houdt Uw huid gaaf en zacht Scherp weeckelykse cponycke Parochie van H. Kruisverheffing besloot viering van jubilea Buizerd werd geopereerd GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 7 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Alleen NI^EA bevat Eucerit het voedingsmiddel voor de huid (Advertentie). A&Jii uaa'i CuchtïeifrigeM in 0-egAig.eelit Ten gerieve van luchtreizigers, die bij het viaduct te Oegst- geest op de bus voor Schiphol moeten wachten, is een abri geplaatst. De auto busdienst van de KLM onderhoudt da gelijks 12 tot 20 diensten naar en van Schiphol. De rijtijd Oegstgeest-Sohiphol bedraagt slechts 35 minuten. Tante Pos in levende lijve Overmorgen in Amsterdam Dinsdag 8 januari treden de eerste vrouwelijke brievenbestellers in dienst bij de posterijen te Amster dam. Ze worden in uniform gestoken en zullen een opleiding krijgen, na dat zij de wijk hebben leren kennen en zich hebben bekwaamd in het sor teren en behandelen van poststukken. Het aanbod van de dames voor deze functie is groot, doch er wordt vrij scherpe selectie toegepast; vooral geldt deze de gezondheid. Het ligt in het voornemen de dames halve da gen dienst te laten verrichten, het geen vooral voor de| gehuwden van nut is. Het aantal zal in de loop van de tijd worden uitgebreid. De poste rijen hebben plaats voor 100 a 150 dames. KINDEREN TE WATER. 8-jarig jongetje verdronken. In het water van de Hoge A. te Groningen zijn zaterdagavond om streeks 6 uur enkele kinderen, die in deze buurt aan het spelen waren, te water geraakt. Een hunner, de 8-jari- ge Eddy Boersma, werd gered door een militair, de 24-jarige P. Jans, die gekleed in het water sprong en het kind in het donker wiet te grijpen. Het andere kind, de 8-jarige Bram van Dijk werd enige tijd later opge haald door een schipper. Het drenke- lingtje werd bewusteloos naar het academische ziekenhuis gebracht, waar het kort nadien is overleden. Naar aanleiding van'een gerucht van een derde drenkeling is nog geruime tijd gedregd door politie en brand weer, totdat uit een onderzoek van de recherche bleek, dat het bewuste kind veilig thuis was. Dan maar helemaal geen brood De benzinedistributie dreigt in Frankrijk desastreuze gevolgen te hebben voor het hotelv/ezen. Meer dan de helft van de 250.000 Franse hotels, voorna melijk die, welke langs de gro te wegen zijn gelegen trekken hun inkomsten van het auto verkeer. De inkomstep. zijn in deze bedrijven met 50 tot 95 pet. teruggelopen. De Nationale Unie voor het Hotelwezen heeft thans aangekondigd, dat het meren deel van de hotels buiten de hoofdstad per 15 januari zal slui ten, indien het tijdelijk opgehe ven verbod om per auto buiten het departement van inschrij ving te reizen, zoals in het voornemen van de regering ligt op die datum weer wordt in- j gevoerd. POTLOOD en GEEST No. 538. Horizontaal: 1. stad in Brits Indië, 5. gem. in Drente, 6. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 8. boom, 10. baan voor bal spel, 13. iemand die treitert, 15. eet men op de boterham, 16. meisjes naam, 17. biersoort, 18. meisjesnaam, 20. reinigingsmiddel, 22. lichte be dwelming, 24. kan men op zitten. Verticaal: 1. acaden ische titel (afk.), 2. ik (Lat.), 3. eilandje in het IJ, 4. titel (afk.) 5. drinkebroer, 7. op geen plaats, 9. bloem, 11. wiel, 12. Turks bevelhebber, '13. groente, 14. vis, 18. stuk hout, 19. vlaktemaat, 21. van het teken af te herhalen (afk. in de muziek), 23. aardrijkskundige aanduiding (afk.). Oplossing morgenavond. Beloning voor jonge redder Horloge en buitenlandse reis Op zondag 10' juni van het vorige jaar had op het Alkmaarse meer on der Uitgeest een tragiscn ongeval plaats, waarbij vier jongemannen uit Langeaijk, die met vier anderen in een bootje waren gaan spelevaren, verdronken. De vier geredden had den hun leven te danken aan het moedige optreden van een dertien jarige Beverwijkse jongen, PI. Y. Klein, die hen in zijn kleine boot naar de oever bracht. Zaterdagavond heeft de burgemeester van Bege.