Financiële moeilijkheden voor Leiden zijn groot maar college wil mééwerken „St. Antonius" maakt plannen voor herdenking zilveren bestaan Tijdelijke Gezinsverpleging Ook 't Nederlandse leger aangepast aan de atoomoorlogvoering R. Schreuder J. W. Stapel L.E.M. Valk CANTINEDIENSTER flinke r.-k. jongen Gemeentewerken Wassenaar a. monteur b. chauffeurs c. hulpvaklieden Strijksters en nette meisjes „De Zon" SPAARBANK Enkele zeer nette meisjes WOENSDAG 6 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 B. en W. klagen hun nood Postzegel V. N. politiemacht Maar veel werken zijn beslist nodig Zoals wij gisteren al in de agen da van de Leidse raad aangaven, hebben b. en w. gemeend niet lan ger te mogen wachten met de raad in te lichten over de grote budge tar tie en financieringsmoeilijkhe den, waarmee de Nederlandse ge meenten in het bijzonder Leiden te kampen hebben. Vandaag komen wij op dit ge schrift van het college terug. De regering was genoopt, ald/us b. en w., een aantal noodmaatregelen te nomen en zij heeft circulaires rond gestuurd met allerlei aawwijzigingen op financieel gebied. Het college is van mening, dat de inhoud van de betrokken brieven een sterke inbreuk op de gemeentelijke zelfstandigheid maakt en dat de wijze, waarop dit geschiedt, niet in overeenstemming is met de bepalingen van de wet. Niettemin dan zijn zij van gevoe lens, dat de bijzondere moeilijkhe den, waarin onze nationale economie is komen te verkeren, een ingrijpen van de centrale overheid noodzake lijk maken en liefst op een zodanige manier, dat daarvan op korte termijn reeds de nodige resultaten mogen worden verwacht. De strijd, die de gemeenten nu heb ben te voeren, gaat om de vraag, hoe de op brengst van de rijksbelastin gen tussen de vele deelhebbenden wordt verdeeld en het heeft er vol gens het college de schijn van, dat de verderaf gelegen lagere publiek rechtelijke lichamen als van nature de onderliggende partij zullen zijn. Deze strijd krijgt nog een bepaald aocent, wanneer bij de centrale rege ring ook nog de gedachte zou post vatten, dat „de gemeenten maar doen" en er zijn symptomen, die er op duiden, dat die gedachte bestaat. Zijn de vooruitzichten voor de uit komsten van de dienst 1956 dus niet gunstig, voor 1-957 kunnen b. en w. de situatie niet beter kenschetsen, tenzij het zou gelukken voor dat jaar op nieuw een verhoging van het basis bedrag van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te verkrijgen. NIET VOORZIEN. En hier komt men dan aan een moeilijk punt. De regering heeft vol gens het college niet voorzien, in welke een stormachtig tempo de al gemene monetaire situatie slechter zou worden. In betrekkelijk kortte tijd was de toegang voor de gemeen ten tot de kapitaalsmarkt door dé bepalingen van het rentegamma vol ledig versperd. B. en w. van Leiden hébben in de toestand, zoals die zich in de zomer van het vojue jaar voordeed, aan leiding gevonden de nodige geldlenin gen te sluiten om in de meest drin gend financieringsbehoeften te voor zien. Tijdige richtlijnen van de rege ring zijn uitgebleven. ZELFS WONINGBOUW. Op 14 december werd een rond schrijven van de minister van bin nenlandse zaken, bezitsvorming en putbliekredhtelijke bedrijfsorganisatie ontvangen, waarvan de inhoud zeer somlber was gesteld. Het kwam hier op neer, dat zelfs niet met de bouw van