DUINSTREEK RIJNSTREEK Scherp Huisbroeitentoonstelling in De Engel te Lisse VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 DF T.FTDFF COTTR AM7 PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Paulus Johannes Leo- nardus Maria z. van L. L. Apswoude en W. C. H. Assendelft; Petronella Appolonia Maria d. van N. A. Vester en W. J. v. d. Burg; Johannes Hen- ricus Maria z. van C. Spaan en M. Huibers: Annie Paulina d. van H. Kersloot en A. N. Boomhouwer; Leendert Lucien Jacobus z. van L. Loot en G. Visbeen; Sjieuwke Hessel z. van W. van der Maarl en Chr. Kempenaar; Gerrie Margaretha d. van W. Blok en D. F. Christiaans; Saskia d. van C. G. de Wit en H. C. Arbman; Abraham z. van A. Heijstek en J Rib; Edward Cornelis z. van J. Verhagen en M. Dekker; Bernadette Hendrika Maria d. van S. van der Tol en Th. J. A. M. Weterings; Cor nelia Maria d. van J. A. Kroon en H. M. van der Tol; Cornelia Anna Maria d. van J. P. W. Hartmanns cn Th. Hogenhout; George Christinus Matthias z. van A. L. Terwijn en M. M. Hart; Petrus z. van P. van Bode graven en P. C. A. Zegerman; Arie 7.. van C. Roos en .A. Voogt; Elisa beth Petronella Maria d. van J. A. van der Veldt en M. A Th. Gerrits; Jan z. van G. Groenewoud en M. Jansen; Wijnand z. van M. Hogen hout en J. C. S. Borgman. Ondertrouwd: Klaas Moenis 22 j. en Cornelia Adriana Slinger 21 j.; Henricus Petrus Otto 23 j. en Geer- truida Emika Apoelman 20 j.; Pieter Dirk Schuit 31 j. en Catharina Eli sabeth Spaargaren 31 j.; Arend van der Heiden 49 j. en Jennigje van 't Oever 49 i.; Hessel van der Meer 25 j. en Catharina Maria van Rees 23 j.; Wilhelmus Jacobus van der Velde 24 j. en Josephina Louisa Draaisma 22 j.; Jacobus van Wirdum 59 j. en Geertrmda den Dekker 57 j.; Hendrikus Jacobus Philippo 24 j. en Maria Vastenhout 21 j.; Gerrit Ne- derveld 25 j. en Maria Dekker 22 j. Getrouwd: Cornelis Moolhuiisen en Willy van Tienderen; Willem Nug- teren en Maria Willemina Claij; Jo hannes Hendricus Loogman en Jo hanna Geertruida Blesgraaf; Jan Ba zuin en Maria de Haan; Jacob Jan Verhoef en Johanna Terlouw; Wil lem Frederik van de Rotte en Tan netje de Graaf: Roelof Remmelts en Elisabeth van der Luit. HILLEGOM R.K. Middenstandsvereniging. Gisteravond hied de r.k. midden standsvereniging haar jaarlijkse feest avond in hotel „Flora". De voorzitter, de heer Fr. Out, opende de bijeen komst en ofschoon hij op leze avond nog verschillende personen miste, die hij hier graag gezien had, zou hij het toch prachtig vinden als de gewone maandelijkse bijeenkomsten een der gelijk aantal bezoekers zou tellen. Want ook op die vergaderingen zijn de dames welkom en het bestuur zorgt er voor, dat er dan voor allen iets te zien of te horen is, dat de be langstelling waard is. Daarna ging het gordijn open en werd door de r.k. toneelvereniging „Bennebroek" het blijspel „De man in burger" vertoond. Dit Amerikaans blijspel, in drie bedrijven, is feitelijk een niemendalletje, een grap. Het stul: werd goed gespeeld en al le vertolksters en spelers lieten zien, dat zij niet voor het eerst op de plan ken stonden. De dochter-echtgenote Florence Lanham (C. van Veen-Be- liën) heeft haar rol goed vervuld, maar de hoofdfiguur „De man in burger" domineerde teveel om de an deren „iets groots" te laten doen. Niettemin waren de bloemen, die de vier dames van de voorzitter na het spel ontvingen, verdiend en het har telijk applaus uit de zaal geldend voor allen. Na het toneelstuk, bleven de be zoekers nog geruime tijd gezellig bij een en band „The Big Four" verhoog de de gezelligheid met een goed num mer muziek. Geboren: Alida d. van G. A. Hoo- gerwerf en F. A. Moes; Gerardus