DUINSTREEK Symbool van de vernielzucht LAATSTE rUIU KOOPJES Openbaar Lyceum te Leiden? Zwembad en sportterrein voor Boskoop gaan op de lange baan DONDERDAG 17 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Aan het Zwarte Pad te Leiden Ten tweede male vragen we uw aandacht voor de slopers. Spraken we gisteren over de snelle en doeltreffende afbraak van een reeks oude gebouwen aan de Hooi gracht, vandaag richten we de schijn werper op de even systematische en doeltreffende destructie van twee kleedtenten op de gewezen sport velden aan het Zwarte Pad. De verenigingen, die tot voor enige tijd op de terreinen speelden, hebben hun arbeidsterrein verleigd naar de de nieuwe velden aan de Boshuizer- kade. Het is alsof de buurt jeugd er op gewacht heeft: het veld dat in de uit breidingsplannen van de stad is op genomen, is volgens de Sportstichting, die nog steeds de eigenares van de gronden is, .geen dure omrastering meer waard. En er een waker neer te zetten Van sportterrein is het veld nu Vrijdag en zaterdag bieden wij de laatste opruimings artikelen aan tegen SPECIALE PRIJZEN FOTO-C1N JAN WOLFSLAG Breestraat 123, t.o. 't Stadhuis (Advertentie). „TUINBOUW EN PLANTKUNDE" ZETTE NIEUW JAAR IN. Een van de belangrijkste piunten waarmee de jaarvergaaering de eerste vergadering in het nieuwe jaar van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd begonnen, was wel het jaaroverzicht, aat door de heer J. Entrop, scer. van de afdeling Leiden en omstreken werd voorgele zen. Het jaarverslag maakte melding van een grotere belangstelling door de jongeren. De groei en het voort bestaan van de afd. Leiden, die dit jaar haar 80-jarig bestaan gaat vie ren, is afhankelijk van het toetreden van vele jonge tuiniers, kwekers en bloemisten. Len cursus moderne mo torkennis in veertig lesuren, die tot stand kwam met medewerking van de gemeente, werd warm in de aandacht van de ledien aanbevolen. Het financieel jaaroverzicht, dat ge geven werd door penningm. N. de Leeiuw, wees een nadelig saldo aan van ruim tien gulden. Niettemin mocht de heer De Leeuw voor zijn zuinig beheer de welgemeende erken telijkheid van het bestuur en de aan wezigen aanvaarden. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer B. v. d. Berg, die aftredend was, gekozen de heer J. M. Ballego. In de vacature van de heer Hogewoning werd na tweede stemming voorzien door de heer C. Hoogervorst. Voorts werd gekozen tot lid van de kascommissie de neer A. Hofman; reserve voor deze plaats staat de heer Wetselaar. Na de pauze hield de 'heer J. H. Smit een aardige voordracht over interessante Succulenten. Spreker ging in zijn lezing in op de functies en merkwaardige reacties van de succulenten of vefcplanten. De drukke agenda werd besloten met een verloting van planten, waar na een rondvraag. Leidse Agenda DONDERDAG 17 JANUARI. Nederlands Madrigaalkoor o. 1. v. W. Mizée m. m. v. Toonkunstorkest. