LBUMnniwiiiMKL ■ME DE RIVIER IN ill 11 LTJ en LTM van Bollenstreek vierden het vastenavondfeest Vrouw van schip gewaaid Handelsbalans slaat dieper door PHILIPS, Infraphil' Vanavond doop van „Statendam" Baldadigheid der jeugd brengt de burgerluchtvaart in gevaar Apothekersassistent stal verdovende middelen Dag begon met bezinning WOENSDAG 23 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Ter gelegenheid van 350 ste geboortedag Men doet een boekje over hem open Mich iel Adriaenszoon de Ruyter, die vol tegenzin een afkeer zijn jon ge jaren „in een blauw-geruite kiel" sleet „aan het grote wiel", zal over enige maanden luisterrijk worden herdacht. Want op 24 maart zal het 350 jaar geleden zijn, dat onze groot ste zeeheld in Vlissingen het levens licht aanschouwde. Die herdenking zal plechtig zijn, met een uitvoerig,, nog niet definitief vastgesteld pro gramma. Ofschoon de herdenkingsdatum dus 24 maart is, wordt het feest, omdat deze dag op een zondag valt, naar 22 maart verplaatst. In de St. Jacobs- kerk zullen dan een vlootpredikant en een historicus het woord voeren; de Marinierskapel verleent daarna muzikale medewerking. Na deze plechtigheid volgt een kranslegging met militairen pracht en praal; 's avonds zal, eveneens in de St. Ja- cobskerk een cantate worden uitge voerd door schoolkinderen. De gehele bevolking zal eerst in de feestvreugde delen in de week van 2 tot 7 juli, die begint met een historische landing, uitgevoerd door manschappen van de Koninklijke Marine. Zij zullen ook voor een krijgshaftige vlootschouw zorgen. Verder staat op het programma een openluchtspel en een tentoonstelling over De Ruyter's leven en het zee wezen in zijn tijd. De expositie duurt twee en een halve maand. Orkestwerk. B. en w. van Rotterdam hebben aan de heer H. G. Stam, directeur van de Zeeuwse muziekschool, opdracht Directeur van een financiëringsbedrijf te Velsen failliet verklaard De Haarlemse rechtbank heeft op verzoek van een van de crediteuren, de direkteur van het financieringsbu reau „Hofgeest" te Velsen failliet ver klaard. Tot curator werd benoemd mr. J. C. Smithuysen te Haarlem. De aanvrager van het faillissement was het financiëringsbedrijf „De „Autofinancier" te Groningen, welk bedrijf een vordering van 20.000 gul den had op de direkteur, die verdacht van zwendel, een week geleden werd aangehouden. In verband met de ontdekte enor me fraude, wordt door de recherche een onderzoek ingesteld. Men ver wacht, dat uit het failissement nog maar zeer weinig activa te voorschijn zullen komen. LICHTE IJSVORM1NG OP RIJN EN ZIJ-TAKKEN. Het volgende overzicht van de ijs toestand op de Rijn en de zijrivieren in Duitsland d.d. 22 jan. is medege deeld door de algemene dienst van de rijkswaterstaat: In het stroomgebied van de Rijn is thans een begin van ijsvorming. De Rijn zelf is nog ijsvrij, doch in de havens is lichte ij'tvorming. De scheepvaart op de Neckar ondervindt nog geen moeilijkheden. Op de Moe zel bevindt zich boven de sluis van Koblenz licht vast ijs. Op de Main is vaart voor kleine schepen boven Vie- reht gestremd. Van Viereht tot Stein- bach ondervindt de scheepvaart moei lijkheden. Beneden Steinbach onder vinden de grote schepen geen moei lijkheden. Molens mochten even meespelen Filmisch probleem opgelost Hoe krijgen wij de 21 molens van Kinderdijk (Z.-H.) aan het draaien, zonder dat dit nu handen vol geld gaat kosten?", vroegen de makers van de verkeersfilm „Pedaantoeris- ten" zich de afgelopen zomer af. toen zij deze draaiende landschapsstoffe ring In het scenario hadden opgeno men. De molens, ressorterend onder Wa terstaat. hadden al vele jaren lang hun wieken niet meer laten wente len. Er zijn nog maar twee molenaars; de anderen hebben emplooi gevond- den op de scheepswerven. De voorzitter van de provin ciale V.V.V. van Zuid-IIolland bracht uitkomst. Hij wist gedaan te krijgen dat men de molens uit toeristisch oogpunt zou laten draaien en tegelijk als controle om na te gaan of zij