Succes voor minister Zijlstra in Eerste Kamer „Europa's grootste tulpeushow" Haagse arts beschuldigd van meineed Er komt een nationale gasmaatschappij Omvormingsinstallatie te Utrecht De Euromarkt en het Nederlands bedrijfsleven Bloemententoonstelling in Bovenfcarspel geopend hoofdpijn Persfotografen dienden aanklacht in wegens vrijheidsberoving lENSDAG 20 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT HAÜ1NA a ïlng wérd gistermiddag Tn de Eerste Ka mer in nieuwe banen geleld. De mi nister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zljlstra, sag na Jaren van voorbereiding een van zijn wensen in vervulling gaan. De Kamerleden verklaarden ifeh akkoord met het wetsontwerp, dat beoogt de oprich ting van een N.V Nationale Gas maatschappij, die xlch de coördi natie van de afstandsvoorziening van gas In Nederland ten doel stelt. ZIJ voteerden hiervoor 200.000, Het andere wetsontwerp behandelt de omvorming van de rijksdienst gasvoorzlenlng In een staatsgasbe- drijf. Het gevolg van het aannemen van dit ontwerp zal onder meer zUn, dat jn Utrecht een omvormlngsinstalla- tie wordt opgericht, waardoor gas soorten van verschillende kwaliteit kunnon worden gekoppeld en gedis tribueerd. Bewondering. De heer Regout (KVP) verklaar de, dat hij bewondering heeft voor de wijze waarop de minister cn zijn medewerkers dit wetsontwerp heb ben voorbereid. Het verheugde hem. Twee arbeiders verdronken Gisteravond ses uur zijn twee ar beiders werkzaam bii de Zuiderzee werken, nabij Enkhulzcn verdronken. Toen vijf mannen In een roeibootje naar de wal werden gebracht, pas seerde een motorvlet. Tengevolge van de zware golfslag kapseisde de roei boot. sodat alle vUf inzittenden te water geraakten. Drie van hen konden worden ge red. doch de 47-Jarlge heer J. Nieu- wenhuizen uit Venhuizen en de 54- jarige heer J. van Leijen uit Boven- karspel, vader van negen kinderen, ■kwamen door verdrinking om het le ven. De geredden zijn de heren Makker aiï De Bruin uit Enkhuizen en een broer van de heer Nieuwen- huizen. Deze drie hebben echter een hevige shock en konden nog niet worden gehoord. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. De stoffelijke resten van beide slachtoffers zyn naar het slekenhu's te Enkhulzen overgebracht. „Alles of niets" Vergrijsd in syn ambt is zeer lang geloden. In een tyd, zonder straalja gers on spijkerbroeken, een burge meester van Doorn overleden. Als jongen moet hij zeer vaak gestruikeld zUn over zijn naam. Wanneer hij weggelopen was en een dikbuikige agent met sabel en hangsnor de de serteur om zijn naam vroeg, ant woordde Hij zeer beslist: Martlentje Thomassen Tueeslnk van der Hoop van Slochteren. Kr la dezer dagen wéér over zijn naam gestruikeld, nu door de raad van Doorn. HIJ heeft de eervolle verdiensten van de vroegere burgervader willen eren in twee naamborden, de een aan het begin, de ander aan het eind van de „Van der Hooplaan". Een dergelijk tekort aan romantisch gevoel heeft de vroe gere eerste burger van Doorn met 'n onverbiddelijk dilemma willen straf, fen: door de flarden rook In de raads zaal was sUn gpstalte zichtbaar en zei hi) zelfbewust: „Alloc of niets". De raad denkt verder. dat het rijk geen overwegende in vloed zal hebben. Het rijk zal wel via het staatsgasbedrijf en de staats mijnen voldoende zeggenschap overhouden. De heer Schorer (PvdA), die zijn eerste speech in de Kamer hield, ging mee met het voorstel van de minister. Alleen zou hij liever zien, dat de op te lichten maatschappij een pu bliekrechtelijk lichaam werd in plaats van een N.V. Hij verklaarde zich voorta een voorstander van egaliserlng der gaspryzen. Ondanks bezwaren van grote betekenis Gisteravond vond te 's-Hertogen- bosch een vergadering plaats van de Katholieke