nieuwe woningen zou mogen worden begonnen (ook al was aan alle wettelijke voorschriften voldaan) als deze de .lastgeldschuld boven de door de minister gestelde norm zou Nood onder transport kinderen Oostenrijk Beroep op milddadigheid Wij hebben nader geïnfor meerd naar de aantallen kinde ren, die gisteren met het trans port uit Oostenrijk naar Leiden zijn gekomen. Er zijn 165 vluch- telingetjes aangekomen en on der hen zijn 44 Hongaarse kin deren. De jeugdige gasten blij ven drie maanden (niet twee) bij hun pleegouders in de gezin nen te Leiden of omgeving. We horen, dat de kinderen practisch niets bezitten. Er zijn er bij, die zich op één schoen en één voet omwikkeld met lap pen voortbewegen. De kleding is onvoldoende. Verschoning en goede bovenkleding missen de meeste kinderen. Zij zijn armer dan arm. Daarom doet het ons genoe gen, dat wij u mogen opwekken iets voor de slecht-bedeelde mensenkinderen te doen. U kunt geldelijke bijdragen tot het lenigen van de nood brengen aan het correspondentschap Lei den van het r.k. Huisvestingsbu reau, p.a. mevr. v. Wejy-Van Deene, Breestraat 12 te Leiden. doen stijgen. Deze norjn bedraagt voor de gemeente Leiden 6.500.000. Later zijn dan nog de brieven bin nengekomen over de maatregelen, die op het terrein van de investeringen en bestedingen door de lagere pu bliekrechtelijke lichamen getroffen moesten en konden worden. De rege ring doet hierin een dringend beroep om alle investeringsprojecten, die niet beslist nodig zijn, achterwege te laten, of tot een later tijdstip uit te stellen. Beslist nodig. B. en w. van Leiden menen, dat er maar zeer weinig projecten zijn te noemen, waarvan de uitvoering zou kunnen worden uitgesteld, terwijl een project, dat „niet beslist nodig" is, door de gemeente Leiden ook in nor male tijden niet ter hand pleegt te worden genomen. Het college denkt aan belangrijke investeringen, die de' gemeente voor de produktiebedrijven heeft, te doen en aan de belangen van het onderwijs. Over de regeling voor het verkrijgen van het fiat op de uitvoering van kap i taak werk en wordt nog een rondschrijven van G.S. tegeanoetgezien Het college van b. en w. is van oor deel, dat de gemeenten een moei lijke tijd tegeimoetgaan. Of de rege ring erin zal slagen een wijziging ten goede in de toestand te brengen, hangt af van de vraag, of de verdere maatregelen in de richting van. een genezing, die zij thans bezig is voor te bereiden, spoedig kunnen worden verwezenlijkt en de nodige effectieve v,-aarde zullen hebben. Het college verklaart begrip te höbben voor de gerezen moeilijkheden en is dan ook beriid op deugdelijke wijze mee te werken aan de maatregelen die ten aanzien van de gemeenten moesten worden getroffen. In de afgelopen nacht hield üe afd. Leiden van de R.K. Bond van hotel- café-restaurantpersoneel „St. Anto- nius" een contactbijeenkomst en le denvergadering, welke als jaarverga dering beschouwd kon worden. De afdelingsvoorzitter, de heer P. Feiten, heette de aanwezigen, in het bijzonder de geestelijk adviseur, ka pelaan J. de Jong, hartelijk welkom, waarna de gebruikelijke agendapun ten werden afgehandeld. Bij de ingekomen stukken was een kennisgeving van de Centrale Volks bank, dat de rentevoet verhoogd is tot 2.64 pet. Het financieel verslag over het afgelopen jaar viel enigszins tegen door enkele onverwachte