bij het uit vallen der poldergemalen de taak daarvan, gelijk zij vroeger de den, zouden kunnen overnemen. En zo hebben de afgelopen zomer op drie zaterdagmiddagen de Kin der dij kse molens weer gedraaid. Eén deed niet mee, want die was reeds stuk, een tweede draaide stuk tij dens een stormachtige wind, toen werden de anderen uit voorzorg ook maar stilgezet. Maar op de film draaien ze allemaal dat het een lust voor het oog is. verleend tot het componeren van een orkestwerk, toegewijd aan De Ruyter. Het stuk zal waarschijnlijk op 9 mei a.s. in de St. Jacobskerk ten gehore worden gebracht door het Residentieorkest. Voorts zal een boekwerkje over De Ruyter worden uitgegeven. Het hoogtepunt van de feestelijk heden zal ongetwijfeld zijn een toren, feest, gehouden door een aantal klok. kenspelers op de beiaard van de St. Jacobstoren. De Koninklijke Militai re Kapel geeft bovendien een con cert, een parade en een taptoe. Het geheel der evenementen zal een bedrag van ruim 67.000.ver gen. BEKNELD IN LIFT. Bij de N.V. Oliefabrieken „Calvé Delft" te Delft is het personeelslid de heer N. C. Wameling uit Den Haag in een lift bekneld geraakt tussen een transportwagen en de achterkant van een liftkooi. De man werd ernstig gewond en is overleden. Aan verwondingen overleden De 32-jarige schippersvrouw W. BranbergenSchuitema is te Adorp (Gron.) in de Dorkwerdersluis over 'boord gevallen en bekneld geraakt tussen schip en kade. Met ernstige verwondingen is zij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen waar zij later is over leden. De vrouw stond tijdens het schut- ten aan dek toen zij door een ruk wind van het schip werd gestoten. Tekort 17« miljard Met een tekort van 265 miljoen in het handelsverkeer met het buiten land is de maand december een slecht besluit geworden van een te leurstellend jaar. Het decemberdefi- cit deed het totale handelstekort van 1956 stijgen tot ƒ3,2 miljard. Dit is circa 63 groter dan het deficit over 1955, dat ƒ2,0 miljard beliep. Een en ander is het gevolg van een sterkere toeneming van de invoer dan van de uitvoer, welke beide nieu we records bereikten. Zo steeg de im port van 12,2 miljard in 1955 tot 14,1 miljard of met bijna ƒ2 mil jard (15H%) en de export van ƒ10,2 Onderduikadres van Anne Frank Koopt Amsterdam „het Achterhuis?" Het Achterhuis aan de Prinsengracht nabij de Westermarkt te Amsterdam, waar in de oorlogsjaren het Joodse meisje Anne Frank haar beroemd ge worden dagboek schreef, is door de huidige eigenaresse n.v. H. Berghaus dames- en kindermantelfabriek aan de gemeente Amsterdam te koop aan geboden. Het is nog niet bekend of de stad van dit aanbod gebruik zal maken maar men meent te mogen aannemen, dat binnenkort een voorstel tot aan koop van het pand door b. en w. aan de raad zal worden gedaan. Het huis heeft door het Dagboek, van Anne Frank, dat ook als toneel een internationale vermaardheid ge niet, een meer dan uitsluitend vaderlands historische betekenis ge kregen. Mocht de stad Amsterdam tot aan koop van dit huis overgaan, dan zal het waarschijnlijk worden ingericht als museum, waarin herinnerin gen aan de bezettingsjaren van 1940 1945 levendig zullen worden gehou den. „DAGBOEK ANNE FRANK" BOEKT SUCCES IN DUITSLAND Dezer dagen is te Frankfort aan de Main de première gegeven van „Het Dagboek van Anne Frank". De regie werd gevoerd door Karl Guttmann, die dit stuk ook in ons land bij de toneelgroep „Theater" geregisseerd heeft en het decor was van Wim Ves- seur, naar het ontwerip van Boris Aronson. De rol van Anne werd ver vuld door Elisabeth Wiedermann en die van Otto Frank door Willy Trenk- Trebitsch. In haar kritiek prijst de „Frank furter Allgemeine Zeitung" de direc tie van de stedelijke schouwburg, waarin de opvoering is geschied, voor het feit, dat deze de tijd heeft afge wacht, waarop Guttmann beschik baar zou zijn om het stuk 'n scène te zetten. Ook de „Neue Presse" en de Frank furter Rundschau" zijn vol lof over de regie van de in Nederland