Ja cobus Wilhelmus Maria z. van T. J. A. van der Wolf en J. P. Bakker; Martinus Theodorus z. van J. A. Heemskerk en C. Wilson. Ondertrouwd: J. J. M. Nijssen en S. M. van der Veldt; P. van Zeyl en G. S. Zandbergen; J. G. Langeveld en J. J. Mink; H. B. Mulstegen en J. F. Muller; L. A. J. Stroombergen en G. H. M. la Faber; C. P. van Rooden en A. M. Pijpers; C. Koster en G. Kok. Getrouwd: C. J. Veenman en T. P. B. Hulsebosch; J. G. van Leeuwen en C. J. de Groot; J. J. M. Nijssen en S. M. van der Veldt; P. Muller en E. Klinkhamer; J. A. M. Uitendaal en C. J. Heemskerk. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Op het vanwege de bot singen bekende kruispunt Molen wegWassenaarseweg kwamen twee luxe auto's met elkaar zodanig in botsing, dat beide aanmerkelijke schade opliepen maar de inzittenden kwamen er nogal goed af. De be stuurder van de achterrijdende wa gen bemerkte niet, dat zijn voorgan ger bij het kruispunt vaart vermin derde. De politie vergaderde. De Kat- wijkse Politie Schiet- en Sportver eniging hield in de trouwzaal van het gemeentehuis een contactavond waar ook aanwezig was burgemees ter H. Duiker en de heer A. Hollinga, chef van de vervoersdienst der N.Z. H.V.M., welke bijeenkomst stond onder leiding van voorzitter R. Ver kerk. Er werd o.m. een film ver toond verzorgd door de heer B. Kor- het afgelopen jaar bij de spaarbank, is ingelegd 3.802.441 en aan spaar- van politie toog op onderzoek uit en ders is terugbetaald 3.645.171. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes liep op tot 360 waardoor het aantal spaar ders vermeerderde tot 1960. SASSENHEIM Geboren: Frederikus v. van F. Hubers en A. Bol. Willem z. van W. Bos en F. Bisschop. Antonius Bartho- lomeus z. van A. L. Trossel en G. Th. Salman. Ondertrouwd: G. J. de Zwart 26 j. en P. S. C. Prins 21 j. Getrouwd: C. J. van der Eist "4 j. en E. van Egmond 57 j. N00RDWIJK Amateurfotograven hielden foto wedstrijd. Flinke belangstelling genoot de vergadering van de Vereni ging van Amateurfotografen Noord- wijk, welke gisteravond in hotel „Zee- rust" werd gehouden. Medegedeeld werd, dat de vereni ging een uitnodiging had ontvangen deel te nemen aan de internationale fototentoonstelling, welke onder aus piciën van de F.I.A.P. van 1-30 juni a.s. te Warschau wordt gehouden. Daarna ging men over tot het be oordelen van de ingezonden foto's van de maandelijkse wedstrijd. Het aantal inzendingen was ditmaal bij zonder groot en ook de kwaliteit van het materiaal beweegt zich steeds in stijgende lijn. Voor deze keer was het opgegeven net, getiteid „There is room for one I onderwerp „De mens en zijn arbeid". more" (Er kan nog meer bij) voLgd door enkele korte films. Het was een gezellige geanimeerde bij eenkomst voor de aanwezigen. Na een slotwoord door de voorzitter volgde sluiting. Dammen. K.D.C. hield haar 23ste ledenvergadering in „De Kroon", tevens afscheidsavond aan aan de heer en mevr. Fennis, gezien werp bracht de volgende uitslag: 1. het clublokaal verplaatst is naar de G. J. de Roos; 2. J. K. de Vries; 3. De winnaars bij de gevorderden waren: 1. E. J. Vink; 2. A. Caspers en 3. G. J. de Roos, terwijl bij de be ginners de lauweren werden toege deeld aan: 1. B. Kareis; 2. A. de Vries; 3. J. K. de Vries; 4. A. van Duijn; 5. C. Verloop; 6. P. van Bee- len en 7. C. van der Ham. De beoordeling van het vrije onder- POTLOOD en GEEST No. 531.Horizontaal: 1. zeehond, 3 arbcidseenheid, 5. bloeiwijze, 7. familielid, 9. voegwoord (Fr.), 10. adellijke titel, 11. familielid, 12. sta pelmeter (afk.), 14. opening ener fuik, 16. oude benaming voor liter, 17. voorzetsel. Verticaal: 1. bevroren dauw. 2. foei, 3. bjj woord, 4. opening, 6. bijb. figuur. 