imam DUINSTREEK Scherp 5 WOENSDAG 13 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIDSCHENDAM „Verbetering zij ons streven". Voor de vereniging tot bestrijding van tuberculose en andere ziekten cnder het rundvee heeft de secreta ris, de heer J. van der Hout, verslag uitgebracht over het laatste jaar waarin de veestapel t.bxr.-vrij moet zijn. Het onderzoek naar t.b.c. werd verricht door 7 dierenartsen. Bij het eerste onderzoek op 208 bedrijven met 5431 dieren, bleek dat 565 dieren reageerden. Het aantal vrije bedrij ven bedroeg 153 met 3740 dieren. Niet vry waren dus 55 bedrijven met 1991 dieren. Bij het tweede onderzoek in 1955- 1956 na her tubereuli naties, was het resultaat bij 206 bedrijven met 5353 dieren, 165 reageerders. Het aantal vrije bedrijven bedroeg toen 193 met 4870 dieren. Niet vrij waren toen nog 13 bedrijven met 4.83 dieren. Bij het begin van het vijfjarenplan in 1950 was in de vereniging 6.4 vrij van t.b.c. on bij het einde (mei) 93.7 In het afgelopen jaar werden bij de eerste rondgang voor runderhor- selbestrijding 490 dieren behandeld, terwijl bij de tweede, rondgang 429 aan een onderzoek werden onderwor pen. Het tekort voor deze bestrijding v. as 39.74 en is door de gezondheids dienst betaald. Door de veehouders is in het afge lopen vijfjarenplan hard gewerkt om de veestapel t.b.c.-vrij te maken, vooral in de jaren 19521953 tot 19551956 liep de t.b.c.-vrije veesta pel met sprongen omhoog. Het voordelig saldo van de ver eniging bedroeg op 1 October jl. 576,19. De heer J. N. van Behemen werd als bestuurslid herkozen. LISSE Kajotters. Op dc bijeenkomst van de Kajotters was deze keer de heer Heerkens te gast, die kwam spreken over het onderwerp jazz. De heer L. Ruygrok, de voorzitter, open de deze avond, waarbij hy mede deelde, dat er volgende week een oriëntatierit zal worden gehouden. Vervolgens gaf de heer Heerkens een inleiding over het ontstaan van de jazz. Deze muziek, die afkomstig is van de negers, is nu ingeburgerd bij de blanken. Zelfs grote componis ten zijn grote jazz-liefhebbers. Bij de echte jazz vindt men de directe over dracht van spelers op het publiek en hierdoor kan wellust optreden, ter wijl men bij de plaatopname hier van praktisch geen last heeft. Som mige blues van Louis Amstrong zijn zelfs in Engeland verboden. De jazz is een kruising tussen wat de negers meegebracht hebben uit de wouden van Afrika en de kennismaking met de blanke wereld in Amerika. Na tij den van heftige spanningen hebben de mensen behoefte aan muziek om de spanningen te kunnen ontladen. De mens is van nature muzikaal en heeft gevoel voor ritme. Er is een groot verschil tussen de jazz en de westerse muziek. De jazz ontstaat op het moment dat het gespeeld wordt, terwijl de westerse muziek reeds van tevoren is ingestudeerd. De bakermat van de jazz is New Orleans. De heer Heerkens liet ver schillende plaatopnamen horen van de jazz zoals die is ontstaan en zoals die nu gespeeld wordt. Hij gaf hierbij een goede uitleg en de aanwezigen hebben volop genoten van deze avond. Tafeltennisvereniging „Reflex". Maandag j.L speelde het derde team een spannende wedstrijd tegen de koploper Sparkler II. De Reflex-man nen konden het deze keer niet tot een overwinning brengen. Met 73 POTLOOD en GEEST li 2 3 L 6 7 8 9 10 11 12 13 H HIS 18 17 H'8 i^| 20 2^ÊÊ 23 21 25 26 27 28 fa 38 30 moesten zij in Sparkler II hun meer dere erkennen. In een eerder ge speelde wedstrijd tegen „Steeds Vooruit" III behaalde het 3e team een 100 overwinning, terwijl het 2e team j.l. 11 febr. een fraaie 100 overwinning boekte op Slagvaardig I uit Hazerswoude. Programma: 18 febr. Steeds Voor uit IVReflex II; 19 febr. Waskracht II—Reflex I; 20 febr. PTT III— Re flex III; 22 febr. Den Burcht VRe flex IV. N00RDWIJK Belangrijke bijeenkomst voor bol- lenkwekcrs. Donderdagavond 14 febr. as. zal in Het Hof van Holland vertoond worden de prachtige Bayer kleurenfilm „De mens zaait". Deze filjn wordt aangeboden door de Agro Chemie met toelichting over het actuele en interessante onder werp „Chemische onkruidbestrijding in de bloembollen". De toewijzing van woningen. