1 Ouders dichterbij zeeverkennende leven van hun zoon „St. Jeanne d' Are" ontving haar nieuwe uniformen met feestmars Géén of weinig goedkope koelhuisboter bij winkeliers ocvestigde en vertrokken personen in en uit leiden MAANDAG 28 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 StPaulusgroep Leiden in cantine van r.k. Lyceum Ongetwijfeld zijn er zaterdag avond een paar kleine kindertjes uit de Mariënpoelstraat waJcker geworden, toen de Paulusband de enige zeeverkennersbamd van het gehele land onder zwaar gedreun de nieuwe kantine van het St Bonaventuralyceum binnen kwam. Dat was om extra luister bij te zetten aan een uiterst geslaag de avond, die de ouders van de on geveer 25 verkenners van deze school dichter moest brengen tot het zeeverkennende leven van hun zoons in de St. Paulusgroep. De avond noemde men ook als opening van een jubileumjaar, want Leidse Agenda MAANDAG 28 JANUARI: Kath. Emigratiebureau. Zitting, ,,'t Karrewiel", Steenstraat 55. Rijksuniversiteit. Opening Sociolo gisch Instituut, Rapenburg 59. 4 uur nam. „Verbum Dei", lezing voor niet- katholieken: Gods Liefde en 't Lijden" H. Brans, pr. Plantage 16. 8 uur nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De verrader". St. Anto- nius Clubhuis. 7.45 nam.' precies. Club de Limetz. Bezoek aan Mu seum van Volkenkunde 8 uur nam. DINSDAG 29 JANUARI: R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De Verrader". St. Anto- niuis Clubhuis. 7.45 nam. Leidse Amateurfotografen, De Doe len, 8 uur nam. „Archeologische lezingen", dr. W. C. Braat over Opgravingen in het Kasteel te Caen. Rijksmus. v. Oud heden. 8 uur nam. K.A.V. Leiden. Jaarvergadering. Kleine zaal Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. „St. Eloy. Adviesavond. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 7.308.30 uur nam. „Luctor et Emergo". Toneelavond. „Naebie te Diere" m.m.v. Leids Ka^ merorkest „Den Burcht", 2 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „Een maan voor de misdeelden", Schouw burg, 8 uur nam. Ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de Don Bosco- school Franchimontlaan, van half 8 tot half 10. WOENSDAG 30 JANUARI: Ver. „Koninginnedag". Feestavond „Nog vele jaren...." (zie affiches). Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus. kerk. 7.30 nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De Verrader", St Anto- nius Clubhuis, 7.45 uur nam. R.K. Gezinsvoogdij en patronage, pater Nieuwenhuysen over: „Proble men rond de moderne zielzorg". Zrs. Carmelitessen, Hazewindsteeg (Oude Vest), 8 uur. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 40-jarig bestaan. Receptie in „Het Gulden Vlies" 1516.30 uur nam. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 40-jarig bestaan. Toneelvoorstelling door Kon. Rederijkerskamer „Jan van Beers", Schouwburg 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel: Verslag afge lopen halfjaar, waarna prijsjassen en sjoelen. Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Kynologenvereniging, „Rijnland". Prof. dr. A. J. M. Holmer over „Dog- achtigen", Zomerzorg Stationsweg 35, 8 uur nam. Kath. Amateurtoneel: Voordracht Paul Storm. De Kleine Burcht 8 uur nam. DONDERDAG 31 JANUARI: Ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de Don Bosco- school. Leliestraat lb, van half 8 tot half 10. Leidse Christelijke Oranjevereni ging. Feestavond; Den Burcht 8 uur nam. „Levend Geloof".'Voordracht door rector G. A. Beek. „In de Vrolijcke Arke, 8 uur nam. R.K. Lyceum St. Bonventura. To neelavond: „De verrader", St. Anto- •mius Clubhuis, 7.45 uur nam. VRIJDAG 1 FEBRUARI. „De Lakenhal". Opening tentoon stelling Kees Bol. De Lakenhal, uur nam. ZATERDAG 2 FEBRUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, districts E.H.B.O.