De Ringeling sch RIVALEN Mgr Giobbe vormde 36 Italianen in 't Nederlandse mijnengebied Het "vrije,, autoverkeer bracht gisteren geen dodelijk ongeluk; Stemmen in Haagse Raad: „Holland Festival" mist te veel het stempel van Hollands cultuur Nabij Hoogkarspel raakte n trein UIT de rails en autobus IN de sloot Boswachter vond in kreupelhout lijk van een onbekende jongeman MAANDAG 28 JANUARI 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 Zes deden hun Eerste communie Gistermorgen bracht de pauselijke nuntius, mrg. Paolo Giobbe, een be- zoek aan de Italiaanse mijnwerkers in Zuidi Limburg, die gehuisvest zijn in de gezellenhuizen van Lilbosch, Borgharen, Brunssum, Slttard en Leyenbroek. De Italiaanse mijnwer kers en vele Italiaanse gezinnen wa ren naar Lilbosch gekomen, waar zij door de pauselijke nuntius werden ontvangen. Door Mgr Giobbe werd in de Chris tus Koning-Kerk te Lilbosch een pon tificale hoogmis opgedragen. Onder de hoogmis deden zes Ita liaanse mijnwerkers hun Eerste Com munie, na de hoogmis werd aan 36 Italiaanse mijnwerkers het Heilig Vormsel toegediend. Minister Luns uit de klei getrokken Vijftig leden van de Belgische luchtmacht zijn zaterdag naar het kas teel „Hertoginnedal" bij Brussel ge zonden om de auto van de Nederland se minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, uit de modder te trekken. De oprijlaan was door zware regenval in een modderpoel veranderd. Met behulp van ijzeren platen hebben de militairen .de auto „vlot" kunnen brengen. In het kasteel voeren de ministers van buitenlandse zaken van de zes landen der Europese kolen- en staal gemeenschap besprekingen. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10. Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa ters! 9.40 Morgenwijding. 10.00 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Alt en piano. 11.50 Gram. 12.00 Elek tronisch mandoline-ens. en solist. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 18.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.25 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De Dierenwereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 Mary Hunter, caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 Paris vous Parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Disco causerie. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.0-5 Gevar.iprogr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Orgelconc. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nieuws. 23.15 Koersen. 23.16 Radio-journ. 23.35— 34.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.05 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luis tert, caus. 12.00 Angelus. Ii2.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tuinbouwmededL 12.33 Gitaarspel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath.nieuws. 13.20 Gram. 13.45 Idem. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Pater P. Steltenpool: Missiewerk aan de wisselmeren. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole ork. en solist. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken, caus. 19.30 Cabaret. 19.55 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 De verraders- poort, hoorsp. