Dagelijks nieuwe strijd in Algerië Europa's olievoorziening Scheep Eeuwfeest van de zusters werd in Hillegom luisterrijk gevierd VRIJDAG 4 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Treinoverval Algerijnse opstandelingen hebben in de nacht van woensdag op donder dag in West-Algerië de trein van Oran naar Algiers aangevallen. Zes Europeanen zijn daarbij om het leven gekomen; tien mensen worden ver mist. De lijken van vijf der slachtof fers zijn verminkt aangetroffen. Vliegtuigen zijn uitgezonden om de aanvallers op te sporen. Do treinver binding tussen Algiers en Oran is verbroken. Bij gevechten in de heuvels ten oosten van Algiers zijn donderdag verscheidene opstandelingen gesneu veld. Tien Algerijnen werden gevan gen genomen. In Algiers, waar o.a. het Mohamme daanse -ram- en buspersoneel staakt, is donderdag een handgranaat in een trolleybus geworpen, die door een Europeaan bestuurd werd. Een Euro peaan is om het leven gekomen, elf mensen werden gewond. De staking is een gevolg van de on lusten, die zich vorige week bij de be grafenis van een vermoorde Europe- aanse burgemeester voordeden en waarbij zes Mohammedanen door Europeanen vermoord werden. Ook de brievenbestellers, het personeel van de reinigingsdienst en een deel van de havenarbeiders staken. Elders in het land is weinig gehoor gegeven aan de stakingsoproep. 'Bereidheid tot onderhandelen. Het Algerijnse „Nationale Bevrij dingsfront" is bereid met Frankrijk te ondex-handelen over de toekomst van Algerië, als dit onder toezicht van de Ver. Naties geschiedt. Het front, dat zegt door Frankrijk Rechten van de Kerk in Polen De Poolse regering heeft woensdag avond een wet ondertekend, die de rechten der Katholieke Kerk bij de benoeming en aanstelling van bis schoppen, wijbisschoppen en verdere hoogwaardigheidsbekleders vastlegt. Dezelfde wet legt een zeker medezeg gingschap van de zijde van de staat vast in geval van belangrijke benoe mingen. De wet is ihet resultaat van die be sprekingen, die tussen vertegenwoor digers van de regering en de Katho lieke Kerk de vorige maand zijn ge voerd. De decreten van 1950 en 1953 zijn thans buiten werking gesteld. In deze decreten had de staat zich het recht aangematigd op de kerke lijke bestuursfuncties personen te plaatsen, van wie mén volgzaamheid ten aanzien van de regering mocht verwachten. Toen kardinaal Wijszynski, prima? van Polen, eind oktooer uit de gevan genis ontslagen en volledig gerehabi liteerd werd, was zijn eerste eis, dat ■beide decreten zouden worden her roepen, ten einde een weg voor een modus vivendi tussen Kerk en staat vrij te maken. Kopenhagen lust B. en K. niet meer Het bezoek dat Boelganin en Kroesjtsjef dit voorjaar aan Dene marken hadden zullen brengen, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Er is geen officiële reden opgegeven. Het uitstel is gevraagd door de Deense regering en waarschijnlijk hangt het samen met de bloedige on derdrukking van de Hongaarse op stand. De Deense regering heeft vorig jaar de Russische staatslieden uitgenodigd voor een bezoek aan Denemarken na dat de Deense premier Hansen, die tevens minister van buitenlandse za ken is, Moskou had bezocht. erkend te zijn als de enige werkelijke vertegenwoordiger van het Algerijn se volk, verklaart dit in een memo randum aan de politieke commissie van de Ver. Naties over de Frans-Al gerijnse besprekingen, die vorig jaar zomer zijn gevoerd. De politieke com missie zal binnenkort de Algerijnse kwestie bespreken. Aan de Hongaarse grens In de nacht van