Onze „Allerhande Marktverkoop" van Coupons en Restanten start met de laagste prijzen. Jan Pesman verraste op de 10.000 meter Jaarvergadering der op ochtend' K.A.V. „De Bataven" bijeenkomst %e\\ 9.80 LEIDEN V R IEESH4KM ALPHEN MAANDAG 21 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De Nederlandse kernploeg te Hamar De Nederlandse hardrijders te Hamar hebben de laatste week weer gebruikt om flink te trainen. De weersomstandig heden waren prachtig, vorst en helder weer, zodat de jongens volop de gelegen heid hadden om hun vorm op te voeren. En dat zij dit met goed resultaat hebben gedaan, is gebleken bij de internationale wedstrijden, welke zaterdag en zondag te Hamar zijn gehouden. De tempera tuur was echter aan sterke schomme lingen onderhevig in de loop van de week varieerde het van nul graden tot 25 graden beneden het vriespunt, terwijl het zaterdag omstreeks 9 graden vroor hetgeen een kleine epidemie van inge wandstoornissen in het Noorse plaatsje tot gevolg had. Helaas was de coach van de Nederlandse ploeg, Klaas Schenk, een van de slachtoffers hiervan, zodat hij zaterdag zijn jongens niet kon bijstaan bij de wedstrijden, terwijl ook Wim de Graaff niet helemaal fit was. Wim werd echter niet door de arts in bed ge houden; hij startte op de wedstrijden en in weerwil van het feit, dat hij niet voor 100 procent in orde was, reed hij toch een uitstekende 500 meter van 44.9 sec. De 5000 meter bleek echter te zwaar voor hem. Hij reed deze wel uit. maar in de voor hem slechts matige tijd van 8 min. 28.1 sec. Over het algemeen zijn door onze jongens vrij goede tijden genoteerd op de 500 meter. Op ijs, dat traag was, maakte Kees Broekman 45.2 sec., Jan Pesman 46.2 sec., Jacques Vogels 46.3 sec. en Jeen van den Berg 46.4 sec. Zij hadden dan ook enkele dagen geleden speciaal op de korte afstand getraind onder leiding van de Noorse specialist Hans Engnestangen. Broekman versloeg Johannesen Kees Broekman heeft op de 5000 meter getoond, dat hij zijn goede vorm weer terug heeft. Hij startte met Knut Tangen als het zevende paar, terwijl voor hem reeds Noorse lange afstandrijders als Sverre Haugli gereden hadden onder gunstiger omstandigheden. Want bij de eerste paren op de 5 km was het nog helder weer, maar langzamerhand kwam er mist opzetten, zodat de rijders, die later aan de beurt kwamen, in het nadeel waren. Kees wist echter zijn rit tegen Knut Tangen te winnen in de uitstekende tijd van 8 min. 12.2 sec., de snelste tijd welke tot dat moment was gemaakt en welke naar later bleek, door geen enkele rijder verbeterd zou worden. Zelfs Knut Johannesen, de favoriet voor het Noorse kampioenschap, die in de rit na Broek man aan de start kwam, bleef met 0.6 sec. boven de tijd van onze landgenoot. Ook Jan Pesman heeft zich weer van de goede kant laten zien. Met 8 min. 21.5 sec. eindigde hij op de vijfde plaats achter de Noorse Cracks Johannesen, Haugli en Tangen en vóór zijn ploeg genoten Jeen van den Berg en Wim de Graaff. Van den Berg werd zevende rrtet 8 min. 26.1 sec. De prestaties van onze landgenoten tonen, dat zij de goede mentaliteit be zitten, daar zij vrijwel zonder hulp heb ben moeten rijden. Immers Schenk, de man van wie zij gewend zijn aanmoedi gingen te ontvangen en die hen tijdens het rijden attent maakt op hun tijd schema, was niet aanwezig. Dankbaar was de medewerking aanvaard van de Noor Ivar Martinsen, maar zij moesten toch de morele steun missen, die een •igen coach kan géven. In het klassement na de eerste dag nam Kees Broekman de derde plaats in achter Johannesen en Elvenes. Wim de Graaff staat op de 8 plaats. