DE LEIDSE BIOSCOPEN? ""gereviseerbe TRACTOREN een Bediende LOONSTATEN CEBUCO STEN O 4t>i*n(180iatt*r Daadwerkelijk de ellende in de wereld overwinnen Chauffeurs Loodspersoneel Administratief personeel NAAIMACHINE-MONTEUR N.V. Hollandsche Kettingfabriek ENKELE ONGESCHOOLDE KRACHTEN DANSEN i Meisje Bijschrijving van rente GRONDSLAG ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 WAT BRENGEN Lido. Tussen 14 en 17 jaar is een verhaal van kostschoolmeisjes in een Frans internaat, welk vrhaal amusant zou kunnen zijn, indien het hier geen meisjes betrof, die hun ouders verloren hadden. Het leven is er als op alle kostscholen: vrien dinnen vinden elkaar, vertellen el kaar haar hartsgeheimen envin. den natuurlijk vanzelfsprekend ook haar vijandinnen, die niets onbe proefd laten om verdenking rond te strooien, verklikster te spelen bij de directrice, die als bijna steeds een bijnaam heeft en „De sprink haan" genoemd wordt. De heibeltjes, die de meisjes zo nu en dan veroor zaken, zyn nogal heftig, maar des ondanks gaan de meisjes voor een vacantiereisje naar Joegoslavië, waar Lubljana en de Dalmatische kust bezocht worden. Waar echter ook de liefde om de hoek komt kijken tus sen een jong student, die tolk voor bet gezelschap is, en de hoofdrol speelster der meisjes, Jany, geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, maar in wezen een goed meisje. Het is een aardig verhaal gewor den, uitstekend gespeeld en om de verwikkelingen, die zich doorlopend voordoen, interessant. De KFC keurde de film voor 18 jaar. Luxor. De bekende novelle van de Russische schrijver Poesjkin over de „Postmeester" heeft reeds eerder de cineasten geïnspireerd. Indertijd hebben de Duitsers er een film van gemaakt, waarin Heinrich George de rol van de postmeester vervulde. Thans heeft een Weense film het ont roerende verhaal opnieuw verwerkt in een uitstekende en kleurrijke ver sie, met Walter Richter als de post meester en de Hongaarse Eva Bartok als diens dochter Doenja. Geheel vol gens het oorspronkelijke verhaal is de figuur van de postmeester in het centrum gehouden. Hij ziet zyn doch ter verdwijnen naar Petersburg de geachieaenis speelt zich af in de oude Tsarentijd en daar komt zij terecht in de „uitgaande wereld". De oude man reist een keer naar de toen malige hoofdstad en wordt gerust gesteld door een schijnhuwelijks plechtigheid. De ontgoochelde dochter pleegt zelfmoord, doch de oude man leeft voort in de gedachte, dat zijn dochter gelukkig is geweest en een natuurlijke dood is gestorven. De waarheid heeft hij nooit vernomen. De film heeft zowel door het spel van Walter Richter als door de entourage en de muzikale begelei ding de weemoed van de Russische volksziel uitstekend weten weer te geven. Wegens een enkele scène moet voorbehoud gemaakt worden voor volwassenen. Casino hèeft de grote een grootse Franse film „Les enfants du Paradis" geprolongeerd. Voor volwassenen. Trianon. Het is alles zeer luch tig. wat frivool en onbeduidend, maar als pretentieloos ontspannings filmpje is „High Society" in „Tria non" wel te aanvaarden. Bing Grosby, Frank Sinatra en niet te vergeten Grace Kelly spelen een rol in dit kleurige geval. Vooral het optreden van Grace, die als prinses Gracia Patricia, de