Nederlandse technici uit Brazilië terug Contracten verbroken Rotterdam speelt eigen vliegveld uit tegen A'dams haven-exploitatie Straaljager liet in enkele plaatsen ruiten springen Maneend aan 'n zijden dmadje? VRIJDAG 4 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 TELEURGESTELD EN ONTDAAN Klacht over het Ned. consulaat Acht Nederlandse emigranten, van wie zeven met een gezin, keerden gistermiddag verbitterd uit Brazilië terug met het Duitse m.s. „Santa Te resa", vastbesloten om het er niet bij te laten zitten. De vroegere technici van Caltex, BPM en Standard Oil staan „zonder huis, zonder geld, zon der meubilering" op straat en ze moeten maar afwachten of het mi nisterie van Buitenlandse Zaken hen terwille wil zijn; in Brazilië waren de Nederlandse autoriteiten dat niet. Wat is er gebeurd? Ongeveer veertig technici hadden in de zomer van 1955 via de emigra- tiedienst in Den Haag een contract getekend met de Braziliaanse staats- raffinaderij Petrobas te Cubatao. De overeenkomst werd medeonderte- kend door vertegenwoordigers van de Nederlandse emigratiedienst. De Nederlanders, die van 5 tot 25 jaar „olie-ervaring" hadden, zouden de Brazilianen terzijde staan bij de op- ibouw van de raffinaderij in Cubatao. Het in het Engels gestelde contract bevatte de bepaling dat men in Bra zilië nog een contract moest tekenen. Dit tweede stuk was gesteld in het Portugees. De Nederlanders hebben dat bij aankomst in goed vertrouwen •gedaan. „Gelijkluidende" contracten. In verband met directe uitbetaling van handgeld was vergelijking van de Portugese met de Nederlandse tekst bij de consul-gen er aal in Sao Paolo niet mogelijk. Achteraf bleek dan ook pas, dat het contract niet, zoals de direktie van Petrobas gezegd had, woordelijk hetzelfde was. Later, aldus gisteren de heren Van Luntren en Mutter, die het re laas van hun belevenissen aan de pers vertelden, is uitgekomen, dat in die Portugese versie de opzeggingstermijn van 180 dagen tot 30 dagen en de proeftijd van drie maanden tot een maand was teruggebracht. Nieuwe direkteur. Enige tijd later kwam er een nieuwe direkteur. De Nederlandse technici merkten niets van toegezeg de salarisverhogingen en duurtetoe- slag. De geneesmiddelen moesten ze zelf betalen. De Braziliaanse perso neelsleden namen tegenover hen een andere houding aan en negeerden hun adviezen. Men kreeg de indruk, dat de Bra zilianen dachten het nu zelf wel te kunnen. De heren Van Lunteren en Mutter verklaarden, dat na het ver trek van de acht Nederlanders een kraakinstallatie en de polymerisatie echter reeds zouden zijn uitgevallen. „Interventie schadelijk voor handelsbelangen". De consul-generaal in Sao Paolo zond twee vertegenwoordigers van de Emigratiedienst naar de direktie van de raffinaderij. Zij kregen te ver staan, dat de Nederlanders drie din gen konden doen: een andere, lagere functie aanvaar den; in Brazilië blijven met opzeg ging van het dienstverband op korte termijn en uitkering van een bedrag, overeenkomende met de som van reispassage naar Europa met kwijt schelding van alle reeds gegeven voorschotten; of opzegging van het dienstverband op korte termijn en repatriëring op kosten van de Bra ziliaanse maatschappij. Een advokaat in Sao Paolo die zij tenslotte hebben ingeschakeld gaf hun de raad naar Nederland terug te keren. Enkele technici zijn erin aagd, elders in Brazilië emplooi te vinden. Van consulaire zijde heeft men piets kunnen (of willen) doen. Men wees er op, dat „Petrobas" een staats bedrijf is en dat het schadelijk zou zijn voor de handelsbelangen van Nederland en Brazilië om tussen bei de te komen en de regeringen zo doende „tegen elkaar uit te spelen". Vandaag zijn de technici naar „Bui tenlandse Zaken" gegaan, Omtrent het resultaat van deze bespreking is ons