RIJNSTREEK Nog Nieuw voorstel van B.M.P.Kornet inzake zaalruimteprobleem Katwijk roder dan Moskou zelf CRVPSTir.DF F.N VEHTPOKKSN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 23 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ALPHEN AAN DEN RIJN DR KROFT BENOEMD TOT DIRECTEUR-GENEESHEER. Tot geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting Huize Sint Servatius te Venray is met ingang van 1 mei a.s. benoemd de oud-Al- phenaar, dokter A. L. Kroft. Dokter Kroft is 24 januari 1925 te Alphen a. d. Rijn geboren. Hij deed in 1953 te Leiden zijn doktoraal exa men medicijnen. Thans is hij assistent van prof. dr J. J. G. Prick, psychia ter aan het St Canisius ziekenhuis te Nijmegen. Zilveren jubileum. Hedenmor gen is de heer W. G. Krijgsman ge huldigd in verband met zijn 25-jarig dienst jubileum bij Boot Junior's Vaartuigenverthuurderij en Oliehan del. De jubilaris werd in zijn huise lijke kring aan de Vorselenlburg- straat 11, in tegenwoordigheid van het overig personeel, toegesproken door de heer D. Boot Jr, die hem dank bracht voor zijn goede zorgen op alle mogelijke tijden van de dag aan het bedrijf besteed. Hij bood de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Mevr. Krijgsman kreeg bloemen. Nadat ook de gelukwensen van het overig personeel waren geuit, dankte de jubilaris. Namens de Shell Nederland N.V., waarvan de fa Boot depothouder is, bood de heer Moerman, districtschef enkele prachtige cadeaus aan. Nog van vele zijden mocht de jubilaris blijken van medeleven ondervinden. BODEGRAVEN 75 |aar kaasmarkt De kaasmarkt in Bodegraven zal het komende voorjaar 75 jaar be staan. Het jaarlijkse feest van de voorjaarsmarkt zal daarom een bij zonder karakter krijgen. O.a. zal on der de naam „Rijnstreekbeurs 1957" een grote beurs georganiseerd worden voor handel, industrie, zuivel, land bouw en middenstand. BOSKOOP Uitreiking diploma's Veilig Verkeer. In een feestelijke bijeenkomst werden gisteravond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de cursus voor bromfietsers. Burgemeester Verkerk «ei, dat hij gaarne aan het verzoek van het 'bestuur gevolg had gegeven om deze avond de diploma's uit te reiken. Gezien het grote aantal ge diplomeerden, kan ik mij rustig en veilig over de straten en wegen in onze gemeente begeven. Voor de bur gemeester tot de uitreiking over ging, werd ook nog het woord ge voerd door de voorzitter van de afd. Boskoop, de heer J. Hooftman. Deze merkte op dat niet alle cursisten zijn geslaagd, doch wanneer men bij een deelname van 29 slechts één behoeft af te wijzen en bij de tweede cursus waaraan niet minder dan 80 personen deelnamen er maar vijf niet voor een diploma in aanmerking kwamen, kan men toch wel spreken van geslaagde cursussen. Boskoop heeft nu 250 gediplomeer de 'bromfietsers. Schoorsteenbrandje in kleuter school. Dinsdagmorgen ontdekte men in de kleuterschool aan de Burg. Golijnstraat een schoorsteenbrandje. Direct werd de brandweer gealar meerd die met twee spuiten spoedig ter plaatse was. Intussen had men het brandje echter reeds bedwongen zodat de motorspuiten weer konden inrukken. HAZERSWOUDE Winkelweekcommissie. Gister avond hield de Winkelweekcommissie 1956 met de deelnemers haar slot vergadering in de zaal van de t\eer J. Timmermans. Er bestond voor deze vergadering grote belangstelling. De plaatsvervangende voorzitter, de heer M. G. L. de Boer, was tevreden over de bereikte resultaten van de afge lopen winkelweek. Uit het verslag van de secretaris, de heer G. Sepers, bleek dat er dit jaar 36 deelnemers waren. Men mag tevreden zijn over het bereikte resultaat, want de deel nemende winkeliers hebben voor ruim 100.000,verkocht. De pen ningmeester, de heer A. v. d. Werf, kon ook een optimistisch geluid laten horen. Nadat men