1 DE LEIDSE BIOSCOPEN? TELEVISIE Ligt voet Maandag officiële opening RESTAURATIE NIEUW SOCIOLOGISCH INSTITUUT, RAPENBURG, IS GEREED Ruim en modern interieur Vele Hongaren wijken thans uit naar Zuid-Slavië Het proces-Montesi Scherp Spionagegroep in Ver. Staten ontmaskerd Nazareth hoofdstad van Galilea STILLE OMGANG Buitenlandse televisie geeft tekenfilmers handen vol werk WAT BRENGEN ZATERDAG 26 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Maandag a.s. wordt het nieuwe sociologische instituut aan het Ra penburg te Leiden officieel in ge bruik genomen. Aan een ingrijpende inwendige restauratie, die het binnenaanzicht geheel veranderd heeft, is hier mede een einde gekomen. Men zal zich uit een vorige pu blicatie herinneren, dat het socio logisch instituut gevestigd aan het Prytaneum leed aan chro nisch ruimtegebrek. Men moest naar een ander onder dak uitzien, ook al omdat dit pryta neum het stadhuis van de Leidse Nieuwe gevechten De stroom van Hongaarse vluchte lingen, welke tot dusver bijna uitslui tend over de Oostenrijkse grens kwam, schijnt de laatste dagen meer verlegd te zijn naar de Joego-Slavi- sche grens. Alleen donderdavond reeds zijn 699 Hongaren naar Joego-Slavië gevlucht. In totaal hebebn nu 11.019 Hongaar se vluchtelingen een toevlucht ge zocht in Joego-Slavië. Op het ogenblik wijken dagelijiks meer Hongaren naar Joego-Slavië uit dan naar Oostenrijk. Ongeveer 200 Hongaarse vrijheids strijders zijn bij nieuwe gevechten in het heuvelgebied tussen Jlger en Mis kolc in het noordoosten van Honga rije gevangen genomen. Volgens be richten uit Wenen zou het gewapend conflict tegen de regering-Kadar in verscheidene delen van het land toe nemen. Onbevestigde berichten uit Boeda pest maken er melding van, dat 500 Russische soldaten te Baja zijn gede serteerd en naar Joege-Slavië zijn uitgeweken. Naar Radio-Boedapest meldt, zijn zeven vooraanstaande schrijvers en journalisten gearresteerd, die er van worden beschuldigd actief te hebben Het Italiaanse schandaalproces, dat de zaak-Montesi wordt genoemd, heeft tot nu toe nog niet die sensa tie met zich meegebracht, welke men ervan verwacht had. Integendeel, het dreigde een vrij saai geval te zullen worden. Gisteren is eindelijk wat meer spanning opgetreden toen de openbare aanklager een brief voorlas van een „professor in de occulte we tenschappen" uit Milaan, zekere Enzo de Santis, die in kranten voorspellin gen schrijft onder de naam „Orio". Daarin beweerde de professor dat Wilma Montesie, Piero Piccioni, Ugo Montagna en diens toenmalige vrien din Anna Maria Caglia hem op zijn kantoor in Milaan waren komen con sulteren, zo omstreeks maart 1953, kort voor Wilma's omstreden dood. Zij zouden toen op weg zijn geweest van Venetië naar Rome. Eerst zou Wilma een consult heb ben aangehoord, vervolgens Piccioni en tenslotte Caglio, ieder afzonderlijk Montagna was niet meer aan de beurt gekomen vanwege het vergevorderde uur. Voorts bevatte de brief een verzoek van „Orio" aan het hof hem te laten getuigen in verband met „de ernsti ge feiten die mij bekend zijn". Een van Piccioni's advocaten, de in ternationaal bekende hoogleraar in de rechtsgeleerdheid Carnelutti pro testeerde heftig tegen het voorlezen, voordat de inhoud van de brief aan de verdediging was meegedeeld. Maar de openbare aanklager wees het pro test van de hand en Carnelutti ver liet toen de rechtszaal. Over het verzoek van de occultist zal het hof zich nog nader beraden. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. roet, 4. deel, 7. Laren, 9. kapmantel, 10 ent, 11 arm, 15. noesterig, 13. etage, 19. gene, 20. ogen. Verticaal: 1. Rika, 2. elpenbeen, 3. tam, 4. den, 5. enterdreg, 6. lila, 8. rap, 12. enig, 13. sta, 14. ogen, 16. sté, 17. ego. „contra-revolutio- KARDINAAL MINDSZENTY. In politieke kringen in New York acht men het niet uitgesloten, dat de kwestie van het politieke asiel van kardinaal Mindszenty binnenkort tot een diplomatieke crisis zal leiden. De mogelijkheid bestaat n.l., dat de Hongaarse regering in opdracht van de Russen, om uitlevering van de kar dinaal zal vragen. We Ver. Staten zul len een dergelijke verzoek waar schijnlijk weigeren. Wanneer de Hongaarse communis ten de kardinaal een „vrijgeleide" aanbieden om het land te verlaten en naar het Vaticaan te gaan, zal kardi naal Mindszenty, naar men aanneemt, daarop niet ingaan. Mocht kardinaal Mindszenty wel op het voorstel ingaan, en dan wor den gearresteerd, zoals premier Imre Nagy, dan zou dit incident in de ge hele westelijke wereld grote veront waardiging wekken. De Hongaarse regering heeft tot dusver geen offi-» cieel verzet aangetekend tegen het verblijf van Mindszenty in de Ame» riikaanse legatie. Wel zijn er in de Hongaarse en Russische pers, sinds de val van de regering-Nagy, voortdu rend aanvallen gedaan op de kardi naal. Het onafhankelijke Weense blad „Bild-Telegraf" meldde zaterdag dat spieciaile Hongaarse eenheden vrij dagavond bij de Oostenrijkse grens, nabij Redhnitz een „bloedbad" heb ben aangericht onder een grote groep vluchtelingen, die zich in een bos schuil hield. Deze eenheden hadden 's ochtends een legereenheid vervangen, die de vluchtelingen in dat gebied veelal geholpen had. civitas de ruimte zelf hard nodig heeft. Men kreeg eindelijk de kans om beslag te leggen op het pand Ra penburg 59, waarin het Bureau voor Interkerkelijke Gezinszorg was geves tigd. Maandag opening. Terwijl vele autoriteiten van deze plechtigheid getuige zullen zijn uitnodigingen zijn onder meer ge stuurd aan het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, zal het thans gerestaureerde instituut maandag a.s. aan de hoogleraar-direc teur, prof. dr. F. van Heek, worden overgedragen. Hij ontvangt een pand, dat de eer ste jaren zelfs aan enige groei ruimte kan bieden. Ruim bezet. Het huis telt in totaal 13 kamers. Op de begane grr d zijn gevestigd de collegezaal en c „inwonende" in stituten: het economisch instituut en het instituut van forensische (ge rechtelijke) psychiatrie. Deze inwo ning is tijdelijk, zodat de sociologen straks ook over deze extra-ruimte kunnen beschikken. Op de eerste kamer treffen we aan de kamer van de hoogleraar-direc teur, prof. dr. F. van Heek, de kamer van de onderdirecteur, een zeer rui me administratie, die geleid wordt door de heer De Wekker en de biblio theek. Op de tweede verdieping zijn de ka mers van de assistenten voor de op leiding, een spreekkamer, een kamer tje voor hoogleraren en een kamer voor de assistenten die zich met het practisch sociaal onderzoek bezig houden. Op alle verdiepingen is het inte rieur modern, maar gezellig, ruim en aantrekkelijk. De goede afwerking is op de eer ste plaats te danken aan de instanties, die bij de bouw en de inrichting van het instituut betrokken waren. De universiteit is verrijkt met een aan trekkelijke instelling die ook gere geld bezocht zal worden door de Leid se studenten in de sociologie. Prinses Beatrix. Naar aanleiding van de uitzending op de verjaardag van de kroonprin ses werd gisteren door de Nederland se Radio Unie een klankbeeld van de Leidsche universiteit gemaakt. Ook aan het Sociologisch Instituut werd ruime aandacht besteed. De foto laat het interieur zien van de kamer van de hoogleraar-directeur. (Foto: „De Leidse Courant"). GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Het aanbod (de arbeidsreserve) on derging over de periode van 14 t.m. 19 januari vrijwel geen wijziging en beliep 375. Blijft de weersgesteldheid zich gunstig ontwikkelen, dan zal het aanbodcijfer zeer binnenkort een niet onbelangrijke daling te zien geven. Een analyse van het aanbod naar vorm van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerk loosheid 175, seizoenwerkloosheid 130 en overige vormen van werkloos heid 70. Een vergelijking met de stand- cijfers van het overeenkomstige tijd stip in 1953, 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat de verschillen, t.w. resp. 2065, 1355, 675 en 65, vooral ten aan- z.'en van de jarer. 