8. grove wollen stof, 9. zijtak Donau, 11. puistje, 13. insektie, 14. voorzetsel, 15. lengtemaat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. vacht. 6. rek, 7. eer, 8. dra, 9. Lea, 10. arend. Verticaal: 2. Alkmaar, 3. Heerlen, 4. trede. 5. kraan. zaal Rijnstraat. Het -openingswoord door de voorzitter was niet erg op timistisch, aangezien het verloop van een en ander wel iets anders had kunnen zijn. Het eerste en tweede tiental staan te laag genoteerd in de competitie van de L.D.D.B. hetgeen voor een groot deel te wijten is asn de slechte opkomst. H'ema vólgde de pr ij zenuitreiking. Bordenbezettm* lste klas 1ste prijs Jac. Freke, 2de prijs H. J. Koelewijn. 2de klas: J. Zwaan lste prijs, J. Slootweg 2de prijs. Voor het hoogste aantal pun ten behaald in de comoetitie lste klas 1. J. Heemskerk, 2de kl. J. C. v. Rijn. Een gongwedstn'id had tot uitsla? als winnaars: J. Slootweg en H. Klinkenberg. Hierna sluiting voor het laatst in De Kroon. LEIDSCHENDAM Pater Kees Vreeburg, van de paters van de H. Geest, die op 15 juli j.l. te Gemert tot priester werd gewijd en op 22 juli zijn plechtige H. Mis alhier opdroeg, zal zijn wens om naar de missielanden te vertrekken, spoedig in vervulling zien gaan. Reeds in de eerste helft van de volgende maand zal pater Vreeburg, die, eerst nog een vooropleiding in Parijs'heeft ge volgd, vertrekken naar de missie van Frans Kameroen en daar werkzaam zijn in het missiebisdom Dourné (West Afrika! meer speicaal in de missiestatie Mesamena dat is uitge strekt over dertig dorpen. Voor deze uitgestrekte missiepost zijn slechts 3 missionarissen beschikbaar zodat te verwachten is dat pater Vreebrug een druk arbeidsveld tegemoet gaat. Zondag a.s. zal de pater onder alle H. Missen afscheid nemen van Leid- schendams parochianen. Goed spaarjaar Boerenleenbank. Uit de door de boerenleenbank ver strekte gegevens blijkt dat gedurende pers; 6. P. van Beelen; 7. A. de Vries; E. J. Vink; 4. A. KareLs; 5. A. Cas- 8. C. van der Ham en 9. A. van Duijn. Het verplichte onderwerp voor de vergadering van 13 maart a.s. is „Nat". Waarschijnlijk zal een specia list op fotogebied in deze vergadering een causerie houden. Zeer geslaagd jaarfeest. In „De Beurs" vierden de biljartvereniging „De Beurs" en de klaverjasvereniging „Tot Ons Genoegen" gezamenlijk een gezellig jaarfeest. De penningmeester, de heer C. J. Vink, opende deze avond bij afwezigheid van de voorzitter. Hij waren weggehaald. Een brigadier trof op de Bronckhorststraat twee 14-jarige knapen aan, die lustig op de vermiste brommer rondtoerden. Zij werden in de kraag gepakt en mee genomen naar het bureau. Men voelde de joyriders danig aan de tand en al gauw kwam aan het licht, dat zij be hoorden tot een groepje jongelui, die regelmatig bij het Juvenaat, Royal en dergelijke gelegenheden, bromfietsen wegnamen en er ritjes op maakten naar Katwijk, Voorhout en Noord- wijkerhout. Het is duidelijk, dat dan uit de karretjes gehaald werd wat er in zat en dat dit gevaar opleverde voor het vertceer en voor de knapen zelf. De ouders konden na het verhoor hun zoons afhalen. De hoofdinspecteur van politie at tendeert het publiek er in dit ver band op, dat het in eigen belang is bromfietsen en rijwielen met een slot af te sluiten. Op of aan de openbare weg is dit ingevolge art. 17a der Alg. Politieverordening verplicht. Bloembollencultuur en onkruidbe- strijding. Dat B.B.C. een goede greep heeft gedaan met het uitschrij ven van de bijeenkomst, waarin be sproken zou worden het zeer actuele vraagstuk „de chemische bestrijding van het onkruid", bleek