RIVALEN Wassenaar waste niet in 1956 In de Langeraarse polder wordt ruilverkaveling urgent geacht VRIJDAG 8 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Inwonertal daalde Uit het dezer dagen verschenen jaaroverzicht met gegevens betref fende de gemeente Wassenaar over 1956 blijkt, dat het bevolkingsaantal daalde van 25076 tot 25061. Het aan tal vertrokken personen was n.l. aan zienlijk groter dan het aantal dat zich in Wassenaar vestigde. Het verschil tussen vertrokken en ingekomen per sonen (207) kan niet gecompenseerd worden door het geboorte-overschot, dat 192 bedroeg. Het geboortecijfer bedroeg 401, het overlijdenscijfer 209. Er werden 199 huwelijken ge sloten en 11 echtscheidingsvonnissen ingeschreven. Huisvesting. Door het gereedkomen van woning wetwoningen en bouwkaswondngen konden 135 gegadigden voor woon ruimte van de lijst worden afgevoerd. Niettemin daalde het aantal erkende aanvragen met slechts 11 tot 675. Bij na 70 pet. van deze woningzoekenden behoort tot de z.g. 2- en 3-kamer- groep. Het aantal gehuwden zonder kinderen en a.s. huwenden die nog niet over woonruimte beschikken be droeg aan het eind van het jaar 250, het aantal gezinnen van 2 personen dat onvoldoende was gehuisvest 109. B. en w. gaven in 1956 in totaal 747 woonvergunningen af, waarvan 524 aan gezinnen. Er werd 32 maal gevorderd. De huisvestingscommissie vergaderde 90 maal, de vorderings commissie 33 maal. Verkeersonveiligheid. De verkeerspolitie kreeg in 1956 in totaal 747 verkeersongevallen te verwerken, waarbij 8 doden te be treuren waren en 307 personen wer den gewond. Bijna 57 pet. van al deze ongevallen had op de Rijksstraatweg plaats, de dodelijke ongevallen alle. Van de 423 ongevallen op de Rijks straatweg kwamen er 104 voor op het gedeelte tussen Viaduct en Kerke- hout. Bij alle ongevallen tezamen waren 1375 voertuigen betrokken, waaronder 720 personenauto's en 182 bromfietsen. In 4 gevallen had een aanrijding met de tram plaats; 25 maal moest een lichtmast het ont gelden. In 155 gevallen bood de politie as sistentie bij recepties van het Corps Diplomatique of bij de begeleiding zich graag verwent van auotoriteiten. De kraanwagen rukte 73 maal uit, de ambulance auto's 232 maal. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Morgen viert het echtpaar P. J. StraathofM. StraathofHillenaars, Pieters Maritzstraat 27, het gouden huwelijksfeest. In de parochiekerk van St. Willibrord zal op deze feestdag om kwart voor 9 een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen, 's Middags van 2 tot 4 uur is er een receptie in café Flora, Oostdorper- weg 35. Eerste helft bevolkingsonderzoek nadert einde. Nog slechts enkele dagen duurt het bevolkingsonderzoek op t.b.c. in het noordelijk deel van de gemeente. Volgens het officiële werkrooster zou maandag 11 februari de laatste dag van het onderzoek zijn. Er is daarna nog gedurende drie da gen gelegenheid zich te laten door lichten in het onderzoek-lokaal Schoolstraat 6. Iedereen die geen ge volg heeft gegeven aan de oproep, krijgt dus nog de gelegenheid zich in het onderzoek-lokaal te melden. Het onderzoeklokaal is de volgen de week geopend: Maandag 11 februari 's morgens van 9 tot 12 uur (voor de school jeugd) en 's middags van 2 tot half 5; Dinsdag 12 februari 's middags van 2 tot half 5 en 's avonds van 7 uur tot half 10; Woensdag 13 februari 's middags van 2 uur tot half 5; Donderdag 14 februari 's middags van 2 uur tot half 5 en 's avonds van 7 uur tot half 10. Het onderzoek in Wassenaaa-Zuidj dat gehouden wordt in de gytnzad* van de Pius-X-school begint op maaiu dag 18 febr. a.s. Plannen voor Wassenaarse Sport dag op 30 april. Het Wassenaars^ Sportcontact een contactorgaan waarbij alle plaatselijke sportvereni gingen zijn aangesloten heeft plan* nen opgesteld voor een grote sporfcï dag op de verjaardag van H. M. dé Koningin op 