nog niets bekend. Baarn's oudste inwoonster, me vrouw A. M. Korthals-Fuchs, heeft gis- gisteren haar 102 verjaardag gevierd. Het feest had een sober, huiselijk ka rakter. In de loop van de dag bood burgemeester F. J. van Beeck Cal- koen namens de Baarnse burgerij zijn gelukwensen aan. Mevrouw Korthals geniet nog steeds een uitstekende ge zondheid. Het conflict in Voorburgs raad Wethouder weet niet van wijken Het conflict, dat onlangs in de Voorburgse gemeenteraad gerezen is tussen de wethouder voor openbare werken, mr. L. A. J. M. Jonkergouw van de K.V.P. enerzijds en de raads fracties van K.V.P., P.v.d.A. en V.V. D. anderzijds, neemt nog voortdurend scherper vormen aan. De onenigheid ontstond doordat genoemde wethouder enige tijd ge leden het commissariaat aanvaardde van een bouwonderneming. Toen een raadsmeerderheid zich per motie te gen het beleid van de wethouder had uitgesproken, heeft mr. Jonkergouw deze motie naast zich neergelegd. Het gevolg is nu, dat de fracties van K.V.P., P.v.d.A. en V.V.D. in de raadsvergadering, die aan het eind van deze maand gehouden wordt, hun vertrouwen in de wethouder zul-- len opzeggen. Aan burgemeester dr. J. W. No te- boom is voorts door deze fracties een schrijven gericht waarin hem wordt verzocht een nieuwe voorzitter aan te wijzen voor de raadscommissie van openbare werken, omdat ze niet meer met mr. Jonker gouw wensen te ver gaderen. Ook op de nieuwjaarsreceptie wa ren de drie raadsfracties al niet meer verschenen omdat de wethouder hier aanwezig was als ontvangende partij. Moeilijke aanpassing Hongaarse mijnwerkers Rumoerig begin De Hongaren, die in een mijnstreek van Nederland een nieuw bestaan hebben gevonden, schijnen zich enigs zins stroef aan te passen en dit heeft vooral in de laatste dagen van 1956 tot enkele demonstratieve moeilijk heden geleid. In Eygelshoven geraakten enkele Hongaren onderling slaags er kwam zelfs een mes bij te pas en een ontboden arts werd door de op gewonden mannen zelfs aangevallen. Een dag Later ontstond een felle vechtpartij tussen Hongaarse en Ita liaanse mijnwerkers in een café te Heerlen, waar een politieman, die aanvankelijk de vrede had weten te herstellen, door enkele Hongaren na derhand door.de etalageruit van een winkel werd gesmeten. Toch vat men deze onrust in Zuid- Limburg niet al te dramatisch op. Men herinnert zich hoe vlak na de oorlog de Poolse soldaten uit het geallieerde leger, die niet meer naar hun vader land konden terugkeren en eveneens in de Nederlandse mijnen een nieuw bestaan vonden, ook moeilijkheden ondervonden de eerste tijd. Men heeft begrip voor de verschrik kelijke tijd, die de Hongaarse jonge mannen achter de rug hebben, en men is overtuigd, dat de tijd ook bij de Hongaren de moeilijkheden van het moment zal overwinnen. Nieuwjaarsrede mr. Van Walsum Redelijkheid gevraagd In zijn nieuwjaarsrede voor de le den van de gemeenteraad heeft mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, gistermiddag krasse taal gesproken, toen hij sprak over de nieuwe luchthaven „Rotterdam". Zijn rede was een antwoord op de toespraak van de heer Dellaert, directeur van de luchthaven Schip hol, die onlangs verklaarde, dat een wereldlüchthaven een investering vraagt van tweehonderd miljoen gul den. Bedreiging? Mr. Van Walsum vroeg zich af of het vliegveld Zestienhoven waarin Rotterdam omstreeks dertien miljoen heeft gestoken, wel een reëele bedrei ging kan worden voor Schiphol en de nationale luchtvaart. In dit licht vond spreker het onredelijk dat de minister een gewichtsgrens heeft vastgesteld voor vliegtuigen, die naar Rotterdam komen. „Wat zou men ervan zeggen, aldus betoogde de burgemeester verder, „wanneer de grond van het feit, dat Rotterdam veruit de grootste haven van ons land is, onze stad er