1 Groot Carnaval UIT DE OMGEVING Hoge predikaten op provinciale kampioenstentoonstelling Leiden Scherp ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Goede organisatie door LP KV De Provinciale Kam pioenten toon stelling Zuid-Holland, verzorgd door de Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging (L.P.K.V.) vanaf vrijdag in „Oud-Hortuszlcht" ge opend, bracht wat geringer inschrij vingen dan vorig jaar, de kwaliteit was er echter niet minder om, getui ge de hoge predikaten, die door de jury zijn toegekend; zelfs driemaal uitmuntend voor onze Leidse deel nemers! Op het moment, dat wij dit schrij ven, kan reeos worden vastgesteld, dat deze kampioenstentoonstelling in vele opzichten een succes is ge worden, niet alleen voor de organi serende vereniging, maar ook voor de hele gewesienjKe aideling Zuid- Holland van de ouae K-N.B. Gisteravond werd de tentoonstel ling geopend. De ere-voorzitter, de heer j. Kol uit Voorschoten, verwel komde in een inleidend woord in het bijzonder wethouder J. C. v. Schaik, alsmede vele vertegenwooraigers van zusterverenigingen en sprak de wens uit, dat de L.P.iv.V. op ueze avonuen zal voortgaan, in 't belang van deze mooie sport. Vele atgcvaardigden spraken hun voldoening uit over deze show en roemden het vele werk, dat de heer Quist heeft verzet. De heren Deelen uit Stolwijk en Rietveld uit Gouda spraken woorden van dank. Tot slot voerde wethouder Van Schaik het woord, namens b. en w., grote waardering uitsprekend voor al hetgeen L.P.K.V. voor deze bijzondere tentoonstelling heeft ge daan. Vermelden wij tot slot, dat de ten toonstelling is geopend op zaterdag van 1010 uur en zondag van 106 uur. De voornaamste uitslagen waren: De hoofdprijswinnaars: J. Laman (Leiden) predicaat uitmuntend. De beste van de grote rassen „Vlaamse Reus, medaille Leids Dagblad. A. G. van Leeuwen (Leiden) predicaat uit muntend. Wener Wit in oud en jong; tevens de beste in de middenrassen en de beste van de gehele tentoon stelling (medaille Leidse Courant). M. J. van Boxtel (Delft), beste in de dwergrassen Pool Roodoog. B. Wer- mer (Delft), beste kleine zilver ras sen. G. Vermaas (Barendrecht), beste kortharige. H. D. de Vries (Lekker- kerk), mooiste tekening bij de Lo tharingen. P. Jongebreur (Gouda), algemeen kampioen bij de Cavia's. B. Wermer (Delft), idem in gladhaar. Verenigingskampioen: L.P.K.V. (Leiden), beker N. L. Courant 137 pnt. Reserve vereningskampioen: Nieuw Leven, Delft, medaille Vrije Volk. Vlaamse Reus: Blauw, voedster jong, C. M. Noordhoek (Zevenhuizen) z.g.; zwart, voedster jong, J. Ales (Gouda) z.g.; wit, voedster oud, J. Wat lezers schrijven Leiden, 9 februari. A.O.W. EN GEMEENTELIJKE SOCIALE BIJSTAND. Geachte redactie. Gaarne enige ruimte voor het vol gende: De maand januari is nu voorbij en allen hebben nu ouderdomspensioen ontvangen. Voor hoevelen is dit ech ter weer een grievende teleurstelling geworden? Immers allen die sociale bijstand ontvangen, zijn dermate ge kort, dat die hele pensionering nog geen cent voordeel geeft. Wel heeft minister Sururhoff de verwachting uitgesproken, dat dezelfde uitkeringen gedaan zouden worden. Nu heeft H. Exc. minister Klompé aangedrongen op gehele of althans gedeeltelijke te gemoetkoming. Helaas aldus tever geefs. Men zal natuurlijk verwijzen naar dc slechte financiële toestand van onze gemeente, maar ik vind het dan wel erg treurig, dat juist dege nen, die het minst kunnen