Gemeenten hebben beschikking over ruime beurs gehad Zilveren broodmand voor minister Manshalt Goede Vrijdag-herdenking bleek te lang van duur „Comité waakzaamheid 1956" opgericht De komende voorjaarsbeurs Bedrijfspensioenfonds in de confectie-industrie Melkprijs ook afhankelijk van het eiwitgehalte Melkprijs op 40-41 cent De zaak tegen majoor K. De „glijdende werkweek en de zondagsviering Standpunt van kath. en prot. vakbeweging VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Tweede Kamer over financiële verhouding' Zij waren zuinig of minder zuinig Minister Hofstra (financiën) heeft gistermiddag in de Tweede Kamer over „borrelpraat" gesproken, toen hij het had over de uitgaven van de gemeenten. Het is niet wair wat er allemaal gezegd wordt, dat de regering van mening Is, dat de gemeenten het geld over de balk gooien. Er zijn veel zuinige, maar ook minder zuinige gemeenten en er zijn er zelfs bij die men zonder meer verkwistend kan noemen. De minister sprak deze woorden toen hij het wetsontwerp van de re gering tot wijziging van de finan ciële verhouding tussen rijk en ge meente en tussen rijk en provincie verdedigde. De bedoeling van dit wetsontwerp is een incidentele aan passing van de aandeel percentages ^n gemeenten en provincies, resp. uit het gemeentefonds en het pro vinciefonds aan de gewijzigde om standigheden. Het debet liep over de vraag welke aanpassing nodig is ten gevolge van de belastingverlaging van 1955. De regering stelde voor het aandeelper- centage van gemeenten en provin- De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Mansholt heeft gistermiddag een zil veren broodmand gekregen van de Nederlandse vereniging van meelfa brikanten. Deze vereniging heeft een onder scheiding ingesteld, die jaarlijks zal worden aangeboden aan een Neder lander, die zich door zijn bijzondere verdienste op het gebied van de voed selvoorziening heeft onderscheiden. Minister Mansholt is de eerste aan wie de onderscheiding is toegekend. Op een ledenvergadering van de ver eniging van meelfabrikanten was men unaniem van mening, dat hij de eer ste moest zijn die deze onderscheiding verdient, zei de heer H. J. de Koster, voorzitter van de vereniging, gister middag in zijn toespraak tijdens ppn bijeenkomst in „De Witte Brug" te Den Haag. Nadat de voorzitter aan minister cies, zoals dit in 1955 voor de jaren 1955, 1956 en 1957 wa3 vastgesteld, te verhogen in verband met de be lastingverlaging van 1956 en voor 1957 weer op het oude peil te bren gen. „De gemeenten hebben in de laat ste ja-ren hun behoeften redelijk kunnen bevredigen", aldus de minis ter. Vergelijkt men de consumptieve uitgaven van het rijk over de jaren 1953 tot 1958 met die van de gemeen ten, dan blijkt, dat de uitgaven van het rijk in die periode met 16 pro cent zijn gestegen, en die van de ge meenten met 34 procent, du6 met meer dan het dubbele. Daaruit wilde de bewindsman nog niet concluderen, dat de gemeenten het te royaal hebben gehad, maar deze cijfers geven reden te veron derstellen, dat er bij de gemeenten een behoorlijke ruimte in de uitga ven is geweest. Ook als de gemeen ten geremd worden, zullen hun con sumptieve uitgaven altijd nog aan- j merkelijk boven die van het rijk liggen. Minister Struycken sprak over de verhouding rijk-provincie. Hij ver klaarde dat er In 1957 een bedrag van 57 miljoen ter beschikking komt voor het provinciefonds, ws-arooor de provincies wat meer armslag krijgen. De heer Gortzak (CPN) handhaaf de zijn amendementen, waarin hij vraagt de uitkeringspercentages te verhogen. Viering