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG 18 JANUARI. Tuiniersver. „Door Eendracht Ver^ bonden". Ledenvergadering. Café Aniba, Herenstraat, 8 uur nam. St. Christoffel. Ledenvergadering. De Harmonie, 8 uur nam. Genootsch. NederlandEngeland. Prof. Patterson over: Disraeli and Dickens as Critics of England, De Doelen, 8 uur nam. Leids Jeugdparlement. „Binnen landse Politiek.' Stadhuis, half acht nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „Tekenaars van nu" (tot 21 januari). „Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde. Steen straat la. Tot 14 februari, geopend van 10-4 uur, 's zondags van 1-4 uur nam. speelterrein geworden, waiar de jon gelui naar hartelust hun destructieve neigingen gelieven te botvieren. Ge lukkig is het materiaal, waarvan de twee gebouwtjes gemaakt zijn niet erg kostbaar: misschien zou men er twee vierkante meter asfaltweg mee kunnen funderen. Het terrein was al lang een nagel aan de doodkist van de Sportstich ting, die daarom de handen terug trekt. Maar sinds tien dagen is er voor de jeugd, die dit alles scherp voelt geen aardigheid meer aan en concentreert zij haar aandacht op het derde gebouwjte, de kleedtent van de „Leidse Boys", dat nog in gebruik is. Hierbij schrokken de apachen zelfs niet terug voor een diefstal. Ook de zinloze en spoorloze ontvreemding van de door de atletiek vereniging „Holland" behaalde me dailles uit het verenigingsgebouwtje in de Leidse Hout, is een uiting te meer van de nog steeds toenemende vernielzucht van de Leidse jeugd. Bij de foto: het vernielde gebouwtje van de voetbalvereniging V.N.A. J. SIERE GAAT KOELRUIMTE BOUWEN IN LEIDEN Z.W. In verband met de bouw van een werkplaats met koelruimte en ba- "nanencellen en twee woningen, heeft de heer J. Siere te Leiden, ver zocht van de gemeente te mogen kopen het bouwterrein, gelegen in het uitbreidingsplan „Leiden-Zuid- west", op de hoek van de Roosevelt- straat en de Kuipers-Rietbergstraat, ter grootte van 1510 m2. De verkoopprijs bedraagt f 25. per m2 (bouwrijp en opgehoogd tot n.a.p.), terwijl aan de verkoop de al gemeen gebruikelijke voorwaarden zullen worden verbonden. Noodzaak oprichting besproken Onder auspiciën van de afdeling Leiden van „Volksonderwijs" en de ouderraad werd gisteravond in de Harmonie een vergadering gehou den, waarin sterke aandrang werd uitgeoefend om te komen tot oprich ting van een gemeentelijk lyceum. Onder de aanwezigen waxen de wethouder van onderwijs en openbare werken en de gemeentelijke inspec teur van het onderwijs, alsmede vele leerkrachten en hoofden van scholen. Na een kort openingswoord door mr. J. Drijlber* voorzitter van Volks onderwijs, nam de heer J. M. van Stralen 'het woord. Spreker gaf na een kort overzicht van de ontwikkeling van de lyceum- gedachte als zijn mening te kennen, dat er in Leiden zeer zeker plaats is voor een openbaar lyceum. Een ge meentebestuur, dat in deze een af wachtende politiek zou voeren, zou in zijn taak tekort schieten. Prof. dr. W. den Boer daarentegen was van oordeel, dat de gemeente, bij een eventuele omzetting van. de gemeen telijke HBS aan de Hoge Rijndijk in een lyceum, tot welke omzetting in de begrotingsbehandeling in de raad werd gesuggereerd omdat het leerlingental van het gymnasium ze ker zou teruglopen. Deze opvatting werd door de directeur van de HBS, dr. Boks bestreden, waarbij hij ge steund werd door de 'heer P. A. Wisse, hoofd van de opleidingsschool aan de Aalmarkt. De heer Van Stralen zeide in zijn antwoord, dat hij meende dat met het oog op de omschakeling van onze maatschappij van het agrarische p'an tot een industriële samenwerking, ook te Lelden de spoedige oprichting van een gemeentelijk lyceum wenselijk is. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk, zn van H. Dongel- mans en A. C. G. Koolmoes; Anne- mieke, dr van J. F. L. Fontein en B. Fabius; Anna Maria, dr van T. A. J. Lamboo en C. A. A. Vinkestijn; Paul Reinier, zn van J. J. P. den Heeten en C. W. van Zonneveld; Anja Geer- truida Ida, dr van J. H. Huigen en G. Haverkamp; Antoinette Helena Maria, dr van P. van Aken en A. B. Barten; Robbert Peter, zn van J. Vink en A. Rosier; Sylvia Maria, dr van J. B. Goedhart en J. F. van Looij; Ange- lique Berendina, dr van C. J. de Grauw en L. Zwitser; Edmundus Andreas, zn van F. M. A. M. Janssen "en A. H. Tibboel; Gerardus Willem, zn van G. W. Kok en A. P. van Steijn; Ronald, zn van L. J. Barendse en C. Faas; Sylvia Grace, dr van F. R. van der Ley en E. I. Kuïn; Gjjsbert, zn van P. van Duijn en A. Bouwman. Ovp-i^den: R. S. Ketel, man, 66 jr; P. de Bru'jn, ongeh. vrouw, 85 jaar. GIFTEN VOOR ZIELZORG ONDER VLUCHTELINGEN. Onder hartelijke dank, mede na mens de aalmoezenier der Hongaarse vluchtelingen, werd heden door ons ontvangen: f 26.gecollecteerd bij het ge zamenlijk souper, na de avondmis van de bond van R.K. Werknemers in het transportbedrijf, bestemd voor de zielzorg onder de R.K. Hongaarse vluchtelingen. Voor hetzelfde doel ontvingen we nog een gift van f 10 en één van f 5. Voorbeelden, die ter navolging dienen! Deze zielzorg kost véél geld, daar ze zich nog uitstrekt over het hele land, en de pater alléén van vrij willige bijdragen, deze moeilijke taak kan volbrengen. R.K. HUISVESTINGSCOMITé AFD. LEIDEN, BREESTR. 12. „DOCOS" Plaatsbespreken voor de feestavond a.s. zondag in „Den Burcht" vindt hedenavond plaats van 7.309 uur n.m. bij de heer Van Kuyk, Mors- straat 46. Begroting verre van rooskleurig De gemeentelijke huishouding in Boskoop baart grote zorgen, hetgeen tot uiting komt in de door b. en w. aan de gemeenteraad aangeboden ontwerp-begroting voor het jaar 1957. Met inbegrip van een post voor on voorziene uitgaven van rond. f30.000, wordt het tekort geraamd op rond 64.000. Voorts zal voor rente en af schrijving van nieuwe kapitaalswer- ken een bedrag van f 8000 nodig zijn, zodat het totale begrotings-tekort dus f 72.000 beloopt. Om dit tekort te dekken, zal de nog beschikbare saldi-reserve een grote aderlating moeten ondergaan. De minder gunstige liquiditeits positie der gemeente, welke zo zeer afhankelijk is van de algemene mone taire politiek der regering, werkt KATWIJK Jubileum D. Durieux. Het was dezer dagen 40 jaar geleden dat de heer D. Durieux te Katwijk a. d. Rijn in dienst kwam bij de Chemische fa briek te Katwijk aan Zee. Bij die ge legenheid werd de heer Durieux ge huldigd. Burgemeester H. Duiker, die bij de huldiging tegenwoordig was, deelde de jubilaris mede, dat het de koningin had behaagd hem de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Dr. v. Dorp, de directeur, overhandigde de jubilaris een enveloppe met in houd. Brandweer-examen. In samen werking met de rijksinspectie voor het brandweerwezen en onder auspi ciën van de Brandweerbond deden 18 leden van de Katwijkse vrijwillige brandweer het examen voor brand wacht 2e klasse. Zij slaagden allen voor het diploma. De geslaagden zijn: J. Kuyt, J. Dub beldam, J. Arnoldus, G. de Best, P. Burgerhout, G. Blok, D. Meij vogel, A. Parlevliet, G. Haasnoot, N. Schuite maker, C. Klok, J. v. d. Oever, A. v. d. Plas en A. v. d. Plas, allen