licht- geroerde harten van de massa heeft veroverd, zal velen naar dit theater doen snellen. Het verhaal gaat over een miljonairsdochter, die vastbeslo ten is met een tweede man in het huwelijk te treden, nadat zij van de eerste gescheiden is. De verwikkelingen, die ontstaan door het feit, dat de eerste echtge noot niet van plan is de vacature zon- Kon Plantsoen 65 grepen p. minuut) Erk. PITMANSCHOOL Teletoon 26558 (Advertentie) der meer prijs te geven, worden ge lardeerd met liedjes van Bing en Frank en pittige jazz-mopjes van Louis Armstrong. Echtgenoot num mer één slaagt er in opnieuw het hart van zijn vrouw te veroveren en de verrassing van het tweede huwe lijk is, dat het echtpaar opnieuw in het bootje stapt. De KFC-keuring luidt veertien jaar. Rex. In de film „Een kus voor je sterft" wordt een zeer precair gege ven behandeld, een gewaagd onder werp zeLfis, dat de KFC noopt de film alleen voor strikt volwassenen toe te laten. Het gaat om een studente, die een baby verwacht, in welk feit haar vriend aanleiding vindt haar te doen verongelukken. Later evenwel legt diezelfde jongen die als moorde naar onbekend is gebleven het aan met de zuster van het meisje, die een ijverig onderzoek heeft ingesteld naar de doodsoorzaak van haar zuster, waarbij degene, die haar inlichtingen kon versohaffen, eveneens vermoord wordt, terwijl hier ook zelfmoord als motief geldt. Uitermate sterk spel wordt hierbij door de filmacteurs en -actrices te zien gegeven, doch als de moordenaar merkt, dat het tweede meisje ten slotte achter de waarheid is gekomen, wil hij zich ook van haar ontdoen door haar voor een vracht auto te werpen. Bij het uitwijken van de auto wordt de dader evenwel zelf in de afgrond gereden. Het heeft geen zin verder hierover uit te wijden, terwijl we het strikt volwassenen slechts kunnen herhalen. Actie Kath. Vrouwelijke Jeugdbeweging Meer dan anderhalf miljard men sen in de onontwikkelde gebieden ter wereld leven ondervoed en zijn daar om niet in staat tot normale presta ties. Met andere cijfers gezegd: twee derde van de mensheid verkeert in nood. Prof. Th. M. Bours uit het Roermondse diocees, die op een pers conferentie van de Katholieke Vrou welijke Jeugd deze angstwekkende cijfers onthulde, heeft er aan toege voegd, dat nu reeds gedurende drie tot vier eeuwen de blanke in veelal brutaal egoïsme hun medemensen in die verwaarloosde gebieden heb ben benaderd. Reeds lang achtte hij de tijd gekomen, dat de goedwillenden onder ons zich de ellende aantrekken, in de wetenschap tevens, dat deze zaak van wereldbelang niet onher- stelbaaar is. Teneinde een eigen deel in spoedi ge en daadwerkelijke hulp te kunnen geven, heeft de katholieke vrouwe lijke jeugdbeweging drie belangrijke objecten aangetrokken, welker pro paganda in de week van 17 tot 24 februari hun hoogtepunt zullen be reiken. De voorzitster, mej. M. H. C. Vendrik, heeft ons meegedeeld, dat men daadwerkelijk zal meehelpen aan de opbouw van een ziekenhuis van de Medische missiezusters onder het uit stervend volk van Belgisch Congo. Verder zal men de Niva bijstaan in het plan om aan mgr. Staverman, de nieuwe apostolisch prefect van Hol- landia op Nieuw Guinea aan een eigen vliegtuig te helpen (welk mid del van