RKAVV won fortuinlijk met 3-0 van Spartaan '20 Lisse handhaafde haar ongeslagen thuisrecord Warmunda versloeg Docos reeds in het eerste kwartier R.K. DAMMERS AAN U DE DAAD! Flamengo won te Rio de Janeiro met 6-4 van Honved Overwinningenreeks S.JX. werd door Te Werve onderbroken Manchester United verloor met 2-1 van Sheffield Wednesday MAANDAG 21 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Na een reeks van tegenslagen is het RKAVV gelukt de beide punten van de Rotterdamse klub Spartaan '20 in te palmen. De verdiende 30 overwinning van het verjongde RK AW was buiten verpachting. In Rot terdam moest RKAW zich eind okt. j.l. gewonnen geven met 103. De Spartanen hebben alles in het werk gesteld om de nederlaag te ontgaan en hoewel zij met de wind in de rug van wal staken, moesten zij zich al dadelijk in de verdediging terug trekken. RKAW beukte enige ma len de palen, waarna de zwart-witte Rotterdammers een doorbraak be werkten, waarmede echter geen suc ces werd behaald. De kansen wissel den zich voor beide doelen en Spar taan zou na een vlugge doorbraak de leiding hebben genomen indien de run van v. Stralen niet op het kritieke moment door de Leidschen- damse spil Van Dorp gestuit was. De Leidsohendammers hebben het ver dere gedeelte van de eerste helft op de Rotterdamse helft gespeeld, maar doelman Kroesbeek liet zich niet pas seren. De ruststand was 00. Na de pauze, toen RKAVV het voordeel van de wind had, kregen de gasten het zwaar te verduren. Een uit een vrije trap voortgekomen kop bal ging over de Rotterdamse diwars- lat heen maar een daarna door Van Oosten goed geplaatste vrije trap over de spelers heen kon door l.buiten Hage keurig ingekopt worden (10). Tien minuten daarna was het v. d. L/u-bbe, die een keihard schot op het Rotterdamse doel afvuurde. Doelman Kroesbeek kreeg de bal op de vinger toppen en de bal gleed in het r.et (2—0). De Rotterdammers ontwik kelden toen een sterk spel en RKAW kreeg het af en toe wel benauwd, maar spil Van Dorp en doelman Van Brecht, dlie weer goed op dreef was, konden voldoende tegenstand bie den. RKAVV kon zich vrijmaken en toen Demeijer, die de geblesseerde v. d. Lubbe verving, tegen de lat 9ohoot, ketste de bal terug, waarna Demeijer opnieuw schoot en de doel man kansloos passeerde .Dat doel punt werd echter niet toegekend. RKAVV liet zich hierdoor niet ont moedigen, ook niet toen de Spartanen tenslotte heel sterk kwamen opda gen. Toen Van Oosten zich vrij kon maken en weer een offensief kon op zetten, kreeg Hage de bal toegespeeld. Het leer ling vliegensvlug naar mid denvoor v. d. Sman, die onmiddellijk de roos trof (30). ROODENBURG—HILLEGOM 5—2. De eerste helft gaf een slappe ver toning, met voor Roodenburg de beste kansen, echter zonder succes. De aan vallen van Hillegom waren veel ge vaarlijker en reeds na 10 min. wist van Soest zijn klub de leiding te ge ven (01). Kort erop weer een goe de aanval voor de gasten, waarbij keeper Fasseur zich echter moedig op de bal wierp en een zeker doelpunt voorkwam. Na 5 min. moest hij zich echter laten vervangen waarna Kee- reweer zijn plaats innam. Geleidelijk nam Roodenburg het spel in handen, maar de voorhoede was niet doortas tend genoeg de vele kansen te be nutten. 