RIJNSTREEK Pesman klopte Broekman te Haraar ZATERDAG 5 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 ALPHEN AAN DEN RIJN Intocht van nieuwe burgemeester Zoals wij eerder meldden wordt Alphens nieuwe burgemeester, de heer Z. Bruins Slot, maandag aan staande des namiddags om drie uur tijdens een buitengewone bijeen komst van de gemeenteraad in de raadzaal geïnstalleerd. Vooraf vindt een feesivüjke intocht plaats van de burgemeester en zijn lamilie. Een plaatselijke comité van ontvangst waarvan het dagelijks be stuur gevormd wordt door de heren L. de -Graaf, G. v. Staalduinen en P. Groenhart, en welk comité samenge steld is uit 'bestuursleden van de Gnr. Oranjevereniging en de Wilhelmina- vereniging, iheeft daartoe het volgen de programma samengesteld, hier voor wordt de medewerKing gevraagd van de plaatselijke verenigingen om deputatie te laten, deelnemen en de 'belangstelling verzocht van alle inge zetenen, langs de route van de intooht en nabij het raadhuis. Tevens wordt er op aangedrongen, dat de burgerij zoveel mogelijk die middag de vlag laat wapperen. ALphens nieuwe ma gistraat wordt aan de grens met Zwammerdam (Spoorlaan) begroet door een deputatie van het comité. De heer L. de Graaf zal daar een wel komstwoord tot de burgemeester en zijn lamilie richten (14 uur). Vervol gens rijdt men via de RijKsstraatweg Steekterweg naar de Gouwesluisse- ib?ug( hef brug). Hier sluiten zioh een aantal leden van de Alphensa ruiters te paard bij de stoet aan. Via de Gouwesluisiseweg en de Prins Hen drikstraat rijdt men naar ihet Haze- veld (waar oe Alphense muziekkorp sen voor de stoet zuil-en opstellen (14.25 uur). De route naar het raad huis wordt gevolgd langs de Juliana, straat, Wilhelminalaa-n en het Bur gemeester Visserpark. Hier zullen o.l.v. de heer P. Zuidam deputaties van zo mogelijk alle verenigingen met vaandels, vlaggen en in unifor men zich presenteren'en een haag vormen, temidden waarvan de stoet zich naar het Raadhuisplein begeeft (14.43 uur). Nadat vervolgens het eerste couplet van het Wilnelmus is gezongen, wordt burgemeester Bruins Slot en zijn familie begroet döor een deputatie van de raadsleden (oudste en jongste, resp. de heren A. F. Riuijs- senaars en drs. C. Goedhart). Naaat ook de diensten van het Nationaal In stituut „'Steuin Wettig Gezag", c.li Reserve gemeentepolitie, de Nationale Reserve en de Luchtwachtdienst aan dacht zullen hebben gevraagd, zullen drie schoolkinderen, vertegenwoor digend de l.o.-scholen aan mevr. J. J. Bruins SlotPadding een 'bloemen hulde brengen. Te 14.55 uur begeeft men zich naaf de raadzaal. De afgevaardigden van de plaatselijke verenigingen ,van elk twee, welke zich reeds hebben gemeld alsook die welke van hun voornemen nog geen kennis hebben gegeven, worden verzocht uiterlijk 14.30 uur in het Burgemeester Visserpark aan wezig te zijn voor het in ontvangst nemen van de instructies die de heer Zuidam zal geven. Aansluitend op 'de buitengewone raadsvergadering, vindt om 16.30 uur een receptie plaats. Bevorderingen ter gemeente-secre tarie. Met ingang van 1 jan. zijn ter gemeentesecretarie bevorderd van commies A tot hoofdcommies de he ren J. L. van Bastelaar èn C. T. Zwaan; van commies tot commies A de heren H. Korthals, K. Hoogteyling, L. A. Maarlevel-d, D. C. van Sermondt P. M. Vink, H. v. d. Linde en A. P. v. d. Vlies (gemeente-politie); van adj. commies A tot commies de heren Th. A. Ausems en W. M. van Nierop. De heer H. Bosveld, leider van de be schuttende werkplaats in de rang van opzichter le klasse is bevorderd tot hoofdopzichter. Bij de water- en lichtbedrijven werden de heren H. v. d. Linden en H. L. J. C. M. Verlun bevorderd res pectievelijk van adj. commies tot adj. comm. A en van schrijver tot klerk. Bij de dienst van gemeentewerken werd de heer A- Pellekoren, adj. comm. bevorderd tot adj. comm. A en de heer W. J. Smit van techn. ambtenaar tot techn. ambt. le kl. Geboren: Ferdinandus Petrus Ma ria, zn. v. F. N. Kempen en A. M. Vergeer; Gerritje Jantje Maasje, dr. v. M. Boekhout en M. van Dommelen; I Ariëlle, dr. v. W. van den Dool en W. A. Groenevelt; Pieter Cornells I Jan, zn. v. C. P. Mulder en H. G. A. Eelsseema; Johanna, dr. v. G. de Smits en N. J. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. T. de Bruijn, 28 jr, en A. Visser, 22 jr.; M. de Wit, 24 jr. en N. Pont, 22 jr.; W. J. Ritsema, 2'5 I jr. en J. de Regt, 23 jr. Getrouwd: G. M. Huijgens en A. H. Haverkamp; C. J. Vergeer en K. P. I C. van der Pijl; M. van Beusekom en IR. J. Groenheiden. Overleden: Anna M. Koster, echtge note van: J. Schilt, 52 jr.; Alida Stolwijk, weduwe van: B. van Deu ren, 89 jr.; Willem van der Louw, 76 jr.; Pieter van Zwieten, 41 jr.; Greta Schouten, echtgenote van: J. J. Huis man, 47 jr.; Cornelia Noomen, echt genote van: J. J. van Dongen, 68 jr. ALKEMADE Loop der bevolking. Bevolkings cijfer per 1 jan. 1986: 4344 m., 4057 vr., totaal 8401; geboren in de gem. Alkemade: 135 m., 116 vr., totaal 251; geboren in Duitsland: 1 vr., tot. 1; geboren buiten de gemeente: 21 m. 10 vr., tot. 31; gevestigd in de ge meente: 103 m., 94 vr., tot. 197; to tale vermeerdering: 259 m., 221 vr., tot. 480. Overleden: 17 m., 18 vr. tot. 35; idem buiten de gemeente 5 m., 6 vr.. tot 11; vertrokken naar elders: 134 m., 168 vr., tot. 302; totale vermin dering; 156 m., 192 vr., tot. 348. Stand op 1 jan. 1957: 4447 m., 4086 vr., totaal 8533. Geboren: Brenda, dr. v. C. M. Plinck en H. L. de Jong; Catharina, J., dr. v. H. W. van Leeuwen en H. C. Hassing; Wilhelmus C. J. M„ zn. v. W. C. J. Reijmders en W. H. Ham; An-tonius A. C. M., zn. v. J. P. Kalker en A. J. M. Steenbergen; Johannes P., zn. v. Th. van Egmon-d en Th. C. Meester, Henrica M. M., dr. v. H. J. Koek en B. J. W. Bakker. Ondertrouwd: C. Th. Zandvliet en Th. P. M. van Haastrecht. Getrouwd: M. Turk en J. W. M. Neders-tigt. Overleden: Elisabeth van den Ak ker e. v.: A. H. Bakker, 78 jr.; Petrus Theodorus Vink, 73 jr.; Johannes Leo nard us Zoet, 60 jr. BODEGRAVEN EstoZondag a.s. trekken de wit gelen naar Nieuwkoop om de klub van die naam te ontmoeten. Esto 2 ontvangt; op ei-gen terrein de reserve van Woerden, terwijl het 3e elftal een derby speelt tegen Bodegraven 3. De kaasmarkt in 1956. In het af gelopen jaar werd in totaal aange voerd: 5036 partijen kaas. In verge lijking met 1955 betekent dit een kiei- ne achteruitgang. Toen werden er na melijk 5114 partijen aangevoerd. De prijzen liepen geleidelijk op. In het eerste kwartaal gold voor extrasoor ten 2.30 tot 2.36; in de tweede helft tot 2.18; in het derde tot 2.58; in het vierde tot 2.60. Bij de gewone soorten viel hetzelfde verschijnsel waar te nemen. In het eerste kwar taal tot f 2.29; in het tweede kwar taal een daling tot 2.12; in het derde tot 2.38: in het vierde tot 2.45. Over -het gehele jaar genomen was de handel kalm en redelijk. Geboren: Johanna Alberta, dr. v. G. EppingBoere; Nicolaas C. W., zn. C. GroenendijkKagel; Cornelia M„ dr. v. T. van VeldhuizenStraathof; Frederik Adria-an, zn. v. W. van Loe. nenVan Zeegen. Getrouwd: H. Knob-en H. van Blij- leven. Overleden: H. Schoo, gehuwd met: N. Simonse, 73 jr. BQSK00P MET BROMFIETS IN DE SLOOT. Toen de 1'9-jarige J. van S. gister middag op zijn bromfiets over de Bie zen reed, schoot plotseling een kat voor zijn wiel. Hierdoor verloor -hij de macht over zijn stuur en reed hij pardoes in de naast de weg gelegen sloot. Zelf kwam hij er met een nat pak af doch de „brommer" bleek na dat deze eveneens op het droge