Vergadering van „Uiencentrum Leiden" Huisbroeitentoonsteiling in Lisse Engel overtrof alle voorgaande Laatste obstakels in Suez-kanaal Spreiding van de Sowjet-industrie Weerzien na vier maanden Brand in rusthuis Hore Belisha overleden Vlees hóórt ertij vraagt a. 2e klas zetter b. distribueerder JONGSTE BEDIENDE (M) fm MAGAZIJNBEDIENDE - Ie MAGAZIJNBEDIENDE 534ste STAATSLOTERIJ 4e klas le lijst MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Interessante beschouwingen Voor het jaarlijks „treffen" van het uiencentrum Leiden was ditmaal op vrijdag j.l. als appèlplaats ge ko zen de cantine van de Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenvelltngsver- eniging „Leiden en Omstreken" G.A. Ondanks de vergroting van de can tine was de vergaderruimte tjokvol, want ieder voor zich had de overtui ging, dat dit treffen moest worden bijgewoond om in het komend sei zoen meer te weten van alles wat de uienteelt met zich meebrengt. Van absentie was geen sprake en .neer dan honderd maal klonk het „pre sent" van de mannen, die het gepres teerd hebben om in het nu bijna af gelopen seizoen ruim 2 miljoen kg. uien naar Leiden te zenden, welk kwantum, na het passeren van de staart- en sorteermachines, geëxpor- LISSE KAPELAANSBENOEMING. Inplaats van kapelaan De Korte, die benoemd is te Rotterdam, is be noemd tot kapelaan van de St. Agathakerk de weleerw. heer P. A. Tweehuysen. Kapelaan Tweehuysen is geboren in 1914, priester gewijd in 1939 en sedert 1951 kapelaan te Berkel. Donateursuitvoering KAJ. In het patronaatsgebouw hield de KAJ za terdag- en zondagavond haar tweede donateursuitvoering van dit seizoen. De voorzitter, de heer L. Ruigrok, sprak op deze avonden woorden van welkom tot de donateurs en belang stellenden. Het toneelspel is voor de KAJ één van de manieren om naar buiten te treden. Ook is men bezig met een school- verlatingsactie. De bedoeling hiervan is de jongens, die de lagere school verlaten, enige dagen bij elkaar te brengen om hen voor de bereiden op het werk, dat hen te wachten staat. Verder staat de Rome-kruistocht op het programma. In mei a.s. zullen zes Kajotters uit Lisse naar Rome vertrekken. In totaal nemen Kajot ters uit 73 landen aan deze kruis tocht deel. Het stuk, wat ten tonele gebracht werd, was een blijspel in drie bedrij ven. getiteld: „De Surprise", moraal ervan was, dat gokkers alle middelen te baat nemen om hun schulden te kunnen betalen. Zo was teerd werd naar Duitsland, Engeland, België, West-Indië, Liberia, enz. De voorzitter, de heer B. v. Vliet, richtte na zijn welkomstwoord van zelfsprekend de aandacht van de ver gadering hierop; er was veel animo geweest om dit exportprodukt naar Leiden te zenden. Helaas was de kwaliteit achtergebleven bij vorig jaar. Het prijspeil was, behoudens de laatste weken, behoorlijk geweest. Hierna besprak de heer J. Koert uit Middel-Harnis (Ned. Uien-Fede ratie) uitvoerig de verschillende ziekten van het gewas, zoals kiem- schimmel, uienvlieg, snuitkever, uienmot en valse meeldauw en de bestrijding daarvan, waarbij hij ook ze van bestrijding, n.l. door bespui ting van de percelen middels een vliegtuig. Zeer intens werd de aandacht van de kwekers bepaald bij het kunstma tig drogen, daar de regenval in grijpen noodzakelijk heeft gemaakt. Put- en renbewaring zijn uit de tijd geraakt. Ook de mechanisatie werd onder de loep genomen, b.v. een rooimachine met een capaciteit van Yi ha per uur een en „zakkenrooier" die in staat is 7000 kg. per uur te ver werken. Op deze lezing volgde een zeer ge animeerde bespreking, waarna de proeftuin te Naaldwijk voor enige zeer actuele sprekende kleurenfilms zorgde, welke met grote aandacht ge volgd werden. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de spreker zeer hartelijk voor zijn belangwekkende rede en dankte hy ook de aanwezi- aandacht vroeg voor de nieuwste wij- gen voor de zeer grote opkomst. Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse huisbroeitentoonsteiling in het Ver enigingsgebouw in de Engel officieel geopend door burgemeester Th. J. de Graaf. Verreweg de meeste huis- bgroeiers hadden het gepresteerd de jury een groot aantal keurige bloemen voor te zetten, waarmee hij deze com missie een zeer moeilijke taak op de schouders legden. Voorzitter P. van Dijk heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Wat betreft de kwaliteit en de deelname heeft deze tentoonstelling, die van vorige jaren verre overtroffen. Dit jaar waren er 49 deelnemers, terwijl verleden jaar dit aantal slechts 43 'bedroeg. Hierna gaf de voorzitter een uit eenzetting van de gang van zaken by het 'buisbroeien, waarbij hij aantoon de, dat alle deelnemers gelijke kan sen hadden. Terwijl verleden jaar de temperatuur tijdens deze tentoonstel ling ongeveer 15 graden onder nul was, heeft het weer nu uitstekend meegewerkt, wat de kwaliteit in hoge mate bevordert heeft. Hierna was het woord aan burgem. De Graaf, die het eigen karakter van de tentoonstelling aantoonde. Naast de Keukenhof en Bloemlust heeft zij een eigen plaats en een eigen reden vain bestaan. Naast de tentoonstel lingen voor de handel en export, geeft zij gelegenheid de echte sport van het broeien van bollen uit louter de fabrikant Henri de Ridder inliefhebberij te beoefenen, hiermede moeilijkheden geraakt door zijn gok spel en neemt de geheimen weg van een machine, welke hij aan een ander geeft om ze in Amerika tg verkopen. Hiervan werd zijn broer verdacht. Deze vertrekt naar Amerika, sterft later en laat een dochter achter, welke de fabrikant moet opnemen. De dochter echter wil eerst eens weten hoe haar familie is en weet als dienst meisje vermomd er in betrekking te komen. Een vriendin van haar moet later als het nichtje uit Amerika komen kennis maken. Het dienst meisje weet echter alle problemen, welke rond de fabrikant (haar oom) heersen op te lossen. Ank v. d. Eist, als het dienstmeisje, gaf hiervan een goede vertolking, waarbij de gehele zaal telkens in lachen uitbarstte bij het verkeerd uit spreken van deftige woorden. Ook P. v. d. Aart en Th. Duivenvoorden lieten zich van hun beste zijde zien. Van de nieuwelingen was Ans Turn hout wel de beste en speelde fris en vrij, terwijl Ina de Koning en P. v. d. Zwet toch niet onverdienstelijk wa ren. De overige speelsters en spelers hebben aan de verwachtingen goed voldaan en wisten er een goed slui tend geheel van te maken. Daar de regisseuse, mej. A. v. d. Eist, ziek was, werd deze taak nu overgenomen door haar broer, de heer J. v. d. Eist. cie liefde voor het Jbollenvak" sti mulerende. Een kompliment voor deze show is, dat zij in staat is deskundige kri tiek te doorstaan. De burgemeester noemde deze tentoonstelling typisch iets voor de Engel. Door de betrek kelijk kleine omvang van deze ge meenschap, waar iedereen, iedereen kent, is zij bij uitstek geëigend een dergelijke show te organiseren en te doen slagen. De bollenstreek staat bekend -ais een