30 april a.s. De plan nen worden uitgewerkt in samen, werking met de Wassenaarse Oran jevereniging Koningin Wilhelmina. Voorlopig staan op het programma een hockeywedstrijd tussen een Wassenaars elftal en De Batavieren en een voetbalwedstrijd tussen een Wassenaars elftal en Scheveningen- Holland Sport. De drie gymnastiek verenigingen Wik, Irene en Snel en Lenig zullen gezamenlijk 'n program ma van ongeveer een half uur uit voeren en in de pauze van de voet balwedstrijd zal er een atletiekwed strijd over 3000 meter worden gehou den. Doktersdienst. Gedurende het a.s weekend kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen A. F. F. Janse, Kerk straat 42, tel. 3005 en K. de Wit, Jon kerlaan, tel. 2460. Apothekersdienst. Van zaterdag avond tot de volgende week wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729, tel. 9142. Reeds enkele jaren is het woord ruilverkaveling in de gemeente Ter Aar geen vreemde klank meer. Het uitspreken van dit woord is in staat om de aandacht van velen, vooral in tuinbouwkriingen te trekken. Sedert de twee standsorganisaties LTB en CBTB een aanvraag indienden om ook in Ter Aar te komen tot ruilver kaveling spreekt men hierover ofwel met veel enthousiasme ofwel met enige terughoudendheid. Dit komt voort uit het feit, dat men in het al gemeen nog te weinig op de hoogte is van, datgene wat gaat gebeuren als ruilverklaveling wordt toegepast. In Ter Aar ligt het zwaartepunt niet zozeer in herverkaveling van gronden, maar veel meer in ontsluiting van tuin- en landbouwgebieden in ver schillende delen der gemeente, met als belangrijkst object het tuinbouw gebied in de Langeraarse polder. In de ontwikkelingsgang, die Ter Aar doormaakt met name in tuin bouw en bloemisterij, verdient de ontsluiting van dit gebied speciale aandacht. Door de uitbreiding van glascul- tuiur in eerste instantie, en in de ver dere ontwikkeling de sterke uitbrei ding van de stookbedrijven, is het voor velen dringende noodzaak dat om een efficiënte bedrijfsvoering mo gelijk te maken de ontsluiting zelfs niet te lang op zich. zal laten wach ten. Wie het oor te luisteren legt in kringen van belanghebbendenzal daar kunnen vernemen het verlangen naar-een goede voorziening van elek trische stroom in de polder, verge makkelijking van de brandstoffen- aanvoer en in de toekomst de moge lijkheid om op de bedrijven woningen te kunnen bouwen. Deze en nog an dere verbeteringen zullen mogelijk zijm binnen het raam der ruilver kaveling. Vorig jctar heeft de LTB een voor lichtingsavond over deze materie ge houden, nu was het de CBTB die door een tweetal bevoegde sprekers de ruilverkaveling liet belichten. De ver gadering stond onder leiding van de heer J. Frolik, voorzitter van de CBTB. Onder de aanwezigen waren o.a. burgemeester B. J. Hogenboom en wethouder N. den Hollander. Voorkomen en achterstand. Eerste spreker was ir. Steenbergen van de N.V. Grontmij. Voor dit ge bied aldius spr. is voor wat de ruilver kaveling betreft de eerste steen ge legd. Het is nog maar een begin, want vooraleer men met een plan gereed is, dat in behandeling kan komen, moet er nog heel veel gebeuren. We leven in een tijd van hoogconjunc tuur, waarin de technische ontwikke ling bij de industrie met sprongen vooruit is gegaan. Met die vooruit gang moeten de agrarische bedrijven ook mee. Er moet voor gezorgd wor den dat in deze sector geen achter stand ontstaat, of zo deze er reeds mocht zijn, deze niet nog groter zou worden. Verder behandelde ir. Steenbergen de vraag wat er zoal gebeuren moet als men aan ruilverkaveling wil be ginnen. Dan moet er zeer veel gebeu ren. Talrijke en veelzijdige voorbe reidingen moeten worden betroffen. Met allerlei aangelegenheden moet gerekend worden, kortom men dient hierover niet licht te denken. Al deze voorbereidingen kosten zeer begrij pelijk veel geld. Gelukkig voor de in