zo be kende regisseur. miljard tot 10,9 miljard of met slechts ƒ0,7 miljard (7%). Van de laatste zeven jaren hebben alleen 1950 en 1951 een 'ongunstiger handelsverloop te zien gegeven dan 1956. Toen was de invoer voor resp. 69% en 76% gedekt door de uitvoer, terwijl dit in het afgelopen jaar voor 77% het geval is geweest. Onder de naoorlogse jaren was 1952 het gun stigst met 95%, terwijl sedertdien de dalende richting werd ingeslagen, ge tuige de percentages van 91 (1953) en 84 (1954 en 1955). Weer een Teyler- erfgenaam minder Illusie kostte f 2.000,- De rechtbank te Haarlem heeft op nieuw een erfeniskwestie van de in 1788 te Haarlem overleden Pieter Ier van der Hulst en had op 31 de- een erfgenaam moeten teleurstellen. De heer W C. Wegerif te Amsterdam beschouwde zich erfgenaam van Tey- ler van der Hulst en had op 31 De cember 1953 een procedure bij de rechtbank aanhangig gemaakt, waar in thans uitspraak is gedaan. Hij eiste, dat hem een legaat van 100.000,in Friese obligaties (een bedrag, dat door rente inmiddels een miljoen gulden heeft overschreden) ter beschikking zal worden gesteld. De rechtbank heeft deze eis van de hand gewezen en de Amsterdammer veroordeeld in de kosten van het pro ces, die op 1000,geraamd wor den. Pieter Teylar van der Hulst was zijdefabrikant te Haarlem en pro motor van wetenschap en cultuur. Het legaat wordt beheerd door de directeuren van de Teyler-stichting te Haarlem, die door eiser werden Verwondingen Philips „Infraphil" PHILIPS „Infraphil" 20 gemakkelijk In uw gazln. met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verwondin gen, steenpuisten, ver koudheid, winterhan den en -voeten. Prinses Beatrix zal zich vanmiddag inschepen aan boord van het s.s. „Statendam", dat zij in de loop van de avond tijdens de officiële proef tocht zal dopen. De „Statendam", het 24.294 b.r.t. metende passagiers schip, dat gebouwd is door de dok en werf maatschappij „Wilton-Feij en - oord" te Schiedam en bestemd voor de Holland-Amerika lijn te Rotter dam, is niet, zoals over het algemeen gebruikelijk is op een helling ge bouwd, maar in een gegraven dok. Toen het dan ook zover gereed was om aan zijn element te worden toe vertrouwd is het niet gedoopt en van de helling gegleden, maar zijn de zware deuren van het dok geopend, nadat het vol water was gelopen uiteraard. Sleepboten hebben de „Statendam" uit het dok gevaren. Dit gebeurde op 12 juni van het vorig jaar. Nu is het dan zover, dat het schip de officiële proeftocht kan ma ken. Het wordt gedoopt en daarna overgedragen door de werf aan de rederij. Vanmiddag tegen vijf uur wordt prinses Beatrix, die via Gouda naar Rotterdam komt, met haar gevolg bij de Holland-Amerika lijn venvacht en zodra zij zich aan boord zal heb ben begeven worden de ankers ge licht. Dan wordt koers gezet naar zee. Alvorens vanavond, het gala-diner begint, waaraan tal van binnen- en buitenlandse autoriteiten zullen aan zitten, zal prinses Beatrix de „Sta tendam" dopen. Enige uren later zal het schip door de directeur van „Wil- ton-Feijnenoord" aan de directeur van de Holland-Amerika lijn worden overgedragen. Dordrecht heeft vijf gezinnen van drie personen en vierenzestig alleen staande jongemannen uit Hongarije opgenomen. Bij de laatsten bevinden zifch verscheidene Hongaren om wie enige weken geleden in Limburg enig rumoer is ontstaan. Door bemid- deling van het arbeidsbureau bebben zij nu allen een passende werkkring gevonden in Dordtse-, en in de om geving van Dordt gevestigde bedrij ven. Naast het Dordtse comité tot hulp verlening aan Hongaarse vluchtelin gen heeft zich nu een „Nederlands Hongaarse vriendenkring voor Dor- Bakens vernield Onlangs hebben enkele schooljon gens uit een der radiobakens voor de luchtvaart in de omgeving van Am sterdam een aantal radiobuizen en andere onderdelen ontvreemd. In het noorden van ons land werd een der gelijk baken door de jeugd uit balda digheid beschadigd. In beide gevallen vielen de bakens uit. Dit