welvarende streek, maar wan neer het ooit minder goed zou gaan in de bloembollenhandel, zou dit ze ker een ramp betekenen voor de ge hele streek; daarom is het volgens spreker noodzakelijk hiernaast ook een andere reden van bestaan te ga randeren. Daarom is het niet uitge sloten, dat in de toekomst eventueel ook in de Engel industrieën gevestigd zullen worden. De burgemeester sloot met het uitspreken van de overtui ging, dat huisbroeitentoonsteiling uit stekend geslaagd is en wenst de ver eniging ook in de toekomst een groot suoces, waarmee hij d'e show voor geopend verklaarde. Prijsuitreiking (Hierna vond de prijsuitreiking plaats, die verzorgd werd door pas toor Bottelier. Deze merkte op, dat het beslist de laatste keer was, dat hij dit zou verrichten, daar hij sinds deze middag plannen had om volgend jaar ook aan deze tentoonstelling mee te doen. De volledige uitslagen waren: Hyacinthen: le pr. de heer J. v. de Peet, 2e pr. P. van Dijk, 3e pr. C. A. van Noort, 4e pr. Th. van Beek. Narcissen: le pr. A. van Noort, 2e pr. C. A. van Noort, 3e pr. P. van Dijk, 4e pr. Th. van der Voort. Tulpen: le pr. Th. van Beek, _1 pr. Th. Clemens, 3e pr. B. Waas dorp, 4e pr. J. Hermans. Crocussen: le pr. C. A. v. Noort, 2e pr. Th. v. d. Voort, 3e pr. H. Tulen. De wisselbeker voor de beste in zending werd dit jaar gewonnen door de heer Th. van Beek, die hiermede de beker definitief gewonnen heeft, daar hij de derde achtereenvolgende maal winnaar werd. De wisselbeker voor de beste gelijke inzending (het aardigste geheel) werd gewonnen door de 12-jarige J. Hermans. Vrije inzending: le pr. J. v. Duin, 2e pr. Herm. Wessels, 3e pr. M. Dui- nevelde 4e pr. J. v. d. Meer. Tenslotte bood de voorzitter de burgemeester een mooi bouquet tul pen aan. E.H.B.O.-AVOND GAAT NIET DOOR Naar wij van de Rooms Katholieke Nationale E.H.B.O. te Rotterdam ver nemen, kan de E.H^.O.-avond die heden te Lisse gegeven zou worden, door omstandigheden geen doorgang vinden. Het is nog niet bekend of, en op welke datum de voorgenomen avond thans gehouden wordt. KATWIJK Woningbouw. Het arch.bur. Ver loop en v. d. Meij hebben namens de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten te Assen het bouwen van 20 woningen aan de Zwaluwstraat in voorbe reiding. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanrijding. Een achtjarige rol schaatser, die onvoldoende op het verkeer lette, werd op de Valken- burgseweg door een motorrijder aan gereden en door die aanrijding ernstig aan een der benen gewond, zodat overbrenging naar het Academisch ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Na behandeling kon hij echter weer huiswaarts gebracht worden. VOORSCHOTEN GROOT SUCCES VAN ERWTENSOEPACTIE. Ten bate van de hulp aan vluch telingen zijn in Voorschoten zater dag 3500 liter erwtensoep en 2700 knakworstjes aan de man gebracht. De federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening had ook dit jaar de organisatie van deze actie en om acht uur 's morgens rukten een achttal vrachtwagens, afgestaan door de plaatselijke industrie, met een groot aantal dames uit om de soep en de worst rond te brengen en bij na iedereen had om één uur de be stelling in huis. De soep, de nacht daarvoor door koks van de Konink lijke Marine gekookt, was buitenge woon goed en hoewel er 3100 liter besteld was had men toch maar 3500 liter gekookt. Tegen één uur was men uitverkocht, maar een zijde van de Wijngaardenlaan was toen nog niet voorzien. Na