vervoer praktisch goedkoper uitkomt dan welk ander); en ten slotte wil men de Unesco steunen bij de poging tot stichting van een be- roepsschool in het stadje Nazareth, ten behoeve van de Arabische kinde- jren in Israël. We hebben vernomen, dat ook an dere instanties, als de KJMV, mee doen en dat men evenzeer hoopt te slagen als bij een soortgelijk initiatief dat verleden jaar in België werd on dernomen. Reeds zijn de oproepen in zee voor het verkrijgen van giften in geld en natura. „We kennen de situa tie, zei mej. Vendrik, en die kennis vraagt een antwoord, óók van d i vrouwelijke jeugd". De actie is inge leid op een studiedag, in het leidsters corps en in de leidersbladen, evenals door middel van een gesprek in de groepen. Er zijn allerlei suggesties ge daan. die plaatselijk zullen worden gerealiseerd. En natuurlijk zal na 24 februari de activiteit worden leven dig gehouden. Streven naar gigantische krachtsinspanning. Prof. Bours heeft de laatste maan den gans het land afgereisd om de katholieken de taak van de Kerk ten aanzien van de wereldnood onder het oog te brengen. Met name op een stu die dag, voor nationaal en diocesaan kader heeft hij het accent gelegd op de nodige gigantische krachtsinspan ning, hier en in geheel de wereld. We kunnen niet beter doen dan aan le sluiten bij de positief tegemoetko mende houding van Z.H. de Paus ten opzichte van de Wereld-gezondheids- en voedselorganisaties. De katholieken moeten meehelpen door penetratie in de internationale organen en aan een steric mogelijke opbouw van onze missie-apparatuur. Naarmate de missie technisch en me thodisch meer up to date wordt en bezet met de allerbeste krachten, zullen de resultaten van dien aard worden dat men ons gaat zien als een niet te missen element in de strijd die zij zelf willen voeren. En dan kan het volgens prof. Bours mogelijk zijn. dat de organisatie van de UNO ook de missie zal gaan subsidiëren. Zo heeft de toepassing van de wes terse techniek, vooral op het gebied van de communicatiemiddelen, zelfs de inwoners van de meest afgelegen dorpen in de onontwikkelde gebieden tot het inzicht gebracht, dat hun el lende onvermijdelijk noch onherstel baar is. We moeten daarom geloven, dat 't kwaad onoverwinbaar is, zo be sloot de spreker. an zijn woord be hoeven we nauwelijks de aansporing te verbinden, dat men in de week van 17 tot 24 februari vooral een steentje zal bijdragen voor hot bereiken van de drie objecten, die de KVJ in haar plannen heeft opgenomen. Marktberichten LEEUWARDEN 8 februari. Zuivel. Goudse volvet f 2.272.30, Edam mer 40-f 2.072.12, broodkaas 40 2.102.12. Stemming redelijk. KATWIJK A.D. RUN 8 februari. Groente. Waspcen A 34.0044.00; waspeen B 35.00--44.00; Boerenkool 32.00—42.00; Groene kool 28 00—46.00; Rode kool 7.00—16.00; Uien 17.00— 24.00; Spruiten A. 37.0060.00; Sprui ten B. 17.00—32.00; KnoLsclderie 7.00—12.00; Witlof 33.00—42.00; Wit lof B. 25.CJ—30.00; Kroten A. 2.70— 2.80; idem B. 1.50—1 80 TER AAR 8 februari. Groente. Witlof 1. 0.28—0.40; idem 2. 