V V V-Lisse heeft grote plannen DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Meer logeergelegenheid* meer par keerruimte en 'n betere versiering ZATERDAG 12 JANUARI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 5 Corso vermoedelijk op 27 april De V-V.V. „Lisse" heeft voor het ajs. bloembollenseizoen al veel voor bereidingen getroffen. Op alle moge lijke manieren wordt getracht, vaak ook in samenwerking met de afd. Hillegom en Sassenheim, het de tou- risten dit voorjaar weer zo comfor tabel mogelijk te maken en hun vele attracties te bieden. Zo zal er weer een plaatselijke- en een streek-mo- zaiekwedstrend worden georganiseerd Voorts zijn er plannen voor een bloemenaktie, gevelversiering, étala gewedstrijd en ook weer een kinder corso. Met het oog op de steeds groeiende (belangstelling, voornamelijk ook in het buitenland voor de evenementen in de bloembollenstreek, zal men ook nu weer een 4-talig foldertje uitge ven in driekleurendruk met een kor te duidelijke tekst en een kaartje van de kuststreek vanaf ong. Hoek van Holland tot en met Haarlem. Er zullen 200.000 exemplaren gedrukt worden. De kosten hiervan zullen 1 6700,— bedragen, terwijl de ver spreiding ook nog enkele duizenden guldens zal kosten. De samenwerking met de overige V.V.V.'s in de streek is uitstekend, zodat men bijna van een streek-V.V.V. kan spreken. Logies. Logiesgelegenheid in de bollen streek is vrij beperkt. Men heeft een lijstje samengesteld van hotels, café's en restaurants in de gemeenten Hil legom, Lisse, Sassenheim en Benne- broek, die de verschillende touristen trachten op te vangen- Op top-dagen zullen de gasten zoveel mogelijk worden, doorgezonden naar Noord- wijk, dat in het uiterste geval feen accomodatie heeft van 15.000 bedden, waardoor het dus niet meer behoeft voor te komen, dat touristen verre reizen moeten maken om nachtlogies te verkrijgen of in hun wagens moe ten overnachten. Bloemencorso. Na informatie is gebleken, dat het bloemencorso beslist weer door zal gaan. In opzet en kwaliteit zal het beter worden dan voorgaande jaren. Hoewel de datum nog niet definitief vaststaat, is men algemeen van me ning, dat dit 27 april zal worden daar 20 april samenvalt met Paas zaterdag en 4 mei de nationale do denherdenking is. Een vroegere da tum dan 20 april is haast onmogelijk, omdat dan het weer heel sterk mee zal moeten werken, terwijl een la tere datum dan 4 mei zeker een min dere kwaliteit bloemen met zich zal brengen. Algemeen zoekt men ook een op lossing voor het parkeerprobleem op de dag van het bloemencorso. Het V.V.V. „Lisse" heeft bij 60 bedrijven, die aan de route (de Heereweg) ge legen zijn, getracht parkeergelegen heid te verkrijgen, met resultaat, dat men nu alleen in Lisse voor ruim 330 wagens plaats zal hebben. Besloten werd de afd. Hillegom en Sassenheim voor te stellen een zelfde aktie te ondernemen. Mozaiek wed strijden. Op de centrale streekvergadering zal men dit onderwerp nog uitvoerig bespreken. Ook Warmond, Noordwij- kerhout en Voorhout hebben te ken nen gegeven gaarne aan een rao- zaiek-strekewedstrijd deel te nemen. Vorige jaren konden deze gemeen ten niet meedoen, daar er te weinig bloemen beschikbaar waren. Ook de kinder-mozeiekwedstryden Gemeenteraad Rijnsaterwoude De raad van Rijnsaterwoude kwam vrijdagavond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester B. Kammen- ga, die in zijn openingswoord zijn grote erkentelijkheid betuigde aan de raad voor de