gelanden echter, kost dit alles wat met voorbereiding te maken heeft, hen niets. Voor hen beginnen de kos ten pas als de stemming door de eige naren heeft plaats gehad en men zich met het plan akkoord heeft verklaard. De spr. deelde verder mede, dat er op dit ogenblik één miljoen h.a. voor ruilverkaveling in behandeling is. Per jaar kan men 25000 h.a. verka velen. Het is dus duidelijk dat men voorlopig nog wel vooruit kan. Maar aldus spr. urgente gevallen gaan voor. De Langeraarse polder is urgent en steeds zal daarop aange drongen moeten worden. Hierna volgde een uiteenzetting over hoe alles zal verlopen als het plan er eenmaal is. Omdat er geen of vrijwel geen werkloosheid is, zullen de werkzaamheden vrijwel geheel mechanisch worden uitgevoerd. Be langrijk is het te weten, hoe het n-u zal gaan met de kosten. Deze kosten nu worden voor 70 procent gedragen door de overheid. De overige 30 pro cent zullen ten laste van de ingelan den komen. Maar ook hier komt de overheid met een zeer gunstige -beta, lingsregeliing te hulp. Deze 30 procent moeten moeten betaald worden, maar men kan er dertig jaar over doen, zodat niemand komt te zuchten onder een ondragelijke schuldenlast. De technische kant. De heer Dekker van de cultuurtech nische dienst bepaalde zich tot een bespreking van de technische kant der ruilverkaveling. Uit zijn verhan deling kreeg men een duidelijk in zicht over de gang van zaken. Op verschillende punten' ging hij wat die per in. Zo bleek o.a. dat de ingelanden evenveel land terug krijgen als door hen wordt ingebracht Het meer of minder mag geen groter verschil ge ven dan vijf procent. Een zeer belangrijk onderdeel is de schatting. Ook dit punt lichtte spr. duidelijk toe. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. Hiervan is een druk Omdat de jonge Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft aan de gezellige Margriet", is Mar griet" reeds jarenlang bet gróótste blad van Nederland Advertentie. gebruik gemaakt en men kon tot de conclusie komen dat er onder de aanwezigen veel voorstanders van ruilverkaveling waren. Bij de sluiting sprak de voorz. de wens uit, dat een volgende bijeen komst in samenwerking tussen CBTB en LTB zal worden 'belegd. De spre kers dankte hij voor de verhelderende uiteenzettingen. ALKEMADE Doktersdienst. Dit weekeinde wordt de doktersdienst waargeno men door dr Van der Bijl en dr Van der Werf. BODEGRAVEN K.R.O.-Revuc. De K.R.O.-club „Pastoor Perquin" startte met 150 man in vier autobussen op weg naar de K.R.O.-Revue in Rotterdam, die als titel droeg „Menu van U". In deze show werkten o.a. mede Gerard Walden, Berry Kievits, Harry Boda, Frances Capy, Harry Woodson, I Betty Bell, Mitzy Tieland en last not least Jan de Cler. De muzikale verzorging was in handen van het K.R.O.-Revueorkest onder leiding van André van Wattingen, terwijl Gerard Walden de algehele leiding voerde. Voor de pauze werd genoten van een achttal nummers, waaronder vooral De Gil, Oh, Die Papa, avon- waren het in 't bijzonder Showboat, tuur in China ;in het tweede gedeelte Sprookje en Liefdadigheid. De vele lachnummers maakten deze revue tot een humoristisch succes. Het grote Bodegraafse gezelschap heeft dan ook geen spijt gehad van dit uitstapje naar de Maasstad. Laat in de nacht arriveerde men voldaan in Bodegra ven. Het bestuur van de K.R.O.- propagandaclub kan zeer tevreden zijn met deze geslaagde trip. KOUDEKERK Honderd maal Oma Als grote bijzonderheid kan wor den gemeld, dat mevr. wed. H. Dui ker, Lagewaard, alhier, voor de hon derdste maal Oma is geworden. Van haar honderd (kleinkinderen zijn er nog zes en negentig in leven. LEIDERDORP Gevonden en verloren. Gevon den: kinderhandschoen, damesregen jas, witte shawl, div. handschoenen en wanten, shawl, portemonnaie, huissleutel, schakelarmband, porte monnaie, autowiel, bankbiljet. Verloren: dameshandschoen, sleu telring, handschoen, regenbroek, auto- wiel, reserve autoband, soldeersta- ven, handschoen, damesschoen, E.H. B.O.