m Jubilarissen bij „Al Beter" te Hazerswoude Gemeenteraad van Oegstgeest 1500 eieren voor de Paasdagen Soenarjo als eigen verdediger DONDERDAG 14 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Bloemenhulde voor moedige redder De fok- en controle-vereniging „Al Eeter" vierde in november j.l. haar gruden jubii a-n en als de bekroning daarop ontvingen de voorzitter en de hoofdcontroleur gisteravond een ko ninklijke onderscheiding. Deze plechtigheid had plaats ten huize van de voorzitter, de heer Arn. J. de Jong, waar het bestuur met de jubilarissen en hun familieleden bij een was gekomen. De burgemeester van Hazerswoude, de heer L. J. den Hollander, hield een toespraak, waarin hij gewag maakte van de bijzondere verdiensten dgr beide jubilarissen; de heer De Jong is 50 jaar bestuurslid geweest, waarvan vele jaren als voorzitter, de heer H. J. Borst is 40 jaren aan de vereniging verbonden als hoofdcon troleur. Aan de gouden voorzitter reikte de burgemeester de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit, aan de hoofdcontroleur de zilveren medaille van diezelfde orde. Nadat de ere-tekenen waren opge- Van links naar rechts: de heer en J mevrouw H. J. Borst en mevrouw en de heer Arn. de Jong. Nieuwjaarsrede van burgemeester Gisteravond kwam de Raad vaai Oegstgeest in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester H. L. du Boeuff. Aanwezig waren 14 leden; afwezig was de heer v. Kerkhoff. Daar dit de eerste vergadering was van dit jaar, gaf de voorzitter een overzicht van de toestand der ge meente. Het aantal woningzoekenden is nog steeds stijgende; 1 jan. 1966 bedroeg dit 243 en 1 jan. 1967 306. Met ongeduld wordt uitgezién naar het gereedkomen der 55 woningen van het Nillmij-flat. Met de bouiw van het bejaardencentrum is een aanvang gemaakt, en de 56 woning wetwoningen verkeren in een gevor derd stadium. Ook het belangrijke werk van de ■bouw ener riool waterzui veringsin- sta'llatie nadert zijn voltooiing. De grenzen der gemeente bleven in 1956 gelukkig ongeschonden en gelukkig streeft de regering meer naar samenwerking tussen gemeen ten dan naar grenswijzigingen. De bouwactiviteit was zeer bevre digend. Het aantal gereed gekomen woningen bedroeg 103, waardoor in totaal de woningvoorraad werd uit gebreid met 737 woningen. De zwarte bladzijde van 1956 was wederom het grote aantal verkeers ongevallen. Er waren 253 aanrijdin gen en 5 personen verloren daarbij het leven. Spr. eindigde met ihet uitspreken van de bede, dat God de gemeente in 1957 weer beschermen en behou den zal en dat Zijn zegen in dit jaar in rijke mate op onze arbeid mag rusten. De heer Oosterom dankte als oud ste raadslid de burgemeester voor zijn goede wensen. Met de voorzitter verheugde spre ker zich over het ongerept blijven van ons grondgebied Moge onder inspiratie van de hoge overheid de koude-oorlog veranderen in een vreedzame en vruchtbare samenwerking met onze twee buurgemeenten. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van het bestuur der Harmonie „Triumph" voor de toekenning van een verhoogd sub sidie. Het voorstel van b. en w. tot vast stelling van de instructies voor de directeur van Gemeentewerken, werd na opmerkingen van de heer Veen aangenomen. Het voorstel van b. en w. om aan a-rchitectenbur. Kulper-Gouwetor-De Ranitz en Bleeken opdracht te geven een nieuwe verordening samen te stellen voor de bebouwde kom der gemeente, ontlokte geen discussie en werd met algemene stemmen aange nomen. Bij het voorstel de subsidie voor de gezamenlijke jeugdverenigingen met 500 te verhogen, sprak de heer Veen zijn voldoening daarover uit. Spr. is verheugd, dat D.C.J.K. als zuiver Oegstgeester vereniging, nu ook haar deel