10 Min. voor rust trachtte rechtsachter v. Kampen van Hille gom een goede aanval van Rooden burg te onderscheppen, maar inplaats van de bal, trapte hij tegen v. Groe ningen en prompt ging Van Kampen naar de kleedkamer. Met 10 man hielden de gasten tot rust stand. In de tweede helft pakte de thuis- klub de zaken beter aan en binnen 10 min. werd het door Chouffour en van Groeningen (2x) 31. Wel kwa men de gasten nog tot 32, maar door goede schoten van Chouffour en 'Guldemond werd de eindstand 52. Een verdiende overwinning. Wilhelmus moest met gelijk spel genoegen nemen In een goed gespeelde wedstrijd gericht schot Lisse de leiding te be heelt Lisse haar ongeslagen record op eigen veld gehandhaafd. Het werd een gelijk spel, met welk resultaat Wilhelmus tevreden kan zijn, daar de bezoekers slechts met een penalty, overigens wel een te zware straf voor een handsgeval de gelijkmaker gescoord hebben. Al spoedig probeerde Joop v. Kes- teren het met een hoog schot, waarbij de bal evenwel door de doelman re soluut werd opgevangen. Geleidelijk aan oefende Wilhelmus steeds meer druk op de Lisse-defensie, dat het ge ruime tyd zwaar te verantwoorden had. Het spel van Wilhelmus was voor de rust ontegenzeggelijk beter. Door fraai technisch spel kregen v. d. Poel c.s. het zwaar te verantwoorden, maar steeds strandden de aanvallen op de Lisse-defensie. Doelman Baak kreeg echter niet vele moeilijke scho ten op zijn doel afgevuurd. De Lisse voorhoede was voor de rust niet gevaarlijk, daar het samen spel dikwijls veel te wensen overliet, waardoor steeds de Wilhelmus-achter- hoede zegevierde. Alleen kwam het meeste gevaar van v. Kesteren, doch deze had bij enige vlijmscherpe scho ten weinig geluk, zodat ook de Wil helmus doelman zijn doel tot de rust kon schoon houden. In de tweede helft zette Lisse er al direct een flink tempo in en dit leid de reeds na enige minuten tot het eerste doelpunt. Uit een korte doel- worsteling wist A. Bon met eèn wel- LAAKKWARTIERALPHIA 4—1. Alphia speelde deze middag een ongelukkige wedstrijd door drie doel punten, die door ongelukjes in de ver dediging vielen en het vierde was een zuiver buitenspel doelpunt, wat de scheidsrechter na afloop ook toe gaf. Alphia trapte met de wind in de rug af en belaagde dadelijk het Laak- kwartierdoel. Met mooie open aan vallen en goed samenspelend bestre den zij de verdediging. Doch Laak kwartier zat niet stil en nu bleek, dat zij over een voorhoede beschikt, die kansen weet te benutten. Zo ook toen G. Hagher een bal niet goed weg kon werken en rechtsbinnen Kramer kansloos versloeg na 10 min. (10). Na 5 min. een misverstand tussen Kramer en Uithol en het was 20. Alphia speelde niet ontmoedigd ver der. Verschillende aanvallen werden op het nippertje onderbroken en en kele kansen gemist totdat S. Bout hoorn na een half uur met een prach tig schot de stand op 21 bracht. Laakkwartier ging dadelijk weer in de aanval en toen Dweelaard een bal wilde onderscheppen viel hij op het kritieke moment en het was de rechts binnen die er 31 van maakte. Al phia bleef goed partij geven en er ontstond dikwijls groot gevaar voor het Haagse doel, doch tot doelpunten kwamen zij niet. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld maar nu was Laakkwartier iets sterker, doch de Alphia-aanvallen bleven gevaarlijk, mede door goed stuwend werk van rechtshalf Tho massen, die een prima wedstrijd speelde. Aan weerszijden werden nog enkele kansen gemist todat 10 min. voor tijd de rechtsbinnen in zuivere buitenspelpositie zijn 3e doelpunt scoorde (41). De laatste 10 min. Ringen gelijk op en zo heeft l aak kwartier verdiend doch geflatteerd gewonnen. zorgen. (1-0). Het spel van Lisse vlot te hierna beter en de voorhoede maakte het de Wilhelmus-defensie menigmaal zeer moeilijk, maar verder dan een buitenspeldoelpunt van P. Wassenaar bracht Lisse het