was gebracht, deerlijk beschadigd. Aange zien de „poes" het naamkaartje van haar baas niet had achtergelaten, was dat voor S. een behoorlijke schade post. Inter Nos schaakte één dag: De Boskoopse schaakvereniging Inter Nos hield in hotel Neuf weer haar jaarlijkse ééndaagse schaakwedstrijd, waarvoor grote belangstelling be stond. Er werd door 48 spelers, van wie 33 leden, deelgenomen. In prejtige sfeer werd elkaar de overwinning be twist. Als nummer 1 en 2 eindigden resp. in groep N. Cok; A. Bonefaas; groep 2: S. J. van Wijk. P. van Vfcen; groep 3: F. J. Hooftman; P. Biper; groep 4: A. Sytzema; A. J. vanïre- meren; groep 5: M. van Wijngaarden; P. Vuijk; groep 8: J. A. Sonn-eVeld; C. van Veen; groep 7: J. A. Loef; K. Slin. groep 8: G. Beekman; N. Geers; groep 9: P. Groenendijk; D. Lank- huijzen; groep 10: Joh. de Riuijter; C. de Bruin; groep 11: J. Hagendoorn; B. Donker; groep 12: J. Bulk; Fred. Bulk. Na afloop werd een gong-wedstrijd gehouaen welke onderstaande resul taten had. 1. J. Rijnsburger; 2. J. A. Sonneveld; 3. P. van Veen. 4. K. Slin gerland; 5. N. Cok; 6. J. Erkelens; 7. F. Hooitman; 8. G. Beekman; 9. K. Bosman; 10. B. Donker; 11. D. Lank- huijzen. Voetbalprogramma. GDS. Voer morgen staat op het programma GDS Nic. B-oys, aanvang 2.30 uur cn Boskoop 4—GDS 3, aanvang 12 uur. Geboren: Marinus Maria, zn. v, P. van Leeuwen en M. Lu-ijlen. Getrouwd: H. G. A. j. Captein en M. M. Flanen. LOOP DER BEVOLKING. Gedurende het jaar 1956 nam het aantal inwoners van Boskoop toe met 51 personen. Het inwonertal steeg daardoor van 9470 op 31 december 19öö tot 9221 op 31 aecember 1956. Het aantal geboorten bedroeg 118 mannelijke en 81 vrouwelijke kin deren; overleden 34 mannelijke en 23 vrouwelijke personen. Aantal hu welijken 73; echtscheidingen 2. Het aantal ingekomen personen bedroeg 158 mannelijke en 129 vrouwelijke; vertrokken personen, 187 mannelijke en 188 vrouwelijke personen. GEVONDEN VOORWERPEN. Damessahortje, herensok, bruine wollen kinderwant, rode gebreide kir.dermubs, 'blauw 1-inder wantje waarop eendje, witte piastic bood schappenmand, double kinderarm- bainidje met bedeltje, damesportemon- nale met inhoud, dik touw, paar ny- lonko-usen, want blauw met witte strepen en bruine glacé herenhand schoen (rechtse). Inlichtingen verstrekt de pjjitie. LANGERAAR Altior. Morgen is er voor Altior met twee thuis- en een uitwedstrijd een betrekkelijk klein programma af te werken. Altior I krijgt V.T.L. I op bezoek. Het krachtsverschil zal niet zo groot zijn, dus is er waarschijnlijk volop spanning. De wedstrijd begint om half drie. Altior III speelt thuis om kwart over twaalf tegen S.J.Z. III, en Al tior 4 speelt uit om 12 uur tegep Leidse Boys 4. Altior 4 vertrekt om 11 uur bij C. Lek. /- NIEUWVEEN AUTOBOTSING. Donderdagavond omstreeks half twaalf had op de openbare weg Blok land, precies op de brug over de Ringsloot, een aanrijding plaats tus sen een volkswagen, bestuurd door iemand uit Zeeuws-Vlaanderen, en een personenauto, bestuurd door een inwoner van Nieuwkoop. In deze laat ste auto waren buiten de bestuurder nog vier personen gezeten. De volkswagen, komende vanuit de richting Nieuwveen, reed met een be hoorlijke snelheid in de richting Vrou wenakker. Op de in genoemde weg gelegen vaste brug, reed de personen auto bestuurd door de inwoner uit Nieuwkoop, vermoedelijk niet vol doende rechts op de rijweg met het gevolg, dat de doorgang voor de volkswagen om te kunnen passeren te nauw werd. De volkswagen kon niet tijdig tot stilstand komen, waarna er een zware botsing tussen beide voer tuigen volgde. De bestuurder van de volkswagen werd door glasscherven ernstig op di-1 verse plaatsen aan zijn gelaat en hoofd gewond. Ook klaagde hij over pfjn aan zijn