te Katwijk aan Zee en C. v. d. Tol, W. van Duyvenbode en P. Kompier te Katwijk aan den Rijn. LISSE TAFELTENNISVERENIGING „REFLEX". Hier de competitieresultaten tot en met 1 januari 1957: Reflex 1 7 7 0 0 14 59—11 R.T.C. 2 7 5 0 2 10 47—23 Wilskracht 3 7 5 0 2 10 40—30 Sparkler 3 8 5 0 3 10 41—39 T.O.V. 3 7 4 1 2 9 46—24 St. Vooruit 2 8 2 2 4 6 42—38 D.R.S. 1 7 1 1 5 3 24—46 L.P.S.V. 3 8 1 1 6 3 23—57 A.T.T.C. 5 7 0 1 6 1 12—58 T.O.V. 2 7 7 0 0 14 63— 7 A.T.T.C. 3 7 6 0 1 12 52—18 Reflex 2 7 5 0 2 10 51—19 Den Burcht 5 8 5 0 3 10 39—41 Avanti 2 7 2 2 3 6 33—37 Slagvaardig 1 7 2 1 4 5 33—37 Reflex 4 8 2 1 5 5 27—53 R.T.C. 3 7 1 0 6 2 21—49 St. Vooruit 4 8 0 2 6 2 18—62 Sparkler 2 7 7 0 0 14 63— 7 Scylla 5 7 5 1 1 11 42—28 Reflex 3 7 5 0 2 10 46—23 Baronie 1 7 4 2 1 10 41—29 L.P.S.V. 2 7 2 1 4 5 27—43 A.T.T.C. 4 8 3 0 5 6 39—41 P.T.T. 3 6 2 0 4 4 24—36 St. Vooruit 3 7 1 0 6 2 16—54 Westerkwart. 6 0 0 0 0 11—49 Uitslagen: Reflex 2- —Avanti 1 7—3. GEGSTGEEST JAARVERGADERING KAV. De KAV heeft haar jaarvergade ring gehouden. Omstreeks 8 uur opende de voorzitster, mevr. Hooger vorst met het KAV-gebed. De voor zitster herinnerde er aan, dat de KAV in Oegstgeest nu ruim een jaar be staat en men met 15 leden was begon nen. Nu aan het eind van het jaar zijn er ruim 50. Hierna was de ver kiezing. De voorzitster was bij de oprichting van de KAV voor een jaar gekozen, dus moest nu aftreden. Zij had zich herkiesbaar gesteld. De pen ning meesteres, mej. C. Thissen, moest wegens drukke werkzaamheden haar functie als penningm. neerleggen. In do plaats hiervoor was mej. B. Werk hoven kandidaat gesteld, alsmede mevr. v. Diemen voor de functie wijkleidater. Voor de plaats van voorzitster waren geen kandidaten binnengekomen, zodat na de verkie zing het dagelijks bestuur als volgt is: mevr. Hoogervorst—Jansen, voor zitster (herkozen), mevr. v. Leijden Konings, secr. en mej. B. Werkho ven penningm., wijkleidster mevr. v. Diemen en mevr. Goedemans. Hier na gaf de secr., mevr. v. Leijden een keurig verzorgd jaarverslag, ge heel op rijm gemaakt. Daarna was er het jaarverslag van de aftredende penningm., mej. C. Thissen. Na de rondvraag was er de pauze. Na de pauze heeft de heer Werk hoven een prachtige film vertoond, getiteld: „Als je nog een moeder hebt, houdt haar dan in ere". Het was in één woord mooi. Ieder een was dan ook onder de indruk. Op 23 jan. a.s., des avonds om 8 uur geeft de KAV haar eerste grote feestavond in het St. Willibroróusge- bouw. Door e!gen leden wordt een toneelstuk opgevoerd. WARMOND BEJAARDENSOCIETEIT. Toen burgemeester jhr. mr. Von Fisenne onder grote belangstelling de „Bejaarden Sociëteit" officieel open de, zal het voor een ieder wel dui delijk zijn geweest, dat met het op richten van deze Sociëteit een mooi stuk sociaal werk is verricht, waar voor de initiatiefnemer, dr. H. G. M. Walenkamp, een woord van bijzon dere dank toekomt. Zeer vele ouden van dagen waren naar ,,'t Trefpunt" gekomen om hier in voor de eerste maal hun sociëteits middag door te brengen, terwijl dit maal mede aanwezig waren alle dames en heren van het comité. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitster, mevr. Von Fisenne, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Het was spreekster reeds lang bekend, dat een dergelijke sociëteit door de ouden van dagen op hoge prijs werd gesteld en dank zij het onvermoeide streven van dr. Walenkamp is de oprichting hiervan thans werkelijkheid geworden. Dat ook het gemeentebestuur grote sym pathie heeft voor dit mooie werk blijkt wel duidelijk uit het feit, dat de burgemeester zich terstond bereid verklaard heeft deze 'sociëteit te openen. Zij sprak de wens uit, dat deze sociëteit geheel aan de gestelde verwachtingen zou beantwoorden en dat ,,'t Trefpunt" de plaats zal wor den, waar de bejaarden menig gezel lig uur kunnen doorbrengen. De burgemeester zeide met groot genoegen gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging de Bejaarden sociëteit te openen. Hij bracht aller eerst een woord van dank aan dr. Walenkamp, die thans weer een van zijn idealen verwezenlijkt zag. Dat de belangstelling voor deze Sociëteit thans reeds zo groot is, is wel een bewijs, dat met de oprichting hiervan in een grote behoefte is voorzien. De gemeente heeft grote belangstelling voor het bejaardenvraagstuk, ook wat de ontspanning voor de ouden van dagen betreft. Hij wees hierbij op de ieder jaar terugkerende autotocht en de inrichting van een prachtig zitje in het park „Groot-Leerust", waar men rustig van de gezellige sfeer van de watersport kan genieten. Hij hoopte van harte, dat door de op richting van deze sociëteit weer een nieuwe stap was gezet op de weg van de oplossing van het bejaarden- vraagstuk, meer speciaal wat betreft ^e tijdsbesteding. Nemens het Wit- Gele- en Groene Kruis werd nc* het woord gevo—^or dr. Walenkamp, die er op wees, dat deze beide ver enigingen de stuwende kracht zijn geweest voor de oprichting van deze sociëteit. Gezien de zeer grote deel name kan thans reeds worden vast gesteld, dat hier van een groot succes kan worden gesproken. Namens de ouden van dagen voerde het woord de heer v. d. Voet, die een woord van dank bracht aan allen, zonder uitzondering, die hadden medegewerkt aan de stichting van deze sociëteit, waarbij hij namens de vele aanwezigen de initiatiefnemers de verzekering gaf, dat door deze daad een prachtig stuk werk was gedaan, dat door de ouden van dagen op hoge prijs wordt gesteld. Hierna nam het sociëteitsleven een aanvang en al direct heerste er een gezellige sfeer. Voor velen was de middag te gauw verstreken. Z0ETERMEER GOUDEN PAAR Heden viert het echtpaar W. M. Lexmond en J. Hoogeveen zijn gou den huwelijksfeest. Het bruidspaar, dat reeds 47 jaar in Zoetermeer woont, woonde de eerste huwelijks jaren in Amsterdam. De bruidegom, die evenals zijn echtgenote 75 jaar is, was in zijn vroegere jaren een be kend zakenman. Aanvankelijk deed hjj in melktransport en was een der eerste expediteurs, die toen nog al leen met paard en wagen de melk vervoerde. Later, toen de auto- in de mode kwam, werd overgeschakeld, op dit nu gewone voertuig. Naast de melktransport was de bruidegom ruim twintig jaar paar den importeur. Zelf trok hij regel matig naar Polen om paarden te ko pen. Nu geniet hij van zijn welver diende rust. Zijn echtgenote, hoewel zij eerst kortelings uit het ziekenhuis kwam, voelt zich weer helemaal goed. Het echtpaar werd gezegend met 13 kinderen, waarvan er nog 8 in leven zijn. Vandaag viert het gou den paar met de kinderen en de 42 kleinkinderen op huiselijke wijze, het feest van hun vijftigjarige echtver eniging. remmend op het uitvoeren van