missen, het meest getroffen worden. Mogen 7ij, die geroepen zijn de ge meente te besturen of te helpen be sturen, zich hiervan todh rekenschap geven, hoogachtend, L. J. HENZING. Noot red.: De gemeentelijke sociale bijstand is gekort, omdat het bedrag van de uitkering A.O.W. hoger ligt dan dc uitkering Noodwet Ouder domsvoorziening. De gemeente Leiden heeft echter dezelfde norm aangehou den. In wezen is er in de inkomsten van de gesteunde bejaarden niets veranderd. Te uwer geruststelling kunnen we nog melden, dat men overweegt de gemeentelijke norm te verhogen in verband met de stijging van de kos ten van het levensonderhoud. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 525. Horizontaal: 1. keldergat, 8. ore, 9. ara, 10. ma, 11. pet, 13. ka, 14. koren, 16. odol, 17. kack. 18. teler, 20. mi, 22. non, 23. we, 24. Ede, 26. reu. 27. romancier. Verticaal: l. komkommer, 2. era, 3. Ie, 4. ever, 5. ga, 6. ark, 7. taankleur, 11. Polen, 12. teken, 14. kot, 16. nar, 19. loon, 21. ido, 23. wee, 25. Bm, 26. r.i. Ales (Gouda) z.g.; J. Laman (Leiden) voedster jong, uitmuntend. Lotharingcr: H. D. de Vries (zwart ram oud) Krimpen a. d. Lek, z.z.g.; idem (voedster jong), idem, z.z.g; P. Mooy (voedster, jong) Delft, z.g. Franse Hangoor: B. J. van Noord (konijngrijs, ram jong) Oude Tonge, z.g.; G. van Eyk (ijzergrauw, ram oud) Reeuwijk, z.z.g.; C. J. Balvers (ram, jong) Bergsenhoek, z.z.g.; C. J. Balvers (bont, ram, oud) idem, Groot Chinchilla: J. Blom (ram, oud) Zoetermeer, z.g.; A. Goudriaan (ram, jong), Krimpen a. d. Lek, z.z.g. Wener: A. van Noord (zwart, ram, oud), Oude Tonge, z.g.; A. van Noord (ram, jong), Oude Tonge, z.g.; A Goudriaan (voedster, oud;, Krimper a. d. Lek, z.g.; J. van Uden (voedster jong), den Haag, z.g.; A. G. var Leeuwen (ram, jong), Leiden uitmun. tend; A. G. van Leeuwen (voedster, jong), Leiden, uitmuntend; M. J. Kouwenberg (voedster, jong), Lei den), z.g. Rijnlander: W. F. Zwart (ram, jong), Delft, z.z.g.; C. J. van Roo- den (ram, jong), Lei'.en, z.g. Belgische Haas: H. B. de Graaf (ram, oud), Moercapelle, z.z.g. Thuringer: A. H. Couzijn (ram, oud), Leiden, z.g.; W. du Clou (voed ster, jong), Zoetermeer, z.z.g. Alaska: C. J. v. d. Aar (ram, oud) Oegstgeest z.z.g.; T. Lambooy (ram, jong) Leerdam z.z.g. Marter: W. du Clou (ram, jong) Zoetermeer, z.z.g. Zilvervos: J. F. van Schaik (zwart, ram, oud) R'dam, z.z.g.; J. F. van Schaik (blauw, ram, oud) R'dam, z.z.g.; mevr. W. Smit (ram, jong) Leiden, z.g. Rex: A. J. v. Zanten (wit, voed ster, oud) den Haag, z.z.g.; D. A. Deelen (ram, jong) Bergambacht, z.g.: G. Vermaas (ram, jong) Berg ambacht, z.z.g.; G. Vermaas (bruin, voedster, jong) Barendrecht, z.g.; C. v. Schelven (ram, jong) Gouda, z.g. Papilion: L. J. Mudde (voedster oud) Lekkerkerk z.g. Klein Chincilla: B. Rutgers (ram jong) Leiden zz..g. Tan: A. Kruys jr. (zwart, ram, oud) Bergambacht z.z.g. Hollander: W. van Aliphen (ram, oud) Lekkerkerk z.z.g.; A. v. d. Wulp (voedster, jong) Barendrecht z.g.; P. Rodenburg (ram, jong) Overschie z.z.g. Klein Zilver: B. Wermer (Delft) z.z.g; B. Wermer (Delft) z.z.g. Pool Roodoog: M. J. van Boxtel (voedster, oud) Delft uitmuntend. Carra's: P. Jongbreu* (rood, beer, oud) Gouda z.z.g. Zilver Agouti: B. Wenmer (gladha- rig) Delft z.z.g.; B. Wenmer (beer, jong) Delft z.z.g. VASTENAVOND KAB. Het plaatsbespreken voor Vasten avondfeest, dat zondagavond a.s. door de KAB van de Petrus- en Lodewijkparochie aan zijn leden ge boden wordt, vindt plaats morgen, zondag, van 12 tot 1 uur in het St. Antoniusclubhuis. De toneelgroep van de Stedelijke KAV brengt een klucht voor het voetlicht, getiteld: „De Tante uit Amerika". Na afloop van de toneel voorstelling is er een gezellig samen zijn onder leiding van de heer Evert Castelein. Daarbij wordt de dans muziek verzorgd door „The Rhythme Club" onder leiding van de heer Theo Wisse. De feestavond begint om 8 uur precies. Cursus moderne literatuur. De K. en O.