-wijk, na mens het Carnegie Heldenfonds aan deze jongeman een horloge met in scriptie aangeboden. De commissie voor hot weldadigheidsfonds „de Daad", een onderdeel van de Neder landse reisvereniging, heeft hem een reis naar het buitenland toegezegd. Lading gebluste kalk bracht schip in nood Gistermiddag te 14.15 uur is het 500 ton metende motorschip „Maja" uit Brakel, na 'n aanvaring met twee sleepboten op de Rijn onder Emme rik gezonken. Het schip was met een lading ongebluste kalk stroomaf waarts onderweg naar Nederland. Bij een draai-beweging voor de douane-haven van Emmerik kwam de „Maja" in botsing met de 535-ton me tende Nederlandse sleepboot „Tonni" uit Rotterdam en de 1395-ton metende Duitse sleepboot „Germania", waarbij het werd lekgeslagen. Het binnenstro mende water kwam daarop in aanra king met de ongebluste kalk, en deed het schip in slechts enkele minuten veranderen in een borrelende, koken de kétel schuim. Tegen dit explosieve geweld van kokende kalk was de bemanning vrij wel machteloos, maar ondanks het ge vaar wist de stuurman de „Maja" nog ongeveer 500 meter stroomafwaarts te sturen en daar aan de grond te zetten. De bemanning begaf zich hierop, met nog enige in allerijl geredde bezittin gen per roeibootje aan land. De bij de botsing eveneens zwaar beschadigde sleepboten konden op eigen kracht een herstellingswerf be reiken. De politie heeft de toedracht van de botsing in onderzoek. Buddy-seat weer voor de rechter Zondagsrijverbod is niet overtreden De Bossche rechter kreeg eind vo rige week een zaak te behandelen van overtreding zondagsrijverbod; de gedaagde had op een bromfiets met buddy-seat gereden en was deswege bekeurd omdat de buddy-seat de brommer tot motorvoertuig zou ma ken. De rechter vond dit te simplistisch geredeneerd, omdat het zondagsrij verbod ingesteld is ter besparing van benzine. Voor bromfietsen is hierop een uitzondering gemaakt en de rech ter zag niet in, dat een brommer met butoby-teat meer benzine'verbruikte dan een brommer met een gewoon zadel. De bekeuring werd dus te-niet ge daan, maar dit deed, volgens de rech ter, niets af aan het feit, dat het ver boden is om op een brommer te rij den, die uitgerust is met een buddy- seat. Nederlander in België gedood Ongeluk of moord? Vrijdagmiddag omstreeks twee uur ontdekte men op de bodem van een liftkoker van een flatgebouw te Luik het lichaam van <ïe 62-jarige stuka door Zweelsen uit het Nederlandse Bunde. Nadat men de man naar bo ven had gebracht, bleek dat hij reeds was overleden. Het parket van Luik staat nog voor een raadsel, want de overledene had werk in een ander flatgebouw dan dat, waarin hij werd gevonden. Bo vendien weet men nog niet hoe hij in de liftkoker van dit gebouw is terechtgekomen, want de deuren van de liftkoker kunnen alleen geopend woraen als de lift stilstaat. De politie onderzoekt of hier sprake is van èen ongeluk; de mogelijkheid van moord wordt echter voorhands niet uitge sloten geacht. „DE KIPPENDIEF" GESNAPT. Sjaak de kippendief is gepakt! Za terdag heeft de rijkspolitie, in sa menwerking met de gemeentepolitie van Oss de 42-jarige psychopaat gear resteerd, die ervan verdacht wordt verschillende kippendiefstallen te hebben gepleegd in Veghel en Moer gestel. De man, die met enkele weken proefverlof het gesticht, waar hij ver pleegd wordt, had verlaten, oefende enkele jaren geleden een ware smok- kelterreur uit in het grensplaatsje Reusel. Sinds hij weer op vrije voe ten was werden er weer kippen ge*- stolen op de bekende manier van Sjaak. Toen J. in Oss werd aange houden, werd een in Tilburg gestolen auto gevonden, waarmee de man, die steeds gewapend met een revolver rondliep, waarschijnlijk op stroop tocht ging. Door de duisternis misleid is vrijdagavond de 22-jari Maaike Hoekstra in de Opsterlandse Com pagnons.