nog enige tijd ge zellig bijeen was geweest, sprak de heer D. Hassefras een woord van dank tot de commissie. LEIMUIDEN KAB VIERDE TWEEDE LUSTRUM. Het is ruim 10 jaar geleden, dat re een afdeling van de KAB voor Leimuiden en Rijnsaterwoude werd opgericht. Toen tijdens de bezetting de Volksbond op non actief gesteld was, waren er plfcmen gesmeed voor een nieuwe vorm van organisatie, die de KAB werd. Zodra dit mogelijk was, kwam een hoofdbestuurder en samen kapelaan J. Ad ank is de thans jubilerende afdeling opgericht. De nieuwe afdeling groeide gestadig, maar heeft ook wel eens periode van stilstand meegemaakt. Thans, bij het tweede lustrum constateren wij weer een vooruitgang in de beweging en het is vooral verheugend, dat ver schillende jongeren het nut van toe treding 'beseffen en hiertoe besluiten. Dit memoreerde voorzitter R. J. Broekhuizen in zijn kort openings woord op de feestavond, die bij gele genheid van dit jubileum aangebo den werd im de zaal van de dames Smieeboer. De voorzitter riep een woord vah welkom toe aan de pastoor, de weleerw. pater en de leden met hun echtgenoten of verloofden. Waar derend werd gesproken tot de be stuurders van de KAB vooral zij die de functie van secretaris en pen ningmeester hebben vervuld in deze tien jaren. Hij gaf hierna het woord aan Kees Nouens, de leider van het cabaret „Florida". Als bijzon derheid vermelden wij, dat het pro gramma precies op de aangegeven tijd kon beginnen, want de zaal was toen tót in alle hoeken gevuld. Kees Nouens stelde zijn gezelschap voor, waarna het accordeon-trio „De 3 Jelly's" het programma opende met „show en charme". John Meijer ver scheen nu en liet knappe staaltjes van imitatie horen. Ook de drie mu zikale broers hielden het publiek ge zellig bezig met hun ernstige en vro lijke klanken. De jongste kunstflui ter van Nederland Cor Bieler had aller aandacht met zijn drietal kunst- nummers. De pauze werd benut voor een ver loting. Het tweede optreden 'begon met de 3 Walco's. Ruim een kwartier hebben „Les Bollinies", cfe meest populaire clowns, de lachspieren in beweging gébracht. De grote matrozen-show was het laatste nummer van het pro gramma, dat zeer in de smaak viel. Met een finale nam het gehele gezel schap afscheid van het publiek en het daverend applaus was wel een be wijs hoe men had genomen. Onder leiding van Kees Nouens werd - het feestprogramma besloten met een gezellig dansje. zijn ondernomen, hebben tot heden tot nog geen enkel resultaat geleid. De contributie verhoging, zo werd van bestuurszijde meegedeeld mag voor geen enkel lid aanleiding zijn het lidmaatschap op te zeggen. Wie met gegronde moeilijkheden hierover zit, wende zich tot een der bestuursle den. Dan kan altijd een akkoord worden getroffen. Duidelijk werd ook, dat het be stuur in de huidige omstandigheden niet kan overgaan tot oprichting van een noodzakelijk kleuterbureau. Ook dit mag geen reden zijn voor bedan ken. Gevraagd werd begrip te tonen voor moeilijke situaties van het ogen blik. Het bestuur doet wat het kan, maar kan de zaak niet forceren. Ook hiermee kon de vergadering zich ver enigen. Men toonde zijn vertrouwen in het bestuursbeleid door de aftre dende voorzitter, de heer Eys en het lid P. Ham bij akklamatie te herkie zen. Hierna sloot de voorzitter deze vruchtbare en verhelderend werken de vergadering. NIEUWVEEN Biljarten. De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van de biljartvereniging „Dito" werden voortgezet. Gisteravond was 't één en al verrassing daar de koplopers van het eerste zowel als van het tweede team verloren, hetgeen de spanning tot het uiterste opvoerde. De uitslagen waren als volgt: le team: J. PietersenA. Straat hof 20; L. KestingP. v. Roon 02; A. J. v. TrigtTh. Notenboom 02. 