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Finn Hodt 42.8 sec., 2. Schoeyen 43.6 sec.; 3. Elvenes 43.7 sec.; 4. Johannesen 44.3 sec.; 5. Oeverby 44.4 sec.; 7. Wim de Graaff 44.9 sec., 13. Broekman 45.2 sec.; 21. Pesman 46.2 sec.; 22. Vogels 46.3 sec.; 24. Van den Berg 46.4 sec. 5000 m: 1. Broekman 8 min. 12.2 sec.; 2. Johannesen 8.12.8; 3. Haugli 8.14.6; 4. Tangen 8.17.2; 5. Pesman 8.21.5; 7. Van den Berg 8.26.1; 10. De Graaff 8.28.1; 15. Vogels 8.37.8, Pesman snelste op de 10.000 meter Dat op de 10.000 meter de eerste drie plaatsen door Nederlanders zouden wor den ingenomen had niemand durven ver wachten. En nog minder dat van deze drie de nieuweling Jan Pesman de snel ste zou zijn. Want met een tijd van 17 min. 6.8 sec. staat hij op de derde plaats op de Nederlandse ranglijst over 10 km achter Broekman en De Graaf en voor Maarse en Van den Berg. Omdat Pesman pas de eerste keer op de 10 km startte had Schenk hem op een schema van 17.17.- laten starten. Hij zou dan wel zien wat de „niéuweling" ervan maakte. Maar Pesman ging er on middellijk vandoor met ronden van 39 en 40 sec. Later moest hij iets toegeven, maar hij bleef toch vrij constant rijden. Zeker een tiental ronden maakte hij achter elkaar van 41 seconden en tegen het einde had hij nog energie genoeg om met een ronde van 39.8 te sluiten. Als tegenstander van Pesman was de Noor Hroar Elvenes in de baan. De Noor werd door onze landgenoot echter met vele seconden geslagen. Pesman. die vroeg startte, had het voordeel, dat er vrijwel geen wind stond, een omstandigheid, waar de deelnemers, die later moesten rijden wel enige hin der van ondervonden. Zo startte Wim de Graaff op hetzelfde schema van Pesman, maar hij kon het in de vijf laatste ronden niet bolwerken en kwam op 17 min. 14.8 sec. Ook Broekman, die tegen Sverre Haugli reed, slaagde er niet meer in een snellere tijd te maken, hoewel hij zijn tegenstander toch met ruim 10 sec. versloeg En toen tenslotte ook Jeen van den Berg en Jacques Vogels hun ritten tegen resp. Wold en Willy Nilsen won nen, hadden al onze landgenoten de overwinning in hun ritten behaald. Jammer was het dat Knut Johannesen, Knut Tangen en Finn Hodt op de 10.000 meter verstek lieten gaan. Zij moeten de volgende week echter in de Noorse kam pioenschappen uitkomen, zodat zij deze keer de voorkeur eraan gaven zich te sparen. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Sverre Haugli 2 min. 15.5 sec. (nieuw baanrecord)2. Wim de Graaff (Ned.) 2 min. 17.5; 3. Knut Tangen 2 min. 18 sec.; 4. Knut Johanne sen 2 min. 18.4 sec; 5. Finn Hodt 2 min. 19 sec.; 6. Jan Pesman 2 min. 19.2 sec.; 10. Kees Broekman en Henry Oeverby 2 min. 20.8 sec.; 12. Jeen van den Berg 2 min 21.1 sec.; 14. Jacques Vogels 2 min. 21.7 sec. 10.000 meter: 1. Jan Pesman 17.06.8; 2. Wim de Graaff 17.14.8; 3. Kees Broek man 17.21.4; 4. Sverre Haugli 17.31.5; 5. Asjbjoern Wold 17.35.2; 6. Jeen van den Berg 17.36.6; 10. Jacques Vogels 17.49.5. Eindklassement: 1. Haugli 192.502 pnt.; 2. De Graaff 193.283; 3. Broekman 193.423 4. Elvenes 194.015; 5. Pesman 194.090; 6. Troeen 195.978; 7. Van den Berg 196.873. De leden van de Nederlandse kern ploeg zullen zaterdag en zondag a.s. deel nemen aan internationale wedstrijden te Kristiansand. Kees Broekman. Jan Pes man, Jeen van den Berg en Wim de Graaff zullen zeker in deze wedstrijden uitkomen, terwijl de deelneming van Jacques Vogels nog niet geheel vaststaat. