$Lwa 5bj m&sm Bloemistenvraagstuk in Kring Veenstreek van LTB opgelost Fa. Wed. NI. Overduin Scheep Eensgezinde slotbijeenkomst DINSDAG 8 JANUARI 1957 DE LEIDSE COUEANT PAGINA 2 GEVAARLIJK GRAPJE. Groot feest was er aan een Leidse gracht. De dochter van laten we zeggen de Jansens was getrouwd en familie, kennissen en sportvrien den zongen dat ze nog lang niet naar huis gingen. Ook de poes besefte nog maar steeds niet wat er had moeten gebeuren en zolang als de lepel in de breipot stond zpu er niet getreurd worden. Gewoonlijk wordt er op een brui loft niet veel brei gegeten. Zo ook niet bij de genoemde Jansens. De le pel kon dus blijven staan en men be hoefde niet te kniezen. Maar daar bleek de ceremoniemees ter zich in de drankvoorraad te heb ben vergist: de alcohol, waarmee de leut gaande werd gehouden, dreig de op te raken. De raddraaier van het feest wist daar wel wat op. Hij be loofde, dat hij de gehele feestvie rende gemeenschap op een grapje zou fuiven. Kwestie van één telefoontje. Nog binnen vijf minuten verstom de het feestgemompel toen in df verte dreigend sirenegeloei hoor baar werd. Jammeren en huilen galmde tegen de muren en weer kaatste op de gevels* aan de over kant van het water. Gierend racede de eerste wagen over het nauwe bruggetje, om na een korte bocht voor nummer 67 te stoppen. De wak kere spuitgasten sprongen van de auto en maakten alles gereed om op het bevel van de commandant direct in te kunnen grijpen. Het feest was uit, plotseling afgelopen. Ook voor de gangmaker, die.op het dringende ge- bel van de brandweercommandant zelf open deed en licht hikkend maar met iets te veel plezier in het geval zei, dat er niets aan de hand was. De menigte in feesttooi en zijn niet te onderdrukken hikje verrieden dé man: de politie maakte proces-ver- baal op wegens valse brandmelding en de gangmaker verdween even daarna uit schaamte over de mis lukte mop. En toen hij vertrokken was, gingen ook de anderen maar. Dq aardigheid was er af. Dit was één van die veel valse meldingen, die de Leidse brandweer krijgt. Wordt de mens nu nooit wij zer? K.A.B. Herensingel. Laatste Berichten Mr. d' Ailly directeur van Nat. Handelsbank In de heden gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der Nationale Handelsbank N.V. is de heer mr. Am. J. d'Ailly benoemd tot directeur. De algemene vergadering van de Nationale Handelsbank heeft mr. d'Ailly tegelijkertijd op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit zijn functie als commissaris van bank. De voorzitter noemde het voor de bank zeer gelukkig, dat de heer d'Ailly bereid was gevonden de post van directeur op zich te nemen. Van aandeelhouderszijde werd de wens uitgesproken, dat de heer d'Ailly, be kend als „vliegend burgemeester" van Amsterdam, de „vliegende directeur" van de bank zou worden, en als zo danig uitvliegend steeds met rijke buit beladen op zijn horst zou mogen terugkeren. Op woensdag, 9 januari a.s. be gint voor de leden van de K.A.B. in de parochie van O.L.Vr. Hemel-1 vaart en St. Joseph een nieuwe kla- verjas-competitie. Ook de dames zijn van harte welkom. De competitie, J „Lemsterkerk" van de V.N.S. die in de zaal aan de Maria Gij zen- heeft vandaag het Suezkanaal kunnen IN HET RUIM GEVALLEN. Het vijfjarig meisje M. C. v. is gistermiddag bij het spelen aan boord van het schip Charitas, lig gend aan de Beestenmarkt te Leiden, in het ruim gevallen. Het kind brak een sleutelbeen. TRANSPORT KINDEREN VERLAAT Wij delen aan de a.s. pleegouders van het transport kinderen, dat in januari zou komen mede, dat de aan komst is uitgesteld tot begin februari. Nadere berichten volgen aan ieder persoonlijk. Namens het R.K. Huisvestings comité, G. v. WELY-v. DEENE, Breestr. 