kapi- taalswerken, waardoor in de begro ting slechts een klein aantal kapi- taalswerken is opgenomen. B. en w. zijn van mening, dat voor herstel van het gedeelte Biezenweg het gebruik van perkoenpalen moet worden gekozen. De totale kosten van de verbetering worden geraamd op f350.000. Met het dringend nood zakelijk herstel van deze weg wil het college nog dit jaar een aanvang maken en hiervoor is op de begroting voor 1957 een bedrag van f 50.000 uitgetrokken. Ten aanzien van uitvoering van grote kapitaalswerken is een urgen tieplan opgesteld. Voor de bouw van een zwembad, een lagere tuinbouw school, de uitbreiding van de alge mene begraafplaats, de uitbreiding van de Rijkstuinbouwschool en de aankoop van grond voor een sport terrein zijn op de begroting 1957 geen gelden uitgetrokken. Wel is te ver wachten, dat voor de vervanging van het Tehuis voor Ouden van Dagen in Den Ham nog dit jaar voorbereidende werkzaamheden ter hand zullen wor den genomen. De mogelijkheid tot realisering van één of meer der ge noemde objecten hangt af van het feit, of de pogingen om hiervoor gelden ter beschikking te krijgen, zullen slagen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zelfs de uitvoering van werken, waar voor door de raad reeds credieten zijn verleend, t.w. voor een gymnas tieklokaal, brandweergarage, tehuis voor bejaarden in het Viforpark en woningbouw moeten worden uitge steld. Dit klemt het zwaarst voor het tehuis in het Viforpark en de bouw van 96 woningen in het Julianakwar- tier, waarvoor de Rijks-goedkeuring te verwachten is. Opdat de woning bouw niet stagneert, is de hoop ge wettigd, dat hieromtrent op korte termijn maatregelen worden ge troffen. De begroting voor de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg zal een subsidie vergen van rond f 66.000. ALPHEN AAN DEN RIJN Prof. dr. W. J. Buma, leraar aan het Chr. Lyceum te Alphen die be noemd is tot hoogleraar in de letteren en wijsbegeerte (onderwijs in Friese taal- en letterkunde en het Go- thisch) aan de universiteit te Gro ningen, zal zaterdag 26 jan. te 3 yur dit ambt aanvaarden met het uitspre ken van een rede in de aula van de universiteit. Onbewoonbaar. B. en w. stellen de raad voor onbewoonbaar te verkla ren de percelen Raadhuisstraat 148, 150, 152 en 154 en Steekterweg 108 en 110, de eerste vier woningen zijn eigendom van de heer A. Vis, wonen, de Raadhuisstraat 255, de twee laatst genoemde panden van de heer J. J. Winkel, wonende Steekterweg 112. DE MEIJE Viering 25 jaar bestaan van de LTB De LTB, afa. Bodegraven herdenkt woensdag 23 jan. a.s. het feit, dat zij voor 25 jaar werd opgericht. De dag zal begonnen worden met een Solem nele H. Mis te 9 uur in de parochie kerk van O. L. Vr. Geboorte in De Meije. De geestelijk adviseur, kape laan Voort wist, houdt de feestpredi katie. Daarna zullen de leden en hun dames zich naar de zaal van Mi- chielsen begeven voor het gezamen lijk ontbijt. De verdere viering zal des avonds in hotel Van Haaften te Bodegraven gehouden worden, waar door de LTJ ihet toneelstuk getiteld „In een andere Wereld" opgevoerd wordt. LEIMUIDEN Uitvoering L.T.J. Gisteravond had in het parochiehuis een toneel uitvoering plaats van de Land- er Tuinbouw jongeren. Ongeveer kwart voor acht sprak de geestelijk advi seur, kapelaan De Munck, een kort openingswoord tot de