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DAVOS AFGELAST Alle schaatswedstrijden, zowel in het hardrijden als het kunstrijden, welke in februari in Davos zouden worden ge houden, zijn afgelast. Dit besluit is ge nomen teneinde te voorkomen, dat Rus sische rijders aan deze wedstrijden zou den deelnemen, hetgeen in verband met de gebeurtenissen in Hongarije als onge wenst wordt beschouwd. De jaarvergadering der KAV „De Bataven" is ieder jaar weer een gebeur tenis voor de dames- en herenleden, want het volijverige bestuur grijpt ieder jaar deze gelegenheid aan om de leden gees telijk nader tot elkaar te brengen. Voor deze jaarvergadering wordt steeds een zondagmorgen uitgekozen, welke be gonnen wordt met een H. Mis. Deze werd door de districtssportadviseur en advi seur van De Bataven, rector L. Vester, opgedragen in de kapel van de zusters aan de Pelikaanstraat en na afloop daar van vond men elkaar aan het gezamen lijk ontbijt in de zaal van de Maria Gijzensteeg. Daarna ving de jaarvergadering aan onder leiding van de secretaris, de heer H. Mentink, aangezien de voorzitter, de heer v d. Geest, wegens een zakenreis naar het buitenland plotseling verhin derd was. In zijn openingswoord deed de heer Mentink een beroep op alle leden bij de afwerking van het programma voor het komende jaar, terwijl hij een woord van gelukwens richtte tot het bruidspaar Joop v. Bilsen-Koos de Heiden, die mor gen in het huwelijksbootje zullen stappen. Na goedkeuring der notulen vestigde de voorz. bij de ingekomen stukken aller aandacht op de cursus voor jeugdleiders, die door de R.K. Sportcentrale en het voetbaldistrict Leiden van de NKS mor genavond ih de Kleine Burcht begint en op 29 januari. 5 en 12 februari wordt voortgezet. Van de RK. vereniging ALO is een verzoek ingekomen om te komen tot een dualmeet met De Bataven. Verdèr deelde de voorz mede, dat de sportkeuring voor de leden zal plaats hebben op 30 januari en 6 februari. Het jaarverslag over 1956 was begrij pelijkerwijs voor een groot deel gewijd aan de viering van het goed geslaagde zilveren feest, dat een hoogtepunt in het Bataven-bestaan vormde. Het ledental gewoon verschijnsel na een tijd van hoogconjunctuur liep enigszins terug, doch men beschikt thans over een kern van leden, die aan alle belangrijke feiten in het verenigingsleven deelneemt. De secretaris wijdde vervolgens aan dacht aan de diverse sportgebeurtenissen over het afgelopen jaar en mocht de dank der vergadering accepteren voor zijn keurig verslag. Ook het jaarverslag van de penning meester, de heer L. van der Steen werd onder dank goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, mej. R. de Winter en de heer H. Mentink, bij enkele kandi daatstelling herkozen verklaard. Van mej. Schroder was nog geen bereidver klaring ingekomen. De technische com missie werd uitgebreid met mej. J. van Bilsen en de heer Vrisekoop, terwijl aan deze commissie meerdere bevoegdheden werden verleend. Het programma voor 1957 vermeldt op het ogenblik: 27 januari: 3e onderlinge veldloop in de Leidse Hout, 3 februari: nationale bosloop. eind februari, op een der dagen van 25—28 febr.: vastenavond feest, Maart: ouderavond (datum wordt nader vastgesteld)26 mei: 26-jarig be staan. waarbij des middags de dualmeet tegen ALO is geprojecteerd; 16 juni: Trialmeet met MSV en Snel en Lenig; 14 juli: interregionale wedstrijden; 21 juli uitgaansdag; Augustus: vierkamp met Zwaluwen, AV '40 en WIK; September: regionale wedstrijden (aangevraagd bij district Z.H.); 26 oktober: Leidse singel loop; voorts zal een aanvraag worden gedaan voor de wedstrijden om de NKS- beker. Bij de rondvraag besprak