belangstelling tijdens het huwelijk van zijn dochter op 20 dec. j.l. Ik heb in het jaar 1956 getracht in mijn werk iete persoonlijks en men selijks te leggen, aldius de voorzit ter, en Ik hoop dat de bestaande goede verhoudingen in het komende jaar verste vigd aullen worden. In het jaar 1957 is ons inwonertal met 15 gedaald tot 804. Het mannen, overschot in de gemeente is nu 32, hetgeen bedenkelijk is, het geboor tecijfer benadert het gemiddelde in Nederland. In de commissie van schoolver zuim werd de heer J. A. de Bruyn herbenoemd, terwijl in de vacature mej. Plevier de heer Veerdig be noemd werd. Besloten werd om de rekening-courant overeenkomstig de Bank van. Nederlandse Gemeenten tot een maximum van 50.000 aan te gaan. De heer G. Bergshoeff, voorzitter van de commissie van onderzoek, die de begroting dienst 1957 had onder zocht, deelde mede dat de commissie geen enkele opmerking ter tafel kon 'brengen, omdat die begroting daartoe geen aanleiding had gegeven. Besloten werd om het bedrag per leerling voor het 'bijzonder onder wijs in 1057 vast te stellen op 40. B. en w. waren aanvankelijk van oor deel om diit op 37 te stellen, doch op advies van de heer L. Donker ging de raad met 3 verhoging akkoord, gezien de prijsverhogingen. Voor de aankoop van school- en leermiddelen werd op voorstel van b. en w. 1000 beschikbaar gesteld, welk bedrag in hoofdzaak bestemd zal worden voor de aanschaffing van leermiddelen. Op het programma staan vervol gens nog: verbetering van de Heren weg 6750; vernieuwing straatver lichting 60.000; nieuwbouw stich ting en inrichting schoolgebouw 100.000; vermoedelijke nieuwbouw ambtswoning burgemeester 75.000. Er zullen dit jaar 10 gemeentewo- ningen worden gebouwd, waarvoor de aannemers P. W. de Graaf te Lei- muiden voor 141.250 en Chr. Over- devest te Rijnsaterwoude voor 141.050 hadden ingeschreven. De raad was van mening de bouw te gunnen aan de laagste inschrijver, de heer Chr. O-verdevest, die tevens in woner der gemeente is. BODEGRAVEN Opbrengst feestavond. Ten bate van 't gebrekkige kind was in hotel van Rossum een feestavond georga niseerd, waaraan door bekende artis- ten werd medegewerkt. De opbrengst was c.a. 750. EstoAs. zondag speelt Esto we derom een thuiswedstrijd en wel te gen het Boskoopse GDS. Hei. tweede elftal heeft een vrije dag. Esto 3 trekt naar Nieuwkoop om Nieuwkoop te bekampen. Loop der bevolking. Het aantal inwoners van onze gemeente bedroeg per 1 jan. 1956: 3861 mannen en 8976 vrouwen, totaal 7887 personen. Dit aantal werd vermeerderd door vesti ging met 171 mannen en 203 vrouwen: door geboorten met 80 mannen en 85 vrouwen. Totale vermeerdering met 589 personen. Er overleden 26 man nen en 26 vrouwen, terwyl naar el ders vertrokken 78 mannen en 217 vrouwen in totaal 447 personen. Een vermeerdering alzo van 47 mannen en 45 vrouwen of 92 personen. Het aantal inwoners per 1 december 1956 bedroeg 3908 mannen en 4021 vrou wen of totaal 7926 personen. HAZERSWQUDE Loop der bevolking. Aanwezig per 1 jan. 1956 3064 m., 3031 vr., to taal 6095. Aantal geboren in 1956 87 m.. 78 vr., tot. 165. 