donderdag op vrij dag zijn slechts 265 Hongaarse vluch telingen Oostenrijk binnengekomen. Dit geringe aantal wordt toegeschre ven aan drastischer optreden van de Hongaarse grenspolitie, die thans zonder aanziens des persoons op vluchtelingen vuurt. Een groep van tien uitgewekenen voerde het lijk van een vijftigjarige vrouw uiit Boedapest mede, die door schoten van de grenswacht was ge dood. Deze vrouw was vier dagen ge leden reeds in Oostenrijk aangeko men, waar zij haar vijf kinderen in een kamp in veiligheid had gebracht. Zij was naar Boedapest terugge keerd om te pogen haar zuster ook uit Hongarije te krijgen en juwelen op te halen. De gedode maakte deel uit van een groep van dertig vluchtelingen, van wie slechts tien Oostenrijks gebied wisten te bereiken. Crisis bij Italiaanse communisten In de boezem van de Italiaanse communistische partij heerst een cri sis, welke uitgelopen is op de uitzet ting uit de partij van Eugenio Reale, voormalig onderstaatssecretaris van buitenlandse zaken en oud-ambassa deur van Italië te Warschau. Reale heeft nu in een vraaggesprek met het weekblad „Espresso" scherpe kritiek geleverd op Togliatti, de lei der der partij, die hij als Stalinist brandmerkt en verantwoordelijk stelt voor de crisis in de partij. Volgens Reale moet de partij autonoom zijn onder handhaving van nauwe vriend schapsbanden met het Sowjetrussi- sche volk. Een aantal communistische per soonlijkheden uit de provincie Bene- vento heeft tegen de uitzetting van Reale geprotesteerd en een „moedig en democratisch debat voor de ver dediging van de belangen van de ar beiders" geëist. Er wordt niet verwacht, dat op de heden in Parijs te houden bijeen komst van de oliecommissie der Orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.) belangrijke besluiten genomen zullen worden. Waarnemers zien de bijeenkomst als een poging tot tijdbesparing, Er zal van gedachten worden gewisseld over de verschillende mogelijkheden voor een algemene olietoewijzing, voor het geval later een dergelijk plan mocht worden goedgekeurd. Inmiddels begint het apparaat voor ■het leiden van olie van het westelijke halfrond naar Europa geleidelijk soe peler te werken. Londen is het cen trum, waar vertegenwoordigers van Europese oliemaaitsohappijen, als de British Petroleum, de Royal Dutch Shell en de Frangaise des Petroles in nauw contact samenwerken met de grote Amerikaanse olieconcerns, die tezamen de nood-commissie voor het Midden-Oosten hebben gevormd. Ex komt reeds olie naar Europa door deze verbindingen van maatschappij tot maatschappij. Bovendien hebben vele Amerikaanse oliemaatschappijen Europese dochters, die door de moe dermaatschappijen goed bevoorraad worden. - Volgens kringen, dié in nauw con tact staan met de O.E.E.S., zal op de bijeenkomst van vandaag vermoede lijk ook gesproken worden over bij zondere noodtoe wij zingen van olie aan Denemarken en Oostenrijk. DE TOESTAND IN SUMATRA. Vrijdag is in Djakarta onthuld, dat de communisten, een aantal bij de communistische vakbond „Sarbupri" aangesloten ondernemingsarbeiders hebben bewapend. Het in Medan ver sohij nende dagblad „Lembaga" meld de, dat tenminste honderdvijftig Isla- mietische ondernemingsarbeiders in Pematang Siantar in het gebruik van wapens werden opgeleid. Deze berich ten werden van officiële zijde in Me. dan bevestigd. Men vraagt zich af waar de communistische partij de wapens vandaan heeft. Donderdagavond schenen de op standige troepen het grootste deel van Sumatra vrijwel in handen te hebben, mèt