MILLER BROS de -Hc&ca<se King Size Virginia de sigaret met SMAAK-ZEKERHEID! „Verhoog loongrens niet verder dan tot f 6400,—" Ventilatie zal eerste tijd nog op halve kracht werken Chauffeur belaadde zich met de schuld van zijn patroon Bedrijfstak moest in 1956 zware slagen incasseren KfNG SIZE 20 stuks Zij kozen MILLER BROS! Want Virginia-rokend Nederland zelf heeft aan MILLER BROS een garantie meegegeven. Een garan tie van smaak-zekerheid! Dui zenden proefrokers hebben vooraf de mélange gekozen voor deze King Size Virginia. Een massale smaaktest wees dit uit: 17 kansen op de 20, dat MILLER BROS ook Uw keuze wordt! VRIJDAG 11 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT WERKGEVERS TOT TWEEDE KAMER: De Raad van Bestuur in Arbeids zaken, waarin samenwerken de cen trale werkgeversorganisaties, heeft er bij de Tweede Kamer op aangedron gen de loongrens voor de sociale ver zekeringswetten niet verder te verho gen dan tot 6400. Dit naar aanlei ding van het inmiddels ingediende wetsontwerp om de loongrens voor de ziektewet, het ziekenfondsbesluit, de invaliditeitswet en de werkloos heidswet te verhogen van 6000 tot 6900. De Raad van Bestuur in Arbeids zaken is van mening, dat moet wor den vastgehouden aan het beginsel, dat de loongrens gerelateerd moet worden aan de kosten van levens onderhoud, zodat slecihts bij stijging van de kosten van het arbeidersbud- get sprake kan zijn van verhoging van de verzekeringsgrens. De Raad betoogt, dat voor de werk nemers, die vóór 1 januari 1957 meer dan 6090 verdienen, die ziekengeld- verzekering van geen betekenis is. aangezien hun salaris bij ziekte door gaans wordt doorbetaald. Het werk loonshei dsrisieo voor deze groep is volgens de Raad niet te vergelijken met dat van de lager beloonden, zo dat het opleggen van een verplichte verzekering aan deze werknemers betekent, dat zij een premie moeten betalen, die niet evenredig is aan het risico dat zij lopen. per week, waarbij de werkgever het zelfde bedrag verschuldigd is. Maar het is mogelijk, aldus de Raad, het ziektenkostenrisico tegen een lagere premie te dekken. Bovendien meent de Raad, dat het opleggen van verzekeringsdwang aan hen, die meer dan 6400 verdienen, iedere rechtsgrond mist. Verwacht mag worden, dat deze werknemers voldoende verarjwoordelijkfheidGge- voel hebben om zich tegen ziekten- kosten te verzekeren. Anders beoordeelt de Raad de situa tie voor de werknemers, die door de loonsverhoging van 5.6% ter com pensatie van de AO W-premie meer dan 6000 komen te verdienen. Deze verhoging kan worden gezien als compensatie voor een verzwaring van het budget en brengt geen ver hoging van de welstand mede. Hier is dus wel aanleiding om de verze- keringsigrens te verhogen. Maar vol gens de Raad is hierbij een naar bo ven afgeronde verhoging tot 6400 voldoende. Terrein reeds gekocht Opleiding voor wegeii- bouwmachinisten in Ede De Nederlandse vereniging van Wegenbouwers, die op 15 januari haar twintigjarig bestaan hoopt te vieren, beraadt zich over de bouw van een school voor machinisten voor de we genbouw te Ede. De school zal tevens een internaat omvatten. Het terrein is reeds aangekocht. Bij de jubilerende vereniging zijn thans ongeveer honderdvijftig bedrij ven aangesloten. Deze voerden in 1955 voor bijna 175 miljoen gulden uit aan wegenbouw werken en on derhoudswerken. Op omvangrijke wijze maakt de vereniging de laatste jaren propagan da voor een nauwere samenwerking tussen de overheid en bedrijfsleven ibij het uit te voeren wegenbouw programma. Ter gelegenheid van het jubileum zullen ongeveer tweehon derd personen, die 25 of 40 jaar in dienst zijn bij dezelfde wegenbouw- ondernemer, worden gehuldigd. Zij krijgen een zilveren of een gouden penning. De viering van het jubileum zal geschieden te Amsterdam op 15 januari a.s. in Carlton. ALS VELSER TUNNEL IN OKTOBER KLAAR IS: ScflooC&Caó geiducht in de fcetótuacantie Vijftien