3151 m., 3109 vr., 6260 tot. Aantal overledenen in 1956: 14 m., 18 vr., 32 tot. 3137 m., 3091 vr., tot. 6228. Aantal personen, opgeno men in 1956 in 't bevolkingsregister: 90 m., 105 vr., 195 tot. 3227 m., 3196 vr., 6423 tot. Aantal personen, afge voerd in 1956 van het bevolkingsre gister: 131 m., 138 vr., 269 tot. Aan wezig per 1 janari 1957: 3096 m„ 3058 vr. 6154 tot. Aantal voltrokken hur welijken 59. Aantal ingeschreven echtscheidingen: geen. NIEUWKOOP Loop der bevolking. Op 1 jan. 1956 telde de gemeente 2148 manne lijke en 2078 vrouwelijke ingezetenen, samen 4206. Geboren werden in de loop van het jaar 59 jongens en 60 meisjes, samen 118 kinderen. Er vestigdenzich hier 99 mannelijke en 163 vrouwelijke personen, samen 262. Overleden: 17 mannen en 1<8 vrou wen, terwijl vertrokken 71 manne lijke en 100 vrouwelijke personen. Op 1 jan. 1957 waren ex dius 2217 mannelijke en 2183 vrouwelijke in gezetenen, sa/men op de kop af 4400. zielen. De bevolkingstoename in het afgelopen jaar bedroeg dus niet min der dian 174 personen. Voor een deel ontstaan door het flinke geboorte overschot (83), anderdeels door het vestigingsoverschot van 91 personen. Ofschoon aan dit laatste de ingebruik name van het bejaardencentrum Aai en Amstel niet geheel en al vreemd zal» heeft toch ook ongetwijfeld de industrie verscheidene gezinnen naar Nieuwkoop doen koimen. Tenslotte werden nog 46 'huwelij ken gesloten, tegen 40 in 1955. Ook hierin dius vooruitgang. Feestavond LTB en LTJ. Gister avond was het in het parochiebuis feest voor de leden van- LTB en LTJ. De heer W. de Jong, voorzitter van de LTB, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf onmiddellijk het woord a/an de toneelgroep van de jongeren, die het toneelspel „Het meisje met het leeuwen jong" van Hans Nesna in drie bedrijven op voerden. Het is een prachtig spel van het boerenland, ernstig en gevoelig en toch vol hiuimor, een echt spel van een traan en een lach. Het was door die LTJ-ers terdege ingestudeerd. Alles verliep vlot en zonder haperen en er werd 'bijzonder goed gespeeld. Zelden zagen we in het parochiehuis door amateurs beter toneelspel. Na men noemen willen we niet, allen zonder uitzondering hebben een pluim verdiend. De heer Van Gans, die het spel heeft ingestudeerd zal dan ook wel tevreden zijn geweest. De grime van de heren W. Kwakkenbos en P. v. d. Voorn, waarvan de laatste op uitstekende wijze een van de hoofd rollen vertolkte, was als van ouds prima verzorgd. Alle aanwezigen hebben met het stuk echt meegeleefd. Men kon een speld 'horen vallen, 'n bewijs, dat het spel in de smaak viel. Het applaus van de aanwezigen en het dankwoord van voorzitter De Jong, waren dan ook zeer terecht. Na afloop bleef men nog geruime tijd in intieme kring gezellig bijeen. Zondagavond wordt voor het pu bliek nog een voorstelling van „Het meisje met het leeuwen jong" gege ven. Wij kunnen een' bezoek zeer aanbevelen. Men zal ongetwijfeld een zeer genoeglijke avond beleven. Z0ETERW0UDE E.H.B.O. Zondagmiddag om half drie beginnen in het Parochiehuis aan de Schenkelweg de E.H.B.O.- wedstrijden voor 't rayon Leiden. zullen zeker weer doorgaan, al zullen in de organisatie hiervan enkele gro. te veranderingen komen. Bij de kin- der-wedstrijden verleden jaar waren er 80 deelnemertjes, maar velen hier van hadden hun mozaiek in het ach tertuintje gelegd, wat uiteraard niet de bedoeling van deze aktie is. Een suggestie om voor de kinderen, die niet in het gelukkige bezit van een „tuintje-voor-het-huis" zijn, een ge deelte van de Oranjelaan ter beschik king te stellen, vond algemene in stemming en zal nader bestudeerd worden. Ook zullen er dit jaar op zaterda gen en zondagen weer z.g. bloemen meisjes door Lisse gaan. Deze aktie is vorig jaar zeer in de smaak ge vallen. Er werden per dag ong. 8000 bloemen uitgereikt. Men