weeckelykse CRonycke Verhoging van de tarieven voor gas en electriciteit Middenstanders van Lisse maken bezwaar tegen plannen van NZH BLOEMETJES Reactie op de Zoeterwoudse gemeenteraad inzake de terreinkwestie „Meerburg" ZATERDAG 26 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA U I"\e oogstdanckdaegen syn niet van de luoht. De L.T.B. en L.T.J. syn daertoe in de weer, en her en der in Holland's platte land styghen gebeên van danck tot onsen Heer. Heer van de oogst, 'heb danck voor Uwen seeghen op landmans nyver werck. Wat hy gesaeyd, bewerckt, angstvalligh heyt versorghd, sonder Uw hulp en had hy niet gemaeyd. In Alphen (aen de Rhyn) daer gaat de Deecken heen, die hier so langh als leydsman heeft gestaen. Een herder die verlaet eerlangh de oude stal, de schaepen drommen saem en sien hem noode gaen. Een Nieuwenhuis gaet 't oude huys veriaeten maer blyft temidden togh van syn vertrouwde sohaer. Ick wensche de heer Deecken in syn nieuwe wooningh in Alphen (aen de Rhyn) nogh meenigh rustigh jaer. Oeg leeser, las U 't oock in onse goede crant? in Soeterwoude „Meerburg" werd bedreygd met voortbestaen! Ick stond wel stomverbaesd te leesen wat daer stond en was geneygd te dencken aen een grap. Heyt Meerburg 't oock geleesen, sy schooten in hun wieck, dat staet voor my wel vast. „Met voortbestaen bedreygd": dat is niet om te lachen als 't voortbestaen gevoeld wordt als een last. r\e bollenstreeck (geseghd; materiaelistisch), U waer knaep en meydens, vroom in groot getal in 't vreedigh Hillegom weeral tesaemen quaemen om 't vieren van het jaerlycks carnaval. Het was een vrolyck feest maer ernst mocht niet ontbreecken want kerek en sieleheyl die quaemen eerst aen bod. Maer nae de noen was 't vreughde all geblaesen en 's avonds was men vastenaevondsot. O hynsaterwou die vierde 't heughlyck feyt dat wyse mannen, drie eeuwen juyst geleên, een plasse waeters droogh en lieten maelen tot heyl van 't Rhynsaeterwou's gemeen. Hun vaedren keecken oock naer verder tyden en saeghen slechts wat hun de toekomst bood. Nu isser tyd om 't drie-eeuwfeest te vieren van polderlust, waer waeter werd tot brood. Desluyten wy met veele goede wenschen aen alle paeren die in deese weeck met goud (of meer) hun igryse hoofden sierden soals so hier als ginder weeral bleeck. Wij noemen maer geen naem het isset all om 't eeven, wy sluyten allen in en wenschen by elkaer nogh langhe tyd van een geluckig leven en voorspoed in nogh menigh vreedigh jaer. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Gemeenteraad Voorschoten De raad van Voorschoten heeft gis teren, na een langdurig debat, beslo ten de gas- en elektriciteitstarieven met ongeveer 10% te verhogen. Te vens werd de heer A. v. Duyvenbode met 9 tegen 6 stemmen benoemd tot gemeente-ontvanger. De heer v. Duy venbode is reeds werkzaam als com mies ter secretarie en was nummer twee op de lijst van aanbeveling, nummer een was de heer H. A. v. d. Brok uit Gilze Rijen. Aan de stem ming ging geen debat vooraf. Bij het begin van de vergadering deed zich een incident voor nadat de heer v. d. Hulst als nestor van de raad de nieuwjaarsrede van de bur gemeester had beantwoord. Hij zei, dat ons volk al vele jaren boven zijn stand had geleefd en dat meer krach ten moeten worden ingespannen om de woningnood op te lossen. Hij was van mening, dat een groot deel van de arbeiders onvoldoende zelfbeheer sing en werklust toonde. Dit was voor de heer Pels aanleiding mede te de- Jen dat zijn fractie zich met de woor den van de heer v. d. Hulst niet kon verenigen