke werken op dit terrein. Fundamentele publicaties. Na enige historische werken, die van bijzonder belang waren voor het begrip van de Islam in verleden en heden, volgden in het begin van de tachtiger jaren zijn fundamentele pu blicaties over Mohammedaans recht. Tezamen met de geleerde Gold- ziher in Boedapest legde hij de grond slag voor de moderne Islamweten- schap. Maar Snouck Hurgronje wilde meer. Hij wilde het gewone leven in de Islamitische wereld leren kennen, en in 1885 vertoefde hij zeven maan den in Mekka, het brandpunt van de Mohammedaanse wereld, na een ver blijf van vijf ïaanden in Djeddah. Zijn grote werk, waarin hij de ge schiedenis en het maatschappelijk le ven van Mekka beschrijft, heeft een unieke waarde, omdat hij een van de zeer weinige niet-Mohammedanen is geweest en onder hen de enige we tenschapsbeoefenaar, die deze verbo den stad bezochten. Snouck Hur gronje leerde hier het leven kennen van mensen uit de meeste Moham medaanse landen, waaronder ook In donesiërs. BINDINGSAVOND VAN DE B.B. Ter compensatie van alle avonden, die een BB-er doorbrengt buiten zijn huiselijke kring, organiseerde men gisteravond voor een groot aantal B.B.'ers en hun echtgenoten een jaar lijkse bindingsavond in het Wijkge- bouw Levendaal. De commandant van de O.R.D., de heer C. v. d. Kraan, heette allen wel kom en wees op de belangrijke taak, die de B.B. te vervullen heeft. Ieder een moet zich inspannen om steeds paraat te zijn maar, zoals de com mandant zei, één ding moeten wij voor ogen houden nl. dat v/e moeten blijven hopen dat ons v/erk nooit in praktijk gebracht moet worden. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat de oefeningen steeds met veel animo uitgevoerd werden en hoopte dat men door zou gaan met de leden werfactie. Hierna bracht het n.annenkwartet „Sempre Avanti", o.l.v. H. v. d. Broek, een zestal liederen ten gehore. Na de pauze trad de toneelgroep „Sempre Avanti" met het blijspel „Oome Koos liegt nooit" voor het voetlicht. De heer S. W. Hagedoorn. Hoofd Bescherming Bevolking sprak een kort slotwoord en dankte allen, die medegeholpen hadden tot het welslagen van deze avond. Indië. In 1885 ging hij naar Indië, naar later bleek voor niet minder dan ze ventien jaar. Hij kende de belangrijUo- ste talen van het eilandenrijk en heeft op dat gebied veel gepubli ceerd. Het belangrijkste echter waren zijn boeken en artikelen over de mensen zelf en hun gemeenschapsleven, in het bijzonder de werken „De Atjehers" en „Het Gajoland". Als hoogleraar in Leiden sinds 1906 zette hij zijn nimmer onderbroken studie van de Islam voort evenals zijn publikaties op dit gebied. Zijn gezag in de wetenschappelij ke wereld was groot en hij werd een centrale figuur en vraagbaak voor de Islamonderzoekers, met velen van wie hij een levendige correspondentie voerde. Snouck Hurgronje kon er op bo gen, zijn levensdoel te hebben be reikt, dat hij zich had gesteld. Boven dien zal zijn omvangrijke arbeid nog in verre toekomst rijke vruchten af werpen, aldus prof. Pedersen. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Johannes Wilhel mus, zn. v. J. H. F. Dissen en H. W. Boon; Jolante Marie Louise, dr. v. A. W. Marks en J. Th. Zandvliet; Catharina Wilhelmina, dr. v. C. Brus. en C. W. de Meij; Hendrik Leo, zn. v. W. J. Stipdonk en A. Potuijt; Hendrikus Johannes Petrus, zn. v. J. A. J. Thijssen en I. Melet; Alle- gonda, dr. v. G. Mieremet en C. Th. van Nieuwkerk; Willy Margriet, dr. v. A. Brouwer en G. F. C. Koning; Maarten Jan, zn. v. M. A. Veltman en C. J. Kersteman; Jacques, zn. v. I. van den Nieuwendijk en B. van Gelder. Overleden: C. Labrujère dr., 21 jr.; W. van Baren, wed. van: G. Noote- boom, 84 jr. M Jaarverslag van de Ned. Credietbank Aan het heden verschenen jaar verslag van de Nederlandsche Cre dietbank N.V. te Amsterdam, die ook een kantoor te Alphen aan den Rijn exploiteert, ontlenen wij het vol gende. Het jaar 1956 is voor de bank zeer goed geweest. Duidelijk spreekt de groei van deze instelling uit de jaar cijfers. Zowel de aan de 1>aink toe vertrouwde gelden als de credietver- lening geven een sterke stijging te zien. Hoewel voor de aangetrokken middelen, wegens de sterke stijging van de rentevoet ook een hogere prijs moest worden betaald, vertoont de renterekening een aantrekkelijke stijging. Ook de provisiebaten vloei den ruimer, ondanks een belangrijke daling der effectenprovisie. Voor een deel komt de stijging van het winstsaldo van 1.521.000,tot 1.723.000.vóór afschrijving en reservering voor de fiscus aan de tot winst gerechtigden ten goede. Op de aandelen zal een dividend v/orden uitgekeerd van 1% pet. op de aandelen A en Pet. op de officieel ter beurze genoteerde aan delen B. Voorts wordt een groter bedrag ingehouden voor afschrijvingen, te:- wijl tenslotte aangenomen moet wor den, dat ook de fiscus <tn hoger be drag zal opeisen. Van de stijging van het debiteu- rencijfer in 1956 van f 30.972.000, tot 43.655.000,— kwam 60 pet of piecies 7,5 miljoen op rekening van i.ieuwe relaties en 40 pet. of ƒ5. miljoen op rekening vati gestegen credietvraag bij de reeds bestaande relaties. De .stijging van het rtehj- tt-urencyfer met 40 pet. is zeer fors. In de credietvraag is een opval lende verschuiving te constateren van de groep industrie naar de groep handel: 1965 195j in procenten Ambacht 2,2 1,7 Handel 41,7 47,2 Industrie 47,3 37,8 Verkeer 2.4 3.5 Diversen 6.4 9,8 Het totaal van aan de bank toe vertrouwde middelen vertoont een recordbedrag van ruim ƒ73 miljoen, waarmede het topjaar 1945 (geld- zuivering) met ƒ7 miljoen is over troffen. De open- zowel als de stille reser ves vertonen zeer aanzienlijke stij gingen. Het is een zeer goed teken, dat de reserves sterker stijgen dan i het geplaatste kapitaal. KAB-wijk St. Petrus- en St. Lodewijk. De leden worden aan de klaverjas- en sjoelavond herinnerd die dinsdag 26 febr. a.s. in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19 gehouden wordt. Men kan zich als deelnemer opgeven bij C. J. v. Leeuwen, Langebrug 79, Lei den. KAB-wijk Hartebrug. De KAB-leden in de Hartebrug- parochie zijn van harte welkom op maandag 25 febr. a.s by. de kruis- en klaverjaswedstrijden, die gehouden zullen worden in de foyer van het Sint Antonius Clubhuis. Aanvang van de avond 8 uur precies. Geen entrée-geld. Gratis consumptie, ieder, een een prijs. Alleen toegang op vertoon van contributieboekje. Benoeming aan Leidse Universiteit. Bij koninklijk besluit is benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de organische scheikunde, dr. W. Ste vens, thans wetenschappelijk ambte naar 1ste klasse aan deze universi teit. Toneelavond voor K.A.V.-Herensingel In de zaal van de Maria Gijzen- steeg bood gisteravond de parochiële afdeling van de KAV aan de He rensingel aan leden en genodigden een toneelavond aan. De voorzitster van de afdeling, me vrouw W. C. van DamBorst heette na het zingen door allen van het KAV-lied, de geestelijk adviseur, kapelaan J. van Adrichem, de afge vaardigden van de zusterafdelingen in Leiden en Oegstgeest en de aan wezigen van harte welkom. haar openingswoord zette zij de betekenis uiteen van de naam KAV. De K duidt op het katholiek zijn, dat zich moet manifesteren in het goed zijn voor de medemens en de liefde tot elkander. De A is dc beginletter van de Arbeid, een begrip waaraan te