van de Goede Week THEE kin lidirttn wil zottin, Maar U moat op Mn ding littin: All U 't wirkilljk gold wilt doin Dan VAN NELLE'S Afternoon VAN NELLE'S THEE VAN NELLE KWALITEIT (Advertentie) Twintig intellectuelen en kunste naars hebben dezer dagen opgericht het „comité van waakzaamheid 1956". Het comité wil zich door middel van brochures en acties in het bijzonder richten tegen het communisme, zoals dat zich in Nederland en elders ma nifesteert. In een oproep zegt het comité van oordeel te zijn dat in Nederland on voldoende het gevaar wordt beseft van de openlijke of bedekte verde- diging onder intellectuelen en kun stenaars van ideologieën, die elemen- DOORTASTEND KIND VOORKWAM DRAMA. ^De doortastendheid van een zevcn- Mansholt de zilveren broodmand had jarige jongen heeft waarschijnlijk het overhandigd bracht de minister dank voor de onderscheiding, welke - zo als hfj zei ons te beurt is gevallen". De voorjaarsbeurs, de 68ste alge mene beurs die in Utrecht wordt ge organiseerd, zal dit jaar worden ge houden van 2 tot en met 11 april. Volgens de voorlopige gegevens zullen 23 landen met hun proaukten op deze commerciële manifestatie vertegenwoordigd zijn. De Beatrix- en Irenehal zullen we derom volledig door de collectieve inzendingen van de Nederlandse tex- tieljaarbeurs worden bezet. Onge veer 50 textielbedrijven zullen met hun nieuwe collectie verschijnen. De inrichting van de textielafdeling zal een andere vorm krijgen dan voor heen. Er wordt gestreefd naar een originele cn tevens praktische inde ling en uitvoering der stands. De parterre van het eerste en twee de Jaarbeursgeoouw wordt bij deze voorjaarsbeurs geheel in beslag ge nomen door de groep huishoudelijke verwarming- en kookapparatuur voor gas-, kolen- en olieverbruik. Door Hergroepering in deze expositieruim ten hebben verschillende exposanten de gelegenheid gekregen hun stand uit te breiden en bovendien was het mogelijk om op de plaatsen waar tot nu toe firma's uit andere branches stonden, enkele nieuwe deelnemers in de groep verwarmings. en kook apparatuur te huisvesten. Op het Croese'aanterrein worden de collectieve inzendingen uit elf landen, ondergebracht op de boven verdieping van de Julianahal. Op de begane grond zullen machines en werktuigen voor de metaalnijver heid geëxposeerd worden. De Margriethal is geheel gereser veerd voor de afdeling bouwmateria len. Vele firma's zullen met nieuwe artikelen en procedé's uitkomen. In de Bernhardhal zullen de Ne derlandse fabrieken van elektrische installaties exposeren. Voorts vinden de bezoekers daar o.a. een groep kunststofprodukten voor technische doeleinden, alsmede machines en apparaten voor de verwerking van kunststoffen. behoud betekend van twee kleine kinderen, woonachtig aan de Gerard Doustraat te Amersfoort. De Congregatie der Riten heeft enige nieuwe regelingen bekend ge maakt voor de viering van de Goede Week. Op 1 februari gaf de H. Vader hieraan zijn goedkeuring. De eerste regeling betreft alle plechtigheden van de Goede Week welke volgens de instructies van 16 novemiber 1955 zowel op plechtige j als op eenvoudige wijze gecelebreerd kunnen worden, d.w.z. door de cele brant, geassisteerd door een diaken of door de celebrant zonder assisten tie. Volgens de laatste bepalingen kan in de kerken waar geen diaken en subdiaken beschikbaar zijn, de ce lebrant zich laten assisteren door een riester. die dan de functie van dia ion vervult. De tweede nieuwe voorziening be treft de viering van de plechtigheden op Palmzondag, welke volgens de voorschriften van november 