uit gaven,-doch al met al blijft er een klein batig saldo. Het voornaamste punt van bespre king werd gevormd door de plannen ter herdenking van het 25-jarig be staan der afdeling. De viering zal evenwel in verband met de finan ciële positie der afdeling een beschei den karakter dragen. Het bestuur heeft de plannen in bestuursvergade ring reeds besproken en steldé voor de herdenking te doen plaats vinden op dinsdag 9 april. Des morgens te half negen zal in de kapel der Zus ters Carmelitessen een H. Mis worden opgedragen door de geest, adviseur, kapelaan J. de Jong. Daarna vindt er in het St. Antoniusclubhuis een gezamenlijk ontbijt plaats en des mid dags van 3 tot 5 uur wordt, eveneens in het St. Antoniusclubhuis een re ceptie-gehouden, terwijl de dag wordt besloten met een gezellig samenzijn in café „De Kroon", waar de bijeen komsten der afdeling geregeld wor den gehouden. Nadat kapelaan De Jong zijn ge bruikelijk praatje ditmaal op de milddadigheid dei leden had afge steld, waarbij „Meisjesstad" wèl voer, werden er voorstellen voor de te houden Bondsraad besporken. Door de heer M. de Groot werd in overweging gegeven te trachten het BLOEMEN OP VALENTIJNDAG Menselijkheid op 14 februari beloond „Klein geschenken onderhouden de vriendschap" zegt de nuchtere Hol lander wanneer hij zijn naaste ken nissen bij bijzondere gelegenheden een attentie bereidt. Wanneer het op geven aankomt, is hij altijd bereid te ontvangen geneigd te zeggen: „Ieder voor zich Dagelijks ziet men om zich heen mensen, die hun medeburgers zon der bijbedoelingen een kleine ver rassing bereiden, en warme mense lijkheid tonen, 'n Dame die 'n huilend kind helpt, een jongen, die een blinde vrouw de straat helpt oversteken, een meisje, dat een invalide in zijn wa gentje voortduwt Niemand komt op het idee deze mensen ooit iets terug te geven: het staat zo gek. „Ik heb er toch niets mee te maken?" Zelfs het koele Engeland en het zakelijke Amerika zetten hun men selijk opzicht eens per jaar van zich af. Veertien februari is voor hen de datum, waarop ze „Valentine-day" vieren, de dag, waarop kleine atten ties worden vergoed, waarop kleine meningsverschillen worden bijgelegd. Dat, wat men heeft verwaarloosd, wordt goed gemaakt, en de jongelui bekennen elkaar hun genegenheid op j veertien februari: Valentijndag. De vereniging van bloemisten en winkeliers in Leiden en omstreken hebben het plan opgevat om, zoals ze reeds enkele jaren hebben gedaan ook op Valentijndag 1957 een bloem- stukje te sturen, naar diegenen, die zich op een of andere wijze bijzon der verdienstelijk hebben gemaakt voor hun medemensen. Ze roept daarvoor uw medewerking in. Indien u getroffen bent door mens lievendheid van iemand uit uw om geving, kunt u dat tot en met maan dag 11 februari a.s. opgeven aan: J. v. d. Berg, Hogewoerd 93, C. M. v. d. Voort, Morsweg 103 en aan W. Buur man, De Kempenaerstraat 28. Zij krijgen dan op donderdag, 14 februari een kleine bloemenhulde. Bondsbestuur tot een grotere afdracht aan de afdelingen goedgunstig te stemmen, opdat de afdelingen wat ruimere armslag voor eigen behoef ten kunnen hebben. Voorts werd in verband met de nog steeds heersende moeilijkheden over de loonuitkering besloten de Bonds raad voor te stellen gedaan te I r'j- gen, dat 't garantieloon over een be rekeningsperiode van 4, inplaats