- :t (Friesland) gehaakt en verdronken. BUSSUMSE KNAAP STAL GELD QM IN AMSTERDAM TE BOEMELEN. Een Amsterdamse taxichauffeur kreeg zaterdagavond van een twaalf jarigejongen uit Bussum het verzoek, hem naar Theater Carré te brengen, waar )iij een circusvoorstelling wilde bijwonen. Bij -Carré aangekomen, betaalde hij het verschuldigde bedrag. De chauf feur, die enig wantrouwen koesterde waarschuwde de Amsterdamse poli tie. Deze haalde de jongen uit het theater, om hem eens aan de tand te voelen. Deze vertelde, dat hij uit de jas van een winkeljuffrouw in een zaak, waar hij wel eens mocht hel pen, 40 had weggenomen. Hij was naar de hoofdstad getogen en had reeds 17 aan bioscoopjes en snoe perijen opgemaakt. De Amsterdamse politie heeft de jongen naar haar Bussumse collega's overgebracht. Door bemoeienis van een talrijk publiek, kon zondagmorgen een 15- jarige jongen, die een bromfiets had gestolen te Rotterdam ontsnappen. De politie wist hem 's middags echter aan te houden. Een 25-jarige landbouwer, wiens bromfiets zaterdagavond bij een bios coop was ontvreemd, zag zondagmor gen de jongen op zijn karretje rijden. Hij zette de achtervolging in en slaagde erin de knaap in de St. Maria- straat te achterhalen, waar het even wel tot een vechtpartij kwam. Het publiek koos de zijde van de dief en sloeg de landbouwer. De jongen werd uit zijn handen bevrijd, zodat de dief de gelegenheid kreeg te ont snappen, voordat de politie was gear, riveerd. De wijkverpleegster zuster Re- dempta uit Moerdijk is zaterdagmor gen op de rijksweg Breda-Moerdijk met haar scooter geslipt. Zij kreeg een schedelbasisfractuur n overh1 I tér plaatse. ^3» £=n O ezz Er klopt iets niet met Utc koffie, als er geen BUISMAN in zit. Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. *=7 KZP SZ? (te laet ter post g och erm, dat moest wel blij eken). ILÏÏet oude jaer verdween, het nieuwe is verscheen en, De seven quam aen bod, de ses die gingh weer heenen met pons en andere dranck, met leckere appelflappen, met vierwerek en lawyt en meer van sulcke grappen. Wy weeten dat het oude niet so best was voor veel menschen, wy souden dus het nieuwe wel wat beeter willen wenschen. Maer hoe het nieuwe wordt, wy moeten 't selve maecken, beghinnen wy dus self met orde op ons' saecken. Wat seghter riu een jaer voor hen die honderd jaeren zoals in Noordwyck A. van Rooyen door 't leeven syn gevaeren, u of in ons Warmond, waer men oock aen 't feesten raeckte J wyl Mevrouw Kuypers daer de honderd volle maeckte. Een eeuwfeest mocht oock Hillegom gedencken en er syn danck en veel waerdeeringh schencken de nonnetjens, die daer reeds honderd jaeren de leydingh hadden oover groote kindersohaeren. Nu magh dit bollendorp van feesten noyt veel kunnen (al willen sy nae 't werek sich wel wat feest'lycks gunnen, we sien daervan noyt veel, dat blyft in eyghen cringhen) dit feest is fix gevierd met lachen en met singhen. Al isset nogh geen eeuw, doch luttel vyftich jaeren dat in het landelyck Voorhout de susters daer vergaeren veel seeghen en veel heyl voor kerek en burghery, daeromme vierden sy het gouden feestgety. Een ander heugh'lyck feit quam uyt Ter Aar ter ooren, daer werd de vyfduysendste inwoonder gebooren. Oock dat feest wierd gevierd met toespraeck en geschencken waer laeter met veel vreughd het nieuwe kynd aen dencken magh wyl daer de Roosenbergs de groote eer wegh droeghen om aen het woondertal de laetste nul te voeghen (waermee ick nix bedoel). Wy willen geerne hoopen dat oover roosen- al haer leevenswegh sal loopen. Dit is nogh langh niet al dat waerd is te vermelden aen feyten, groot oft cleen, van druck en stille helden. Ghy, leeser, denckt wellicht dat slechts de moye saecken ons waerd syn om dees' rymcronyck te maecken? Ach 't leed dat is geschied en in de crant beschreeven, ^t is beeter dat wy 't niet nogmaelen en beleeven. 