tKRO-revue-menu11 Scherp Lakenhal-concert voor K. en 0. Mariacongregatie in vierde haar St. Petrusparochie verjaardag Georgette Hagendoorn in schalks repertoire WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 een feest voor oog en oor In Leidse Gehoorzaal De KRO heelt met haar revue's te Leiden een reputatie te verliezen. Ieder Jaar zijn de voorstellingen In de .Stadsgehoorzaal, die staan ond-r auspiciën van de afdeling Leiden van de Nederlandse Katholieke Reisver- eniging een feest voor oog en oor. Gisteravond werd geen uitzondering delijk de juiste toonhoogte bereikte. Specialiteit van de KRO-revue's zijn de schilderachtige entr'actes, fan tasierijke uitbeeldingen van bepaalde taferelen. Wij noemen in dit verband het ge slaagde „Winterse Vreugde", „Avon tuur in China", „Sprdokje" en de oog verblindende finale. Tenor John van Heumen en de so- op deze regel gemaakt. Het opge- praan Coby Beek, gaven aan deze wekte publiek, dat van harte mee leefde met alles wat aan de andere «Ijde van het voetlicht gebeurde, heeft waar gekregen voor zijn geld. Wéér waren de décors en verlich ting sprookjesachtig, weer waren de dansen en de moslek aangenaam on> te zien en te horen en weer waren de grapjes, die op de planken dooi; het voortreffelijk Ingespeelde gesel schap werden getapt, origineel en van een verfrissend gehalte. Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden werd op deze avond in de Stadsgehoorzaal (foyer) ook een bijeenkomst gehouden van de N.C.R.V. Het waren dus .irect bij het begin van de avond al bekende stu dioklanken die gehoord werden. De toevalligheid gaat nog verder, want de NCRV stond in dit geval in de pla: ts van Nederlands Christelijke Reis- vereniging. Om half negen wanneer kunnen wij in Leiden nu eens ip tijd begin nen met onze bijeenkomsten gaf de heer W. F. Schinck, voorzitter van de Leidse afdeling der Ned. Ka tholieke Reisvereniging. het start schot met een begeesterend speech- je, waarin hg het zoeklicht plaatste op de grote verdienste van de KRO. Hij verwelkomde de 1150 koppige menigte ?n het hoofdbestuur van de N.K.R.V. In een eerste acte lieten de mede-1 werkenden, van wie wg op de eerste plaats noemen het „trio van de lach Berry Kievits, Gerard Walden e Harry Boda, zien hoe zij hun „r« vue-menu" zouden brouwen; een oorspronkelijke inleiding, die al da „tableaux vivanta" de juiste muzikale omlijsting. Frances Si Capy, Betty Bell, Mitzy Tieland, Larry Woodson en Nol Kie vits deden in deze programmage deelten door dans en/of zang voor treffelijk werk. Nol Kievits gaf er blijk van evenals Harr Woodson goede fee ling voor de revue-techniek te heb ben. Technisch en handig was het optreden van het revue-orkest onder de van smaak getuigende leiding van André v. Wattingen. De sketches staken wat tekst en vondsten betreft boven het gemiddel de uit Bijzonder komiek was de een- acter „De Gil", waarin Berry Kievits en Gerard Walden volop de gelegen heid kregen hun humoristisch talent te demonstreren. Ook Jan de Cler, die de zaal nog even méé kreeg met zijn „Fiets ik met mijn fietsie" deed nuttig werk in deze toneelspelletjes. Tegen half twaalf kwam er aan dit spel van licht en vrolijkheid een ein de. Het publiek bracht de spelers een ovatie en keerde tevreden als altijd huiswaarts. De kinderen, die nu in Leiden en Omstreken verblijven, gaan april terug naar Oostenrijk. 