-wedstrij den. aanvang 3 uur n.m. r.k. Tech nische School Don Bosco, Boerhaa- velaan 44. „St. Bonifacius". Feestavond. To neel door toneelgroep van de K.A.V. na afloop bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Leids Volkshuis. Culturele film avond, Leids Volkshuis, 8 uur nam. Maandag tot en met vrijdag. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Her din gh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 3, Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. die stichter van het verkennen, Lord Baden Powell, werd 100 jaar geleden geboren en begon mot enige jongens te verkennen juist vijftig jaar terug. Zijn werk is inmiddels uitgegroeid tot een organisatie die 11 ét 12 miljoen leden omvait, voor het merendeel landverkenners, voor het minste deel luchtverkenners. Maar tot die zelfde groep behoren ook de jongens van het water, van weer en wind, van boten krabben en ze bevaren, die in hun jonge jaren rijpen tot man in een ruig zeemansbes taan: de zeeverken ners! Het St. Bonaventuralyceum kent ze ook. Toen aalmoezenier v. d. Barse- laar o.f.m. hen, hun ouders en vele andere belangstellenden een hartelijk welkom had toegeroepen, en de „diepere dingen" van het (zee)ver kennersleven had laten doorscheme ren, gaf schipper K. Schellekens, een broer van de vroegere bandleider, een vlot overzicht van de meer tech nische werkwijze en bracht onge wild de grote geldzorgen ter sprake. Vervolgens gaf de schipper van een bevriende klub uit Utrecht aan de hand van een groot aantal kleurendia's, in het watercentrum van drie Utrechtse verkennersgroe- pen en tijdens zomerkampen ge maakt, een geslaagde kijk op het zee- verkennen. Tijdens de pauze bewon derden wij een aantal fx*aaie scheeps modellen, vervaardigd door de grote vriend van „De Paulus", die „Ome Harry" genoemd wordt en als kapi tein H. v. d. List op de „Bengalen" vaart. De hoofdschotel na de pauze werd opgediend door de heer G. Bots, vaan drig van de (land)verkenners-groep St. Lodewijk. Hij vertoonde enkele arddge smalfilm-opnamen van een zeilmdddag naar- en op de Kagerplas- sen van de Paulusgroep en van ver kenners zwem- en roeiwedstrijden. Massaal tromgeroffel en bazuinge schal besloot de avond. Behalve tijd, vergt de jeugdbewe ging ook geld. Veel geld. Tijd is alleen te besteden, geld daarentegen kan „gemaakt" worden. In de parochie van St. Leonardus grijpt pater Maarschalkerweerd alle mogelijke middelen aan om het voor de jeugdbeweging benodigde geld bij een te schrapen. Alleen insiders we ten hoeveel uren de pater bezig is geweest met het inzamelen van oud papier. Het ging goed, ontegenzeggelijk. Maar het ging te langzaam. Daarom wil de pater zijn verzame laars-interesse gaan uitbreiden. Oud ijzer, koper en tin, oude autobatterij en en autobanden, kortom alles wat in zijn onbruikbare staat toch nog geld opbrengt, heeft thans zijn aan dacht. Wanneer u er over denkt, lompen, metalen of papier op te ruimen, belt u dan naar de pastorie aan de Haag- weg telefoonnummer 26450 en pater Maarschalkerweerd zal zorgen, dat u zo spoedig mogelijk van de rom mel verlost wordt. 