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 —22.10 Filmprogr. Na een gezamenlijk ontbijt in het klooster had in het gezellenhuis een ontvangst plaats, waarna in het casi no van de staatsmijn Maurits te Ge leen aan alle Italianen en de overige gasten een lunch werd aangeboden. VORSTELIJKE GELUKWENS VOOR WINNAAR NIJHOFT-PRIJS. Z.K.H. Prins Berhard, regent van het Prins Bernhard-Fonds, heeft za terdagavond aan mr. H. W. J. M. Keuls, aan wie ddt jaar de M. Nijhoff- prijs is toegekend, een telegram ge zonden, waarin hij zijn gelukwensen aan de bekroonde aanbood. Mr. Keuls ontving het telegram, toen hem zaterdagavond in de raad zaal van de gemeente 's-Gravenhage de Nijhoff-prijs werd uitgereikt. Vreemde fietsendieven De rijkspolitie te Steenbergen heeft het de laatste tijd druk met het speuren naar lieden, die er een gewoonte van maken fietsen mee te nemen zelfs wanneer zij op slot staan en ergens in een poel of sloot te deponeren; zo verdween een fiets van een kapelaan, die men nog op slot terug vond in een sloot. Een vrouw, die haar fiets tegen de gevel van haar huis gezet had om het licht in de gang aan te knippen, mist hem echter nog steeds. Een meis je, dat op het nieuwe fietsje van haar zusje naar het postkantoor ge reden was, moest te voet naar huis. De politie vond het rijwiel later te rug in een van de oudevesten van Steenbergen. Zadel, stuur, lamp en achterlicht waren verwijderd en de kettingkast was ingetrapt. BLIKSEM VEROORZAAKTE BOERDERIJBRAND TE HAPERT. Om ongeveer 7 uur is gisteravond tijdens een korte dioch hevige on weersbui de bliksem ingeslagen in de grote boerderij van landbouwer J. Castelijns aan de Provinciale weg in het Noordibraibantse dorp Hapert. In een oogwenk sloegen de vlam men uit de grote hooi- en stro-berg plaats annex veestallen. De spoedig aanwezige plaatselijke brandweer stond bij de zware hagelbui, die met het onweer gepaard ging, en de felle wind voor een zware taak. Ter wijl men in allerijl het vee in veilig heid bracht, bestreed de brandweer met neveltankwagen en motorspuit het vuur niet alle kracht. Dank zij een gordijn van water op stallen en berging werd verdere uit breiding van het vuur voorkomen en kon het aangebouwde woonhuis zelfs zondier waterschade worden behou den. Al het vee werd gered; de stal len liepen aanzienlijke sohade op, ter wijl 't opgeslagen hooi en stro geheel verloren ging. De boerderij was ver zekerd. In badkuip onwel geworden en verdronken Zaterdagavond laat nam de 19- jarige D. den Boer, alvorens te gaan slapen, een bad. De jongen was om kwart over elf naar boven gegaan. Toen ziijn vader ruim een uur later eveneens van de badkamer gebruik wilde maken, bleek de deur gesloten te zijn. Hij kreeg geen gehoor. Men be greep dat de jongen een ongeluk overkomen moest zijn toen hij ook niet in bed bleek te liggen. Zijn vader forceerde de deur en bemerkte, dat de jongen levenloos geheel onder water lag. Vertwijfeld paste men kunstmatige ademhaling toe, maar evenmin vermocht toedie ning van zuurstof de levensgeesten weer op te wekken. Aangezien geen gas van de gasgeyser in de badkamer te ruiken was, neemt men aan, dat de jongen in bad onwel geworden is eu onder water gegleden. Gematigde drukte Voor zover bekend hebben zich gis teren, op de eerste zondag sinds vele weken, dat het benzine-gebruikend verkeer weer is vrijgelaten, geen do delijke ongevallen voorgedaan. Het verzoek van de minister van econo mische zaken op deze dag kalm aan te doen en zuinig te rijden is dus waarschijnlijk door vele automobilis ten ter harte genomen en heeft als gelukkige consequentie een gering aantal ongevallen tengevolge gehad. In Amsterdam, was tot laat in de avond geen ernstig auto-ongeluk ge beurd. Wel kwamen op het hoofd bureau van politie 11 meldingen bin nen van kleine botsingen, waarin ook nog begrepen de ongelukjes die brom- „Festival-moeheid" Tijdens de begrotingsbehandeling in de Haagse gemeenteraad