ontvangt. De voorstellen van punt 914 wer den als hamerpunten goedgekeurd. Het verzoek van de stichting Oegst geester school voor Christelijk On derwijs, cm medewerking voor de bouw van een school, werd na een vraag van de heer v. Nieuwkoop goedgekeurd. Bij behandeling van het afwijzend voorstel van b. en w. om gelden be schikbaar te stellen voor reparatie van een W.C. in de Montessori-kleu- terschool, meende mevr. Kramer, dat de slijtage wordt veroorzaakt door 't vele gebruik, daar er voor 80 kin deren slechts 2 gelegenheden zijn. Wethouder Simon Thomas zeide, dat het bestuur zelf had erkend, dat het slijtage was en die kosten moe ten uit de gewone middelen worden bestreden. Het voorstel werd hierna aange nomen. De Comptaibiliteitsbesluiten werden zonder commentaar aangenomen. Bij de rondvraag informeerde mr. Slingenberg naar de verlichting van de Abtspoelweg en wees op 't adres van de bewoners, gericht aan b. en w. De voorzitter antwoordt, dat een verzoek is ontvangen en er ook bij de Lichtfabrieken een kostenrekening is gevraagd. Tc zijner tijd kan de Raad dus voorstellen verwachten. Mevr. Kramers vraagt of er reeds plannen zijn voor de Geversstraat- verbreding. Er kan nog niets worden gedaan. De termijn tot indiening van be zwaarschriften is nog niet verstre ken. Nadat de voorzitterop een vraag van de heer v. d. Hulst omtrent hulpverlening bij brand door een an dere gemeente tot genoegen van de vraagsteller had geantwoord, volgde sluiting. speld, sprak de secretaris der ver eniging, de heer H. Roest, gelukwen sen uit namens de vereniging. Mede namens de heer Borst sprak de heer De Jong een woord van dank tot H.M. de Koningin, die de onder scheiding had willen verlenen, tot de burgemeester en tot het bestuur. N00RDWIJK Ouderavond K.J.B. Het was een verheugend teken, dat de grote zaal van het Juvenaat op de eerste ouder avond goed gevuld was, waaruit wel het beste spreekt de waardering, welke de ouders hebben voor het katholieke jeugdwerk. Wegens ont stentenis van de aalmoezenier opende de heer J. Wassenaar deze avond met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder tot de aan wezige ouders. Spr. had deze avond slechts één wens en wel „medewer- king" zowel van de jongens als van I de ouders, want de jeugdleiders kun- I nen nog zo hun best doen, buiten I „medewerking" kan men in het I moeilijke maar toch ook weer dank bare jeugdwerk niets bereiken. Na deze inleiding kwam zowaar een eigen toneelgroep van de K.J.B. op de planken en wij mogen getuigen met succes. Trouwens de jongens voelden zich in dit stuk „Het geheim van de Komor" in hun element, want het geheel speelde zich af in de vrije natuur bij het kampvuur. Ongedwon gen werd er door allen gespeeld en zowel de jongeren en de ouderen hebben zeker volop genoten van de weergave van dit spannende gege- ffient u nietó ue%g.eten? De buit van de controleurs der K.L.M. machines aan gevonden voor werpen is ook in het afgelopen jaar weer groot en in sommige gevallen zeer merkwaardig geweest. Wie laat er nu een oude fiets, een blusappa- raat en een pijl en boog in een vlieg tuig achter. Hoeden (200 stuks), handschoenen (140 paar), vulpennen (dozen vol), jassen (100 stuks in alle modellen en kleuren, zowel van dames als heren), parapluies (60 exemplaren), koffers (15 stuks), tennisrackets en speelgoed en niet te vergeten kostbare siera den lagen schots en scheef op het to neel van een Uithoornse cafézaal. De verkoop, waarvoor zeer grote belang stelling bestond uit alle delen van het land, heeft verscheidene uren ge duurd. Evenals vorige jaren bedroeg de omzet ongeveer 4000 gulden. Foto boven: de belangstelling voor de paraplu's was door bet weer van de laatste