had ramp zalige gevolgen kunnen hebben voor de burgerluchtvaart. Door het tijdig ontdekken der beschadigingen en ont vreemdingen, werden ongelukken voorkomen. Langs de bekende luchtvaartwegen, zcwel in de omgeving van vliegvel den als in de meer afgelegen delen van ons land, staat een groot aantal speciale radiobakens opgesteld, om vliegtuigen hiulp te bieden 'bij hun koersbepaling en de voorbereidingen Gebrekkige controle door rechtbank gelaakt Briefwisseling verried de dief In het proces tegen een dertigjarige apothekersassistent, dat gisteren voor de Haagse rechtbank diende, hebben de rechtbank en de officier van Ju stitie felle kritiek geuit op de apo theek van een van de grootste zieken fondsen te Den Haag. In deze apotheek waar ongeveer vijftien assistenten werkzaam zijn kan iedereen in de vergifkast komen, en beschikken over de verschillende giftige stoffen zonder dat er een ad ministratie van wordt bijgehouden. Beklaagde bekende in de periode van maart tot midden-oktober van het afgelopen jaar zeven keer cocaï ne en morfine te hebben weggeno men. Hij stelde deze verdovende mid delen ter beschikking van een van zijn vrienden in Teheran. Tweemaal overhandigde hij zijn "buit persoon lijk aan deze man, en vier of vijf maal stuurde hij het per brief Door de verzending werd de dief stal ontdekt. De apothekersassistent deed de co caïne of morfine tussen gebruikt carbonpapier in een enveloppe, die hy voorzag van een gefingeerde af zender. Toen twee 'brieven als onbe stelbaar bij de PTT terugkwamen moest men daar de enveloppe openen. Aan de liand van het carbonpapier, waarop de naam van de verdachte te lezen was, kon deze daarop worden aangehouden. De apothekersassistent verklaarde voor de rechtbank dat hij door finan ciële zorgen tot zijn daad was geko men. Hij had voor de verdovende middelen in totaal slechts 2/00 gulden van zijn vriend ontvangen. De officier van Justitie eiste twaalf maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. tot de landing. Bij slecht zicht kunnen vliegtuigen slechts met behulp van deze bakens worden binnengeloodst. De 'bakens zijn over het algemeen dubbel uitgevoerd, zodat, indien er een door een technische storing uit valt, het reservebaken automatisch in werking komt. Als de jeugd echter op blijft treden zoals te Amsterdam, en in het nar den van ons land is geschied, 'bestaat de kans, dat, ondanks geregelde scher pe controle van de rijksluchtvaart dienst, ernstige gevolgen voor bin nenkomende vliegtuigbemanningen en passagiers zijn te vrezen. Behulpzame apotheker kwam voor de rechter Omdat andere Nederlandse zieken huizen geen verbandmiddelen e.d. voor spreekkamer-gebruik op verza- melrecepten aan de artsen verstrek ten liet de voorzitter van het zieken fonds te Kampen, die in deze stad twee apotheken heeft, in de jaren 1952 en 1953 doorschemeren, dat hij deze verzamelrecepten wel door de rekeningen van het fonds zou „vlechten". Toen de rekeningen bij de twee apotheken zo hoog werden en een onderzoek volgde, kwam de zaak aan het licht. De betrokken artsen kre gen wroeging en stortten „gewetens- geld", maar de voorzitterapotheker stond gisteren voor de Zwolse recht- j bank, beschuldigd van oplichting en valsheid in geschriften. De verdachte ontkende valsheid in geschriften te hebben gepleegd, maar gaf toe onder onjuiste boekingen verbandmiddelen te hebben verstrekt De officier van justitie achtte oplich ting bewezen en eiste een boete van 15.000,of zes maanden gevange nisstraf, waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger betoogde, dat ver dachte geen enkel materieel voordeel bij de zaak heeft gehad en vroeg vrij spraak. Oip 5 februari volgt de uitspraak. Ieder jaar, als Driekoningen enkele weken in het verleden ligt, komen de LTJ'ers en de LTM's van de kring Bloembollenstreek in Hillegom bij el kander, om gezamenlijk het vasten avondfeest te vieren. Dat feest is een traditie geworden, want reeds voor de zevende maal is het nu al