Werkgeversvereniging, welke vergadering mr. dr. B. J. van Spaendonck een inleiding hield met als onderwerp: „De conse quenties van bet plan Spaak voor het Nederlandse bedrijfsleven". De inleider gaf daarbij uiting aan sljn overtuiging, dat verwezenlijking van dc gedachte van do gemeen schappelijke markt van onbereken bare betekenis is voor de toekomst van Europa en daarmede van de ge hele vrije wereld. Do heer Vart Spöendonck was ove rigens overtuigd van de grote bezwa. ren, die ongetwijfeld tegen bepaalde onderdolen van de than6 op tafel lig- Sende voorstellen bestaan, en hij wam daarbij tot de conclusie, dot het de taak is van de Nederlandse onderhandelaars zich volledig reken schap te geven van de ernstige ge varen, welke aan het doen van con cessies ten aanzien van bepaalde za ken zijn verbonden, In zijn beschouwingen betrok de inleider ook het probleem van de zogenaamde vidjhandelszóne, langs welke weg o.ft. Engeland plannen heeft deel te gaan nemen aan de ge meenschappelijke Europese markt, Huizen te koop: 80 cent per kilo De Rotterdamse Tramweg Maat schappij heeft onlangs ln een adver tentie in de krant medegedeeld, dat een gedeelte van haar spoorbanen op d« Zuidhollandse eilanden zal wor den opgebroken. D4t heeft tot gevolg, dat er een grote hoeveelheid mate Haal van de maatschappij ln verkoop komt. Het rijdend materieel wordt aangeboden tegen ongeveer 80 cent per kilogram. Dit heeft onder de trouwlustige jongelui aan het denken gezet en het gevolg is, dat nu al een toekomstij echtpaar voor 800.— beslag heef gelegd op een spoorwagon, die in Gopelle aan de IJesel een standplaats »al vinden. Het compartiment „niet roken' richten de jongelui (echtpaar Steen hof) ln als slaapkamer, daarachter komen de keuken en de badkamer. Het voorbeeld van dit ondernemend echtpaar wordt aevolgd. Als de voor tekenen niet bedriegen, zullen straks op het veld aan het Doormanplein te Capelle tien van deze rijtuigen als woning worden ingericht. een voorbeeld dat mogelijk door an dere landen, met name Zwitserland, Oostenrijk en de Scandinavische lan den zal worden gevolgd. Niet uit het oog mag worden verloren, dat de positie van Nederland ten aanzien van een dergelijke vrijhandelszóne niet dezelfde is als die van Engeland, in het bijzonder wegens de omstan digheid, dat Nederland reeds deel uitmaakt van een douane-unie ln de vorm van de Benelux. JHR. MR. ROëLL GRIFFIER EERSTE KAMER. De Eerste Kamer hoeft gistermid dag een nieuwe griffier benoemd in de vacature ontstaan door het eer vol ontslag, dat aan prof. mr. A. L. de Block is verleend wegens zijn be noeming tot lid van de Raad van State. BiJ een tweede stemming werden stemmen uitgebracht, waarvan 48 op jhr. mr. RÖell en 21 op mr. Hui gens, zodat jhr. mr. Roëll benoemd is. Jhr .mr. J. W.öll is op 28 Juni 1915 feboren. Hij heeft tc Leiden gêstu- "eerd, waar hij in 1941 doctoraal exa. Dinsdagmiddag Is in tegenwoordig heid van vele prominenten op bloem bollen- en ander agrarisch gebied te Bcvenkarspel de *gn. Westfriese Flora geopend door dr. Prinsen, Commis saris van de Koningin in de provinoie Noord-IIoIland. Bij deze plechtigheid varen onder meer aanwezig Ir. F. W. Honing, directeur voor de Tuin bouw, prof. De Jong, rector-magnl- ficuK van de Landbouwhogeschool te Wageningen, de Rljkstulnbouwconsu- lent te Hoorn. dr. Ir. Rltsema, een vertegenwoordiging, van het hoofd bestuur der Kon. Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur en verschillende bur gemeesters uit de omgeving met aan het hoofd de heer J. Elders, burge meester van Bovenkarspel. Nadat dr. Prinsen door burgemees ter Elders officieel op het grondge bied van zijn gemeente was welkom geheten en de heer Schaper-Rood. voorzitter van het tentoonstellings- comité, hem verzocht had de ten toonstelling te willen openen, hield de Commissaris een rede waarin hij o.m. zeide grote belangstelling en be wondering te hebben voor hetgeen in de loop der Jaren in West-Friesland Is opgebouwd. Gemakkelijk wordt echter onderschat welke zware eisen dit aan de bollonkweker heeft ge steld en nog stelt Gelukkig kan deze daarbij met de ervaring van anderen zijn voordeel doen want, hoewel van veel latere datuim dan in de boll-n streek tussen Leiden en Haarlem, is do bollencultmrr in West-Friesland toch ook al weer bijna een halve eeuw oud. Na een aarzelend bej_ (in 1908 nog slechts 10 ha., in 1914 40 ha. cn in 1920 130 ha.) heeft deze thans in 1937 een omvang van niet minder dan 1951 ha. verkregen. De tulpen kwamen daarbij eerst, met later als bel?ngrljke producten gla diolen, crocussen en irissen. Na de onderwijsmogelijkheden in de streek te hebben belicht en het vraagstuk van de in de naaste toe komst emplooi zoekende jeugd in het kort te hebben aangeroerd, vervolg de dr. Prinsen dat met de bollen- cultuur als achtergrond de West- friese Flora in Bovenkarspel, dat niet ten onrechte de hoofdstad van de kleibol wordt genoemd, een jaarlijks weerkerend evenement is. Klein be gonnen is zij uitgegroeid tot de groot ste blnnententoonstelling in Neder land. e grote bloemententoonstelling, door voorzitter Schaper-Rood Euro pa's grootste tulpenshow genoemd, omvat niet minder dan circa 90 par ticuliere en eroepsinaendingen, ver deeld over pLm. 3C00 m#. Z4J is in de vorm van een open landschaps tuin gearrangeerd door de heer Fr. van Woudenberg en omvat voor het overgrote deel tulpen doch ook hya cinthen, narcissen en bügoedgewas- sen zUn aanwezig. Aan de Westfrieee Flora is een grote meohanlsatietentoonstelling ver bonden met meer dan 100 stmds. benevens een show van Weetfries stamboekvee waar 24 van de puikstc vertegenwoordigsters onzer melkpro ducenten zich den volke vertonen. Voorts geven ook verschillende mid- denstandsbedrijven acte de présence. Het geheel besloot een oppervlakte van niet minder dan 9000 m'. De tentoonstelling is geopend tot en met zondag 24 fstoruari en mocht zich dinsdagmiddag direct na de opening reeds in een zeer druk be zoek verheugen. De verwachtingen zijn in Bovénkarspel hoog gespan nen, passeerden in 1958 40.000 bezoe kers de loketten, dit jaar rekent men op 50.000. Verschillende buitenlandse delegaties op allerlei gebied hebben hun komst reeds aengekoadigd. men in de rechtswetenschappen heeft gedaan. Na adjunct-secretaris van een vakgroep en adjunct-secretaris van eert bedrijfsgroep te zijn geweest, werd hij in 1946 benoemd tot com mies van staat. In Augustus 1948 werd hij benoemd tot chef van hêt kabinet van de commissaris der ko ningin in de provincie Noord-Holland. Op 15 november 1955 werd hij be noemd tot commiea-griffler van de Eerste Kamer. „Kriminalpolizei" had plotieling bezwaren Papagaaien nog in MUnchen In («(instelling met hetgeen wij gisteren meldden, itjn de vier te ruggevonden pepegaaien nog nlot in Amsterdam teruggekeerd. Op het li-tete ogenblik weigerde de „Kri mlnalpolliel" om no (onbekende re denen toeetemmln met het gerlr k ven de dieren te geven. Tot eolang bevinden ill eleh In de dierentuin „Hellabraun" te Mllnehan. De dierenhandelaar, een tekere blijkt minder edel te rijn dan de (edel)papegaai, die hij in zijn bezit heeft. Ofschoon oppasser Jan van der Groep er door van alle zij den binnengekomen inlichtingen van overtuigd is. dat ook deze edel- papegaal uit Artls afkomstig is, blijft E, ontkenen, dat hy het dier evenals de Münchener dr. S., ge kocht heeft van Karl Hans Llick, die de welbespraakte beestjes uit de hoofdstad gestolen heeft. De moge lijkheid bestaat, dat E. de dieren van 'n doorverkoper gekocht