1953 t.m. 1955 be langrijk zijn, hetgeen het gunstige I karakter van de arbeidsmarkt aan toont. Bij de plaatsing van Hongaarse vluchtelingen deden zich geen moei lijkheden van betekenis voor. Voor nagenoeg alle, ook gedurende de af gelopen periode in Leiden aangeko men Hongaren, werd een arbeidplaats gevonden. Ten bate van Sowjet-Unie Na dertien jaren geduldig speuren heeft het F.BJ., de Amerikaanse fe deral e recherche, een man en en echt paar gearresteerd die er van wor den verdacht voor de Sovjet-Unie te hebben gespionneerd. Er zullen wellicht nog meer arres taties volgen. Er zijn onthullingen in het vooruitzicht gesteld over V handelingen van de leden van de spionnagegroep waarvan de drie ge arresteerden deel uitmaakten en wel licht ook over hun Sovjetrussische opdrachtgevers. De drie gearresteerden zijn Jack Sobel 53 jaar, zijn echtgenote Myra, 52 jaar, en Jacob Albam, 64 jaar. So bel en Albam zijn beiden geboren in dezelfde plaats in Lithauen en mevr. Sobel is Russin van geboorte. Ambtenaren van het F.B.I. lichtten hen vrijdagmorgen van hun bed in New York omdat Sobel, naar men vermoedde, op het punt stond naar het buitenland te vluchten. Het drietal zou getracht hebben ge heime gegevens over de Amerikaan se defensie te bemachtigen. Sobel zou enige tijd geleden twee uitvoe rige spionnagerapporten hebben trachten door te geven. Het echtpaar Sobel heeft de Ameri kaanse nationaliteit maar Albam niet. De Sobels waren al lang van plan naar het buitenland te gaan maar zij konden geen paspoort krijgen om dat zij onder verdenking stonden. Het F.B.I. kwam op het spoor van de spionnageactiviteiten van de drie gearresteerden in 1943 toen het de gangen volgde van een derde secre taris van de Sovjetrussische ambas sade in Washington, Wassili Zoebilin, van wie men wist dat hij generaal van de NKVD, de Sovjetrussische ge heime politie, was geweest. De Israëlitische regering heeft de stad Nazareth tot regeringszetel van de provincie Galilea verheven; tot nu toe was Tiberias provinciehoofdstad. De regering en de gerechtshoven zijn reeds naar Nazareth overgeplaatst. Door deze verheffing tot hoofdstad van de provincie, krijgt de vader stad van Christus een nieuwe bete kenis. Dat de stad Nazareth zich in sociaal en economisch opzicht echter nog in een slechte situatie bevindt, blijkt uit het feit, dat eerst sinds kort de waterleiding in gebruik is geno men. Hoewel 90% der bevolking tot de Grieks-geünieerde kerk behoort, bezitten de communiste^ in de ge meenteraad de meerderheid. De aarts bisschop van Haifa, mgr. G. Hakim, probeert met alle middelen de nood in Nazareth te lenigen, doch de fi nanciën ontbreken. Inmiddels heeft zich in Duitsland een hulpcomité gevormd om de plan nen van de aartsbisschop te onder steunen. GANGETJE 12 (Advertentie). HELPT ZWIJNTJES JACHT BESTRIJDEN! Diefstal van fietsen komt dagelijks op het rapport van de Leidse politie voor. Gisteren bijvoorbeeld ver dween de fiets van een student, die zijn voertuig tegen een huis aan de Oude Singel geplaatst had. In deze hoogconjunctuur van zwijn- tjesjacht moet ons wel van het hart, dat de burgerij de politie goede tips kan leveren. Men schijnt het bijv. vanzelfsprekend te vinden, wanneer er iemand op straat loopt met een fiets op zijn schouders. Een klein beetje argwaan van de burgerij zou ongetwijfeld de opsporing van ver dwenen fietsen bevorderen. Zo verdween dezer dagen het rij wiel van een Leids journalist, die zijn fiets op slot tegen de pui van een huis had geplaatst. Op zoek naar het vehikel kwam hij ook bij een rijwielhersteller in de buurt, die verklaarde, dat hij nog