Engelse radio over Leiden en Hollandse polderland Groot Garoaval Een bekende schrijver maakte zwerftocht door vele dorpen Bedrijfschap voor de bloembollenhandel Acht jaar tegen „Gerrit de Stotteraar4 Zes van de tachtig inbraken kwamen ter sprake ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 In een serie van drie uitzendingen wijdt de B.B.C. te Londen in populaire vorm aandacht aan Nederland. Heel in het bijzonder krijgt westelijk en centraal Nederland een beurt. Dit gebeurt in de uitzending „Voyage into Holland" waarin de klankbeelden worden wereldkundig gemaakt welke het vorig jaar gedurende de maanden sept., okt„ en nov. in ons lage land aan de Noordzee werden opgenomen door de programmaleider van de B.B.C. de heer Francis Dillon. Voor de algehele productie van dit speciale en karakteristieke programma h t de bekende Engelse schrijver John Sey mour met zijn echtgenote Saily en hun dochtertje Jane gedurende drie maanden een zwerftocht gemaakt door midden Nederland met het doel Nederland en zijn volk te leren kennen zoals het leeft in werk en ver pozen, bij vreugde en dr.oefheid, kortom zoals het volk is in zijn werkelijk heid van alle dag. Met opzet heeft de heer Seymour hierbij de show-gebie den van Nederland, zoals Volendam enz. gemeden. ke kerkelijke liederen, tot slot waar van zij enkene delen uit een Mis heb ben vertolkt. De heer B. Volwater, firmant van de frma B. Volwater en Zoon aan de Langeweg 21 te Roelofarendsveen kon zijn wetenschap ontplooien over de werkzaamheden in en de betekenis van zijn groentenzouterij voor de binnen- en buitenlandse consumptie. De heer K. Dekker te Alphen aan den Rijn, Bilderdijkstraat 13 gaf in een van de zeer vele gesprekken, die hij o.a. heeft gevoerd over de land en tuinbouw en veehouderij in Ne derland, het doel van en de wijze waarop ruilverkavelingen hier tot stand worden gebracht, lucht aan zijn vaderlandsliefde. Het is bekend dat de heer Dekker in de jaren 19401945 niet werk loos heeft toegezien dat de bezetter ongehinderd zijn vernielend werk kon doen, ook is het geen geheim dat menig Engelse en Amerikaanse sol daat zich aan hem heeft verplicht doordat zij aan zijn bemiddeling het behoud van het leven danken. Meer dan één medaille, welke in het huis van de heer Dekker heel diep is weg geborgen, zijn van zijn goede houding in de bezettingsjaren de stille getui gen. En toen de heer Seymour op een der bijzondere donkere dagen voor het Hongaarse volk informeerde waarom de vlaggen in Nederland halfstok gingen, werd bij hem onmid dellijk weer wakker de natuur van de Nederlandse vrijheidsstrijder toen zijn land was bezet door een over weldiger, en verontwaardigd gaf hij uiting aan zijn gevoelens. De B.B.C. heeft van deze ontboeze ming van de heer Dekker met waar dering melding gemaakt. Mevr. Seymour wijdde in de uit zending op haar beurt met veel be wondering aandacht aan de Holland- Contact in Alphen aan de Rijn Het gezin Seymour heeft op zijn tocht geen gebruik gemaakt van ho tels of huisvesting bij vrienden en kennissen, maar zijn eigen gezins leven voortgezet aan boord van zijn jacht, een Hongaars schip dat Jenny III heet en afkomstig is uit de omge ving van Antwerpen. Het is een soort vissersschip dat thuis zou kunnen ho ren bij de vissers in ons Zeeland. Daarmee heeft het echtpaar het Ka naal overgestoken om ter hoogte van Walcheren de Nederlandse wateren op te varen. Het toeval wilde, dat het Engelse gezin op de Zuid-Hollandse meren in contact kwam met de heer K. Dek ker, technisch ambtenaar bij de cul tuurtechnische dienst van deze pro vincie, zijn echtgenote mevr. Truus Dekker-Frederiks en hun zoontjes, inwoners van Alphen aan den Rijn. En voor hen, die de échte Braban der Klaas Dekker kennen, zal het geen verwondering baren, dat er spoedig vriendschap werd gesloten en een vluchtige