-cursus moderne litera tuur onder leiding van Paul Rodenko, die op 11, 18 en 25 februari a.s. ge houden wordt, vindt niet plaats in het Snouck Hurgronje, maar in de aula van het r.-k. Lyceum, Mariën- poelstraat (11 en 25 febr.) en de „Grote Pers" van de Lakenhal (18 februari). UVS-pool vrijgegeven De inbeslaggenomen voetbal-pool van U.V.U., de supporters-vereniging van U.V.S. te Leiden, is hedenmorgen vrijgegeven. Het bestuur van de vereniging heeft van de officier van justitie te Den Haag bericht ontvangen, dat men het geld en de bescheiden van de pool kan ophalen. De geblokkeerde gelden zullen in de komende week worden uitbe taald. Zilveren jublieum D. J. Zierikzee De heer D. J. Zierikzee van de af deling Gas der Stedelijke Lichtfa brieken te Leiden herdacht gisteren het feit, dat hij een kwart eeuw ge leden in dienst der fabrieken trad. Volgens gebruik werd de jubilaris ontvangen in de directiekamer waar de directeur ir Ykema en de hoofd ingenieur van de afd. Gas, ir Lente link hem op waarderende wijze toe spraken en de hoop uitspraken, dat de heer Zierikzee de resterende ja ren met dezelfde opgewektheid in dienst der fabrieken zou mogen door brengen. Zij overhandigden hem de fraaie oorkonde van het gemeentebestuur en de bijbehorende gratificatie. Daarna richtten zijn onmiddellijke chef en de vertegenwoordigers van de Personeelsvereniging zich tot de heer Zierikzee en roemden de pret tige samenwerking en de collegiali teit van de heer Zierikzee. Het be stuur der P.V. overhandigde daarbij een aandenken aan deze dag. Ook de overige aanwezige heren sloten zich by de goede wensen en woorden van waardering gaarne aan. In de kantine hadden zich de per soneelsleden van de afd. gasdistri butie verzarheld om hun collega te huldigen. Hier waren het de heren J. F. Kloeg en W. P. Dool, die zich tot tolk maakten van de gevoelens van het personeel en hem hulde brachten voor de aangename wijze van omgang met chefs en collega's. Bh deze vriendelijke woorden werd een aardige attentie gevoegd, waar na de heer Zierikzee allen dankte voor de tot uitdrukking gebrachte sympathie. Het spreekt van/elf dat de heer Zierikzee vele handen moest drukken van personeelsleden die hem kwamen complimenteren. Dienst der apotheken. Zaterdag 9 februari zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoedrecepten: Apotheek Douza, Douzastraat 31, tel 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 10 februari is van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Nieuwe Rijn. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door: dr Langezaal, De Haan, Hartman, Pieterse en Jansen. Doktersdienst Oegstgeest: dr A. J. M. van Glabbeek. 23 FEBRUARI. IN „TRESLONG", HILLEGOM. Vraagt inlichtingen. Tel. 025205347. (Advertentie). Leidse Agenda ZA ERDAG 9 FEBRUARI Diesviering Leidse Universiteit. Toneeluitvoering „The Philanderer". Leidise Schouwburg. 