't Kan schrynend syn te oop'nen oude wonden van hen die aen een kranckbed of aen een doodsbaer stonden. Wy laeten dus het leed en druck en droefheyd rusten, we raecken aen geen last, we mereken slechts de lusten. Al mooghe het dus syn dat leesers sullen dencken dat wy aen 's leevens ééne kant ons' aendacht willen schencken, wy deelen ons pleysier wel geerne aen anderen meede, doch sluyten in ons hert het leed dat anderen leeden. Het leeven berght al traens genoegh, ick wilt 't niet nogh aendicken en daerom moet U myn cronyck, soals die is, maer slicken. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Z0ETERW0USE Na de kerkelijke viering van het vijfentwintig-jarig bestaan van de parochie der H. Kruisverheffing op 8 juli en het vijftig-jarig priester feest van oud-pastoor G. J. Klaver- weyden O.S.C. op 23 december j.l. werden gisteravond in het parochie huis aan de Schenkelweg deze heug lijke gebeurtenissen buitenkerkelijk gevierd. De zaal was tot op de laatste plaats bezet, toen pastoor P. L. W. Bakker O.S.C. de avond inleidde, waarbij hij sprak over de betekenis van een parochie: een gemeenschap een samenzijn om als deel van Christus' Kerk door de sacramenten, die in gemeenschap gevierd worden, het heil deelachtig te worden. De kerkelijke vieringen van beide jubilea vonden dan ook plaats in die ver bondenheid voortkomend uit en zich demonstrerend in dit gemeenschap' pelijk sacramentaal leven. Op deze avond zijn wij als één familie, waar Christus overkwam, bijeen en met deze zinvolle gedachte heette de pastoor allen welkom, in het bijzon der de jubilaris, oud-pastoor Klaver - weyden en verder deken Juffermans, het college van burgemeester en wethouders, de confraters Kruisheren en dominee Van Embden. Spr. mag constateren, dat de ge meenschapsgeest gegroeid is; hij hoopt dat deze christelijke mentaliteit behouden blijft vooral in deze tijd en dat deze geest werkzaam wordt, zich uitend in solidariteit en naastenliefde. Dan spreekt pastoor Bakker zijn dank uit voor de medewerking van alle parochianen om de parochie te doen groeien en bloeien, vooral voor al het werk dat verricht is om dit feest te vieren. De meeste hulde moet echter -"^bracht worden aan oüd-pastoor Klaverweyden, die vijfentwintig jaar de kern van de gemeenschap vormde met blijheid van geest. Hierna nam de burgemeester het woord, die namens de gemeente Zoe- terwoude de felicitatie aanbood. Dit jubileum is een prachtige gelegenheid om de pastoor te bedanken voor wat De heer A. Hazelaar, wegen wacht en amateur-bioloog te Meppel, kreeg enige tijd geleden een buizerd toegestuurd, die door een schot hagel zodanig in de linkerschouder was verwond, dat het beest niet meer behoor lijk vliegen kon. Nu behoort de buizerd tot de beschermde diersoorten, omdat een groot aantal vieldmuizen door deze vogels worden vernie tigd en de heer Hazelaar ging een praatje maken met zijn vriend, de heer Westenberg, die te Meppel bekend staat als een groot natuurliefhebber. Deze stapte naar zijn buurman, de chi rurg dr. Kraaijenhagen en de chirurg nam de vogel mee naar het ziekenhuis, waar een rönt genfoto genomen werd. Het re sultaat was hoopgevend en na verdoofd te zijn, werd de vogel geopereerd. Thans is het dier in zoverre weer hersteld, dat het op de binnenplaats van de heer Westenberg kan ren .fladderen en tekenen wijzen erop, dat in het komende voorjaar de vogel zijn machtige vleugels weer in volle vrijheid zal kunnen