enige moeite slaag den de organisatoren er in vanuit Leiden nog een vijftig liter soep te laten komen, waardoor alle klanten tevreden gesteld werden. De soep werd verkocht tegen de schaopelijke prijs van 75 cent per liter, de netto opbrengst van de actie is nog niet bekend maar wordt geschat op 1500 a 1600 gulden. Honden, die bij Russische expe rimenten 96 km de ether in zijn ge schoten, zijn zonder nadelige gevol gen weer op de begane grond terug gekeerd, aldus deelt het Russische blad „Trud" mee. Zij waren in een airconditioned hutje in de raket gezet en op hun tocht voordurend gecon troleerd. In België zijn de door de hevige regenval gezwollen rivieren op vele plaatsen buiten hun oevers getreden. De door krachtige winden voortge- zweepte rivieren overstromen de vel den. Het verkeer op de Belgische ri vieren ligt al twee dagen bijna volko men stil. Duikers zijn eraan begonnen Na 37 dagen te hebben gewacht op toestemming om de wrakken te bergen van de Edgar Bonnet en de Aboukir, hebben de bergers van de Verenigde Naties gisteren vernomen dat de Egyptische marine begint met het opruimen van de explosieven uit de twee wrakken. Drie Egyptische kikvorsmannen zijn aan het werk getogen en van de snelheid waarmee zij werken hangt het af wanneer de bergers eindelijk zullen kunnen beginnen met het op ruimen van de laatste twee grote ob stakels. Op 10 januari verzocht generaal Wheeler de Egyptische regering voor de eerste maal toestemming om aan het werk te gaan. Toen hij vorige volgde. week nog altijd geen toestemming had gekregen, wees hij erop dat er geen sprake van zou kunnen zijn dat het kanaal op 10 maart voor kleine schepen bevaarbaar zou kunnen zijn wanneer er niet onmiddellijk kon worden begonnen met het uit de weg ruimen van de sleepboot Edgar Bon net en het fregat Aboukir. Gisteren heeft Wheeler eindelijk te horen gekregen dat er toestem ming zal worden gegeven zodra de duikers van de Egyptische marine de munitie uit de wrakken hebben ge haald. Voor heel kleine schepen leveren de twee wrakken geen beletsel op. Gisteren is de Egyptische vrachtboot Ramses, een scheepje van ruim drie honderd ton, het kanaal in zijn hele lengte doorgevaren. Het was het eer ste schip sinds het begin van de vijandelijkheden dat dit volbracht. Een tankbootje van dezelfde grootte Plan van Kroestsjef De Sowjet-Unie zal dit jaar met een massaal plan voor de spreiding van de industrie beginnen, waardoor uiteindelijk onafhankelijke economi sche gebieden worden gevormd, die zich over haar gehele uitgebreide ge bied zullen nltstrekken. Dit Ml de Sowjet-Unie ongetwijfeld minder kwetsbaar maken voor atoomaan- vallen. Het plan werd voorgesteld in een rapport van de eerste secretaris der communistische partij, Kroestsjef, op de voltallige bijeenkomst van het centrale partijcomité, welke vorige week is gehouden. Koningin Elizabeth II van Groot- Brittannië is zaterdag in Portugal herenigd met haar gemaal, de her tog van Edinburg, die zij vier maan den niet gezien had. De koningin was uit Londen naar Lissabon gevlogen. De hertog was aan boord van het jacht „Brittannia" waarmede hij een wereldreis van 25.000 mijl heeft gemaakt, naar Setu- bal gekomen en vandaar per auto naar Lissabon gereden. De hertog begroette zijn echtgenote in het vliegtuig van de koningin, waarvan de gordijnen discreet geslo ten waren. Het stralende gelaat van de vorstin en de gelukkige glimlach van de her tog weerspraken duidelijk de ge