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. Besturenbond tot het in stellen van een speciale commissie van advies voor de verdeling van woningen in deze gemeente, waarop het advies van b. en w. afwijzend was, hebben b. en w. en de raad be sloten, bij een eventuele verdeling van woningen het schema wel ter inzage te willen geven aan de be staande commissie „vordering van woonruimte", voor eventuele advie zen. Ouderavond K.J.B. Heden- en morgenavond zullen de jaarlijkse K.J.B.-ouderdavonden gehouden wor den in het Juvenaat, waarbij de eigen toneelgroep tot toneelstuk „Het geheim van de Komor" ten tonele zal brengen. Ouders toont uw be langstelling voor het jeugdwerk door de aanwezigheid op één dezer avon den. 0EGSTGEEST Feestavond „Ons Genoegen*. De Buurtvereniging „Ons Genoegen" ontwikkelt steeds een grote aktiviteit waaronder dan ook valt de jaarlijkse feestavond. Ondanks de regen was de grote zaal van het St. Willibrordge- bouw gisteravond tot in alle hoeken bezet. De feestgangers werden ver welkomd door de voorz., de heer Me- dendorp, die een teleurstellende me dedeling had. Het Sassenheimse To neelgezelschap zou de Tante van Charlie opvoeren, maar wegens ziek te van de hoofdrolspeler kon dit geen doorgang hebben. Gelukkig had men de toneelclub van de personeelsver eniging van het M.E.B. alhier bereid gevonden in te vallen en di gezel schap (De Elektronenspelers) hebben met veel verve de klucht „Je moet er niet mee spelen" opgevoerd. Een jongeman had van zijn tante uit Ame rika bericht ontvangen dat hij 1/2 miljoen gulden zou krijgen op de dag dat hij met het pleegkind van die tante in 't huwelijk zou treden. De jongeman had nog nooit z'n tante ge zien, en wist ook niets af van dat meisje, dat oorspronkelijk uit Afrika kwam en dus best een negerinnetje zou kunnen zijn. De jongeman had het aanbod aanvaard en zich al bij voorbaat in de schulden gestoken zo dat hij zich later steeds moeilijker aan zijn belofte kon onttrekken. De ene dolle klucht volgde op de andere en het is een bijzonder geslaagde avond geworden, waarop ook nog een collecte is gehouden ten bate van de ziekenkas. Voorts heeft de voorzitter de aan wezigen nog opgewekt om 6 maart a.s. de ropaganda-avond van de Na zorg TBC-Vereniging bij te wonen, welke avond zal worden verzorgd door Sempre Avanti (Jong en Jolig) uit Leiden. ST0MPWIJK Aanbesteding bouw jongensschool Door architect P. N. de Bruin te Wassenaar is namens het R.K. Kerk bestuur van de H. Laurentius open baar aanbesteed: het bouwen van een 5 klassige jongensschool met daaron der gelegen sousterrain alhier. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: Nat. Bouwbedr. Den Haag, 348.900; N.V. van Wervings Aann. Bedr., Am sterdam, 345.000; Lametz, Nieuw bouw, Den Haag, f 293.000; H. J. Strijk, Rijpwetering, 290.000; fa Bontebal, zevenhuizen Z.H. 290.000; M. v. d. Bent en Zn. Wassenaar, 289.000; v. Vlaanderens Bouwbe drijf, 's-Hertogenbosch, 286.000; Derenberg en van Wijk, Alphen aan den Rijn, 283.661; Bik Breede- ve'd, Leiden 282.000; fa. van Duyn, Nooidwijk 280.000; fa. van Schaik, La'-en, 277.700; A. C. v. d. Oever, Leiden, 276.950; fa. Duivensteijn, Den Haag, f 275.400; fa. van Breuke- len, Den Haag, 274.000; Vogols, Wassenaar 272.400; C. J. Stryk, Oegstgeest, 269.100; H. Tetteroo en zn, Leidschendam, 268.150; L. Schro der, Wassenaar, 268.000; W. Hen.nip- man, Leiderdorp, 288.000; N. Over- devest, Zoeterwoude, 264.000; C. A. I ar.geveld, Leiden, 263.000; G. A. Baaren, Leidschendam, 258.680. De raming is niet bekend gemaakt en de gunning is aangehouden. KRE0FLAV0N voorkomt en geneest en snoepje, me»r.....'t helpf 20 ia bielten 75 (Advertentie) No. 528. Horizontaal: 1. pluim van een vogel. 5. slot, 8. onderwijzer, 11. schoenvorm, 13. een nummer trek ken, 15. gebod, 17. jaar (afk. Lat.), 18. stuk stof, 20. water in N. Brab., 21. papegaai, 23. heildronk. 25. onder aardse gemetselde gang tot afvoer van water, 27. stad in Limburg, 29. denkbeeldige korenmaat, 30. tegen stelling van breed. Verticaal: 2. emeritus (afk.), 3. ver. dikking der opperhuid, 4. wezenlijk, 5. wandversiering, 6. onbepaald voor naamwoord, 7. nummer (afk.), 9. oudere in rang, 10. jongensnaam, 12. ijzeren pin, 14. orgaan van het ge- boor, 16. stapel, 19. uit of betreffende Polen, 22. oorlogsgod, 24. gem. in N. Brab. aan de Maas, 26. bastaarduit gang, 27. uitroep, 28. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 527. Horizontaal: 1. haast, 5. Ali, 7. os. 8. teer, 10. pret. 11. do, 12. kaan, 13. Leo. 14. klam, 15. vier, 16. oor, 17. wiel, 18. R.K., 19. hals. 21. kaal. 22. ga. 23. nog, 24. label. Verticaal: 1. hom, 2. as, 3. stram, 4. teen. 5. ar, 6. ivoor, 9. et, 10. paar, 11. deel, 12. klok, 13. lies, 14. koren. 15. villa, 17. Waal, 19. ha, 20. pal, 21. Kg., 22. ge. Tweede aardbeving in Engeland De Engelse „Midlands" zijn dins dagavond bijna op slag van twaalven wederom door een aardbeving getrof fen. Deze tweede aardbeving volgde binnen 32 uur op de eerste, die de ergste wordt genoemd, welke dit ge bied in bijna 200 jaar heeft geteisterd. Zij is gevoeld in tien graafschap pen van Wales tot de Noordzee. In de stad Derby moest een straat wor den afgezet wegens instortingsge vaar. Er zijn in deze stad meer dan honderd gebouwen beschadigd. Zware brand in Jaguar-fabrieken De Jaguar-autofabrieken te Coven try zijn dinsdagavond door een zwa re brand voor de helft verwoest. De schade wordt op verscheidene miljoe nen ponden geschat. Volgens een woordvoerder van de maatschappij zal de produktie verscheiden maanden stil liggen. Honderden auto's, die gereed wa ren voor aflevering, gingen in vlam men op. Het personeel slaagde er echter in de prototypen van de nieu we modellen te redden. De Jaguar-fabrieken, waar vierdui zend arbeiders werken, produceren ongeveer duizend auto's per week, waarvan minstens 75 procent voor de export is bestemd. Toen de brand uitbrak, had vrijwel het gehele personeel de gebouwen verlaten. Alleen ongeveer vijftig em ploye's van de administratie en het onderhoudspersoneel waren nog aan wezig. De brandweer, die het vuur met dertig brandspuiten bestreed, wist. de brand onder controle te krygen, voor dat de vlammen een ondergrondse benzinetank bereikten. Verscheidene brandweerlieden kregen het tenge volge van de rookontwikkeling te kwaad, maar er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. WARMOND Verbetering afsluiting spoorbaan. Bij de spoorwegovergang zijn ex tra veiligheidsmaatregelen getroffen, Rode knipperlichten en stopstrepen zijn aangebracht. Bestuurders van voertuigen moeten zich in volgorde v. aankomst aan de rechterzijde van ëe weg voor de stopstreep opstel len wanneer