georganiseerd. Maar deze traditie houdt tevens in dat vóór de gebruikelijke jool ook aan de ernst van het leven wordt recht gedaan door bezinning over een bepaald on derwerp, tijdsbeeld of levensaspect. Zo ook weer gisteren. Een grote schare jongemannen en -vrouwen hadden het werk of moeder's huis houding voor een dag in de steek ge laten om zich allereerst te bezinnen over een tweetal vragen. Een dezer vragen was: „Is de bollenstreek ma terialistisch? Willen wij dat het zó blijft of willen wij trachten deze mentaliteit te doorbreken of te tem peren?" Begin van de dag. De dag werd begonnen met een ge zongen H. Mis in de kerk van Sint Joseph, opgedragen door kapelaan Verbeek, waaronder de aalmoezenier van de afdeling Hillegom, kapelaan v. d. Laan, een korte predikatie hield. Deze laatste dirigeerde tevens de achtste volkszangmis, die door een koor, samengèsteld uit deelnemers aan deze dag, werd gezongen. 350 Jongeren verenigden zich daar na als een grote familie in de zaal van hotel „Flora" die, gezellig ge maakt met stoelen om tafels-met-een- bloemet je-en-een-'kleedje, een huise lijker sfeer ademde dan de ongezel lige stoelenrij en-naast-elkander. De voorzitter van de kring, de heer Antoon van Moorsel uit Warmond, opende de bijeenkomst met gebed, het LTJ-lied klonk door de zaal en een aantal genodigden, onder wie afvaar digingen van de kringen Leiden en het Westland, werden welkom gehe ten. Mej. Nel Ruigrok, van de afd. War mond, gaf op uitstekende wijze een accordeonsolo ten beste, voordat de voorzitter overging tot zijn eigenlij ke openingstoespraak. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van de orga nisatoren, dat mr. Hans Vélu een in leiding zou houden over het thema „De jeugd in de'branding van deze tijd", maar daar de heer Vélu op het laatste ogenblik verhinderd bleek, moest een andere manier worden ge- improviseerd om toch het gestelde doel te bereiken. Het bleek een ge lukkige gedachte van Antoon van Moorsel te zijn ditmaal een „gesprek van 300" te ontketenen, een initiatief dat blijkens een er op gevolgde ge- dachtenwisseling door die 300 zeer ernstig werd genomen. Inleiding. De heer v. Moorsel zeide o.m.: Wij geloven in ons zelf en willen de we reld waarin we leven bewoonbaar ma ken. Wij moeten echter onszelf ook de vraag stellen, wat het betekent jong te zijn en wat de LTJLM voor ons betekent. Wij willen critisch zijn, niet zonder meer ons alles laten op dringen. Wij willen wat nieuw is niet slechts overlaten aan hen die er wel licht een verkeerd gebruik van ma ken. Wij willen richting geven aan ons eigen leven en door dit leven richting geven aan dat van anderen. Dat moeten wij durven maar daar voor is het ook nodig dat wij gegre pen worden door een ideaal; geza menlijk zullen wij „dat klaar moeten maken". Zouden wij dan niet in de bollenstreek, waarvan gezegd wordt, dat zij materialistisch is, tot een be paalde richting kunnen komen, niet alleen in het kerkgebouw maar ook in het practische leven? Na deze „beginselverklaring" leg de de heer v. Moorsel de volgende vragen in het midden van zijn toe hoorders als onderwerp van een ge sprek. Ten eerste: Is de bollenstreek werkelijk matrerialistisch. Willen wij dat het zo blijft of zullen wij trachten deze mentaliteit te doorbreken. En ten tweede: Moeten wij de LTJ-LTM verder uitbuiten of moeten wij ze la ten verzanden. En zal deze uitbouw moeten gebeuren door jongens en meisjes gezamenlijk of apart? Meningen. Deze vragen werden in verschillen de groepen besproken waarna een woordvoerder van zo'n gespreks groep het antwoord voor het forum formuleerde. Wat de eerste vraag be treft werd de mentaliteit in de streek algemeen als materialistisch gezien, zij het dan dat men daarvoor wel rede nen of verzachtende omstandigheden zag. Een der sprekers stelde het zelfs zo, dat dit materialisme gerust kon blijven, omdat dat nodig v/as om op andere wijze te kunnen „offeren" b.v: door middel van kerk veilingen of bu renhulp. Vrij unaniem