wel uit dc grote opkomst gisteravond in het „Hof van Holland", waarover de voorzitter, de heer J. C. v. d. Meer zijn vreugde uitsprak. Met genoegen konden bestuur en leden terugzien op het uitstekend geslaagde feest ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der afdeling. De directie van de Hobaho uit Lisse had het bestuur een voorzitters hamer aangeboden, een geste welke ten zeerste wordt gewaardeerd. Naar aanleiding van het besluit om met praalwagens deel te nemen aan het grote bloemencorso, in samenwerking met de afd. Warmond, Voorschoten, Katwijk en Wassenaar, was een veel belovend ontwerp gemaakt, hetwelk ter vergadering circuleerde. Gelde lijke bijdragen voor dit doel kunnen gestort worden op giro no. 141164 ten name van de heer Jos. de Moivj. Hierna verkreeg de heer A. de Zoete, vertegenwoordiger van de Agro Chemie het woord voor het houden van zijn inleiding over che mische bestrijding van het onkru.d in de bloembollenteelt. Spr. begen met er op te wijzen, dat de onkruid- bestryding in de bloembollenteelt wel een der grote vraagstukken is, temeer nu er een tekort aan arbeids krachten is ontstaan. Door de vele onderzoekingen is men thans zo ver uij aiwe^igiieia van ue voorzmer. nij j r, feliciteerde in zijn welkomstwoord k„„ ®bl o.m. de biljartvereniging „De Beurs", Noordwijks jongste, maar grootste bil jartvereniging, die het er dit jaar wel bijzonder goed heeft afgebracht Won deze vereniging vorig jaar 3 bekers, in de laatste competitie wist „De Beurs" op vier bekers beslag te leg gen. Het tweede team werd na een spannende strijd kampioen, terwijl het vierde het al niet slechter deed: met nog twee wedstrijden te spelen kon zij reeds de kampioensvlag hij sen. Het eerste team wist een eer volle derde plaats te bemachtigen en het derde maakt nog een kansje voor de tweede plaats. De uitslag van het totaal-klasse ment van T.O.G. luidt: 1. de heer P. Borst; 2. de heer Groenendijk; 3. mevr. Vink; 4. mevr. Hermans; 5. de heer Binksma; 6. de heer Slootbeek; 7. de heer Noordermeer; 8. de heer Van Schie; 9. de heer Wijnands; 10. de heer Mornhout. Frank Vink vermaakte de aanwe zigen met zijn. komische en magische talenten. Zijn conferences vielen erg in de smaak, terwijk enkele leden voordrachtjes hielden. Joy-riding op de brommer. De zer dagen werd 's avonds aan het po litiebureau medegedeeld dat bij het Juvenaat een bromfiets en een rijwiel Zaterdagmiddag om half vier is het worden, terwijl men in het midden weer zo ver. Nadat men ln het op de vloer een perk-van-grote-om- verenigingsgebouw in te Engel te j vang zal creëren. Lisse met man, macht en geestdrift Het organiserend comité is de af- aan het rijden, het sjouwen en het I gelopen week bij alle inzenders even neerzetten is geweest; nadat de ar rangeurs, de heren Th. van Beek, W. van Dijk, J. van Elk en H. Wessels de honderden potten met narcissen, hyacinten, tulpen en crocussen een plaatsje hebben gegeven en nadat de jury bestaande uit de heren G. Pa- pendrecht, P. Dames, J. Schoorl en Th. Werkhoven hun keurende blik ken over de inzendingen hebben la ten gaan en de punten geteld, zal Lisse's burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf de jaarlijkse huisbroeiten toonstelling van start laten gaan. En op de koffie geweest om te zien hoe de bollen er voor staan en om even tueel nog weldoend rond te gaan met tips en hints. Vooral de hyacinten en de narcis sen beloven veel en van de tulpen is de bekende randtulp Edith Eddy de enige, die wat moeilijkheden ople vert. Deze triumphtulp die in de kas tot vrij vlotte broeisoorten behoort, doet het in de huiskamer niet zo ge makkelijk. Naast