de heer Jos. Berbee de mogelijkheid om na het sei zoen de technische training voor de jeugd voort te zetten. De heer J van Rooyen bepleitte de herinvoering van de onder linge meerkampen en drong erop aan de samenstelling van wedstrijdploegen eerder bekend te maken. Ook de Bata ven-kleding op wedstrijden werd nog eens onder de loep genomen en de heer Mentink beantwoordde de verschillende opmerkingen naar genoegen. Wat de buitentraining betreft had dit reeds direct tot resultaat, dat a.s zaterdagmid dag te 3.30 uur in de Leidse Hout zal worden geoefend. De heer Mentink vroeg tenslotte nog vrijwilligers voor medewerking aan het clubblad, waarvoor de heren Spadon en v. Rooyen zich opgaven. TAFELTENNIS NEDERLAND—BELGIë Voor de tafeltennisontmoeting tussen de herenploegen van Nederl. en België, welke op zaterdag 26 maart te Maastricht wordt gehouden, zijn de teams als volgt samengesteld: Nederland: Gimbel, Schoofs, Wim Stoop, en reserve Jan Scheffer. België: Roland, Dugardin, De la Baerre Bertrand. Zaalhandbal te Lisse thans officieel Zoals wij vorige week reeds konden melden is de handbalcompetitie voor de rayons Leiden en Kennemerland verrast met de mogelijkheid wedstrijden te spelen in de overdekte ruimte van de HOBAHO-veilinghallen. Dat dit een uit komst is voor spelers en speelsters, laat zich begrijpen. Het is evenwel niet alleen voor de direct-betrokkenen bij deze sport een uitkomst, doch ook voor de besturen der betrokken bonden. Daarom was deze ge beurtenis voor het bestuur van het district Den Haag van de R.K. Nederl. Handbalbond een gerede aanleiding aan dit feit een officieel tintje te geven, dat gistermiddag beleefd werd. Tussen de wedstrijden door heeft de heer A. L. Dorpman, de voorzitter van het district Den Haag, in een korte toe spraak erop gewezen, dat het voor het rayon Leiden een grote dag was. Alle verenigingen heette spr hartelijk welkom in deze veilinghallen en een bijzonder welkom richtte hij tot de heer Boortman. aan wiens onvermoeid werken het te danken is geweest, dat men hier een onderkomen heeft kunnen verkrijgen. Reeds enkele jaren waren pogingen in die geest ondernomen, doch steeds zonder succes. De heer Boortman heeft thans op enige bijzondere voorwaarden van de HoBaHo-bestuurderen gedaan gekregen, dat deze geliefde sport hier mag be oefend worden, hetgeen een uitkomst voor de verenigingen is, vooral nu in dit jaargetijde de velden zo slecht zijn. Als districtsvoorzitter en namens het Diocesaan bestuur richtte de heer Dorp man daarvoor woorden van hartelijke dank tot de veilingbestuurderen en tot de heer Boortman. De meisjes en jongens vinden hier een prachtige gelegenheid hun sport te be oefenen, ook al geeft de beschikbare ruimte geen gelégenheid de hogere elf tzeven) tallen in te schakelen. Spr. wenste alle verenigingen zeer prettige wedstrijden in de HoBaHo en hij eindigde om de wedstrijden weer on middellijk voortgang te kunnen doen vinden. De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn. Dames junioren: ConcordiaADO 26 ZwaluwenTybb 08. VVSBConcor dia 2—0. ADO—VVSB 8—0, MSV—Van Nispen 32. Dames senioren: Zwaluwenv. Nispen 1—1. WSB—Concordia 1—3, HVS— MSV 5-1. Heren junioren: MSVQuintus 26. Heren senioren: MSVHios 99. De volgende vier spelers zullen Neder land bij de wereldkampioenschappen tafeltennis, welke van 7 tot 16 maart te Stockholm worden gehouden, vertegen woordigen: Wim Stoop, Paul Gimbel, Frans Schoofs en Jan Scheffer. De speel sters. die aan de wereldkampioenschap pen zullen deelnemen, worden binnen kort aangewezen. Het ligt in