8 u«ur nam. Diesviering Leidse Universiteit Modern Museumwerk. Rijksmuseum v. Volkenkunde 16.0017.30 uur naim. K.V.V. Volkszangweekend, Rorna- nuszaal 18 uur nam. L.J.A. Lustrumbijeenkomst. Leids Volkshuis 8 uur nam. Durisol. Personeelsver. Cabaret avond. Can'tine „Durisol" 8 uur nam. Instuif Haagweg. Gevar. program ma. Leonardushuis 8 uur nam. ZONDAG 10 FEBRUARJ. Diësviering Leidse Universiteit. Studium Generale. Stadsgehoorzaal. 15.15 uur nam. Diesviering Leidse Universiteit. Christen-Studentenraad. Zuiderkerk 12.00 uur nam. K.V.V. Volkszangweekend. Roma nes zaal. ld voonm. K.A.B. Vastenavondfeest. St. An- tonius Clubhuis. 8 uur nam. Instuif Herensingel. Maria Gij zen- steeg. 8 uur. nam. Optreden Ben Heuer. MAANDAG 11 FEBRUARJ. K. O. Toneelgroep „Theater". „Het bezoek van een oude dame". Schouwburg. 8 uur nam. Fondclub Leiden en Omstr. Jaar vergadering. Kleine Burcht. 8.15 uur nam. Gemeenteraad. Stadhuis 2 uur nam. St. Adelbertver. Voordrachten door prof. dr. J. Groot; en dr. W. J. J. Dijs- sellbloem. Het Gulden Vlies, 8.15 uur nam. Expogé. Pater S. Keulaerds o.f.m. over „Het leven van kardinaal Minds- zenty". De Harmonie. 8 uur nam. DINSDAG 12 FEBRUARI. LJ\V. „De Vriendenclub" Leden vergadering. Kleine Burcht. 8 uur nam. Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Forum-avond. De Harmonie. 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. De heer C. Bas over: „Vormenrijkdom im de Zwammen wereld" Zoologisch Labo ratorium. Kaiserstraat (ingang Ster- rewachtlaan) 8 uur nam. K. O. Filmvoorstelling „Top Secret" Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. „Archeologische Lezingen". Prof. B. v. d. Walle. „Kyrene, een Griekse oase in Noord-Afrika", Rijksmuseum van Oudheden. 8 uur mam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „De Barbier van Sevifia". Haags To neel. Cant ine Doelenkazerne. 8 uur nam. Club de Limetz. Vastenavondvie ring. Jacobazaal 8 uur nam. LISSE Voorlichtingsavond Bouwkas Ned. Gemeenten. Het probleem der woningnood heeft men ook in Lisse nog niet aan een oplossing kunnen helpen, hoewel men de afgelopen vijf jaar driemaal zo veel woningen heeft weten te bouwen a's het aanvanke lijk vastgestelde contingent bedroeg. Momenteel staan in Lisse nog 600 woningzoekenden ingeschreven en als regel moet men vier soms vijf jaar wachten voor men aan de beurt komt voor een huis. Aldus de burge meester mr. Th. M. J. de Graaf, op de gisteravond in „De witte Zwaan" gehouden voorlichtingsavond van de Bouwkas Ned. Gemeenten. Momenteel heeft men 185 woningen in aanbouw en de afgelopen week heeft men opnieuw 49 huizen kun nen uitbesteden. v Na de inleiding van de' burgemees ter zette de heer Udema van de ge noemde bouwkas het een en ander uiteen. Bouwkassen zijn geen verschijnsel van de laatste jaren. De eerste werd opgericht in1793 in Birmingham, waarna de Pilgrimfathers het idee meenamen naar de Ver. Staten. In de U.S.A. telt men momenteel niet minder dan 6000 verschillende bouw kassen. In Nederland vond de geboor te van de bouwkassen in de laatste oorlog plaats. De naam was toen So ciale Dienst voor woningbouw en de kraamkamer stond in de Drentse gehuchten Sweelo en Westerborck. Al vrij gauw toonden meerdere ge meenten belangstelling en werd de instelling omgedoopt in Bouwkas Drentse gemeenten. Later werd het Bouwkas-Noord-Ned. Gemeenten en tenslotte de Bouwkas Ned. Ge meenten. In feite bestaat die ook al niet meer, want op het Ministerie van Justitie wordt momenteel de