0.18— 0.3O; idem stek 0.020.14; spruiten 0.48—0.49; idem afw. 0.15—0.29; glas- andijvie 0.82; idem B. 0.52; uien 0.12 alles per kg. Knolselderij 0.100.16; Boerenkool 0.801.70 per kist. Peren Beurré Alexander Lucas 0.260.27 per kg. VINKENVEEN. Op do Coöp. Groenten- en Fruitveiling te Vinken veen zijn op de veiling van 8 februari de volgende prijzen besteed: Boeren kool 46; Witlof A n 40—46; Witlof B I 3543; Witlof B H 27—38 cent per kg. Peterselie 3542; Selderij 2938 cent per bos. gevraagd, bij de medische dienst van het GEMEENSCHAPPELIJK ADMINISTRATIE KANTOOR optredende als assistente van de controlerend- geneeskundigen Sollicitatie te richten aan de Directie, Stations weg 25, Leiden. N.V. VAN GEND LOOS te Leiden vraagt voor spoe dige indiensttreding Als NIEUW bieden wij aan: onder volle garantie t.w. Merk FERGUSON (petroleum en benzine). Merk FORD DEARBORN Merk CASE, e.a. met en zonder verlichting of maaibalk. A.E.v. d. Voet Zoon Keydealer „The Ferguson System" MORSWEG 21 LEIDEN TEL. 21098 in het bezit van rybewijs B.C.E. Loon bij 23-jarige leeftijd 73.72 per week -f vrije dienstkleding. Loon bij 23-jarige leeftijd 65.74 toelagen voor onregelmatige diensten en vrije bedrijfs kleding. Voor goéde krachten bestaat de gelegenheid zich op korte termijn te bekwamen voor een hogere functie (vorkheftruckrijder, stuwer). (MANNELIJK) Leeftijd 2125 jaar. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan het vrachtgoederenkantoor Haagweg te Leiden Gevraagd in confectiebedrijf in de Bollenstreek voor hele of halve dagen. Hygia fabriek Ter Meer Zonen MENNEWEG 73 SASSENHEIM VOORSCHOTEN voor de draad- en plaatwalserij. Sollicitaties of persoonlijke aanmeldingen aan de N.V. Hollandsche Kettingfabriek, Voorschoten. Gevestigd in het gebouw Zilverfabriek. Zondagmiddag 10 februari in het Parochiehuis te VOORHOUT m.m.v. The Rythrae Combo's Aanvang 3 uur Toegang uitsluitend R.K Gevraagd een volslagen BROOD. EN BANKET- BAKKERSBEOIENOE Hoog loon. In Alphen a. d. Rijn. Brieven onder no. 104 bureau v. d. blad. Mevr. Kerckhoff, Middel weg 59, Wassenaar, vraagt een Goed kunnende koken en huiselijk werk verrichten. Voor dae en nacht. Juffrouw R.K. zoekt betrekking als huishoudster bij heer alleen of weduw naar. Brieven onder no. I 3753 bur. v. d. blad. J Aan het Anatomisch-Embryologisch Laboratorium der Rijksuniversiteit, Boerhaave-kwartier, Wassenaarse- weg te Leiden, kan geplaatst worden (Salaris volgens Rijksregeling) Sollicitaties uitsluitend schriftelijk bij de Hoogleraar- Directeur van het Anatomisch-Embryologisch Labora torium, Prof. Dr. J. Dankmeijer. op dinsdag 12 febr. cn woensdag 13 februari 1957, telkens van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur; op donderdag 14 febr. en vrijdag 15 februari 1957 's avonds van 7 tot 9 Coöperatieve Boerenleenbank „Oudewetering" Nieuwste model. Prij's 10 cent per stuk. Bij grote re afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 LEIDEN Jleiefoantje* PERSONEEL 2 Strijksters en nette meisjes, voor alle afdelin gen gevraagd bij Stoom- en Chemische wasserij ..De Zon", Zoeterwoudse Sin gel 23. Oo gezinswas be langrijke korting. 2 B.z.a. een R.K. arbeider Brieven aan G. Overdevest Watertje 18. Zoeterwoude. 2 Meisjes gevraagd voor de mangel en pers. bij Wasserij Nijssen, Mare- dük 131. 