't Is voor de jeugdbeweging! Avond „Accelerando" Zaterdagavond j.l. was de foyer van de Stadsgehoorzaal tot in de hoeken gevuld, toen voorzitter M. v. d. Brink van de mond aocorde anve r e n igiin g Accelerando alle aanwezigen van harte welkom heette. In bijzonder de vele vertegenwoordigers van zuster verenigingen uit Leiden en Omstre ken. Het eerste gedeelte van de avond werd verder verzorgd door eigen krachten. De vereniging bracht en kele werken ten gehore, o.a. uit: Die Lustige Wit we, Zwerverslied, La plus belle d'amour en de Prinses-Margriet- wals. Het tempo der ten gehore ge brachte werken, schommelde nog al eens. Ook bliezen er enkele spelers er nog wel eens naast. Doch de om standigheden in aanmerking geno men, kan de dirigent, de heer J. J. v. d. Reijden met genoegen terug zien op ihet werk dat zijn muzikanten verricht hebben. Er waren zeer moei lijke stukken bij. Na de pauze verzorgde het cabaret gezelschap A. v. Polanen het tweede deel der avond, waaraan onder meer medewerkten: „The Rhytme Club", „De Aloha Hawaiians", die later nog maals optraden als cowboygroep „De double X Rangers" een goochelaar en illusionist De 2 Anverdis; in de schetsjes speelden de heer en mevr. FoLanen. Een welgemeend applaus en een dankwoord van de voorzitter M. v. d. Brink, beloonde de artisten. Men besloot met een gezellig dansje o.l.v. de heer J. J. Mekel met dans muziek van de „The Rhytme Club". NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U I een exemplaar te doeD toekomen. DE ADMINISTRATIE. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Gen. II mej. T. Bakhoven te R'dam en de he ren J. F. A. Idema te Leidschendam, A. J. F. A. Kerst te Delft, R. J. J. L Knipscheer te den Haag, F. G. van Leeuwen tc Zoeterwoude en W. F. J. Tijl te Leiden; voor het Semi-artsex. mej. A. F. W. Lankhorst te den Haag, mevr. R. C. Schweizer-Lindeman te Leiden en de heren J. E. Bekkering te Leiden, C. M. van Bemmelen te den Haag, R. Steinmetz te Wassenaar en B. Weisskopf (U.S.A.); voor het Artsexamen mej. M. E. Reuvers te Oegstgeest en de heren F. A. Grif fioen te den Haag, P. M. J. v. d. Haagen té Leiden, K. P. Honig te Amsterdam en M. E. H. Schlemper te Eindhoven. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „DDS". De eindstand van de 3 e serie in de paren-competitie luidt als volgt: Groep zwart: 1. KuikmanPlou- vier Jr 252.91 2. v. d. MeerDe Meyer 236.26; 3. KastelijnBrouwer 4. mevr. Van Zijpv. Noort 201.36; jr. 223.34; 5. heer en mevr. Lauten- bach 194.49; 6. v. Berge Henegouwen .Rijnbende 193.76 7/8. heer en mevr. Eichhorn en dr. BrouwerVerboog beiden 189.37; 9. mevr. BeekerBag- gen 187.60; 10. Parmentierv. d. Voort 182.7111. ds. Visser—v. d. Meer 177.60; 11. heer en mevr. de la Court 171.25. Groep groen: 1. VerboogBrouwer 236.39 2. ds. v. IngenSch.Rijn bende 225.81; 3. v. LeeuwenEijnd- hoven 225.81; 4. Plouvier sr.Lange- rr.eijer 218.38 5. ds. VerstraatenNa gel 217.06; 6. mevr. Reekersd. Ree kers 209.81; 7. dames Seis-v. Alphen 201.82; 8. heer en mevr. La nee 1 199.61; 9. ds. GuldemondAalsterberg 199.50 10. heer en mevr. Krul 184.91; 11. ds. v. Berge HenegouwenLandzaat 183.32; 12. heer en mevr. v. Heusden 173.13; 13. ds. v. RooyenValk 165.65; 14. ds. den HolderSnijders 164.48. Uit deze teams worden nu 3 groe pen gevormd, diie in een serie van 9 avonden spelen voor de klub- en pl. kampioenschappen N00RDWIJKERH0UT Gistermiddag tussen 1 en half drie uur klonk er pittige marsmuziek in het dorp en roffelden de trommen van een drumband. „St. Jeanne d'Arc" toonde deze middag