-boekje, damesportemonnaie. Inlichtingen bij het groepsbureau van de Rijkspolitie. Geb.: Peter Frans, z. v. P. F. van de Groep en G. Wassenburg; Agatha, d. v. M. Verboon en M. Visser. Geh.: H. H. A. Appelo en Tr. Roest; H. J. Straathof en E. C. van der Geest. Overl.: M. M. de Wit 82 j., echt genoot van M. de Rijk; H. A. van Ingen Schenau 82 j., echtgenoot van i L. Ziegelaar. 0UD-ADE Jaarvergadering L.T.B. In zijn welkomstwoord tot de vergadering richtte de voorz., de heer A. v. d. Poel, zich in het bijzonder tot de geestel. adv., pastoor Verkleij. Hierna memoreerde hij met enkele welgekozen woorden het overleden lid G. J. v. Leeuwen en L. v. Leeu wen, die op zo tragische wijze om het leven kwamen. Pastoor Verkleij bad hierna een kort gebed voor him ziele- rust. In enkele korte trekken liet de voorz. het afgelopen 1956 de revue passeren en concludeerde dat het veel zorg maar weinig winst voor de veehouderij had gebracht. Het jaar verslag vermeldde de verschillende activiteiten van de afd. De kascom- missie, bestaande uit de heren Nic. van Schie en P. J. v. d. Geest, ver klaarde zich accoord met het finan cieel beheer van de penningmeester. De bestuursverkiezing bracht geen verandering in het team. De bespreking rond de abortus- Bang bestrijding bracht aan het licht dat er met de aankoop van vee veel voorzichtigheid dient geboden. Op de Zuid-Hollandse markten wordt n.l. veel besmet vee aangeboden uit an dere provincies. De voorz. verzocht vervolgens aan de autobezitters onder de leden of zij genegen waren de g.a. te rijden bij het ziekenbezoek, volgens toer beurt. Het plan genoot aller instem ming. Bij de rondvraag verzocht de heer C. W. Pennings of er nog excursie- plannen in voorbereiding waren. Er werd besloten om a.s. zomer de ver schillende werken aan de Zuiderzee polders te gaan bezichtigen. De heer S. v. Schie bracht de ge vaarlijke verkeerssituatie in het Lage land tengevolge van de afsluiting van de grote prov.weg ter sprake. Getracht zal worden met medewer king van het gemeentebestuur in deze onhoudbare situatie verbetering te brengen. R0EL0FARENDSVEEN Zeer geslaagde feestavond „Ons Aller Belang". In groten getale ging men gisteravond op naar de vei linghallen van Roelofarendsveen, waarvan een der zalen gereed was gemaakt om aan ruim 1200 personen gelegenheid te bieden de feestavond van de vereniging van kleinhande laren in groenten en fruit „Ons Al ler Belang" mede te maken. Vanaf het grote opgebouwde toneel sprak de voorz. der vereniging, de heer H. F. van Ruiten het welkom toe. Kos ten noch moeite, aldus de voorz., hebben wij gespaard om onze klan ten een mooie feestavond te kunnen aanbieden; daarom geeft het een grote voldoening dat men in zo gro ten getale gekomen is. Na het pro gramma, wa<t geheel gratis aange boden was besproken te hebben, bracht de heer Van Ruiten dank aan het bestuur der veiling voor de me dewerking, welke naar hij hoopte in „ons aller belang" zal zijn. Na een speciaal woord ter begroeting ge richt te hebben tot de geest, adv., kapelaan Van Veen, het bestuur ven de Middenstand, de heer Van Enge len van de afdeling Alphen a. d. Rijn, alsmede aan de vertegenwoor digingen van de groothandel, gaf de heer Van Ruiten het woord aan het gezelschap dat het verdere gedeelte van de avond verzorgde. Het gezelschap bestond uit de „St. Markus-band" uit Haarlem, welke weer evenals vorig jaar een prima muzikale omlijsting alsmede het gezellig samenzijn na afloop ver zorgde. Het cabaretgezelschap „De Witte Raaf" o.l.v. Nard Boer bracht vervolgens de non-stop revue „Ga je met ons mee op reis". Zeer leuke en geestige sketches werden o.a. af gewisseld door het bij het publiek zeer in de smaak vallende Hawaiian ensemble „The Aloa Hawaiians". Na