ruchten over een verwijdering tussen het Britse vorstenpaar. De koningin en haar gemaal brach ten het weekeinde aan boord van de „Brittannia" door. Vandaag begint hun officieel bezoek aan Portugal, dat vier dagen zal duren. Zeventig doden Bij een felle brand in een tehuis voor ouden van dagen te Warrenton in de Amerikaanse staat Missouri zijn zondag zeker 70 oude mensen om het leven gekomen. Slechts 82 van de meer dan 150 ouden van dagen in het huis zouden gered zijn. Toegesnelde burgers en brandweer lieden konden veel bewoners van het huis redden, doch zij konden niet verhinderen dat tientallen ouden van dagen in de vlammen om het leven kwamen. De brand is uitgebroken in een gang bij een slaapzaal op de eerste verdieping, waar een kerkdienst ge houden werd. Het gebouw was een week gele den nog geïnspecteerd en als rusthuis goedgekeurd. Russische politiek onveranderd Er zal als gevolg van de vervan ging van Sjepllof door Gromyko geen verandering komen in de Russische buitenlandse politiek zoals die door Sjepllof een paar dagen geleden is voorgelegd aan het Russische parle ment. Zowel Radio-Moskou als maar schalk Zhoekof, de Russische minis ter van defensie, hebben zaterdag verklaringen van deze strekking af gelegd. Gromyko is ondertussen rustig aan het werk getogen. Kroestsjef zei, dat het plan in hat midden van de zomer gereed moet zijr. ter goedkeuring door de Opper ste Sowjet (parlement). Het zal een grote stap vooruit z\jn in vergelijking met Stal ins plan, waarbij in de oor log de industrie naar het gebied ach ter de Oeral werd verplaatst in ver band met de inval der Duitsers. Naar verwachting zal elk econo misch gebied zichzelf kunnen be druipen wat betreft energie, mine ralen, voedsel, transport, technici en bestuur. Kroestsjef zei: „Industrieel beheer volgens het territoriale beginsel, ge baseerd op bepaalde economische ge bieden, zal leiden tot een beter ge bruik \-an de plaatselijke hulpbron nen bij de ontwikkeling van de in dustriële produktie, tot een radicale verbetering van de industriële spe cialisatie en tot samenwerking om meer plaatselijk initiatief te ontwik kelen, zowel bij de vergroting van de omvang van de industriële produktie als bij de verbetering van de doel matigheid van de industriële pro duktie". Lord Leslie Ilore-Belisha, BriU minister van Defensie in de dertiger jaren, is zaterdag te Rheims tijden» het uitspreken van een rede ten ge volge van een hersenbloeding ineen gezakt en korte tijd later overleden. Hij bracht een oezoek aan deze stad als leider van een parlementaire commissie. Hore-Belisha, de man, die het Brit se leger in „battle-dress" stak en tij dens zijn ministerschap van Trans port de Belisha-bakcns (verkeers lichten bij voetgangers-oversteek plaatsen) in Londen invoerde, is 63 jaar geworden. Hy heeft 22 jaar doorgebracht op de banken van het Lagerhuis. Toen Chamberlain uit München terugkeer de, had Hore-Belisha de leiding van de Britse herbewapeningspogingen, maar moest onder de felle kritiek van Churchill aftreden. In 1954 werd hy lid van het Hogerhuis Vijftig vluchtelingen verdronken Volgens in Djakarta ontvangen be richten zijn vijftig mensen, die uit hun door benden geteisterde dorpen in Zuid-Celebes waren gevlucht, ver dronken, toen het bootje, waarmee zij de tocht naar de vrijheid onder namen, tijdens een hevige storm om sloeg en zonk. De vluchtelingen waren scheep ge gaan in Madjena, dat de laatste da gen herhaaldelijk door gewapende benden werd overvallen. Tot dusver zyn slechte de stoffelijke overschot ten van een vrouw met een kind in de armen, en van een oude man aan gespoeld. Marktberichten ROTTERDAM, 18 febr. Vee. Aangevoerd 1799 stuks. Vette koeien en ossen 1063; varkens 736. Vette koeien le kw. 310324, 2e kw. 286 300, 3e kw. 274284; varkens le kw. 182, 2e kw. 180, 3e kw. 178. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, niet hoger in prijs, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer iets minder handel kalm, met dalende prijs en enkele prima's boven note ring, afloop traag. Uw slager weet, hoe U het lekkerste haché en Hongaarse goulash kunt klaarmaken. Hij heeft ge zorgd voor het juiste vlees tegen een aantrekkelijke prijs Enhij helpt U gratis aan het recept. UW SLAGER, UW ADVISEUR Publikatl* van da varenlgde slagari In Laidan en omstreken Hoe 't ook zij: <2 Fraai blank gepolijste open haard, mahoniecnif- fonnaire, inbouwbad, mooi eiken ladekastje met be slag, schilderstukken, groot vast kleed, zware getorste en Mechelse tafels, spira len. ledikanten, linnenpers W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Let op tel. 23261. 2 Tuinbouwzaden, gras zaden, bloemzaden, spa den. graven, panschoppen, rieken, stelen, asfalt, plas tic dakleer, ruberoid plak sel, golfplaten in div. ma ten, kruiwagens, vaten, enz .A. J. Hart wijk, Nieu we Beestenmarkt 7—9 Lei den, tel. 26627. 2 Stichting Studenten huisvesting zoekt voor ka mers en afwas, keurig meisje voor hele dagen, of twee meisjes voor halve dagen (één 's ochtends, an der 's middags). Aanmel den maandagavond tussen 89 u. of dinsdagmiddag tussen 45 uur. Nieuw ste eg 31. N.V. NEDERLANDSCHE ROTOGRAVURE MIJ voor spoedige indiensttreding voor de onder b. genoemde functie kan event, een gepensioneerde zetter in aanmerking komen die voor halve dagen wil werken. Mondelinge aanbiedingen worden ingewacht op dinsdagavond a.s. van 89 uur aan ons kantoor: Galgewater 22, Leiden. Ten kantore van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden kan geplaatst worden een Soil, te richten aan de afdeling Personeelszaken van bovengenoemde fabrieken, Langegracht 70, Leiden. Automobielbedrijf in de omgeving van Leiden vraagt een Zij die de Engelse en Duitse taal beheer sen en over ervaring beschikken, genie ten de voorkeur. Er wordt geboden een levenspositie, een goed salaris met alle sociale voorzieningen. Uitvoerige sollicitaties onder no. 272 Adv. Bur. „Rijnland", Leiden, J. de Wittstraat 35. iliips radio, type BX 410 en platenwisselaar merk Philipp in salonkast, beide als nieuw, samen f 265; ook afzonderlijk te koop. Te bevr. Rapenburg 84. 2 Moderne Singer hand- naaimachine in zeer goede staat, prijs 85.Inzink- bare Singer trapnaaima- chine, in zeer goede staat, prijs 125.Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. HOGE NUJZEN' SM7l8teo^So^16«MTI5«SU91,1701860410,0616,8416660 FBIJZEN VAN ƒ80.— v 1081 074 220 279 338 865 369 389 632 769 793 896 2043 083 124 167 177 201 217 230 242 836 360 407 437 523 580 618 814 960 3101 206 261 267 365 526 641 699 823 869 384 609 637 659 707 711 894 913 5004 202 343 403 585 609 717 786 809 998 «032 033 103 204 366 457 477 605 907 7000 '056 138 166 170 263 305 366 454 768 777 807 947 8039 131 174 200 272 461 515 631 717 749 825 976 9011 199 245 430 458 557 656 685 808 845 10108 134 146 274 392 514 530 548 644 671 683 721 812 898 11077 151 157 451 518 614 61» 710 793 853 12094 112 249 403 518 327 551 