alvast aan een deel van de burgerij het geschenk, t.w. uniformen voor het gehele korps, dat de inwo ners van Noordwijkerhout de harmo nie gegeven hebben. De eerste aanbieding van het ge schenk vond zaterdagmiddag plaats in een bijeenkomst van het bestuur van de harmonie met het ere-comité, het werkcomité en vele genodigden in hotel van der Geest, bij gelegen heid van het 35-jarig bestaan van het corps. In deze bijeenkomst kon burge meester P. M. M. van der Weijden, als voorzitter van het ere-comité me dedelen, dat de huis-aan-huis-collec- te bij gelegenheid van dit lustrum het bedrag van 2480,55 had opge bracht en dank zij dit bedrag, nog vermeerderd met een extra subsidie van 500,van het gemeentebestuur en enkele andere giften is met het reeds door de harmonie zelve gevorm de fonds voldoende geld aanwezig om de kostbare uniformen ineens te kunnen betalen. Zaterdagmiddag was het dus feest in de zaal van hotel v. d. Geest. Bij na het voltallige ere-comité, gevormd door geestelijke en wereldlijke auto riteiten en prominenten uit de dorps gemeenschap, de dames en heren van het werkcomité, de dames van de mu zikanten, vertegenwoordigers van zusterverenigingen en de R.K. Bond Muziekverenigingen, alsmede vertegenwoordigers van instanties uit het dorp en de buurtschap de Zilk, die op gezette tijden een beroep op de harmonie doen, zoals Oranjever eniging en Comité Ouden van Dagen, waren aanwezig. Medeleven. Burgemeester v. d. Weijden open de de ry van sprekers in hotel v. d. Geest, en zei, dat een janr geleden, bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Chr. Muziekver. „De Harpe Davids" gebleken is, en nu bij het 35- jarig bestaan van „St. Jeanne d'Arc" opnieuw blijkt, welk een bijzondere plaats de muziekverenigingen in de harten der Noordwijkerhouters inne men. Heel in het kort schetste spre ker het moeizame begin nu 35 jaar geleden, de stijging van de prestaties in de loop der jaren en de vele finan ciële zorgen, die het deel zijn van el ke muziekvereniging. Door eigen ac tiviteiten zijn bestuur en leden deze zorgen echter steeds weer te boven gekomen en in 1953 werd een unifor menfonds gesticht. Het ere-lid Cors Broekhof, gedurende vele jaren actief muzikant, stortte de eerste gulden in het fonds. Het aanschaffen van uni formen kost echter duizenden gul dens en daarom, aldus de burgemees ter, is uit de bevolking een comité gevormd om te helpen dit fonds te completeren. Als resultaat van het werk van dit comité en h&t medele ven van de burgerij kon de burge meester het hierboven vermelde be drag van 2480,55 aanbieden namens de bevolking van Noordwijkerhout. Feestmars. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester vervolgens met har telijke gelukwensen een bedrag van 500,aan. De heer F. Jeukens, voorzitter van de harmonie, dankte ere- en werkco mité voor alles wat zij hebben gedaan om dit prachtige geschenk mogelijk te maken. Spreker dankte ook het ge meentebestuur zeer hartelijk voor de royale geste en presenteerde daarna de aanwezigen het in de nieuwe uni formen gestoken corps, dat een eer ste uitvoering gaf van een voor deze gelegenheid speciaal door de dirigent, de heer A. v. d. Bosch gecomponeerde feestmars, die de titel droeg „St. Jean ne d'Arc, proficiat". De heer Jeukens dankte de diri gent zeer hartelijk voor dit geschenk. Deze mars zal telkens als hij wordt gespeeld de herinnering aan deze dag levendig houden en hij sprak de hoop uit, dat de heer v. d. Bosch nog vele