Jongens en een meisje uit een eind-examenklasvan een middelbare school te Storkow in Oost-Duitsland. zijn tijdens de Kerstvakantie naar West-Berlijn uitgeweken, na door de Oost-Duitse minister van opvoeding, Fritz Lange, van school te zijn gestuurd, omdat zij een demonstratie van sympathie met de Hongaarse vrij heidsstrijders hadden gehouden. De studenten, die vluchtten, omdat zij verdere vervolgingen vreesden, zullen hun studie kunnen voortzetten op een kostschool in Bensheim, ten zuiden van Frankfort. De foto toont het groepje na zijn vlucht op het Rijn-Main-vliegveld bijBerlijn, in vrolijke stemming bijeen. In de buurt van Remagen heeft een helikopter een perlondraad over de Rijn gevlogen en daarmee de slotfase van de elektrificatie van de spoor baan aan de linkerzijde van de Rijn in Duitsland ingeleid. Na een {vlucht van een 500 meter werd de perlondraad veilig in handen van de monteurs boven in een torenhoge mast afgeleverd, zoals de foto laat zien. Met de perlondraad werden vervolgens sterke staaldraden overgehaald en ten slotte trok men de anderhalve ton wegende elektrische kabel de Rijn over. Uiteraard werd de operatie gevolgd door honderden toeschouwers en door zeer vele journalisten en camera-mensen. De scheepvaart was voor de duur van het karwei stilgelegd. BESTRIJDING HONDSDOLHEID. De ziekenfondsraad heeft bepaald, dat in alle gevallen van opneming in een ziekenhuis ter zake van rabies (hondsdolheid) de ziekenhuiskosten tot ten hoogste 70 dagen ten laste van de verplichte verzekering komen. Dit geldt dus ook in geval het vermoeden van rabies bestaat. Aangezien de behandeling kan ge schieden in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht, zullen de zie kenfondsen zowel bij opneming als bij poliklinische behandeling de kos ten van vervoer naar en van Utrecht volledig vergoeden. De kosten van het vaccin worden door het rijk gedragen. De voorzitter van de ziekenfonds raad heeft een en ander ter kennis van de algemene ziekenfondsen ge bracht en hun voorts medegedeeld het op brijs te zullen stellen, indien de regeling ook voor de vrijwillig verzekerden wordt toegepast. De Bisschop van Haarlem zal woensdag 16 januari geen audiëntie verlenen. BORSTBEELD COR RUYS. Met enige plechtigheid is gister middag het door de beeldhouwer J. G. Wertheim vervaardigde borstbeeld van de acteur Cor Ruys aan de ge meente Rotterdam overgedragen. Het is geplaatst in de wandelgangen van de Rotterdamse Schouwburg, die gis teren zijn tiende verjaardag viert. De overdracht geschiedde in bijzijn van mevr.Tilly Ruys-Lus en kinderen, en van ongeveer het gehele gezel schap van Rotterdams Toneel, waar van de kern voortgekomen is uit Cor Ruys' gezelschap „Het Vrije Toneel". Poging tot misleiding justitie bijna geslaagd Enige tijd geleden verscheen een 38-jarige chauffeur uit Steenbergen voor de Amsterdamse rechtbank, be schuldigd van het besturen van een auto onder invloed van sterke drank. De chauffeur bekende deemoedig en beloofde beterschap; de rechtbank stond op het punt de man te veroor delen, toen men enkele onjuistheden ontdekte in de verklaringen van de VOORZITTER PR0DUKTSCHAP GEDISTILLEERD: Ontstemming over accijnsverhoging Mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van het produktsohap voor gedistil leerde dranken, heeft in zijn nieuw jaarsrede verklaard dat de bedrijfstak in het afgelopen jaar zware slagen heeft moeten incasseren. De laatste was de zwaarste: de accijnsverho ging, die volgende week een feit wordt. Mr. dr. Witteman, die ook lid is van de Eerste Kamer, was teleurgesteld omdat men bij de behandeling van het wetsontwerp geen gedegen be strijding van de regering heeft kun nen constateren. Hij acht een bedui dend hogere opbrengst voor de schat kist niet aannemelijk. Om deze reden heeft de voorzitter tegen gestemd. Hij achtte het ook moeilijk te be grijpen dat de minister niet bereid geweest is het gedistilleerd