30 April komt een nieuw transport. We heb ben nog véél adressen van families die een kind in buis willen nemen; echter tijd om deze alle aan te schrijven, is er niet. Wie van het volgende transport een kind wil hebben, wordt verzocht, dat zo spoe dig mogelijk, doch alléén schrifte lijk, op te geven aan 't adres: Bree- straat 12. Sedert zaterdag j.l. kwamen weer enkele giften binnen, waarvoor har telijk dank. We hebben weer velen, die erom vroegen, kunnen helpen, maar de „schatkist" is leeg. De post schoenen loopt 't meeste op! In elk geval zullen de Kinderen keurig ge kleed, en met een dubbel aantal koffers, naar Oostenrijk terugkeren, dank aan de offervaardigheid van Leiden en Omgeving. Nog ontvangen N. N10.00 N. N10.00 N. N2.50 N. N. Voorhout 2.50 M. V5.00 30.00 HENGELSPORT DVS. De hengelsportvereniging „DVS" hield haar laatste viswedstrijd in de Ringvaart bij de molen van Nieuwe Wetering. Het weer was niet al te best, maar de vangst viel mee. In totaal werd er 4656 gram vis ge vangen. De persoonlijke uitalag was als volgt: 1. J. v. Loon (grootste voorn); 2. L. Vernet (kampioen 1957); 3. L. Schuchhard (grootste blei)i 4. J. Bouman; 5. W. v. Berkel; 6. M. Schuchhard; 7. J. dc Beer; 8. W. Ko- reman; 9. J. Veldhuizen; 10. A. Bronmeijer. Congres te Leiden over „De grote stad" Van 21 tot 24 maart ajs. zal t Leiden en Wassenaar het jaarlijkse congres van de sociale interacade miale, de Nederlandse Federatie van universitaire studieverenigin gen in de sociale wetenschappen, worden gehouden. Als centraal thema voor dit congres is gekozen „De grote stad". De officiële opening is donderdag middag 21 maart in het groot audi torium van het academiegebouw. Met een rede door prof. dr. Sj. Groen man, getiteld: „De grote stad: ge vulde vorm - onthulde inhoud?". Na dien volgt een officiële ontvangst door b. en w. van de gemeente Lei den ten stadhuize. Daarna zullen de deelnemers zich per bus naar het conferentie-oord „De Haven" te Was senaar begeven, waar het overgrote deel van het congres zich zal afspe len. Vrijdag 22 maart wordt vrijwel geheel in beslag genomen door een excursie naar Rotterdam, waar men in de gelegenheid is verschillend? facetten van een grote stad in con crete waar te nemen. Voor zaterdag 23 maart staan lezingen op het programma door de heer G. J. van de Berg, secretaris der commissie voor de sociaal-weten- schappelijke vraagstukken van de provinciale planologische dienrt Noord-Holland, en door de heer W. J. de Bruyne, hoofd van de afdeling onderzoek van de stichting Noord- Hofland voor maatschappelijk werk Op zondag 24 maart wordt het con gres gesloten. POTLOOD en CF.FST No. 535. iorizont.:l wiersoort, 4 vis, 7 open plein in een dorp, 8. familielid, 9. zeker staafje om een rad vast te zetten. 10. viervoetig dier, 11. tel woord, 14. eer, 15. vrouw van Abra ham, 17. houten bakje, 19. spoedig, 21. slede. 22. korf, 23. sportterm, 24. ver moeid. Verticaal: 1. berg. 2. tegenstelling van vroeg. 3. vliesvleugelig insefet. 5. familielid, 6. knieviool, 10. gem. in Z.-Holland, 12. tijdrekening. 13 profeet ten tijde van Jerobeam II, 16. rivier in Italië, 18. vlaktemaat, 20. vaarwel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. basis, 4. nat, 7. lin de, 9. rasp. 11. ar, 12. ant, 13. pad, 14 t.t., 15. mare, 16. ieder, 17. Ngl, 19 Lisse. Verticaal: 1. Bn. Aalst, 3. stip. 5. herder, 6. gratis, 8. daar. 10. ante, 13. Parijs, 15. mens, 18. Ie. HET 2e LAKENHALCONCERT in schijnt één van diens belangrijkste dit seizoen deed ons kennismaken met een jonge pianiste, Mirella Zuc- careni, uit het zonnige Italië. Onder auspiciën van het Istituto Italiano di Cultura en de Leidse Volksuniversi teit K. en O. verzorgde zij het 2e Lakenhalconcert, waarop zij zich gisteravond door een groot aantal belangstellenden zag vereerd. Waar schijnlijk om praktische redenen stond het podium, waarop de grote vleugel, niet op de gewone plaats, vóór de schouw, maar midden in de eigenlijke zaal „de grote Pers"; wat wellicht noodzakelijk geweest moge zgn, maar wat geenszins een verbete ring is geweest. Men zat veel te dicht bü het instrument