bezwaar tegen maakt, wanneer het Noordzee kanaal ten koste van honderden mil joenen guldens, geschikt wordt ge- DE MOORD TE A'DAM Nog steeds geen spoor van dader Sou 9)9311 amiod asumpjojsuiv a<I steedis geen spoor gevonden op haar speurtocht naar degene, die zondag nacht te Amsterdam „Chinese An nie" heeft gewurgd. De recherche stuit bij het onderzoek op de typische structuur van deze buurt: Men is er fel verontwaardigd over de moord, en uit snel vermoe dens. De rechercheurs hebben hun han den vol met het controleren van de vaak vage aanwijzingen. De gangen van verdachte personen worden zorg vuldig nagegaan. Tot nu toe bleken allen over een waterdicht alibi te 'be schikken. Deze berusten, vaak op een verblijf in cafë's. De politie houdt echter ernstig rekening met de mo gelijkheid dat men elkaar, ondanks de felle verontwaardiging, dekt, een in deze kringen niet ongebruikelijk verschijnsel. De motieven, die mogelijk tot de moord hebben geleid, zijn rijk ge varieerd. Hoewel de politie de mogelijkheid van een moordenaar van buiten-af niet terzijde schuift, is zij geneigd de dader binnen het kleine wereldje rond de oude Sint Nicolaaskerk te zoeken. Dat „Chinese Annie", wier stoffelijk oversoh-ot gisteren op de be graafplaats Vredenhof ter aarde is besteld, de naam had geen vijanden te bezitten, zegt de recherche niets. Men is daarvoor te vaak getuige ge weest van plotseling oplaaiende vij andschappen in dit oude stadsge deelte. VERZENDING ZEEiPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. Arcadia, (12 jan); Brazilië: m.s. Uruguay Star (8 jan); Canad: ms.. LuksefjelK 9 jan.) en m.s. Nordam (li) jan.); Chili via New York (10 jan.); Indonesië: m.s. Willem Ruys (12 jan.); Ned. Antillen: s.s. Baarn (8 jan.). Ned. Nw.--Guinea: m.s. Willem Ruys (12 jan.); Nieuw Zeeland via Engeland (12 jan.); Unie van Z.-Afrika: m.s. Athlone Castle (6 jan,); en ZW.-Afrika: m.s. Car narvon Castle (12 jan.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Bij doorbreken van geluidsbarrière Midden-Nederland is gistermiddag Er werd op gewezen dat het lucht ruim boven ons land niet alleen ge bruikt wordt door Nederlandse straal jagers. Ook straalvliegtuigen van luchtmachten van andere Navo-lan- den mogen voor oefeningen boven opgeschrikt door enkele "harde knal- Nederland komen. Het onderzoek, dat len, afkomstig van een straaljager, in Nederland is ingesteld, zal zich al- die de geluidsbarrière doorbrak. In leen kunnen uitstrekken tot straalja- Utrecht, waar even voor halfvijf twee knallen werden gehoord, waren tien minuten later reeds meer dan twin tig gevallen van gesprongen ruiten aangegeven. Vooral in de Oudwijk- laan was daar de schade groot. Ook in Zeist en Den Dolder zijn verscheidene ruiten gesneuveld. In Nijmegen sprongen van sommige hui zen de deuren open. In Arnhem zijn de knallen eveneens gehoord. De seismograaf van het KNMI in De Bilt heeft een luchttrilling geregi streerd. Men verklaarde daar, dat dergelijke explosies ook tijdens de oorlog waren waargenomen. Onderzoek. Van de zijde van de luchtmacht voorlichtingsdienst werd ons mede gedeeld, dat de chef van de .lucht machtstaf een onderzoek heeft laten instellen, maar dat de resultaten nog niet bekend waren. gers van de Koninklijke Luchtmacht en de op Soesterberg gelegerde Ame rikanen. maakt voor schepen, die er tot dus ver niet kunnen komen en die even goed in Rotterdam terecht kunnen? Wanneer Rotterdam de vraag zo niet stelt, moet men deze stad ook niet willen beletten, of het haar moeilijk maken, op bescheiden wijze deel te ne men aan het Europese luchtverkeer". Nieuwe tunnels. Wat betreft de noodzakelijke oeververbindingen deelde de burge meester mede, dat, indien geen moei lijkheden rijzen, binnenkort met de bouw van een tramtunnel zal worden