goede muzikale prestaties met het korps zou weten te bereiken. Hierna bood ds. M. S. J. de Jong namens het protestantse deel der bevolking ge lukwensen aan. De samenwerking in Noordwijkerhout tussen katholieken en protestanten is goed en zo ook tus sen de beide muziekverenigingen. Spreker besloot met de wens, dat „St. Jeanne d'Arc" en „De Harpe Davids" hun stemmen mo gen paren uit vreugde om de rij zende zon Jezus Christus, zoals elke morgen weer de vogels ge zamenlijk hun lied fluiten uit vreugde om het nieuwe daglicht. Laat alles Hem ter ere zijn, dan zal het goed zijn. Vele sprekers boden hierna hun gelukwensen aan. Ook in Leiden hebben veel win-' keiiers hun klanten moeten teleur stellen, omdat de aangekondigde goedkopere koelhuisboter niet be schikbaar was. In de koelhuizen ligt nog dertien miljoen kilo boter te wachten die geruimd moeten worden. Nadat in het buitenland geen za ken meer te doen waren, heeft het productschap de kiloprijs laten zak ken op 2.65 en vervolgens zelfs op 2.30, zodat de binnenlandse consu menten een goede kans kregen. Nu echter visten de exporteurs de vrij gegeven partij van anderhalf miljoen voor de gretige ogen van het binnen land weg omdat zy er weer emplooi voor zagen. Zijn ontvangen echter in tegenstelling tot de grossiers nog eens 45 cent exportreductie en behoeven geen omzetbelasting te be talen. De binnenlandse handel kan natuurlijk niet tegen deze concurren tie op. De partij van r nderhalf miljoen is dan ook geheel naar de exporteurs gegaan en Den Haag is niet bereid, alsnog aan de binnenlandse vraag van de grossiers te voldoen. Er wordt wel deze week een nieuwe partij van anderhalf miljoen kilogram beschik baar gesteld en de grossiers kunnen daar evenals de exporteurs op in schrijven. De opkopers zullen echter wel weer evenals in de afgelopen week iets beneden de prijs van de binnenlandse markt kunnen inschrij ven. De winkels, die toch nog koelhuis boter van 70 cent per pakje hebben verkocht, dank zij de reductie van de regering, zullen die prijs in de ko mende week dus waarschijnlijk niet kunnen handhaven. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria, d. v. J. van Wingen en G. M. E. de Coster; Jan Cornelis, z. v. C. van Beelen en K. van Duijn; Dirk Johannes Philip- pus, z. v. D. H. van de Werken en C. van Gelder; Peter Johan, z. v. P. Tol en J. C. van der Kwaak. Overleden: J. A. M. Arkensteijn dochter drie dagen; W. Jansen zoon 8 jaar. KORTE golf De Nederlandse ambassadeur in Amerika, dr. J. H. v. Roijen, is be noemd tot ereburger van Kansas-eity. In de negerwijk van Johannes burg is het zondag tot een botsing tusssen ongeveer duizend mannen en vrouwen van verschillende stammen gekomen. De politie opende het vuur om een einde aan het gevecht te ma ken. Dertig negers werden gewond. Ter gelegenheid van het feit, dat vorige week te Cairo het akkoord van Arabische solidariteit is getekend, j Vermeulen en fam., Bakker Korffstr. 16a, heeft de Jordaanse regering besloten Rotterdam, Zuidhoek 78b; G. C. J. Kie> een miljoen postzegels uit te geven meneij en fam.. Meerhof 31, Nieuwer- GEVESTIGD in de week van 17 t.m. 23 januari 1957 J. W. Steenbeeke en fam., elektr. mon teur, Alb. Verweijstr. 13; A. van den Berg en fam., mach. bankwerker, Flores- str. 38; J. Westera-Joosten en fam.. kan- toorbed., Gerrit Kasteinstr. 