en hij verzocht de heer v. d. Hulst, wanneer hij als nestor van de raad sprak, het ontwikkelen van eigen ideeën achterwege te laten! Verhoging tarieven. De verhoging van de elektriciteits- en gastarieven kreeg de fracties van de P.v.d.A. en V.V.D. tegen zich. Aan de aanpassing van de tarieven van Leiden was niet te ontkomen, gezien de contractuele verplichtingen .alleen tegen de invoering met terugwerken de kracht bestond enige oppositie. Een amendement van de heer Pels om deze verhoging pas te laten in gaan na goedkeuring door de minister kreeg, hoofdzakelijk om technische redenen, alleen de steun van zijn fractiegenoten' en de heer v. Eist. Het college stelde een verdere ver hoging van de tarieven voor van 5% om tot fondsvorming te komen voor de investeringen die in de toekomst gedaan moeten worden. De heer Pels achtte deze wijze van werken onjuist en zag de verhoging als een verkap te belasting. De heer v. Eist becijfer de, dat het optrekken van de tarie ven aan die van Leiden de bedrijven een winst zou bezorgen van 6900, de extra verhoging van 5% zou deze winst doen oplopen tot ƒ20.000, wat hij in deze tijd teveel vond en wat wel niet goedgekeurd zou worden. De heer Fortanier wees er op dat de bedrijven, gezien de positie van de gemeente, geen verliezen op mo gen leveren. Het is een moeilijk pro bleem, omdat de ene minister eist, dat de bedrijven rendabel moeten zijn, terwijl de andere minister een prijsstop afkondigt. Hij achtte een winst van ƒ20.000 voor een gemeen te als Voorschoten niet groot en vond het een wijs besluit op deze wijze te sparen voor toekomstige uitgaven. De voorz. zei goedkeuring van de minister voor de plannen te verwach ten en wees er op dat de winst niet voor de gewone uitgaven van,de ge meente zal worden gebruikt, doch zal worden gereserveerd; dit systeem moet passen in het beleid van de regering, om de uitgaven te beper ken. Na nog enige tijd heen en weer gepraat te hebben kwam men tot de slotsom, dat de verschillende menin gen berustten op een verschil van inzicht in bedrijfseconomische zaken. Toen tot stemming werd overgegaan bleken slechts de heren Mol, de Groot, Pels, v. d. Eist en v. d. Werf tegen het voorstel te zijn, zodat de verhoging dus werd aangenomen. De raad Sesliste in een groot aan tal zaken over subsidie-aanvragen. Merkwaardig. Een merkwaardige situatie deed zich voor, toen de subsidie-aanvrage van de Hervormde Jeugdraad en de Culturele Commissie aan de orde kwam. De prot. christelijke fractie, op dé wethouder na, stelde zich op het standpunt, dat deze instellingen hun eigen boontjes dienden te dop pen en niet bij de gemeente hoorden aan te kloppen. De heer Bakels ver klaarde, dat de gereformeerde orga nisaties zeker pooit een subsidie zouden aanvragen. De raad stelde zich echter op het standpunt, dat de organisaties, blijkbaar prijs stelden op een subsidie en er voor, in de termen vielen. Waarna besloten werd subsidie te verlenen aan deze prot. christelijke instellingen met de stemmen van de prot. christelijke raadsleden tegen. Met ingang van heden is de ver keersagent bij het Haagse Schouw uitgerust met een verplaatsbaar ver keerslicht, van een type zoals er ook een in Den Haag in gebruik is. Het nieuwe licht dient om de veiligheid van de betrokken agent te verhogen. Een vaste verkeerslichtinstallatie mag van de Rijkswaterstaat niet wor den geplaatst. Nieuwjaarsrede in mineur. De nieuwjaarsrede van de burge meester was dit jaar enigszins in mineur. Het waren vooral de finan ciële zorgen van de gemeente, welke daar de