12. Op alle bovenkleding geven wij 10% korting Alléén: HOOIGRACHT 62 LEIDEN (Adverteiitie) POTLOOD en GEEST No. 539. Horizontaal: 1. draad van een spinneweb, 3. zwemvogel, 5. lied, 7. troefkaart, 9. het verblijf der Asen en Asinnen, 11. bekende afkorting, 12. Katholieke Encyclopedie (afk.), 13. gem. in N. Brab., 16. rivier in Duits land, zijtak Rijn, 17. vaartuig, 19. tel woord, 20. vlug. Verticaal: 1. rivier (spaans), 2. gem. in Zeeland, 3. meisjesnaam, 4. krui pend eenjarig kruid, 6. vrucht, 8. hoekbalkon, 10. genever (Eng.), 11. keur, kern, 14. aanloop, 15. op die plaats, 18. hoenderachtige vogel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. Delhi, 5. Norg, 6. eren, 8. olm, 10. tra, 13. sar, 15. hagelslag, 16. Ada, 17. ale, 18. Lea, 20. soda, 22. roes, 24. stoel. Verticaal: 1. Dr, 2. ego, 3. Hem, 4. Ir, 5. nathals, 7. nergens, 9. lelie, 11. rad, 12. aga, 13. sla, 14. aal, 18. lat, 19. are, 2-1. d.s., 23. o.l. steeg gehouden wordt, begint oi acht uur. De volgende wedstrijden in deze drive zullen gespeeld worden op don derdagen. Een groot aantal deelne- verlaten, waar het schip sedert het begin van de moeilijkheden in Egyp te heeft gelegen. De „Lemsterkerk", die op weg was met lading voor ha vens aan de Perzische Golf vaart mers zal stellig de gezelligheid ver-1 thans naar Genua. Daar zal worden hogen. I beslist of het vaartuig de reis 'om de i Kaap naar de Perzische havens zal Groen-Wit. De lessen van de r.k. gymnastiek vereniging „Groen-Wit" zijn voor de meisjes deze week op de gewone tijd. Ze worden gegeven in de zaal aan het Pieterskerkhof. (Ingang Rapen burg). SPIEKER. R.K. HARMONIE. De muzikanten van de R.K. Leid- sche Harmonie Kapel worden allen opgeroepen, vooral aanwezig te zijn heden avond 8 uur in het repetitie lokaal aan de Maria Gijzensteeg voor de eerste repetitie van het nieuwe jaar! VRAGEN OVER NIEUW ZWEMBAD I NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. RUILBEURS VOOR VERZAMELAARS. De heer H. Zuiderdam, raadslid te Donderdagavond 10 januari a.s. Leiden heeft ib. en w. de volgende wordt er wederom een ruilbeurs voor vragen gesteld1: verzamelaars gehouden, welke is ge- 1. Helbben b. en w. er kennis van organiseert door de Nederlandse Ver- genomen, dat ingevolge een 'besluit i ",Pec .Verzamelaar in cafe van de Internationale Zwemband, deyai!c Stationsweg hoek Mors- bassins van de Overdekte Zwemin- j k"f-fc- ic- .fo,JLa?a richtingen minstens 50 meter lang ruil- moeten zijn, om erkend te worden voor het houden vah Internationale Zwemwedstrijden? 2. Achten i b. en w. het om deze- reden niet van belang, dat bij het maken van een schetsplan van een Overdekte Zweminrichting in onze stad met bovenstaande eis rekening wordt gehouden? Leidse Agenda DINSDAG 8 JANUARI R.K. E.H.B.O. „Peerke Donders". Begin der lessen, r.k. Lyceum, Ma- riënpoelstraat, 8 uur nam. K. O. Wim Ibo's Triangelcaba ret, Schouwburg. 8 uur n.m. VOLA. „Moderne ohemisohe hout- bestrijding" film. Kleine zaal Stads gehoorzaal. 8 uur nam. WOENSDAG 9 JANUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, half acht nam. Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting „Rijnstreek West". Studie-och tend. De heer A. Kemp over „De laatste onderzoekingen betreffende kopziekten", Den Burcht, 9.30 uur nam. Selskip „Fryslan". Fryske joun:. Foardrachtküch. Jacobazaal „Den Burcht", kwart voor acht nam. K. O. Wim Ibo's Triangelcaba ret. Schouwburg. 8 uur n.m. K. O. Cursus moderne beeld houwkunst. Rapenburg 61, 8 uur n.m. DONDERDAG 10 JANUARI Ruilbeurs v. Verzamelaars. „De Valk", Morssingel half acht nam. Veron. De heer Grimbergen over „Schakelingen", lezing met demon straties. Rapenburg 10, 8 uur nam. K. O. Rondleiding Buddha-ten- toonstelling. Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Steenstraat 8 uur n.m. VRIJDAG 11 JANUARI Alg. Ned. Bond v. Bejaarden. Le- denvex-gadering. Foyer Stadsgehoor zaal, Half drie n.m. EXPOGé: mr. P. J. Idenburg over „De moderne ontwikkeling van Bel gisch Congo". De Harmonie, 8 u. n.m. ZATERDAG 12 JANUARI. Kath. Bond van bejaarden en ge pensioneerden. Bijeenkomst met film. Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „Tekenaars van nu" (tot 21 januari). ,Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde, Steen straat la. Tot 14 februari, geopend van 10-4 uur, 's zondags van 1-4 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 411 jan. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Grote manoeuvres", 18 jaar. Lido: „Moby Dick", 14 jaar. I.uxor: „De hofnar", alle leeftijden Trianon: „Aanranding", 18 jaar. Kex: „Bandido", 18 jaar. beurs is vastgesteld op 19.30 uur. Op deze avond 'kunnen verzame laars van lucifersmerken, prentbrief kaarten', postzegels, sluitzegels, mv t ten en penningen, suikerzakjes l nog vele andere zaken, hier terecht om hun dubbele exemplaren te'rui len en in een gezellig samenzijn met andere verzamelaars van gedachten te wisselen.. Naar wij van de zijde van het be stuur van deze vereniging vernemen, verwacht men naast vele verzamelaars uit Leiden en omgeving, ook deelne mers uit Den Haag, Haarlem en an dere steden. „DE VRIENDENCLUB". „De Vriendenclub" uit Leiden houdt op li2 en 13 jan. haar jaarlijk se tentoonstelling in, het clublokaal Clarasteeg 18 te Leiden. Er zijn pl.m. 220 duiven in 16 klassen verdeeld. Vooral in de klasse 1, 3, 9 en ló zal een felle strijd gestreden moeten worden. Keurmeester is de heer T. Duim uit Rotterdam. Leidse Universiteit Bij koninklijk besluit is gerekend van 1 januari 1957 benoemd tot lector in de faculteit der geneeskunde aan de Lèidse universiteit, om onderwijs te geven in de kinderpsychiatrie: dr. D. A. van Krevelen, thans met het geven van genoemd onderwijs belast. Benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbe geerte aan de Leidse universiteit om onderwijs te geven in de culturele anthropologic in het bijzonder de al- gemeene sociologie van de. niet-wes- terse volken: dr. G. W. Locher, thans buitengewoon hoogleraar. Burgerlijke Stand Geboren: Sylvia Emilia Suzette, dr. van A. H. Zwart en A. 'H. M. Buise; Jeanette Fr-ancisca, dr van J. Ver- plancke en C. T. Kuif; Geertruida Ro- sina Maria, dr van S. F. Klein en A. J. M. Kriek; Johannes Petrus Wilhel mus Lambertus, zn van J. B. Kore- man en P. J. Melman; Pieter Cornells zn v. A. de Leeuwerk en A. Kwaker- naat; Carolina Anna Maria, dr v. W. Verhoeven en J. W. Mosseveld; Hen- drika Christine, dr van H. P. Zwei- stra en M. E. Roelandse; Petrus Ma ria, zn.van A. M. Thorn en A. J. Vin- kestijn; Alexander zn van N. Bekooij en T. de Leen; Cornelia Hendrica, di van H. de Kleij en C. M. van der Lin den; Johanna Catharina, dr van J. S. F. Klein en J. Verhoog; Cornelis Ig natius Maria, zn van W. Bakker en A. W. Pollé; Jacob Willem Jeroen zn van J. van Dijk en T. van der Plas; Elisabeth Jannine, dr van J. W. Beij en E. Viele. Gehuwd: J. W. Kemper en H. M. Wasserman; A. J. Driessen en J. M. de Haas. Overleden: L. Oudshoorn, man 70 jr; D. J. Briejei-, man 76 jr; A. A. Ro man, man 71 jr; A. G. van den Ende man 62 jr; M. C. A. Beuzemaker, huisvr. van C. A. Allers 85 jr; J. Be- rendsen, man 60 jr; M. C. Rustman, weduwe v. L. C: J. Jonckbloedt 77 jr; G. Bulk, weduwe van F. M. Carsjens 81 jr; A. M. van Beek, weduwe van J. I A. P. Scheer 82 jr; C. M. Schimmel weduwe van H. J. Uiterdijk 85 jr. Het vraagstuk der bloemistenorga- nisatievorm binnen de kring Veen- streek heeft reeds lange tijd