1955 al leen in de morgenuren mochten plaats hebben. Thans wordt aan de bis schoppen de bevoegdheid verleend de zegening en de paLmprocessie met de daarop volgende H. Mis naar de mid dag te verschuiven, maar dan alleen in die kerken, welke reeds toestem ming hebben tot avondmissen, doch -r onder voorwaarde, dat er voor deze «Preekt tenslotte ak h«r wem uit. breid tot het tijdvak van 12 tot 21 uur. De voorschriften van november _95ö luidden vervolgens, dat de Kruisverering door de gelovigen in dividueel tijdens de plechtigheid moest geschieden. In verband met het feit, dat dit onderdeel der Goede Vrijdagviering zeer veel tijd vergde, heeft de H. Congregatie der Riten thans bepaald, dat de celebrant na de verering door de priesters, het Kruis aan de gelo vigen toont en hen uitnodigt tot ge zamenlijke verering. Deze verkorting der Kruisverering is echter slechts toegestaan, wanneer er zeer vele gelovigen aan de plech tigheden deelnemen, doch het is aan to bevelen, dat iedere gelovige ge durende de dag het H. Kruis ver eert. Wat de Paaszaterdagviering betreft, wijzen de nieuwe regelingen er nog maals op, dat de bisschoppen bevoegd zijn het uur, dat de voorschriften van 1955 vastleggen, te vervroegen. De bisschoppen mogen van hun bevoegd heid slechts gebruik maken, wanneer dit beslist noodzakelijk blijkt. Congregatie der Riten Het Eerste Kamerlid de heer Geuze (CH) heeft minister Mansholt schrif telijk gevraagd of hij er kennis van- heeft genomen, dat kort geleden met mond- en klauwzeer besmet slacht vee uit Hongarije in Nederland is ingevoerd. Hij vraagt ter bescherming van onze veestapel de invoer van levend vet in Nederland onmiddellijk stop te zetten, mede gezien de mate van het voorkomen van mond- en klauwzeer in het buitenland, de omstandigheid, dat het vervoer van importvee veel al door besmette streken en met on voldoende te controleren transport middelen plaats vindt en het feit, dat de inenting van de Nederlandse vee stapel tegen mond- en klauwzeer nog een dsperiode van enige maar- ren van de familie O., toen hy plot seling een sissend geluid hoorde. Aanvankelijk besteedde hij er geen aandacht aan maar plotseling werden de twee kleinen onwel en vielen op de grond. Zonder zich een ogenblik te bedenken, rende de jongen naar huis om zijn moeder te waarschuwen. Het bleek dat een gasslang, die slecht bevestigd was, van de gas kraan was gegleden. KLEINE NALATIGHEID OORZAAK VAN ERNSTIG VERKEERS ONGEVAL. Het ongelnk te Rotterdam, waarbij op 29 januari J.l. een autobus met arbeiders op een groepje wachtende wielrijders inreed, van wie er twee om het leven kwamen, is vermoede lijk ontstaan door het ontbreken van een klein ringetje in de rem-instal- latie. Door gemis van het ringetje was een borgschroef een halve mllimeter afgesleten, waardooi de remmen op het bewuste ogenblik niet meer pak ten. Na de reparatie of controle van de remmen heeft men waarschijnlijk vergeten het bewuste ringetje weer in het mechanisme aan te brengen. HET VERKEER EISTE EEN DODE. Ter hoogte van de uitspanning „De Roskam" langs de Soestdijkse straat weg tussen Hilversum en Baarn is gistermiddag omstreeks een uur een personenauto met zeer grote snel heid op een tankauto gebotst. De bestuurder, een 35-jarige heer uit Amsterdam, verloor in de bocht da macht over zijn wagen. Met pvan inwendige kwetsuren werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij en kele uren later is overleden. Een 34- jarige mede-inzittende werd uit de wagen geslingerd en moest eveneens zwaar gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na