uit het tussentarief van de omzetbelasting te lichten en in het vervoLg volgens het gewone tarief te belasten. Mr. Witteman achtte het niet on mogelijk dat door de accijnsverho ging Nederland voor vreemdelingen niet meer zo aantrekkelijk zal wor den. Een belangrijke groep bedrijfs- genoten de Horecabedrijven wordt door deze accijnsverhoging, de verhoging van de benzineprijs en het zondagsrijverbod, extra zwaar getrof fen. Aanhakend op de nieuwjaarsrede van de voorzitter van de SER, waar in deze wees op de wenselijkheid de bedrijfslichamen meer armslag te geven om zelf 'beslissingen te tref fen, zei hij, dat de ervaring tot nu toe het produktschap op dit punt niet geheel gerust doet zijn. Hij noemde hier de vernietiging van de door het bedrijfsleven zo belangrijk geachte minimumprijsverordeningen. chauffeur en de zaak voor een her nieuwd onderzoek werd geschorst. Dit hernieuwd onderzoek bracht een verrassende ontknoping. In het nauw gebracht, vertelde de chauf feur, dat hij geheel buiten deze zaak stond, doch dat hij de schuld van zijn baas op zich genomen had, die reeds enkele malen wegens het rijden'.on der invloed veroordeeld was en uiterst bevreesd was voor een zware straf. Vertoornde rechter. Gisteren verscheen de eigenlijke schuldige, een 44^jarige aannemer uit Delft voor de rechter. De man was uiterst zenuwachtig en bevestigde het verhaal van de chauffeur. De rech ter was zeer vertoornd en de officier eiste de maximum-straf: 3 maanden onvoorwaardelijk en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 2 jaren. De verdediger legde uit, dat de aannemer een zeer harde werker was, die ondanks tegenslagen steeds zijn bedrijf overeind had weten te hou den; door zijn personeel wordt hij op de handen gedragen, hetgeen de hou ding van de chauffeur wel bewezen heeft. Daar een onvoorwaardelijke ver oordeling voor hem en zijn elf kin deren tellend gezin fataal zou zijn, vroeg de verdediger een reclasse- ringsrapport. Chauffeur vrijgesproken.' De chauffeur, die daarna terécht moest staan wegens poging tóï mis leiding van de justitie, toonde -zich ook berouwvol. Zijn berouw hadteen onmiddellijk resultaat, want de offi cier vroeg vrijspraak en de rechter kon zich hiermede verenigen. De uitspraak tegen de aannemer is bepaald op 24 januari. Scheef. De optrekking van de loongrens tot 6900 trekt volgens de Raad de verhoudingen in de voorzieningen tegen ziektekosten volkomen scheef. De maximale premie wordt nu 2.39 Wanneer de Velser tunnel in okto ber a.s. gereed zal zijn, is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat de ven- tilatie-installatie de eerste tijd op I halve kracht zal werken, omdat hoogstwaarschijnlijk de tunnel ^erder j £tke dag. een dtaadje klaar zal zijn, dan de ventilatie-in richting aan de noordzijde van de tunnel. Dit zal echter geen bezwaar zijn om dé tunnel toch in gebruik te ne men, want deskundigen zijn van me ning, dat de capaciteit van de ven- .tilatie-voorziening aan de zuidzijde voorlopig voldoende zal zijn. Wan neer beide installaties gereed zullen zijn, zal per uur door de installatie 1250 kubieke meter lucht worden ververst. Daar komt dan nog bij de automatische verversing, die optreedt door de luchtverplaatsing van snel rijdende auto's. Een speciaal systqepi is ontworpen om het personeel van de tunnel te vrijwaren voor de schadelijke TRt- laatgasseri. In de wahd van de tunttel zijn de controleposten achter dub bele glazen wanden aangebracht; deze vertrekjes hebben hun eigen venti latie. De ventilatie-installatie aan de zuidzijde is momenteel zover ge vorderd, dat volgende week be gonnen wordt met het plaatsen der machines; aan de. noordzijde zijn de funderingen van het ge bouw pas klaar Wanneer de bouw normaal verloopt, is er nog minstens een half jaar nodig voordat de schoorstenen opge trokken en de machines geïnstal leerd zijn. x

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7