26; G. van der Meyden, zendeling. Rljnsb.weg 18; M. Th. la Lau, Hoge Morsweg 46; G. J. Voorwinden, meubelmaker, Rijn- en Schiekade 134; A. M. G. Kommers, apoth. ass., Plantsoen 27: G. A. Meijberg, huis houdster, Hoge Rijndijk 79; H. M. Post- ma, agent v. politie, Evertsenstr. 52; T. van Prooijen. agent v. politie, Evertsen- straat 52: H. J. van Dalen, onderwijzer, Utr. Jaagpad 120a; G. Th. Rutten, hulp i. d. huish., Zoeterwoudse Singel 91; Th. M. Vismans. Witte Singel 41; J. C. F. Gribnau, Tib. Siegenbeekstr. 21; M. J. van Giessen. onderwijzeres, Lijslerstr. 29; M. Hoogendonk, verpleegster, Rijnsbur- gerweg 10; B. C. A. van Marwijk. Coorn- hertstr. 4a; P. Ziel. militair KM, War- monderstr. 5; M, C. H. Gravenhorst, secretaresse, Zoeterwoudse Singel 106; A. F. L. ten Bokkel, chauffeur. Minne broersgracht 3; M. C. Zwikker, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; H. van Zadel- hoff. laboratorium bed.. Rijnsb.weg 10; C. M. den Haan, le Binnenvestgrt 5a: A. H. Donnars, hulp in de huish., Gerrit Doustr. 85: M. E. Deelen, W. Singel 37; M. A. H. Leger. Witte Singel 48; F. M. van Kesteren, constructeur, Kam. Onnes- laan 6; G. Th. Straathof-Kuipers, Rijn- dijkstr. 112; P. C. van Leeuwen, machi nist. Schutterstr. 5a; G. de Koning, geo loog. Rapenburg 12; Y. H. H. Konings, onderwijzeres. Verdamstr. 30; B. W. Michels. verpleegster, Rijnsb.weg 10; P. A. Donders, inkoper. Witte Singel 70; A. C. Eves-v. Heijningen, Moralaan 15; G. B. Denkers, elektr. monteur. W. de Zwijgerlaan 101; C. H. J. van der Meer- Van den Berg, Nieuwe Rijn 63; A. E. van de Wege. dienstbode. Mezenstr. 2; J. B. Geressen. dienstbode. Warmonder der Ent, weg 49; L. van der Does, Merel straat 32; S. M. Bosma, Haagweg 210; C. H. van der Ent, Ter Haarkade la; L. L. van der Kaaden. verpleegster, Thor- beckestraat 18. VERTROKKEN M. J. M. Wessels en fam., Nieuwsteeg 5, Alkmaar, Druivenln 15; J. Th. Semeljns de Vries van Doesburgh en fam., Oude Singel 98, Oegstgeest, Korenbloemlaan 3; M. W. Galjaard en fam., Hugo de Vries- straat 8, Hilversum, Van Dijkstraat 42; J. W. Louwe er. fam.. Hogerbeetsstr. 3, Groningen. Gerrit Doustr. 40; P. J. A. M. A. Fontaine en fam.. Oude Singel 78, Katwijk, Boulevard 78; A. C. van der Leeden en fam., Merelstr. 23, Rotterdam, Stadhouderspln 81 V; M. Ph. Brittijn en fam., Lusthoflaan 65, Voorschoten, W. de Zwijgerln 55; W. C. A. van der Kallen en fam.. H. Rijndijk 74, Ver. Staten van Amerika; F. C. Hayes en fam., H. Rijn dijk 124, Indonesië; Th. van den Eijnden en fam., Suringarstr. 17. Duitsland; J. C. Koppier en fam., Lage Morsweg 23, Ver. St. v. Amerika; F. A. B. Wilke en fam., Kagerstr. 12, idem; R. E. Downs en fam., Rijnsb.weg 14. idem; E. Burggraaf-de Meij en fam.. Oude Rijn 46, Zuid-Afrika- E. G. Hendriks en fam., Kraaierstr. 6. Maarssen. Dorpsstr. 42; D. Dusoswa en fam., Melch. Treubln 44, Sassenheim, Wllhelminaln 12; A. W. Somerwil en fam., Haarl.str. 171, Heemstede, Binnen weg 141b; C. Filippo-Weij cn fam., Waardgrt 8. Zaandam. Zuiddijk 320; J. Roodborststr. 29, Oegstgeest, Jufferman- straat 8; H. A. Janssen, O. Singel 140, Venlo, v. Stockhemstr. 19; J. A. B. Koop, Sieboldstr. 20, Den Haag, Zuiderpark- laan 137; G. A. Rooding, Hooigrt 11—27, Den Haag, v. Swindenstr. 35; J. M. J. Taffijn, Uiterstegracht 12a. Voorburg, Oosteinde 102; J. A. P. Zaat. Noord einde 2a. Den Helder. Leeuwerikstr. 13. Hattum-Schmidt, Hogewoerd 88a, Canada. H. H. Böttger, Veilingkade Ver. Staten v. Amerika. A. N. Carrière. Valdez6traat 1, Indonesië. Ismet. Witte Singel 79, idem. K. W. A. Clowting. W. Singel 27. BelRië. L. Burette. Nlc. Beets- str. 28a, Ver. St. v. Amerika. W. Th. de Water, H. Gortestr. 