van 13 weken verrekend wordt. Na een korte rondvraag volgde ten slotte sluiting der vergadering, waarna de leden nog een uurtje bijce i bleven. Leidse commissie geïnstalleerd Op initiatief van de Sociale Raad is in het leven geroepen een Commis sie voor lijdelijke Gezinsverpleging, welke Commissie dezer dagen door de voorzitter, prof. dr. J. Prins, werd geïnstalleerd. Een verzoek van de Kinderrechter te 's Gravenhage, waar een dergelijke Commisie sedert 1941 bestaat en be wezen heeft van zeer veel nut te zijn, is aanleiding geweest ook in Leiden tot de instelling daarvan over te gaan. De commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van verschillen de sociale instellingen: Mr. J. G. Bergmeijer, voorz. (Ver. voor Kath. Gezinsvoogdij en Patro nage); mr. P. A. van Toorenburg, vice-voorz. (Sociale Raad); mej. mr. A. C. Krijkamp, secr.esse. (Sociale Raad); mr. H. R. Goudsmit (Raad voor de Kinderbescherming); mevr. mr. M. A. Kakebeeke-van der Put (Pro Juventute); S. Krist (Dienst voor Sociale Zaken) ;mej. C. J. Moet (Gereform. Maatschappelijk Werk); Jkvr. mr Th. Röell (advocate); mej. N. Scheerder (R.K. Schoolmaatschap- pelijk Werk); dr. J. A. M. Schouten (Medisch Opvoedkundig Bureau); mevr. W. E. Swart-Obenhuysen (Ned. Herv. Kerk); mej. A. M. Timrr.er (Humanitas); mej. mr. M. J. Zeelen- berg (Kinderpolitie). De Commissie ziet haar taak uit sluitend als een bemiddelende. Als Centraal Orgaan wil zij deze bemid deling verlenen aan ouders en instan ties, die een kind tijdelijk buiten het gezin willen onderbrengen enerzijds en gezinnen, die bereid zijn tijdelijk een kind te verzorgen anderzijds. Om tot het gestelde doel te gera ken is het nodig pleeggezinnen te vinden, die in staat zijn minderjari gen op te voeden. De gelegenheid tot deze aanmel ding staat open iedere werkdag van 1112 uur v.m. aan het bureau van de Sociale Raad, Nieuwsteeg 6. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.ex. F Wis- en Natuurkunde de heer J. Wolters te Den Haag. Geslaagd voor het doct.ex. Schei kunde de heren E. Th. Mulder te Den Haag en J. van Thuyl te Leiden. Geslaagd voor het doct.ex. Geologie de heer N. B. H. Stevens te Den Haag. Scheepsberichten ABBEDIJK 5 v Cristobal n Liverpool. AMSTELVEEN 7 te Damman verwacht. AXELDIJK p 5 Key West n New Orleans. BANTAM 5 v Surabaja naar Makassar. BLOEMFONTEIN 6 te Kaapstad. CAME- ROUNKUST 5 te Cape Coast. DRENTE 6 te Cheribon. GROOTE KERK p 5 Gi braltar n Dakar. HECTOR 5 nm te Alexandrië. HOUTMAN 6 te Surabaja. KEIZERS WAARD (t) 5 te Balik Papan. KERMIA (t) 5 te Frederikstad. KIN DERDIJK 5 v Norfolk naar New York. KORENIA (t) p 5 Majorca n Curagao. KRYPTOS 5 v Port Everglades n P A KREBSIA (t) 5 v Kielkanaal n Rotter dam. KRYPTOS 5 v Port Averglades n Pta Cardon. MAAS p 5 Ouessant naar Curagao. MITRA (t) 6 te R'dam verw. MYONIA (t) 7 te Abadan verw. PRINS FREDERIK WILLEM p 5 Kp Blanco n Cotonu. PURFINA NEDERLAND (t) 5 v Antwerpen n Durban. ROEPAT 5 v Belawan n Colombo. ROGGEVEEN 5 te Mombasa. ROTTI 6 te Tj Priok. SOM- MELSDIJK 5 te Brownsville. STAD SCHIEDAM p 5 Ouessant n Rotterdam. TEIRESIAS 6 te Balik Papan. TERNATE 6 te Singapore. TROMPENBERG e te Brownsville; f De directeur van de posterijen der Ver. Naties heeft bekend gemaakt, dat op 8 april a.s. een speciale V.N.