2e team: H. LeliveldA. Schoorl 02; A. v. EijkJ. v. d. Berg 02; J. v. EijkG. J. v. d. Berg 20. Geb.: Martinus G. H. L. M„ z. v. H. N. M. A. Robertz en M. J. W. Verheij; Cornelis Th. A., z. v. C Janmaat en C. J. Uijttewaal; Elisa- HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN (Advertentie) beth A. M., d. v. A. J. van Tol en A J. de Graaff; Alida J. M., d. v. C Springintveld en A. J. Aartman: Leendert J., z. v. L. Visser en K. Ve ling. Getr.: F. van den Berg 25 j. M. Lijster 21 j. Overl.: A. A. de Gans 82 j., wedn. var» M. Hoogenes; E. F. Bulder 53 j ongehuwd. W0UBRUGGE Geboren: Cornelia Alida Maria d. v. C. J. Vaneman en G. A. T. Laan. Anthonius Wilhelmus Ilaria z. v. H. M. Wolvers en IT. C. A. Brui nis; Cornelia Anna d. v. T. S. van Rijn en H. A. Hillenaar. Maria Johan na Christina d. v. F. J. Loos en A. P. Wortman. Petrus Johannes Maria z. van P. G. Volwater en M. A. Dissel dorp. Simonia Lidwina Maria d. van J. A. van der Salm en C. C. Borst. Eduard Wilhelmus z. v. P. H. Hoo- genboom en P. M. Koek. Getrouwd: Quirinus Sebastiaan Dis seldorp 2 4j. en Agnes Wilhelmina van der Meer 24 j. Overleden: Leonardus Jozephus Borst 80 j. Levenloos geboren kind van J. de Blanken. De heer B. M. P. Kornet heeft zich wederom in een schrijven gericht tot het college van b. en w. en de raad van de gemeente Katwijk met be trekking tot het zaalruimteprobleem. Het voorstel van een tijdelijke oplos sing heeft hij thans vervangen door een voorstel voor een definitieve op lossing. De tekst van het schrijven luidt: Naar aanleiding van de welwillen de bespreking die mijn particuliere voorstellen in de raadsvergadering van 29 november 1956 ten deel mocht vallen en waarbij wel tot uitdrukking is gekomen dat een definitieve op lossing van het zaalruimteprobleem verre de voorkeur verdient boven een tijdelijke oplossing zoals door«mij was voorgesteld, verzoekt ondergete kende in aansluiting op zyn verzoe ken van 8 maart 1948 en 18 maart 1954 het besluit te willen nemen hem de bouwgrond naast café-restaurant Marina aan de Boulevard te verko pen teneinde hem in staat te stellen op eigen risico een gehoorzaal te bou wen. Deze zaal zal, wanneer my de gevraagde gelegenheid wordt gebo den, veel eerder tot stand kunnen komen dan bij de tendenz tot investe ringsbeperking kan worden verwacht bij onrendabele overheidsbouw. In mijn opzet zou de door mij te bouwen zaal wekelijke vier dagen ter be- De Franse en Tsjechische commu nistische partijen hebben gisteren ge zamenlijk het nationale communisme zoals dit in de praktijk gebracht wordt door Tito en gesteund wordt door Gomoelka veroordeeld. De twee partijen zeiden tevens, dat de communistische partij van de Sowr jet-Unie het controlerend orgaan was cn moet zijn van alle communistische partijen ter wereld. Het communiqué werd uitgegeven na conferenties tussen de leiders van de twee partijen in de Tsjechische hoofdstad. Onmiddellijk daarna heeft de Tsjechische president Antonin Za- potocky aangekondigd, dat hij van daag naar Moskou gaat. De Franse delegatie, onder leiding van Frangois Billoux en Jeanette Vermeersch, de vrouw van partijleider Maurice Tho- rez, is ook op weg naar Moskou. Men verwacht echter, dat de Fransen in Warschau zullen uitstappen om te trachten Gomoelka te overtuigen van de „stalinistische opvattingen. De pogingen van Gomoelka om het communisme in Polen in andere ba nen te leiden, hebben de gramschap opgewekt van de Franse en de Tsje chische communisten. In de verkla ring van gisteren noemden zij deze „revisionisme". Zij zeiden, dat hier van alleen de imperialistische reactie kan profiteren. Men beschouwt de bijeenkomst in Praag als een voorloper van een zit ting van communistische leiders uit West-Europese en satellietlanden in Moskou. NIEUWKOOP VERGADERING WIT GELE KRUIS. Voor