borst. De inmiddels ter plaatse gekomen geneeskundige, acht te overbrenging van deze bestuur der naar een ziekenhuis noodzake lijk. De bestuurder van de personen auto uit Nieuwkoop, alsmede de an dere inzittenden van die auto, kwa- i, behoudens enige schrammen en builen, met de schrik vrij. Het verkeer over genoemde rijweg was gedurende ongeveer anderhalf uur gestremd. Beide motorrijtuigen werden aam -de voorzijde ernstig beschadigd. Veilig Verkeer. Donderdagavond werd in zaal Bosman de eerste cursus- avond voor bromfietsers gehouden. Voor deze cursus hadden zich onge veer 40 dames en heren opgegeven. De eerste lesavond werd door plot selinge verhindering van burgemees ter B. Kammenga op diens verzoek geopend door de gemeente-secretaris, de heer J. J. Roovers. Deze wees in zijn openingswoord op de grote nood zaak van het als weggebruiker ken nen van de vérkeersregels, alsmede van de vele verkeersborden. Daarna werd doör de instructeur, de heer E. Geitenbeek, de eerste les gegeven. Het is de bedoeling dat deze cur sus ongeveer 8 lesavonden zal om vatten, waarna de cursisten een exa men moeten afleggen ter verkrijging van een diploma. Biljarten. De onderlinge wed strijden om het persoonlijk kampi oenschap van de biljartverenigii i „Dito" werden voortgezet. De uitsla gen zijn als volgt: le team: P. van Roan—-J. Pieterse 20; L. Kesting A. van Trigt 2—0. Th. Notenboom A. Straathof 02. 2e Team: A. van EijkA. Sohrool 20; G. van den BergJ. van Eijk 20; A. Schoorl—H. A- Leliveld 02 en G. van den BergJ. van den Berg 20. Op de 'helft van de onderlinge wed strijden is de stand als volgt: le Team: 1. A. Straathof gesp. 10 15 pnt.; 2. L. Kesting 1012; 3. A. v. Trigt 1010; 4. J. Pietersen 1010; 5. Th. Notenboom 108; 6. P. van Roon '105. 2e Tea-m: 1. H. A. Leliveld 1015; 2. G. van den Berg 10—13; 3. J. van den Berg 10—12. 4. J. van Eijk 10—8; 5. A. van Eijk 106; 6. A. Sel\oorl 10—6. TER AAR Dammen. Nooit Gedacht 1 Ter Aar speelde een competitiewedstrijd tegen K.D.C. 1 te Katwijk; totaal uitslag 12—8. Nooit Gedacht 2 Ter Aar speelde een competitiewedstrijd tegen W.D.G. 3 te Wassenaar; to'taaluitslag 812. Jan Pesman heeft gisteren bij onder linge wedstrijden te Hamar getoond, dal hij tot de beste Nederlandse hardrijders behoort. Enkele dagen geleden reed hij een verrassende 5000 meter, doch deze keer versloeg hij Kees Broekman in een rit over 3000 meter. Bovendien noteerde de 24-jarige Pesman een tijd van 4 min. 58,2 sec., waarmede hij zich onder de beste Nederlandse rijders op deze afstand schaarde, want met dezelfde tijd staat Jan Langedijk op de 5e plaats op de Nederlandse ranglijst achter Huiskes, Broekman, v. cj. Voort en Van 't Oever. Bovendien leverde Jan Langedijk die prestatie op de baan van Davos, die bij de rijders bekend staat omdat daar alle omstandigheden meewerken om tot snelle tijden te komen, terwijl Pesman zijn tijd maakte bij veel minder gunstige omstan digheden. Het sneeuwde voortdurend te Hamar. steeds moest de baan schoon ge veegd worden en het vroor ongeveer 8 graden. Indien Pesman op deze wijze doorgaat is het heel goed mogelijk, dat hij zich in de Nederlandse ploeg rijdt, die bij internationale wedstrijden en eventueel bij de Europese- en wereldkam pioenschappen zal uitkomen. Kees Broekman, de tegenstander van Pesman. noteerde een tijd van 5 min. 3.6 sec., hetgeen hem de tweede plaats bezoj-gde en als derde volgde Vogels met 5 min. 3.8 sec. Daarna kwamen Kroon met 5 min. 12 sec., Dijkstra 5 min, 17,5 sec. en Biesheuvel 5 min. 22.2 sec. Aan deze onderlinge krachtmeting werd ook deelgenomen door enkele leden van de NVBHS. die eveneens te Hamar trainen. Van deze ploeg was Van der Grift de snelste met 5 min. 15,3 sec., daarna volgden Arie Zee met 5 