de verplichte inzendingen ko men dan nog de vrije inzendingen. om maar direct met de deur in huis En dcze scctDr zal de heer Wes- te vallen: dit bloemenfest\jn, dat jaar tot jaar niet alleen in omvang groeit, maar ook in belangrijkheid toeneemt, zal de voorgaande shows gaan overtreffen. Het bestuur vertelde ons, dat het reeds vaststaat dat men in de ver plichte inzendingen ruim 500 potten en kisten met bloeiende bolgewassen te bezichtigen zal krijgen. De bloe men zullen aan beide zijden van het gebouw op stellages geëxposeerd Indonesisch priester door bende gedood Volgens donderdag in Djakarta uit Makassar ontvangen berichten, is einde januari in Midden-Celebes een R.K. priester door een bende van de Darul Islam gedood. Zijn naam werd in de berichten niet genoemd, doch wel werd ge meld dat het een Indonesische gees telijke was. seis ongetwijfeld weer van zich doen spreken. Deze bewoner van. de Ro- mynstraat is een amateur-broeier pur sang en als ge nu bij hem in huis komt, dat kunt ge bij wijze van spre ken geen-stap doen zonder tegen een pot met bloeiende bolgewassen te schoppen. Het kost dit jaar meer moeite, zo zei hij ons, om de boUen tegen te houden dan ze in bloei te trekken. Het gaat dit jaar bijzonder vlot door het ongewoon zachte weer. Enkele potten met bloeiende nar cissen en tulpen had de heer Wessels dan ook al koel moeten zetten om te voorkomen dat ze niet overrijp zou den zijn als het ogenblik daar was, dat de show geopend zou worden. De familie Wessels kan deze dagen geen bad nemen: de douchecel doet dienst als koelcel. De tentoonstelling blijft geopend tot maandagavond acht uur. Dinsdag morgen om twaalf uur moet het ge hele gebouw ontruimd zijn, want dan moeten de schoonmakers er weer in om 's avonds een fris gebouw te heb ben als de R.K. toneelvereniging St verkregen tot verdelging van het on kruid zonder dat de gewassen hier- bii schade oplopen en wel de Chloor I.P.C. Dit product, dat groeiremmend werkt, moet aangebracht worden ais de gewassen goed op wortel staan in een hoeveelheid van 4 liter, ruim schoots opgelost in water, per h.a. if® beantwoording van de gestelde vragen werd na de pauze vertoond de kleurenfilm, die de afd. Planten- ziektendienst de „Farbenfabnkón Bayern A.G." heeft samengesteld. Deze film gaf een duidelijk beeld op de zo belangriike problemen van de plantenziektenbestrijding en een overzicht van het uitermate belang rijke onderzoek op dit gebied, om VOORSCHOTEN Jaarfeest L.T.B. De „Grote Vink" was door de L.T.B. uitgekozen als verzamelplaats om het jaarfeest te vieren. Zag het er overdag naar uit, dat velen 's avonds verstek zouden laten gaan vanwege het regenachtige weer, toen het avond was, was de zaal vol. Men verwelkomde elkaar en nam spoedig plaats om de schetsjes en voordrachtjes van de jongere ge neratie in ogenschou w te nemen. Door de L.T.J, en L.T.M. waren een groot aantal liedjes en voordrachtjes inge studeerd en deze werden voorgedra gen. De een was weliswaar beter ge slaagd dan de ander. Aan de heer Moerkerk was de taak ten deel ge vallen op te treden als voorzitter van de feestcommissie. Hij sprak dan ook het welkomstwoord tot de geest, adviseur, tot de afgevaardigden van de plaatselijke zusterorganisaties en verder tot de leden en hunne echt genoten. Het loten verkopen ging hem ook goed af. Het jaarfeest werd een gezellige bijeenkomst en er was voldoende gelegenheid om met el kander nog eens van gedachten te wisselen. Alleen was het deze avond verboden te praten over de komende verhoogde melkprijs. In een door de L.T.M. samengesteld liedje op de wijae van Faria werden verschillen de bestuursleden