Gelderblom's 3 daagse! Noordeinde 37 Enorme vlees- en vleeswaren-reclame Lifter bleek de gezochte te zijn Goed succes voor L.P.K.V. op bonds-show te Arnhem OMGEVING Gouden huwelijksfeest Net Meisje MAANDAG 21 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leidenaar van portefeuille beroofd na fuif in cantine Er was feest gisteravond in de tent van een Leidse voetbalvereniging aan de Haarlemmerweg. Er werd ge schonken en gedronken en toen de feestschaar galmend zong, dat ze nog niet naar huis ging, ontsnapte één van de aanwezigen, de 51-jarige H. J. v. H., die lichtelijk beschonken \an zijn nachtrust wilde gaan genie ten. Het duizelde hem in de frisse wind en hij kon de weg over het donkere veld niet vinden. Daarom verzocht hij één van de feestvierders, hem even naar de straat te begeleiden. De man stemde toe, maar eenmaal op weg, gaf hij te kennen niet voor niets zo bereidwillig te zijn geweest. Ergens midden op het veld greep hij H. bij de keel en terwijl de man naar adem stond te happen, griste de overvaller zijn slachtoffer een portefeuille met 140 gulden uit de binnenzak, waarna hij er vandoor ging. De geschrokken man keerde terug naar de tent en liet de politie waar schuwen. Al spoedig werd het duidelijk, dat de overvaller de 27-jarige Leidse zee man P. B. moest zijn. Dies ging men naar hem op zoek, maar zonder suc ces: noch thuis, noch in de kroeg was de man te vinden. Een recher cheur die, deelnemend aan de speur tocht, in zijn auto de omgeving af zocht, zag na enige tijd nabij de Lijs terstraat een lifter staan. Wie tijdens het zondagsrijverbod wil liften, moet toch al in grote (geld)nood verke ren. De rechercheur liet de man instap- Vanavond te 8 uur wordt in de Vrolyeke Arke een gezongen H. Mis van Requiem opgedragen voor de zielerust van mej. Van der Kamp. De kinderen worden niet vanavond, maar morgenochtend in de H. Mis van half 8 verwacht. Woensdag om 9 uur heeft de uit vaart en begrafenis plaats te Dordrecht. Degenen, die zich daar heen willen begeven (het vertrek te Leiden is te half 8), gelieven zich vanavond op te geven in de Vro lyeke Arke vóór 8 uur of na 9 uur. ADVISEUR VAN BOLHUIS NAM AFSCHEID VAN LEIDSE AUTORIJSCHOOLHOUDERS. De heer B. van Bolhuis, adviseur voor het Centraal Bureau voor afgif te van Rijbewijzen, nam zaterdag middag tijdens een receptie in café- restaurant .Royal" afscheid van de afdeling Leiden van de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer. De heer Van Bolhuis, die geduren de zeven jaar de functie van advi seur heeft bekleed, werd namens de Leidse Vereniging van Autorijscho len toegesproken door de heer R. ven Straten, vice-voorzitter van de F.N. O.P., die de scheidende functionaris dank zegde voor wat hij in de afgelo pen jaren voor de houders van de autorijscholen in Leiden en voor hun leerlingen had gedaan. Zolang de heer Van Bolhuis adviseur was heeft geen van de examinandi bijn rijvaar digheidsbewijs voor niets gekregen en wie het verdiende werd het ook eerlijk toegekend. De heer Van Straten bracht namens de Leidse houders van autorijscholen zijn dank tot uiting door de heer Van Bolhuis een tafelsigarettenaansteker te overhandigen, als blijvend teken van erkentelijkheid. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Willem, zn. v. C. W. Anker en T. Burghout; Cora Aleida, dr. v. W. A. F. Marijt en A. M. van Kampen; Edward George, zn. v. A. Roelandse en G. A. Koers; Marijke, dr. v. J. M. de Beer en C. Keukenmeester; Theodora Elisabeth Sibylla Wilhelmina, dr. v. H. Smit en M. J. Beuseker. Overleden: L. Jongeneel man, 71 jaar. BIOSCOPEN. De films in de week van 1825 januari zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Het loon van de angst" volwassenen. Lido: „Mars door de hel", 18 jaar. Luxor: „Gervaise", volwassenen. Trianon: „Trapeze", alle leeftijden. Rex: „De charge aan de Rode Ri pen en reed zijn gast in een rit door naar het politiebureau, waar de man, die de gezochte bleek, een veiliger heenkomen werd gebodep, dan hij zelf had gezocht. Natuurlijk bleef hij ontkennen. Hij had toch ook de portefeuille niet in zijn bezit? Maar wel droeg hij honderd en veer tig gulden bij zich in dezelfde cou pures en die, de beroofde als ver mist had opgegeven. En dat versterkt voorlopig het vermoeden Goede films van K O Twee maal zijn zaterdagmiddag on der auspiciën van K. en O. te Leiden filmvoorstellingen gegeven, die ze ker meer belangstelling van de leden hadden verdiend. Misschien was het tijdstip ongunstig gekozen. Onder de titel „Oog en oog" zijn twee films samengevoegd, die beide de hand van hun meesterlijke makers, n.l. John Brahm en Bretaigne Win- dust verraden. De spanning is voel baar in het eerste verhaal, dat een verfilming is van het boek van Con rad „De medeplichtige", en waarin een jonge kapitein van een klipper- schip James Mason al op zijn eerste reis voor een moeilijk probleem komt te staan. Hij verbergt een versteke ling, die wegens moord wordt ge zocht. Om deze een kans op ontsnap ping te geven stuurt hij het schip in een levensgevaarlijke manoeuvre tot dicht by een riffenkust. Op dat mo ment toont hij aan zijn bemanning, dat hij uit het ware zeemanshout ge sneden is. De opname van het schip, dat geen studio-vaartuig" is, zijn voortreffelijk. De tweede film „De Sheriff kiest een vrouw" is een juweeltje van geest en humor. De verstokte, vrijge zelle, cheriff van een plaatsje in de far-West, die in zijn stad, dank zij zijn talentvol optreden met zijn re volver, een einde aan alle gevechten heeft gemaakt, gaat in de grote stad zijn vrouw halen. Tijdens zijn afwe zigheid krijgt een der laatste „groten" een aanval van „revolveritis". Vóór deze domme dingen kan doen wordt hij de sheriff opgevangen. Dit weekend namen leden der L.P. K.V. deel aan de bondstentoonstelling van konijnen en pluimvee te Arnhem. Ondanks de grote concurrentie er waren pl.m. 3000 inzendingen boekten de Leidenaars fraaie suc- De uitslagen waren: Franse Hang oor: E. de Beer lx z.g.; Wener Blauw: L. Boonstra lx z.g.; lx g.g.; Wener Wit: T. v. Amsterdam lx g.g.; lx z.z.g. -f ereprijs; idem: A. G. v. Leeuwen 2x z.zjg. -f- ereprijs; Ha vana: A. Auguistimis 2x z.g.; lx g.g.; Alaska: C. v. d. Aar 3x z.g.; Angora: T. v. Amsterdam lx z.g.; Tan: mevr. Quist lx z.g.; Thuringer: A. Couzijn lx z.g.; Zilvervos: mevr. Smit 2x z.g.; C. Leemans lx z.g.; Klein Chinchilla: Rutgers lx g.g.; Hollanders: E. Quist 2x z.g.; Pool Roodoog: C. Lee mans lx z.z.g.; mevr. Quist lx z.z.g.; C. Droog 2x z.z.g. -f ereprijs. Gezien de hoge predicaten op deze show behaald, zullen de L.P.K.V.'ers ook op de laatste, de Provinciale Kampioenstentoonstelling van Zuid- Holland, een hartig woordje meespre ken. Deze fraaie show, waar alléén die ren worden toegelaten, welke dit sei zoen 2x het predicaat z.g. of lx z.z.g. hebben behaald, wordt in Leiden ge houden op 9 en 10 febr. a.s. in Oud^ Hortuszicht. Neeltje van Velzen vandaag 106 jaar Vandaag viert de oudste inwoon ster van Dordrecht, mevrouw Neeltje van Velzen, haar 106de verjaardag. De oude dame die enkele maanden geleden ernstig ziek is geweest, maar nu weer zo goed als geheel is her steld, heeft niet over gebrek aan be langstelling te klagen. Zij wordt van alle kanten overstroomd met geschen ken en schriftelijke felicitaties. Van morgen werd bij het Leger des Heils, waar zij al sinds jaren verpleegd wordt, een grote taart met 106 kaars jes erop bezorgd. Deze was afkomstig van de gemeentelijke dienst voor so ciale zaken. Ondanks haar hoge leef tijd is mevrouw Van Velzen nog ta melijk kras en alle drukte rond haar verjaardag stelt zij op hoge prijs. De burgemeester van Dordrecht mr. J. van der Dussen, zal in de KATWIJK AAN DEN RIJN GESLAAGDE UITVOERING VAN ZANGVERENIGING „SEMPER MELIUS". Onder leiding van de musicus, de heer Willy Verburg uit Leiden, had in de Aula van 'het Missiecollege „St. Willibrord" van de paters Fran ciscanen de tweede uitvoering plaats voor donateurs en belangstellenden Sinds enige tijd heeft zich bij de vereniging tevens een kinderkoor gevormd genaamd, „De Duinpiepers" die reeds hedenavond met een geva rieerd programma optraden. Na een openingswoord door de presidente, mevr. v. Marenv. d. Drift, traden deze „Duinpiepers" op met een pro gramma van één- en driestemmige liederen. Het ligt niet in de bedoe ling een kritisch verslag te geven, rnaar ware dit wel het geval, dan zou den er wellicht aanmerkingen te ma ken zijn. Men staat versteld wat de heer Verburg in betrekkelijk korte tijd met zijn „Duinpiepers" heeft we ten te bereiken. De tot de laatste plaats bezette zaal met enkele hon derden toehoorders liet na ieder rvummer een daverend applaus horen. Enkele nummers werd met de piano begeleid door de heer R. Perdek uit Leiden en ook deze, soms niet ge makkelijke begeleiding werd uitste kend uitgevoerd. Het gemengde koor kwam ook met een programma-van 13 nummers, met werken van. Fr. Ab, J. Arcadelt, W. A. Mozart, Franz Le- har, Verdi en Lex Karsemeiier met tot slot het Magnificat van Hendrik Andriessen. Ook hiervoor was een aandachtig gehoor en een daverend H. J. - loop van de dag de 106-jarige een applaus. Kapelaan B. J. F. Rozestra- bezoek brengen. ten, de g.a. der vereniging was ver zocht een slotwoord te spreken en hij zeide dit met genoegen te heb ben aanvaard. Spr. dankte hartelijk de dirigent, de heer Verburg, en de pianist, de heer Perdek voor de pres taties met deze jonge vereniging. Ze ker er zullen nog wel aanmerkingen te maken zij-n, maar zulks mag men zo'n jonge vereniging niet euvel dui den. Er is in ieder geval deze avond genoten en spr. hoopte, dat zo'n mooie avond er toe mag bijdragen, dat het ledental zich spoedig zal uitbreiden. RIJNSBURG B. H. Koomans benoemd tot burgemeester De heer B. H. Koomans uit Uithui- zermedum (Gr.) is bij K.B. met in gang van 15 febr. a.s. benoemd tot burgemeester van Rijnsburg. De heer Koomans werd enige jaren na de oorlog benoemd tot burgeme.es- tei van Uithuizermedum, zijn eerste burgemeestersplaats. De nieuwe eer ste burger van Rijnsburg is 46 jaar, gehuwd en heeft drie kinderen. Hij is Chr. Gereformeerd en lid van de A.R. L2SSE DUIVENTENTOONSTELLING IN DE „TAVERNE". Zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling de jaarlijkse duiven- tentoonstelling van „De Luchtklie- vers" geopend. De volledige uitslagen waren: Doffers bevlogen tot 500 km. Ie pr.: W. van Driel, 2e pr. H. D. Meyer, 3e pr. H. D. Meyer, 4e pr. W. v. Driel, z.e.v. J. A. v. Diest, e.v. G. C. Degger. Duivinnen bevlogen tot 500 km: le pr. W. v. Driel, 2e pr. H. J. van Diest, 3e pr. G. Paardekoper, 4e pr. B. C. Rijgersberg, z.e.v. G. B. Rooden- burg, e.v. J. A. van Diest. Doffers bevlogen boven 500 km: le pr. G. Paardekoper, 2e pr. W. van Driel, 3e pr. B. C. Rijgersberg, 4e pr. B. C. Rijgersberg, z.e.v. W. v. d. Lans, e.v. G. Paardekoper. Duivinnen boven 500 km: le pr. W. v. Driel, 2e pr. H. J. v. Diest, 3e pr. G. Paardekoper, 4e pr. B. C. Rijgers berg, z.e.v. J. A. van Diest, e.v. W. van Driel. Jonge doffers: le pr. P. Bersee, 2e pr. A. H. Holl, 3e pr. W. v. d. Lans, 4e pr. H. Meyer, z.e.v. W. van Driel, e.v. B. C. Rijgersberg. Jonge duivinnen: le pr. J. A. van Diest, 2e pr. R. Rijgersberg, 3e pr. G. Paardekoper, 4e pr. W. v. Driel, z.e.v. A. Zwetsloot, e.v. Th. Schoone. Late jongen, duivinnen: le pr. J. A. Diest, 2e pr. B. Rijgersberg, z.e.v. G. C. Degger. Late jongen, doffers: le pr. W. v. Driel, 2e pr. W. v. Driel, z.e.v. Aj H. Holl. Onbevlogen doffers, oud: le pr. B. C. Rijgersberg, 2e pr. W. van Driel, z.e.v. P. Bersee. Onbevlogen Duininnen, oud: le pr. J. A. v. Diest, 2e pr. W. van Driel, z.e.v. W. van Driel. Onbevlogen doffers, jong: le pr. W. van Driel, 2e pr. B. C. Rijgersberg, z.e.v. A. Zwetsloot, e.v. P. Bersee. Onbevlogen Duivinnen, oud: le pr. W. van Driel, 2e pr. B. C. Rijgersberg, z.e.v. H. J. v. d. Meer, e.v. H. G. van Diest. Voorts waren er nog enkele uit blinkers, die als mooiste duiven van de tentoonstelling werden aangewe zen. Een doffer van de heer G. Paar dekoper verwierf de volgende ere titels: „Schoonste oude doffer" en „Beste vliegdoffer", terwijl de heer J. A. van Diest het grootste succes oogstte met een oude duivin, die de volgende titels verwierf: „Schoonste van het geheel", „beste vliegduivin", en „schoonste oude duivin". VOORSCHOTEN GEMEENTE-ONTVANGER. De tegenwoordige gemeente-ont vanger, mej. M. S. J. van Geest gaat de gemeentedienst per 1 april a.s. verlaten. Inmiddels zijn sollicitanten opgeroepen voor de functie gemeen te-ontvanger-kassier van de bedrij ven. Naar aanleiding van de geplaat ste advertenties hebben zich 81 solli citanten gemeld. B. en w. hebben besloten de navolgende aanbeveling aan de raad voor te leggen: 1. H. A. van den Broek, commies ter gemeen te-secretarie van Gilze Rijen, 2. A. van Duyvenbode, commies le kl. van de gemeente-secretarie te Voorschot ten. De nieuw benoemde gemeente ontvanger zal per 1 april in dienst treden. Comité Kon. Wilhelminafonds. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven heeft het Comité Voorschoten van het Ko ningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding geïnstalleerd. In dit comité hebben o.a. zitting als presidente: mevr. W. A. A. Swen van der Wal, en als secr- penning- meesteresse: mevr. J. GnoddeHer mans. Als waarneemster van laatst genoemde zal optreden mevr. N. DobbengaDe Jong. Dit comité zal als zijn eerste taak beschouwen de organisatie in Voor schoten van de voor de kankerbestrij ding thans in voorbereiding zijnde grote landelijke verloting en zal voorts o.m. telkenmale de jaarlijkse, voor dit doel te houden collecte ver zorger». Feestavond St. Laurentius Harmo nie. De St. Laurentius Harmonie had gisterenavond een vol huis in het Cultuur-centrum. Voorzitter Le lieveld was terecht