niet. Een koude douche was het voor de gehele Lisse-schare, toen v. d. Zwet bij een ongevaarlijke aanval het le der met de hand bewerkte, hetwelk de scheidsrechter wel wat al te zwaar strafte met een penalty, en met een schuiver van de rechtsbuiten v. d, Tocht belandde het leder in de tou wen (1-1). Lisse bleef na dit onfortuinlijk doelpunt krachtig aanvallen. Er moest nog ongeveer een half uur gespeeld worden, zodat de spanning steeds groter werd. Van der Voort kreeg 'n unieke kans voor een doelpunt, maar zijn schot faalde volkomen. Boon viel uit en werd vervangen door v. d. Zwet. Lisse bleef de beste kansen be houden, alhoewel de tegenaanvallen van Wilhelmus de volle aandacht van de Lisse-defensie opeisten. Hoe beide partijen zich ook inspanden, de ach terhoeden lieten zich niet meer voor de tweede maal passeren en het eind signaal bracht Lisse een verdiend ge lijk spel en daarmee ook een kost baar winstpunt, dat Lisse zeer hard nodig heeft om uit de gevaarlijke zone te komen. ALPHEN—CELERITAS 4—0. Vanaf de aanvang een gelijk op gaande strijd, met de bezoekers iets sterker. Na 25 min. eerst komt de man aan het scorebord in actie. Met een snelle uitval gaat de bal naar Ykema, van deze naar van Geen, deze lanceert naar Fr. Mees, die met een hard en laag ingeschoten bal keeper Meijers geen kans geeft (10). Kort hierop verlaat deze speler het veld, wegens een verrekte spier en wordt zijn plaats onder de lat ingenomen door de reserve-keeper. Deze heeft aan de volgende drie doelpunten weinig of geen schuld. Vlak voor de rust beleven we nog een sensatie. Een door Ederveen gescoord doel punt, volgens ons geheel juist, wordt door de scheidsrechter afgekeurd wegens hands! Van wie? De toege kende strafschop wordt door Fr. Mees tegen de paal geschoten. Vol gens ons klokje was de officiële speel tijd reeds twee minuten verstreken. Na de thee is Alphen al direct aan bod. Een goede trekbal van Ykema wordt door Fr. Mees op de lat gekopt, als de keeper reeds geslagen is. De bezoekers weten onder de verdruk king uit te komen, maar op het gevaar af eentonig te worden de verdediging van Alphen weet wel raad met de aanvallen. Dan komt de periode, waarin Alphen de beslissing forceert. Als Dussehoten een mooie kans heeft gemist, is het Fred Mees, die in de 25e minuut met een ver schot de leiding vergroot (20). Drie minuten later is het volgende doel punt een gebrs. Mees-aangelegenheid. Fr. Mees neemt op rechts een corner, die door zijn broer Jan wordt inge kopt en de doelman duikelt over de bal heen (30). In de 30e min. een corner op het Alphen-doel, de lange Leeuwenhoek bezweert het gevaar met een verre kopbal naar Fr. Mees. Deze dribbelt er mee naar voren, een lange pass naar van Geen en deze laatste passeert met een verre schui ver de uitgelopen invaller-doelman (4—0). BODEGRAVEN-MOORDRECHT 2—1. Het lag voor de hand, dat Bode graven het tegen hekkesluiter Moor drecht niet gemakkelijk zou krijgen, wijl de bezoeker ongetwijfeld zou trachten, hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Zij zijn hierin volkomen geslaagd en Bodegraven heeft met lein .verschil de overwinning uit het vuur gesleept Reeds in de eerste mi nuten zond linksbuiten Schonewille een verrassend schot in, waarbij de bal door de Moordrecht-doelman goed werd gestopt De gasten forceerden hierop een corner, welke werd weg gewerkt Bodegraven komt dan in het offensief en nadat eerst Scheer in handen van de doelman van Moor drecht heeft geschoten, krijgt even later K. Sterk een onverwachte kans, waardoor hij zodanig