en leden van de L.T.B. op een olijke wijze in het zon netje gezetr En de straling van dit zonnetje deed het goed in dit regen achtige jaargetijde. De band van de Johny Wimtils speelde na afloop van de voordrachten en de liedjes de meest populaire melodieën en het kon dan ook niet anders, of de jonge lui vlogen elkander om de schouders om samen een dansje te gaan ma ken. Toen de benen eenmaal van de naar huis begaf om nog na te dro men over het jaarfeest. Toneeluitvoering op Huize Bijdorp. De feestdag van O.L.V. van Lour- des werd door de leerlingen van de R.K. Middelbare Meisjesschool vam Huize Bijdorp, wier school is toege wijd aan O.L. Vrouw van Lourdes gevierd met een symbolisch toneel spel, getiteld „Maaiken", een toneel spel in twee bedrijven en een tussen spel, geschreven door Ben Heuer. De schrijver van het stuk was deze keer ook de regisseur. Het was een spel speciaal geschreven voor meisjes. Er behoefde dus niet in travestie ge speeld te worden. Het was een spel met aardse en Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 13 February 1857. Verleden winter vermiste een boer bij Nienhuisin het Graafschap Bentheim, een zijner ganzen en rekende sedert vol trekt niet meer op hare terug komst. Voor een paar dagen echter werd hij des nachts uit den slaap gewekt door een ver schrikkelijk alarm in het ganzen- hok en vond alstoen bij onder zoek tot zijne groote verwonde ring en niet minder tot zijne grote vreugde, dat niet alleen de voor een jaar vertrokken deser teur was teruggekeerd, doch dat deze buitendien 86 wilde natuur- genooten met zich naar het oude hok zijns meesters had medege voerd, die natuurlijkerwijze door dezen terstond voor buit ver klaard werden. symboliek met elkaar werden afge wisseld. Het spel werd door de meis jes fris en vlot gespeeld en in de tekst zat menige wijze les, die de toe hoorder zich eigen kon maken. De regisseur mocht na afloop enkele at tenties in ontvangst nemen en be dankte zijn actrices voor het gelever de spel, waardoor het spel tot succes was gekomen. Door een tweede op voering vam het spel waren ook de ouders van de meisjes van Huize Blij- dorp in de gelegenheid om aan de viering van de feestdag deel te ne men. Woningbouw. Binnenkort wor den onder architectuur van arch. J. A. v. d. Berg te 's-Gravenhage 7 herenhuizen gebouwd aan de Joh. Willem Frisolaan. Het werk wordt uitgevoerd en is voor rekening van de fa. A. J. van Rossen te 's-Graven hage en zal ca. 273.000 gaan kosten Geboren: Paulus Antonius Marcus, z.n v. A. J. M. Stoffels en E. Cl. M. van Ogtrop; Hans, zn. vb. J. van der Water en G. de Ruijter; Martinus Jo hannes, zn. v. M. J. de Ruijter en P. Vlieland, (geb. te Leiden). Ondertrouwd: N. Adema en M. van Egmond. Getrouwd: Th. W. J. de Bruyn en J. Bartels; H. J. Hoogduin te Lei den. Overleden: Willem Anne Asuerus Jacob Baron Schimmelspenninck van der Oye, 67 jr.; Louis Demmenie, hemelse wezens, zodat realiteit en echtgenoot v.: Johanna Kors, 74 jr. BOSKOOP „Hou Vast" turnde. Onder gro te belangstelling gaf de gymnastiek vereniging ,Hou Vast" gisteren als laatste der drie plaatselijke gymnas tiekverenigingen haar winteruitvoe- ring in het r.k. verenigingsgebouw. Bij de aanvang deelde de voorzitter, de heer W. Tol mede, dat dit de laat ste uitvoering was onder leiding van de heer Jac. v. Welzenis uit Gouda, aangezien deze te Gouda is benoemd SonVtiïf™ vinden1 tTÏ?,™ ^.