aanwezigen die de zaal geheel vulden. Hij verheugde zich in het feit, dat deze jonge ver eniging de moed heeft gehad om een avondvullend toneelspel in te stude ren. Men moet hier, aldus de G.A., geen beroepsgpel verwachten, maar wanneer ook het publiek meewerkt kan men verzekerd zijn van een vro lijke avond. Hierna ging het scherm open voor het blijspel in drie bedrij ven getiteld „De Verkochte Bruid". Men maakte hierin kennis met de villabewoners de familie Dinges, waar mevrouw en dochter een te weelderig leven leiden. Vader Dinges laat dit nog toe, maar beraamt toch ernstige plannen, om de finantiële ge volgen, die hieraan verbonden zijn in evenwicht te brengen. Met de volle instemming van vader is de dochter verloofd met een chauffeur, maar moeder denkt een betere echtvriend voor haar gevonden te hebben. Zij is n.l. in contact gekomen met Desiré v. Severen, die zich voordoet als een rjjk man, maar later een bandiet blijkt te zijn. Twee bedrijven zijn er nodig om de voorbereidingen te ma ken voor ontmaskering wat in het laatste bedrijf geschiedt. Om de komische scènes van dit blijspel heeft het publiek werkelijk plezier gehad. Na afloop betuigde men met een daverend applaus aller insteming. De L.T.J.-voorzitter sprak hierna een hartelijk woord van dank tot de geestelijk adviseur (die a.s. vrijdag vertrekt) din in de korte tijd toch veel heeft gedaan voor de ver eniging. Vervolgens dankte hij de he ren C. v. Bejjeren en H. v. Velzen die de spelers bij de voorbereidingen ge steund hadden. De verloting werd nu gehouden van een groot aantal prij zen. De avond werd besloten met enige tijd vastenavond bal onder lei ding van De Vrijbuiters waarbij het gezellig aan toe ging. Laatste Berichten NAMEN VAN DE IN MONACO VERWACHTE VORSTELIJKE BABY De namen van de in Monaco ver wachte vorstelijke baby zullen, in dien het een jongen is, luiden: Gre- goire Georgs Pierre Richard, en in dien het een meisje is, Caroline Loui se Marguerite. Er is beslist, dat prin ses Gracia voor de bevalling in het paleis zal blijven. Dit is vandaag door prins Rainier op een persconferentie bekend ge maakt. Hij deelde voorts mee, dat zijn 17- jarige neef Georges Festetix peter zal zijn en prinses Gracia's nicht Marga- DELMER FAHRNEY OVER VLIEGENDE SCHOTELS. De gepensioneerde Amerikaanse schout bij nacht, Delmer Fahrney, vroeger hoofd van het .marineprogram voor geleide projectielen, heeft woensdagavond verklaard, dat er vol gens betrouwbare berichten „voor werpen met zeer hoge snelheden in onze atmosfeer komen". Fahrney verklaarde tegenover ver slaggevers dat .„geen instantie in dit land of Rusland in staat is de snel heden en de wijze van versnelling te evenaren, waarmee die voorwerpen volgens radarwaarnemingen en des kundige ooggetuigen kunnen vlie gen". Hij voegde eraan toe, dat de „voor werpen vermoedelijk door „een intel ligente kracht" worden bestuurd „te oordelen naar de manier waarop zij vliegen". „Zij worden niet geheel door automatische apparatuur bediend, want de wijze waarop zij in formatie van plaats veranderen en eikaars ba nen kruisen zou moeten aangeven dat hun voortbeweging wordt geleid". Fahrney is voorzitter van een par ticuliere „nationale commissie voör onderzoek van luchtverschijnselen", die berichten over vliegende schools en ongeïdentificeerde vliegende voor werpen uit de gehele wereld verza melt en na ze op hun waarde beoor deeld te hebben, publiceert. Marktberichten GOUDA, 17 jan. Kaas. Aanvoer 21 partijen. Notering: le kwal. 2.38 2.44. Handel goed. 