de botsing vloog de auto tegen een boom en werd totaal vernield. De bestuurder van de tankauto liep slechts lichte verwondingen op. Kinderen tussen brandend stro Terwijl vier kinderen speelden in een oud kippenhok (dat tijdelijk ook voor de opslag van enige balen stro dienst deed) aan de Grachtweg te 7,1e rlkzee wierp plotseling een zevenja rig jongetje uit het gezin V. een bran dende lucifer op het stro. dat onmid- delliik vlam vatte en de uitgang ver sperde. Via het dak moesten de kinderen uit het brandende hok worden ge haald. Het tweejarig meisje V. was er het ergst aan toe, ze had levens?* vaarlijke brandwonden opgelopen. Ze is naar een ziekenhuis vervoerd. Haar zevenjarig broertje is even eens ernstig gewond. De andere twee kinderen kregen gee« noemenswaar ts ire rechten aantastan zoals vrij heid van godsdienst, van wereld- en maatschappijbeschouwing en van meningsuiting. Na de Sow jet-Russi sche onderdrukking van de op6tand in Hongarye in november jl. ia be sloten het genoemde comité in het leven te roepen voor allen die dit gevaar willen bestrijden. Ieder, die dit streven wil steunen, wordt opgeroepen zich aan te slui ten door zich als donateur of begun stiger op te geven. Secretaris is Max Nord, Rooaeveltlaan 193 huis, Am sterdam. De oproep is ondertekend door mr. F. Bordewyk, J. B. Broeksz, S. Car- miggelt, prof. dr. H. Dooyeweerd, prof. dr. P. Geyl, H. A. Gomperts, prof. dr. S. R. de Groot, J. J. Klant, K. Kuipers, prof. dr. G. E. Lange- meijer, prof. dr. R. A. J. van Lier, Max Nord, prof. dr. W. Pompe, prof. dr. L. J. Rogier, Mathieu Smedts. Paul Steenbergen, mr. A. Stempels, mr. A. H. van de Veen, prof. dr. N. R. A. Vroom. Voorzitter vam het comité is prof. diH. Dooyeweerd, vice-voorzitter prof. dr. P. GeyL avondmissen grote belangstelling be staat. Voorts is het geoorloofd de Palm- wijding in een andere kerk te doen plaats vinden en dan in processie naar elders te trekken. De derde voorziening betreft de plechtigheden op Witte Donderdag, die volgens de voorschriften van no vember 1955 tussen 17 en 20 uur ge celebreerd moesten worden. De tijds limiet is thans uitgebreid van 16 tot 21 uur. Voorts zal gedurende de ge hele dag de H. Communie aan de zieken gebracht worden. Voor de Goede Vrijdag is de tijd voor de Missa Praesanctificatorum van 15 tot 18 uur aanzienlijk uitge- WEGENWACHT IN DE BLOEMEN dat het voorgeschreven tijdstip voor Paaszaterdag in ieder geval gehand haafd blijft in de kathedralen en in de kapellen van kloosters. Salarissen leraren in de Tweede Kamer Mevr. FortanierDe Wit (VVD) heeft gistermiddag in de Tweede Ka mer een interpellatie aangevraagd over de salarissen van de leraren. Zij brengt deze interpellatie in ver band met de verhoging van de top salarissen der ambtenaren. De Tweede Kamer zal dinsdag a.s. over dit verzoek beslissen. De kappers gaan praten over tariefherziening De kapperspatroonsorganisaties zul len over enkele weken een algemeen oriënterend gesprek voeren op het departement van Economische Zaken betreffende doorberekening van de premie voor de ouderdoms-verzeke- ring en de drie procents loonsverho ging volgens de regeringsbeslissing van 19 maart 1956, in de tarieven en prijzen van het kappersbedrijf. Al eerder heeft de minister voor Economische Zaken, de heer Zijlstra, een prijsstop afgekondigd, die vrijwel algemeen door de kappersbedrijven is geëerbiedigd. Het verzamelen van cijfermateriaal door de kappersorganisaties levert nogal wat moeilijkheden op, omdat tarieven en prijzen sterk uiteen lo pen. Bij het gesprek