«1 tasters doden en teeelijk een eI «•SL.jj j™ st-ge ontwikkeling van de planten verband met d,t afscheld zou deze verzekeren. Damvereniging „Noordwijk". De Damvereniging ..Noordwijk" speelde in „Die Ossewa" de derde ronde om het persoonlijk damkampioenschap van Noordwijk. De uitslag luidt: Hoofdklasse: A v. LeeuwenJ. Pe- schier 0-2; Th. ZwetslootA. Turk 2-0. Eerste klasse: C. van der Zwan A van Rooijen 1-1; J. van der Niet B. v?2 Abswoude 2-0; P. de BruinJ. Zuidhoek 2-0. In de hoofdklasse moest één partij en in de eerste klasse twee partijen worden uitgesteld. Maandag speelt D.V.N. in „Die Ossewa" tegen R.D.C. uit Rijnsburg om de Gewi-wisselbeker. N00RC WIJKERH0UT Mater Amabilisschool. Op uit nodiging van het Interparochieel-So ciaal Charitatief Centrum komt op woensdag, 20 februari, 's avonds om 8 uur in het jeugdhuis aan de Lan- gevelderweg spreken mej. C. Herr, avond een bijzonder karakter dra gen. Hierin is de direkteur ten volle geslaagd. Op uitstekende wijze de monstreerden de leden wat onder goede leiding kan worden bereikt. Na afloop van het eigenlijk wel wat te overladen programma sprak de voorzitter de scheidende direkteur toe, waarbij stoffelijke blijken van waardering werden overhandigd. Een prettiger gebeurtenis was volgens de voorzitter, de uitreiking van twee diploma's van de Turnkring Gouda en Omstreken aan mej. Willy van Bemmel en de heer G. Ravenhorst. Het was reeds laat, toen de vele aan wezigen huiswaarts keerden met de wetenschap, dat de scheidende di rekteur de leden op een hoger plan heeft gebracht. DE KAAG E.H.B.O. In het culturele cen trum te Nieuwe Wetering kwam de E.H.B.O. afd. Kaag en Omstreken diocesaan leidster van 'hetMate^ bfe„v„oor haar feesteliike iaarver" Amabiliswerk over „De Mater Ama bilisschool en haar program". WASSENAAR gadering. I Voorzitter J. Buitenhuis kon zich J gelukkig prijzen zo'n groot aantal j belangstellenden te mogen begroe- ten, waarbij hij speciaal burgemees- Medische dienst. Gedurende het ter Kolfschoten en dr. v. d. Bijl en a.s. weekend kan men zich voor me- echtgenote, de docent van de cursus, disdhe hulp in spoedgevallen wenden welkom heette, tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo -xT j i de Grootstraat 1, tel. 3027 en J. C. Na.de Jaarverslagen van resP' de de Neef van Heeckerenstraat 7 secretaresse en de penningmceste- tel 4018 Heeckerenstraat 7, j reJse voIgde de dipioma.uitreiking, welke door burgemeester Kolfscho- Apothekersdienst. Van zater- ten verricht werd. Er werden 10 dagavond tot de volgende week za-1 nieuwe diploma's uitgereikt en 36 le- terdag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Geboren: Ellen d. v. J. W. Schuit en K. Popjes. Nico z. v. P. van Eg mond en L. Los. Paulus J. M. z. v. T. Knijnenburg en E. M. van der Voort. den hebben door een geslaagd her examen hun diploma mogen zien verlengen. De burgemeester vond het prettig de hele avond te mogen verkeren in een gezelschap van mensen, die zo actief de naastenliefde beoefenen. Hij complimenteerde het bestuur en spe ciaal dokter v. d. Bijl met het g.ote Ondertrouwd: J. M. A. van Hoekaantal geslaagde candidaten en hoop- en F. A. L. Troetel. J. W. Rijneveld te, dat de E.H.B.O. steeds zal door- en M. Tromp. J. P. R. E. Vin en L. M. Schroder. C. A. van Laar en B. M. A Tromp. J. Kagenaar en M. A. de Vries. Getrouwd: P. H. Burger en A M. C. C. Hekking. A Barten en T. E. M. Creemers. A. Stoutjesdijk en C. van Barneveld. Overleden: Elisabeth van Venetië 75 j, Geraradus J. Credoe 77 j. Hille- gonda M. Westerman 3 weken. Bas- tiaan J. Sijzeiendoorn 58 j. Johannes Th. Damen 74 j. Frans van Brede- rode 43 j. Johannes van der Heide 77 j. Wilhelmina J. Schreuder 39 j. Jo hannes W. van Niekerk 66 j. Th. Kor- tekaas 75 j. W. A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye 67 j. Anita Y. Prins 5 maanden. Sophia D. van gaan met haar