dikwijls een kwalijke klank wordt gegeven en de V her innert aan de eenheid die door de vereniging tot stand moet komen in de parochie, in de stad en zover als bereikbaar. Zij deelde vervolgens mee, dat van de zijde van de Internationale Vrou- wenbewegen het verzoek was bin nengekomen om per lid een dubbel tje extra af te dragen voor de in standhouding van de beweging, die zich o.m. beijvert voor het uitzenden van zieke huismoeders. Voorts riep mevr. Van Dam Borst de aanwezigen op deel te ne men aan de wereldgebedsdag voor vrouwen, die op 8 maart a.s. gehou. den wordt. Voor de katholieke vrou wen van Leiden is er dan 's morgens om acht uur een H. Mis in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Hazewindsteeg. Na een opwekkend woord voor de cursus bloemenschikken, die door de commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting in het gebouw aan het Levendaal gegeven wordt en een verlotinkje, waarin heel wat leden een aardige prijs wonnen, kwam de r.k. toneelvereniging „Vondel" met het vrolijke toneelstuk „De Voetbal pool" voor het voetlicht. Wederom speelden de tonelisten van „Vondel" dit geslaagde spelletje, dat wij eerder al aan een beschrij ving hebben onderworpen, aardig. Zij kregen aan het slot een dankbaar applaus. POSTDUIVENNIEUWS Na een één-jarig bestaan van de Leidse Vitesseclub, een jaar welke de vereniging grote voldoening schonk, werd na enkele wijzigingen het be stuur als volgt samengesteld: J. van Alphen, voorzitter; Chr. v. d. Pluym, wedstrijdsecretaris; H. J. Kettenis, penningmeester; N. Oudshoorn, alg. secretaris; A. v. d. Hulst, 2e secre taris. Binnenkort volgt een vergadering ter bespreking komend vliegseizoen. Leidse Agenda VRIJDAG 22 FEBRUARI. Baden Powell-herdenking. Avond mis in de St. Leonarduskerk, Haag- weg, 8.15 nam. voor alle aalmoeze niers, leiders en leidsters van de r.-k. Jeugdbeweging van het district Lei den. Predikatie van pater Octavianus van de Barselaar o.f.m. Afrika-lezing. Dr. G. E. J. B. Brausch te Antwerpen over Maat schappelijke ontwikkeling in Cen traal Afrika. Museum v. Volkenkun de. 8 uur nam. VOLA. Jaarvergadering. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. „Levend Geloof". Godsdienstvoor dracht door rector G. A. Beek. Vro- lycke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15 te 8.15 uur nam. „In de Vrolycke Arke" filmvoor stelling: „De rit op de locomotief", geluidsfilm, 7.30 uur nam. Iedereen heeft toegang. Baden Powell-herdenking Neder landse Gidsenbeweging. Na H. Mis „In de Vrolijcke Arke" (te 6.30) opening met het N.P.G. op de Buroht te 7.15 uur v.m. Baden Powell-herdenking Neder landse Qidsenbe weging. „Bonte Ring" Ceciliastraat 14. Kwart over 7 nam. ZATERDAG 23 FEBRUARI. K.V.P.-Kiesking Leiden. Forum vergadering Antonius-clubhuis 2«30 nam. E.H.B.O.-raad. E.H.B.O.-bedryfs- wedstrijden r.k. Technische school „Don Bosco", Boerhaavelaan 44 half vier nam. Baden Powell-herdenking Neder landse Padvinders. Rijnland: Mare- kerk 19.30. R.K. Damesgymnastiekvereniging „Viktorie". Grote uitvoering. Na af loop vastenavondbal o.l.v. Evert Cas- Vervoermiddel voor toekomstige zakenlieden Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 20 Februarij 1857. Leyden. De 40ste verjaardag van Z.M. den Koning werd heden alhier op de gewone wijze ge vierd. Op den middag hield de bezetting eene luisterrijke parade op het Ruïne-plein, waarbij ook de Schutterij, door het corps officierenwerd vertegenwoor digd. Eergisteren moesten eenige manschappen van de jagers, onder geleide uan een korporaal, zich uit de residentie naar Leyden begeven, ten einde wapens in te ruilen van het aldaar in bezet ting liggend bataillon. Halver wege hebben zij zich zoo aan het misbruik van sterken drank schuldig gemaakt, dat daaruit on geregeldheden zijn voortgevloeid. Voorbijgangers werden door hen bedreigd en mishandeld. telein, m.m.v. The Blue Moon Com bo. Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. ZONDAG 24 FEBRUARI. R.K. Sportcentrale. „Sport en Ka- takteropvoeding". Na H. Mis van 9 u. Oude Vest 45 (Hazewindsteeg) in Romanuszaal aan de Mare. R.K. Instuif .St. Leonardushuis. Vastenavondviering. Muzikale mede werking „The Lucky Stars". In de pauze: pastoor A. van Schalen o.f.m. 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door de apotheek Kok, Rapen burg 9, tel 24807, de apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060, en de apotheek te Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 102 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). Laatste Berichten Van de zijde van het ministerie van justitie wordt ons het volgende me degedeeld: „De justitie zal optreden tegen voetbalpools nu de omstandigheden, die er toe hebben geleid om de in december 1956 aangekondigde jus- tituële maatregelen enige tijd uit te stellen, niet meer aanwezig zijn." Tot zover de mededeling van het ministerie van justitie. Een aanstaand ingrijpen van de minister In de aangelegenheid van de voetbalpools werd vrij algemeen te gemoet gezien. Men zal dus eerlang een aantal processen kunnen ver wachten, die echter, naar het A.N.P. meent te weten, nog niet deze week aanhangig zullen worden gemaakt. Er moeten immers, voor men hiertoe overgaat. allerlei voorbereidende maatregelen worden getroffen, en ook zal op verschillende punten con tact door het ministerie moeten wor den opgenomen met de ambtenaren van het O.M., wat enige tijd zal ver gen. Het schijnt voor de hand te lig gen, dat de gevallen, waarin van de ernstigste schendingen van de loterij- wet sprake is, het eerst zullen wor den aangepakt. PARIJSE NOORD - AFRIKANEN VERMOORDDEN LANDGENOTEN Vier bewapende Noordafrikanen drongen woensdagavond een Parijs café binnen en openden aanstonds het vuur op landgenoten, die in het ho tel boven het café woonden. Drie der beschoten eh verloren het leven, en nog drie werden gewond. De politie achtervolgt de aanslag- plegers. Geen onderdeel van een menu voor haastige zakenlieden, doch een blik in de nabije (Amerikaanse) toekomst is deze „forensenschotel", die een op lossing moet zijn voor de verkeersmoeilijkheden in de nieuwe wereld. Het plastic vliegmachientje kan loodrecht stijgen en dalen, door middel van een grote „ventilator" aan de onderzijde. Is men eenmaal op de goede hoogte dan zorgt een duw propeller voor de voortbeweging. De prijs valt, volgens de mensen, die he kunnen ween, mee: ongeveer de prijs van een middel zware auto maar dan zullen de schoteltjes wel in massa gemaakt moe ten worden. Marktberichten GOUDA, 21 febr. kaas. Aanvoer 18 partijen. Notering: le kwal. 2.40 —2.46. Handel kalm. TER AAR, 20 febr. Groente. Witlof I 0.22—0.36; idem II 0.13—0.24 idem stek 0.020.12; prei 0.27; sprui ten 0.390.40; idem afw. 0.15-0.28: dunsel 1.04, alles per kg.; boerenkool 1.702.00 per kist; knolselderij 0.15; idem stek 0.050.07 per stuk. VINKEVEEN, 20 febr Groente. Andijvie 86; boerenkool 4041; groe ne kool II 27; veldsla 110; waspeen 39; witlof A II 28—37; idem B I 25— 34; idem B II 1929 cent per kg.; peterselie 1617; selderij 1728 cent per bos. Geboren: Jacomine, dr. v. P. D. Ravensbergen en S. van Egmond; Ja cob, zn. v. C. Heemskerk en C. N. Heemskerk; Elizabeth, dr. v. J. Star en G. E. van Voorbergen; Gerarda J. L., dr. v. J. van Vliet en L. de Ruyter.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2