begonnen. Uok de voorbereidingen voor een nieuwe verkeerstunnel vinden voort gang en bij de Nederlandse Spoor wegen is begrip gevonden voor een met de verkeerstunnel gesynchroni seerde oeververbinding. Brand in pakhuis met houtmeel Ongeveer 600 ton houtmeel, be stemd voor de linoleumverwerking, is gisteravond in brand geraakt. Om streeks half elf ontdekten omwonen den brand in een groot stenen pak huis achter het bedrijf van de N.V. „Houtmeelfabriek en Maalbedrijf Wakker" aan de Kalverringdijk te Wormer. Toen de gealarmeerde arbeiders de deuren van het pakhuis openden, joe gen dikke wolken rook naar buiten, en bleek het onmogelijk het gebouw binnen te dringen. De brandweren van Zaandam en Wormer pakten het vuur van alle kanten aan, doch het was slechts mogelijk met zuurstof maskers in het gebouw te komen. In het dak werden gaten gehakt, waar door enorme watermassa's werden gespoten, overigens zonder enig zicht baar resultaat. Omstreeks midder nacht vreesde men nog steeds dat de vlammen zouden doorbreken en het gehele pakhuis een prooi der vlam men zou worden. Voor de belenden de fabriekspanden bestond geen ge vaar. Om ongeveer één uur was men het vuur meester en kon de brandweer van Worme inrukken, terwijl die van Zaandam voor nablussing achter bleef. Het pakhuis en ook een groot deel van het houtmeel kon behouden wor den, hoewel aanzienlijke waterschade is ontstaan. De oorzaak is vermoede lijk te wijten aan het warmlopen van een transportband. De schade was nog moeilijk te schatten, doch loopt in de tienduizenden. 2000 Stuks Wormerveerse Kerstbomen waren f 450 waard De dienst van gemeentewerken te Wormerveer heeft gisteren in totaal 450,uitgegeven voor 2000 kerst bomen, die bij haar door inwoners van Wormerveer en andere gemeen ten zijn ingeleverd. Iedereen kreeg bij inlevering zoals bekend, een kwartje, om daardoor te voorkomen, dat de straatjeugd illegale kerst vuurtjes zou aanleggen, of om moei lijkheden van de vuilnis-ophaaldienst bij voorbaat uit de weg te ruimen. Een enkele maal was het tarief min der gunstig omdat men de boom van familieleden of kennissen eveneens meenam. Zelfs was een gemeente employé zo handig alle van gemeen tewege aangeschafte kerstbomen uit het ziekenhuis aan de kwartjes-uit betalers voor te leggen. Een achter af gehouden onderzoek heeft uitge wezen, dat enkele jongens grote kerstbomen in verschillende klein tjes hadden veranderd, die ieder toch voor een „heitje" in aanmerking kwamen. Wethouder T. A. van der Laan doet het 't volgend jaar anders. Met een lager tarief. Waarom geen mas sale verbranding, zoals die eergister avond weer in Leiden gehouden is? Kosteloos en wel zó spectaculair! TWEEDE „MOTEL" IN ONS LAND TE BREDA. Aan de rotonde te Breda, waar vijf internationale verkeerswegen bij el kaar komen, verrijst eerlang het twee de motel van Nederland. De plannen die jarenlang diuibieus zijn geweest, zijn thans definitief geworden en het schetsontwerp van bet motel is in be werking. Er wordt naar gestreefd om een gedeelte van het complex in ge bruik te kunnen nemen als Brussel in 1958 zijn wereldtentoonstelling heeft. Het motel zal 400 bedden krijgen, een bungalowparkje, een parkeer ruimte voor 200 auto's, vijftien auto bussen, een restaurant met 150 plaat sen en enkele winkels. De appartementen van het motel bestaan uit een kamer met vier slaap, kamers, een keukentje met ijskast en igeyser, waarin alle materiaal om zelf te koken. Ook is er een douchecel met een toilet, en een balcon. Bij het oprijden van het terrein ontvangt men 'bij de receptie een stalen mandje, waarin zich voor 'n waarde van 20 aan voedingsmiddelen bevindt. In de motelappartementen vindt men 'n kof fie- en theepot voor het gebruik ge reed saon. Men kan van deze voe dingsmiddelen gebruiken en