Zoals gebruikelijk bij veel pianis ten, begon zg met Bach, Preludio e fuga in la minore, voor een toets instrument geschreven (naar 't pro gramma vermeldde), door Liszt be werkt. Waarom dan een bewerking gekozen? Er zijn toch in de specifieke pianolitteratuur werken genoeg een recital van pl.m. anderhalf uur te kunnen vullen. Haar training ver loochent zij geen ogenblik. Evenwel er is een manco, en dat is de te zake lijke concentratie' op het werk; af kerigheid van de verrukking, en ver dieping in het melodisch moment. Elke verbijzondering bant zij uit. Za kelijke ernst vervult haar spelen, soms in een klank, die bijna te schuw is om mooi te zijn. ALS TWEEDE OP 'T PROGRAM MA: Beethoven's op. 83 sonate C gr. t., De Waldsteinsonate. Een enkel moment slechts liet zij even genieten van de ware Spielfreudigkeit zoals Beethoven hier aanvangt, en het karakter brillant en virtuoos houdt. De koene vaart was er het feeste lijke niet. Het forte spel is vrij on stuimig, octaven gelukken niet immer. Toch kan zij wel wat, want de oude Italianen Scarlatti, Pexetti en Para- disi speelde zij op de concertvleugel in een stijlvolle uitvoering. Ook in Busoni's Due Preludi gaf zij van haar beste kunnen. De technische proble men in Chopin's études, waarvan zij er drie op haar programma had ge kozen, kan zij aan; grepen en spron gen, tertsen en sexten alles kwam er. Maar met stijl en nuancering zijn wij het niet met de pianiste eens, daar zij alles te tomeloos hevig neemt. De Fantasie Islamey van Balakirev pianowerken te zijn. Een langdurige opeenhoping van technische moeilijk heden doet de vraag stellen: wat heeft de pianiste bewogen al deze noten uit 't hoofd te leren? 't Stuk heeft zo weinig nuance, de fortissimi zijn haast niet van de lucht en alles klinkt gemoedsarm. Dit wat de mu ziek betreft. Gevoelt de jonge musi cienne zich in hoofdzaak zozeer aan getrokken tot het technische? Laat zij dan eens terugdenken aan de clavi- cembalisti Italiani, waarvan zij deze avond de sfeer fijn heeft getroffen. Met meer zelfkritiek zal zij tot be langwekkender prestaties in staat kunnen zijn. Blijken van waardering en bloemen. J. KORTMANN. Laatste Berichten DOOR GAS VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. De 30-jarige T. V. is gisteravond in zijn woning te Almelo door gas- verstikking om het leven gekomen. V. was bezig geweest met het re pareren van een gaskachel, die in een douchecel stond. Toen zgn echt genote 5s avonds laat thuis kwar-i vond zg haar man op de vloer van de douchecel liggen. RANGEERLOCOMOTIEF REED TRUCK MET OPLEGGER OMVER. Op de Oostelijke Handelskade in het Amsterdamse havengebied is vanmorgen omstreeks elf uur een rangeerlocomotief met een sleep van ruim 20 geladen goederenwagons te gen een voor haar van rechts de rails overstekende trekker met op legger gereden. De locomotief, die al enigszins afgeremd had. duwde heel langzaam maar met grote kracht te gen de linker zijkant van de opleg ger, waardoor deze kantelde en de trekker daarbij meenam. De chauffeur van de combinatie, een diesel van ruim 15 ton met ca. 6 ton lading, toebehorende aan een expeditiefirma uit Breda, moest aan de waterkant zijn lading lossen en daartoe de spoorbaan oversteken. De verkeerspolitie zoekt de schuldvraag uit PATER PADBERG M.S.F. MET VACANTEE NAAR LEIDEN. Na negen jaar achtereen in de mis sie te Borneo geweest te zgn keert pater A. J. M. Padberg van de mis sionarissen der H. Familie voor va- cantie terug naar Leiden. Pater Padberg hoopt vrijdag 22 fe bruari op Schiphol aan te komen. HU hoopt zijn 25-jarig professie-feest bg familie onder meer zgn negentig jarige moeder in Leiden te vie ren. Zijn laatste standplaats was Klan- dasan, Balikpapan, waar hg pastoor was. Geheugen