afspraak voor een volgende ontmoeting op Hollands wateren ook de familie Dekker is een verwoed liefhebber van de wa tersport was voldoende om een band te leggen tussen de wederzijdse families waarvan de Engelse schrijver en diens kunstzinnig aangelegde echt genote, die o.a. als illustrator in En geland een goede reputatie geniet voorziet o.a. de boeken van haar man van de nodige tekeningen weldra het nodige profijt zouden trekken. De heer Dekker werd spoedig ge waar met welke bedoelingen de En gelse vrienden in Nederland ver toefde en de heer Seymour leerde toen in enkele dagen dat hij op zijn tournee geen betere gids kon vinden dan de heer Dekker, die heel de pro vincie zowel geograpisch als volken kundig op zijn duim kent, in details naar maatschappelijke groeperingen ingedeeld, en die volkomen op de hoogte is van de belangrijkste histo rische bijzonderheden welke in deze provincie te vinden zijn. De heer Dekker heeft gulhartig en spontaan zijn medewerking verleend en voor de heer Seymour de nodige contacten gelegd met tal van perso nen en functionarissen in Delft en Leiden, Boskoop, Roelofarendsveen, Gouda, Oud Ade, Dordrecht, Amster dam, Utrecht, Vreeland enz. enz. Bij de gesprekken welke daarna plaats vonden heeft mevr. Seymour het ar tistieke van de bezienswaardigheden in deze gebieden voor haar rekening genomen en daarvan de nodige schetsjes gemaakt, want het ligt in de bedoeling van de familie om van wat ze hier gehoord en gezien en beleefd hebben, in de loop van dit jaar in Engeland een boek het licht te doen verschijnen. Het beknopte resultaat van hun ervaringen werd deels reeds door de B.B.C. uitgezonden, vorige week vrij dagavond en gisteravond. Beide uitzendingen handelden in hoofdzaak over Zuid Holland. Die van volgende week vrijdagavond zal de provincie Utrecht in het licht stellen. Wat Leiden betreft brachten zij een bezoek aan de wekelijkse vee markt, aan enkele markante plekjes in de stad, historische gebouwen en hofjes, molens, o.a. de houtzaagmo len „De Herder". Wat de molens en historische ge bouwen betreft wijdde men veel aan dacht o.a. aan Amsterdam met zijn grachten-complexen. In Delft werd een gesprek gevoerd met prof. dr. Thijssen van het waterloopkundig- station over het gigantische Delta plan van de Nederlandse waterbouw kundige ingenieurs. In Boskoop werd een bezoek ge bracht aan de vermaarde bloemen en plantentuinen en men besteedde veel aandacht aan de sierbloemen- kwekerijen. In Roelofarendsveen en omgeving maakte men studie van de tuinbouw- cultuur en in Noordwijk van de ruil verkavelingswerkzaamheden van het Langeveldprojeet. In Boskoop was het de heer Jan Spek, een boomkwe ker aan de Zijde nr. 157 die een vraaggesprek toestond aan de heren seymour en Dillon voor de uitzen ding. In Gouda viel die eer le beurt aan de heer Goedewagen, directeur van Goedewagen's Kon. Holl. Pijpen en Aardewerkfabrieken n.v. Het ge sprek ging natuurlijk over de ver maarde Goudse pijpen en keramiek. Van de stad trok men weer naar het platteland. In Oud Ade was de familie A. van der Poel, Leidseweg 32 uitverkoren om haar stem via de B.B.C. te laten horen en wel in een heel speciale vorm. De van groot tot klein zeer muz:kale familie zong voor de handopname enkele specifiek Hol landse alsmede een aantal katholie- se molens van Leiden en omgeving, aan de historische monumenten van Zuid-Holland en van Amsterdam, de Amsterdamse draaiorgels en de Hol landse liedjes welke door de hoofd stedelijke jeugd op de straten werd gezongen. In Amsterdam werd voorts o.m. nog geïnterviewd de beroemde dia mantslijper en diamantair S. Asscher. Na hem kreeg een Amsterdams café houder de gelegenheid om zijn bele venissen in het café-leven en het ver schil met die in Engeland te schetsen. Tot slot van de uitzending van gis. teravond zong een Utrechtse