de bedoe- l ling, dat zowel bij de dames als bij de heren aan de team- en de individuele wedstrijden zal worden deelgenomen. Treffers. Het gaat weer goed bij Treffers. Zowel het eerste als het tweede team wisten overwinningen te behalen. Het eerste team bleef met 7-3 de baas over het A'damse Smash II. Invaller Ton Hoogenboom won zelfs al zijn partijen. W. Heemskerk kwam tot 2 overwinnin gen, terwijl Jo v. d. Meer maar 1 maal tbt winst wist te komen. Het tweede team won met 82 van Carbon II in R'dam. Nico Heemskerk won wederom zijn 3 partijen. Ton L'Ami wilde niet onder doen en kwam eveneens 3 maal tot wipst wat voor deze jeugdige speler een mooi resultaqt is. Wil v. d. Zwet werd 2 maal door zijn tegenstander gefeliciteerd. Zaterdag speelt Treffers in Amster dam tegen KKK. Deze week maandagavond en woens dagavond en zaterdag trainen. Alleen woensdag is het van 7 tot pl.m. 8.30 uur trainen voor de pas weer opgerichte meisjes jun. afd., daarna alleen voor de senioren. Uitslag gespeelde wedstrijden. Dames: DSB 2—Treffers 2 4—6; Treffers 3—Den Burcht 2 09, Batswingers Treffers 3 91. Alleen mevr. Hodes-Heemskerk wist een partij te winnen. Mej. Sj. Heemskerk en mej. N. Stockmann kon den niet tot een overwinning komen. Ook het dubbel werd gewonnen door de tegenpartij. Heren: Treffers 4Ford 2 6—4. Deze week zijn de wedstrijden Dames 21 jan.: Treffers 2—St. Vooruit; 25 jan.: Te Werve—Treffers. Heren 21 jan.: Treffers 4—Den Burcht. Steeds Vooruit. De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames: Steeds Vooruit—Wilhelmus 2 46. RTCSteeds vooruit 2 46. Heren: Steeds VooruitTe Werve 91; PTT Steeds Vooruit 9L Programma voor deze week luidt: Dames maandag: Treffers 2St. Vooruit. 2e damesteam heeft rust. Heren maandag: Steeds VooruitEN; woensdag: TOV 3—Steeds Vooruit 2; maandag: Steeds Vooruit 3Scylla 5. Het 4e herenteam heeft rust. Maandag en woensdag op de gewone uren trainen. Heren West le klasse: HHIJCBMHC Overgangsklasse A: HDMBMHC II 1—1. HGCDelftse Studenten 2—2. Tweede klasse C: Cl. te WerveBMHC V 2—0, HGC III—Ring Pass II 5—1, Kieviten IILeiden II 02. Dames West le klasse: Kieviten TOGO 5—0. Tweede klasse B: Cl. te WerveSpirit 51, Alliance IILeiden 32, TOGO II —Rood Wit 3—4. R.K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO" Ring Pass HI—Siseo I (heren) 1—1. Siseo kwam met een gewijzigde opstel ling in het veld. Na de beginbully leek het er op, dat zij de meerdere van Ring Pass waren, doch enkele goed opgezette aanvallen werden door Ring Pass terug geslagen. Langzaam ging Ring Pass aan het spel van Siseo wennen en kwam hierdoor steeds meer in de aanval, waar door Siseo nu wat rommelig ging spelen, doch de rust ging in met 00. Na de pauze was het Ring Pass. die overwegend de sterkere was, doch zij kon door de hechte -verdediging van Siseo niet heendringen. Uit een plotse linge aanval van Siseo wist de links binnen te doelpunten (01). Ring Pass sloeg nu fel terug en na een serie straf- corners wist zij door een mooi schot de stand op 11 te brengen. Hierna golfde het spel heen en weer met Ring Pass ge vaarlijker dan Siseo doch tot doelpunten kwam het niet meer. Door dit gelijke spel heeft Siseo de leiding in haar afdeling behouden, op de voet gevolgd door Kieviten. Alliance IIISiseo (dames) 02. Na een lange rustperiode wist Siseo in Heemstede andermaal een övèrwinning te behalen. De eerste aanvallen kwamen van de zijde van Alliance, maar de ach terhoede wist deze te keren. Na een kwartier spelen wist de midvoor vgn Siseo haar elftal de leiding te geven door de keepster uit