's HERTOGENBOSCH, 16 jan. Vee. Aangevoerd werden 5252 stuks vee, zijnde: 1896 runderen, 262 gras kalveren, 571 vette kalveren, 541 nuchtere kalveren, 209 schapen, 17 geiten, 23 fokzeugen, 333 slachtvar- kens, 32 lopers, 1368 biggen. De prij zen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit, als volgt: melk- en kalfkoeicn ƒ.7501125; guiste koeien 650875; kalf vaarzen 500—975; klam vaarzen 625775; guiste vaarzen 600—750; pinken 460--575; graskalveren f 260 425; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 90—175; weideschapen 6585; drachtige zeugen 240335; lopers 66—83; bigg f 36—59 p. st. Slachtrunderen: aanvoer 738 stuks. Extra kwaliteit 3.20—3.30; le kwal. 3.00—3.15; 2e kwal 2.70—3.00 3e kwal. 2.552.65; vette stieren f 2.80 3.00; wostkoeien 2.452.55 per k. geslacht gewicht; vette kalveren le kw 2.953.20; vette kalveren 2e kw. 2.55—2.80;vette kalveren 3e kw. van 2.3" -2.45; nuchtere slachtkal- veren 1.30—1.70; slachtvarkens 1.76—1.85; slachtzeugen le kw. van 1.631.70; slachtzeugen 2e kw. 1.561.61 per kg. lev. gew., vette schapen 8u—115; vette lammeren go—100; nuchtere slachtkalveren 40—75 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalf koeien: aanvoer minder, handel traag, prijzen nauwelijks prijshou dend. Guiste koeien: handel rustig, prijzen ongeveer op gelijk niveau, jongvee normaal aanbod, handel ma tig, prijzen gehandhaafd, vette kalve ren: aanvoer ruim, handel willig, prijzen hoger. Nuchtere slachtkalve ren: handel verliep even vlotter, zware soorten werden verhandeld te gen hogere prijzen. Schapen en lam meren: aanvoer minder, handel rede lijk goed, prijzen vaster. Fokzeugen aanvoer minder, handel kalm, onge veer prijshoudend. Lopers en biggen: aanvoer normaal, handel redelijk goed. prijzen bleven ruim gehand haafd. Slachtvee: aanvoer normaal, handel halm, prima kwaliteiten wer den prijshoudend verhandeld. Minde re kwaliteiten handel stroef en nau welijks prijshoudend, minder aanbod van slachtzeugen, handel kalm. Wei nig verandering in prijzen. R'VEEN, 16 jan. Bloemen. Tul pen: Krelage 4865; Hillegarde 53 Wintergold 62—74; John Gay 70 •75; E Eddy 89—91; Rose Copland 84104; Erly Queen 5364; Pink Gem 62—07; Crown Imperial 69; Pur per Copland 115118; Lustige Witwe 8497; Piguante 107119: M?'joran 9597; White Sail 8496. Narcissen: Early Glorie 4558; Golden Harvest 6266; Magnificence-5364. "lauwe Druifjes 1724 p. bos. Am. Anjers 17—26 p. st. Groenten: V/itlof I 35.00 42.00; Witlof I 22.00—24.00. TER AAR. 16 jan. Groente. Wit lof 1. 3552 ct., idem 2, 1939 ct., idem stek 419 ct., uien 12—21 ct., idem drielingen 6 ct., prei 2440 ct., spruiten 62—68 ct., idem B. 3547 ct. idem stek 17—22 ct. aardappelen 9— 10 ct., alles per kg., boerenkool 70 2.20 per kist, knolselderij 12—20 ct. p. stuk; peterselie 29 ct., selderij 28 ct. per bos. Peren: Brederode 28 p. kg. VINKE VEEN, 16 jan. Groente. Boerenkool 3846 ct., groene kool B 17 ct., prei 3942 ct., witlof A 52 ct., Witlof A II 45—52 ct., Witlof B I 38 —50 ct., Witlof B II 32—41 ct. per kg. Knolselderij 825 ct. per stuk; Pe terselie 40 ct., Selderij 3240 ct. per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3