kwijt. De 80-jarige mevrouw M. P., uit de St Janshof werd gistermorgen om half tien op de Haarlemmerstraat aangereden door een bromfietser. De vrouw stak pardoes van achter de tram de straat over. Zg werd thuis gebracht, maar weigerde geneeskun dige behandeling. De dame kon zich niet eens herinneren, dat zij haar huis verlaten had. Vermoedelijk heeft zU een hersenschudding. Aanrijding. De dertigjarige groentehandelaar J. B.. wonend aan de Rgndgkstraat te Leiden liep gistermorgen tegen half elf op de Hoge Rijndgk tegen 'n passerende bromfietser, L. van L. uit Zoeterwoude. Met een hersenschud ding en een bloedende wonde boven het linkeroog werd hij in het Acade misch Ziekenhuis opgenomen. De bromfietser, die een bloedende onderlip opliep en vUf of zes losse tanden, kon, na behandeling in het ziekenhuis, zgn weg vervolgen. NEDERLANDSE LERARES L\ FRANKRIJK VERMOORD. Vanmorgen heeft een 28-jarige le raar aan de lagere internationale school te Fontainebleau, afkomstig uit Togo-land, voor het oog van ver bijsterde leerlingen zijn 39-jarige Ne derlandse collega, mej. M C. van Steyn uit Amsterdam, in de klas door een messteek om het leven gebracht Volgens dc Franse politie gaat het hier om een zgn. „crime passionnel". De onderwijzer werd enige minuten later reeds gearresteerd. Openbaar optreden van Club de Limetz Gisteravond herdacht de Maria- daniescongr. in de St. Petrusparochie de dag, waarop zij negentig jaar ge leden werd opgericht. In de boven zaal van café-restaurant „Royal" ver welkomde kap. C. Thomas de con greganisten en vertelde hij hen in zijn openingswoord iets van de oor spronkelijke vorm van de congre gatie. Toen de congregaties door de Je- zuïten in het leven werden geroepen, vormden ze de stam, van waaruit verschillende takken ontsproten. Speciaal werd gegverd op sociaal- charitatief terreim, od missiegebied en in vele andere riohtingen. De congregaties waren de oor sprong van de huidige vak- en standorganisaties, van Elisabeths- en Vincentiusverenigingen en van mis- sienaaikringen. Deze opzet blijkt duidelijk uit het oude kasboek, dat evenals het opdrachtenboek ter in zage was. Er komen posten ki voor als „Tien eieren a vier cent" en „Een pond rundvlees a veertig cent". Negentig jaar betekenen niet veel. doch in deze periode heeft de congre gatie een veelbewogen geschiedenis beleefd. Begon men met 213 leden, door de daling van de belangstel- lnig in de laatste jaren is het leden tal geslonken tot zeventig. Behalve een middel tot vervolmaking van het geestelijk leven, getuige de verschil lende kloosterroepingen, die in het opdrachtenboek vermeld staan, blijkt de congregatie ook een middel om lang te blgven leven. Het oudste lid immers, dat op 15 augustus 1857 h**r opdracht deed, werd geboren in 1799 Het oudste lid gisteravond op het herdenkingsfeest was mevr. Vuurpijl. Zij is ver in de tachtig. Zij werd Mary Pos hield lezing in Koksschool te Leiden De bekende schrijfster van reis verhalen, Mary Poj, sprak gister avond in de kantinezaal van de Koksschool, over het onderwerp „Naar het land van de Rode Maan" (Turkge). Voordat Mary Pos met haar lezing begon, toonde zg de aanwezigen enige, op haar reizen aangeboden sieraden zoals een feest- rebosa, een soort shawl geweven door Indianen uit Zuid-Amerika, eén ring uit China, Mexicaanse oor hangers en een armband uit Jeru zalem. Mary Pos vertelde, dat haar hart toch het meest naar de zee uitging, vandaar dat ze haar laatste reizen hoofdzakelijk per boot deed. Haar reis naar Turkije was wel één van de avontuurlijkste ge weest. Als we de geschiedenis van Tur kije bekijken,, aldus de spreekster, dan rijst voor ons een bloedige en wrede geschiedenis op. Er heerst dan ook veel rouw in dit arme land met een