het rode licht is gedoofd. Ook voetgangers mogen zich eerst op de overweg begeven, wanneer het rode licht niet meer brandta Dus al len moeten wachten, totdat de spoor bomen zich in verticale stand bevin den, want dan wordt het rode knip perlicht pas automatisch uitgescha keld. Door de politie zal extra toe zicht hierop worden gehouden. Huisvlijttentoonstelling. Zoals u misschien reeds wist organiseert het bestuur van de jongensclub op za terdag 2, zondag 3 en maandag 4 maart a.s. een huisvlijtentoonstelling in de Burcht. De tentoonstelling zal bestaan uit pitriet-, touw-, blik-, figuurzaak- en houtsnijwerk, poppen- en maskers maken, linoleumsnede en drukwerk, lederbewerking. Aan deze tentoonstelling is ook een vrije inzending verbonden. Indien er dorpsgenoten mochten zijn, die hun zelfgemaakte stukjes willen tentoon stellen, dan kunnen zij zich opgeven aan de heer C. G. v. Tongeren, Post dam 8, echter voor zondag 24 febr. a.s. De werkstukjes moeten na het jaar 1950 gemaakt zijn. De opbrengst van de tentoonstelling komt geheel ten goede aan de jongens voor het nationaal zomerkamp „NAJOKA '57". Om de kosten aan materiaal en grond stoffen te kunnen dekken, organiseert het bestuur tevens nog een Carna valsfeest, dat o.a. zal bestaan uit fancy fair met film en dansen. Een groot prij zencarnaval en trek king van de Paaslc terij van 225 paas eieren zal het sluitstuk vormen op maandag 4 maart a.s. Toneel-avond K.A.JDe K.A.J.-af- deling Warmond heeft een paar goad geslaagde toneeluitvoeringen achter de rug. Voor een tot de laatste plaats gevulde zaal werd het blijspel in drie bedrijven uitgevoerd „Ballet op de Boerderij De voorzitter der K.A.J., de heer J. van Leeuwen, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna men over ging tot de opvoering van het stuk. Het stuk werd goed en geestig ge speeld v.n lokte bij de aanwezigen herhaaldelijk smakelijke lachsalvo's uit. De regie bleek bij de heer rerks in goede handen te zijn en ook het kapwerk was keurig verzorgd. Na de opvoering van het stuk dankte de geestelijk adviseur, kape laan Loos de spelers en sprak tot de aanwezigen nog enkele woorden over het wel en wee van de K.A.J. Na een kleine loterij was er nog een gezellig samenzijn, waarby de muziek werd verzorgd door „The Jolly Boys" en waarvan voorr.l door de jongelui een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het waren voor de K.A.J. succesvolle avonden. Tafeltennisvereniging „Steeds Voor uit". De uitslagen van de afgelo pen week luiden: dames: Rustenburg 1Steeds Vooruit 1 64; Steeds Vooruit 2DRS 1 10—8. Heren: LPSV 3Steeds Vooruit 2 55; Reflex 3Steeds Vooruit 3 100; RPC 3Steeds Vooruit 4 82. Junioren: PNSA 1Steeds Vooruit 1 6—4. Programma voor deze week: He ren: Woensdag te Warmond Steeds Vooruit 1DBS 3. Woensdag te War mond Steeds Vooruit 2—Reflex 1. Junioren: Zaterdag TOV 2Steeds Vooruit 1; aanvang 3 uur. Training alleen voor senioren da mes en heren woensd&g vanaf 8 uur, voor aspiranten en junioren alleen op zaterdag vanaf 7 uur. WASSENAAR TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Op de Katwykseweg reed de 27- jarige aannemer B. uit Noordwyk bij liet passeren van een tegenligger met een snelheid van 80 km. uur te gen een boom. Zijn auto werd vrijwel totaal vernield. B. kwam er met een gewonde knie goed af. De recherche maakte proces-ver baal op tegen de 19-jarige L. uit Den Haag, die flessen chocomel had ge stolen en ingebroken in een woning aan de Buurtweg, en tegen de 17-ja- rige S., ook uit Den Haag, die zich meerdere malen had schuldig ge maakt aan diefstal door middel van braak en