hebben zowel mej. Hardeman (WD) als de heer Dinkhuijsen (KVP) kritiek ge oefend op het Holland Festival. Eerst genoemde herinnerde er aan, dat zij reeds bij de behandeling van het ver lenen van subsidie voor het Holland Festival had betoogd, dat het speci fiek Nederlands karakter van dit fes tival moeilijk was te vinden. Spreekster zei dat de pers zich in het algemeen over het Holland Festi val niet bevredigend heeft uitgelaten. Volgens de pers was de Falstaff een hoogtepunt, maar is het waar, dat de ze voorstelling 45.000.per avond heeft gekost?" vroeg mej. Hardeman, die nogmaals met klem betoogde dat het Nederlandse aandeel in het Hol land Festival groter moet zijn. Intus- Nieuwe strandbeveiligingen De afgelopen zomer zijn op het Zandvoortse strand enikele nieuwe veiligheidsmiddelen toegepast, die zeer goed voldaan hebben. Het toezicht vanaf 't strand op ba ders, die zich te ver in zee wagen, werd uitgebreid met een gemotori seerde vlet, dat vooral tijdens de weekenden dienst deed. Voorts werk te de politie met een mobilofoon en waren er signaalkorven opgehangen. Al deze middelen om de badgasten te waarschuwen, hebben hun doel matigheid bewezen, terwijl tevens bleek, dat zij door de gasten zeer op prijs werden gesteld. Geen slachtoffers Zaterdagmiddag rond kwart over een begon nabij het station Hoog karspel in de lijn AmsterdamEnk huizen een rampspoed, die zich eerst beperkte tot het ontsporen van een dieseltrein en het ontwrichten van de rails. Terwijl hulpploegen van de N.S. zich naar de plaats spoedden om het euvel zo spoedig mogelijk of) te heffen, werden autobussen ingescha keld om de passagiersdiensten te on derhouden. Omstreeks half twaalf zaterdag nacht, toen de lijn al bijna hersteld was gleed wederom nabij Hoog karspel een van de autobussen van de wegberm af in de sloot. De 40 inzittenden wisten de ruiten in te slaan en de walkant te bereiken. Zij liepen praktisch allen schaafwon den op, maar slechts een was zo ern stig gewond, dat opname in een zie kenhuis noodzakelijk was. De overi gen zijn kletsnat en onder de mod der naar het station Hoogkarspel ge bracht, vanwaar zij de reis met een andere bus konden voortzetten. Gistermorgen waren de rails weer rechtgebogen en was alles weer nor maal. Ambonnese door man vergiftigd In het woonoord Schattenberg on der de gemeente Westerbork is dezer dagen een Ambonese vrouw onder verdachte omstandigheden overleden. De justitie stelde naar aanleiding van de geruchten een onderzoek in, en liet sectie op het lijk verrichten. Daarbij kwam vast te staan, dat de vrouw door vergiftiging om het leven is gebracht Na een onderzoek in het woonoord is de echtgenoot van de vermoorde vrouw, verdacht van moord, door de justitie aangehou den en ingesloten. sen deed het haar veel genoegen, dat blijkens de memorie van antwoord, toch ook de leiding van het Holland Festival de bakens heeft verzet. „Festival in Holland". Omdat de gemeente Den Haag een groot bedrag aan subsidie betaalt, vond mej. Hardeman het vreemd, dat de gemeenteraad geen inzage werd gegeven in de ontvangsten en uitga ven van het comité. De heer Dinkhuijsen noemde het Holland Festival een festival in Hol land en betoogde, dat het festival een meer Hollands karakter zal moeten krijgen. Voorts meende hij een zeke re „festival-moeheid" te constateren. Hij wilde daarom de tijdsduur van het festival terugbrengen tot drie we ken. SLEUTELPOSITIE! De politie van 's-Gravenhage heeft onlangs een portier gearresteerd, die in dienst was van een handelsmaat schappij. De aangehoudene was een specialist