geen half uur geleden het slot van e^n fiets met overeenkomstig signa lement had opengebroken. De ver meende eigenaar had verklaard, dat hij zijn sleuteltje had verloren Zfi heeft deze rijwielhersteller on bewust aan de diefstal van deze fiets meegewerkt. Mr. Brederveld candidaat- gemeente-secretaris. Mr. E. Brederveld, administrateur in algemene dienst ter secretarie van de gemeente Leiden, staat als num mer twee op de lijst van aanbeveling, die b. en w. van Apeldoorn hebben opgesteld naar aanleiding van de va- cature-mr.T. Corbach. Nummer één is mr. K. L. de Ronde, gemeente-secre taris te Assen. Expositie Kees Bol. Vrijdag 1 februari a.s. wordt door de burgemeester in het museum „De Lakenhal" een tentoonstelling ge opend van schilderijen van Kees Bol. Paul Citroen, de bekende portretteke naar uit Den Haag zal een inleiding houden. SPIEKER. De vorige week heeft u kunnen lezen hoe onze Bisschop verleden jaar na de Stille Omgang de wens uitsprak, dat er het volgend jaar 1000 mannen uit Leiden naar Amsterdam zouden trekken om de nachtelijke bedevaart door de straten van Neer- lands Hoofstad te gaan maken ter ere van Christus in de Eucharistie. Aan de Mannen van Leiden en om streken nu de taak deze Bisschoppe lijke wens werkelijkheid te doen worden. Het Leidse Comité pakt de propa ganda dit jaar wel radicaal aan en is tijdig aan het organiseren geslagen. U heeft dus niets anders te doen dan Uw naam op te geven aan een der leden van het bestuur, verder be hoeft u nergens meer te zorgen om de reis te kunnen meemaken. Wel heeft u zelf te zorgen voor de goede intentie, waarmee u de om gang doet. In de nacht van de 4de november heeft Leiden getoond de weg naar Christus Eucharisticus te kunnen vinden. De wereldtoestand is sinds die da tum nog niet veel veranderd. Alle reden dus om wederom onze toe vlucht te nemen tot Jezus in Zijn Sacrament en nu in de bevoorrechte stad, waar Hij Zijn wonderwerken heeft verricht. Meer dan 1000 mannen uit Leiden gaan dit jaar ter Stille Omgang! W. HARING, Deken. U kunt zich opgeven als lid op de navolgende adressen: Oude Varken markt 6, Boommarkt 12, De Sitter - laan 2a, De Sitterlaan 5, Haarlemmer weg 51b te Leiden en bij de plaat selijke besturen voor de omliggende gemeenten. Vóór honderd jaar Londen. Door een koopman werd dezer dagen verzekerd, dat de tegenwoordige Gouverneur van Canton, Yeh, in den korten tijd van zijn bewind, niet minder dan 70.000 menschen heeft doen onthoofden. Te New York zijn in het afgeloopen jaar 141,915 landver huizers over zee aangekomen, dat is 5682 meer dan in 1855. Madrid. Het eiland Cuba had in 1840 een millioen en thans 1.449,462 inwoners, waaronder 662.587 slaven. Italië. Te Milaan is door den Keizer van Oostenrijk aan de provincie eene schuld van 2 mil lioen lires kwijtgescholden. Over 't geheel genomen moet de ont vangst van de Keizer aldaar slechts middelmatig zijn geweest; de politie had zich veel moeite gegeven de geestdrift op te wekken. BIOSCOPEN De films in de week van 25 jan. 1 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De dood van een wielriy- der", volwassenen. Lido: „Gevaarlijk spel", volwas senen. Luxor: „Gervaise", volwassenen. Trianon: „Don't knock the rock", 14 jaar. Rex: „Haaien van Marseille", 18 jaar. De Leidse Smalfilmliga Gisteravond waren in de kleine kantine van Smit's Röntgenappara- tenfabriek aan de Herengracht te Lei den zeer vele leden van de Leidse Smalfilmliga bijeen. De heer Piet de Groot, reeds enkele jaren tekenaar in de studio's van Marien Toonder, hield voor hen een causerie, met als on derwerp te tekenfilm. Een zestal zelf vervaardigde 16 mm films had lilj meegenomen ter illustratie. De heer De Groot wees in zijn his torische inleiding op de Engelsman Muybridge, die in 1878 vier en twin tig fototoestellen op gelijke afstand van elkaar zette, en evenveel over do grond gespannen