tijd kennelijk gestegen. Foto onder: ook de camera's die nonchalante lieden vergaten, trokken veel belangstelling. Bridgen. De Bridgeclub „De Brug" hield in de Roskam een onder linge bridgedrive. De hoogste punten behaalden: 1. echtpaar F. van der I Valk 97 m p.; 2. O. Saeymevr. Kemp der Plas 85 m.p.; 4. H. BooyD. Par- 87 m.p.; 3. D. van der PlasL. van levliet 78 m.p.; 5. mevr. SaeyP. van j Paridon 73 m.p.; 6.Jac. de JongM. Hermans 68 m.p.; 7. H. van Groenin- genC. Smit 61 m.p. 8/9 S. Visser— W. Agema 58 m.p.; 8/9 A. Spruiten- burgP. Bikker 53 m.p.; 9. mevr. v. WingerdenD. Uithof 55 m.p. N00RDWIJKERH0UT SCOOTERCLUB BOLLENSTREEK OPGERICHT Een drie-en-twintig scooterryders en -rijdsters waren dinsdagavond in hotel Van der Geest bijeen om zich te beraden over het Noordwyker- houtse initiatief tot oprichting van een scootercldb in de Bollenstreek. De heer A. van Elzakker, één der initiatiefnemers, vertelde in het kort hoe enkele van hen tot het idee van een cluib voor de gehele streek ge komen waren. Met 67 scooterrijders in de streek werd kontact opgeno men en de meeste verklaarden zich voorstander van een club. Nadruk kelijk verklaarde de heer Van Elz akker, dat het niet de bedoeling van de initiatiefnemers was, dat Noord- wijk er hout mi in de op te richten club de boventoon zou gaan voeren. Het moet een echte streekclub wor den. Het bestuur zal voorlopig waar genomen worden door mej. G. War merdam en de heren A. van Elzak ker en P. Zandbergen uit Noord ry kerhout en de heren P. A. Jacobs en P. A. v. Bezu uit Lisse. Tot voor lopig sportcommissaris werd aange wezen de heer M. Broekhof. Deze functionaris is belast met de orga nisatie van de ritten en wordt in de meeste cluhs bijgestaan door een sportoommissie, doch de heer Broek hof zal voorlopig trachten het alleen te doen. Bij het punt „contributie" gaf de aanwezige voorzitter van de Scooter club Nederland, de heer Dudok van Heel, een uiteenzetting van de kos ten, waarvoor een scooterclnb komt te staan. Bij de bestaande clubs va rieert de contributie van 9,50 tot 15,per lid per jcar. Aan de S.C.N. moet volgens de bestaande regeling 1,50 per lid per jaar worden afge dragen doch mogelyk wordt dit be drag binnenkort verlaagd. Als doel van de scooterclub zag de heer Van Elzakker o.a. het gezamen lijk maken van mooie ritten, het be ter leren rijden, verbetering van de kennis aangaande de scooter, be tere kennis ven de weg en betere algemene verkeerskennis. In de zo mer zal de club tourritten en puzzle- ritten organiseren en in de winter instructieve avonden over de ver keersregels en het verkeer in het al gemeen, over de motor enz. met en kele konta ka vonden. Na een korte pauw» gaven alle aan wezigen zich in principe op als lid en de heer Van Elzakker zegde toe, dat zo spoedig mogelijk de eigenlijke oprichtingsvergadering zc<l worden uitgeschreven met vaststelling statu ten, huishoudelijk reglement, contri butie en rittenprogramma. VALENTIJN-HULDE AAN MEJ. JO DUIVENVOORDEN EN DE R.K. GEZINSZORG Namens de Vereniging der Nederl. Bloemisterij is een onzer plaatsge noten, mej. J. Duivenvoorden, Julia- plein 17, aangewezen als een van de 131 verdienstelijke landgenoten, die zich door daden van goede burger zin, opofferingsgezindheid en naas tenliefde jegens de gemeenschap heb ben onderscheiden. Daarom werd haar vanmorgen door de fa. Vam den Berg-Smit de Valentijn-bloemenhulde aangeboden. Mej. Duivenvoorden is gezinsver zorgster bij het team van de stich ting R.K. gezinszorg en gezinshulp in Noordwijkedhou-t en is sedert fe bruari 1956 in verscheidene gezinnen werkzaam geweest. In haar zijn ongetwijfeld al haar teamgenoten in Noondwijkerhout en alle gezinsverzorgsters in