2 Gevraagd flinke werk ster voor hele dagen, voor het schoonhouden van kantoren, etc. Brieven on der no. 3724 bur. v. d. bl. 2 Gevraagd: een net meisie voor de morgen uren in gezin van 2 per sonen. was buitenshuis, of nette werkster voor 3 ochtenden in de week. Aanbidden 's avonds tus sen 7 en 8 uur. Mevr. Es- derts, G&ngetje 2. Leiden. 2 Gevraagd net meisje, liefst voor dag en nacht. Omgeving Leiden. Brieven onder no. 3764 bur. v. d. bl. 2 Gerout tyniste (eeh.) z. werkkr.. liefst v. halve dagen. Br. ond. no. 3741 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd een nette hulp in de huishouding v.g.g.v. voor de de° of dag en nacht. D. J. Kemoer- manReichprt. De Kem- penaerstr. 88. Oe»steeest. 2 Gevraagd: vaste arbei der door J. Gerritsen Zoon. bloemHollenkwekerij en -exnort. Veurseweg 81. Voorschoten. 2 Flink meisie gevraagd van 9 uur tot half twee. ner 18 febr. a.s. v. Drecht. Pr. Bernhardlaan 8. Oegst- geest. *7 Eerste kapster ge vraagd. Hoog loon. P. Boef Schoolstraat 44. Voorscho ten. tel. 2386. <3? Gevraagd met mei een boerenarbeider, best kun nende melken bij J Koot. Hoeve Bronstee. Koude kerk. 2 R.K. meisje biedt zich aan voor de winkel, liefst in banketbakkers- of ma nufacturenzaak. In Leiden of omgeving. Brieven on der no. 3765 bur. v. d. bl. AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet. saxophoon. trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag. Kore- vaarstraat 5. tel. 24358. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. <2* IJsverkoop. Voor het a.s. seizoen kunt U zich nu reeds wenden tot de fa. Gebr. Schouten. Boom- markt 8. Leiden, tel. 24928 b.g.g. 30462. 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbare patronen. In lichtingen Van der Spek, Haarlemmerstr. 196a Lei den. tel. K 1710-23214. 2 Wist U dat? V.oor koop of huur van alle sierteelt- vergunningen, ook bedrij ven of land. is het adres J. Elstgeest. Roelofarends- veen. tel. 291 K 1713. 2* Voor ƒ7.50 hebt U uw Illustraties gebonden in 2 stevige banden. Gave afle veringen. Tegen inlevering advertentie. Magnus. Lan ge Raamsteeg 31, Leiden. Telef. 31591. 2 Auto hoezen, kappen, pyama's. complete bekle dingen. sponsrubber zittin gen. asbakken, spiegels, jashaken. bloemvaasjes. armsteunen. zonneklep- pen, rubbermaties. vloer matten. kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. van Kuijk Autobekleder. Morsstraat 46. tel. 30552. Leiden. Te koop gevraagd: graszoden per R.R. of ha. W. J. v. d. Oetelaar. Groot handel in graszoden. Ha venstraat 30, Noordwijker- hout. Tel. K 2533—329. 2* Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70. tel. 22361. Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wii bii U de maten aan huis. 2* Auto-, motor- en scoo terrijschool. Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbegr. door gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd se dert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstr. 60a. tel. 26584. 2 Een schrijfmachine ko pen is een zaak van ver trouwen. De „Kolibri" (Groma-product) in tas ƒ260.contant of in 2. 6. 9. 12 mnd. Vrijblijvend proefplaatsing. Hees Kan toormachines. Hoeewoerd 92 tel 31983. <2 Solex Standaard 349.50, p. m. 17.30. So lex de Luxe 395.—. p. m. 20.24. inclusief All Risk verzekering. Service Sta tion Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668. tel. 31292. 