wordt verrast, dat hij van 3 meter afstand nog hoog over schiet. Hetzelfde doet even later Scheer, terwijl ook J. Sterk uit de eerste corner van Bodegraven het doel te hoog zoekt. Moordrecht weet dan even het spel te verplaatsen, doch gevaarlijk zijn haar aanvallen niet. Dan trekt Bodegraven weer ten aanval en uit een fraaie voorzet van links schiet K. Sterk rakelings over de deklat en even later kopt K. Sterk uit een corner net voorlangs het doel. Nadat de doelman van Moordrecht nog enkele fraaie saves heeft ver richt, komt 5 minuten voor rust het eerste doelpunt als een hard schot van K. Sterk, dat doelman van Moor drecht te machtig is en de van zijn borst terugspringende bal door Scheer in het doel wordt geplaatst (10). De tweede helft, was nog maar 3 minuten oud, toen de rechtsbinnen van Moordrecht uit een corner fraai en onhoudbaar de gelijkmaker inkop te (11). Vanaf dat moment is Bo degraven tot het einde toe sterk in de aanval geweest, doch een stug en hard verdedigend Moordrecht stond lange tijd doelpunten in de weg, ter wijl ook baar doelman vele malen fraai redding bracht. 10 Minuten voor het einde moest hij echter zwichten voor een goed gericht schot van K. Sterk (2—1). Drie invallers gaven de Warmonders 3-0 voorsprong Een gehavend Warmunda bond na het beginsignaal van scheidsrechter Faber om 2.30 uur de strijd aan tegen runner-up Docos. Warmunda telde namelijk drie invallers in haar gele deren en moest na 10 minuten toe zien, dat haar linksback met een spierverrekking eveneens het veld moest ruimen, doch een derde elftal- Ier completeerde het elftal en toen een en ander had plaats gevonden, wees het scorebord reeds 20 aan door doelpunten van invaller rechts buiten Hartkoorn en invaller links binnen Scheltens. De derde elftalier, Ruitenburg ge naamd, kreeg uiteindelijk na diverse wijzigingen de middenvoorplaats toe gewezen en had eveneens reeds in de beginperiode succes door doelman Smits het nakijken te geven. De Do- cos-achterhoede bleek in deze begin periode zeer nerveus, hetgeen even eens tot gevolg had, dat enkele Do- cos-spelers door deze snelle achter stand uit hun evenwicht geraakten zodat scheidsrechter Faber handen vol werk kreeg doch uiteindelijk de wedstrijd tot een goed einde wist te brengen. Voor het wisselen van speelhelft wist Docos echter haar achterstand te reduceren door een beheerst doel punt van de beste Docos-aanvaller: Jan van Marwijk. Na de thee zette Docos alles op de aanval om zodoende de 31 achter stand weg te werken, hetgeen hun echter maar gedeeltelijk gelukte daar de Warmunda-achterhoede zich na melijk nog maar eenmaal liet passe ren. De Warmunda-voorhoede wist zich ook nog enkele kansjes te schep pen, doch tot doelpunten wist ook zij niet meer te komen ofschoon Ruiten - burg hiervoor eenmaal nog in de ge- gelegenheid was. Zijn schot ging toen juist over. Het laatste kwartier van de wed strijd trachtte Docos alsnog een ge lijkmaker in de wacht te slepen doch de Warmunda-achterhoede: Faas, Joop van Winsen en Anton van Winsen, gaf geen krimp, .terwijl in laatste instantie doelman Ter Beek zich van zijn beste zijde liet zien door enkele felle schuivers onschadelijk te maken, zodat de eindstand uiteinde lijk 32 bleef in het voordeel van Warmunda, hetgeen tevens verdiend genoemd mag worden. ZWEMMEN. KAPAAN EERSTE TE DORDRECHT Bij de jaarlijkse wedstrijden om de Merwede scholen te Dordrecht, waaraan dpor 200 zwemsters en zwemmers werd deelgenomen, won Kapaan van de Leidse Sleutelstad de 100 meter schoolslag in 1 min. 15.5 sec. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. Ie klasse: SVKArchipel 35. DTV—Blauw Wit 36. Koog Zaandijk— Luto 0—2. Z.H. Ie klasse: Gymnasiasten—Alge mene 45. Tweede klasse A: AchillesRegenboog C—9. 2e klasse B: OlympiaanOSCR 33. Oproep om „Tempo" te doen voortbestaan Zoals sommige lezers het zich mis schien zullen herinneren werd de r.k. Damver. „Tempo" een jaar gele den bevroren, d.w.z. op de jaarver gadering werd besloten de klub een jaar op non-actief te zetten en daar na de mogelijkheden opnieuw te be zien. Toendertijd kon de vereniging zich niet langer handhaven door gebrek aan belangstelling en door financiële moeilijkheden, hoewel aan de ver plichtingen ten volle kon worden vol- daan. Woensdag a.s. 's avonds te half ne gen, zal in een van de zaaltjes van „De kleine Burcht" in een algemene ledenvergadering beslist worden of de vereniging na ontdooid te zijn zal blijven leven of sterven. Indien er zich op die avond geen dammers melden als lid, dan is er weer een r.k. vereniging minder in Leiden, en zullen haar leden ver- In een goed gespeelde wedstrijd heeft SJC onverdiend het onderspit moeten delven tegen Te Werve, zodat deze club uit en thuis de punten op SJC heeft veroverd. Daarmede heb ben zij tevens de serie overwinnin gen van SJC gebroken, ondanks dat de thuisclub in een groot gedeelte van deze wedstrijd gewonnen hebben een uitgesproken feit, dat de gasten deze wedstrijd gewonnen hbeben door het sublieme werk van hun doelverdediger. SJC was al dadelijk in de aanval. Van links telden wij reeds in de eerste minuut een zekere doeltreffer. doch de bal belandde juist aan de verkeerde kant van de paal. Een aantrekkelijk spel ontwik kelde zich, waarbij geen der partijen iets voor elkander onderdeed, waar door de aanvallen snel wisselden. Het eerste doelpunt kwam na een kwar tier spelen toen de rechtsbuiten van de gasten een afgemeten pass gaf naar de linksbuiten, die de Lincel geen schijn van kans gaf (01). Deze voorsprong was echter van korte duur, want als Deimveld door goed doorzetten de bal enige minuten later doorgeeft aan de vrijstaande Groene- woud bracht deze met een strak schot de stand op gelijke voet (11). Beide elftallen gaven zich volledig in een goed combinerend spel om de leiding te nemen, doch voorshands blijven de verdedigers de aanvallers de baas. Toch gelukte het de gasten in de 40e minuut uit een snelle doorbraak de doelverdediger van SJC het nakijken te geven (12). In de laatste minuut voor rust, krijgt Groenewoud weer een prachtkans om de gelijkmaker opnieuw te scoren, doch bij werd op hardhandige wijze in het beruchte gebied van de bal gedrukt, hetgeen de arbiter rustig toeliet. De tweede belft gaf een heel ander beeld en de gasten begonnen over de gehele linie de lakens uit te delen waardoor de SJC veste soms hache lijke momenten doormaakte. Het duurde bijna een kwartier alvorens SJC het evenwicht kon herstellen. Na deze periode scheen Te Werve zijn meeste kruit verschoten te heb ben, want steeds meer kwamen zij in het gedrang door de felle aanval len van de thuisclub en moesten zij zich veelal bepalen tot met man en macht verdedigen. Na een half uur spelen moesten zij echter voor de overmacht zwichten en wist de thuis club de gelijkmaker in de touwen te jagen (22). Geheel tegen de ver houding in wisten de gasten reeds enkele minuten later weer de leiding te heroveren (2—3). Met nog 10 min. te spelen begon SJC het vijandelijke doel weer te belegeren, doch meer dere goede kansen nam de gastenkee- per op sublieme wijze voor zijn re kening. 