Nederland gehuldigd voor hun onbaatzuchtig en opofferend werk. Door deze bloemenhulde is tevens het grote belang voor het instituut der gezinsverzorging voor de gehele Nederlandse gemeenschap nog eens nadrukkelijk onderstreept. Geboren: Apolonia Geranda Adriana d. van L. J. v. d. Geer en C. M. H. Schoone; Hubert us Maria Johannes, z. van H. J. Heemskerk en C. J. Duijndam; Hubertus Jozef Maria, z. van A. P. Duivenvoorden j en M. van der Burg; Cornelis Adria- nus, z. van H. J. Rusman en IJ. A. van Dongen; Wilhelmus, z. van H. J. Rusman en M. A. van Dongen. Ondertrouwd: J. J. van Roode en A. C. Mooijekind; F. R. J. Knetsoh en A. W. J. Verdegaal; A. Kerkvliet en C. Geerlingen. Getrouwd: G. W. Oteman en M. M. van der Meer. Overleden: H. J. Koppers, 62 j., e.v. M. H. Celosse; E. de Winter, 77 jr. VOORHOUT Een avond bij de Bijtjes en Rak kers. De leidsters van de „Bijen" en „Rakkers" hadden een ouderavond belegd in het Parochiehuis. De grote zaal was bijna te klein om alle be langstellenden te bergen. Burgemeester P. Smolders was mede aanwezig, evenals twee oud aalmoezeniers, de oud-kapelaans De Graaf en De Rijk en de leden van de jeugdraad. Men .kon zich van een origineel door de kinderen zelf gemaakt pro gramma voorzien. Nadat door pLm. 100 jongens en meisjes bet clublied was gezoncen, heette Iemco Ria Vergouwen allen hartelijk welkom, en zette in het kort uiteen, wat de bedoeling van v. TH-*» Ook dit jaar wordt aan 131 Nederlanders de Valentijn-bloemenhulde ge bracht. Onder deze personen bevindt zich de heer Jaap Leef lang, die deze hulde een dag eerder ontving in verband met zijn werkzaamheden. De heer Leeflang trachtte op 26 mei van het vorige jaar op heldhaftige wijze een baby en twee kleuters uit een brandend woonschuitje op het terrein aan de Grote Wittenburgerstraat te Amsterdam te redden. Helaas moest de heer Leeflang zijn pogingen staken toen hij door een balk werd geraakt. Alle drie de kinderen kwamen om het leven. Op de foto boven ziet men het echtpaar Leeflang bij de bloemen en de onderste foto geeft een beold van de plaats waar de heer Leeflang zijn dappere reddingspogingen ondernam. deze avond was, het doel en nut van deze jeugdbeweging. Het programma bevatte 20 punten, zodat het teveel is om alle punten, die stuk voor stuk „af' waren, te bekijken. Enige willen wy toch niet ongenoemd laten. De uitbeelding van een bijeenkomst gaf ons allen een goede kijTc, hoe het op een dergelijke ch'barvond toegaat Eerst hun dub beltje offeren, dan gebed en een Lang zal zij leven voor een jarige, een spelletje en zelfs hersengymnas tiek. Een meidanó „Voorwaarts mars" oogstte veel applaus, terwijl een ko mische één-acter „Het zieke jonge tje" de lachspieren losmaakte. Dit was ook het geval met „Jcintje IJs- selstein", eveneens een aardige één- acter. Zeer goed werd door vier bijen het nummer „De Vogelverschrikker" gespeeld, terwijl „De muzikale fami lie" een alleraardigst tafereeltje was, wat wij ook kunnen zeggen van de uitbeelding van het sprookje vaiv Sneeuwwitje. En zo zouden we door kunnen gaan, het éne nummer nog aardiger dan het andere. By het slot was een hartelijk en echt spontaan applaus de waardering van het gebodene op deze eerste ouderavond. De aalmoezenier, kapelaan C. van Ruijven, was dan ook de tolk van allen om hier een eresaluut te bren gen aan alle leidsters, die door hun enthousiasme en liefde voor de jeugd ons een echt gezellige kunst volle avond hebben bezorgd met hun Bytjes en Rakkers. Alle ouders hebben nu kunnen zien, dat hun kinderen goed bezorgd zijn op deze elubevonden, en dat er wat gepresteerd wordt. De muzikale omlijsting werd op voortreffelijke wijze verzorgd door Henk van Gerven, die ook een ap