student de lof over Ameland. Na zijn bezoek aan Amsterdam is het Engels echtpaar de Vecht opge varen in de richting Utrecht. Onder weg heeft de Engelse schrijver en radio-reporter een ontmoeting gehad met een kunstsmid, die daar met zijn woonschip lag. Vol bewondering voor al hetgeen zij in Nederland hebben gezien, ge leerd en ervaren, te land en te water, inzonderheid ook vol lof voor Z*I schoonheid van het landschap en van de vele plassen en meren, verlieten deze Engelsen rijk aan wetenschap ons land om dit in hun vaderland, in woord, geschrift en beeld, onder de Engels sprekende volkeren te ver breiden en de lof te zingen van hun doelwit: Nederland. Thuis, op het werk, op reist Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumatische pijnen. Over de gisteren in Haarlem ge houden vergadering van het Bedrijf schap voor de Bloembollenhandel gesproken, het was dit keer snel be ken. Nauwelijks een uur nadat de heer Van Dam, de tweede voorzitter, die de niet aanwezige heer H. Hylke- ma verving, de bijeenkomst had ge opend, was men al aan de rondvraag toe. De agenda vermeldde dan ook niet zo veel daverende dingen: de vaststelling van diverse verordenin gen, die op enkele kleine wijzigingen na werden goedgekeurd. Er was al leen een spannend moment, toen de heer Steenvoorden even de agenda deagenda liet en vroeg waarom er over diver.se dingen toch beslist in geheime vergaderingen gesproken moet worden. Hij deelde gelijk als pikante bijzonderheid maar mede, dat na afloop van deze bijeenkomst weer een geheime vergadering zou worden gehouden over een brief, met een dreigement van dr. Verhage, de voor zitter van het Produktschap voor Siergewassen, dat men naar zijn pij pen zou hebben te dansen.... Jam mer genoeg greep voorz. Van Dam heel gauw in met de opmerking, dat dit punt niet op de agenda stond De heer Van Dam had in zijn ope ningswoord enkele behartigenswaar dige dingen gezegd. En wel in het bij zonder over de nieuwe minimum exportprijzen, waarover enkele maan den geleden zo'n deining is ontstaan. De heer Van Dam zei o.m. dat men het afgelopen jaar besluiten had ge nomen, waarvan men de gevolgen nog niet kan overzien. Als men ech ter maatregelen in het leven roept, dan moet men zich daar ook aan hou den. Er is toch al veel wantrouwen in het vak. Is dat gewettigd? Ik neem aan vqn niet, zo zei spr. Maar als men nu hoort dat de reizigers, die nu in het buitenland zijn, de vastgestelde minimumexportprijzen met de meeste hoogachting negeren, omdat men vindt dat ze te hoog zijn, dan heeft men niet veel aan een vaststelling. Men heeft deze prijzen in het leven geroepen met de motivering dat een optrekking der prijzen noodzakelijk was voor de rust op de buitenlandse markt. „Nu gaan we deze mooi aan geklede pop weer ontkleden", zo zei de heer Van Dam letterlijk. „En dat zal er niet toe bijdragen dat het ver trouwen in het vak groter wordt". De agenda vermeldde verder het voorstel voor een bijdrage aan het personeel inzake de A.O.W. de 5 6/10 vaststelling der verordening ver- koops-, leverings- cn betalingsvoor waarden in de bloembollenhandel, waarin men op verzoek van de K.V. O.B. enkele kleine wijzigingen in aanbracht en toen men dan het punt behandelde, waarin sprake was van kortingen aan buitenlandse afnemers, kwam de heer Steenvoorden met de opmerking, waarom destijds over dit punt in een geheime vergadering was gesproken. En waarom moeten we nu na afloop van deze vergadering weer in een besloten zitting gaan spreken over een brief met een dreigement van dr. Verhage. De heer Van Dam maakte de heer Steenvoorden er snel op attent, dat dit punt niet aan de orde was. Bij de rondvraag was gelegenheid hierop nader in te gaan. Door de rest van de agenda was men ook vlot heen en de eerste die het woord vroeg bij de rondvraag wasde heer Steenvoorden. Hij