min. 15,4 sec. en Meeuwissen met 5 min. 16 sec. Wim de Graaff, Jan Koeleman en Jeen van den Berg waren reeds naar Horten vertrokken, waar zij vandaag en morgen in internationale wedstrijden starten. CLUBS UIT AFDELING NIJMEGEN GAAN GEZAMENLIJK POOL ORGANISEREN In een vrijdagavond te Nijmegen ge houden vergadering hebben afgevaar digden van een groot aantal clubs, die uitkomen in de afdeling Nijmegen van de KNVB in principe besloten een ge zamenlijke voetbalpool te gaan organi seren. Hieraan zullen alleen leden en donateurs* van de aangesloten verenigin gen kunnen deelnemen. De deelnemers moeten tenminste achttien jaar zijn. Er is een voorlopige pool-commissie be noemd. die het reglement voor deze toto zal samenstellen. Dit reglement zal, voordat het van kracht wordt, eerst ter goedkeuring worden voorgelegd aan de justitiële autoriteiten. De spelers van Honved hebben ver klaard. dat zij zich toch naar Zuid- Amerika zullen begeven, ondanks het besluit van de FIFA. dat de teams uit de aangesloten landen op dit ogenblik verbiedt om wedstrijden te spelen tegen de Hongaarse vereniging. De Hongaarse spielers zouden zich thans in Ospedaletti een plaatsje aan de Italiaanse Rivièra bevinden, van waar zij zondag vertrekken naar Monte- Carlo om daar een feest, dat ter hunner ere werd georganiseerd, bij te wonen. In principe zullen zij zich volgende week naar Zuid-Amerika begeven. Welke houding de FIFA zal aannemen, indien teams uit aangesloten landen toch wedstrijden zullen spelen tegen „Honved", is niet bekend. De secretaris-generaal van de internationale voetbalfederatie, de heer Kurt Gassman, kon gistermorgen op een desbetreffende vraag geen dui delijk antwoord geven. Hij zei, dat men eerst de verdere ontwikkeling moest afwachten. Wedstrijd HamarNederland. Gisteravond heeft de coach van de Nederlandse kernploeg, Klaas Schenk te Hamar besprekingen gevoerd over de jaarlijkse wedstrijd HamarHolland. Deze wedstrijd is vastgesteld op woens dag 9 en donderdag 10 januari. Tevens zal daarbij gereden worden om de Van Karnebeek-beker. de wisselprijs voor het officieuze Nederlandse kampioen schap. HANDBAL Zaalhandkal in het district Leiden De afkeuringen van de laatste we ken hebben dubbel en dwars be wezen, dat zaalhandbal in de winter maanden noodzakelijk is om iets te blijven doen. Gelukkig is men er nu zeker van, dat ook voor het district Leiden deze mogelijkheid gaat komen. Zoals het er nu voorstaat zal op zondag 13 januari a.s. voor het eerst in de Hobaho veiling te Lisse de zaal handbalsport beoefend worden door de r.-k. verenigingen uit het district Leiden en enkele afdelingen uit het district Haarlem. CRICKET Op de vierde, en voorlaatste dag van de tweede testmatch tussen Z.-Afrika en Engeland bedraagt de voorsprong van de Britten 343 runs, wat betekent, dat de overwinning de gasten bijna niet meer kan ontgaan. In de eerste innings kwam Engeland tot 369 runs, waarop Zuid» Afrika antwoordde met 205. Op de vierde dag sloot Engeland zijn tweede innings op 220 voor 6. Denis Compton en Colin Cowdrey zorgde voor het hoogtepunt van de wedstrijd door in nog geen anderhalf uur een vierde wicketstand van 87 runs op te bouwen. Compton scoorde 64 runs. Cowdrey 61. Na de thee begonnen de gastheren aan hun tweede innings. Bij het trekken van de stumps was hun positie vrijwel hope loos. Niet alleen omdat hun achterstand nog 343 runs bedroeg het score-bord gaf 41 voor 2 aan maar eerder nog omdat de twee beste Zuidafrikaanse batslieden Jackie Moglew en Hedley Keith, al door Johnny Wadle waren uit geschakeld. TAFELTENNIS CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DOCOS Morgen worden wederom de jaarlijkse clubkampioenschappen door Docos ge houden. Het vorig jaar wist