mooie taak. Aan dr. v. d. Bijl werd hierna door de voorzitter een cadeau overhandigd als blijk van waardering voor zijn altijd actieve en werkzame mede werking en de prettige lessen die hij steeds heeft gegeven. Dr. v. d. Bijl noemde de afgelopen cursus de prettigste, die hij ooit had mogen leiden door het nooit aflaten de enthousiasme en de interesse, die zijn cursisten steeds hadden getoond. Na het officiële gedeelte werd door de toneelgroep van de jeugd-vereni- gingen uit Roelofarendsveen onder de bekwame leiding van de heer J. Pouw een toneelspel opgevoerd. De laatste misdaad van Frank Graham. Een mooi spannend griezelig stuk, dat - - Delden 61 j. Hubertus J. M. Rei- j zeer geslaagd genoemd mag worden. Geaesius daar een voorstelling geeft nerie 80 j. Antonius A. M. Groot 66 j. De spanning en geheimzinnigheid bleven tot het laatste ogenblik, want eerst in de laatste scène kwam de ontknoping, die toch nog anders uit viel, dan velen wellicht hadden ver wacht. Na dit voortreffelijk gebrachte stuk bleef men nog tot ver na mid dernacht gezellig bijeen. De verzor ging van de muziek tijdens het ge zellig samenzijn was in bekwame handen van de heer G. Elstgeest. NIEUWKOOP MOGELIJKE RESTAURATIE VAN HET OUDE RAADHUIS De katholieke 17e-eeuwse Am bachtsheer Johan de Bruyn van Bui ten wech heeft met een tweetal bouw werken hier ter plaatse, door hem gebouwd voor eeuwen, zijn stempel gedrukt op Nieuwkoop, nl. de be kende dorpstoren en het voormalige gemeentehuis. Tussen veel lelijks wa ren en bleven beide een sieraad. Dank zij de soliditeit, waarmee men destijds placht te bouwen, konden zij tot aan de dag van heden de eeuwen trotseren, al heeft op de lange duur de aan alles knagende tand des tijds ook hen niet onberoerd gelaten. Het is hard nodig, dat de toren thans een grondige restauratie onder gaat. Straks zal hij, uit- en inwendig geheel vernieuwd, vanuit de hoogte meewarig neerzien op zijn gezel van zoveel eeuwen, die echter nu als een patient op krukken, met palen on derstut zich amper schijnt staande te kunnen -houden. Ongetwijfeld uit deernis met zijn erbarmelijke toe stand heeft het architektenbureau Dekker en Van der Sterre, dat ook de leiding bij de vernieuwing van de toren heeft, nu een plan gemaakt voor een radiclae restauratie van dit van een fraai trapgeveltje voorziene gebouw. De totale kosten hiervan zijn ge raamd op ongeveer 80.000. Hiervan wil Monumentenzorg de helft voor zijn rekening nemen. Met bijdragen van de nrovincie Zuid-Holland en van de-gemeente, hoopt de vereni ging „Hendric de Keyzer", die eige naar is, in staat te zijn de plannen voor restauratie -ten uitvoer te kun nen brengen. Schaken Uitslagen onderlinge competitie: K. C. AngsnsntA. A. Ruiterman 01, P. J. de Rooy—Th. J. F. Teunissen 01, G. J. Bremer A. A de Troye 01, P. G. Verkley A. C. v. Winden 1——0, J. G. Vroon hof—G. v. d. Laan O—l, H. J. EI- feringA. Plaizier 01. Raadsagenda. De gemeenteraad komt dinsdagavond cm 7 uur in openbare zitting bijeen. De agenda is zeer omvangrijk en bevat o.a.: herziening verordening keurlonen, waarover al meer te doen is geweest, aankoop land A. v. d. Marei, aan koop bouwgrond in Noorden en bouw van 26 woningen aldaar, aanschaf fing meubilair e.d. Chr. Sch. en Kath. Sch. te Noorden, subsidie restauratie kosten voormalig raadhuis, en ver hoging subsidie Wit-Gele Kruis. Wat dit laatste betreft heeft het college van b. en w. een gunstig prae-advies uitgebracht op het verzoek van beide Wit-Gele Kruisverenigingen om ten behoeve van een noodzakelijke twee de zuster een extra subsidie te ver strekken.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2