aanvra ge behandeld om de naam te veran deren in Bouwfonds Ned. Gemeenten. Nadat spr. het doel had uiteen ge zet, deelde hij mede dat men normaal zelf over 15% van de totale aanneem- som moet kunnen beschikken, ter wijl men 1% administratiekosten tij dens de spaartijd is verschuldigd. Voor een normaal standaardhuis moet men ƒ2000— op tafel kunnen tellen en men betaalt dan pl.m. 80 per maand gedurende dertig jaar. Het huis is dan eigendom geworden. By het ontwerpen der huizen staat het woongerief op de voorgrond ook al omdat huishoudelijke hulp niet te krijgen is en niet de inhoud. De bouwkas heeft momenteel plan nen in bewerking, waardoor het mo gelijk zal zyn via een prefab-systeem een huis in één dag onder de kap te hebben en na drie weken kunnen de bewoners er in. Met de bouw van deze huizen hoopt men begin volgend jaar te kunnen beginnen. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. KATWIJK Zondagsdienst huisartsen. De zondagsdienst voor patiënten van de doktoren Slagmolen, Lodder, Cleve- ringa, Borleffs en Hagen wordt waar genomen door dr. P. Viocers, Zeeweg KATWIJK AAN DEN RIJN Kath. Vrouwengilde. Op initia tief van het Kath. Vrouwengilde komt Pater Henri de Greeve a.s. donderdag naar Katwijk om in de aula van het missiecollege St. Willi- brord het toneelstuk „De deur op 'n kier" op te voeren. Pater de Greeve is voor de Katwijkers geen onbeken de maar deze was nog nooit de eer te beurt gevallen pater De Greeve te zien optreden in zijn toneelstukken. De aula loopt dus donderdag a.s. vol vandaar dat de jeugd onder de 18 jaar geen toegang heeft. Kath. Volkspartij. Het bestuur van de afd. Katwijk a. d. Rijn der Kath. Volkspartij is thans samenge steld als volgt: voorz. F. C. Meijer, 2de voorz. J. W. Vendel, 1ste secr. J. Schaerlackens, 2de secr. Joh. Grim bergen, St. Winters penningmeester, A. Oudshoorn commissaris. Er is één vacature terwijl binnenkort wegens vertrek ook de functie van voorzitter vacant komt. Bevolking. Op 1 februari be droeg het aantal inwoners dezer ge meente 27.217 tegen 27.134 op 1 jan. 1.1. Een bevolkingstoename van 83 personen. Zondagsdienst. Voor de patiënten van de doktoren H. Hueting, E. E. van der Laan en J. Bergman wordt de zondagse dienst voor Katwijk- Rijnsburg en Valkenburg waargeno men door dokter J. Bergman, Valken- burgseweg lb, telef. 2921. IN DE HAVEN VAN KAAPSTAD VERDRONKEN. De 19-jarige Frederik Mynhart uit Arnhem, hulp-kok op het Nederland se m.s. „Bloemfontein", is vrijdag in de haven van Kaapstad verdronken. De jongeman liep met de 19-jarige scheepsmaat Piet Schneising over een golfbreker, toen zij plotseling door grote overslaande golven in het water werden gespoeld. Zijn vriend deed nog dappere pogingen hem te redden, doch slaagde er slechts met veel moeite in zichzelf in veiligheid te brengen. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. J. v. GinkelJ. G. Vroonhof 01: W. v. d. "toschTh. J. F Teunissen 0—1; D. v. d. Laan—G. J. Bremer 10; K. C. AngenentG. v. d. Laan 10; A. A. RuitermanP. Verkley 0—1; H. J. lferingP. J. de Rooy 0—1; J. ZekveldJ. v. Ginkel 01. N00RDWIJK Zaalhandbal beëindigd. Het is voor M.S.V. en de verschillende an dere handbalclubs maar een korte vreugde geweest om te kunnen hand ballen in een zaal van de Hobaho. Hoewel het bekend was, dat men ze ker 4 weken in veilinghal kon spe len, had men toch een stiekeme hoop, dat hieraan nog enkele weken langer kon worden gekoppeld. De eigenaars van de veiling hebben echter de hal weer voor hun bedrijf nodig, zodat de zaalhandbal competitie beëindigd moest worden. M.S.V. heeft dus rust tot dat de veldcompetitie weer zal aanvangen. Reddingsbrigade. Op de gehou den examens in de „Overdekte" te Leiden voor reddend zwemmen slaagden de navolgende leden van de N.R.B. voor het diploma B. van de Kon. Ned Bond tot het redden van drenkelingen, de dames Corry v. Til burg en Henny v. 