oorzaak van waren. Na in het kort de gebeurtenissen tijdens het einde van het vorige jaar te hebben aangehaald wees spr. er op, dat nog steeds geen zekerheid bestaat over de rijksuitkeringen aan de gemeente. De steeds stijgende lasten hebben een aanvrage om verhoging van de lasten nodig gemaakt; de verwachting is echter dat de spoeling dun zal zijn en dat er slechts een geringe hogere uitkering verwacht kan worden. De kaspositie van de gemeente is zorge lijk. Het bedrag der gemeentelijke kasschuld beloopt thans f 600.000. Ge hoopt wordt op een aandeel in de 4O0 miljoen gulden, die de levensverzeke ringsmaatschappijen aan het rijk hebben geleend om althans de wo ningbouw te kunnen blijven finan cieren. De vergunning voor de bouw van de 107 woningen is nog steeds niet afgekomen. Dit jaar is voor het eerst sedert vier jaar geen toename van het aantal aanvragen te consta teren, doch wel is 't aantal urgente ge vallen in de loop van het jaar geste gen van 159 tot 199, er zijn 12 txouw- lustige paren, die reeds vanaf 1952 wachten. Het verheugde de burgemeester, dat er nu schot is gekomen in de B.B.-organisatie. Er zullen binnen kort geoefende blokploegen zijn, die over ruim 100 noodwachters kunnen beschikken. Er viel overigens nog meer goeds te melden en de burge meester zei: Wij kunnen trots zijn op onze gemeente en zeggen, dat Voor schoten in 1956 een ander gezicht heeft gekregen. Dat het hier goed wonen is bleek wel uit het vesti gingsoverschot van 416 personen het afgelopen jaar. Door het tekort aan schoolruimte dreigt een noodtoestand te ontstaan. Er is bovendien nog niets van" bekend of de bestedingsbeperkingen ook be perking van de scholenbouw in "zul len houden. Het college denkt er op het ogenblik over een noodschool te laten zetten. Rectificatie. In de ons onlangs verstrekte gegevens inzake de instal latie van het Comité Voorschenen van het Kon. Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding is een fout geslo pen met betrekking tot de vermelding van de functie van wnd. secretaresse penningmeesteres welke functie niet, zoals vermeld, door mevr. N. DöbbengaDe Jong, maar door me vrouw C. M. Drees—Van den Bosch wordt vervuld. Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoed gevallen waargenomen door dokter H. Oithuis, Leidseweg 179, tel. 2527; voor wij kvenpleegsterGezondheidscen - trum, tel. 2177. WASSENAAR Traffipax levert veertig verbalen per uur Op een contactavond van de reserve- politie, waarvoor ook de dames waren uitgenodigd, heeft de chef van de Wassenaarse verkeerspolitie, inspec teur G. J. Boven het een en ander verteld en laten zien en horen van de Traffipax-apparatuur, die thans ge regeld bij de surveillance op de Rijks straatweg wordt gebruikt. De heer Boven liet allereerst een gramofoon- plaat horen, een plaat uit het op name-apparaat, dat in de surveil lance-wagen van de politie is inge bouwd en waarmee de politiemannen op zeer eenvoudige wijze de gegevens, die zij voor het uitwerken van de foto-verbalen" nodig hebben kun nen vastleggen. De plaat, die ten ge hore werd gebracht, was het resul taat van precies één uur surveilleren op de Rijksstraatweg; gegevens over 46 foto's waren er op vastgelegd, waarvan een 40-tal van automobilis ten, die met groot of gedimd licht reden inplaats van met het voorge schreven stadslicht. Verder werden de gedragingen van een automobilist, die slingerend over de weg reed in een serie foto's vastgelegd. De heer Boven vertelde, dat het uitwerken van de processen-verbaal weinig tijd meer kost, sinds men