2 Overal vraagt U. bij Wassenaar slaagt Ul voor opklapbedden. tuimelbed- den. enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij. 30 modellen, ook met berg ruimte! Wassenaar. Jan- vossensteeg 60. tel. 20143. 2 Te koop Solex brom fiets. Nieuwe banden, loopt prima 70.St. Pancrassteeg 9. bij de Hooigracht. 2 Te koop woonschip, 16 m. lang. Bestaande uit 4 vertrekken. Ligplaats aan wezig. Prijs 4.250.Te bevragen: Vrouwenweg 11. Zoeterwoude. 2 Kioosterstoelen. radio. trapnaaimach.. bad. prima gasfornuis, pracht dres soir. kasten. 6 leeuwen- kopstoelen. electr. boortol. schilderstuk, als nieuw, in- bouwbad. enz. W. F. Koo reman, Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. tel. 23261. 2 Dames profiteert van onze reclame slopen. Over bekende kwaliteit en flin ke maat. slechts 1.58. Al léén bii ons verkrijgbaar. Bots. Hooigracht 44. 2 Te koop aangeb. in pri ma staat zijnde blauwe Vacky Victoria-bromfiets. Elk aannemelijk bod. J. v. Vliet. Leidseweg 229. Voorschoten. 2 Te koop aangeb. Re nault 4, geheel gerevideerd Te bevr. Const. Huygens- laan 33. Leiden. 2 Radiator, gasf., bur. piano's prima brandende gasfornuizen, gasstellen, gasradiatoren. kachels, gashaarden. zw*are eiken boekenkasten, tafels, fau teuils, oud-Holl. stoelen, wringers, stoelen, naaima chines. radio's. Nieuwe Rijn 60. tel. 22150. let op 60. 2 Aangeboden: standaard model electrische Singer- naaimachine. in goede con ditie. Geprefereerd wordt inruiling tegen portabele electrische naaimachine, mits in perfecte conditie. Eveneens ter overname: Hoogtezon-apparaat „Ul- traphil", zo goed als nieuw. Pr. Margrietlaan 1. Voorschoten, tel. 0 1717 2575. 2 Schrijfmachines: Ori ginele. nog als nieuwe ..Remington Rand" 180. (nieuw prijs ƒ640.Pri ma ..Ideal" 110.Volle dige garantie. Oude machi ne wordt desgewenst in geruild. Resedastraat 2. Leiderdorp, tel. 24191 (K 1710) 2 Aangeboden Berini M 21 en Mobylettes. v. d. Mey, Maredijk 159. Leiden. 2 Bouwmaterialen enz. Grote voorraad deuren, ra men. planken, binten, ge- galv. golfplaten, ijzeren balken, smalspoor, draai schijven. wissels, enz. Nic. v. d. Akker. Miening 33, Zoeterwoude. 2 Ramen, deuren. Enor me partij nieuwe binnen- en buitendeuren, diverse maten en modellen, scherp concurrerende prijzen. Grote sortering ramen. Nic. v. d. Akker. Kore- vaarstraat 31. Leiden. Fi liaal tot zaterdagmiddag 5 uur geopend. 2 Closetpotten enz. Pracht partij nieuwe clo setpotten, zittingen, as- best-golfplaten. hardboard tegelboard. zachtboard. enz.enz. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31. Leiden. 2 Alt op de Mare, Ava- ros 85.Mobylette 165. 85.Herensport, 3 versn. verlichting 150.Fongers werkfiets 32.50. Zware werkfiets 60.—. Batavus dames 2 versn. 147.50. Da messoort: Maxwell, ver lichting 75.-. Record 110.-. 2 Bankschroeven. 80 mm. bckbreedte 25.60 mm. 16.slechts enkele stuks. Losse hulomotoren: Beri ni (eimodel) 75.65. 17.50 (incompleet). V.A.P. 55.Mosnuito 55.Eni- 2 Te koon Opel Kapitiin 1950. in prima staat, loopt 1 10. moet weg. Rijndijk 59. Hazerswoude. 2 Aangeboden: Citroën 11 Sport 1951. voorzien van ruilmotor. waarmede 40.000 km. gereden, goede conditie en banden. Vraagprijs 1500.Te bezichtigen werkdagen na 18.00 uur. Pr. Margriet- laan 1. Voorschoten, tel. 01717—2575. 