3 Minuten voor het einde maakte de gastenverdediging hands in het beruchte gebied, doch ook deze elfmeterschop wist de keeper te ke ren. De bal bleef echter voor het gastendoel zweven en nogmaals werd een strafschop veroorzaakt, hetwelk de scheidsrechter schijnbaar ontging maar hoe SJC het ook probeerde, doelpunten bleven uit en zo kon Te Werve op gelukkige wijze beide pun ten mee naar huis nemen. In tegenwoordigheid van 90.000 toeschouwers, onder wie de president van Brazilië en tal van politieke en militaire persoonlijkheden, heeft de Braziliaanse ploeg Flamengo zater dagavond in het Maracana-stadion te Rio de Janeiro met 64 van Honved gewonnen. In de eerste helft was het Hongaar se elftal geen schaduw van de ver maarde ploeg die in hèt verleden zulke schitterende successen heeft be haald. De Brazilianen togen onmid dellijk ten aanval en in de 14e minuut bezweek de defensie der gasten. Moa- cyr opende de score, maar de druk hield aan en Henrique in de 37ste en Evaristo in de 32ste minuut brachten de stand op 30. De Honved-ploeg werd als het ware verlamd door de stroom van bliksem- aanvallen en kwam niet tot een sa menhangende tegenactie. Weliswaar kon Szuza in de 40 minuut een tegen- punt scoren, maar dit doelpunt moest veeleer worden toegeschreven aan 'n misverstand in de verdediging van Flamengo dan aan goed spel van de Hongaarse voorhoede. In de hele eer ste helft, die met een 31 voorsprong voor de gastheren eindigde, werden slechts vier aanvallen ondernomen, en dan nog zonder veel overtuiging. VOORBURG—VVSB 2—5. Door betere techniek en hogere snelheid heeft WSB gisteren in Voorburg de ploeg van die naam met 23 verslagen en daarmede haar 2e plaats op de ranglijst achter Laak kwartier geconsolideerd. Bij WSB speelde voor het eerst de oud-SJC'er E. Groenewoud op de linksbuiten plaats mede, waar hij zeer goed vol deed en aanvoerder C. v. d. Togt speelde op de rechtshalfplaats. WSB trapte af met de wind in de rug en reeds na 10 minuten wist J. Nederstigt voor zijn ploeg het eerste doelpunt te scoren (01). Even liet het tempo van de Bavo-ploeg te wen sen over en onmiddellijk trachtte Voorburg de aanval over te nemen en met succes. Bij het van te gro te afstand terugspelen op doelman Rooijakkers wist de snelle Voorburg, midvoor iets eerder de bal te berei ken en hij maakte geen fout (11). WSB begreep, dat een betere aan pak noodzakelijk was en door het opvoeren van het tempo kon zij de aanval weer overnemen, aanval weer overnemen. Na 35 mi nuten gelukte het Ad v. d. Weijden met een hard schot de Voorburg doelman te verrassen (12). Nog voor de rust maakte de deze middag bijzonder goed spelende C. Marijnen er met een hard schot 13 van. Ook na de rust bleef WSB de touwtjes in handen houden. Na on geveer 12 minuten bereikte een lan ge pass var» links Ad v. d. Weijden en in plaats van de verwachte voor zet volgde een schot, waarbij de bal het enige open gaatje in het Voor burg-doel vond (14). Even later werd bij een uitval de Voorburg- midvoor tussen twee verdedigers ge mangeld en de goed leidende scheids rechter Monsma kende terecht aan Voorburg een strafschop toe. Met een snelle duik wist keeper Rooij ak kers de overigens goed ingeschoten penalty uit de hoek te stompen en aan de andere kant wist J. Nedestigt met een hard schot de voorsprong te verhogen (15). VVSB ging het nu wat rustiger aan doen, waardoor Voorburg wat meer kwam opzetten Bij een van die aanvallen meende de scheidsrechter in het strafschopge bied een overtreding van C. v. d. Togt te constateren en de