dappere bevolking. In heel Ana- tolië is er geen gezin te vinden dat niet treurt om een familielid, geval len in de laatste eeuw tegen Rus land. Toen Kemal Pasja Ataturk Tur- kUe bevrgdde van de Griekse over heersing gebeurde dit zonder bloed vergieten. Op internationale confe renties had hg zeer grote invloed, zodat Turkije tenslotte de sluitsteen werd van de Westerse verdediging tegen het Oosten. Turkge was bezig zich te moderniseren met behulp van Ataturk, de grote hervormer. Onder diens invloed werd de fez, sluier en het haremwezen afgeschaft. Er wer den havens aangelegd door Neder landers, de K.L.M. begon een lUn- dienst enz. Helaas, Ataturk is door zgn ongelukkig huwelgk verslaafd geraakt aan de raki en is hieraan tameliik jong gestorven. Dc Turken leven geheel in het he den, zoals een Turkse dichter uit drukte: „Twee dagen zgn er die ik zal achten, de dag van gisteren en de dag die morgen komt!" Het land heeft momenteel geweldi ge schulden aan het buienland. Mede doorda de prijzen omhoog vliegen, de zeer ontactisch optreden van Europe- lonen hetzelfde blUven en het vaak anen en Amerikanen tegen de hof felijke Turken ontstaan er nogal eens onlusten. Toen Mary Pos Efeze bezocht, had men juist het verloren gewaande beeld van Artemis opgegraven nadat dit bgna twee eeuwen onder de grond gebleven was. In tegenstelling tot wat men gedacht had, was dit prach tige beeld nog geheel ongeschonden en dat mag wel een wonder heten want het is, doordat de tempel zes maal verwoest geweest is, ook zes maal uit de aarde opgegraven. Nederlanders zgn in Turkge uiter mate gezien (minister Lieftinck), en nog nooit zgn diplomatieke betrek kingen op enige wijze verstoord. Op de plaats waar het Christendom ont staan is, nl. de stad Rutiochië, is niets meer van deze godsdienst te ontdek ken. Het geheel is beïnvloed door het Mohammedanisme, vandaar dat de Turken ook een symbool voor deze religie ingevoerd hebben, nl. de Ro de Maan. In tegenstelling tot het Westen schaamt men zich niet voor zijn over tuiging, zo is het heel gewoon dat men in Ankara, de modernste stad midden op straat bidt, gelegen op een matje met het gezicht naar Mekka. Na de pauze werden enige films vertoont, waarna één der officieren Mary Pos een boeket bloemen aan bood, als dank voor de uitnemende avond. met een presentje bedacht, waarna het aftredend besutur en verschil lende leden, die zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt hadden voor de congregatie, eveneens werden gehul digd. Vervolgens werd het nieuw - gekozen bestuur door kapelaan Tho mas geïnstalleerd en met een kas overzicht en enkele mededelingen werd het officiële gedeelte ven de avond besloten. Uitvoering Club de Limetz Teneinde luister bij te zetten aan de viering van het jubileum, had men de „Club dc Limetz"' verzocht, op haar eigen wijze voor het gezelschap te willen optreden. Met enthousias me had de Club de uitnodiging aan vaard en met evenveel geestdrift im proviseerde ze een programma, dat aller harten stal. Begonnen werd met een optreden door het zangkoortje, dat onder lei ding van de heer Anton Walter. Franse en Nederlandse volksliedjes ten gehore bracht. Er was voorts een muzikale rechtszitting, „opera" in één bedrijf, die bij de dames zeer in de smaak viel, evenals de Surinaam se liedjes van Dolf Delprado. Er werden een paar gezelschaps spelen gedaan, waarna de sketeh- in-twee-bedrijven „Een eeuw achter" van Godfried Bomans werd opge voerd. De dames leefden vol vuur mee en ze bleven doordansen, ook nadat de heer A. van der Kaay, on der wiens leiding de eigen Limetz- band, de „Serenaders", de muzikale omlijsting van het programma voor zijn rekening had genomen, de mu ziek had laten verstommen en er op de traditionele manier afscheid was genomen. Voor de meeste dames was dit de eerste kennismaking met de „Club de Limetz", waarvan ze ongetwijfeld allemaal wel eens gehoord hadden. Aan hun uitlatingen en lachende ge zichten was te merken, dat deze ken nismaking hen bijzonder goed was gevallen: een succes voor de heer Joop Koevoets, die het programma regisseerde. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 18 Februarij 1857. Londen. Uit de thans voor gedragen begrooting blijkt het, dat er voor de landmagt ruim 3 millioen meer is uitgetrokken dan voor de zeemagt: iets dat vroeger nooit plaats had. Voor land- en zeemagt tezamen zal Engeland ruim 19 millioen beste den; dat is nog vrij wat meer dan vóór den Oosterschen oorlog noodig geacht werd. Advertentie. In een fatsoen lijk burger gezin, biedt zich de gelegenheid aan voor eene Dame ter Inwoning, tegen genot van kost. afzonderlijke kamer en voorts gezellig verkeer met de Vrouw des huizes; tegen billijke voorwaarden. (Brieven bi) boek handelaar D. Noothoven van Goor te Ley den). De „honderdduizend" in Leiden verkocht Op nummer 9429 van de staatsloterij is vandaag de honderdduizend geval len. In serie D is dit lot verkocht in Leiden door de heer Ginjaar, Lage Rijndgk 95. Dit is de achtste maal in 24 jaar, dat de honderdduizend valt op een lot dat door de heer Ginjaar aan de man werd gebracht. Hij heeft het nummer verkocht als twee halve loten. Een helft is gevallen bij een clubje van ongeveer tien man, dat onbekend wenst te blgven. De tien leden ont vangen elk na aftrek van de belasting 4.250.—. De andere helft kwam terecht bij een clubje van vijftien cn.ployé's van de N.V. Zilverfabriek Kon. Begeer te Voorschoten. Zg ontvangen ieder ruim 2800 gulden. Andere winnende loten in series zgn verkocht te Roeimond, Soestdijk, Arnhem, Rotterdam en Purmerend. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Schei kunde ue heren P. J. Napjus te Bus- sum en R. O. de Jongh te Den Haag (cum laude). /GEORGETTE HAGEDOORN is geen onbekende voor Leiden en wan neer zü optreedt in de Schouwburg, zoals gisteravond voor K. en O. weet men, een avond van hoogstaande kleinkunst te. zullen meemaken. Is dit eigenlijk nog wel kleinkunst? Wat deze kunstenares brengt is zó tot in de finesses verzorgd, zó geacheveerd (om ook eens leentjebuur bg de Fran sen te spelen), zó gaaf, dat men wel degelijk van grote kunst kan spre ken, al wordt zij toegepast op minder uitgebreide en wisselende onderwer pen. Voor deze keer had Georgette Hagedoom, die zoals men weet op treedt met Pierre Verdonck aan de vleugel, haar programma in 3 delen gesplitst. Het eerste „bedrgf" ging over „Dingen en dieren", het tweede behandelde een „Museumbezoek" en het derde en laatste „Weerspiegelin gen van de vrouw". In het kader van „Dingen en die ren een vrg ruim kader overigens pasten liedjes als „La ronde", „Le bonheur", „Het winterkoninkje" en schetsjes als „Soirée au café-concert" enz. Georgette Hagedoom weet met onnavolgbaar soepel gebaar, lichaams houding en mimiek, aangevuld met een sjaaltje zus en een hoedje zó, allerlei figuren te boetseren en situa ties te schetsen, welke men voor zich ziet leven, ook al verstaat men niet ieder woord van de Franse tekst. Zij licht trouwens haar liedjes toe, zodat ieder begrijpt waar het over gaat. GEEN ENKELE toelichting is nodig bg het Museumbezoek, dat is zon der meer duidelijk; het is bovendien raak, geestig en verbazend amu sant. Achtereenvolgens beeldt Geor gette Hagedoom uit: een copiïste, die het beter meent te kunnen dan de oude meester zelf; een bakvis, die meer giechelt dan kgkt; een touriste, die niet eens in de gaten heeft, dat zij voor 't verkeerde schilderg staat; een snob, die zelf ook aan kunst doet, maar alleen