vond dat men slechts bij hoge uitzon dering in het geheim moet vergade ren. Nu had, met dit kortingsvraag- stuk, het vak moeten weten welke mensen zo graag kortingen geven. Door zo veel dingen niet aan de open baarheid prijs te geven, maakt men er een „dood" bedrijfschap van. De heer Van Dam zei, dat dit de gang van zaken is in de P.B.O. Eerst een besloten vergadering, dan ter visie leggen en dan een openbare vergade ring, waarin men niet behoeft te zwij gen over de dingen die tijdens de be sloten vergadering naar voren zijn gekomen. De heer Freriks zou ook zo veel mogelijk in het openbaar verga deren. Dezelfde spr. voerde nog aan, dat het beleid van de P.B.O. moet worden aangegeven door de vrije or ganisaties, maar de leden van de vrije organisaties laten te veel aan de P.B.O. over. Hierna sloot de heer Van Dam de vergadering, maar verzocht de leden nog even te blijven zitten. Om de brief van dr. Verhage te be handelen Vragen over Haagse steekpenningenzaak Het Tweede Kamerlid mr. D. C. Berkhouwer heeft aan de ministers van Oorlog en Justitie vragen gesteld over de in Den Haag deels militair- rechterlijke deels volgens het Wet boek van Strafrecht vervolgde straf, zaak terzake van het gegeven en aan nemen van steekpenningen. De heer Berkhouwer vraagt of de ministers hebben kennisgenomen van de zeer uiteenlopende behandeling, die de twee verdachten in deze zaak hebben ondervonden. Het voorlopig arrest van de bur ger-verdachte in deze zaak is ge schorst, terwijl de tweede verdachte, de majoor K., officier van de Kon. Landmacht, naar verluidt reeds ge ruime tijd in strenge afzondering in voorlopig arrest is gedetineerd. De heer Berkhouwer informeert naar de oorzaken van het verschil in behandeling en hij vraagt of het juist is dat de majoor K., zich niet mag doen bijstaan door een rechtsgeleerd raadsman. Als dit het geval is, aldus vragen steller ,is de militaire strafprocedure te dezen dan niet verouderd? Bungalowdorp voor oorlogsgewonden De minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, heeft gistermorgen de eer. ste steen gelegd voor een bungalow dorp voor ernstig invalide militaire oorlogsslachtoffers, de dwarslaessies. Dat zijn mensen, die door verwon dingen aan de rug gedeeltelijk ver lamd zijn, maar benen en armen (en hoofd) nog goed kunnen gebruiken. De plechtigheid werd bijgewoond door de commissaris van de Konin gin in de provincie Utrecht, mr. C Th. E. Graaf van Lynden van San denburg, en de burgemeester van Doorn. Voor de steenlegging werd een rede uitgesproken door mr. W. Ch. J. M. van Lanschot, voorzitter van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers, de bond op initiatief waarvan dit woonoord tot stand komt. De heer Van Lanschot zette in deze toespraak uiteen, dat de totstandko ming van dit woonoord het belang rijkste programmapunt van de bond is geworden. OUD-MINISTER BEYEN COMMIS SARIS „ROTTERDAMSE BANK' In de algemene vergadering van aandeelhouders van de Rotterdamse Bank, is als commissaris benoemd, mr. J. W. Beyen, oud-minister van buitenlandse zaken. Herbenoemd werden de heren mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophahdel en Fabrie ken voor Rotterdam en de heer W. N. H. van der Vorm. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 10 procent. Een aantal benoemingen werd voorts bekrachtigd. Eén man wint het van 11 voetballers „GUYS AND DOLLS". De film „Guys an Dolls", die na keuring en herkeuring en ook na keuring in gewijzigde versie door de Nederlandse commissie voor de film keuring tot driemaal toe voor openba re vertoningen is verboden wegens kwalificatie „in strijd met de goede zeden", zal opnieuw voor herkeuring worden aangeboden. In haar eerste keuringsrapport zegt de commissie, dat het werk van het Leger des Heils (de in de film ingestelde missie „Redt een ziel" is daarmee