heeft, een handlanger van Lüek; wat ge beurd zou zijn op 24 Jan. J.l. Geen Nederlandse bezwaren. De directie van ArCis heeft een zo spoedig mogelijke terugzending ge vraagd. Do Nederlandse pólitie heeft hiertegen geen enkel be zwaar, de „kriminalpolizei" speurt nog steed6 naar de drie overige pa- Eegaaien, waaronder zich de zeer ostbare „hyacinthera" bevindt. Rock n Roll In de Hoflied, Dene om do tc helkin Alle ilgaretlen .trekt een duppie per pakje meer. Tob nlot botlo vrlondon, moor blij! woor voor uw gold kloton, dut... Islington van America Beit Tobacco». (Advertentie) Uit een publikatie 'van de heer A. R. Kleyn in „Gens Nostra", het maandblad van de Nederlandse ge nealogische vereniging, blijkt, dat prinses Beatrix haar artistieke aan leg niet slechts heeft van moeders zijde (prinses Wllhelmina, de groot moeder en prinses Wllhelmina van Pruisen, de eerste gemalin van ko ning Willem I). Het blad heeft n.l. in zijn laatste aflevering een stamboom opgenomen van de Spaanse schilder Velasquez. Deze stamboom eindigt bij de ouders van prins Bernhard, zodat prinses Beatrix dus van vaderskant van de beroemde Spaanse meester af stamt. Hl "LLU_Sg die niet wijken wil "AKKERTJES" helpen direct Omstreeks zeven Uur is gister avond in de drukkerij Concentra aan de Zwanenburgwal 29 te Amsterdam, een brand uitgebroken, die ongeveer een uur heeft gewoed. Het huis telde drie verdiepingen, waar zich eer driikkerij, kantoren en opslagruim* ten bevinden. Deze brandden vrijwel geheel uit De brandweer bestreed met drie mo torspuiten het vuur. Do oorzaak van de brand is nog on bekend. Om ongeveer half negen had men het vuur geheel bedwongen. Het staat nog niet vast of verzekering de vrij aanzienlijke schade dekt. Felle brand te Hilversum verwoest groot fabriekspand Een groot fabriekspand aan de Rui- tersweg in Hilversum, waarin de n.v. DECO en enkele nevenbedfMven waren gevestigd, is gistermiddag om 4 uur door een hevige brand geheel verwoest. De brand ontstond in het benedengedeelte waar een oude ar beider samen met een jongere bezig was, een partij was te smelten. Toen het tweetal de grote pot met smeltende was van het gasstel tilde, viel een groot brok was in de gaspit, met het gevolg dat onmiddellijk een hevige steekvlam ontstond. De oude man liep hevige brandwonden op en moest haar het ziekenhuis worden vervoerd, evenals zijn collega, ruit insloeg, waardoor hij zijn polsslagader openreet. Inmiddts sloegen de vlammen met enorme snelheid in het oude pand met de vele brandbare stoffen, zoals spiritus, was e.d„ om zich heen. Dertig arbeiders, voor het meren deel werkzaam in de bedrijven op de bovenverdieping, moesten ijlings het vege lijf redden via de brandtrap en door uit de ramen te springen. In zeer korte tijd was het gehele gebouw een vuurzee. Zowel een kof fiebranderij annex theehandel als een grote industrie, die voor de export sierklompjes, souvenir-schemerlamp jes e.d. maakte, brandden geheel uit. De diverse bedrijven die onder één directie ressorteerden, zullen voorlo pig geheel stilliggen, wat vooral voor de souvenir-industrie een grote scha depost betekent. Men schat de brandschade op ruim 1M.0OÖ,De brandweer, die met groot materieel het vuur bestreed, kon niet veel anders doen dan de om ringende panden, zoals een weverij e.d., in deze dichtbebouwde, oude volkswijk) beschermen. Opnamen van militair terrein of onderwerp? De beide persfotografen (Gerard Bergers en Kees Maas), die maan dagmiddag opnamen hebben gemaakt van de aanvaring van twee mijnen vegers in de haven Van Nieuwediep, hebben een aanklacht ingediend te gen de commandant van dé mari nierspatrouille, sergeant Liesemeijer, weeens vrijheidsberoving. Terwijl zij bezig waren opnamen te maken sommeerde de genoemde ser