in het namaken van sleutels en had de sleutel van de post- en ex peditiekamer nagemaakt. Uit deze postkamer haalde hij postzegels weg, waarmee de uit den vreemde binnen gekomen post was gefrankeerd. De waarde van de ontvreemde postzegels wordt op 4000 geschat. Bovendien had de man de sleutel nagemaakt van de centrale der con troleklokken, waardoor hij in deze installatie maar op een paar knop pen had te drukken om de indruk te wekken, dat hij 's nachts regelmatig zijn ronde had gedaan, terwijl hij in werkelijkheid dan lag te slapen. fietsers of wielrijders, maar er werd uitsluitend materiële sohade veroor zaakt. Slechts 1 ongeluk maakte een uit zondering Kort na twee uur 's mid dags probeerde een 27-jarige voet ganger op het OlympiapLein de tram te halen. Bij het haastige oversteken gleed hij uit en viel tegen een juist passerende auto op. Hij klaagde over pijn in de heup en werd naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Rustig ome was het in 's Graven- hage, waar zich in de loop van de dag enkele kleine botsingen en ongeval len hebben voorgedaan, maar de am- bulanoewagens hoefden niet uit te garage te komen. Ditzelfde geldt voor Rotterdam, waar eveneens een gering aantal on- gevai len van weinig betekenis werden genoteerd. In Utrecht echiter was het aantal ongelukken groter, dan op zondagen vóórdat het zondagsrij verbod werd ingevoerd, maar de sohade en euve len, die hierdoor werden veroorzaakt, waren onbetekenend. Uit de overige delen van het land zijn geen meldingen van ongevallen binnengekomen. Verzinseltje bracht soldaten in de cel Een inwoner van Schcrpenzeel, die kennelijk geen groot bewonderaar is van militaire oefeningen, vertelde vo rige week vol verontwaardiging, aan iedereen die het horen wilde, dat hij gezien had hoe twee militairen tijdens- de oefening „Vale Ouwe" een reebok schoten en dit dier in hun wagen laadden. De reebok is in Nederland be schermd, dus toen de politie dit ver haal ter ore kwam, gaf zij het door aan de mareschaussee, die onmid dellijk op onderzoek uittoog. De militairen, die de man als de daders gebrandmerkt had, werden in arrest gesteld en toen zij hardnekkig bleven ontkennen, we-d de Scherpen- zeeler erbij gehaald om te getuigen. Eerst wist deze man bij confronta tie heel zeker, dat zij de daders wa ren, doch toen de marechaussee hem enkele vragen ging stellen, raakte hij al spoedig in de knoop. Tenslotte bekende hij, dat hij het gehele verhaal verzinnen had. De mi litairen, die reeds een dag gevan gen hadden gezeten, werden vrijge laten en de fantasievolle Scherpen- zeler zou er nog wel wat van horen, zo vertelde de marechaussee. Langs rijwielpad tussen Huizen-Blaricum 2 Maanden geleden vermoord Vrijdagavond laat heeft een bos wachter van het GooLs natuurreser vaat op de heide bij Huizen (N.H.) het lijk gevonden van een 25 a 35- jarige man, die daar ongeveer twee maanden geleden in grote haast be graven moet zijn. Op enkele tientallen meters van een fietspad tussen Huizen en Blaricum zag de boswachter in het struikgewas een laarshak liggen, en werd, toen hij naderbij kwam en ontdekte, dat de laarshak nog zo goed als nieuw moest zijn, verontwaar digd en wilde de laars meenemen. Dat ging niet; de laars gaf niet mee. Verbijsterd ontwaarde hij tussen een wirwar van takken en bladeren het stoffelijk overschot van een voorover liggende jongeman. Tijdens de sectie van dr. J. Zclden- rust, hoofd van de medische dienst van het ministerie van Justitie te 's Gravenhage, kwam vast te staan, dat de man om het leven is gekomen door een met zeer grote