G. Bakker in de finale W. Steenbergen met miniem verschil te verslaan, zodat hij momenteel titelhouder is. Hoewel G. Bakker op hot ogenblik zeer goed in vorm is, zal W. Steenbergen toch het uiterste proberen om hem te onttronen. Als gevaarlijke outsiders kunnen worden beschouwd A. Grimbergen, Th. v. d. Berg en C. Kreffer. Er nemen in totaal 43 leden deel aan deze kampioenschappen, zodat er heel wat partijen moeten worden gespeeld, temeer daar aan het dubbel-kampioen- schap 19 dubbels deelnemen. Kampioen-dubbel was vorig jaar het dubbel Steenbergen-Visser. De strijd bij de dubbels belooft dit keer zeer span nend te worden, daar de krachten van zevental dubbels onderling niet veel verschillen. Als ernstige kandidaten kun nen worden beschouwd Steenbergen-De Raadt en Kreffer-Ham. Daar het spelpeil bij Docos zeer goed is, zal morgen bij verschillende' partijen van goed tafel tennisspel te genieten zijn. Belangstel lenden zijn van harte welkom in de zaal de Potgieterlaan. Finales omstreeks Betty Cuthbert, de Australische atlete, die tijdens de olympische spelen te Mel bourne drie gouden medailles veroverde, heeft ondervonden, dot er maar weinig nodig is om haar amateur-status in ge vaar te brengen. Enkele dBgen geleden heeft zij een trofee ter waarde van 50 Australische ponden (ongeveer 430 gulden), die werd aangeboden door een krant, moeten afwijzen. Nu dreigde zij opnieuw in moeilijk heden te komen. De Australische radio heeft haar namelijk, na een enquête, uit geroepen tot „sportvrouw van het jaar" en de omroep-organisatie besloot deze populaire atlete voor haar uitzonder lijke prestaties tijdens de spelen te Mel bourne te belonen met een cassette tafelzilver. De Australische atletiekbond, die ver nam. dat de cassette 35 Australische ponden (ongeveer 300 gulden) waard was en die vreesde, dat Betty door het aannemen van een dergelijk kostbaar geschenk haar amateur-status ernstig in gevaar zou brengen, adviseerde de radio- omroep een ander huldeblijk beschik baar te stellen, waarvan de waarde een bodrag van 15 pond (ruim 130 gulden) niet te boven zou gaan, Ten einde de Australische sprintster niet in moeilijk heden te brengen volgde de omroep deze raRd op. Betty krijgt nu een zilveren presenteerblad, dat kost „slechts" 11 pond (bijna 100 gulden) WIELRENNEN De internationale bond van organisa toren van wielerwedstrijden heeft zich tot de UCM en tot de landelijke federa ties gewend met een reorganisatievoor stel. dat, naar de bond hoopt, op de agenda van het a.s. voorjaarscongres van de UCM zal worden geplaatst. In geval van aanneming zou het in 1928 van kracht worden. Volgens dit voorstel zouden voortaan twee basiskernen worden erkend: le de constructeurs en 2e de clubs, die even tueel groepen zouden kunnen vormen met de fabrikanten van losse onder delen of extra-sportieve firma's, dan wel zich onderling aaneen zouden kun nen sluiten. De constructeurs, clubs of groepen zouden niet meer dan 15 en niet minder dan 5 beroepsrenners mogen engageren, en van 5 tot 12 onafhankelijken. Elke club zou bovendien een ploeg van ten minste 20 amateurs in stand moeten houden. De renners zouden een trui moeten dragen in de kleuren van de club of van de constructeur. De vorm en de aard der reclames zouden aan be paalde voorschriften zijn onderworpen, en de auto's van de ploegleiders zouden in geen geval het karakter van reclame wagens mogen krijgen. Onder bepaalde voorwaarden zouden de renners bU wijze van uitzondering een wedstrijd mogen rijden voor andere clubs of constructeurs dan waaraan ze vast verbonden zijn. Swift-Comblnatie. Morgen rijden A-. B- en C-klasse een cyclecross over een afstand van 20 km. Voor de D-klasse is de afstand 10 km. Start te Noord- wijkerhout 10.30 