met functiona rissen van het departement, zullen deze cijfers nader onder ogen worden genomen. Invoering per 1 juli? In de confectie-industrie is over eenstemming bereikt tussen werkge vers en werknemersorganisaties over de instelling van een bedrijfspensi oenfonds. Men hoopt, dat het fonds Het pensioen gaat in bij het berei ken van de 65-jarige leeftijd en zal voor de mannen maximaal 11.per week bedragen en voor de vrouwen 7.50. Deze maxima zijn bereikbaar na een diensttijd van 35 jaar. Het weduwenpensioen bedraagt 5.per week. ongeacht de dienst op 1 juli a.s. in werking zal kunnen i tijd in de bedrijfstak en het wezen Twaalf leden van het korps We genwacht van de Kon. Toeristenbond A.N.W.B. zijn vanmorgen in de bloe metjes gezet. Tegelijkertijd hebben hun vrouwen thuis ook een bloemen hulde ontvangen. Op deze Valentijndag, hebben de Nederlandse bloemisten in deze twaalf gele ridders van de weg het hele korps W.W. willen huldigen. Alle mannen ontvingen uit handen van lieftallige meisjes boeketten se- - - - ringen en tulpen. Hun motoren waren wezenveraokering 15 bedoeld) en voor met bloemstukken versierd en van de vrouwen 2. per week. De pre- achter een groot „centraal" bloem stuk bracht het hoofd van de Wegen wacht, de heer G. van Leeuwen dank voor de Valentijnhulde. treden. In het bedrijfspensioenfonds zul len worden opgenomen de manne lijke werknemers van 21 jaar en ouder en de vrouwelijke werknemers (ook gehuwde vrouwen) van 30 jaar en ouder, die vallen onder de C.A.O. voor de confectie-industrie met uit zondering van thuiswerk (st)ers. De vrouwelijke werknemers moeten bo vendien tenminste twee a-htereen- volgende jaren in de bedrijfstak heb ben gewerkt. De premie zal 2.70 voor de man nen bedraeen (waarvan 0.20 als tij delijke opslag voor de weduwen- en Advies Friese coöp. zuivelfabrieken De Bond van Coöperatieve Zuivel fabrieken in Friesland heeft de aan gesloten coöperaties geadviseerd voor de melk voortaan naar vetgehalte (een bepaald bedrag per procent vet) én naar eiwitgehalte (een bepaald bedrag per procent eiwit) te betalen. Dit is een historisch besluit, want tot nu toe wordt deze methode ner gens ter wereld toegepast. De uitbetaling alleen naar vetgehal te, zoals die tot nu toe geschiedde, was wel de beste methode waarover ^hilinkSh^Pne'nïlaaJn4romdat melk steld naar de twee* onbekenden, die weerstanden 'bestaan, heeft'men& een onbillijkheden aan vast omdat melk or,Valo ,„oVnn met evenveel vet verschillend eiwit gehalte kan hebben. Men beschikt thans over een goede onder bedreiging van een revolver roelle methode om het eiwitgehalte het ha2enpad kozen. bepalen. Inmiddels is duidelijk geworden Het Fries Rundvee-Stamboek, dat aldus het blad dat de verdwe- gedurende een lange reeks van jaren nen dossiers waarin majoor K. rap- Indien de regering zou besluiten het subsidie op melk te doen verval len, zal de prijs van een liter melk (thans 31 cent) vermoedelijk stijgen tot 40 k 41 cent per liter. In landbouwkringen wordt n.l. verwacht, dat de garantieprijs voor melk (het bedrag, dat de veehouder dus minstens moet ontvangen) voor de periode november 1956novem ber 1957 op 28,— per 100 kilogram van 3,7 of 3,8 percent vetgehalte zal komen te liggen. Voorts wordt ver wacht, dat de toeslag voor melk van de lichte gronden gebaseerd op kost- prijsverschillen, op 1.70 per 100 ki logram zal worden gehandhaafd. Verwacht wordt verder dat de al gemene verrekenprijs met de con sumptiemelkfabrieken, zoals gewoon lijk /2.hoger zal liggen en dus tot ƒ30.per 100 kilogram melk van gefixeerde