deze jaarvergadering, in het parochiehuis gehouden bestond jam mer genoeg maar matige belangstel ling. Voorzitter J. Eys wenste de leden met hun gezinnen bij de aanvang van 1957 een zalig Nieuwjaar en kondigde deze vergadering aan als zeer belang rijk, gezien het feit, dat de op de agenda vermelde contributieverho ging van beslissend belang zou zijn voor het al of niet kunnen aanstellen van een tweede wijkverpleegster. Hierna las de secretaris, de heer C. C. v. Koest, de notulen van de vorige vergadering, alsmede een keurig ver zorgd jaarverslag, waaruit wij o.a. vernamen, dat van het magazij een goed gebruik wordt gemaakt. 73 le den (1/3 van het totaal) hebben in 1956 120 stuks in bruikleen gehad. Uit het financieel verslag bleek, dat er ontvangen was 10589,24 en uitgegeven 10594,04, zodat er een klein nadelig saldo was van 4,70, dat nog door de aanwezige reserve kon worden opgevangen. De heren J. G. Vroonhof en D. Klerks hadden de bescheiden nage zien en in orde bevonden. In de fi nanciële commissie voor het volgend jaar zitten J. G. Vroonhof en G. Kuyf, met de heer Joh. Hoogerwerf als re serve. Nu komt aan de orde het punt con tributie verhoging in verband met het voornemen een tweede zuster aan te stellen. Als inleiding op de bespre kingen die hierover werden ver wacht, leest de heer Th. J. F. Teunis- sen een uitvoerig artikel voor uit de L. Crt., dat de noodzaak van de aan stelling van een tweede zuster aan toont met de daaraan verbonden con- sekwentie van verhoging der contri butie tot 10.per jaar. Naar aan leiding hiervan ontstaat een langdu rige, doch prettige gedachten wisse ling, waarbij zeer diep op de hele kwestie wordt ingegaan, aan het eind waarvan een ieder alles duidelijk is. Zonder stemming gaan allen akkoord met het bestuursvoorstel. Het is al leen zeer jammer, dat het bestuur nog geen optimistische geluiden kan doen horen, wanneer deze twee zus ters zullen kunnen beginnen. Wijk- N00RDWIJKERH0UT K.R.O. OP BEZOEK. De K.R.O. cabaret- en variétéshow ,,'t Is weer zó, bij de K.R.O." kwam gisteravond in café „De Zwaan" voor een half volle zaal op de planken. De spil van het gezelschap vormde wel de eeuwig jonge Herman Tho- len, die met z'n liedjes en z'n con ferences het aanwezige publiek in korte tijd in de goede stemming bracht. In een vlotte proloog werd het ensemble aan de aanwezigen voorge steld, waarna Sacha Dénisent het programma opende met een nieman- dalletje van een liedje, dat charmant voorgedragen werd. Haar beste num mer kwam na de pauze, toen zij als „gamin de Paris" enkele Franse chansons bracht. Kitty van Dongen gaf een prachti ge persiflage van de geëmancipeerde vrouw in het nummer „De protest vergadering", waarin zij eiste, dat de door de natuur aan de sexen toe bedeelde rollen noodzakelijk eens omgedraaid moesten worden. Het tintje variété in het program ma bracht Joe Andy, alias John Tel- schikking worden gehouden van Katwijkse verenigingen, terwijl ik mij gedacht heb daaraan een omvang te geven van ten minste 600 plaat sen en een podium van pl.m. 80 m2. Met alle erkenning van het grote nut van de V.V.V. voor onze gemeen te heeft het mij toch getroffen dat er een voorstel is gekomen van b. en w. om deze particuliere vereniging tegemoet te komen met 7.500.uit de gemeentekas om een tijdelijke kantoorinrichting voor deze vereni ging te doen verrijzen. Uiteraard zal dit kantoor nog moeten worden in gericht, terwijl een verzoek mijner zijds tot het maken van een derge lijke tijdelijke inrichting op eigen kosten in een reeds bestaand gebouw in november j.l. is geweigerd. -Indien aan mijn verzoek gevolg zou worden gegeven zou ik bereid zijn mijn open vóórgrond aan het Emmaplein aan V.V.V. ter beschikking te stellen voor de plaatsing van een tijdelijk gebouw voor de termijn