koestert zelfs plannen, hoewel nog vaag om ook op de dag van het bloemencorso deze meisjes hun poëtische taak te laten vervullen. Voorts zal ook de gevelversiering worden uitgebreid en zullen daarnaast aan de beginpun ten van het dorp welkomstborden geplaatst worden. Voor de vervaardi ging van deze borden is intussen al opdracht gegeven, terwijl men een extra versiering op het „Vierkant" overweegt. De étalagewedstrijd zal bestaan uit een versiering met bloemen en een goed ingerichte étalage. Aan de mooist versierde étalge zal een prijs worden toegekend. Voor het publiek zal ook een extra attractie in dit ver band worden toegevoegd, in de vorm van een prijs voor degene, die de beste étalage aanwijst. Het kindercorso. Dit is de laatste jaren uitgegroeid tot een evenement op zich en geniet een steeds groeiende belangstelling. Vooral in Lisse-dorp is dit het afge lopen jaar bijzonder geslaagd. Voor al ook door de minder prettige weers omstandigheden was het kindercorso in „de Engel" geen bijster succes. Algemeen bestond de opinie, dat deze twee corso's het beste samengevoegd konden worden, waaraan het be stuur toezegde de nodige aandacht te zullen besteden. De datum van het kindercorso zal zijn een week na het grote bloemen corso. De jeugdcommissie van de r.k. voetbalvereniging Lisse heeft vrij dagavond een ontwikkelingsavond aangeboden aan de adspiranten, ju nioren en hun ouders. Het eerste deel van de avond werd gevuld met enige sportfilms. Uiter aard wist vooral de jeugd zich te amuseren bij het zien van de schier onmogeliike schijnbewegingen die Stanley Matthews, Ference Puskas en Abe Lenstra demonstreerden. Bij zonder fraai waren ook de films over de wereldkampioenschappen tafelten nis in Utrecht en die over de weg wedstrijd wielrennen MilaanSan Remo. De Europese recordhouder op de 800 meter, de Belg Roger Moens wer dtijdens ziin keiharde training gadegeslagen. Na deze sportfilms sprak rector L. Vester over het nut van de Ned. Kath. Sportbond. We kennen verschillende waarden in ons leven, aldus spr., b.v. de culturele waarde (muziek, kunst, sport), de economische waarde (kleding), so ciale waarde (dorpsgemeenschap, clubgeest) de biologische waarde (lichamelijke verzorging) en de gods dienstige en zedige waarde. Wij ka tholieken hechten aan deze laatste twee de meeste waarde en moeten deze de boventoon laten vieren. De andere waarden zijn slechts tijdelijk en moeten geleid worden door onze verhouding tegenover God. Alleen het bestuur van een katho lieke sportvereniging houdt rekening en bevordert de godsdienstige waar de die wij stellen. Dr H. A. Holl, Veldhoretstraat 50, telefoon 3155 neemt dit weekend praktijk waar. GE KWAKEL KIND DOOR AUTO GEGREPEN. Vrijdagmorgen stak de 5-jarige Wim Jansen uit de Noordmanlaan op het nogal drukke Kwakkelse pad, zonder goed uit te zien, de rijweg over, juist op het moment, dat een personenauto kwam aangereden. Hoe wel de chauffeur alles in het werk stelde om hem te ontwijken slaagde hij hierin niet. De kleine werd ge grepen en met een smak tegen het wegdek geworpen. Bew'usteloos bleef hij liggen, doch even later kwam hij tot bewustzijn. De ontibodine genees heer dr. Martini uit Uithoorn, ver leende de eerste hulp en het slacht offertje werd de ouderlijke woning binnengedragen. Daar werden ver schillende schaafwonden behandeld, en enige kneuzingen vastgesteld. De chauffeur de R. uit Nieuwkoop treft geen schuld. KDO. Het le elftal speelt zondag op eigen