te vereenzelvigen) hier mis bruikt wordt voor „het opvoeren van kolderachtige taferelen en op die wijze belachelijk wordt gemaakt". Ook na een derde "keuring van de film, waaruit toen enkele scènes wa ren geknipt, blijft de nieuwe commissie van oordeel, dat de geest van de film niet is veranderd. De filmmaatschappij blijft er op wijzen, dat het Leger des Heils, waar ook ter wereld, geen bezwaar heeft I C. Burggraaf gemaakt tegeft de film. 78.000. De later zo beroemd geworden En rico Castelli begon zijn eerste jong leurs-optreden in een tweedehands voetbaltenue. Hij mocht invallen voor een zieke. Het circuspubliek, teleurgesteld over de programma- verandering, ontving hem met een ijzige stilte. Enrico jongleerde of z'n leven er van afhing: vier ballen, vijf ballen, zes ballen. Er kwam een zwak applaus. Maar toen wer den het er zeven, acht, negen. En eindelijk cirkelden ook de ringen mee. Op dat moment deed een or kaan van geestdrift het circus schudden. Een ontelbaar aantal ma len riep men hem terug, er was slechts één gesprek na afloop', de jongleur. Later, aan het slot van zijn nummer, herschiep Castelli de piste in een voetbalveld. Hij liet een doel van normale afmetingen oprichten en nodigde al wie voet ballen kon onder de toeschouwers uit om zich met hem te meten, allen tegen écn. Dat werd altijd weer een uitzonder lijke krachtmeting, waarbij tien. elf man, waaronder vaak spelers van naam, vergeefs het doel verdedig den tegen Casteli's razendsnelle aan vallen, waarbij hij de bal met voe«' ten en hoofd te.kens weer door het kluwen van tegenstanders heen in het doel wist te mikken!. Teleurstellingen en successen van 's werelds grootste artiesten volgen elkear op in de boeiende reeks ver halen van „De Bonte Droom van het Circus", geschreven door de cir- cuskenners bij uitstek J. van Dove- ren en Ered. Thomas, geïllustreerd met talloze leuke pentekeningen. Voor slechts f 2.j0 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of per brief (kaart) bestel len bij het Kantoor „Roomboteral- bum", Postbus 47, Den Haag. Ver meld vooral duidelijk u\. naam en volledig adres. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, onder rembours. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. (Natuurlijk ook op koelhuisboter). Neem een pakje extra voor de zon dag! Advertentie. HAAGSE SCHOUW Afsluitboom door trein versplinterd Op de sedert korte tijd van een z.g. automatische beveiliging voorziene spoorwegovergang van de Ned. Spoor wegen nabij de Grote Vink, gebeurde gistermiddag, te omstreeks 13.30 uur, een verkeersongeval, dat nog bijzon der goed afliep. De 32-jarige M. N. S. uit Berkel en Rodenrijs, die met een grote vracht auto op de Rijndijk reed, komende vanaf het kruispunt Het Haagse Schouw, bemerkte eerste op het al lerlaatste moment, dat de z.g. „halve afsluitbomen" in dalende beweging kwamen en het rode knipperlicht was ontstoken. Hierdoor kwam een van de afsluitbomen in aanraking met de laadbak van de vrachtauto, tenge volge waarvan deze werd verbogen en in de richting van de spoorbaan werd gewrongen. Onmiddellijk nadat de verschrikte chauffeur de overweg was over gere de, denderde de trein met een snel heid van plm. 120 km. per uur voorbij. De naar binnen gebogen afsluitboom werd door deze trein versplinterd, doch wonder boven wonder deden zich verder geen persoonlijke onge vallen voor. De trein had plm. 20 min. vertraging. Behoudens de schade aan de overweg bleef de verdere schade beperkt. 