uur nabij de St. Bavo. „Lenig en Snel". Morgen byiten- training in de Leidse Hout. Aanvang 10.30 uur v.m. BRIDGE LANDELIJKE HOOFDKLASSE Vandaag en morgen vindt in café-rest. Zomerzorg de tweedaagse wedstrijd plaats tussen de koplopers van de lande lijke hoofdklasse, n.l. het team van De Sleutels en EGBC. uit Groningen. Indien het onze stadgenoten gelukt de volle winst te behalen, kan het kampioenschap mr Kuyt c.s. bijna niet meer ontgaan. Bij een verdeling der punten blijven onze plaasgenoten toch nog de leiding behou den met één punt voorsprong op hun naaste concurrenten. Aanvang van de wedstrijd zaterdag om 16 uur, zondag 10.30 uur. BILJARTEN BILJARTBOND BLOEMBOLLEN STREEK De uitslagen van de competitie waren als volgt: le klasse: P. Gijzenbrug—Flora 4—4, 't Soldaatje—Vios 0—8, Lisserdijk— Vios 2 80, Groene LakenExcelsior 6—2. 2e klasse: Vios 3—Flora 2 2—6. De BeursPassage 6—2, Oude Post—Luto 08, De EngelConcordia 4—4. 3e klasse: P. Gijzenbrug 2—Passage 2 26, Oude Post 2't Soldaatje 2 62. Flora 3—Lisserdijk 2 4—4, Vios 4—Con cordia 2 2—6. BOKSEN MANAGER EIST VAN ROBINSON 75.000 DOLLAR SCHADEVERGOEDING Een bokspromotor uit Philadelphia heeft van de oud-wereldkampioen „Sugar" Ray Robinson een schadevergoe ding van 75.000 dollar geëist. Robinson zou hem hebben toegezegd, het gevecht tegen Gene Fullmer In Philadelphia te zullen houden. De partij vond echter op 2 januari te New York plaats en Robin son verloor er zijn titel. Oorspronkelijke Nederlandse Roman DOOR I. F. J. GROOTHEDDE. 8); Juist wilde hij zich oprichten, om de omgeving te gaan verkennen, toen hij zacht zijn naam hoorde roepen. Hij veerde overeind en keek snel om zich heen. Niets te zien. Zijn ver beelding speelde hem natuurlijk parten, ofschoon hij er op had dur ven zweren, dat iemand hem geroe pen had en naar de klank van de stem te oordelen, moest die iemand Marion zijn. En toch.... de vlakte, die zich langzamerhand in een dich tere schemering ging verliezen, was leeg en verlaten. Een weinig onge rust ging hij opnieuw zitten, maar op hetzelfde ogenblik klonk }veer die stem, nu gevolgd door een pare lend lachje. Er was geen vergissing mogelijk, dat was de lach van Ma rion. Snel liep Hall in de richting, vanwaar hij haar sten, vernomen had, terug de helling op. Ver kon ze niet zijn. Maar hoe hij ook zocht en tuurde, ze bleek onvindbaar. Hij be greep er niets van en nam zich voor, nu goed op te letten. „Wie zoekt u, mijnheer Pennock?", klonk het ineens vlak achter hem. Hij draaide zich bliksemsnel om en zag niets. Verbijsterd sloeg hij zich voor het hoofd. Was dit nu werkelijk heid of verbeelding? Een glasheldere lach bewees, dat het werkelijkheid was en ineens sto'nd Marion voor hem, alsof ze uit de grond opgerezen kwam. „Laat ik u niet langer plagen", sprak ze vrolijk, „treed binnen in mijn onderwereld". Voor Hall's verbaasde ogen opende zich de wand van de helling en hij staarde in een klein vertrekje, dat door een olielamp spaarzaam verlicht werd. Schoorvoetend trad hij nader, alsof hij zijn ogen nog niet geheel vertrouwde. Marion sloot de deur achter hem en zei lachend: „Nou, hoe vindt u mijn landhuis? Privé-bezit hoor. Maar gaat u zitten". Ze schoof een kist bij een wrakke tafel en zette zichzelf op een ander exemplaar. Nog niet geheel bekomen van zijn verbazing keek Hall het kleine ver trekje rond, dat niets meer bevatte dan de reeds genoemde voorwerpen. „Wat zegt u ervan? Is het geen ideale plaats voor geheime afspraak jes? Ik ontdekte dit Ihol jaren gele den. Ik denk, dat het vroeger door de arbeiders gebruikt werd, om er bij slecht weer in te schuilen. Mis schien. is het nog een overblijfsel uit de tijd van de Indianen, wie zal het zeggen? In ieder geval heb ik er be zit van