die b. en w. zullen goedvinden. KATWIJK AAN DEN RIJN Ruiterfeest. In een tot de laatste plaats bezet Parochiehuis hield de Katwijkse Landelijke Rijvereniging een feestavond. Burgemeester H Duiker met echtgenote toonden be langstelling. De voorz., de heer Kr. Haasnoot, bracht in herinnering, wat er alzo in 1956 door de vereniging was gepresteerd. Spr. dankte de heer v. d. Haak, de instructeur, voor wat hij in 1956 voor de vereniging heeft gedaan. Er waren ook moeilijkheden geweest, zoals het verdwijnen van de manege voor de woningbouw. Maar dank zij de medewerking van b. en w. had de vereniging weer een andere manége. Aan de instructeur werden bloemen en cadeaux aange boden, evenzo aan diens echtgenote. Namens de leden kregen ook de voorzitter en diens echtgenote ca deaux en bloemen en de heer v. d. Haak een schemerlamp. Hierna gaven een groep leden een ruiterdemonstratie, niet op echte, doch op houten kunstpaarden. Een nummer, dat geweldig insloeg. Ver volgens een voordracht, waarbij de capaciteiten van het paard en de fiets werden vergeleken. Het paard won het Natuurlijk! Na het optreden van een conferencier kwam aan bod de r.k. toneelver. „De Derde Slag" met de klucht in drie bedrijven van Joh. Blaaser. „Drie is te veel". Reeds eer der gaven wij van dit stuk een ver slag. Het was dan ook nu weer „af". De rollen werden aangevuld door veilingsvereniging de eerste speciale schorsenerenveiling, in dit seizoen. De aanvoer bedroeg 23000 kg., groter dan deze voorheen geweest was. De eer ste soort ging voor 56 tot 75, cle tweede kwaliteit van 17 tot 25 pe* 100 kg., ongeveer dezelfde pry zen van vorig seizoen. De tweede veiling is volgende week dinsdag. LISSE FEESTAVOND K.A.V. Dinsdagavond bood de K.A.V. haar leden met echtgenoten een feest avond aan in het K.A.B.-gebouw. Met het gezamenlijk zingen van het K.A. V.-lied werd de avond geopend. De voorzitster, mevr. De Bruin, spoorde de leden aan om samen met het bestuur te trachten de K.A.V. tot groter bloei te brengen. In 1958 zal de K.A.V. haar 10-jarig bestaan vieren en de voorzitster stelde voor om gezamenlijk alle krachten in te spannen om ter gelegenheid van dit feit het ledenaantal, dat nu 300 be draagt, tot 400 op te voeren, hetgeen met een instemmend applaus werd begroet. Ook is er nog gelegenheid zich op te geven voor de Lourdes-reis in mei 1958. Tot heden heeft men 3 trei nen volgeboekt. Met deze reis gaat ook een trein zieke kinderen mee. De jaarvergadering zal worden be legd op 22 februari a.s. Op deze avond zal dokter Haase tevens een spreekbeurt verzorgen. Hierna bracht het toneelgroepje van de K.A.V. een stuk in 3 bedrij ven met als titel „Blanke Handen", een spel, dat vaak ontroering werkte, doch waaraan ook de vrolijke noot niet ontbrak. Tijdens de pauze speel de een aardig bandje gezellige mu ziek. WARMOND KATH. VROUWENBEWEGING. Morgenavond om 8 uur spreekt er in „De Stad Rome" een vrouwe van Bethanië over het onderwerp „Onze verhouding tot de niet-katholieken". Voor dit actuele onderwerp wordt een grote belangstelling verwacht. K.A.B. vergaderde. De K.A.B. hield in De Stad Rome haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer S. P, van Rijn, heette allen hartelijk wel kom en sprak een nieuwjaarswens uit tot de leden en hun gezinnen. Voorts bracht hij een woord van dank aan alle besturen van de vak afdelingen voor hun onvermoeide arbeid voor de uitbreiding van het ledental, dat nu de 415.000 heeft over schreden. Medegedeeld werd, dat de conferenties van de kapelaan voor lopig nog geen doorgang kunnen vinden. De jaarverslagen van de secretaris en de diverse penningmeesters der onderafdelingen brachten weer aan het licht, dat er in het afgelopen jaar weer veel werk was verzet. De afde- lingskas boekte dit jaar een klein