terrein tegen de drager van de rode lantaarn, n.l. „Geuzenveld", aanvang 2 uur. De reserves spelen uit tegen Energia 4, aanvang 1 uur. Vertrek per lijndienst om 11.25 uur van-af Uithoorn. Het 3e elftal speelt thiuis tegen Semo 3, aanvang 12 uur. Kath. Vrouwengilde. Het Kath. Vrouwengilde organiseerde in zaal Leenders wederom een ontspannings- en contactavond, Waren het voorheen uitsluitend vrouwen, die deze avon den bezochten, thans was toegestaan, dat ook de mannen eens een kijkje konden nemen. Pastoor Versteeg sprak als geestelijk adviseur een ope ningswoord en hoopte op een genoeg lijke avond. Onze oud-parochiaan pater M. v. d. Burg, thans hier;met vakantie by zijn familieleden na een verblijf van 10 jaar hard missiewerk, vertoonde een film over de Dajaks in de binnenlanden van Borneo, Ge noten werd van de prachtige natuur monumenten en vol belangstelling jwas iedereen voor het primitieve le ven van de oerwoudbewoners Na afloop werd met gulle hand geofferd en stelde men pater v. d. Burg niet teleur. In de middaguren werd een kinder film vertoond. KATWIJK AAN DEN RIJN De zondagsdienst wordt voor KatwijkValkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, Katwijk a. d. Rijn, tel. 2102. In Katwijk aan Zee door dr. Borleffs. LEIDSCHENDAM Vele patiënten hebben gistermiddag afscheid genomen van dokter H. F. M. van Zeeland, die ruim 40 jaren onaf gebroken de geneeskundige praktijk heeft waargenomen en zich thans uit deze praktijk heeft teruggetrokken. Onder hen, die de scheidende arts de hand kwamen drukken, was ook „de eerste baby" (mevrouw Scheenaard- Van Veen), bij wier geboorte de dokter hulp verleende. Behalve de grote belangstelling mocht dokter Van Zeeland een aantal bloemstuk ken en andere cadeaus in ontvangst nemen. De drukke praktijk van dok ter Van Zeeland wordt overgenomen door dokter A. H. Keyzer, Dam- laan 23a. Rijdende spaarbank. Gistermid dag is voor het eerst de rijdende spaarbank in Leidschendam versche nen. Iedere donderdagmiddag zal deze spaarbank standplaats innemen op de hoek van de Koningin Wilhel- minalaan en Prinses Beatrixlaan. N00RDWIJK Klaverjaselub. De uitslag van de competitiewedstrijd van „Ons Genoe gen", deze week gespeeld, is: 1. C. Noordermeer, 2. A. Wijnands, 3. Zwetsloot, 4. Mevr. Vink, 5. Slootbeek 6..Binksma, 7. Hermans, 8. P. Weijers, 9. Mevr. Hermans, 10. Mornhout. Bridgen. De uitslag van de paren wedstrijd, uitgeschreven door de bridgeclub „Noordwijk" luidt: J. Vink L. v. d. Holst 71 m.p., Rijnbende J. Hoogendam 70, echtpaar Den Haan 69, Th. HoogervorstB. Beugelsdijk 69, Jac. v. d. Berg—A. W. v. d. Holst 68, C. v. EgmondG. v. d. Berg 59, v. Kampen—Kaptein 51, Mevr. Rijn bendeAugustinus 47. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Ronaldus S. M„ zn van J. Th. Zwetsloot en G, M. v. d. Heuvel', Leonardus, zn van E. J. S. Steen voorden en J. v. Duivenboden; Mar- garetha J. M. H„ dr van A. J. v. d. Drift én M. M. V. Kampman; Gerar- dus H. J„ zn van H. Groenewoud en A. Reewijk; Johanna M. G., dr van H. Hoogeveen en M. J. v. d. Geest; Mar- tinus J. P., zn van C. E. H. v. d. Zalm, en Th. H. Wijnands. Ondertr.: Joh. A. de Wit en G, Middel. Getrouwd: M. Binendijk en M. M. Jungerius. Overleden: Hermanus Jansen, 67 jr; Johannes Vervooren, 84 jaar. N00RDWIJKERH0UT Vragen van het raadslid Meijer. Gedurende de laatste maanden is in de Bollenstreek mede in Noord- wijkerhout herhaaldelijk de elee triciteit uitgevallen, waardoor zeer veel ongerief aan