snoeren met de respectievelijke sluiters verbond. Hij liet vogels, paarden en mensen vóór de apparaten wandelen, en tel kens als een draad brak kwam het toestel in actie. Hierdoor was men in staat, de be weging in zijn verschillende fasen te ontleden. In die tekenfilm-industrie heeft men vroeger van deze fasen of „sLeutel"-standen gebruik gemaakt. De tekenaar, die van haast eindeloze reeksen op zich bewegingloze tekeningen een levend en levensecht g.eheel moet maken, en daarom „ani mator" heet, tekende zelf de sleutel standen; de verbindingen tussen iedere twee fasen liet hij aan assis tenten over. Dit gaf tot resulaat de Fritz und Fratz-tekenfilmpjes zijn er een voorbeeld van dat de bewe ging niet levensecht is, maar glad en gepolijst. De meeste „animators" tekenen daarom hun hele film liever zelf. Dat „hele" mag men, aldus de heer De Groot, gerust met een korreltje zout nemen, want men tekent voor een bepaalde scène slechts één ach tergrond, en de voor iedere opname een weinig verschillende, bewegende figuurtjes legt men er over heen. Die figuurtjes zijn namelijk getekend op doorzichtig, vrij stevig cellofaan. Voor ieder volgende opname behoeft men de bewegende figuurtjes slechts te verwisselen. De vele Enigelse termen die de heer De Groot ter sprake bracht wij zen erop, dat vooral in Amerika de tekenfilm zeer veel toepassing gevon den heeft. Toch leek het er vijf jaar geleden op, dat een crisis aan vele tekenfilm-maatschappij en de dood steek zou geven. Maar omdat de hand over hand toe nemende televisie-reclame zeer kost baar is bedient men zich van het me dium tekenfilm, dat in zeer korte tijd soms slechts een halve minuut veelzegigender kan zijn dan elke an dere methode. De heer De Groot vertoonde niet al leen tekenfilms; sommige waren dat lielemaal niet, of waren gecombineerd met speel- en truckfilm. De meeste muntte uit door een origineel scena rio, geslaagde kleuren werkingmeer malen eenvoudig abstract en, waar 'het tekenwerk bertof, fijne parodië ring. „De parodie, dus eigenlijk geen cariatuur, is juist de geëigende moge lijkheid van de tekenfilm", aldus de heer De Groot. „Maar, zo besloot hij, „een fotografische weergave van de werkelijkheid geeft nu eenmaal de gewone film. In een tekenfilm kan men zijn fantasie, het niet bestaande, leggen". Aan het slot van de avond was de voorzitter van de Leidse Smalfilm liga, de heer H. Kleibrink, de tolk van alle aanwezigen, toen hij de spreker om zijn vlotte en buitengewoon leer zame avond dank zegde. Luxor heeft de Franse film „Ger vaise" geprolongeerd. Eveneens voor volwassenen. Lido. De film „Gevaarlijk spel" brengt ons in een studentenmilieu met allerlei studentikoze grollen en grappen, 'n Viertal vrienden komen daarbij in een speelhol, 'n deftige club overigens, waar de „geldman" eenvoudig met een wagentje met geld door de zaak wandelt om de no dige chèques van de klanten te wis selen. Als dan zonder veel opzien een overval op een kassa gedaan wordt en de dader Wordt ingerekend, wil men er een paar van de studenten bij betrekken. Maar intussen broeit een hunner op een plannetje: de man met het geld wagentje op onopvallen de wijze te beroven. Hij bedenkt een ingenieus plan, vervaardigt eenzelf de wagentje met 'n „menselijke stem" erin, die het verdere werk bij de overval moet doen. Het geroofde geld zal men later terugbrengen, want het is de student alleen te doen uit te kienen of een dergelijke over val inderdaad kan slagen. En dat ge schiedt ook, doch de uitwerking is fataal, want een der studenten, die in de oorlog een shock heeft opgelo pen, begerig op het geld, maakt er onverwacht een drama van-, dat ge lukkig nog zonder ernstige brokken afloopt. Om het gegeven is de film door de K.F.C. voor volwassenen gekeurd. Casino. In „De dood van een wielrijder" heeft de dode fietser eigenlijk niets met het geval te ma ken, maar