't Wout. Dammen. De tweede ontmoeting voor het persoonlijk kampioenschap van Noordwijk, uitgeschreven door 'de damvereniging Noordwyk bracht weer enkele verrassingen naar vo ren. A. Turk leed een onverwachte nederlaag tegen H. de Vries, doch Th. Zwetsloot bracht met glans zijn tegenstander A. Leuven ten onder. J. Peschier zag in het laatst nog een remise ontgaan tegen G. v. d. WieL De verdere uitslagen zijn: Van SchootenKortekaas 0-2; Zuidbroek- v. Rooyen 2-0; v. d. Nietde Bruin 2-0; v. cL ZwanMarijt 2-0. Zondagdienst. De zondagdienst zal worden waargenomen door dr. Kruyt. De Duinrandapotheek is ge opend van 12-1 uur en van 4-5 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Ivo M. z. van G. J. P. Engelbert en E. J. Soeters; Francisca d. van J. A. V. d. Berg en Th. H. Ohristiaanse; Maria J. A. d. van A. C. Alkemade en M. C. Verkade; Thomas Th. z. van J. A. v. Leeuwen en C. A. M. v. Brecht; Maria R. d. van H. C. v Eeden en R. E. v. d. Werf; Cornelis J. M. z. van J. J. Hoogeveen en M. A. v. Steijn; Elisa beth M. d. van F. J. M. v. Ogtrop en G. G. Ooms; Johannes P. H. A. M. z van H. Heemskerk en G. A. v. d. Ploeg; Antonius P. L. M. z. van A. A. M. v. d. Berg en Th. Hooger- vorst; Johanna A. M. d. ,van Q. J. Vink en A. Th. Groenendijk; Lau- rentius Th. M. z. van A. C. de Haas en P. C. Th. Turk; Margaretha P. M. d. van G. J. Steenvoorden en A. C. Vink. Ondertrouwd: H. M. v. d. Berg en A. A Th. Verhoeven; J. W. v. Beek en J. C. Mooijekind; M. C. G. Koe- leman en W. C. Steen voorden. Getrouwd: P. Bulk en E. A. Ad miraal. Overleden: Cornelia van den Haak 8 maanden; Jacoba Barnhoorn 66 j., geh. met Roos. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 9 February 1857. Advertentie. Men verlangt tegen le Mei eene DERDE MEID, van de Prot. belijdenis, bekwaam, in Naayen, wasch enz. en tevens geschikt om met kinderen om te gaan. Men adressere zich met FRANCO brieven onder Letter G bij N. Crap op de Apothekers- dijk, Wijk II, no. 35. Aan de Bijz. School der lste klasse op de Haarlemmerstraat verlangt men een HU LP-ON DERWIJZER van de Pr. G., be zitter van den 3en Rang, en in staat het Fransch te helpen on derwijzen. DE KWAKEL R.K. Sportver. KDO. Zondag a.s. is er slechts één wedstrijd vastge steld. Het le elftal speelt op eigen terrein tegen Geinburgia. Deze wed strijd is ook weer zeer belangrijk en aangezien KDO deze wedstrijd uit met 30 heeft verloren, wordt deze ontmoeting met spanning tegemoet gezien. Aanvang 2 uur. NIEUWKOOP Ontwikkclingsavond L.T.J. De actieve afdeling van onze L.T.J. hield in het gezellige zaaltje onder leiding van voorzitter Kees Verhaar een ont wikkelingsavond. Na voorlezing van de notulen '7an de vorige vergadering door B. Nieuwenhuizen, kwam de Karnavalsdag, welke door de L.T.J. in het distrikt te Alphen a. d. Rijn op 21 februari a.s. wordt gehouden, ter sprake. Om 9.30 is er een II. Mis in de kerk te Alphen a. d. Rijn, waarbij met speciale toestemming, de zang verzorgd wordt door een gemengd