verheugd, dat de harmonie weer een avond voor de donateurs kon geven na de inzin king van 1955. Het gaat nu weer goed en men hoopt weer spoedig het oude peil te bereiken. Het eerste deel van de avond werd door de harmonie verzorgd en het beste nummer was zonder twijfel „Aquarelles", waarin van de klarinet-soli van vader en dochter Lelieveld te genieten waren. De drumband vergde daarna 't nodige van de trommelvliezen, maar liet niet na indruk te maken. De toneelvereniging St. Genesius speelde daarna „Moeder gevraagd" waarom danig werd gelachen. Het was een weergave van een nogal rommelig, ouderloos gezin waar een 26-jarig meisje met veel succes als moeder wordt binnengeloosd en daar de nodige harten op hol brengt. Al les komt uiteraard voor elkaar, maar pas na veel verwikkelingen. Gemeenteraad. De raad van de gemeente komt bijeen op vrijdag avond a.s. om 8 uur. In behandeling komen een 25-tal agendapunten o.a.: Benoeming van een gemeente-ont vanger. Verhoging subsidie aan het kleuteronderwijs. Verder nog enige subsidievoorstellen. Voorstel tot ver hoging van de gas- en electriciteits- tarieven. Beplanting nabij de open bare ULO kosten 6.300.Vaststel ling van de huur van de Neutrale kleuterschool. Voorschoten gaat erwtensoep eten. Twee jaar geleden werd door de Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening een zeer geslaagde erwtensoep-actie gehouden ten bate van de vluchtelingen in de kampen Karinthië. Dank zij de welwillende medewer king van de Commandant van het Marine Opkomst Centrum te Voor schoten zal het wederom mogelijk zijn, duizenden liters voortreffelijke, door de Marine bereide erwtensoep te leveren. Zaterdag 15 februari is gekozen als de dag waarop, naar mag worden aangenomen, in vrijwel ieder Voor- schoten's gezin erwtensoep zal wor den gegeten. WARMOND Op 7 februari a.s. zal het echtpaar C. Zandbergen-Hoogland de dag her denken, waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De heer Zand bergen heeft een eervolle loopbaan achter de rug als employé bij de Ne derlandse Spoorwegen. De laatste 30 jaren hiervan was hij gestationeerd in Rotterdam aan het Maasstation. Door zijn grote plichtsbetrachting, zijn ijver en zijn accuratesse, stond hij bij zijn superieuren in hoog aanzien, het geen op ondubbelzinnige wijze bleek, toen hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst ging verlaten. Ondanks zijn drukke werkkring verrichtte de heer Zand bergen nog veel werk op sociaal ge bied en ook nu nog doet men nimmer tevergeefs een beroep op zijn werk kracht, wa^NNeer zulks nodig is. Ook het gemeentebestuur heeft meerdere malen zijn hulp ingeroepen, wanneer krachten voor extra werk als door lichting der bevolking enz. moesten worden aangetrokken. De heer en mevrouw Zandbergen, die kort ge- 'eden hun intrek hebben genomen in Huize „St. Liduina", genieten nog een uitstekende gezondheid en zijn nog steeds vol interesse voor alles wat het gemeenschapsleven van Warmond aangaat. De dag van hun gouden huwelijksfeest zal het hen zeker niet aan belangstelling ontbreken. L.T.J. llN L.T.M. Dat de agrarische jongerenorgani saties levende bewegingen zijn, bleek weer eens uit de goede opkomst van de leden uit Sassenheim, Oegstgeest en Warmond op de bijeenkomst in De Burcht. Er stond geen inleiding op het programma. De behele avond werd gevuld met onderlinge bespre kingen. Met voldoening kon voorzitter A. van Moorsel terugzien op hetgeen vele leden