kracht toe gebrachte dolkmessteek in de hart streek. De vermoorde werd eerst getroffen in het borstbeen, daarna in ihet hart. Portefeuille en por te- monnaie tro-f men niet aan. Identiteit onbekend. Het slaiehtoifjfeir is ongeveer 1.70 lanig. De man is waarschijnlijk van postuur vrij tenger geweest. Hij droeg een fraai Zwitsers armbandhorloge met een elastische schakelarmband, waarop acht keer het woord „Supre- rna" voorkomt Andere woorden zijn in het Frans en het Spaans. Ilij was gekleed in een bruinieren jasje, waar onder een gestreept overhemd met stropdas; verder droeg hij een blau we broek. Merkwaardig is, dat de laatste maanden in Nederland niemand ver mast wordt. De recherche vermoedt, dat er sprake is van een buitenlandse zeeman, die in een der havensteden, waarschijnlijk Amsterdam, om het leven gebracht is misschien tij diens een twist. Deze laatste mogelijk heid houdt in, dat het lijk per auto naar de vindplaats gebracht werd. Omdat deze plek niet helemaal per auto bereikbaar is zullen twee man het erheen hebben moeten dragen. Degenen, die do Huizer politie in lichtingen in deze zaak kunnen ver schaffen, gelieven te bellen: K 2952 222. (12) Oorspronkelijke Nederlandse Roman DOOR I. F. J. GROOTHEDDE. 27). „Ja kind, oude ogen zien veel, zelfs de diepste roerselen in een meisjes- hart. En wat die jonge man betreft, als hij onschuldig is, zoals jij beweert, laat hem dan zijn onschuld bewijzen cn ik ben de eerste, die jullie zege nen zal. Diefstal van vee is altijd een van de ergste misdaden geweest in de prairie. Wie zich daaraan schul dig maakt, schendt 't vertrouwen, dat hier noodzakelijk is. Nu heb ik de jongen gespaard ter wille van jou, maar bij het minste, wat er weer gebeuren zou, zou ik hem niet meer sparen". Marion gaf geen antwoord. Haar droeve ogen zochten hem, aan wie haar hart vergroeid was, zo innig reeds, dat een scheiding haar zou doen sterven. Ongemerkt schoof ze van haar vader weg, om nog een en kel woord met hem te wisselen. Hij stond rechts van haar en juist, toen ze hem wilde aanspreken, schoof zich iemand tussen haar en hem, Jim Pa- vlick, alsof hij te verstaan wilde ge ven, dat hij het was, die hen scheidde. Met kloppend hart keek ze naar die twee gestalten, twee rivalen, strij dend om hetzelfde bezit. Ze voelde Jim's tegenwoordigheid als een her nieuwde noodlotsdreiging en wilde roepen, schreeuwen, maar kon niet, haar keel was als toegeschroefd. Stil, Jim zei iets. „Dat was een uitstekende troef, die je daarnet uitspeelde, Hall Pennock". Hall zweeg, maar uit zijn ogen sprak een duidelijke minachting. „Ik zeg, het was een goede troef, maar denk nu niet, dat je het spel gewonnen hebt. Ik heb je eens ge zegd, je blijft van haar af en dat zeg ik nu nog. Ik heb de oudste rechten op haar. Je kaarten zijn goed, Pen nock, beter dan de mijne, maar ik speel beter, vergeet dat niet!" Hall bekeek hem zijdelings en sis te: „Jij speelt beter, omdat je vals speelt. Maar ik zal je ontmaskeren, vergeet jij dat niet! Eerlijke rivalen künnen elkaar achten, voor jou heb ik niets dan minachting. Dit zeg ik je, ik blijf niet van haar af en wat er ook gebeurt, hoe vals jij ook speelt, ik zal overwinnen. Saluut!" Hall werkte zich tussen de boys door, sprong op Black Devil, die rus tig stond te wachten en reed in ge strekte galop naar „The Rancher's Joy", om zich te verkwikken in een lang ontbeerde nachtrust. Twee paar ogen keken hem na, glanzend van liefde, nu gevuld met tranen, en ogen, fonkelend van haat. Marion trok zich snel terug, bang, dat hij haar ontdekken en aanspreken