de pauze traden deze laatsten o.a. nog op in cowboy-stijl. Tijdens de pauze had er een zeer aantrekkelijke verloting met een groot aantal prij zen plaats, terwijl gratis koffie ge serveerd werd. Met een dansje tot besluit werd deze avond ver na het middernachtelijk uur op zeer gezel lige wijze besloten. RECHTZAKEN FABRIKANT VRIJGESPROKEN. Overeenkomstig de eis van de offi cier van Justitie bij de Haagse Poli tierechter werd een falbrikanf uit Alphen aan den Rijn vrijgesproken. De fabrikant zou op 4 juni 1956 een arbeider een bloedneus gestompt heb-, ben. De falbrikamt ontkende dit ech ter. Hij verklaarde dat de man steeds maar om een bromfiets liep te zeu ren. Tenslotte kocht de fabrikant een bromfiets en er zou iedere week iets van zijn loon worden afgetrokken. Hierover is onenigheid ontstaan en de arbeider wilde daarom niet langer bij de fabrikant werken. Hij wilde ech ter ook de bromfiets meenemen, of schoon hij nog niets van de brom fiets had betaald. De fabrikant hiel£ zijm arm voor de fiets en sloeg toen per ongeluk tegen de arbeider aan, waardoor deze een bloedneus kreeg. De arbeider werd in deze zaak als getuige gehoord en verklaarde dat de fabrikant dit niet met opzet had ge daan. BROMFIETS TEGEN AUTO. Voor de Haagse Politierechter stond terecht een 69-jarige importeur uit Leidschendam omdat hij op 15 augus tus 1956 de doorgang niet had vrij gelaten voor een bromfietser. Dit was gebeurd bij het viaduct te Wasse naar. Eerst had verdachte met zijn auto stilgestaan, hij had naar links gekeken en toen er niets aankwam, was plotseling van reohts een brom fietser gekomen. De bromfietser, die onder het viaduct vandaan kwam, was met zijn been achter de bumper van de wagen blijven hangen en had zijn been gebroken. De officier eiste veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar cn een boete van 300 of 30 dagen. De rech ter veroordeelde hem tot een boete van 100 of 20 dagen. Oorspronkelijke Nederlandse Roman baasd naar de agenten, die zijn erf bevolkten, dan naar Bluecorn, die als een razende Roland kwam aangesto- Degene, die dit gezegd had, stak nu 1 ven, onmiddellijk gevolgd door Boy DOOR I. F. J. GROOTHEDDE. 37). zijn hoofd boven de doornige cactus haag uit, wipte het erf op, floot een paar keer op een eigenaardige ma nier, gaf Marion, die ijlings naar bui ten kwam, de brief van Hall Pennock en zei: „Als we zijn adres weten, kun je hem wel eens terugschrijven. Maak je verder maar geen zorgen over hem. Hall is een gladde jongen, die nemen ze zo maar niet te grazen". Marion dankte de ruwe, maar toch goedhartige Boy. Deze wuifde haar vriendschappelijk toe en klapperde fluitend de oude Bluecorn achterna, terwijl Marion met de brief een stil plekje opzocht, waar ze ongestoord kon lezen en dromen. De volgende dag kwam Joe Black burn naar buiten lopen en keek ver- Milden, die lachend riep: „Ze zoeken een baard!" „Laat ze zoeken", zei Joe. De agenten verspreidden zich in verschillende richtingen, Bluecorn plaatste zich wijdbeens voor Joe en begon op hooghartige toon: „Ik zal je maar niet vragen of je ook weet, waar Hall Pennock is. Natuur lijk weet je dat, maar ik veronderstel dat je zijn schuilplaats niet verraden wilt Is ook niet nodig, hij komt wel ergens opduiken en dan is hij erbij. Maar je zult wel zo goed'willen zijn, mij 8000 dollar te overhandigen van Hall Pennock's geld, als vergoeding voor de brandschade. De maatschap pij betaalt niet en nu begrijp je zeker wel, dat de brandstichter aansprakelijk gesteld wordt!" „Zeker begrijp ik dat", antwoordde Joe, „maar niet, wat ik daarmee te maken heb, ook al was Pennock de schuldige". „Houd je niet zo dom. Jij beheert de zaak hier voor Hall Pennock, be taal dus in zijn naam, voor je er meer last mee krijgt". Joe lachte fijntjes, kneep zyn ogen half dicht en gaf ten antwoord: „Je hebt de reis voor niets