nadelig saldo.De voorzitter deelde mee, dat de kaartavond dit jaar ge houden zal worden in de Burcht op 7 februari a.s. tegen een entreeprijs van 50 cent. Men kan zich hiervoor opgeven bij de heer De Bruin, Padox- laan 3 tot 2 februari a.s. De bestuursverkiezing had een vlot HILLEG0M Het bestuur heeft zich in haar op 19 januari 1957 gehouden vergade ring beraden over de vraag in hoe verre de pensioenrechten der werk nemers dienen te worden gecorri geerd in verband met de op 1 ja nuari 1957 inwerking getreden wet op de Algemene Oudcrdomsverzcke- ring. Krachtens een artikel in het Pon- sioenreglement is het mogelijk tot verlaging der pensioenen over te gaan. Door de Raad van Beheer van Van Herwaarden's Kalkzandstcenfabrie- ken daartoe in de gelegenheid ge steld, heeft het Bestuur besloten geen gebruik te maken van het betreffen de artikel van het Pensioenreglement en de reeds lopende en in de toe komst uit te betalen pensioenen ge heel boven het Algemeen Pensioen uit te keren. verloop. Er waren geen kandidaten binnengekomen, zodat dc zittend» bestuursleden H. van Dam, Th. Groen in 't Woud en J. Nieuwveen werden herkozen. De heer J. van Leeuwen Jacz. werd voor het komende jaar bereid gevon den als lid van de kascommissie te fungeren. Z0ETERMEER Gilde vergaderde. Gisteravond hield het Gilde een algemene leden vergadering. Drs W. E. H. Beijers sprak over beroepsmogelijkheden voor de opgroeiende jeugd. Spreker zette uiteen, dat de grote taak van de ouders is, de gaven van het kind te ontwikkelen. In de hedendaagse tijd is voor de meeste ouders het grote criterium: wat kan mijn kind gaan verdienen. Dit moet echter van on dergeschikt belang zijn. Hoofdzaak is, dat zij een beroep lpezen, waarin zij gelukkig zijn. Heel moeilijk is het. voor de ouders te bepalen, wat het kind moet gaan doen als hot de la gere school verlaat. Do kinderen moeten dan in een bepaalde richting gestuurd worden. Het kind weet doorgaans niet op deze leeftijd, wat het worden wil. By de schoolkeuze zal men rekening moeten houden met het karakter en de capaciteiten van het kind. Do beroepskeuze-bureaus kunnen slechts in zoverre dienstig zyn, dat zij helpen bepalen, welke schoolkeuze er gedaan moet worden. Na de pauze werden op dc spreker een groot aantal vragen afgevuurd, waaruit de grote interesse van de le den bleek voor dit hoogst belangrijke onderwerp. De nadruk werd door de voorzit ster nogmaals gelegd op het Memba- werk, waarbij nogmaals werd aange drongen veel zwachtels te breien voor de missie, omdat daaraan een ontstellend gebrek is. Ook werd een uiteenzetting gegeven van do Una Sancta-kaars. De vastenavondviering werd bepaald op 25 februari a.s. Dc geestelijk adviseur pastoor J. A. Voorham prees het Gilde om do goe de Ideeën en be'angrijkc initiatieven, die genomen werden. Ier, die een zeer goed jongleurpro-, grinma bracht, waarin vooral na de con(eren«er,JIe_er de stemmmg pauze het humoristische element op de voorgrond trad. De sketches in het programma wa ren heel geestig en hierbij waren het vooral Herman Tholen en Kitty van Dongen, die uitblonken. Muzikale medewerking aan de show verleende het trio Pim Tholen, met Pim Tholen, George Becking en Géo Zambeek. DE KWAKEL Unieke emigranten. Dinsdag middag arriveerden twee zeer kost bare en zeldzame vogels, n.l. kroon- kraanvogels, welke men kan vinden in de oerwouden van Zuid-Afrika. Deze unieke vogels zijn door ruilhan del met verschillende zwanen, door de bekende duivenfokker en keur meester M. J. Winters in de Kwakel terecht gekomen. De mooie vogels, welke een belangrijke aanwinst zijn, hebben hun verblijf in de tuin van de r.k. pastorie, zodat zij vóór ieder te bezichtigen zijn. Naast de fiere zwanen, die sinds enkele jaren de tuin van de pastoor bevolken, zijn verpleegsters