genomen en buiten mij is er naar ik geloof, niemand met het be-, staan ervan op de hoogte". „U vergist zich", lachte Hall. „ik: ken de plaats nu ook 'en wie zal mif beletten, het aan iedereen te vertel^ len?". „U heeft gelijk", sprak ze op eritè stige toon, „maar ik was bang, dat we bespied zouden worden en daar# om leek me dit de meest geschikter I plaats voor een gesprek. Jim Pavïick draait de laatste tijd erg om me heen en als hij ons samenzag, zou u dat onaangenaamheden kunnen berok kenen". „Ik was ook bang, dat hij me zien zou", bekende Hall, „niet, dat ik hem vrees, maar hy zou me ontslaan en wat moet ik dan beginnen? Ik ken nog niet genoeg van het vak, om me bij een ander als knecht te verhuren. „Zo dacht ik er ook over", zei Marion, „hij zal wel naar me vra gen op de ranch, maar ik heb gezegd, dat ik naar mijn tante ben. Joe Blin kers, die me weg bracht, heeft be loofd te zullen zwijgen. Hij komt me ook weer halen". Ze zweeg en ook Hall sprak niet. Peinzend staarde hij in de suizende olielamp en overwoog, wat het meis je er toe bracht, om zoveel moeite voor hem te doen. Was het louter nieuwsgierigheid? Opziende ontmoet te zijn blik de hare. Een ogenblik keken ze elkaar aan. Las zij de vraag in zijn ogen? Ze sloeg, haar lange wimpers neer en bloosde. Haar slanke vingers trokken grillige figuren op de tafel. Dan verbrak ze de pijnlijke stilte, door bijna fluisterend te zeg gen: „U zou me nog wat vertellen van de onderwereld". „Dat zou ik, antwoordde Hall, „maar het lijkt me zo erg onbelang rijk. De eigenlijke onderwereld ken ik net zo min als u, al heb ik er mis schien midden tussen gewoond. Wil ik u mijn levensgeschiedenis vertel len, voorzover ik die ken? Dan hoort u vanzelf iets van New-York". Marion sloeg haar armen om haar knieën en knikte. Hall keek naar het aantrekkelijke gelaat, dat half naar hem was opgeheven en waarover het vage licht wonderlijke glansen wierp, kuchte een paar malen en begon met een zachte stem te spreken: „Ik ben geboren op het land, in de staat Kentucky. Mijn moeder heb ik nooit gekend, ze was niet sterk en stierf bij mijn geboorte. Mijn vader was knecht op een grote farm aan de overs van de Ohio. De vrouw van een der andere knechts, die pas een kind verloren had, bracht mij groot. Natuurlijk hoorde ik later pas, dat zij mijn moeder niet was. Voor mij was ze dat wel en ik denk nog dik wijls met grote dankbaarheid aan haar terug. Ik groeide op in de vrije natuur en leefde zo vrij als een vo geltje in de lucht. Maar bij het groter worden merkt ik, dat het toch niet alles blijdschap was om me heen. Mijn vader was een stug en in zich zelf gekeerd man, die zelden een vriendelijk woord voor me over had. Alleen ging hij af en toe met me wandelen en die tochtjes eindigden altijd op dezelfde plaats, namelijk bij een afgebrande boerderij, een ver koolde, troosteloze ruïne. Daar stond hij soms uren bij te kijken en pre velde dan onsamenhangende zinnen, balde zijn vuisten en uitte bedreigin gen aan het adres van een man, die hem blijkbaar groot onrecht had aangedaan. Na zo'n wandeling was hij dagenlang ongenietbaar en deed hij zijn werk slecht, wat hem natuur lijk de nodige aanmerkingen van de farmer bezorgde. Het kwam bij die gelegenheden meestal tot de heftigste wooi-denwisselingen, waarbij de far mer hem dreigde te ontslaan. Of hij zich aan zijn woord gehouden heeft, weet ik niet, maar op zekere dag was mijn vader spoorloos verdwenen, zon der dat hij van mij of iemand an ders afscheid genomen had". Hall zweeg en staarde somber voor zich uit. Marion schoof onrustig haar kist wat achteruit en zei zacht: „Nu stond je geheel alleen op de wereld". „Geheel alleen", beaamde Hall. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11