- postzegel zal worden uitgegeven ter herinnering aan het optreden van de politiemacht der V.N. in Egypte. De zegel zal verschijnen in de waarden van 3 en 8 dollarcents. De zegel draagt het embleem van de politie macht der V.N. en is ontworpen door de Deen Ole Hamann. DUNNE EN DIKKE TIENTJES. Naar aanleiding van bij haar bin nengekomen vragen vestigt de Ne- derlandsche Bank er de aandacht op, dat het door haar in omloop ge brachte bankbiljet van 10, model 1953 (met beeltenis van Hugo de Groot), gedrukt is op papier van ver schillende dikten. Toen na het gereed komen van de series 1 AA tot en imet 6 DG van be doeld biljet de levering mogelijk bleek van een papiersoort, die drie tot vijfmaal zo sterk was, heeft de Bank de volgende series (1 DH, enz.) van genoemd biljet doen druk ken op die sterkere papiersoort, die ongeveer 25 zwaarder is. VROUWELIJKE POSTBODES VOLDOEN GOED. De resultaten van de arbeid der vrouwelijke postbodes zijn tot dus ver zeer bevredigend, zo deelt de leiding van de postdienst, district Amsterdam mee. Meer en meer ver schijnen de geüniformeerde dames in de straten van Amsterdam, echter alleen gesecondeerd door een ervaren besteller. Er zijn thans 15 dames in opleiding. Dit aantal wil men voorlopig opvoe ren tot 40. Aangezien de grondige opleiding van dit vrouwelijke perso neel nog niet is geëindigd, zal het wel even duren alvorens de dames zelfstandig de bestellingen uitvoeren en zonder begeleider op straat ver schijnen. In de nacht van zondag op maan dag is bij een inbraak in een sigaren winkel aan de Waalsdorperweg te 's-Gravenhage uit een niet afgeslo ten geldlade een bedrag van ruim 1400 gestolen. De inbreker verschaf te ziah toegang door de openstaande winkeldeur. Reorganisatie vraagt twee jaar Op 1 februari 1958 zal ons land beschikken over een parate divisie, welke is georganiseerd volgens het nieuwe schema, zoals reeds door de minister van oorlog in de memorie van toelichting op de rijksbegroting 1957 in uitzicht werd gesteld. Op die datum zal de vorming van een twee de parate divisie in dezelfde geest een aanvang nemen. Dan zal het geraam te gereed zijn voor de divisie, waarin de aanvullers moeten stromen. In de eerste twee maanden be schikt men over een achtste deel van de te vormen nieuwe divisie. Het aan tal loopt telkens op, zodat men op 1 februari 1959 zal beschikken over een tweede divisie volgens het nieu we schema. Geen inkrimping. Het aantal mannen, dat onder de wapenen is, ondergaat geen veran dering. Een moeilijk punt is het dringend tekort aan beroepspersoneel. Zoals reeds eerder door de minis ter werd meegedeeld, gaat de toe komstige NAVO-bijdrage uit naar een actief legerkorps, bestaande uit een staf, twee divisies en een beperkt aan tal legerkorpstroepen, terwijl de ont brekende snel oproepbaar zijn. Voorts naar een reserve legertcorps, bestaande uit een staf, twee divisies en legerkorpstroepen. Het schema voor de reorganisatie van het Nederlandse leger is in grote trekken hetzelfde als in België en West-Duitsland. Uitgerust met raketten? Ten aanzien van het beschikken over nieuwe wapenen projectielen met atoomlading moeten de on derhandelingen met de „miltairy ad visory assistance group" van de Ver. Staten, nog een aanvang nemen. Dan zullen ook de financiële konsekwen- ties daarvan moeten worden beke ken. Op het ogenblik is men bezig met het aanpassen van de bestaande or