zijn zeer schaars en alle I deze fraaie vogels met hun prachtige adverteren in de verpleegsterstijd- kleurencombinaties fantastisch óm te schriften en alle andere pogingen, die zien. gehele avond inhield. Het was een schitterend geslaagde avond, die besloten werd met een slotwoord door burgemeester H. Duiker. Dammen. De uitslag van de laatste wedstrijden in dit seizoen ge speeld om de bordenbezetting van het eerste en tweede tiental waren: J. KoelewijnC. van Klaveren 11. A. A. VooysJ. Schoneveld 20. H. Voorzaat—Jac. Freke 20. H. Klin kenbergFr. Spierenburg 11. J. C. van RynAb. van Beelen 20. J. SlootwegJ. R. van Slooten 20. Am. van Beelen—C. de Winter 20. J. ZwaanJ. Houwer 02. De stand 1ste klasse: Jac. Freke 15 punteft, H. J. Koelewijn 14 p., Fr. Spierenburg 13 p., A. A. Vooys 11 p., J. Voorzaat 9 p., J. Schoneveld 8 p., H. Klinkenberg 7 p., C. van Klave ren 5 p., J. Houwer 4 p., J. Heems kerk 4 p. 2de klasse: J. Zwaan 17 p., J. Slootweg 15 p., Am. van Beelen 12 p., J. C. van Rijn 12 p., Ab. van Beclen 11 p., B. Bijsterbosch 10 p., J. van Slooten 8 p., C. de Winter 6 p., Ant. Verhoog 4 p., A. Ouw hand 4 p., Alb. de Koning 1 p. Schorsenerenveiling. Gisteren, dansdag 22 Januari, hield de groente- GEVESTIGD in de week van 10 t.m. 16 Januari 1957. H. Roosing en fam., magazijnbediende. Herenstr. 148; C. Roelandse en fam,, kok, Vestestr. 5; W. van Buijtene en fam.i chef-drukker. Gerrit Pasteinstr. 32; B. B. Lucardie en fam.. rijksambtenaar, Gerrit Kasteinstr. 56; H. Kruijshaar en fam., jeugdleider, Breestr. 19; M. van Ee- Develing en fam., Lorenlzkade 65; W. A. Schneider en fam., militair, Levendanl 166c; C. J. Michels en fam,, rijksambte naar. Gerrit Kasteinstr. 22; L. IJzerman- v. Gorcum en fam., A. Paulownastr. 29; A. van der Geugten en fam., Gerrit Kasteinstr. 50; A. C. Stoffers-van den Ham. Burggravenlaan 9; E. E. Dijkema. Const. Hu.vgenslaan 49; C. R. Wiechert. Rapenburg 65; G. Christiaanse, verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; L. Odenthal. Kort Rapenburg 2; J. R. Möckel. Botha- str. 3; J. Teske. Morsweg 10a; D. Minnee, kinderverzorgster. Boerhaavelaan 34; M. C. Brusse. verpleegster. LIndestr. 6; J. J. M. Badoin, Breestr. 14; T. E. de Bruin, verpleegster. Rijnsb.weg 10: C. J. N. Posthumus, de L. de Kanterstr. 28: W. H J. M. Wientjcs. Roodenb.str. 59; J. M. E. Koning. 1.1. verpleegster. Rijnsburger- weg 10; J G. M. Kruk. verpleegster. Rijnsb.weg 10; A. L. Sollewijn Gelpke. Noordeinde 30; H. C. Verhoef, W. Singel 41; H. G. Bethe-Eijgendaal, Hogewoerd 40; G. van den Brink, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; A. P. Spaanderman, off. rijkspolitie, Zeemanlann 11: M. van den Hoek, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. T. Stuifzand, Da Costastr, 8: II. van Gogh, W. RoZbnstr. 2; A. van Butsclncr, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. G. Horna. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; M. J. Hoogkamer-Diels, hulp i.d. huis houding. Beestenmarkt 11: S. A. Claus, constructie-bankwerker. Soembastr. 63; E. van der Net, kinderverzorgster. Zoc- terw.singel 99; A. J. Boerjan, verpleeg ster. Rijnsb.weg 10; C. H. van Wijnen, verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. Swaab. verpleegster. Rijnsb.weg 10; I. C. Bie- mond, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10 A. J. G. Ridder, opticien, J. v. Goijen- kadc 19; W. Bosman. W. Singel 79: L. W. van Herwaarden. W. Singel 8; C. van Leeuwen, militair. Roodborststr. 39; C. M. J. Maaskant, Koningstr. 