daarvoor speciale gestencilde formu lieren heeft laten maken. Sinds 1 januari is er bij het politie korps een fotograaf in dienst, die de Traffipax-films ontwikkelt en ver groot. Inspecteur Boven vertelde het een en ander over de werking van het foto-apparaat en liet aan de hand van een aantal dia's zien, dat verschil lende soorten overtredingen onom stotelijk bewezen kunnen worden tian de hand van de foto's, terwijl 'dank zij de tele-lens de kentekens van de betrokken auto's duidelijk van de foto's kunnen worden afgelezen, zo dat het vaststellen van de identiteit van de overtreders geen enkele moei lijkheid oplevert. L.V.B. VIERDE JAARFEEST. De Wassenaarse afdeling van de LTB heeft in gebouw Sion bij Deyler- oord het jaarfeest gevierd. Voorzitter P. Th. Westgeest verwelkomde in het bijzonder de geestelijk adviseur, pastoor W. Q. Versteegen en kapelaan L. van Paassen. Hij gaf een overzicht van de resultaten, die bereikt wer den met het houden van kerkschapen voor de St. Josephparochie. Ondanks het feit, dat de inkoopprijzen hoog waren, leverde de actie een bedrag van ongeveer f 900 op. Pastoor Versteegen sprak zijn dank- i baarheid uit jegens de kerkschapen- I weiders voor hun spontane medewer king. De pastoor sprak verder over de plaats, waar de nieuwe parochie kerk hopelijk binnen afzienbare tijd zal verrijzen. De leiding van het feestelijk ge deelte van de avond werd vervolgens toevertrouwd aan de conferencier John Kelly. Hij vroeg eerst de aan dacht voor een bijdrage van leden van de jeugdbeweging der LTB, die i een toneelstuk van Godfried Bomans v „Een eeuw achter" en een soldaten- schets „Op 't matje" opvoerden. De jongeren studeerden deze stukken in onder leiding van de heer P. Jong- koen, die terecht lof kreeg toege zwaaid door de voorzitter. Hij zeide, dat het bestuur van de LTB deze medewerking van de jongeren op hoge prijs heeft gesteld. De heer Westgeest bracht ook dank aan kape- laan Van Paassen voor het werk, dat hij ten dienste van de jongerenorga nisatie verricht. Het verdere gedeelte van de avohd werd verzorgd door John Kelly, die op beschaafde en vlotte wijze de on- geveer 150 aanwezigen geruime tijd in de allerbeste stemming bezig hield. Het verzoek van de N.Z.H.VM. om voortaan het busverkeer door Lisse in beide richtingen via de Randweg te mogen leiden heeft gisteravond een aantal middenstanders bijeenge bracht, die geen heil, maar wel veel onheil in een dergelijke ontwikkeling zagen. Deze middenstanders waren de me. ning toegedaan, dat het omleggen van het busverkeer een belangrijk deel van de Lissenaren minder met de dorpskern in aanraking zal brengen. Anderzijds zijn de middenstanders ervan overtuigd, dat er iets gedaan moet worden ter verbetering van de verkeerssituatie. Men ziet deze ver betering in éénrichtingverkeer. Ter vergadering werd een schrijven opgesteld aan b. en w. en de gemeen teraad, waarin geprotesteerd wordt tegen het plan om het verkeer uit beide richtingen via de Randweg te leiden. Het schrijven gaat dan verder: Wij zijn van mening, dat de trek naar de steden door deze maatregel bevorderd zal worden, omdat men door omlegging van het busverkeer weinig meer met de dorpskern van Lisse te doen heeft en in veel gerin gere mate met de middenstand van Lisse te maken krijgt. U zult begrij pen, dat de winkeliers van Lisse er ten zeerste mede gebaat zijn, wan neer het publiek van Lisse zoveel mogelijk kennis kan nemen van het geen de middenstand van Lisse weet te bieden. Wij kunnen volkomen begrijpen en billijken dat er ten behoeve van