toch brengt hij een hele verandering te weeg. De man en de vrouwen de auto, welke de fietser aanreed, wilden nl. niet dat hun sa menzijn in die auto ruchtbaar zou worden en daarom reden ze door. De vrouw was getrouwd met een ander. De angst voor de ontdekking en het dagende inzicht, dat hun handeling toch verkeerd was in de eigenlij ke inhoud van de film. De man trekt de consequentie en besluit zich aan te geven bij de politie, doch de vrouw speelt een dubbelhartig spel; zij doodt haar minnaar en rijdt zich zelf ten slotte te pletter, bij het uitwijken voor.een wielrijder. Zo nam dus de gedode wielrijder wraak. Zoals men ziet is het een film met een psy chologisch probleem, waarvan de mo raal is: het kwaad straft zichzelf. De behandeling van het gegeven vereist wel een zekere mate van geestelijke volwassenheid, zodat de K.F.C. deze film keurde: voor volwassenen. Trianon. De „Rock and Roll' is in de verdediging en in de film, die deze week in Trianon draait, gaat men eens precies uitleggen, waarom de mensheid zo fel gerageerd heeft op deze rage. De mensheid is dan iedereen, die boven de twintig is; deze mensheid is zo verontwaardigd, omdat zij ge faald heeft in de opvoeding van de jeugd, en nu een zondebok zoekt. Om dit alles aannemlijk te maken, gaat een „Rock and Roll"-vertolker op vakantie, omdat hij zo moe is een van de weinige aannemelijke ur- gementen in de film de dè „Rock and Roll"-man in Amerika, Bill Haley, zal zijn programma overnemen. Het 'zou een landelijke vakantie worden, maar het kleine dorpje heeft ook al van de „Rock en Roll" ge hoord. Natuurlijk komt er een ver sleten burgemeester, die de rage ver biedt en klagen honderden jongens en meisjes steen en been. Maar in een naburig dorpje wordt dan toch een „Rock and Roll'-avond gehouden, die eerst een mislukking wordt, maar een reuze succesvolle na sleep heeft. Het hele dorps snikt het uit van ontroering, als de jeugd zich inspant om armen en benen te bre ken, de burgemeester wordt tot een „open/bare zelfbeschuldiging" gedwon gen en een felle tegenstandster van de „Rock and Roll" journaliste wordt volledig bekeerd, omdat haar dochter verliefd is geworden op de „Rock and Roll"-vertolker. Wellicht is Amerika voor zover het nog aan „Rook and Roll" denkt door de film tot een ander inricht gekomen. De aanwezigen gistermid dag er zaten vrij veel jongens en meisjes in de zaal reageerden ech ter nogal mat. Toegang 14 jaar. Rex Het dossier van de politie van de havenstad Marseille zal hoewel daar ter stede de misdaad welig tiert wel niet van bladzijde tot bladzijde gevuld zijn met verhalen als dat van „De haaien van Marseille". De manier echter, waarop het gege ven is verfilmd, doet de geschiedenis bijna aannemelijk schijnen. De Franse film heeft 'n karakter, dat bijna even internationaal is als de havenbuurt. Franse geestigheid en lachwekkende hatelijkheidjes, waar in de Duitsers zo sterk zijn, een por tie koudbloedigheid die uit een En gelse studio zou kunnen komen, Ita liaanse realiteitszin en Amerikaanse durf en vaart. Het eigen van de film, en tevens zijn sterkste zijde, is de belichting van het karakter van de hoofdper sonen: De commissaris Lussac, die een beest lijkt, als hij zijn tegenstander „Het Mes op de Keel" gaat zetten, maar die naast de liefde voor zijn vak ook genegenheid koestert voor de eerlijke mens. Eerlijk is zijn tegenstander Papos. de Malthezer-boef, de barse rover hoofdman met zijn kleine hartje en de grote dosis eergevoel. Ondanks al zijn misdaden kent toch ook hij de liefde. Eerlijk is ook de dokter, die tussen deze twee in staat, wanneer zijn zoontje wordt gekidnapt. Wanneer de dader wordt gestraft en de dokter Pacos veilig over de grens naar een nieuw leven helpt, vindt Lussac hier vrede mee en kan hij rustig met pensioen gaan. Toegang 18 jaar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2