ganisaties aan de nieuwe, met ge- Op het kruispunt Bergerstraat Hoofdstraat te Amiby bij Maastricht is maandagmiddag omstreeks vier uur een ongeluk met dodelijke afloop ge beurd. De 25-jarige mevrouw Spithorst Veeneman werd, toen zij op het kruis punt met haar fiets de rijweg over stak, gegrepen door een lijnbus uit Valkenburg. In zorgwekkende toe stand werd mevrouw S. naar het zie kenhuis St. Anmadal te Maastricht vervoerd, waar zij enige uren later overleed. Ze was moeder van een kind. bruikmaking van het bestaande ma terieel. Bij de reorganisatie van de divisie en de omvorming van het Nederland se legerkorps in plaats van 1 thans 2 legerkorpsen waartoe men is overgegaan na een verzoek van de NAVO-opperbevelhebber, is men uitgegaan van de eisen, welke de atoomoorlogvoering stelt. De con clusie van het militaire comité was, dat het karakter van de oorlogvoe ring door het gebruik van de atoo i- wapenen zou verschillen. Ten aanzien van de bevelvoering zal het nodig zijn te komen tot een delegatie van de bevelvoering. Er worden by de genoemde wijze van oorlogvoering de hoogste eisen ge steld aan snelheid van handelen en besluitvaardigheid. Bij voorkeur zal men die bevelvoering zoveel mogelijk mondeling moeten laten verlopen. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 6 febr. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 5427 stuks vee, zijnde: 1923 runderen, 272 graskalveren, 549 vette kalveren, 674 nuchtere kalve ren, 174 schapen, 15 geiten, 38 fok- zeugen, 455 slachtvarkens, 55 lopers, 1272 biggen. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 750—1125, guiste koeien 625975, kalfvaarzen 680975, klamvaarzen f 640790, guiste vaarzen 585—775, pinken 450575, graskalveren f 275425, nuchtere kalveren voor fok. of mes- terij 90175, weideschapen 7095, drachtige zeugen 270350, lopers 6885, biggen 3860, allen per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 618 stuks. Extra kwaliteit 3.153.30, le kv/al. ƒ2.95—3.10, 2e kwal. 2.70—2.90, 3e kwal. 2.552,665, vette stieren 2.753.worstkoeien 2.452.60, allen per kg. gesl. gew.; vette kalve ren le kw. 2.95—3.20, 2e kw. 2.55 2.85, 3e kw. 2.252.45, nuchtere slachtkalveren 1.251.65, slachtvar. kens 1.751.80, slachtzeugen le kw. 1.521.57, slachtzeugen 2e kw. 1.44 1.49, allen per kg. levend gew.; vette schapen ƒ90120, vette lam meren 80105, nuchtere slachtkalve ren 4070, allen per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer: normaal, han del: rustig, prijzen: ongeveer ge handhaafd. Guistekoeien: aanvoer ruimer, handel: redelijk, ruim prijs houdend. Jongvee: aanvoer groter, handel: kalm, nauwelijks prijshou dend. Vette kalveren: aanvoer: min der, handel rustiger, prijzen: weinig verandering. Nuchtere slachtkalveren ruimer, trager, minder. Schapen en lammeren: minder, stroef, ongeveer gehandhaafd. Fokzeugen: normaal, rustig, ruimprijshoudend. Lopers en biggen: groter, vlot, iets hoger. Slachtvee: minder, kalm, op gelijk niveau. Groter aanvoer van slacht zeugen, handel traag, prijzen: min der. TANDARTS Burggravenlaan 102 DONDERDAG 7 FEBR. GEEN SPREEKUUR TANDARTS PRAKTIJK HERVAT Spreekuren zoals voor heen: OOGARTS Frederik van Eedenlaan 39 Leiden naar: LIJSTERSTRAAT 2 HELMOND Het Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde Wassenaarseweg 56, Lei den, vraagt JEUGDIG VOORDIJK'S HOUTHANDEL Leiden