voor liefdadigheid; en tenslotte een oud vrouwtje, dat de enige is, die de emotie ondergaat, welke de schilder bewogen heeft bg het maken van zUn werk. Om al deze uiteenlopende typen zó trefzeker neer te zetten is een groot talent vereicu De liedjes na de pauze zullen we niet alle noemen: volstaan we met Burgerlijke Stand Geboren: Jacomina Hillegonda dr van L. Nieuwenhuis en N. Knoppert; Marga, dr van P. W. H. Willemsen en M. S. van de Velde; Jan Reinier, zn van F. D. Schonenberg en J. NUgh; Geertruida Maria, dr van J. Siera en M. Ch. Smit: Antonia Sibilla, dr van C. J. van der Kaay en W. Breger; Frederika Geertruida Wilhelmina Ge- ziena, dr van R. W. Snoek en G. G. Megering; Hendrik Jan zn van H. J. de Moog en A. C. Nederveen; Richard zn van M. Angenent en M. H. P. Bui telaar; Roeland Leonardus Maria, zn van H. van Akkeren en M. C. Straat hof; Jan, zn van J. van Beelen en P. van Dugn. Overleden: J. Straathof 66 jr, man; D. B. Anakker 83 jr, man. NIET-BEZORGING BU eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. te constateren, dat het ook nu weer bleek, hoe weinig woorden er nodig zijn om veel te zeggen, mits men de juiste woorden weet te vinden. En mogen wg er aan toevoe gen mits men ze in de juiste into natie weet weer te geven. De schalk se, ironische en soms ook ontroerende gezichtjes misten hun litwerking niet op de toehoorders, die Georget te Hagedoom en haar partner met een hartelijk applaus beloonden. Leidse Agenda DONDERDAG, 21 FEBRUARI. Genootscap van den Stillen Om gang. Jaarvergadering. „In den Ver gulden Turk", 8 uur nam. Residentie-orkest o.l.v. Loiro von Natacic. Solist Theo Olof. Stadsge hoorzaal 8 uur nam. „Lltteris Sacrum" „Spoken" Hen- rik Ibsen. Schouwburg 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus. R.K. Lyceum, Mariënpoelstraat 8 u. nam. VRIJDAG 22 FEBRUARI. Baden Powell-herdenking. Avond mis in de St. Leonarduskerk, Haag- weg, 8.15 nam. voor alle aalmoeze niers, leiders en leidsters van de r.-k. Jeugdbeweging van het district Lei den. Predikatie van pater Octavianus van de Barselaar o.f.m. Afrika-lezing. Dr. G. E. J. B. Brausch te Antwerpen over Maat schappelijke ontwikkeling in Cen traal Afrika. Museum v. Volkenkun de. 8 uur nam. VOLA. Jaarvergadering. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. „Levend Geloof". Godsdienstvoor dracht door rector G. A. Beek. Vro- lycke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15 te 8.15 uur nam. „In de Vrolycke Arke" filmvoor stelling: „De rit op de locomotief", geluidsfilm, 7.30 uur nam. Iedereen heeft toegang. Baden Powell-herdenking Neder landse Gidsenbeweging. Na H. Mis „In de Vrolgcke Arke" (te 6.20) opening met het N.P.G. op de Burcht te 7.15 uur v.m. Baden Powell-herdenking Neder landse Gidsewbeweging. „Bonte Ring" Ceciliastraat 14. Kwart over 7 nam. ZATERDAG 23 FEBRUARL K.V.P.-Kiesking Leiden. Forum vergadering Antonius-clubhuis 2*30 nam. R.K. EJ1.B.O. Raad Leiden. Be- drgfgs-E.H.B.O.-vedstrgden. R.K. Technische School, Boerhaavelaan 44. 3 uur nam. Baden Powell-herdenking Neder landse Padvinders. Rgnland: Mare- kerk 19.30. ZONDAG 24 FEBRUARI. R.K. Sportcentrale. „Sport en Ka- tak ter op voeding". Na H. Mis van 9 u. Oude Vest 45 (Hazewindsteeg) in Romanuszaal aan de Mare. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door de apotheek Kok, Rapen burg 9, tel 24807, de apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060, en de apotheek te Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel 26274. BIOSCOPEN. „Les enfants du Paradis", volwassenen. „Schuldig bloed", volwas senen. „Bushalte", volwassenen. „High society", 14 jaar. „Moordend lood", 14 jaar. Casino: Luxor: Trianon: Rex:

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2