uit slaan. hij in de vijf tig-jarige vervulling van dit hoogverheven ambt voor de pa rochianen en de gemeente deed. Bij de viering van uw vorige jubileum bleek al de hartelijke hoogachting voor uw persoon. Uw verdiensten liggen op vele terreinen: gezond heidszorg, sociaal- en jeugdwerk. U was de vraagbaak en de hulp voor de mensen in nood, voor de armen en zieken en toonde altijd belangstelling voor de jeugd. Dertig jaar geleden kende men hier de orde van het H. Kruis nog niet; nu is, vooral door uw werk Zoeterwoude niet meer denkbaar zonder de activiteiten van de Kruisheren, waarvoor we God recht dankbaar zijn. Als blijk van dank overhandigde de burgemeester een cadeau: een flinke kist sigaren! Na al deze officiële woorden ston den de leden van de jeugdbeweging achter het toneel te trappelen om te beginnen met hun gevarieerd pro gramma. Een leidster van de gidsen vlocht op originele manier door mid del van charmante liedjes de ver schillende delen aan elkaar. De ka bouters hadden al meteen veel succes met het „Driekoningen der kinderen". Onbevangen en diep gemeend speel den de meisjes dit spel waarbij zij zich aansloten bij de aanbidding der koningin. De senior-gidsen dansten daarna, dat het een lieve lust was op de zwierige tonen van een wals. De verkenners hadden een originele manier gevonden om een cadeau aan te bieden: onder het uitspreken van toepasselijke a-b-c-versjes werd een grote fruitmand gevuld. De welpen hadden op hun beurt het bekende lied „De Pastoor zijn koe" ten tonele ge bracht en de jongens wisten de aan wezigen danig te vermaken. Een groepje van oud-gidsen, die het schei den .van de kring zo moeilijk vinden, gaven ook acte de présence en één van hen zong op smakelijke wijze over het leven van pastoor Klaver weyden, waarbij de refreinen mee gezongen werden door kostbare le vende inhoud van haar kolossale rok. Na een reidans zongen de driekonin gen met hun (gidsen) gevolg enkele kerstliedjes, om op zo'n manier" de traditionele driekoningentocht te ver vangen. De begeleidende collecte was voor het aanschaffen van een stof zuiger voor het jeugdhuis. Tussen acht en twaalf". Zopheette het amusante toneelspel in é.én bedrijf, waarmee enkele enthousiaste toneelspelers na de pauze de aanwezigen verraste. Dit preten tieloze niemandalletje werd vlot ge speeld, waarbij vooral de rol van de simulerende zieke opviel. Iedereen heefU genoten van de complicaties door het eerste leugentje veroorzaakt en zo was dit spel een alleszins ple- zierig slot van een geslaagde avond. In een kort toespraakje dankte oud-pastoor Klaverweyden op de hem kenmerkende manier: geestig, eerlijk en wars van vertoon. GEVESTIGD J. J. Koopmans en fam., straatmaker, Hoflaan 26. W. van Duren en fam., machine monteur, Gerrit Kasteinstr. 64. M. A. S. Cats en fam., ingenieur, Mariën- poelstr. 41. D. Zeldenrust en fam., rijks ambtenaar, Boshof 32. A. F. Akkermans, militair, Veilingkade 36. W. F. H. Verver en fam., rijksambtenaar, Rijn- en Schie- kade 18. G. A. Erades en fam., stoffeer der. Zoeterw. Singel 95. Elliot-Ning en fam., Gerrit Kasteinstr. 42. C. Abspoel en fam., Gerrit Kasteinstr. 40. L. J. T. van der Kamp, Maredijk 149. CL J. Oost veen, Rijnsb.weg 62. H. P. Rumen, Boi- sotkade 1. J. P. M. Schellens, W. Rozen straat 26. E. A. M. T. Schneiders, onder wijzeres, J. v. Houtkade 40a. M. Fru- neaux, Haarl.str. 138. R. G. van Welzenis, Kanaalstraat 16. 'L. J. Pijpers, banket bakker, Wasstr. 2. K. Bakker, Hoflaan 26. H. M. Rahms-De Wilde, Louis Couperus straat 3. A. A. Visser, verkoopster, Vin- kenstr. 