10, Australië. B. K. Gho, Vondelloan 24. Indonesië. L. W. van Bellen. Damlaan 3. Ver. St. van Amerika; L. Geerlings. Paviljoenshof 12, Turkije; M. Bouwens-Velds, Rijnsburger weg 10. Ver. St. v. Amerika; A. van Brakel, idem, Indonesië; A. v. d. Spek, Lange Mare 36, Ver. St. v. Amerika; J. C. As-Bouwman, Evertsenstr. 58, Austra lië; J. G. Gobets, Marnlxstr. 32, Duitsl.; P. J. Vogel. Rapenburg 110, Den Haag, Meerdervoort 23; M. de Kreij. Kraaierstr. 6, Maarssen, Dorpsstr. 42; W. met afbeeldingen van '-oning Hoes sein, president Nasser, koning Saoed en president Joekri el Koewatli. de staatshoofden van respectievelijk Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en Syrië. Amstel. Mgr. Nolensin 14; M. S. Nolles, Hyacinthenstr. 22a, Arnhem. Bremstr. 11; A. van Klaveren. Leliestr. 90, Den Haag, Van Ossstraat 13; J. M. F. Landsmeer. Mariënpoelstr. 37. Katwijk. Boulevard 98. N. R. de Paula. Joh. de Wittstr 2. Den Haag, Fahrenheitstr. 288; J. Vermeer, De stakingsactie onder de Algerijnen Onder de Algerijnse Mohammeda nen is vandaag een algemene staking van acht dagen begonnen, die door de nationalisten is uitgeroepen om de Fransen in moeilijkheden te bren gen, nu deze week de Algerijnse kwestie in de Algemene Vergadering der V.N. aan de orde komt. Volgens de eerste berichten is de staking in Algiers en Constantine min of meer volledig. In Oran (West-Al gerije) was de toestand normaal. In Frankrijk, waar de 350.000 Al gerijnse arbeiders ook zijn uitgeno digd het werk neer te leggen, heeft in het gebied van Parijs vijf-en-twin tig tot vijftig procent van de betrok kenen aan de oproep gehoor gege ven. In de door Mohammedanen be woonde wijken van Parijs stonden sterke politietroepen gereed om even tuele wanordelijkheden te voorko men. Algiers geleek op een belegerde stad. Naar schatting patrouilleerden er 15.000 militairen cn politiemannen door de straten. Bij de kruispunten stonden pantserwagens opgesteld. Alle winkels van Mohammedanen wiaren gesloten, maar militairen be gonnen direct de eigenaars te dwin gen hun zaken te openen. In dt meeste gevallen verwijderden de winkeliers de luiken, zodra een leger patrouille aanklopte, maar de win kels waren leeg. Alle toegangswegen naar de stad waren door tanks afgezet en rondom de Kasjbaih, de Mohammedaanse wijk, waren prikkeldraadversperringen aangebracht. Er reden slechts enkele trams, die door Europeanen werden beurtuurd en door twee soldaten werden be schermd. Waarnemers zijn van oordeel, dat dit de grootste krachtmeting tussen de Franse autoriteiten en de ver zetsbeweging wordt sinds de opstand ruim twee jaar geleden begonnen. Marktberichten ROTTERDAM, 28 jan. Vee. Aanvoer 1721 stuks, 964 koeien, 757 varkens. Vette koeien le kwal. 3.00 3.20, 2e kwal. 2.86—2.96, 3e kwal. 2.76—2.86 Varkens le kwal. 1.87, 2e kwal. 7.85, 3e kal. 1.83. Vette koeien: aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week. Varkens: aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen niet lager clan vorige week, enkele pri ma's boven notering. Sitterlaan 107, Breda, Verl. -Bloemstr. 2; J. Kist, Morsweg 66. Alphen a. d. Rijn, Potgieterstr. 10; J. G. Petit, Gerrit Dou str. 95. Rotterdam, Statensingel 147; D. J. Derogee, De Genestetstr. 93. Warnsveld, Werkseveldstr. 2 Wn.; E. C. M. de Rooij, Kagerstr. 22. Den Haag, Fahrenheitstr. 13 L. van Slegtenhorst, Rijnsb.weg 10. Haar lem. Ruysdaelstr. 