bovendien een fiets en flessen chocomel had gestolen. Sociale Zaken in 1956. Aan het jaaroverzicht van de gemeentelijke diensten zyn de volgende bijzonder heden over de activiteit van de af deling Sociale Zaken ontleend. Het aantal door Maatschappelijk Hulpbe toon geregeld bedeelden bedroeg op 16 december 1956 59 (in 1955 58). Eind 1956 werden voor rekening van M.H. 14 bejaarden verzorgd in ge stichten en 2 in gezinnen; tenslotte werden 5 ingezetenen verpleegd in ziekenhuizen. Op dezelfde datum werd voor rekening van M.H. in 5 gezinnen hulp in de huishouding ver leend. Eind december 1956 werden Mr. G. Ph. Helders minister Naar het A.N.P. van bevoegde zijde verneemt, is binnenkort de benoe ming te verwachten van mr. G. Ph. Helders tot minister. Hij zal worden belast met het beheer van het depar tement van zaken overzee, zoals het departement van overzeese rijksde len in de toekomst zal worden ge noemd. in 16 gevallen uitkeringen voor le vensonderhoud enz. aan oorlogs slachtoffers gedaan, te weten in 6 gevallen aan gerepatrieerden en in 10 gevallen aan hen, die in Nederland slachtoffer zyn geworden. Voor reke ning van de gemeente werden 43 krank- en zwakzinnigen verzorgd. Door tussenkomst van het Groene Kruis werden 6 t.b.c.-patiënten, ge deeltelijk ten laste van M.H., uitge zonden. Emigratie in 1956. In 1956 heb ben 111 personen de gemeente Was senaar verlaten wegens emigratie. Daaronder waren 33 alleenstaande personen, 7 echtparen, 8 gezinnen van 3 personen, 2 gezinnen van 4 per sonen, 4 gezinnen van 5 personen en 2 gezinnen van 6 personen. In 1955 was het aantal Wassenaarse emigran ten aanzienlijk groter, nl. 144. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 11 Februarij 1857. Madrid. De Koningin heeft, uithoofde zij de gelden van den Staat wil besparen, van hare reize naar Andalusië afgezien. Advertentie. Goed geleerde Goudvinken, die twee Aria's fluiten, worden het geëerde Pu bliek te koop aangeboden door J. F. Hijmans, uit Saxen. Is gelo geerd bij Schuurink in de Trad- molen. Blijft slechts 4 a 5 dagen alhier. Z0ETERMEER Gemeenteraad. Op vrijdag 22 febr. komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen des avonds te 7 uur. De agenda vermeldt o.m.: onbe woonbaarverklaring woningen in de Dorpsstraat; subsidie gezinshulporga nisatie; votering krediet ETI-rapport; vaststelling besluiten; bepalende dat de herziening van het uitbreidings plan wordt voorbereid; onderhandse aanbesteding bouwkundig en mecha nisch gedeelte der rioolwaterzuive ringsinstallatie; subsidie restauratie molen; verkoop van grond aan de N.V. Nutricia; vaststelling plannen sportvelden; votering krediet verdere aanleg algemdhe begraafplaats. m U&cj Lh w'v j, O Ttef]j(L ANDERE DIRIGENT K. O.- CONCERT. Het populaire concert, dat op za terdag 16 februari a.s. voor de in schrijvers van K. en O. in de Stads- gehorzaal gegeven zal worden door het Residentie Orkest, zal niet on der leiding staan van Willem van Otterloo, zoals per vergising in ons maandblad vermeld staat, maaro.l.v. Eduard Flipse, als gastdirigent. Doornrosje in de Leidse Schouwburg. Het kinderoperettegezelschap van Chris Hofland uit Den Haag komt zondagmiddag 17 ffebruari a.s. aan vangende half drie in de Leidse Schouwburg het sprookje „Doorn- Leidse Universiteit IR. J. J. TERWEN. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen is benoemd: Aan de rijksuniversiteit te Leiden: voor het tijdvak van 1 januari tot en met 31 december 1957 tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar by het pren tenkabinet ir. J. J. Terwen, thans we tenschappelijk ambtenaar 1ste klasse. Bij koninklijk besluit is aan J. P. Murre, wetenschappelijk ambtenaar lste klasse bij de wiskunde aan de Leidse universiteit opdracht verleend om van 1 oktober 1956 tot een nader te bepalen datum in de faculteit der wis- en natuurkunde dezer universi teit onderwijs te geven in de analyse en de analytische meetkunde. Burgerlijke Stand Geboren: Hans dr van W. M. van der Valk en M. A. Middelraad; Jo hanna Maria dr van J. F. van Die- men en J. M. Boon. Gerard zn van W. van der Plas en J. de Vreugd. Ro bert Willem zn van W. van Polanen en G. Stikkelorum. Willem zn van W. van der Boon en A. Messemaker. Ge- rarda Johanna Lydia dr van J. van Vliet en L. de Ruijter. Adriana Ma ria Cornelia dr van A. Dijkstra en M. C. Boter. Aloysius Maria zn van J. W. M. Tetteroo en M. H. van den Nieuwendijk. Overleden: C. H. van den Aardweg 63 jaar, huisvr. C. van den Berg. F. Foks 52 jaar, man. J. L. Questroo, 50 jaar, man. C. H. Mechelse, 50 jaar, man. BOSKOOP Jaarvergadering EHBO. Voor de jaarvergadering van de afd. Bos koop van de EHBO bestond vooral van dameszijde grote belangstelling, waarover de voorzitter, de heer C. van Veen, zeer verheugd was. Hij hoopte dat de cursisten allen het be geerde diploma zullen behalen om dan trouwe leden te worden. Voorts bracht spreker nog dank voor het jubileumgeschenk, bestaande uit drie zuurstof koffers, hetgeen door de mil. de gaven van de inwoners mogelijk was geworden. Uit het jaarverslag bleek dat in het afgelopen jaar meerdere malen eerste hulp was verleend, waarbij één maal voor een ernstige gewonde. Door de afdeling werd een kring- wedstrijd georganiseerd, terwijl aan meerdere wedstrijden in andere ge meenten werd deelgenomen. Aan de in 1956 beëindigde cursus namen 22 personen deel. Hiervan deden 19 examen, waarvan ex 16 slaagden. roosje" opvoeren. De heer Hofland heeft dit gegeven omgewerkt tot kin deroperette. „Archeologische Lezingen" Dc regering van Amenhotep III Prof. B. van de Walle uit Brus sel, hield gisteravond enige beschou wingen over de regering van Amen hotep ni in het rijksmuseum van Oudheden. De regering van Amenhotep III (14111375 vóór Christus) vormt het hoogtepunt van het Egyptische Nieu we Rijk, zowel op het terrein van de politiek als op dat van de kunst en de beschaving. Egypte, dat zich toen uitstrekte van de Eufraat tot de Boven-Nijl, bereik te het toppunt van macht en voor spoed. Het hof van de Egyptische koning in de hoofdstad Thebe, was het middelpunt van de wereldpoli tiek dier dagen. Het artistieke leven kwam tot een grootse ontwikkeling. Uit deze periode is een achat van mo numenten van grote verscheidenheid tot ons gekomen: tempels en beeld houwwerken, graven, versierd met reliëfs en wandschilderingen, en kleinere voorwerpen van kunsthand werk, die getuigen van de welvaart, de weelde en de praal, die heersten tijdens de regering van deze pracht- lievende koning. Dank zij deze monumenten is het ons mogelijk een denkbeeld te vor. men van zijn persoon, zijn familie, zijn omgeving en in het bijzonder van bepaalde persoonlijkheden, die er toe hebben bijgedragen om de roem van deze vorst te verhogen. Be langrijk is zijn regering vooral ook daarom, omdat zy een voorbereiding vormt voor de regeringstijd van zijn zoon en opvolger Amenhotep IV; im mers de hervormingen, die deze laat ste op het gebied van kunst en gods dienst heeft willen invoeren, kondi gen zich reeds aan onder Amenhotep III. N.V. „Nemafi" te Leiden keert 8 pet. dividend uit In het jaarverslag over 1956 van de N.V. „Neraafi" te Leiden, dat heden is verschenen, wordt vermeld, dat de in juni 