gemaakt, Bluecorn. De ranch, met alles wat er bij hoort, is mijn volle eigendom. Ik wil niet ontkennen, dat ik alles van Hall Pennock gekregen heb, maar hij schonk mij al zijn geld in volle vrij heid. Als je het niet geloven wilt, hier is het bewijs". Hij duwde Bluecorn het papier van de schenking onder de neus en ver volgde sarcastisch: „Je denkt toch zeker niet, dat ik je zo maar 8000 dollar schenken zal?" Bluecorn's mondhoeken trokken omlaag. Bevend van ingehouden drift reikte hij het papier over en gromde: „Geboefte, schurken!" „Bedoelt u mij soms?", vroeg Boy vriendelijk. Bluecorn keek hem vernietigend aan, riep tegen de agent, die juist uit de stallen kwam, dat ze op moesten houden met dat idiote zoeken, wend de zijn paard en kletterde het erf af, zonder nog een keer om te zien, een ogenblik later gevolgd door de agen ten, die deden of ze de spottende op merkingen van de samengestroomde boys niet hoorden. „Ziezo", lachte Joe handenwrijvend „die zijn we voorlopig weer kwijt. En nu aan de slag, jongens. Hall mag geen verwaarloosde ranch aantref fen, als hij teruggekeerd is". Jim Pavlick vond het jammer, dat Hall Pennock niet was gevangen ge nomen. Een gevangenisstraf, hoe kort ook, zou hem voorgoed de toegang tot Marion's Ranch versperd hebben. Maar hij begreep wel, dat Hall Pen nock de eerste jaren niet zou terug keren en daarom voor hem de weg openlag naar Marion. Het kwam er nu maar op aan, tactisch te werk te gaan en niet door overhaasting de zaak te bederven. Hij begon met een bezoek aan Blue corn. Marion zag ^em komen en ver liet onmiddellijk het vertrek om zich op haar slaapkamer op te sluiten. Jim zag het wel, maar deed alsof hij er niets van bemerkte en praatte de hele avond over paarden, ossen, koeien, stieren, fokhengsten, particu liere- en marktprijzen, weidegronden, bedrijfsmogeLykheden in de toekomst, ex- en importmogelijkheden en vee ziekten. Hij praatte goed en onder houdend en vond in de ervaren ran cher een dankbaar gehoor, temeer, omdat hij geregeld naar diens beza digd oordeel vroeg en alle opmerkin- ken gretig aannam. Hij bereikte ermee, dat Bluecorn hem uitnodigde, eens wat meer te ko men praten. Voor Jim betekende dit de eerste stap naar de overwinning en voorlopig was hij hiermee zeer te vreden. De volgende ochtend hield Blue corn Marion staande en zei op beve lende toon: „Dat doe je niet voor de tweede keer!" „Wat?", vroeg Marion, ofschoon ze heel goed begreep, wat haar vader bedoelde. „Dat je de kamer uitloopt, als de jonge Pavlick binnenkomt". Marion haalde haar neusje op en zei verachtelijk: „Ik kan niet de hele avond tegen een idioot gezicht aankijken". „Idioot of niet idioot, je hebt de beleefdheid in acht te nemen. Idioot? Die jongen spreekt zeer verstandig, ik mag hem wel". „Ik niet", sprak Marion zeer be slist. „In ieder geval, je blijft, ik eis het. Heb je het verstaan?" „Zoals u will", zei Marion en haalde haar schouders op. Ze doorzag Jim's bedoelingen wel en nam zich voor, hem goed te laten voelen, dat hij hoegenaamd niet op enige toenade ring van haar kant hoefde te rekenen. Zo gebeurde het, dat ze bij zijn volgende bezoek tegenwoordig was. Jim nam in het geheel geen notitie van haar en had het de ganse avond over de kwestie, wat beter was, een gemengd bedrijf, zoals dat van Blue corn of een zuiver runderbedrijf, zoals het zijne. Hij eindigde met te zeggen, dat het gemengde bedrijf meer voor delen bood, maar dat hij er toch niet toe over zou gaan, om Bluecorn geen concurrentie aan te doen. Marion verveelde zich gruwelijk en demon streerde dit, door herhaaHe malen te Nauwelijks was Jim met een cor recte buiging verdwenen of Bluecorn barstte los: „Wat haal je nu in je hoofd? Als je weer van plan bent, om zo onge geneerd te geeuwen, dan blijf je maar boven!" „Graag", zei Marion en geeuwdo (wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9