6 rw.; P. W. F. Verver, senaar. Bremhorstln 17; J. J. der Wedu wen, Rapenburg 123, Rotterdam, Hene gouwerlaan 72; J. W. van Hattum-Feijen, Korevaarstr. 6, Den Haag, Emmastr. 18; M. C. Steenbergen, Druivenstr. 29, Oegst geest, a/b Hoge Morsweg t/o 25; G. H. Peeters, P. C. Hooftlaan 1, Alkemade, Populierenstr. 18; A. Bakker. Paviljoens hof 13. Den Haag, Copernicuslaan 81; C. Keijzer, Marijkestr. 10, Den Haag, Dunne Bierkade 22b. BIJ OVERSTEKEN GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks kwart over zeven is nabij de D.A.F.-fabrie- ken op de Eindhovenseweg te Geldrop een dienstbus van de Brabantse Buurtspoorwegen en Autobusdiensten in botsing gekomen met de 61-jarige P. der Kinderen uit Geldrop, die per fiets de drukke verkeersweg wilde oversteken. Het slachtoffer is tijdens het overbrengen naar het St. Anna- ziekenhuis te Geldrop overleden. DODELIJK ONGEVAL BIJ HOOGOVENS IJMUIDEN. Omstreeks tien uur is als gevolg van een aanrijding op het hoogoven terrein te IJmuiden de 48-jarige ar beider G. de Bie uit Wieringen zo ernstig gewond dat hy ter plaatse overleed. Een ploeg arbeiders was be zig met het leggen van leidingen voor de nieuwe sinterinstallatie, waarbij verscheidene veiligheidsmaatregelen waren genomen. Desondanks reed een vrachtauto van de firma Pelt en Hooykaas door een afzetting heen waardoor do arbeider de B. werd aangereden en nagenoeg op slag ge dood. De man laat vrouw en kinae ren na. Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften, schuldbekentenissen, ver strekt en maakt op Raad gevend Bemiddelingskan toor K. W. Wijk. gep. Insp. van Pol., Thorbcckestraat 78. Leiden, telef. 22503. Doet onderzoek naar per sonen. behandelt vertrou welijk delicate aangele genheden. 3T Vakkundig uw bed over trekken met een nieuwe damast gebeurt alleen bij onsl 1-persoons v.af 19.50: 2-persoons vanaf 26.50. In één dag gereed! De Kleine Wiast, Haarlemmerstraat 61. Leiden. Mevr. Haex, Pr. Bern- hard laan 62. Oegstgeest. telef. 25315 zoekt een flin ke werkster voor maan dag- cn vrijdagochtend. V.g.g.v. Nette verschijning. Aanm. 's avonds na 7 uur. Voor direct of later gevraagd: R.K. meisje voor dag of dag en nacht. J. J. de Jong. Kerkweg 4. Rijn- saterwoude. Gevraagd net meisje voor hele dagen, leeft. 14 17 jaar. Mevr. Bergman. Valkenburgseweg 1B. Kat wijk a. d. Rijn. •*2? Gevraagd een net R.K. meisje voor winkel of huishouding, voor dag of dag en nacht, per 10 febr. 1957. Aanmelden na 7 uur: Korevaarstraat 37. Leiden, tel. 23565. <3T Iedereen is enthousiast, als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf 19.50: twoe-pers. vanaf f 26.50. Smit's bedden en tapyten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steeg 9 tel. 23913. TT Wie helpt!!! Jong echt paar zoekt woonruimte. Liefst 2 kamers met vrije keuken. Brieven onder no. 3625 bur, v. d. blad. "ST Piano te koop gevraagd geschikt voor zangvereni ging. Brieven met merk en uiterste prijs. Brieven on- der no. 3624 bur, v. d. bl. Wegens vertrek Erres radio type KY 506 van 1954 pracht toestel f 135.-. Damesfiets merk Sparta met trommelremmen als nieuw f 90.-. Hoogl. Kerk- gracht 42. T Vermist. Sedert zater dag bruine, middelgrote hond met witte borst. Kruising dog-boxer, teef Terug te bezorgen: Vlie- land's Hondensalon. Nieu we Rijn 50. tel 20824. Verloren. Eén paar grij ze glacé handschoenen, gaande van Kruisheren klooster naar Zuidbuurt. Tegen beloning terug te bezorgen: Noordbuurtse- weg 34, Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3