haar doel te lokken waarna de bal met een zacht rollertje in het lege doel verdween (01). Een prachtig doelpunt van de linksbuiten werd geannuleerd wegens 'n overtreding, zodat met deze kleine voorsprong de rust inging. Na de rust zag het er verschillende keren naar uit, dat Alliance gelijk zou maken, maar het geluk was niet erg aan hun zijde en de keepster van Siseo wist haar doel schoon te houden. Vlak voor het einde wist de linksbuiten door een mooie push de stand op 20 te brengen, waarin verder geen verandering kwam. Het spel van het jeugdige speelstertje op de linkshalfplaats, een nieuwelinge, vol deed goed. WIELRENNEN OLYMPIA'S TOER DOOR NEDERLAND VOOR AMATEURS De ASC Olympia heeft, gezien de slechte ervaringen van het vorige jaar, toen enkele malen uitlooppogingen door gesloten spoorbomen teniet werden ge daan, voor de route van de toer door Nederland voor amateurs 1957 een derge lijke keus gemaakt, dat daarin slechts 3 bewaakte overwegen voorkomen. Zoals bekend wordt deze etappen wedstrijd in 1957 voor het eerst ook als ploegwed- strijd gereden, namelijk door 14 ploegen elk van zeven renners. Natuurlijk is er ook een individueel klassement. Olympia heeft de volgende route ter goedkeuring aan de bevoegde autoritei ten voorgelegd: 24 mei: start olympisch stadion Am sterdam, Ouderkerk. Uithoorn, Loenen, Utrecht. Woudenberg, Barneveld, Apel doorn, Kampen, Steenwijk. Tot. 235 km. 25 mei: Start Steenwijk, Hellendoorn, Vorden, Arnhem, Nijmegen, Volkel, Lies hout. Eindhoven, aankomst op het Philips Sportpark, na 240 km. 26 mei: Eerste halve etappe: Eindhoven Someren. Roermond, Maasbracht, Beek, Maastricht, Eijsden. Tot. 130 km. Tweede halve etappe: ploegentijdrit over 16 km op een circuit met Eijsden als begin- en eindpunt. 27 mei: Eijsden. Zuidlimburgse heu vels. Heerlen, Sittard, Koningsbosch, Roermond, Roggel. Deurne. Den Bosch, aankomst op de Vliert na 175 km. 28 mei: Den Bosch, Waalwijk, Moer dijk, Dordrecht, Rotterdam, Schiedam, Den Haag, Wassenaar, aankomst op sportpark Duinhorst na 180 km. 29 mei: Wassenaar. Hillegom. Zand- voort. Hoofddorp, Uithoorn, Hilversum, Bussum, Ouderkerk, Amsterdam. Totaal 160 km. H. BRINKMAN WON CYCLECROSS OP DUINDIGT Door „De Spartaan" werd op het land goed Duinhorst te Wassenaar voor de 5e maal een cyclecross voor nieuwelin gen. veteranen, amateurs, profs en onaf- hankelijken gehouden, waarvoor zowel bij renners als publiek flinke belangstel ling bestond. Er startten 41 nieuwelingen en 7 veteranen voor een afstand van 23 km, gelijk aan 6 ronden. Het parcours was niet bijzonder zwaar, dank zij de gunstige weersomstandigheden, en liep over weilanden, heuvels en door bossen. Voor de groep amateurs, profs en onaf- hankelijken startten 66 deelnemers, waarbij zich vele bekende renners be vonden. Zij moesten 30 km. tw. 8 ronden, afleggen. De wedstrijd gold, evenals de cyclecross, die zondag 27 januari te Zandvoort wordt gehouden, als selectie voor de wereldkampioenschappen, die te Luxemburg worden gehouden. De Rotterdammer H. Brinkman, die ook in 1956 de wedstrijd won en ook op het parcours „Kraantje Lek" de zege behaalde, won wederom. Met B. Jansen uit Wassenaar, die voor de eerste maal als amateur startte, en M. Snijders (Halfweg) nam hij direct de kop, waarbij zich later Wetten uit Noord- wijk voegde, die in de laatste ronden het tempo echter niet meer kon volgen. Brinkman won in de sprint in de tijd van 1 uur 11 min. en 47 sec. De uit slagen luiden: Nieuwelingen (23 km): 1. L. Walburg, Den Haag, 55 min. 11 sec.; 2. H. Willem- sen, Hillegom, op 53.3 