zuivelwaarde zal stijgen. Indien de regering tegen het SER advies in het subsidie van gemid deld vier cent per liter handhaaft, wordt een straatprijs /an 36 tot 37 cent laagst mogelijk geacht. De verhoging van de garantieprijs zal voor iets meer dan de helft be rusten op natuurlijke prijsstijgingen. Het tweede deel zou het gevolg zijn van de „ruk aan de bel" van de geor ganiseerde landbouw. Ernstig bezorgd maakt men zich in landbouwkringen over het gerucht, dat in de bestedingsnota een blokke ring van een deel der in de garantie prijs voor melk en de toeslag op rogge (thans Z3.74 per 100 kilogram) le verdisconteren eigenaarslasten zal per T mie zal geheel door de werkgevers worden betaald. pensioen 1.per week. Volle we zen krijgen het dubbele. Dit wedu wen- en wezenpensioen is een tijde lijke uitkering, die alleen verstrekt zal worden tot de invoering van de wettelijke weduwen- en wezenverze kering. Na invoering daarvan zal het bedrijfspensioenfonds zich nader be raden over de vraag of er, zo ja, op welke wijze met het verstrekken van deze uitkeringen moet worden voort gegaan. Werknemers, die niet onder- de werkingssfeer van het bedrijfspensi oenfonds vallen, zullen zich vrijwil lig tegen een induele premie kun nen verzekeren („Trouw"). Haarlemmerliede bij Spaarnwoude Naar aanleiding van de grenswij zigingen die door de gemeenten Haarlem en Amsterdam aanhangig zijn gemaakt hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland overwogen of bij doorvoering van deze plannen Naar „De Telegraaf" mededeelt, is o ook de Haagse politie thans betrok- i het resterend gedeelte van "de ge- ken in de gebeurtenissen rondom de zaak tegen de majoor K., die eind no vember te Leiden door de marechaus see werd gearresteerd op de aanklacht steekpenningen te hebben aangeno men. Er wordt door de recherche van de residentie een scherp onderzoek inge- meente Haarlemmerliede en Spaarn woude voldoende bestaansrecht heeft. Waar indertijd van de zijde van deze gemeente zeer sterk op aanslui ting met Zwanenburg is aangedron gen is dit punt door Gedeputeerde Staten overwogen, doch aangezien men in Haarlem meent dat er grote enkele weken na de arrestatie van majoor K., de woning probeerden binnen te dringen, maar door mevr. nauw met de bond heeft samenge werkt bij het bestuderen van deze kwestie, overweegt ernstig om bin nenkort ook het eiwitgehalte van de melk te gaan registreren naast de an dere fokeigenschappen van het vee. port uitbracht over corrupte hande lingen van leger-autoriteiten, door toedoen van te goedertrouw optreden de functionarissen van de koninklijke marechaussee tijdens het vooronder zoek in het ongerede zijn geraakt. „Wij rijn ervan overtuigd, dat voor een groot gedeelte van onze Neder landse industrie de verkorte arbeids week in de toekomst een feit zal wor den. Daarbij zal echter het beginsel van de eerbiediging van de zondags heiliging niet mogen worden prijsge geven." Aldus luidt de mening van Ruim Zicht, het kaderblad van de Neder landse Katholieke Arbeidersbeweging, ten aanzien van het streven der in ternationale vakbeweging, waarbij neutrale en christelijke samengaan om de huidige arbeidsweek van 48 uren successievelijk terug te brengen tot 40 uren. Ruim Zicht staat op het standpunt, dat de katholieke vakbonden nu de technische mogelijkheden vooruit gaan en de arbeidsmethoden zich wijzigen, bij dit streven niet ten ach ter mogen blijven en waar mogelijk hun activiteiten op het bereiken van dit doel moeten richten. „Dat intussen deze doelstelling er een is, welke ten koste