daarvoor toegekende penalty werd door Voor burg goed benut (25). De Braziliaanse keeper kreeg slechts één schot te verwerken, afgevuurd door Puskas. De Hongaren traden voor de twee de helft in een ietwat gewijzigde op stelling aan, en met een plaatsvervan ger voor Grosics in het doel. Het spel kreeg dadelijk een levendig karakter, maar het waren weer de Brazilianen, het initatief in handen namen. Doelpunten van Paulinho in de 14e en van Dida in de 24ste minuut brach ten de stand op 51. Toen kwamen eindelijk de Hongaarse voorwaartsen op dreef en bij een schitterende te genaanval kon Budai, gelanceerd door Puskas, de achterstand verkleinen, Prompt daarna lag do bal alweer in het Hongaarse doel, na een vlotte combinatie tussen Paulinho,Moacyr en Evaristo, die de Hongaarse verdedi gers verrast. Evaristo legde de laat ste hand aan het werk. Even prompt was de repliek van Honved, want twee minuten na de aftrap had Pus kas met een harde schuiver de achter stand teruggebracht tot 63. De strijd ging nu gelijk op, met de Hongaren minstens even vaak als hun tegen standers in de aanval. Tien minuten voor het einde versloeg Puskas nog maals de Braziliaanse keeper (64), maar verder konden de Hongaren de achterstand toch niet meer verklei nen. Voor woensdag staat een wedstrijd tussen Honved en Botafogo op het program, in weerwil van de sancties van de zijde van de Fifa waaraan de Braziliaanse clubs zich bloot stelleil als ze tegen Honved uitkomen. spreid worden over de neutrale klubs hier ter stede. Wij roepen daarom alle r.k. dam mers op om op deze avond tegen woordig te zijn en het bestuur de mogelijkheid te geven de klub nieuw leven in te blazen. Als u komt, neem dan gelijk een belangstellende mee, dat zijn twee dammers in één slag. Als u verhinderd bent, stuur dan even een briefkaartje naar onder staand adres. Uw berichtje zal een lichtpuntje op onze (slot)vergadering zijn. Namens het bestuur van de r.k. Damver. „Tempo": P. v. d. KWARTEL, secr., Rijndijkstr. 38, Leiden. BILJARTEN P. KRUYTHOF NED. KAMPIOEN le KLASSE GROOT BILJART DRIEBANDEN De Barendrechter P. Kruythof is cr in geslaagd beslag te leggen op het kam pioenschap van Nederland eerste klasse groot biljart driebanden, dank zij een beter algemeen gemiddelde dan nummer twee de Amsterdammer J. K. C. van Deursen. Kruythof scheen in het begin van het toernooi regelrecht op de zege af te stevenen en stond na 4 ronden onge slagen met een stevige voorsprong aan de kop. Zaterdag leed hij echter twee onverwachte nederlagen tegen de Am sterdammers Rubens en Unger, waardoor de spanning weer volop was terugge keerd en zowel Kruythof, Van Deursen en Ruben6, ieder met 3 matchpunten. nog kans op de titel hadden, waarbij het algemeen gemiddelde van Kruythof echter beduidend beter was. In zijn partij tegen Bos maakte Kruythof echter geen fout en dank zij zijn gemiddelde in deze partij van 0.569 bleef zijn algemeen gemiddelde 0.581 voldoende om naar de hoofdklasse te promoveren. Niet minder dan zes z.g. „halve degra daties" vielen te noteren. Rubens, Unger, Scheffers, Verboeket, Bos en Molenaar bleven beneden het vereiste algemeen gemiddelde van 0.500, dat voor eerste klasse groot biljart driebanden geldt en zullen bij een herhaling in een lagere klasse geplaatst worden Het algemeen gemiddelde was zwak, n.l. 0.480 tegen een toernooigemiddelde van 0.532 bij het vorige kampioenschap. De eindstand luit: 1. Kruythof 2. Van Deursen 3. Rubens 4. Unger 5. Scheffers 6. Verboeket 7. Bos 8. Molenaar 10 294 506 10 0.581 10 278 525 8 280 583 8 288 