1956 afgekondigde regerings maatregelen, uitgevaardigd met het doel de verkoop op afbetaling af te remmen, de eerste maanden daarna een terugslag in de financiering tot gevolg heeft gehad. Zoals mocht worden verwacht, heeft het bedrijfsleven zich echter vrij spoedig aan de beperkende be palingen aangepast en begon in de maand sentember de omzet reeds weer te stijgen. Deze stijging heeft zich geleidelijk voortgezet, zodat de omzet in december reeds het peil van de overeenkomstige periode in 1955 bereikte en zelfs daarboven kwam. Het uitstaand debiteuren-saldo per 31 december 1956 eeeft een bedrag aan van f 2.064.885.22 tegen een be drag van 2.013.879,89 per 31 decem ber 1955. De kosten van de uitgegeven obli gatielening ad 1.500.000,worden versneld afgeschreven en wel in drie jaar. Na afschrijvingen en reserveringen resteert een winstsaldo dat toelaat, een dividend van 8 uit te keren. Verwacht mag worden, dat de om zetstijging zich in 1957 zal voortzet ten, zodat voor de „Nemafi" de naas te toekomst met vertrouwen tege moet kan worden gezien. Leidse Agenda WOENSDAG 13 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.A.B.-forumavond, Zoeterwoude. Vertrek Stationsplein, paal 17. 19.20 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater": „Het bezoek van een oude dame", Schouwburg, 8 uur nam. Gemengd Toonkunstkoor. Concert: Mozart, Bruckner. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur nam. „Selskip Fryslan". Opfiering fan „Hert sunder Haven", troch leden fan de toanielploech. Den Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG 14 FEBRUARI. „Wiener Sangerknaben". Concert Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. „De Gastspelers" met „Annema- rie.... zeg jy het maar!" Schouw burg, 8 uur nam; na afloop bal in het St. Antoniusclubhuis. Veron. Bediening van zenders op afstand. Rehoboth, 8 uur nam. „Oud-Leiden". De heer E. Be- linck: Historie en heraldiek op roe mer en kelk. De Lakenhal, half acht nam. VRIJDAG 15 FEBRUARI. „St. Christoffel". Ledenvergade ring, De Harmonie, 8 uur nam. A.K.W.V.-Lèiden. Prof. dr F. van Heek: betekenis van standen en klas sen. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Commisie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, Levendaal 1, Lei den. 8 uur nam. ZATERDAG 16 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". „Spoken" (Hen- rik Ibsen) Leidse Schouwburg, 8 uur nam. ZONDAG 17 FEBRUARI Verbum Dei. H. Mis voor niet-ka- tholieken, waaronder een uitleg wordt gegeven. Zoeterwoudse Singel 34, 9 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt lb). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Des zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam.. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Het leven van Boeddha". 10 uur v.m. tot 4 uur nam. (t.e.m. 14 februari). Academiegebouw (Ac. Hist. Mu seum): Tentoonstelling van kunst zinnig werk van hoogleraren, staf leden en studenten, (t.e.m. 14 febr.). De Lakenhal; Expositie Kees Bol 104 uur, 's zondags 14 uur (t.e.m. 4 maart). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wórdt waarge nomen door: Apotheek Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek Nieuwe Rijn 18. 20523. Apo- potheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 815 fe bruari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Lido: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Luxor: „De postmeester", volwas senen. Trianon: „High society", 14 jaar. Rex: „Een kus voor je sterft", strikt volwassenen. NIET-BEZORGING By eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2