geant hen te blijven staan. Toen zij zich niettemin wilden verwijderen, werd hun dit door de patrouillecom mandant verhinderd. Een wat later ter plaatse aangeko men wèohtmeester eerste klasse der tegen genoemde fotografen proces verbaal is opgemaakt op grond van artikel 430 van het Wetboek van Strafrecht, dat handelt over het ma ken van opnamen etc. van enig mi litair werk. De fotografen houden vol, dat zij zich aan de buitenhaven, dat is op vrij terrein, bevonden. Het door een bord (als in het communiqué van de marvo bedoeld) aangegeven militaire terrein ligt een eindsweegs Verder op. Laag sterftecijfer constant Het centraal Bureau voor de statis tiek hééft dezer dagen een publikatie uitgegeven met cijfers over de sterf- marechaussee heeft de apparaten j te in oils land gedurende de periode van de fotografen in beslag genomen 11921 t.m. 1955. Daaruit blijkt, dat, hoe- en proces verbaal tégen hen opge maakt. Toen men hen enige uren later de toestellen wilde teruggeven, heb ben de fotografen deze geweigerd, Omdat, zo verklaarden zij, niet kon worden geconstateerd Of, en zo ja, wat er met de toestellen wa6 ge beurd. Communiqué Marvo. „Terzake van het in beslag nemén der camera's bij de aanvaring van Hr Ms. mijnenvegers Gemert en Sit- tard in de haven v&n Nieuwediep, deelt de Marine-voorlichtingsdienst mede, dat zulks niet hét gevolg was van het feit, dat de beide mijnenve gers of de aanvaring werden gefoto grafeerd. De foto's werden echter ge nomen op een militair terrein, waar fotograferen verboden is, hetgeen met aldaar geplaatste borden duide lijk is aangegeven. Het ging dus hier niet om de schepen óf de aanvaring, doch om de achtergrond en de omge ving". Art 430 Wetb. van Strafrecht. Van de zijde van de officier van Justitie te Alkmaar vernemen wij, dat Wegens te snelle conclusie Togen de Haagse arts J. H. W. is door de Officier van Justitie by de rechtbank te Dordrecht een aanklacht wegens meineed ingediend. Do arts verscheen vrijdag voor de Dordtee rechtbank als getuige a décharge in een zaak tegen da magnetiseur A. P. W„ in hoger beroep berecht staande wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Hierbij verklaarde de thans be schuldigde arts onder ede dat hij elf patiënten van de magnetiseur had on derzocht, waarbij hij zou hebben ge constateerd, dat by een achttal van hen genezingen aanwezig waren door toedoen van de magnetiseur, die niet door een arts hadden kunnen worden bereikt Desgevraagd ontkende de arts bij het openbaar onderzoek contact te hebben opgenomen met de huisdok ters van de patiënten doch dat hij uitsluitend was afgegaan op de mede delingen van deze patiënten zelf en van de magnetiseur. Ook gaf hij toe dat het ondenoek bij elk der gevallen gemiddeld niet meer dan acht minu ten had gevergd. Deze mededelingen werden hem door de officier en dr. A. in 't Veld, geneeekundif Inspecteur van de volks gezondheid en getuige-deskundlge in deze zaak, zeer kwalijk genomen. De laatste maakte bezwaar tegen de door de arts gevolgde wijze van onderzoek terwijl hij op grond daarvan een rap port heeft uitgebracht Boeren-voorzitter Liever geen 50 miljoen dan zó „Liever geen 50 miljoen gulden als vergoeding voor eigenaarslasten, dan dat de overheid zich met de blokke ring hiervan het recht verschaft klei ne boerenbedrijven weg te saneren". Dit verklaarde de heer Mertens. voorzitter van de Katholieke Neder landse Boeren, en Tuindersbond (K. N.B.T.B.) aan de „Volkskrant" als reactie op de maatregelen, die ir» de bestedingsnota worden voorgesteld. Wanneer de regering de landbouw er van kan overtuigen, dat hot be slist onmogelijk is 50 miljoen op tafel te leggen, zou men zich bU deze blok kering nog wel kunnen neerleggen. Er zou althans over te praten zijn. Maar