koor. Voorts komt er een spreker; des middags is er film en om 5 uur is er dansen tot 9 uur onder leiding van Evert Castelein. De voorzitter wekte de aanwezigen op deze dag zeker mee te maken. Hierna behandelde pastoor Van Rooyen enige gevraagde onder werpen op heel interessante wijze n.l. wat is karakter, de H. Mis in de volkstaal en hoe is de houding van de kinderen tegenover hun ouders. De, naar aanleiding van het door de pastoor behandelde, ontstane gedach- tenwisseling was heel leerzaam en interessant. Na afloop werd nog een gezellig kaartje gelegd. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie Nieuwkoopse Schaakclub. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op woensdag 13 februari te 19.30 uur. Agenda: Vaststelling van een instruktie voor de directeur van gemeentewerken; opnieuw verklaren, dat de herziening van het uitbrei- dingsolan wordt voorbereid; aan het architectenbureau Kuiper, Gouwetor, de Ranitz en Bleeker opdracht te geven tot het ontwerpen van een j nieuwe verordening ex art. 43 wo- iningwet; inzake gronden in Oegst- geest-Noord; inzake de subsidiever lening aan de Oegstgeester Chr. 'jeugdkampen; het vaststellen van een I verordening op de heffing van riool rechten; toepassing van art. 50'van de Kleuteronderwijswet: inzake de J stichting van een kleuterschool door i het bestuur van de Oeestgeester school voor chr, onderwijs (Hofdijck- school). I Geboren: Gretha Maaike Arina, dr van R. Uittenbogaard en J. A. Collee; Scarlett, dr van H. Haasnoot en W. I van Barneveld; Maria Lena, dr van L. Schram en J. A. v. d. Graaf; Tiemen Paschalis Maria, zn van T. Kouwe- naar en A. A. van Leeuwen; Jozef Antonius Maria, zn van J. A. den Hollander en M. H. Lubbe; Mirjam Adèle Alexandra, dr van A. J. M. van Glabbeek en M. E. Hornix; Lam bert, zn van R. L. Zielhuis en H. A. van der Worp; Gerda Josephina, dr van M. W. van Haaften en J. C. Roelofzen. Overleden: J. van Niehoff, 59 jr; H. P. H. Keereweer, 75 jr. Ondertrouwd: P. J. Jansen, 25 jr, Leiden en J. J. E. van den Hoonaard, 22 jr, Oegstgeest; W. P. J. van der Bijl, 30 jr, Voorchoten en W. J. Hen- zing, 25 jr, Oegstgeest; P. J. G. Zwet sloot, 25 jr, Alkemade en Th. W. van Leijden, 27 jr, Oegstgeest. Getrouwd: M. J. E. Smeets en Chr. Groenewegen; C. Sentel en L. S. van der Veen; T. Lekkerkerker en H. Bode; N. Favier en H. de Gelder. SASSENHEIM Doktersdienst Zondag 10 febr. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. van Nes, Sassen- beim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. VOORHOUT Doktersdienst. Zon dag 10 febr. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. van Nes, Sassen- heim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. VOORSCHOTEN Medische zondagsdienst. Gedu rende het a.s. weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoedeisen de gevallen waargenomen door dok ter Th. J. Thies, Leidseweg 20, telef. 2520; voor wijkverpleegster: Gezond heidscentrum, telef. 