plaus heeft verdiend. WARMOND Actie van verkenners Vele Warmonders hebben zich vol verbazing afgevraagd, wat toch dat geheimzinnige bulletin wel te beteke nen heeft, dat nu al weken aan de étalageruiten in het dorp hangt. Het lijkt wet iets op een magisch vier kant en het heeft al heel wat hoofd brekens gekost enig verband in de groep cijfers te vinden. Alle moeite is echter tevergeefs, want deze cijfers, dus de-cyfers van dit bulletin, stellen niets voor. We zullen daarom nu dan maar een tikje van de geheimzinnige sluier oplich ten. De Warmondse Verkennersgroep „St. Tarcisius" is in opkomst en haar bloei neemt allengs toe. Om de jeugd echter te kunnen geven wat hun toe komt en vooral om de jeugd buiten in de vrye en gezonde natuur te kun nen laten g nieten is veel nodig. De afgelopen loterij heeft veel kampeermateriaal verschaft, maar nu ontbreken nog de tenten, en om die tenten gaat het nu juist want die kos ten te zamen 1200 guldens. Door de verkenners zullen dan ook in de komende dagen loten aangebo den worden in de vorm van 'n Paas ei. Op die loten is een soortgelijk vier kant met een verzameling cijfers af gedrukt. Die cijfers kunni-n U in het bezit stellen van een prijs van maxi maal 50 eieren tot een prijs van mi nimaal 15 eieren. Er zijn 150 eieren verdeeld over 160 prijzen. Hoe de cijfers gccombi. eerd wor den zal de aalmoezenier kapelaan Loos, zaterdag 30 maart a s. bekend maken. Zaak is eerst loten in handen te krijgen, teneinde U zeker te stel len van de benodigde eieren voor de Paasdagen. Soenarjo, die Is opgetreden als of ficier van Justitie in het proces tegen wijlen Jungschlaeger en tegen Schmidt, is woensdag nit Indonesië vertrokken voor 'n reis naar de Ver. Staten, Nederland en Australië. Hij zal de Indonesische ambassades in die landen bijstaan bij het beant woorden van de Nederlan -e klach ten, dat proeessen niet eerlijk war n. RECHTZAKEN Op 29 april gebeurde bij do spoor wegovergang te Hazerswoude een aanrijding met een personenauto, be stuurd door een directeur uit Rot terdam. Verdachte was inet zijn auto aankomen rijden m t een snel heid van 80 km. Hij merkte het rode licht by de spoorwegovergang te laat op, waardoor hij geen tijd r. eer had om op tijd tot stilstand te komen. Hy wilde voorkomen om tegen de spoor bomen aan te rijden en z enkte naar de zijjeant, waardoor hij togen een metalen paal aanreed, die over de spoorboom viel. De trein, die reeds in aantocht was kon niet meer stoppen en een gedeelte van de rein werd zwaar beschadigd. Voor dit feit stond de directeur thans terecht voor de Haagse politierechter Verdachte merkte op dat hy het licht te laat ge zien had. Op het moment dat hij het licht zag gingen de bomen al dicht. In de auto van verdachte zaten en kele jongelui o.a. zyn dochtertje, die ernstig gewond was. Zei was ver dachte ook gewond. De offit r eiste 500,of £0 dagen. Verdachte zei in zyn laatste woord dat hy de wegbe- veiliging by de ene spoorwegover gang veel beter vond dan bij de an dere. De rechter zei tegen verdachte dat, als er 'n beetje meer opgelc. v. as, dit ongeluk voorkomen zou zijn. Het vonnis luidde 250,— of 25 dagen. TE' ELS GEoTOLEN. Overeenko stl'* de eis van de offi cier van justitie werd een opperman uit Wassenaar veroo do ld tot een week gevangenisstraf omdat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van tegels, die het rigendom waren van de gemeente Wassenaar BOETE VOOR STELEN VAN KANO. Bij verstek veroordeeld, de Haag se politierechter oen spuiter uit Lel den tot 30, - of 6 dagT. Verirchte heeft op 15 augustus 19S6 oen kano gestolen. De eis van de officier van justitie was 5,— of 25 dagen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7