gepresteerd hadden op de Oogstdanlcdag. Voorts kwam hij met het plan naar voren om in 't West- land, waar de jeugdbeweging alles behalve vlot draait, met mensen uit de afdeling Warmond een culturele avond te helpen verzorgen. Dat plan viel in goede aarde. Ook wil men een keer een avond beleggen met jonge ren uit Zoeterwoude. Als datum werd reeds genoemd 8 febr. Begin maart zal er gelegenheid zijn om samen met Voorhout in kaartwedstrijden uit te komen tegen Noordwijkerhout. Na twee goedverzorgde verslagen over vorige vergaderingen, samenge steld door B. Ruygrok, volgden en kele financiële gegevens over de oogstdankdag door N. van Rijn. Hier uit bleek wel, dat er aan zo'n dag meer vast zit, dan men op 't eerste gezicht denkt. Bij de bespreking om in het bezit te komen van een vlag of vaandel bleek de overgrote meerderheid de voorkeur te geven aan een vlag. Men zal trachten zelf met een ontwerp voor de dag te komen. Tijdens de koffiepauze verscheen aalmoezenier Loos, onder wiens lei ding dit verdere gedeelte van de avond gedebatteerd werd naar aan leiding van enkele opgevoerde to neelstukken. O.a. kwam ter sprake het wezenlijke van de kloosterroeping en het biechtgeheim. De beste toneel stukken zijn die, welke het werkelij ke leven uitbeelden. Postduiven-hokkenshow. De post duivenvereniging „Warmond" hield zaterdag j.l. haar vierde en laatste hokkenstfow. Aan de orde waren jonge duivinnen. Op deze laatste avond was de mooiste duivin van de heer Smeets. De totale puntentelling over de vier avonden luidt als volgt: 1. J. v. d. Weerd 731 pnt., 2. J. van Niekerk 729 pnt., 3. P. v. d. Drift 728' pnt., 4. Dr. J. Venker 728 pnt., 5. J. "Smeets 728 p., 6. P. Vogelenzang 726!^ pnt., 7. C. Kortekaas 725'pnt., 8. J. Roest 724 pnt., 9. Sonnega 724 p., 10. J. den Dunne 723' i p., 11. B. Os kam 723 p., 12. Th. Verwoerd 723 p., 13. Q. Beugelsdijk 722'^ p., 14. J. C. Diemei 722!/$ p., 15. B. ter Beek 722 p. 16. Q. Onderwater 719 p., 17. J. Korte kaas 719 p. WASSENAAR Geb.: Ferdinand Johannes Jacobus Gerardus z. van C. J. Knijnenburg en S. B. D. M. de Jong; Hendrikus Josephus, z van H. G. Bleijswijk en S. M. Bredero; Anna Maria Wilhel mina Gerarda, d. van A. T. J. Tolido, en A. F. J. Gerards. Ondertr.: P.Putker en A. F. M. J. Noordhoven; A. Barten en T. F. M. Creemers; J. P. Aarts en I. Baars; J. F. Mooij en G. Baars; J. J. van Leeu wen en M. J. van der Marei; J. Kool en C. van Wijngaarden; J. A. Bruyn en G. Wielenga; T. J. de Vries cn G. Vlas; G. N. Hof en D. M. Tol; J. L. Heemskerk en J. C. Looijersteijn; D. Adriaansz en H. F. M. van der Kruk; H. J. Puijgers en E. Gravin van Hogendorp. Getr.: P. E. A. Seijsener en M. C. A. Balk; L. de Jong en H. van Tol; J. T. Piek en C. A. M. Berends. Overl.: Antonia Frederica Alberta Wortman, 84 jaar; Annechien Fol- mer, 73 jaar; Cornelis Stolk, 70 jaar; Henriëtte Theresia Jacoba Duijnstee, 60 jaar; Anna Sardijn, 82 jaar; Aga tha Elisabeth van Zijl 42 jaar. Marktberichten ROTTERDAM, 21 jan. Vee. Aan voer 1734 stuks; 1072 vette koeien; 662 varkens. Vette koeien le kw. 300—320, 2e kw. 286—296, 3e kw. 276—286; varkens 187—185—183. Vette koeien aanvoer korter, han del kalm, niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering; var kens aanvoer kleiner, handel rede lijk, prijzen lëger, enige prima's bo ven notering. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje LILIAN J. M. SAMSON A. C. W. A. SAMSON— LINDERS PETER EMM ELY RENé Oegstgeest, 19 januari 1957 Wilhelminapark 5 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden, te Arn hem od 62-jarige leef tijd. van onze lieve Zuster en Schoonzuster HELENA MARGARETHA ROLLANDET Echtgenote van Ir. J. G. KRUIMEL Oegstgeest: A. E. Rollandet Leiden: S. A. E. Hagen Rollandet Oegstgeest: E. W. Wichers Rollandet J. H. Wichers Rollandet —Touw 20 januari 1957. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij allen oprecht onze hartelijke dank voor de betoonde belangstelling tijdens de ziekte en over lijden van JOHANNES BERBEE Weduwnaar van CORNELIA STEENVOORDEN Uit aller naam: FAM. BERBEE Lisse, Januari 1957 Herenweg 477 Diep getroffen door de hulp en het medeleven die wij mochten ondervinden bij het tragisch ongeval en het overlijden van onze LIEKE danken wij allen hartelijk. J. C. KOOT P. M. M. KOOT— VERKLEY Leiderdorp, januari 1957 Achthovenerweg 43. Uw gezondheid is goud waard. Dak-, muur-, vloer-, goot- en kelder vocht tast alles aan. Vraagt omschrijving. Firma De JongBoom. Vochtexperts Sloten, Noord-Holland, tel. 0 20—31413. ADVERTEREN doet VERKOPEN TAST TOE 'T IS VAN TEEKEWS Haal nu iedere dag lekker vlees, nu mogelijk door onze verrassende dagreclames. DINSDAG 500 gr. hachee vlees 1.38 500 gr. verse worst 1.38 250 gr. leverworst 0.58 WOENSDAG 500 gr. gehakt, h.o. 1.28 5 biefstukjes, lartaro L98 200 gram hamspelc 0.75 I DONDERDAG 5O0 gr. doorr. runderl. 1.28 500 gr. karbonade kl. beentje 1.88 200 gram gehakt 0.58 DE GEHELE WEEK VOOR IEDEREEN VERKRIJGBAAR: 500 gram DOORREGEN RUNDERLAPPEN lekker mals, eng voordelig 1.35 500 gram GEHAKT, halfom 1.40 100 gram FIJNE HAM en 100 gram HAMWORST 0.75 Haal dit ook eens: nu extra voordelig, per 500 gram: Varkenspootjes 0.40 Varkensstaartjes 0.60 Varkenskop 0.60 Runderuier 0.40 Verse worst1.50 Wegens P<*cl»p<* I Rauwe rookwont, SEÏïSetk*"»*™» Karbonade, kl. b., 1.80 I Varkensniertjes, Mag. runderlappen 2.I per 100 gram 0.35 drukte zijn onze winkels dagelijks geopend vanaf 7 uur en zaterdags vanaf 6 uur. LEIDEN ALPHEN A. D. RIJN Lange Mare 90 en 94 v. Mandersloostraat 50 boven 18 jaar voor dag en nacht. Geboden wordt een prettige werkkring. Meer dere hulp aanwezig. Renault '48. Wegens vertrek ter overname aan geboden. In prima staat. Benzine 1 16. Geen olie. Na 7 uur. Stadhouderslaan 16, Leiden. Mevr. Walenkamp. Dorps straat 45, Warmond, vraagt dringend Hulp in de huishouding of Noodhulp Ruime zonnige kamer met balcon te huur aange boden; desgewenst met volledig pension. Badka mer en telef. aanwezig. Brieven onder no. 3542 bu reau van dit blad. 3T Slagerij Pieterse. Dins dag-, woensdag en donder dag: 500 gr gehakt v. 1.70 v. 1.40: onze bekende rookworst 32 et. p. 100 gr. 75 ct. p. 250 gr. en 1.35 p. 500 gr. Rauwe rookworst 38 ct. p. 100 gr. Heren straat 29 ADVERTEERT IN DIT BLAD DINSDAG 509 gram karbonade (m. kl. beentje) 1.59 500 gram speklappen 0.79 500 gram verse worst 1.25 WOENSDAG SPECIALE GEHAKTDAG rund- en varkens 1.25 per 500 gram DONDERDAG 500 gram doorregen speklappen 1. 500 gram doorregen rookspek 1.10 500 gram rookworst 1.25 100 gr. Gelderse ham 35 ct. - 100 gr. Gelderse ham 35 e». Doorregen runderlappen 1.35 Ribkarbonade 1.80 Haaskarbonade 1.90 Dit geldt voor elke koper slechts 1 maal tot en met donderdag 1 kg. doorregen runderlappen en 250 gram vet samen slechts 2.99 Volop voor (le snert STUURT UW BODE HET SPAART GULDENS

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3