een punt van zorg en studie uitgemaakt. Om de vele aspecten dezer kwestie en ook het verschil van inzicht in deze zaak maakte een oplossing niet gemakke lijk. Gisteravond slaagden men erin een einde te maken aan de moeilijk heden door een aanvaarding van een overeenkomst die in beginsel was aan vaard door een delegatie uit de be sturen van de kring Veenstreek van de LTB. en van de Bloemistenver eniging Ter Aar. In café Hoogendijk te Langeraar kwamen afgevaardigden van de af delingen Roelofarendsveen, Lange raar, Nieuwveen, Noorden en Aar- landerveen bijeen voor de behande ling ener agenda, waarop bovenge noemd punt de hoofdzaak vormde. Op deze vergadering waren verder aanwezig de heren A. J. Baars, na mens het hoofdbestuur van de LTB, N. Turk en C. Hoogervorst resp. di recteuren van de veilingen Roelof arendsveen en Ter Aar en de heer G. Eibers hoofd der r.k. Tuinbouw school Ter Aar. Brioht van verhin dering was ontvangen van de Rijks- tuinibouwconsulent, ir. G. W. An d. Helm en de heer 'Y. Flapper hoofd der r.k. Tuinbouwschool te Roelof arendsveen. De kringvoorzitter, de heer G. Kerkvliet zei, dat moeder natuiur in het afgelopen jaar een koude oorlog voerde. De stookibedrijven ondervon den extra moeilijkheden door de ko- lenpositie. Gelukkig is de geweldige koude toch niet zo nadelig geweest als zij zich liet aanzien. Hierop volg de de koude zomer met ongunstige weersomstandigheden. Gevolgen slechte groei, geringe oogst. Maar ook deze zomer gaf uiteindelijk glo baal gezien geen onbevredigende uit komsten in de tuinbouw en bloemis- tenbedrijven. Belangrijkste punt. Hierna kwaxn aan de ox-de goed- kexxring van een overeenkomst inzake een te vestigen bloemistenvakbonds kring Ter Aar en Omgeving. Het punt waarop wij doelden in de aan vang van ons verslag. In bloemisten kringen heerste vei*schil van mening over de organisatievorm. Er waren voorstanders om de kring te plitsen in een gebied ten westen en ten oos ten van het Brasemermeer, maar er waren ook tegenstanders van dit denkbeeld. Via veel besprekingen en contacten is men er toch in geslaagd een modus te vinden, die dé moeilijk heden uit dé weg ruimde en de tegen gestelde meningen tot elkaar bracht. Besprekingen werden gevoerd door een delegatie uit de besturen van de kring. De Veenstreek van de LTB en van de Bloemistenvereniging Ter Aar. De conclusies der besprekingen en de in beginsel aanvaarde over eenkomst werden door de heer Baars op papier gesteld en aan de betref fende besturen ter kennis gebracht en ter behandeling aanbevolen. De oplossing middels deze overeenkomst, die inhield de Verdeling in twee ge bieden waarin een bloemistenvak- bondskring zou worden gevestigd, overkoepeld door de kring Veen streek vond weinig tegenstand. Toen enkele onjuiste begrippen waren op geruimd en hier en daar iets werd toegevoegd of verduidelijkt kon de overeenkomst de goedkeuring ver krijgen van alle afgevaardigden. Nieuwe kring. In de overeenkomst is geregeld de omvang van het gebied der nieu\ opgerichte bloemistenvakgroepskring van de LTB. Zij omvat de LTB-afde- lingen Langeraar, Noorden, Nieuw veen en Aarlanderveen. Verder is in de overeenkomst omschreven de voor waarde van het lidmaatschap, de sa menstelling van het bestuur, de af bakening van het werkterrein, rege ling van aangelegenheden waarbij autonoom kan woiden gehandeld en Avaarbij in contact dient te worden ge treden met andere bestaande LTB- bioemistenvakbondskringen ejji dc Ned. Kath. Bloemistenvakbond. Ook is er een omschrijving gemaakt over werkzaamheden, die gericht zijn op verdere ontwikkeling van de bloemis terij in haar gebied. Genoemd zijn o.a. vex-gaderingen waarop technische en sociaal-economische aspecten van de