gezinnen, industrie en inrichtingen tot verpleging werd toegebracht. In verband hiermede heeft het raadslid, de heer A. Th. P. Meijer aan het college van burgemeester en wethouders de vraag gesteld of het juist is, dat in meerdere van die ge vallen de oorzaak van het euvel ge zocht moet worden in ernstige ge breken aan de stroom toe voer kabel. Indien zou blijken, dat deze kabel inderdaad in ernstige mate gebreken vertoont, wordt gevraagd of het col lege reeds de nodig stappen heeft ge daan tot afdoende verbetering van de stroomtoevoer te komen, 0EGSTGEEST De collecte van morgen is in tegenstelling tot hetgeen in Sursum Corda vermeld staat voor de eigen jeugdbeweging van de parochie. Geboren: Wilhelm Theodorus zn v. T. Veenstra en M. J. D. v. d. Mark; Monique Gertrudis Maria dr van Th. J. Hoogenboom en G. M. A. Breukers. Ondertrouwd: P. van Es, 46 jr en P. van Rootzelaar 44 jr: F. van Ros sum 48 jr en F. Toepoel 32 jr. Getrouwd: H. C. de Bruijn en M. C. Steenbergen; L. J. van der Boog en A. van der Geer; P. K. van der Ent Braat en C. de Vries; G. H. van der Meer en C. H. J. van den Berg. Overleden: P. van der Lelie-Mas- saar 69 Jr; A. J. van Noort, 68 jr. SASSENHEIM Ongeval met dodelijke afloop Een trekker met een defecte stuur inrichting werd gisteren door een kraanwagen door Sassenheim ge sleept. Plotseling raakte de trekker, die toebehoorde aam een verhuis- firma in Den Haag los, en kwam in de vaart van de Zandalootkade terecht. De beide inzittenden, de broers R. S. K. en J. A. K. uit Den Haag, waren spoedig weer op het droge. R. S. K. had wat modder naar binnen gekre gen, hetgeen zich niet ernstig liet aanzien. Hij werd echter naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar bleek, dat hij in ernstig levens gevaar verkeerde. Medische hulp heeft niet meer mogen baten. R. S. K.' is vanmorgen overleden. Zijn broer bleef ongedeerd. Zondag 13 jan. wordt de dok- tersdienst waargenomen door dr. H. Wint, Sassenheim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. ST0MPWIJK Voorzitter C. Waaijer opende de vergadering van de harddraverij ver eniging „Nooit Gedacht" met een hartelijk woord van welkom en een Zalig Nieuwjaar voor de leden en hun gezinnen. Na een kort overzicht van de gehouden paardensportdagen in augustus 1956, die een sportief succes werden ondanks de zeer slechte weersomstandigheden. De heer L. Stijnman, die ruim 43 jaar de functie van penningmeester vervulde meende nu de tijd gekomen om te bedanken als bestuurslid en zich te rug te trekken. Ofschoon voorzitter Waaijer, zoals hij zei, altijd plezierig ,met de penningmeester heeft samen gewerkt, kon hij best begrijpen, dat de penningmeester, nu hij binnen- j kort 80 jaar wordt, het bijltje er bij neerlegt, doch sprak de hoop uit, dat de penningmeester Stijnman, als ere lid van „Nooit Gedacht" nog jaren van gezondheid mag genieten. De heer Stijnman zag zich verrast met een grote fruitmand en bedankte voor het zeer grote vertrouwen, dat hij in al die jaren heeft ontmoet en hoopte, dat het de vereniging tot in lengte van dagen voorspoedig mag gaan. Vervolgens nam de heer Boogmans het woord, die nog een jubilaris hul digde en wel de voorzitter Waaijer, die 40 jaar bestuurslid is en al me nig jaar de voorzittershamer goed weet te hanteren. Het bleef niet al leen bij woorden, want namens het bestuur bood spr. de voorzitter een grote kist sigaren aan en een ge schenk namens het fanfaregezel schap „Juliana", dat altijd prettig