de veiligheid voor het publiek en het verkeer maatregelen genomen moe ten worden, daar de huidige ver keerssituatie onhoudbaar is en het verkeer op de Heereweg in het nau we dorpsgedeelte niet meer verant woord is. Wij kunnen ons daarom wel ver enigen met een voorstel om een één richtingverkeer in het leven te roe pen, doch menen een ernstig protest te moeten laten horen tegen een dub. bel busverkeer op de Randweg. Aangezien door Rijkswaterstaat het busverkeer vanuit de richting Haarlem niet verboden wordt door de kom van het dorp en de bussen de thans gebruikelijke route dus zon der bezwaar van die zijde zullen mo gen blijver» volgen, doen wij als Mid denstanders van Lisse een dringend beroep op het college van b. en w. en de leden van de raad om te beslui ten een éénrichtingverkeer in het le ven te roepen. Daarmede zijn niet alleen de belangen van de Midden standers, doch ook de belangen van een groot gedeelte der bevolking van Lisse gediend, namelijk van hen, die in het westelijk deel der^ gemeente wonen. Wanneer er een éénrichting verkeer ingesteld wordt, worden de belangen van de bewoners van het westen zowel als van het oosten ge diend. Ook in de naburige gemeen ten Hillegom en Sassenheim is een dergelijke regeling getroffen, welke een bevredigende oplossing voor alle belangen genoemd mag worden. Het schrijven is ondertekend door: C. van der Mark, H. C. Albers jr., L. M. van Rooy, J. de Vos jr., J. Goudkade. W. Turnhout, H. M. L. van Stijr», K. A. Nieuwenhuis, J. Bee- len, A. Koning, W. F. van Steijn, M. v. d. Molen, P. de Roode, M. Mans- hande, J. Langeveld, C. Mijnders, P. Geerlings, A. van Duinen, C. J. Janssen. Nog steeds beste prijzen voor gladiolen De gladiolenexperts rollen van de ene verbazing in de andere. Want prognoses over een klein aanbod van nieuwjaar blijken van nul en gener lei waarde. Het aanbod op de Lisse- se veilingen blijft n.l. eerder stij gen dan dalen en voor beste kwali teit dikke knollen werden ook de afgelopen dagen beste prijzen be steed. De rode variëteiten Nieuw Europa en Johan van Konijnenburg bleven voor veertienen de alleraar digste prijs van ƒ10 noteren, terwijl men voor twaalven van deze soorten tussen 8.50 en 9 besteedde. Dr. Fleming bracht resp. 9 en 7.60 op, terwijl Lilac Time voor veertienen ook dicht tegen 10 kwam. Veertie nen van Bloemfontein, Mrs. Mark's Memory, Prinses Beatrix, Mansoer, Gold Dust, Han van Meegeren, Bena res en Mabel Violet lagen rond 7 per 100. Met het wit wil het nog steeds niet. Zo werd er voor mooie veertienen van Sneeuwprinses niet meer gegeven dan hoogstens 3, voor Maria Goretti 3.50, voor Early White 4.50, voor White Autumn 3. Veertienen van Paul Rubens werden verkocht voor 8.50 en als men mooie kwaliteit van Lustige Witwe aan te bieden had dan stond de wij zer van de veilingklok in de buurt van dezelfde prijs stil. Betaalde men, zoals reeds gezegd voor de rode Jo han van Konijnenburg en Nieuw Europa uitzonderlijk hoge prijzen, de rode Johann Strauss, voor het overi ge ook een prima rode variëteit, die vroeg bloeit, besteedde men slechts 6.70 voor goede veertienen. Red Signal verkreeg iets hoger. Veertie nen van Allard Pierson stonden op 6.80, van Acca Laurentia op f 7.50 en van Hochsommer op ruim 8. Het aanbod van plantgoed nam de afgelopen week wat toe. Voor de maat 46 en 68 bestond wel be langstelling maar de kwekers die ge meend hebben nog een appeltje-voor de-dorst van hun kralen en 24 te kunnen overhouden, hebben die hoop laten varen. Ze waren slecht te ver kopen. uit onze taaltuin 0EGSTGEEST