bloemisterij aan de orde komen, als mede het houden van praatavonden, excursies enz. De vakkrirxg kan deze vergadering èn centraal, èn ter plaat se organiseren. In het laatste geval zal men bij voorkeur in samenwer king met de LTB-afdelingsbesturen handelen. Verder zal er gestreefd worden naar een redelijke vertegen woordiging van bloemisten in de plaatselijke LTB-afdelingexi langs or ganisatorische weg. Zolang dit laat ste nog niet is verwezenlijkt zal de vakkring deelnemen aan de verga deringen vaxi de kring Veenstreek en recht hebben aan alle besprekin gen deel te nemen. De bloemistenvak groepskring zal nauw met het kring, bestuur van de Veenstreek samenwer ken, evenzo met de betrokken LTB- afdelingsbesturen en de leiding dezer besturen aanvaarden op standsorga- nisatorisch gebied, alsmede op alge meen agrarisch gebied. Veranderingen. Na goedkeuring dezer overeen komst constateerde de voorzitter met vreugde dat de moeilijkheden die er heerste in de kringtot oplossing zijn gekomen. Binnen deze kring JVieuu.i ticht auet het tRapenfrwty Lamp gebroken Een waarlijk sobere men zou haast zeggen sombere plechtig heid vond hedenmorgen plaats in de voortuin van de universiteits bibliotheek. Enige studenten namen het plaatsen van een lantaarn, waarheen het hart van Alma Mater uitgaat, in ogenschouw. Hiermede gaven zij meteen een positief antwoord op de vraag of er uit Utrecht iets goeds kan komen. Deze soort lantaarns immers heb ben in de Domstad de aandacht van oxxze academieburgers getrokken en zij vonden deze veel moocer dan de lampjes, die het gemeentebestuur had besloten op het Rapenburg te plaat sen. Men heeft de lamp niet onder de korenmaat willen plaatsen. Men liet twee maanden nadat des Sleutel- ds vroede vaderen besloten had den de lantaarns van de schoonste singel van Europa te vernieuwen, een nieuw licht over een verouderde kwestie schijnen, door de Kroon deel genoot van het misnoegen te maken en de plaatsing van een betere lan taarn te vragen. Wij hebben reeds eender geschreven, dat dit alles sterk naar mosterd ha de maaltijd smaakt. In ieder geval: de lamp is van morgen gebroken aangekomen. Maar m J. de goede zijde vóór hebben wij toch nog een plaatje kunnen maken, terwijl de universi teitspoes en een selecte groep pro testerende commissieleden belang stellend toekeken. Een andere goede zijde was, dat honden van de paalplechtigheid wer den geweerd. Uit Utrecht kwam van middag een tweede, thans ongebroken lantaarn aian. De lampen worden Koch-anmaturen genoemd; zij worden vervaardigd door het Technisch Bureau van giet- ijizerprodu'kten gevestigd te Soest. Ook in Venlo en Zeist kan de burgerij haar oudheid minnend hart aan deze palen ophalen. En als de Leidenax-en de lamp mooi vinden blijft deze mis schien wel twee maanden vóór de bibliotheek staan. speelt zich een verandering af, die niet is tegen te houden op het gebied der bloemisterij. De ontwikkeling gaat in deze richting en stelt zijn eisen. Spr. wijst op de grote veranderin gen sedert 25' jaren in deze streek. De heer F. Sassen is dankbaar dat het oplossen der kwesties is geslaagd en hij hoopte dat men zal komen tot verdere uitwerking in gezonde uit- voering der overeenkomst. Bij de kandidaatstelling voor de bloemisten vakgroep binnen L.T.B.