2177. Damnieuws. De uitslagen van de bordenwedstrijden van de dam vereniging DES luiden: Eerste klasse: ZitmanOudshoorn 02; WeggenJ. v. d. Velden 20: B. v. Bemmelenv. d. Meij 11; de BruynOostergo 11. Tweede klasse: van DelftBuskens 11; Joop van Bemmelen—Hana 11; WesterbeekH. v. d. Vlekkert 11; v. d. HulstWesterbeek 11; Joop van Bemmelenv. d. Hulst 0—2. Op de a.s. woensdag te houden jaarvergadering worden weer de ge bruikelijke gongwedstrijden gehou den. Alle damliefhebbers van Voor schoten worden dan verwacht. Voor de jonge dammers van on geveer 12 jaar wordt elke woensdag avond van 7 tot 8 uur les gegeven in het clubgebouw. DE ERWTENSOEPACTIE. Vóorsehoten's erwtensoepactie ten bate van de vluchtelingen belooft een groot succes te zullen worden. De afgelopen week werden door damesvan de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening huis aan huis de bestellingen opge nomen. Tot dusver werd reeds meer dan 3000 liter erwtensoep verkocht, wat inhoudt dat per hoofd der be volking reeds meer dan een kwart liter werd besteld. Ook de worstjes vonden gretig aftrek; reeds werden er omstreeks 2500 opgegeven. Volgende week komen 3000 kg. ma ger spek, 100 kg. varkenskiuif, 500 kg. erwten plus de nodige prei sel derij, uien en wortelen naar Voor schoten teneinde de koks van het Marine Opkomst Centrum in staat te stellen hun voortreffelijke erwten soep te bereiden. De erwtensoepdag wordt gehouden zaterdag 16 februari. Voor degenen die bij het opnemen der bestellingen afwezig waren, bestaat alsnog gele genheid zich op te geven bij één der navolgende adressen: mevr. Brink man. Kon. Wilhelminalaan 17, tel. 2808; mevr. Rietmulder, Vlietzicht 53, tel. 3317; mevr. van Eist, Veurseweg 136, tel. 2389. Geb.: Fredericus Artthonius, z. v. A. Wempe en J. Knijf; Roelof Jan, z. v. J. A. Beer en F. E. Hogewoning. Paul us Otto Marie, z. v. C. Chr. 't Mannetje en M. M. F. van der Kolk; Martinus Maria, z. v. C. A. Douw en W. A. de Vetten; Marjan, d. v. C. van der Werf en P. Nieman; Marche- linus Aloysius Hermanus, z. v. M. W. Zonneveld en C. G. Konings; Henu- drikus Leonardus, z. v. H. M. Ver- hoordk en M. M. van Haastrecht. Geb. te Leiden: Genia Theresia, d. v. F. A, Sonneville en Y. Th. de Wit; Robert, z. v. J. Zonneveld en M. Hak ker; Marijke, d. v. J. M. de Beer en Chr. Keukenmeester; Fiorina Maria Johanna, d. v. P. F. Volders en M. J. de Graaff. Geb. te 's-Gravenhage: Jacobus Dirk Christiaan, z. v. J. van der Toorn en J. H. den Hertog. Ondertr.: Th. W. J. de Bruyn en J. Bartels; H. J. Hoogduin te Leiden en P. J. M. Pieterse. Geh.: Tj. Westra en J. E. Tiddens. P. T. J. Kloppenburg won. te Bergum, gem. Tietjerksteradeel en J. Brugman J. W. Warmenhoven en J. M. Lange- veld; L. Driessen te Oegstgeest en G. S. van Meijgaarden. Overl.: Cornelia, 9 j., d. v. J. Roe kei en Chr. Berkhof. WA MMD GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder grote belangstelling herdach ten gisteren de heer en mevrouw C. ZandbergenHoogland de dag, waar op zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Des morgens was in de paro- cliiekerk van St. Matthias een plech tige H. Mis opgedragen door de eerw. heer G. v. d. Byl, neeif van de bruid. Bruid en bruidegom werden aan de kerk ingehaald door vier kleindoch ters, hetgeen op het bruidspaar veel indruk maakte. Er waren zeer vele felicitaties binnengekomen en ook verschillende geestelijke en wereld lijke autoriteiten kwamen het bruids paar persoonlijk gelukwensen. Des arvonds bracht de muziekvereniging „St Matthias" het gouden paar een serenade, waarbij het in hartelijke bewoordingen werd toegesproken door de heer C. Zoetemelk, waarne mend voorzitter der vereniging. Doktersdienst. Zondag 10 febr. as. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. J. van Nes, Sassen- heiim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, teL K 1711—22a

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2