Lange Mare 106 Tel. 22017 Wij zijn met ingang van 11 februari 1957 's Maandagsmorgens GESLOTEN tot 2 uur. Overige dagen geopend van 812.30 en van 26 uur. VEEBEDRIJF Bij de dienst van Gemeentewerken kunnen worden geplaatst: voor auto- en machinewerkplaats. Salarisgroep IV of V. Diploma's strekken tot aanbeveling. voor bediening van veegmachines, roltrommel- auto's, mechanisch materiaal en vrachtwagens. Salarisgroep III of IV. Chauffeursdiploma B strekt tot aanbeveling. voor huisvuil-ophaaldienst, riolering, reiniging en onderhoud van lanen, straten en bermen. Salarisgroep III. Lonen per maand, overeenkomstig de vastgestelde salarisverordening. Voor aankomende en jeugdige vaklieden speciale sa larisgroep. 15 dagen vakantie en 4% vakantietoeslag. Verhuis- en reiskosten en de kosten van het volgen van een cursus ten behoeve van de dienst, worden volgens de gemeentelijke regelingen vergoed. Aanstelling op arbeidsovereenkomst of in vaste dienst naar gelang ervaring en bekwaamheid. Zij die prijs stellen op een prettige werkkring worden verzocht schriftelijk te solliciteren bij de Directeur van Gemeentewerken. Nadere inlichtingen te verkrij gen op het bureau van Gemeentewerken, Raadhuis laan 4, kamer 13, tussen 10 en 12.30 uur. voor alle afdelingen gevraagd, bij Stoomen Chemische Wasserij ZOETERWOUDSE SINGEL 23. Op gezinswas belangrijk^ korting. der Coöperatieve Boerenleenbank „Leiden - Oegstgecst" LEIDEN: Rapenburg 63 OEGSTGEEST: Deutzstr. 7 De spaarboekjes kunnen dagelijks voor RENTE- BIJSCHRIJVING worden aangeboden. RENTEVERGOEDING: 2.7% tot 10.000.—. Op ons atelier is plaats voor: als borduurster, naaister, knipstcr of strijkster. Aanmelden: J. VAN DIJK OUDE VEST 179 LEIDEN TELEF. 21659 van 9—12.30 uur en van 14—18.30 uur. Wist U dat? Voor kooD of huur van alle sierteelt- vergunningen. ook bedrij ven of land. is het adres, j, Elstgeest, Roelofarends- veen. tel. 291 K 1713. 3T Te koop gevraagd: graszoden per R.R. of ha. W. J. v. d. Oetelaar. Groot handel in graszoden. Ha venstraat 30, Noordwiiker- hout. Tel. K 2533—329. plastic in de speciaalzaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed. badcommode. "es, onderzet- :wasten. tocht- band. Schuimplastic onder Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p. st. *5? R.K. Meisje gevraagd voor enkele dagen per week. Slagerij Van der Zon, Haarlemmerstraat 78. Leiden, telef. 21576. b.g.g. 30633. B.z.a. Jongeman 24 jr. voor melksliiter. voor zui velfabriek of winkei. Brie ven onder no. 3723 bur. v. d. blad. Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Goed loon. Aanmelden liefst 's avonds. Bakkerij Steinebach, Leidseweg 145. Voorschoten. 3* Gevraagd boekhou- der(ster). Zelfst. kunnende werken. Omgeving Rijp- wetering of Oude Wete ring. Brieven onder no. 9706 bur. v. d. blad. 3? Herenkapper biedt zich aan, gediplomeerd. Omge ving Leiden. Brieven on der no. 9979 bur. v. d. blad. Flinke werkster, voor hele dagen. voor het schoonhouden van kanto ren, etc. Brieven onder no. 3724 bureau van dit blad. Zo'n 350 c.c. Ardie, 2 cyl.. trekt zo erg. dat. al bent U wat gewend, daar toch van op zal kijken. Ze zijn te koop bij Valk a.d. H. Schouw. Voorschoten. y* Drumstel te koop ge vraagd. Brieven aan M. J. de Ridder. Boerenburger- weg 10, Noordwiik. telef. 2670.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3