heeft samengewerkt met „Nooit Ge dacht". Voorz. Waaijer wimpelt alle hulde weg en meent dat hij alleen maar zyn plicht heeft gedaan en hoopt dit nog vele jaren te kunnen doen. De financiële commissie had alleen maar hulde voor de penningmeester. Als nieuw lid v. d. fin. com. wordt benoemd Jac. Qlsthoorn. Op voorstel van de heer J. v. d. Bosch wordt de heer Boogmans aan gezocht als penningmeester. Na een korte gedachtenwisseling neemt de .heer Boogmans het penningmeester schap aan. Als datum voor de paardensport- dagen in 1957 is vastgesteld 31 juli en 1 aug. 1957. Na enkele interne punten te heb ben afgehandeld, kwam bij de rond vraag de baan ter sprake, daar in de toekomst wel niet meer de bestaande baan ter beschikking zal blijven in verband met de woningbouw. In zijn slotwoord bedankt de voor zitter voor de samenwerking en spe ciaal de secretaris, die in het afgelo pen jaar zeer veel werk heeft moeten verrichten wat beloond werd met si garen. WARMOND Postduivenhokkenshow. Voor oude duivirmen hield de Postduiven vereniging „Warmond" haar tweede hokkenshow. De stand van deze dui- vinnen was op deze avond als volgt: 1. J. van der Weerde 369 pnt.; 2. en 3. dr. J. Venker en Jac. van Niekerk 368 pnt.; 3. P. van der Drift 307 pnt.; 5. Th. Verwoerd 367 pnt.; 6. J. Smeets 366pnt.; 7. D. Vogelensang 365^2 pnt.; 8. C. Kortekaas 3<54^ pnt.; 9 J. C. Diemei 364 pnt.; 10. J. Sonne- ga 364 pnt.; 11, B. G. J. ter Beek 363J/2 pnt.; 12. B. Oskam 363 pnt.; 13. J. Roest 362y, pnt.; 14. J. den Dunne 361^ pnt.; 15. Q. Beugelsdijk 361 pnt.; 16. J. Kortekaas 360H pnt.; 17. Q. Onderwater 358 pnt. De prachtigste duivin was van de heer J. van der Weerde. Rectificatie. In de berichten van gisteren zyn twee data verwisseld. De gemeenteraad komt byeen op 15 jan. a.s. en de Culturele avond wordt gehouden op 21 januari. Zondag 13 jan. wordt de dok- tersdienst waargenomen door dr. H. Wint, Sassenheim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. OVERZICHT BLOEMENPRUZEN FLORA. De Migros, het Zwitserse concern, dat er de laatste jaren in niet onbe langrijke mate toe heeft bijgedragen, dat de Rijnsburgse broeiers in goede doen kwamen, is opnieuw aan de markt. Maandag stuurde de fa Den Heyer de eerste zending (rond 1809 bos) weg en woensdag volgde de tweede van vrijwel dezelfde hoeveel heid. De broeiers hebben dit begin met welgevallen gade geslagen, want alles wees er op, dat de prijzen geen grotere aanvoer zouden kunnen ver dragen, zonder prompt naar een la ger niveau te zakken. De noteringen waren trouwens al wat lager gewor den. Vooral van rode tulpen, waaron der de grossiers by wijze van spre ken haast bedolven worden. Krelege's Triumph. Hildegarda. Sonja, Impe rator, Suberba, Brightiing. Overdale, Zenober, kortom: zo ongeveer alles wat het hedendaagse sortiment aait vroegbroeiende rode Mendels rijk is, kan men nu in Flora vinden en deze soorten ontliepen elkaar niet zo heel erg veel in prijs. Alleen Suberba liep er in extra kwaliteit met 1.25 en 1.35 nog wel een uit, maar het gros van de goede kwaliteit werd ver kocht voor 0.90 tot 1.15 per bos. Witte tulpen waren schaars en ale gevolg daarvan kon White Sail oplo pen tot 1.35. Van gele tulpen waa net aanbod weer wat ruimer. Golden Harvest noteerde tot f 1.20, Rijnoever tot 1.en Sulphur Cloud (soort van White Sail) tot 1.10. Randtul- pen als Olga en Roland deden resp. 1.10 en 1.65 en Edith Eddy rond 1.40. De eerste van der Eerden bracht 1.55 op. Van de narcissen deed Helios tot f 0.60, Carlton en Golden Harvest tot f 0.90 en Crag- ford tot 0.60 per boe. Gekleurde hyacinten kwamen tot 0.3Ö en 0.35 per stuk en witte va riëteiten tot 0.40. VOORHOUT Zondag 13 jan. wordt de dok- tersdienst waargenomen door dr. H. Wint, Sassenheim, telef. 