Kath. Vrouwengilde. In het pa rochiehuis hield het Kath. Vrouwen gilde haar jaarvergadering, die zeer goed was bezet. Er waren ruim 80 le den aanwezig. Nadat de presidente, mevr. Staal, met gebed had geopend heette zij allen welkom en wel spe ciaal de diocesaan voorzitster, mevr. B. Kortekaas-de Haan. De seer. mej. Weiter, las daarna haar jaarverslag en memoreerde de diverse activiteiten van de vereni ging, die nu 250 leden telt. Wegens ziekte van de penningmees- teresse las een lid van de ka^copim. het'financieel verslag voor. Er bleek een batig saldo te zijn van bijna 200. Ook werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden van de soc. char, commissie en over de rtaai* en kniplessen. Als laatste punt Voot^ de pauze volgde de bestuursverkiezing. Aangezien er geen tegen-candidatèn waren gesteld, waren de aftredende bestuursleden de dames Meyer en Vich, wederom herbenoemd. Na de pauze vertelde mevr. Korte- Zoeterwoude, 25 jan. Geachte Redactie, Gaarne zouden wij naar aanleiding van de raadsvergadering van de ge meente Zoeterwoude op maandag j.l. enige verhelderende opmerkingen naar voren willen brengen. Bij de behandeling van bovengenoemde kwestie, welke door een vrij grote deputatie van onze vereniging ge volgd werd, kregen wij de indruk dat vele raadsleden niet voldoende van 'de laatste ontwikkelingen dezer affaire op de hoogte waren, Hoewel dit punt niet op de agenda voorkwam hadden wij toch mogen verwachten, gezien de ruchtbaarheid die er de laatste dagen aan gegeven was, dat op z'n minst een gedeelte van de raad zich op de hoogte had laten stel len door het bestuur van „Meerburg". Dat dit niet het geval was, ver baasde ons zeer. Hierdoor voelen wij ons genoodzaakt, ondanks het be zwaar van de heer Van der Ploeg, fractievoorzitter van de K.V.P., tegen het door „Meerburg" opgeblazen en gedramatiseerde geschrijf in dagbla den, wederom enige feiten openbaar te moeten maken. Op 23 aug. 1956 kregen wij bericht van de KNVB, dat alvorens nogmaals dispensatie zou worden verleend, prijs gesteld werd op een schriftelijke verklaring van B. W. van Zoeter woude, waaruit zou blijken, dat de vereniging „Meerburg" bij de aan vang van het seizoen 1957'58 over een nieuw sportveld zou beschikken. Naar aanleiding hiervan verzochten wij op 3 sept. 1956 aan de KNVB, niettegenstaande b. en w. begrijpe lijkerwijs de gewenste verklaring niet kon geven, wederom toestemming te verlenen tot het bespelen van het noodterrein. De hoop was toch ge wettigd, dat binnen afzienbare tijd hande, J. tLangeveld, C. Mijnders, P. kaas op vlotte wijze haar bevindin gen, opgedaan tijdens haar verblijf in Amerika als vertegenwoordigster van de Ned. Huishoudraad. Zij vertel de over de beleving van de kath. godsdienst aldaar, over het onderwijs, over filmsterren en cowboys. Zij sprak over de grote tegenstellingen van imposante wolkenkrabbers naast de woonkrotten, over 't boodschappen doen op de supermarkt, over de ma nier van eten, over de grote eerlijk heid en het punctueel op tijd aanwe zig zijn, over de grote zelfstandigheid der kindereh en over de gehuwde werkende vrouw. Uit de reacties der toehoorsters bleek wel, dat deze causerie ieders belangstelling had. Het dankwoord van de presidente was dan ook zeer hartelijk. aan het nieuwe terrein begonnen zou worden. Op 21 sept. 1956 antwoordde de KNVB ons, dat voor het seizoen 1956 '57 nogmaals toestemming werd verleend tot het bespelen „van het niet aan de eisen voldoend speelveld", onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat het nieuwe terrein op 1 sept. 1957 ter beschikking van „Meerburg" zou staan. B. en w. werden van dit schrij ven op 15 dec. 1956 verwittigd en tevens verzochten wij te mogen ver nemen hoever de plannen inzake het aanleggen van het nieuwe sportveld gevorderd waren. Naar aanleiding van dit verzoek ontvingen wij op 28 dec. 1956 van b. en w. bericht, dat voor lopig niet op een nieuw sportveld behoefde te worden gerekend omdat: le nog steeds geen goedkeuring ver kregen was van G.S.; 2e de finan ciële middelen ontbraken; 3e de in- vesteringsrem, opgelegd door het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken enz., inmiddels was afgekondigd. Uit bovenstaande blijkt overdui delijk, dat de KNVB, hoezeer wij het betreuren, het niet langer verant woord acht „Meerburg" toestemming te verlenen tot het bespelen van het noodterrein. Tevens moeten wij hier bij in aanmerking nemen, dat indien wij deze toestemming alsnog zouden verkrijgen, wij de verhüurders van terrein en kleedgelegenheid niet lan ger bereid kunnen en mogen vinden, in verband met hun bedrijf, de huur overeenkomst te verlengen. Deze heren hebben ons reeds een jaar lan ger dan afgesproken was uit de nood geholpen. Tot zover deze feiten, die naar wij hopen de zaak nu volkomen duidelijk maken. Tevens blijkt hieruit, dat „Meer burg" van deze zaak geen „drama" wenste te maken, maar indien wij ons tot de harde werkelijkheid bepalen, wij dit alles toch moeilijk als een „klucht" kunnen zien! Uit de ver klaring van de burgemeester op deze zitting, bleek dat ruim een jaar nodig was voor het verkrijgen van de goed keuring van de Rijkswaterstaat tot aankoop van de benodigde grond. Hoewel wij begrip hebben voor de moeilijkheden van 't college van b. en w„ verhelen wij niet, dat deze vrij lange termijn fnuikend voor onze ver eniging dreigt te worden. Immers, ware zij korter geweest dan was „Meerburg" reeds uit de moeilijkheden. Tevens moeten wij onze bevreemding uitspreken over het feit, dat geen enkel raadslid het nuttig scheen te oordelen te informe ren welke bezwaren er zouden kun nen zijn in verband met de investe- ringsrem, daar wy moeilijk kunnen spreken van een nieuw plan, omdat reeds ongeveer f 11.000,betaald rare schutter uitbrander werd voor afkoop van grond en on geveer 60.000,voor de brug over de Meerburgerwetering. Deze kosten kunnen moeilijk aangemerkt worden uitsluitend te zijn voor de noodschool, Idaar wij uit betrouwbare bron ver nomen hebben, dat er plannen be staan (bestonden) de houten nood- I school over te plaatsen naar het dorp I Zoeterwoude. Wanneer de reeds in aanbouw zijnde r.k. school te Leider- dorp klaar zal zijn. Wij kunnen dus o.i. van een reeds ver gevorderd pro ject spreken! Alles zal echter tever geefs zijn als „Meerburg" niet spoe dig uit de moeilijkheden geholpen wordt! Het bleek ons, dat de toestemming van G.S. niet het grootste bezwaar is. maar dat de benodigde financiën ont breken! De burgemeester suggereer de, dat als iemand de gemeente de benodigde gelden wil lenen, gemak kelijker toestemming verkregen zal worden. Het aantrekken van deze gelden lijkt ons een gemeentelijke aangelegenheid, niet een particulie re! In de hoop, dat door het releveren van deze feiten ieder een juist inzicht krijgt van de gang van zaken, dan ken wij u, geachte redactie, voor dc plaatsing in uw dagblad en verblijven wij inmiddels met de meeste hoogach ting. namens het bestuur van „Meer burg". P. J. A. DE VRIND, voorz. C. J. REDDGELD, secr. H. ECKL, penningm.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9