men be taalt dan, wanneer men het motel- terrein verlaat Heeft men geen idee zelf te koken, dan kan men te recht in het restaurant, waar een eenvoudige maaltijd wordt verschaft. OPZICHTER NA DRIE JAAR STRIJD GEREHABILITEERD. Na een strijd van bijna dr5o jaar is de opzichter eerste klas van de ge meentereiniging te Alkmaar, de heer H. W. Groot, door het gemeentebe stuur gerehabiliteerd. Op 7 januari zal hij weer in functie treden. B. en W. hebben medegedeeld, dat uit het onderzoek is gebleken, dat er onvol doende termen aanwezig zijn om hem wegens ongeschiktheid te ontslaan. De voor onbepaalde tijd opgel-gde schorsing zal worden ingetrokken. Op 2 april 1954 zou G. zich, volgens de toenmalige directeur van openba re werken, hebben schuldig gemaakt aan diefstal van kolen. De politierech ter te Alkmaar sprak hem echter vrij van het tenlastegelegde, waardoor de gemeente-opzichter niet kon worden ontslagen en de schorsing werd inge trokken. Met ingang van 15 september 1954 werd de heer Groot echter opnieuw geschorst. Om redenen van dienstbe lang werd hem op 22 maart ontslag verleend. Op 5 augustus 1955 stelde het amb tenarengerecht te Amsterdam de op zichter in het gelijk en de centrale raad van beroep te Utrecht wees het beroep van de gemeente af. Na de uitspraak van de centrale raad schreven b. en w. echter aan de heer Groot dat geen prijs werd ge steld op zijn diensten. Een nieuwe schorsing werd opgelegd voor onbe paalde tijd, omdat het gemeentebe stuur een nieuw onderzoek had ge last. Inmiddels had de heer Groot een eis van 5200 schadevergoeding inge diend. Op 4 januari zou deze eis wor den behandeld, doch voor de jaarwis seling deelden b. en w. mede, dat zij tot de conclusie waren gekomen, dat er geen motieven tot het ontslag aan wezig waren. („Trouw") Geslaagde sprong naar de vrijheid Terwijl twee bewakers van het Haagse hoofdbureau van politie gis termorgen twee arrestanten bewaak ten, die buiten op de binnenplaats een luchtje schepten, sprong een van de gevangenen, een 19-jarige Hage nees, die verdacht van verscheidene diefstallen in voorarrest zat, op een 314 meter hoge muur. Voor de ogen van de verbaasde be wakers nam de jongen deze reuze sprong, wist zich over het met prik keldraad afgezette muurtje heen te werken en was in enkele seconden via een plat dak uit het gezichtsveld ye^dwenen. $en der agenten trok zijn revolver eiv vuurde op de vluchteling, doch het schot miste doel. De vluchteling is over de Scheve- ningseweg ontkomen en de politie speurt momenteel nog zonder spoor. RECHTZAKEN OVERTREDING VAN HET ZONDAGSRIJVERBOD. Overeenkomstig de eis van de of ficier van justitie veroordeelde de Economische Politierechter M. ten O., arts-specialist te Win terswijk tot 100.boete of 40 da gen, waarvan ƒ75.of 30 da_ voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Op 25 november werd de verdachte aangehouden te Oegstgeest omdat hij het zondagsrijverbod over trad. De arts heeft zijn praktijk in Winterswijk, maar zijn gezin woont in Oegstgeest. Verdachte was naar zijn gezin geweest en was op weg naar zijn praktijk. Voor de rechter verklaarde de arts dat hij in de ver onderstelling was geweest dat hij op weg naar zijn praktijk wel mocht rij den. Anders reed ik vóór twaalven weg en nu moet ik na twaalf uur, terwijl ik toch de zelfde benzine bruik". De officier van justitie eiste een boete van 100.of 40 dagen, waar van 70.boete of 28 dagen voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar, tegen een student uit Oegstgeest. De student werd 9 decern, ber aangehouden met zijn scooter. Verdachte was naar een feest ge weest in het Kurhaus te Schevenin- gen, waar hij als barkeeper dienst had gedaan. Na afloop had hij nog wat rommel opgeruimd en niet vol doende op de tijd gelet, zodat het al