zou. Jim balde zijn vuisten in zijn broekzakken en mompelde binnens monds: „Wacht maar, Hall Pennock, nu speel ik een slag, die jou zal vernie- tigen'\ i r. Hü zocht tussen de mensen, die* al niet meer zoveel belang stelden in de voortgang van de brand, daar de to tale vernietiging van alle gebouwen toch absoluut vaststond, naar enkele van zijn boys, wie hij toebeet: „Doet je plicht". De boys mengden zich onder het publiek en begonnen de kwestie van de oorzaak van de brand aan te roe ren. De mensen haalden hun schou ders op. Oorzaak van de brand? Dat kon zoveel zijn. Men sloeg aan het vertellen van vroegere branden en hoe die ontstaan waren. De boys had den voorlopig hun zin. De belangstel ling werd door die gesprekken gaan de gehouden. Men begon nu vanzelf naar de oorzaken van de brand te gissen en de boys zorgden er wel voor, dat de aandacht werd geves tigd op 't feit, dat de brand op zoveel verschillende plaatsen tegelijk uitge broken was. Inmiddels voegde Jim zich bij Bluecorn. Marion week in stinctmatig achteruit, maar toch niet zo ver, of zij kon het gesprek nog volgen. „Wat hoor ik, Bluecorn, heb jij Hall Pennock in dienst genomen? Hij was eerst bij mij, maar hij stond mij niet aan. Ik heb hem laten gaan". „Met 129.000 dollar", lachte Blue corn. „Heeft hij dat rondgebazuind? Ja, dat was een beroerde kwestie met die erfenis. Zijn en mijn vader schij nen erg bevriend met elkaar geweest te zijn". Weer lachte Bluecorn. „Ik heb oude oren. Pavlick, die veel gehoord hebben en mijn ogen hebben veel gezien. Bevriend, zei je? Het ligt er maar aan, wat je bevriend noemt". Jim werd onrustig. Die geschiede nis van zijn vader scheen verder be kend te zijn, dan deze ooit vermoed had. Maar hij liet niets merken en vervolgde: „Nu ja, bevriend, ik bedoel eigen lijk, dat ze veel verplichtingen te genover elkaar hadden". „Je drukt je nog niet goed uit, ka meraad, je wilt zeggen, dat die een, Pavlick, veel verplichtingen tegen over de ander, Pennock, had. Kijk eens, die zaak gaat mij geen steek aan en ik heb je er niet om gevraagd, er wat van te vertellen, maar als je mij wat vertellen wilt, doe het dan eerlijk. Spaar echter je moeite. Ik heb toen van nabij die zaak meege maakt en altijd mijn vermoedens ge had. Nu ik vernam, dat die Pennock met de helft van de erfenis is gaan strijken, tussen twee haakjes, die helft leek me erg klein, maar dat gaat mij natuurrijk niet aan -, ik zei, nu ik hoorde, dat Hall Pennock zo goed bedacht was door je vader, wist ik genoeg. Hier werd een oude schuld vereffend". Jim trok strepen in de as op de grond. „iHoe het ook zij, Bluecorn, ik wil de hem in ieder geval niet op de ranch hebben". „Het was mijn goed recht, hem wel aan te nemen", herhaalde Bluecorn, „de jongen leek me wel, maar ik geloof, dat ik me in hem vergist heb. Ik heb hem vanochtend ontslagen, omdat er vannacht vee verdwenen is". „Ik hoorde van uw boys, dat hij vannacht de wacht had, maar ik wi.st niet, dat u hem voor schuldig hield". „Ik had voldoende bewijzen", zei Bluecorn kort, omdat het gevraag hem begon te vervelen. „Natuurlijk, natuurlijk", haastte Jim zich te zeggen, „maar eh was hij erg kwaad, toen hij zijn congé kreeg?" Als antwoord haalde Bluecorn zijn schouders op. „U zult natuurlijk vragen, wat ik daarmee bedoel", ging Jim voort, „maar dat zeg ik eigenlijk liever niet. Het is bekend, dat Hall Pennock en ik op voet van vijandschap leven met elkaar en nu zou het lijken, alsof ik hem wilde belasteren. Weet u ook, hoe de brand ontstaan is?" (wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5