2 Te koop een zo «»oed als nieuwe Sparta scooter. Net ingereden. Te bevra- fjen: Willem de Zwiiger- aan 12. Leiden. 2 Te koop 15.000 slaplan ten, srt Blackpool en Mei koningin. pootbare bloem- koolplanten om te verspe nen soort Alpha. Bii; A. C. Hoogervorst. Laneeraar 127. tel. 268. TE HUUR 2 Verhuur zonder chauf feur Simca 1956. Vaux- hall. Ford. Opel Rekord vanaf 1 8.— p. dag. 8 cent Der km. Werkhoven. Van 't Hoffstr 11 tel 22300 2 Bromfletsvcrhuur. De nieuwste Berini M 21 1956, per uur. dag of lan ger. J. de Jong. Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee. telefoon 2795. 2 Verhuur zonder chauf feur. Morris Minor. Ford Consul met radio, en an dere wagens, uitsluitend nieuw materiaal, vanaf 8.per dag en 8 ct per km. Stipdonk. Hooglandse Kerkgracht 30. Tel. 31608. 2 A.S. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten. compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- cape's. Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig. Fa. J. J. Slons en Zn. Stille Riin 11. Telef GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule- stellen. kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, dekenkisten, kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef. 26918, Goegcrrit- steeg 1. telef. 22791. 2 Werkend Italiaan zoekt een net R.K. kosthuis, liefst in centrum van de stad. Brieven onder no. 3767 bur. v. d. blad. 2 Noz enige leden ge vraagd voor een loterij- club. Aanmelden maan dagavond. Café De Gouden Leeuw, te Stomowiik. Het voorlopig bestuur. 2 Erwten en bonen voor veevoeder gevraagd. Jac. van der Meer. Westeinde 8 Roelofarendsvecn. 2 Gevraagd: elke sier teeltvergunning en groen- tenteeltvergunning 47. c.v. N. Bakker H.zn. Roe- lofarendsveen. telef 487- K 1713. 2 Bouwgrond te koop ge vraagd door particulier, voor villa met parage. Bii voorkeur ome. Katwiik of Noordwiik. Aanb. ond. no. 140 bur, v. d. blad. DIVERSEN 2 Vriendin. Net R.K. meisje zoekt leuke vrien din, liefst Leiden. Brieven onder no. 3773 bur. v. d. bl. 2 Vriendin. Net R.K. meisje zoekt leuke vrien din. leeft. 19 jóar liefst in Leiden. Brieven onder no. 178 bur. v. d. blad. 2 Echtpaar (acd.) zoekt woonruimte of woonschip te huur of te koop in Lei den of Oegstgeest. Brieven onder no. 3760 bur. v. d. bl. 2 Koopruil. Aangeboden nieuwe bovenwoning met garage, aan hoofdweg (centrum). Gevraagd, klein vrij huis met tuin te Leiden of omstreken. Br. onder no. 3766 bur. v. d. bl. 2 Bremmer repareert ge broken porselein. Saks groepen, antieke borden, goud. zilver koperwerk, enz Bremmei. Morsstr. 41. Leiden, tel 2091ft; (loeger- ritsteog 1. tel 22791. 2 Belastingaangifte. Onze boekhouders te Leiden verzorgen op een |uif te 01 voor voordeligste wijze Uw aangiftebiljetten, boekhouding enz. Adm. Bur. REWA Accountancy. CrocUsstr. 44. Wassenaar, tel. 2093. voor een economisch verantwoord VERKOOPPLAN DE «9 VERZORGINGSGEBIEDEN VAN NEDERLAND O Wandkaart (kleurendruk) van Nederland met: Indeling naar 49 verzorgingsgebieden Gemeentenamen per verzorgingsgebied Alphabetisch gemeentenamenregister ia ad f 1.50 (plus verzendkosten 0.20) verkrijg baar bij Centraal bureau voor Courantenpubliciteit van de Nederlandse Dagbladpers. VONDELSTRAAT 69 AMSTERDAM - Tel. 125225

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3