23 FEBRUARI. IN „TRESLONG". HILLEGOM. Vraagt inlichtingen. Tel. 02520—$347. (Advertentie). VOORSCHOTEN Rheumabestrijding. De Rheuma. bestrijding, die de laatste jaren met kracht ter hand is genomen, heeft reeds enkele malen geld geput uit landelijke collectes. Ook in Voorscho ten wordt voor dit sympathieke doel weer een collecte georganiseerd en v/el in de week van 18 tot 23 febr. a.s. Zondagsdienst doktoren. Geduren de dit weekeinde, dat is van zaterdag middag 12 uur tot maandagochtend 8 uur, wordt de dienst der doktoren voor spoedeisende gevallen door dok ter F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493 waargenomen; voor wijk verpleegster: Gezondsheidseentrum, tel. 2177. VALKENBURG Bouw christelijk militair tehuis. Door het arch.-bureau Donkelaar BodegravenVroman te Woerden is namens de Kon. Mil. Bond „Pro Re- ge" te Utrecht het bouwen van een Chr.^Mil. tehuis gegund aan de fa. Éta Woerden voor Slachtoffer van de pers Acht jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. W. Tonckens, geëist tegen de in de hoofdstad en daarbui ten onder de naam „Gerrit de Stot teraar" bekende 37-jarige chauffeur G. C. B. Aan deze in- en uitbreker waren slechts zes van de, naar de officier schatte, ongeveer tachtig door hem in het afgelopen jaar ge pleegde inbraken ten laste gelegd. Samen met hem stond terecht zijn 23-jarige halfbroer C. S. van beroep kok, die zijn familielid bij enkele in braken had geholpen. Tegen hem els- te de officier anderhalf jaar gevan genisstraf. „Twintig jaar lang heeft B. zich in de onderwereld niet onbetuigd ge laten. Er zijn hem voorwaardelijke straffen opgelegd en hij is voorwaar delijk in vrijheid gesteld. Iedere keer weer heeft de rechtbank het met hem geprobeerd. Maar de man is de ge vangenis nog niet uit of hij begint weer. Een zeer lange vrijheidsstraf is de enige mogelijkheid om hem tot endere inzichten te brengen", aldus motiveerde de officier zijn hoge eis. Besteelt géén arme mensen. Ter zitting bleek dat „Gerrit de Stotteraar" in de loop van 1956 een enorme garderobe had aangelegd. De kledingstukken, gouden ringen, hor loges, kettingen en andere kostbare voorwerpen stapelden zich op in de speciaal door hem gehuurde opslag kamertjes. „Er zijn arme mensen, waar ik niets wegnam", verweerde zich de verdachte, doch de officier interumpeerde „en dat geval in de Eerste Oosterparkstraat dan, waar je het enige goede pak van de bewoner wegnam?" De inbreker werkte syste matisch van huis tot huis. In Amster. dam-zuid, -oost, Buss urn en Badhoe vedorp en Halfweg. Sommige daar weggenomen goederen verkocht hij. In die dagen reed hij in 'n auto rond. „Die had ik nodig om werk te zoe ken", verklaarde B. Geruime tijd ge noot hij ondersteuning van sociale zaken. Deuren dicht. De behandeling van het persoons dossier van B. geschiedde achter ge sloten deuren. Herhaaldelijk gebeur de het dat de verdachte bij de open bare behandeling op bepaalde vragen antwoordde: „dat kan ik straks pas, wanneer de deuren dicht zijn, ver tellen", hetgeen één der rechters de opmerking ontlokte „waarom moet nu overal bij gezegd worden: bewaar maar tot straks?" ,,Bij een vorige rechtzaak heeft u gezegd: „geeft u mij nog één kans, ik zal bewijzen dat ik ook anders kan", hield de president, mr. J. Knot tenbelt, B. voor. „Die woorden heb ik nooit gesproken", luidde het ant woord van de verdachte. De presi dent bladerde in zijn dossiers: „Dat is waar. U beseft natuurlijk zelf ook wel dat een dergelijke valse retoriek niet in uw mond zou passen". Dupe van de pers. „Deze man is de dupe geworden van de pers, die publiciteit gaf aan zijn spraakgebrek zo schilderde de verdediger van „Gerrit de Stotteraar" mr. R. J. C. Cornegoor, zijn ciënt. De raadsman pleitte een straf niet langer dan vier jaar. „Voor B. staan vier jaar gelijk met acht jaar. Hij breekt niet voor niets zq vaak uit". De verdediger van B.'s halfbroer, mr. E. A, M. Santen, vroeg de recht bank zijn cliënt een gecombineerde straf op te leggen. De rechtbank zal in beide zaken over veertien dagen uitspraak doen. BROMFIETSER DOOR GOEDEREN TREIN GEGREPEN. Op een onbev/aakte overwe^ in de spoorlijn DierenSoeren is vanmor gen om kwart over elf een bromfiet ser gegrepen door de elektrische lo comotief van een goederentrein en om het leven gekomen. De man reed achter een auto, die nog juist voor de trein de overweg passeerde. Zijn identiteit staat nog niet vast. KATWIJK BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot de bouw van een Militair Tehuis aan de Tulpstraat, kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie B. nr 4987. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 22 februari a.s. in de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie). KATWIJK Bouw 24 woningen aanbesteed. Door het arch.-bureau en ir. W. II. Verschoor te Rijswijk is namens de Katwijkse Bouwvereniging onder hands aanbesteed: het bouwen van 24 woningen aan de Karei Doorman- laan. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: W. Ouwehand 372.500; Aann. Bedrijf Van Duyn 371.000; A. de Waard 370.400; fo Verdoes cn Vooys 368.650, alle te Katwijk. De gunning is aangehouden. De doktersdiensten De dokteasdiensten te Katwijk wor den dit week-einde waargenomen door dokter K. Slfigmolen, Zeeweg 23 te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Aanleg recreatieterrein. Onder architectuur van gemeentewerken wordt door de Nederlandse Hcide- Maatschappij te Arnhem een recrea tie-terrein aangelegd in de Zuiddui nen; de totale kosten bedragen 42.000.—. KATWIJK AAN DFN RIJN Doktersdienstcn. De dokters diensten worden voor de patiënten van de doktoren Bergman, E. E. van der I^an en H. M. Hueting, voor Katwijk-Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, telef. 2810. Militair tehuis. In verband met de aanwezigheid in de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld en van pl.m. 2000 militairen bestond al en kele maanden het plan bij Pro Rege hier een Militair Tehuis te bouwen. Aanvankelijk was het plan langs de zanderij vaart aan de Wassenaarse- weg. Thans is echter tussen de Tulp straat en Wassenaarseweg hiervoor Rijksgoedkeuring verkregen en aan gezien de plannen en tekeningen reeds lang gereed zijn, kan verwacht worden dat binnen betrekkelijk kor te tijd niet de aanvang van de bouw een begin zal worden gemaakt, zodat het werken van het bestuur van e afdeling met succes is bekroond. 0EGSTGEEST St. Deus Dedit hield een feestver- gadering. In het parochiehuis kwamen de leden van „St. Deus De dit" bijeen ter viering van het jaar lijks vastenavondfeest. De voorzitter van de feestcommis sie, de heer K. Hesseling, zette het doel van deze kleine doch eendrach tig samenwerkende vereniging uit een en wees op het nut, in een kath. vereniging, georganiseerd te zijn, waar op de eerste plaats de geestelij ke en tevens de stoffelijke belangen worden behartigd. Hierna hield de geest, adv., kap Grijpert, een causerie over „Geluk in de arbeid" en wel op zijn eigen gemoedelijke wijze. Een ensemble van 6 personen ver zorgde het muzikale gedeelte van de avond. Tussen de muzieknummers door gaf de humorist Godijn uit Hillegom enige nummers ten beste uit zijn uit gebreid repertoire en deed de aan wezigen meermalen schaterlachen. Een dankbaar app'aus had de heer Godijn bij het einde in ontvangst te nemen. De voorzitter van „St. Deus De dit", de heer J. Zandvliet, bracht dank aan de heren Hessink, Van der Voort en Koppen, 'die de feestcom missie hebben gevormd, voor hun werkzaamheden en genomen moeite. Ook dankte hij de leidster van het muziekensemble en bood haar bloe- tnen aan. Spr. honnte, dat deze avond ertoe mag biidragen, dat ook de laatste 2 pet. der arbeiders in hun organisatie zal worden opgenomen. SASSENHEIM Verbouwing. Door arch. R. de Vries te 's-Gravenhage is namens de heer R. v. d. Boot het verbouwen van een villa aan de Weth. Warnaarlaan onderhands gegund aan de fa. Lan- geveld en Co. te Lissc voor S 20.000.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9