was men daarbij wel van mening dat er een taak ligt voor de katholieke jongeren deze materialistische geest te door breken of tenminste te temperen. Met betrekking tot de tweede vraag stelde men daartoe een verdere uit bouw van de LTJ-LTM als voor waarde, overigens onder bepaalde voorbehouden. Over de vraag om trent innige samenwerking tussen LTJ en LTM waren de meningen ver deeld hoewel een tendens naar bun deling wel overheerste. Voorzitter v. Moorsel nodigde de aanwezigen uit het gesprek voort te zetten op een bijeenkomst die 29 jan. a.s. in „De Witte Zwaan" te Lisse zal worden belegd, waarna aalmoeze nier v. d. Laan nog een kort woord sprak om de discussie voorlopig af te sluiten. Pret aan bod. Na de lunch kwam de pret aan bod. Leden van de afdeling De Zilk brachten een toneelstukje op de plan ken, een niemendalletje onder de naam „Zuster Popey" dat, alleen ge- film een twintigtal copieën laten ma-1 schikt voor een vastenavondviering uitbundig succes oogstte. Anderen vermaakten de aanwezigen met mu ziek, een vragenspel of imitaties. Er werd aan comunity-singing gedaan en er was een decalmatiewedstrijd met een echte jury en prijswinnaars, tot dat om pl.m. vijf uur het eigenlijke dansfestijn begon met muziek va~* „De Witte Kraaien" en onder de be proefde leiding van Evert Castelein. En om negen uur was het met de jool gedaan. drecht en omstreken" gevormd, die zich gaat, 'belasten met het verlenen van morele steun en culturele bij stand aan de vluchtelingen. Een van de eerste activiteiten van de vrien denkring is geweest het organiseren van een taalcursus, waarmee men be oogt de Hongaren in do eerste plaats de Nederlandse spreektaal bij te brengen. Men heeft de medewerking van onderwijzers en tolken ingeroe pen en gaat nu aan giroepen van tien vluchtelingen twee maal in de week les geven. De .belangstelling er voor is buitengewoion groot. Na de spreek taal komt de schrijftaal aan de beurt. Rovend trio kwam voor de rechtbank Gisteren heeft de officier van Ju stitie te Arnhem een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëist tegen een 40-jarige chauffeur te Middel koop; een jaar en drie maanden te gen een 22-jarlge bijrijder te Hei en Boeicop; zeven maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, tegen een 42-jarige betonvlechter te Leer dam. Het drietal stond voor de recht bank te Arnhem terecht wegens dief stal van goederen en levensmidde len. Op initiatief van de ohauffeur, die zijn huis wilde verbouwen, begon men langs de weg staande bouw materialen mee te nemen als zakken kalk, rails, kozijnen, betonijzer. Later ging het drietal, dat in dienst van een expediteur vaak langs nachtelijke wegen reed, ook haspels met kabel in de vrachtauto Vervoeren, tenslotte ook dekkleden, drijfriemen en aard appelen. De totale schade bedroeg duizenden guldens; de diefstallen werden gepleegd in de Alblasser- waard, de Betuwe en in de provin cie Utrecht. De aardappelen werden onderling gedeeld, de 'bouwmaterialen behield de chauffeur en van de ver koop van het overige kregen de an dere twee wel eens wat geld. De verdediger vond het merkwaar, dig, dat de chauffeur zich plotseling in 1956 met roof ging bezighouden; voor die tijd had geen enkele werk gever klachten over hem. Het baan tje van chauffeur moet voor deze man wel bijzonder ongeschikt zijn, meende pleiter, die uiterste clementie vroeg. Uitspraak over veertien dagen. De bandenfabriek Vredestein heeft het Verbond voor Veilig Ver keer een nieuwe verkeersfilm aange boden, die tot titel heeft „Pedaaltoe risten". Het verbond zal van deze verkeers- en toeristische propaganda- Gearresteerd werd gisteren een Maastrichtse vertegenwoordiger, die voor ©en particulier een auto had verkocht in Amsterdam, De wegen moest 1400 gulden opbrengen. Bij thuiskomst had de man nog drie gul den over. Hij vertelde echter dat hij maar 600 gulden had gekregen. De man deed zelf aangifte bij de politie.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8