vijf uur was-geweest en hij niet meer mocht rijden. Hij moest echter zijn meisje ook nog naör huis brengen. Conform de eis van de officier van justitie veroordeelde de Economische Politierechter een koopman en nood- slachter uit Voorschoten tot 100. boete of 40 dagen, waarvan 75. of 30 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Verdachte had op zondag 9 december misbruik gemaakt van zijn vergunning, die hij had gekregen als noodslachter. Voor de rechter vertelde hij, dat hij op weg was naar de keurmeester, maar er was gebleken dat hier geen gegronde reden voor was. KOEIEN GEWEID ZONDER VERGUNNING. Voor de Haagse Economische Po litierechter stond terecht een veehou- der uit Hazerswoude omdat hij koeien van een ander had geweid zonder hiervoor vergunning te hebben van de Grondkamer. De officier van ju stitie eiste 250.of 100 dagen, waarvan ƒ200.— of 80 dagen voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar, en als bijzondere voor waarde dat hij aan de eigenaar van de koeien 105.— zou terugbetalen. Verdachte had nl. een bedrag van 125.per koe gevraagd en dat vond de officier wel wat veel. De eigenaar, die als getuige werd gehoord, zei, dat de prijs niet te hoog was. TE HOGE LONEN. De Haagse Economische Politie rechter veroordeelde een aannemer uit Noordwijk tot een geldboete van 250.of 50 dagen. Deze had aan zijn arbeiders te hoge lonen uitbe taald, maar nu is alles geregeld, De officier van justitie had ƒ400.of 160 dagen geëist. Verdachte had dit wel erg hoog gevonden, omdat men er tegenwoordig toe gedwongen wordt om hoge lonen uit te betalen. ARBEIDSVERHOUDING VERBROKEN. Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie veroordeelde de Haagse Economische Politierechter de 25-jarige timmerman E. J. P. uit Noordwijk, die op 26 mei 1956 te Zaandam zijn arbeidsovereenkomst heeft verbroken zonder toestemming van zijn patroon of de directeur van het Arbeidsbureau, tot 35.of 14 dagen. Verdachte had het niet naar zijn zin en zodoende was hij wegge bleven. KNOEIER EN-GROS. De lange dagvaarding die gister middag voor de rechtbank ta Rotter dam was uitgebracht tegen een 50- jarige koopman uit Rotterdam, bleek D.og maar een bloemlezing te zijn van de oplichtingen die hij gepleegd zou hebben. De man hield zich beziig met het verkopen van goederen op afbetaling, waarbij diverse banken hem als han delaar voorschotten gaven. Hij ver valste h/uiurkoopovereenkomsten om daarmee geld "te kunnen opnemen en droeg ontvangen sommen niet af, In totaal waren 'het 36 feiten gepleegd van eind 1955 tot en met begin 1956. Zoals op de zitting bleek, stellen de banken degenen, die op afbetaling gekooht hebben, toch verantwoorde lijk voor de bedragen, die de man verduisterd heeft, zodat deze mensen eigenlijk het slachtoffer geworden zijn. De officier van Justitie eiste twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdediger bracht naar voren, dat de man het gedaan heeft, omdat hij failliet was gegaan, en 'hij er weer bovenop wilde komen. Hij had geen goede sier met het geld gemaakt. De uitspraak is over veertien da gen. KORTE golf Brand vernielde de woonschuit van de familie Koóistra te Utrecht. De bewoner was buiten aan het werk. Hij zag geen kans meer om het vuur te blussen. De -gehele inboedel ging verloren. Slechts een overjas kon worden gered. De brand is vermoe delijk ontstaan doordat wasgoed dat voor de kachel te drogen hing in brand is geraakt. Voor skispringen moet je behalve over een feilloze skitechniek ook nog over hardstalen zenraven Va-chikkm. K'j'ct u maar eens na?r dcz* 'oto van de Finse springer Eino i nen ir s etn r ong in Innsbi. nvsoon- lijk steken wij liever alle s.raten in Ams.eruam over desnoods nog op het spitsuur ook.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8