- verband, geraakte men nog even in een onverkwikkelijke omstandigheid. De oplossing liet echter niet zo heel lang op zich wachten. Bij stemming tussen twee kandidaten werd de heex"# F. Sassen aangewezen als kandidaat voor bedoeld bestuur voor het gebied Langeraar en omgeving. Voor Roelof arendsveen werd de heer A. H. Verdel kandidaat. Rondvraag. Bij de rondvraag stelde de heer J. Volgering een vraag inzake de voor dracht voor de benoeming van een lid van de Grondkamer. De samen stelling was volgens hein organisato risch niet juist geschied. De voorzitter gaf dit toe, maar tijdsnood en nog andere oorzaken hadden tot deze gang van zaken geleid. De heer F. Sassen stelde een vraag inzake de verdere formering der kring. De besturen zullen binnen tien dagen ieder-een kandidaat voor het bestuur aanwijzen en deze zullen dan verder werken. De heer A. Verdel bracht een klacht ter tafel, dat de Katholieke Bloemis- texivakbond eigenlijk nog nooit de volledige, erkenning door de Nederl. Bloemisterij geniet. Er is nog onvol doende samenwerking, we vinden geen erkenning van de rechten. In deze toestand spelen de financiën een rol. De katholieke bloemisten dienen te komen tot het volwaardig innemen van hun plaats. Aan de afdelingen vx-oeg de heer Verdel zich eens te beraden hoe hier in verbetering is te krijgen. De heer Eibers vroeg te streven naar meer aanpassing van boer en tuinder aan de gewijzigde omstandig heden in de richting der bloemisterij. Hiertoe zullen stappen worden on dernomen. Aan het slot van deze vergadering sprak de voorzitter zijn dank uit voor de wijze, waarop de besprekin gen zijn gevoerd. De goede toon mocht soms al eens verstoord dreigen te worden, toch zijn de uitvoerige be sprekingen niet zonder nut geweest. HILIESCM Pastoor Van Houten heeft zondag middag de nieuwbouw van het St. Jo- sephhuis ingewijd. De vele genodig den, vooral zij die de oude toestand kenden, waren vol lof OA'er de ver nieuwing. Vele sprekers feliciteerden de z;usters met deze uitbreiding van het huis. KATWIJK Ambtswoning burgemeester aan besteed Op het bureau van ge meentewerken werd gistermorgen onder de plaatselijke aannemers van bouwwerken aanbesteed het bouwen van een ambtswoning voor de burge meester op het terrein ten westen van het gemeentehuis, aan de Nieu we Duinweg. In totaal werden inge leverd 11 biljetten, die de navolgen de inschrijvingssommen vermeldden: K. Meijvogel 75.650.J. Haasnoot Gzn 76.489.fa. Gebr. Verloop 76.745.fa. Verdoes Vooijs 76.800.J. Arnoldus 77.040. fa. J. de Best Kzn en Zn. f 77.500. A. de Waard 79.244.C. v. Duijn ƒ79.300.—; M .van Duijn 79.800.—; fa. L. de Best Zn. 80.350.fa. M. van der Bent Zn. ƒ99.890.—. De gunning werd aangehouden. Loop der bevolking. Op 1 jan. bedroeg het aantal inwoners der ge meente 27.126 tegen 26.948 op 1 dec. 1956. Het aantal inwoners bedroeg op 1 jan. 1956 26.370. Gedurende de maand dec, vermeerderde het zielen tal door geboorte en vestiging met xesp. 62 en 1'99 en verminderde door overlijden en verstrek met resp. 12 en 71. VALKENBURG BEGIN VAN BRAND. Zondagmiddag werd de bevolking van Valkenburg opgeschrikt door het sirenegeloei van de betonwarenfa- briek van de N.V. Albex. Kinderen, die in de buurt aan het spelen waren, zagen rook uit het laboratorium ko men en waarschuwden onmiddellijk de terreinchef. Bij onderzoek bleek dat 'n elektrische droogoven in brand stond. De brandweer', die spoedig met groot materiaal aanwezig was, kon de brand in de kiem smoren. Kortsl'iiting was waarschijnlijk de oorzaak. WARMOND Jeugdtoneel. Zaterdagmiddag hebben de Warun-ondse kinderen zich weer eens kostelijk kunnen amuse ren met een speciale kindeiuitvoering. Het Leids Kindertoneel gaf in hotel „De Zon" de opvoering van Bulletje en Boonestaak bij Alibaba en de ro vers. He waren weer gloednieuwe avonturen van Bulletje en Bconestaak en het spel gaf veel spanning en actie voor de kinderen. WASSENAAR Aan mej. S. S. Korthuis, huis houdster is bij K.B. toegekend de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Aan mej. M. C. Zuiderdam Averd de bronzen medaille toegekend.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2