6. P. W. F. v. d. Meulen, Rapen-; burg 4. A. H. Dernison, stempelmaker, Hooigracht 3. A. Hoogeveen-Berkheij, aan boord t/o A. Schotkade 1. M. W. van Velzen-Van Diest, boekbindster, Ambon- straat 5. H. de Nooij. instrumentmaker, Colenbranderstraat 16. G. H. Ruben- Somer, Middelweg 19b. H. A. van Tol, militair, Pr. Wilhelm.str. 18. N. B. M. Roovers, houtbewerker, Gasstraat 7. H. Stuart, lakmaker, Beschuitsteeg 8a. J. Paauw, chauffeur, Noorderstr. 1. C. D. Ferrin, zendeling, Rijnsb.weg 18. E. M. Berkhuijsen, Vreewij kstr. 10. H. C. Tes- sensohn. Gerrit Kasteinstr. 42. L. Dool- Gelderblorp Parkstraat 27. VERTROKKEN J. H. den Heeten en fam., aan boord, Schiermonnikoog, Noorderstreek 39. L. J. Wanningen en fam., Morslaan 15, Hellen- doorn, Mauritsstr. 8. P. Cossée en fam., Lammensch.weg 20, Amsterdam, Avoga- drostraat 51. C. Mulder en fam., Cosijn- straat 26. Woerden. Leidsestraatweg 681. H. Arnoldus en fam., Herenstr. 148, Alk- r, Kennemerstr.weg 61. J. W. H. Boür en fam., Groenhovenstr. 13, Hel mond, Reigerlaan 66. M. J. v. d. Peet- Breedeveld, Nic. Beetsstr. 33a, Voor schoten, Bijdorpstr. 64. A. M. Winkel molen, Stadhouderslaan 30, Katwijk, Boulevard 96. C. v. d. Wilk, De Genestet- straat 57a, Wieringermeer, Kerkstraat 35. A. Pols, Morssingel 8, Haarlem, Baan 19. M. Grijpma, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, v. Wassenaerlaan 34. W. v. Soldt, Rijns- burgerweg 10. Oegstgeest, v. Wassenaer laan 34. B. T. Han, Terweepark 3, Den Haag, Pr. Mariestr. 10. A. Kalkhoven, Celebesstraat 45, Leiderdorp, Jaagpad 28. M. Rotmensen-Beekman, Celebesstr. 29, Delft, Handboogstraat 25. J. L. Denijs, Rapenburg 131, Den Haag, v. Alkemade- laan 650. H. v. d. Blom-Van Houten, Hogewoerd 52. Sliedrecht, Prof. van 't Hoffstr. 9. H. de Planque, Plantage 12, Koudekerk a/d Rijn, Dorpsstr. 66. M. P. J. Notten, Hoge Rijndijk 85, Hilversum, Berlagelaan 209. R. Rövekamp, Merel- straat 32, Den Haag, A. v. Solmsstr. 56. Burgerlijke Stand Geb.: Maria Catharina dr. v. F. Zwart en M. C. Musscher; Albertus Jan zn. v. J. Heemskerk en J. E. Ver hoeven; Huibert Johannes zn. v. J. Heemskerk en J. E. Verhoeven; Her man Jan zn. v. J. L. Frieling en M. E. Duyvendak; Hendrik Willem zn. v. E. G. H. van Vloten en J. Fuchs; Peter zn. v. J. Beij en H. C. de Jong; Johan David zn v. J. Bekénkamp en D. M. Kamerbeek; Gerarda Josephina dr. v. G. W. van den Hout en M. L. Bertholet; Cornelia Helena dr. v. W. C. Caipel en B. ten Have: Metje dr. v. J. A. Vreeken en G. Scheepmaker; Antoon zn. v. J. Siera en F. Boom. Overleden: G. Sommeling huisvr. v. B. Stijger, 76 jaar; M. van der Tang, weduwe v. C. Doncker, 86 jaar; M. Eradus zn. v. J. Eradus en M. J. van den Ing 4 jaar; C. Taverne, onge huwde vrouw, 90 jaar; A. Serpenti huisvr. v. R. J. Smeets, 53 jaar. Gehuwd: W. J. Caspers en E. Bok- stijn. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.4522.15 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Mil. ork. 11.30 Pianovoordr. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Volta, hoorsp. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viola d'amore en klavecimbel. 16.00 Zigeunermuz. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.40 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Amateurprogr. 19.45 Toneelbeschou wing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Viool en altviool. 22.55 Ik geloof,, dat.... 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Journ. en New York calling. 23.3523.55 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram-, 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Kamerork. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metropole ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 School radio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: R. A. Ferrier: Iets over de Surinaamse gulden. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amus. muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen, klankb. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2