7; E. Cas- pers-BokstUn. Rijnsb.weg 7; K. Meijer, radio-technieus, Rapenburg 116; C. E. Hogenboom, strijkster. H. Geesthofje 9a; C. H. Mulder, kant.bcd.. Maredljk 111; A. Nauta, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; G. C. J. van Hagen. Herengracht 12a; A. van Amerongen-Van Praagh. boek houdster. Haarl.str. 195; A. B. Faber, Korevaarstraat 23; L. E, M. Kleipool, Boerhaavelaan 27; E. Raden Noerhadl. Haagweg 33; E. A. Kersbergen, Haarlem merweg 12; C. R. Laan, Rijnsb.weg 153; A. van Wolde, magazijnchef. Hooigr. 00 C. Oudshoorn, kant.bed., Sint Jorisstg 32. E. M. Langeveld, Leuvenstr. 45; E. van der Valk. verpleegster, de M. van Streef kerkstraat 52; H. Pet. 11. verpleegster. Herensingel 47S. F. M. Mens, Gerrit Kasteinstr. 50; L. van Vliet, kinderver- zorgster, Herenstr. 10; A. M. C. H. van der Eerden, Haagweg 38. VERTROKKEN J. W. v. d. Haas cn fam.. Hogewoerd 78. Hazerswoude. Rijndijk 30; G. Vlietslra en fam., aan boord. Hazerswoude. aan boord; M. Gerst- en fam.. Bronkhorst- straat 20. Rijswijk Z.H.. W. Pyrmont- laan 17; A. Eriks en fam., Ie Binnenv. gracht 5a, Voorschoten. Leidseweg 348; A. W. Philipse en fam., Maredijk 43a, Woerden, v cl V. Boumanln 11; W. W. .1. Mulock Houwer en fam., du Rieustr. 21, Amsterdam, v. Eeshenr.tr, 20hs; II. P. van Gorkum en fam., Doelcnstg 4, Rot terdam, aan boord; C. de Ru on fam,, Zoeterw.singel 57, Doorn, Gezichtsln 10; J. J. W. Choufour cn fam.. Morsweg 40n, Rotterdam, Gouvernestr. 5b; C. W Ecl- dorhorst en fam J. v. Slolberghof 25. Amsterdam, v. Woustr. 146 III; M. Bos, Zoeterw.singel 16. Leldsehendam. Tedin- gerstr. 25; E. Spangier. W. Rozenstr. 66, Den Haag. 2c Anth. Helnslusstr. 70; G. A. Lotte cn fam.. Borgerstr. 5. Den Haag. Columbinstr. 4; L. Wildschut. Rijr.sbur- gerw-eg 6. Nijmegen, Ilindcstr. 36; Z. Ilermink Rijnsb.weg 10. Zaandam, 2e Harenm.dw str. 8; N. Beek. Wnrmonder- 9. Doorn. Gezichtslnnn 27; G. van den Hengel. Mezenstr. 2. Hilversum. Alb. Perkstr. 75; L. Hafkamp. Maredijk 149. Oegstgeest, de Kempenacrstr. 80; P. de Graaf. Staalwiikstr. 4. Zeist. Utrchtse- weg 69; A. M. T. van Paridon, Haag- weg 166. Amsterdam. Prinsengrt. 257 II; E. J. S. Hulst. Rijnsb weg 10. Oegstgeest. Toorenveltstraat 21: A Buntsma-Vnn Leeuwen. Voorstr. 28, Warmond, Norrc- meerstr. 2; T, L. Voortman, Meerhof 7. F.rmelo, Legerplaat»; J. H. J. MelenhnrFt, Diefsleeg 1. Haarlem, Versterstraat 91; M, Sanders, Boisotknde 2. Wassenaar, Schouwweg 65; A. F. C. M. Borsten, Kepteijnrlr. 4fl, Den Hang, Th. Schwen- ckestr 18; A, H. Scholto, Lammensc-h - weg 0, Breda. KoninRinn^•.trant 62; A. Tierolf-Vlaar, Herenstr. 73. Wassenaar. Banthoratlaan 59; J. C. Kok. Haagweg 13, Brummen. ArnhemsesLr. 60; P A. den Hartog. Boshuizerkade 109. Noordw.hout. Dr. Schaepmanlaan 41; A. E. VerbruRRC. Morsweg 123. Den Haag. Lobelialaan 126; C. J. T. Mossou. Rijnsb.weg 10. Den Bosch. v. d. Doessingcl 32; B. E. .1. B;.x, Leeuwerikstr. 2. Hazerswoude. Rhynen- burch 19; F. A. de Gelder. Nw. Riin 9. Vreeland. Boslaan; G. M. T. Tobé. Hooi gracht 11-29. Schiedam. Kam. Onneslaan llOal; K. L. Bakema, Plantsoen 9, Ermelo, Flspeterwcg 190; J. M. S. van Kempen. Breestr. 122, Oegstgeest. Piet Heinln 14; F. E. Pels Rijcken. Rapenburg 12, Den Haag. Haagsestr. 91; H. J. Homborg. Pr, Wilhelmstr. 16. Oegstgeest. Sumatrastr. 26 F. J. Linde. Stadhoudersin 32, BuMum, Radboudlaan 8: P. J. Mnk, G. Doustr. 7, Enschede, G. J. v. Hcekstr. 294; A. II Visser, De Genestetstr, 4, Dongen. Kurd, v. RossUmstr. 67; W. C. Langezar.1. St. Rijn 7, Gouda, Kockockslr. 67; E. N. tor Beest. Lombokstr. 53. Arnhem, Velper- weg 147; R. Westhoff, Gaastr. 18, Rijs wijk Z.H., Julialaantje 24; L. U. de Sitter. Roomburgerlaan 2, Amsterdam, Brouwersgracht 220; P. Martinez. Rood- borststraat 35, Oegstgeest, Wllhelmlna- park 31; J. A. Schipper, Apoth.dijk 35, Den Haag. Bankastraat 20; T. A. Kop, Beatrixstr. 34, Zandvoort, Zandv.laan 208 A. J. Zwetsloot. Haar 1.weg 2, Voorhout, Herenstr. 45; A. A. Zwetsloot, Haarl.weg 2, Voorhout. Herenstraat 45.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9