sec.; 3. W. Bor, Den Haag. Veteranen (23 km): 1. H. Slingerland, Sassenheim, 58 min. 41 sec.; 2. Mr. H. Jochems, Den Haag, op 52 sec. Amateurs, profs en onafhankelijken (30 km): 1. H Brinkman, Rotterdam, 1 uur 11 min. 47 sec.; 2. B. Jansen, Wassenaar; 3. M. Snijders, Halfweg; 4. J. van Wetten, Noordwijk, op 28 sec.; 5. G. Bestebreurtje, Barendrecht, op 1 min. 10 sec; 6. G. Ruitenberg, Soest, zelfde tijd; A. v. Houwelingen (Sassen heim) bezette de zevende plaats. C. Plas- meijer werd negentiende. Door dit resul taat veroverde de Swift-Combinatie met 30 punten de eerste clubprijs vóór De Spartaan (Den Haag) 38 punten en Pedaalridders (Rotterdam) 44 pnt. BRIDGE Leidsche Bridgeclub DDS. De stand in de parencompetitie is nu: Groep Zwart: 1. KuilmanPlouvier jr. 185.20 2. v. d. MeerDe Meyier 180.53, 3. KasteleynBrouwer jr. 169.69, 4. Mw. v. Zijpv. Noort 151.36, 5. v. Berge He negouwen—Rijnbende 145.32, 6. Dames BrouwerVerboog 144.07, 7. Mw. Beeker Baggen 142.29, 8. Parmentierv. d. Voort 141.56, 9. Hr., Mw. Lautenbach 139.80, 10. Dames Visser-v. d. Meer 138.54, 11. Hr., Mw. Eichhorn 132.60. 12. Hr., Mw. de la Court 129.06. Groep Groen: 1. VerboogBrouwer 175.08 2. v. LeeuwenEyndhoven 173.54, 3. Dames v. Ingen Scnenau—Rijn bende 167.77, 4. Dames Verstraaten Nagel 166.46, 5. Mw. ReekersD. Reekers 160.70, 6. Dames Seisv. Alphen 158.07, 7. Plouvier sr.Langemeyer 157.37. 8. Hr., Mw. Laurel 149.31, 9. Ds. Gulde- mondAalbersberg 144.44, 10. Hr., Mw. Krul 139.38, 11. Hr., Mw. v Heusden 134.44, 12. Dames v. Berge Henegouwen Landzaat 131.53. 13. Dames v. Rooyen— Valk 124.58, 14. Mw. den HolderMej. Snijders 115.97. Bridgeclub „V.O.C.". De uitslag der viertallencompetitie, He ronde, is: Hoofdklasse: Team Epskamp wint van team Tjalkens met 12 pnt.; team Schalks w.v.t. Raar met 38 pnt.; team Jansen w.v.t. Oudshoorn met 16 pnt. Eerste klas: Team Crama w.v.t. Ver steeg met 18 pnt.; team Nieuwland w.v.t. Caro met 11 pnt.: team Raar w.v.t. v. d. Burg met 23 pnt.; team Uphoff w.v.t. Plan je met 20 pnt. Tweede klas: Team Bosscha w.v.t. Grommé met 12 pnt.; team Kruizinga w.v.t. Adama met 16 pnt.; team Broek huis w.v.t. Cancrinus met 8 pnt. Wat lezers schrijven HET ONGELUK TE LEIDERDORP. Leiden, 21 Januari. Geachte redactie, Naar aanleiding van het verslag aangaande het droevige ongeval j.l. vrijdag te Leiderdorp, meent de Fa. Gebrs. van Ulden de volgende rectifi catie te moeten plaatsen. Nadat wij telef. te 9 uur 20 een verzoek tot het beschikbaar stellen van onze kraanwagen voor het uitta kelen van de bewuste personen-auto hadden gekregen, bevonden wij ons reeds 9 uur 30 ter plaatse. De snelheid waarmede wij de wa gen uit het water hebben getakeld laten wij ter beoordeling van over heid en publiek over. Met dank voor de plaatsing GEBRS. VAN ULDEN. RESTANTPARTI] DUBBEL POPLIN REGENMANTELS COUPONS GORDIJNVELOURS legen H 19 g0 halve prijken I 11 Gedeeltelijk mei ,,ledd/' gevoerd 22.80 Prachtige collectie garneerband tegen halve prijzen I FANTASIE DAMESHEMD]ES OF BROEKJES „JANSEN EN TILANUS" 3 verschillende maten. Nu p. st. 1.48 Restanten velours sweaters met lange mouw. Voor meisjes van 4-10 jr. 4 jr' 3.80 2li 1° DAMESJACKETS MET WOLLEN VOERING g jq wollen japonnen tegen abnormaal lagi prijzen .Little Lady" maten 10.80 9.80 7.80 Damesmaten 13.80 12.80 9.80 LEUKE MEISJESPANTALON VAN GERUITE MELTON MET NYLON VERSTERKT Voor meisjes van 4-10 jr. 4 jr. 7.80 RESTANTPARTIJ PUMPS met „Queen" hakje, verschillende kleuren „Yack" leder of zwart Suède. Van 1 7.90 _i-

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8