7253 en dr. A. W. Bots, Voorhout, telef. 7393. VOORSCHOTEN De zondagsdienst wordt waar genomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. Wijkverpleeg ster Gezondheidscentrum, tel. 2177. Marktberichten LEEUWARDEN, 11 jan. Kaas. Gouda volvet 2.342.35; Edammer 40+ 2.13—2.15, broodkaas 40 2.15—2.17. Stemming vlug. KATWUK a. d. R., 11 jan. Groente Waspeen A 31.0046.00; waspeen B 35.00—48.00; andijvie 60.00—103.00; boerenkool 25.00—30.00; spruiten A 50.00—66.00; spruiten B 22.00-^4190; witlof A 55.00—70.00; witlof B 32.00 40.00; gele kool 14.0021.00; groe ne kool 27.0029.00; rode kool 8.00 17.00; uien 13.0031.00; knolselderie 6,00—30.00. RWEEN, 11 jan. Bloemen. Ane monen 42—70, frees la's 1.10, tulpen Rose Copland 106138, Crown Impe rial 7091, Krelage 5983, Winter- gold 67—86, White Sail 80—117, Ear ly Queen 6187, Hillegarde 6376, Lustige Witwe 100116, Mirjoram 116122, Piquante 100112, Demeter 102—108, Roland 112—121, King of the Red 1074, Narcissen Early Glo ry 47—60, Magnificence 5260 per bos. Am. anjers 1418 ct. per stuk. Groente. Witlof 146.00—53.00, Witlof II 23.00—29.00, spruitkool 39.00—49.00, andijvie 71.00—90.00, sja lotten 20.— per 100 kg. TER AAR, 11 jan. Groente. Wit lof 1 38—51: idem 2 23—37; idem stek 619; spruiten 4357; idem B. 20— 25; prei 1619; uien 1218; groene kool 1618; glasandijvie 961.00; tomaten 19; waspeen 28 ct. alles per kg., knolselderij 915; Idem stek 2 ct alles per stuk; boerenkool 1.40 p. kist. Appelen: Golden Delicious 35 ct. Pe ren: St. Remy 25 ct. per kg. VINKEVEEN, 11 jan. Groente. Andijvie B. 8082 ct., boerenkool 21 20 ct., prei 2123 ct„ sla (broelvet) 1.021.26, spinazie 73 ct„ waspeen A II 24 ct„ witlof A 49 ct., witlof A II 49—50 ct„ witlof B I 42—51 ct.. witlof B II 3141 ct. per kg. knolselderij 0 20 ct. per stuk; peterselie 2432 ct. Selderij 17—24 ct. per bos. 7—XI januari 1957. Laagste Hoogste vrijdag 11 januari 1957. koers koers, laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 4 Jan. Alg. Kunstzijde Unie 208 1/2 216 211 1/4 6 1/2 Van Berkels Patent *82 183 182 2 Vaii Gelder Zonen 204 1/2 206 1/4 204 1/2 3 3/4 Kon. Ned. Hoogovens 288 295 288 10 Ned. Kabelfabriek 273 287 275 16 Philips 227 235 233 5/8 4 5/8 Unilever 346 1/4 358 356 3/4 5 3/8 Wilton-Fijenoord 221 1/2 224 1/4 221 1/2 Kon. Petroleum 164,60 168,20 166,40 1,95 Holl.-Amerika Lijn 183 1/2 188 183 1/2 3 1/2 Kon. Ned. Stoomboot Mij 171 173 171 1/2 1/2 Ned. Scheepvaart Unie171 1/2 174 173 1/2 1 1/2 Van Ommeren 280 1/4 283 1/2 221 Amsterdam Rubber82 1/2 88 1/2 83 1/2 1 1/8 H.V.A96 1/2 103 1/2 97 1/2 2 1/2 Ver. Deli Mijen 105 109 3/4 105 1 1/2 3—3^ Nederland 1947 83 1/2 85 84 1 7/16 3 Invest, cert. Ned90 1/4 91 90 1/2 1/2 Ned. 1962-64 80 1/4 90 89 3/8 5/3 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) (3 d.) Aandelen 4.749.690 Obligaties 6.100.913 Deze week (voorl.) Aandelen 8.105,025 Obligaties 9.042.296 A.N.P.C.B.S. Beursindices 1953 100: vrijdag 4 jan. '57 vrijdag 11 jan. *57 Internationale concerns 275,00 272,92 Industrie 151,47 150,21 Scheepvaart 165,29 164,88 Banken130.88 126,64 Indonesische fondsen 103.15 103,60 Algemeen 202,99 201, XI

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5