781 IS024 148 335 348 349 356 674 800 940 996 14008 102 169 172 196 388 874 15059 409 784 14072 177 396 399 403 447 462 491 492 671 954 925 21070 145 1 88 197 198 '238 801 332 394 443 467 591 614 691 739 773 894 932 949 NIETEN .ju 1040 225 249 267 271 291 309 329 444 482 487 533 556 559 563 575 592 686 700 706 744 748 768 781 813 817 818 850 855 878 907 933 938 943 964 2011 045 049 083 109 128 160 206 818 824 391 414 487 507 556 579 594 637 699 701 724 743 765 769 838 902 920 952 966 959 3007 023 035 140 141 142 144 156 158 177 188 214 234 283 299 318 388 396 428 431 454 496 499 517 556 560 566 606 610 661 685 703 729 791 925 962 990 4020 023 062 119 148 152 179 309 338 394 414 447 449 490 557 600 630 045 650 674 710 733 735 745 766 776 830 843 862 887 898 912 916 948 975 #039 065 111 136 163 165 188 199 217 252 270 374 400 407 418 456 476 528 S47 560 587 722 737 827 865 871 888 919 926 932 952 955 956 959 6'.123 035 122 183 202 221 236 245 249 256 282 344 349 370 371 338 397 401 428 445 455 484 496 497 516 524 599 607 620 682 684 697 705 709 710 764 771 824 845 866 883 920 981 7005 066 079 084 124 149 229 252 265 287 311 315 350 395 435 443 468 474 510 531 579 580 639 653 695 700 706 7l3 792 806 826 918 961 964 8003 013 058 065 108 109 146 206 215 220 229 231 306 320 852 853 391 444 516 549 613 621 684 718 731 763 767 788 790 800 819 850 895 909 918 923 990 8057 107 174 192 347 370 877 397 441 456 483 492 496 502 561 589 605 650 689 718 763 779 830 881 887 898 895 918 923 10029 080 136 151 167 174 189 246 253 294 296 298 303 370 387 412 444 445 450 491 519 542 622 649 673 675 735 754 760 775 776 798 807 869 903 910 926 969 983 998 11049 052 053 065 081 112 128 158 239 268 279 815 fis 134 490 513 609 636 673 892 693 718 731 797 780 791 814 818 849 800 972 12004 009 035 040 047 102 122 127 134 139 145 175 206 229 231 238 277 292 300 335 362 378 406 450 400 480 506 511 539 500 569 626 689 758 877 914 941 902 908 IA041 069 087 100 108 151 162 212 241 205 268 286 293 816 365 388 408 413 431 434 465 538 583 591 618 630 «41 723 743 750 780 815 810 857 865 941 950 998 14056 066 082 141 155 175 194 198 199 229 274 280 312 317 361 411 434 462 478 488 493 568 583 606 015 G21 683 765 820 845 850 860 884 889 923 957 979 15002 074 090 093 111 119 '209 249 250 302 298 305 311 393 460 514 522 543 555 565 567 584 600 611 619 081 686 701 710 725 736 789 826 869 893 895 934 943 950 951 16022 230 L 439 494 543 568 684 703 720 751 757 C. 795 838 858 864 873 877 801 905 920 040 17093 188 188 213 238 271 283 291 350 377 416 439 410 451 484 487 401 500 54U 548 596 033 038 664 009 098 7U3 720 744 74» 773 783 788 802 842 877 890 961 909 18007 025 035 036 040 057 106 115 131 133 149 157 208 211 280 324 351 384 390 424 488 442 404 467 489 505 509 529 545 604 610 622 638 669 689 709 712 718 723 725 747 752 804 654 883 921 941 944 980 096 19005 010 043 003 074 077 172 170 1Ö8 199 219 220 267 283 290 331 336 338 300 368 386 397 406 418 480 486 487 500 589 541 543 558 567 610 616 650 672 694 750 704 822 82» 837 855 857 870 927 »49 981 980 989 10015 082 116 144 147 157 173 193 210 229 273 278 296 302 841 367 876 410 508 512 538 577 579 604 609 020 624 641 702 710 745 748 752 837 848 874 875 894 902 948 210O6 020 062 073 081 100 108 113 140 908 222 248 260 274 284 320 345 360 887 407 474 482 526 528 537 585 621 037 650 859 756 761 766 776 791 830 873 902 927 939

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3