dan nooit onder de voorwaar den, die nu in uitzicht worden ge steld. „We willen liever beu blU- ven in eigen huls. Met de blokkering onder deze voorwaarden", aldus dé heer Mertens,» „zou het paard van Trole met rode inhoud" binnenge haald worden. De bedoeling kan niet anders zijn, dan dat men hierdoor een Botere greep krijgt op de bedrijven. et kan uitlopen op een gedwongen sanering. Die sanering en van de noodzaak daartoe is de K.N.B.T.B. overtuigd kan veel beter en met veel mindere kosten bereikt wor den, en dan langs vrijwillige weg, door een goede voorlichting. De berekeningen, die de regering in haar nota over de grondrente af maakt heeft, kwalificeert de K.N.B. T.B. als „uit de lucht geplukt". Ze zUn nauwelijks gemotiveerd. Het lage bedrag, dat voor de grondrente over blijft zal een ontwaarding van de grond tot gevolg hebben. Wat de af schrijving van de gebouwen betreft, gaat de regering uit van de algomene vervangingswaarde, terwijl de land bouw zich wenst te houden aan de werkelijke bouwkosten. wel órts land in 1921 bijna 7 miljoen inwoners had en thans bijna 11 mil joen zielen telt, het jaarlijks aantal overledenen rond de 80.090 is geble ven. Deze cijfers wijzen op belang rijk verbeterde sterftc-verhoudirtgen, het sterftecijfer pér 1000 inwoners be droeg in 1921 11.4 en in 1956 7.6, het geen een vermindering van 33% betékent. Beziet men de sterftecijfers voor de afzonderlijke jaren in de periode 1921-1955 dan blijkt, dat de daling van tijd tot tijd onderbroken is ge weest door jareö met hógè griêp- sterfte. enz. en voorts door de aan zienlijke extrasterfte in de oorlogs periode. In 1946 werd echter reeds weer het vooroorlogse peil van 8,5 per 10Ó0 inwoners bereikt. Na een verdere teruggang ligt het sterftecij fer thans reeds enige jaren op een vrij constant niveau van 7,5 per 1000 in woners. De daling der sterfte treft men bij alle leeftijdsgroepen, het meest ech ter by de jongeren. Gedurende de laatste jaren waren van elke 3 gestor venen er 2 reéds 63 jaar of ouder. Bij onderscheiding naar het geslacht blijkt, dat de teruggang van de sterf te vóór de vrouwen groter ie geweest dan voor de mannen. In de verdeling der overledenen naar de oorzaken van de dood heb ben zich in de loop der jaren belang rijke verschuivingen voorgedaan. Tuberculose, andere Infectieziekten en ziekten der ademhalingsorganen zijn als doodsoorzaak van steeds min der betekenis geworden. Het aantel overledenen aan deze ziekten vormt tegenwoordig een belangrijk aandeel van de totale sterfte dan vroeger, daartegenover neemt de sterfte aan nieuwvormingen (kanker), hart- en vaatziekten en ziekten van het ze nuwstelsel toe. n wat mindere mate geldt dit ook voor de sterfte door on gevallen, e.d. WV-PENNINGMEE8TER VEROORDEELD. Wegens valsheid in geschrift* is de vroegere penningmeester van de V.V.V. te Egmond aan Zee gister ochtend door de Alkmaarse recht bank veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. Van de hem ten laste gelegde verduistering van 5000,— werd verdachte vrijge sproken. Veertien dagen geleden elstè de of ficier van justitie twaalf maanden tegen hem, waarvan zes voorwaarde lijk. De raadsman, mr. F. Zeiler, had vrijspraak gevraagd. Te Knoxvllle in de Amerikaanse staat Tennessee is dinsdag een staaf dynamiet ontploft by een theater, waar Louis Armstrong speelde voor een gehoor van 2.000 blanken en 1.000 negers. Er werd geen schade aange richt. Armstrong riep. toen hy de ontploffing hoorde: ,,'t Is niets, men sen I De telefoon gaat". Een 17-jarige Amerika in te San Diego (California, V.S.) heeft dinsdag aan de politie bekend, dat hij zater dag na een woordenwisseling zijn ouders door revolverschoten heeft ge dood.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8