631 6 280 563 6 263 578 5 266 635 3 250 559 0.529 0.480 0.456 0.497 0.455 0.418 0.447 GEWICHTHEFFEN DE SPARTAAN WON VAN SIMSON De L.A.C. „De Spartaan" heeft onder leiding van de heer Th. Brandt, in Den Haag een le prijs in het gewichtheffen en body building behaald. Ditmaal werd van de vereniging Simson gewonnen. M. Anneezc kreeg de stljlprijs toe gewezen. Wederom een mooie prestatie VAN DE ENGELSE VELDEN Voor het grootste aantal toeschou wers, dat deze zaterdag een wed strijd bijwoonde, nl. ruim 51.000, heeft Manchester United, favoriet voor het kampioenschap en voor de beker, te Sheffield met 21 van de Wednesday verloren. De jonge Man cunians hadden de zware wedstrijd van enkele dagen geleden tegen Athletico Bilbao voor de Europese beker kennelijk nog in de benen. Ze speelden goed op het middenterrein, maar voor het doel ontbrak toch iets van de stootkracht, die hen zo ge vaarlijk pleegt te maken. Over het algemeen waren er wei nig verrassende uitslagen in de eer ste en in de tweede divisie. Sunder land, dat diep in de degradatiezor- gen zit, was bij een ervan betrokken. De ploeg bleef Blackpool met 21 de baas, dank zij twee goals van Charlie Fleming in de eerste dertien minu ten. Het was de eerste zege van Sun derland in dit seizoen in een uit wedstrijd. Hierdoor verbeterde Sun derland zijn kansen op een hogere plaats in de ranglijst echter niet noe menswaard, want Portsmouth, dat een punt achterstand heeft, won eveneens, voor het eerst in drie maanden, in een leaguematch. Charlton, dat nog onder Sunder land en Portsmouth staat, verkeert in een hachelijke positie. Tegen Man chester City werd het een 51 ne derlaag, goeddeels door toedoen van Jackie Dyson, die een hattrick scoor de. Arsenal verloor de uitwedstrijd tegen Newcastle. Chelsea won uit met 10 van Birmingham, nadat Gordon Astall een strafschop voor de gastheren gemist had. En dit bete kende het einde van Birminghams ongeslagen thuisrecord. Éérste divisie: BirminghamChel sea 0—1; Blackpool—Sunderland 12 Cardiff CityBolton Wanderers 20 Everton—Luton Town 21; Leeds UnitedWolverhampton Wanderers 00; Manchester CityCharlton Athletic 51; Newcastle United Arsenal 31; PortsmouthBurnley 10; Sheffield WednesdayMan chester United 21; Tottenham Hot spur—Aston Villa 3—0; West Brom- wich AlbionPrest North End 0—0. Tweede divisie: Blackburn Rovers Barnsley 2—0; Bristol City—Shef field United 51; BurySwansea Town 13; Doncaster RoversLey- ton Orient 61; Fulham—Lincoln City 01; Grimsby TownHudders- field Town 12; Leicester City Bristol Rovers 71; Middlcsbornugh Notts County 0—0; Nottingham ForestRotherham United 31; Stoke CityLiverpool 10; West Ham UnitedPort Vale 2—1. SCHAKEN HET HOOGOVENTOERNOOI Matanovic winnaar in hoofdgroep De Joegoslaaf Matanovic is overwin naar geworden van het negentiende Hoogoven-schaaktoernooi door in de laatste ronde tegen de Belg O'Kelly remise te spelen. De partij duurde slechts 15 zetten. Het aantal punten van Matanovic kon door geen enkele andere deelnemer wor den geëvenaard. BOBBEN ITALIAANSE BOBBER VERONGELUKT Tijdens de training voor de nationale bobkampioenschappen van Italië op de olympische bobbaan te Cortina d'Am pezzo is Luciano Mazzolo verongelukt. De tweepersoonsbob van Mazzolo, cen straaljagerpiloot, vloog in de „Antelao"- bocht uit de baan. waarbij hij zwaar werd gewond. Tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed hij reeds aan de gevolgen van het ongeluk. De remmer van Mazzolo kwam er met lichte ver wondingen ai.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7