van alles mag worden nagestreefd, zouden wij niet zonder meer willen beamen. De ver korting van de arbeidsweek immers zal moeten dienen om ons werkende volk ook inderdaad gelukkiger te ma ken, gelukkiger in tijdelijke, maar Zo zal men van ons bezwaarlijk medewerking kunnen verwachten, in gevallen, waarin de verkorte arbeids week uitsluitend kan worden verwer kelijkt, door de invoering of verdere uitbreiding van ploegendienst, welke het noodzakelijk maken de zondags rust aan te tasten. Ruim Zicht erkent, dat in Neder land ook de andere dan confessioneel georiënteerde vakbonden zich in de regel gevoelig hebben getoond voor het argument der katholieke en pro testante vakbonden welke by herha ling hebben gewezen op de grote waarde, die men in hun kring aan de grootst mogelijke eerbiediging van de zondagsheiliging hecht. De reden, waarom het blad over dit onderwerp schrijft, vindt het in Duitsland, waar sinds enige maanden heftige discus sies rond de uitvoering van de glij dende werkweek gaande zijn. Aan de hand van de omstandighe den in Duitsland, concludeert het ka derblad, dat slechts in situaties, waar in het algemeen belang duidelijk spreekt, de vraag van de zondagsar- beid aan de orde kan komen. Stands- en vakorganisaties, aldus besluit Ruim Zicht, hebben ten aan zien van de eerbiediging der zondags heiliging een taak in het bijzonder de vakorganisatie voor zover zij bij gele genheid van onderhandelingen over de inhoud van collectieve erbeids- overeenkomsten en regelingen, als mede bij haar medewerking aan de produktievermeerdering, direct bij het hierboven gememoreerde vraag- amdere weg gezocht en het voorstel gedaan het na grenswijziging met Haarlem en Amsterdam resterend gedeelte der gemeente te voegen bij de gemeente Haarlemmermeer, met uitzondering van het buurtje bij Soaarndam dat dan hij Haarlem zou komen. Uit de besprekingen die Gedepu teerde Staten gehouden hebben met de colleges van b. en w. van Haar lemmermeer en Haarlemmerliede en Spaarnwoude is geen conclusie te trekken ten aanzien van de bereid heid tot samenvoeging. Gedeputeerde Staten hebben zich thans met een vertrouwelijk schrij ven tot de gemeenteraden gewend met verzoek zich vóór 1 april a.s. uit te spreken over deze samenvoeging. De gemeenteraad van Haarlemmer liede en Spaarnwoude zal daartoe in 13 maart a.s. in een ooenbare ver gadering tezamen komen. In de besloten raadsvergadering van 14 febr. heeft mej. mr. Ribbius- Peletier van Ge^eouteerde Stalen een toelichting op het voorstel gegeven. JN WELKE PWENTE HOREN WONINGZOEKENDEN THUIS? Het Tweede Kamerlid de heer Mae- nen heeft aan de minister van Maat schappelijk Werk gevraagd: is de mi nister niet van mening, dat door een aanvulling van de oo de woonruimte- wet gebaceerde richtlenen van 30 augustus 1947, of oo andere doeltref fende wijze, een oplossing moet wor den nagestreefd voor de rich bij her haling voordoende moe'lükheden, als gevolg van het feit, dat tucsen ge meentebesturen geen eenstemmig heid bestaat met betrekking tot het antwoord op de vraag in welke ge meente de woningzoekenden thuis horen? DAGBLAP-nrI>rr"rr~TTR WORDT PREDIKANT. De heer D. Broeren, directeur van „Het Rotterdams Dagblad" zal op zaterdag 16 febr. a.s. des middags te Ridderkerk ziin „preekvoorstel" hou den, ter afsluiting van ziin theolo gische studie. De heer Broeren, die 51 jaar oud is, begon met ziin theolo gische studie aan de rijksuniversiteit te Utrecht in 1953 en deed op 23 jan. j.l. ziin laatste* pvowon h(i H* kerke-

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8