uitzondering van een klein gebied in het noorden. LICHTSCHIP KIEL AANGEVAREN. Het lichtschip Kiel is vanmorgen aangevaren door een Fins schip. Het lichtschip zit nu ai3in de grond. De bemanning is in veiligheid gebracht. POTLOOD en GEEST No. 537. Horizontaal: 1. vaartuig, 5. aardsoort, 6. de oudste, 8. water in Friesland, 9. gebod, 10. vaarwel, 13. voegwoord, 14. Nederlands schilder, 17. melkschaap, 18. kloek. Verticaal: 2. gesloten, 3. aarden vuurpotje, 4. bolrond vruchtje (spreektaal), 6. zuiver gewicht, 7. be stelling, 8. boom, 11. voorzetsel, 12. zuilengang in het oude Athene, 15. kever, 16. telwoord (Duits). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 536. Horizontaal: 1. helder, 5. pa, 6. ra, 7. aks, 9. Sam, 10. ant, 11. abeel, 13. Ede, 15. aal, 17. lak, 19. Ag, 21. la, 22. patent. Verticaal: 1. hak, 2. la, 3. era, 4. ramp, 5. pat, 8. sabel, 9. steel, 12. kaap, 14. Oka, 16. aga, 18. alt, 20. de.. Het feit, dat de zusters van O.L. Vrouw van Amersfoort gedurende honderd jaar in Hillegom de katho lieke vrouwelijke jeugd onderwijs gaven werd woensdag j.l. op luis terrijke wijze herdacht. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de St. Martinuskerk, opgedragen door de pastoor van de St. Joseph- kerk, pastoor P. Teissen, met assis tentie van kapelaan W. Kleine van de St. Marinusparochie en kapelaan an der Laan van de St. Joseph- parochie. De H. Mis werd bijgewoond door ongeveer 70 zusters van de feest vierende congragatie, o.w. de alge meen overste, de eerw. zuster Teo- phila. In het priesterkoor hadden plaats genomen de pastoor van de St. Martinusparochie en de overige kapelaans van de beide parochies. Onder de H. Mis preekte pastoor Van Houten. Deze gaf een kort his torisch overzicht van de komst en het verblijf der zusters. Verder bracht hij dank voor alles, wat zij voor Hil legom en in het bijzonder voor de katholieke gemeenschap hier hebben verricht. Na de H. Mis gingen de zusters naar hotel Sistermans, waar zij te zamen met de beide pastoors en de kapelaans die bij het Misoffer had den geassisteerd aanzaten aan een gezamenlijk ontbijt. De receptie, die des namiddags van half twee tot drie uur werd gehou den in hetzelfde hotel, werd door vele parochieanen benut om de zus ters te bedanken en dit werd door velen onderstreept door het geven van geschenken en bloemen. Ook het gemeentebestuur, de burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, de beide wethouders W. F. van Dam en P. van de Boer, de gemeentesecretaris de heer J. P. M. Punt kwamen de zusters geluk wensen. De regenten van het Sint Josephhuis kwamen vergezeld van de overste van deze inrichting, zus ter Cyrila, hun felicitatie aanbieden. Wij noemen nog de leden van de bei de kerkbesturen en armbesturen, o.w. oud-wethouder P. Klaver, de heer C. Ph. Freriks, voorzitter van de K.V.O.B., en vele andere bestuur ders van diverse organisaties. De bij na 90-jarige Willem van der Linden was de oudste en het nog geen twee maanden oud zijnde kindje van een der oud-leerlingen van de zusters, de jongste. Des avonds was er in hotel Flora een feestelijke herdenking en huldi ging van de jubilerende zusters. Ook hier was de algemeen overste zus ter Teophila tegenwoordig. Ook wa ren de burgemeester, wethouder van Dam en de gemeentesecretaris aan wezig, tevens de beide pastoors en de overige heren geestelijke van Hille gom. Het programma was samengesteld door de heer Wout Elstgeest onder het motto „Met de zusters onder de kap". Medewerking aan dit programma werd verleend door mej. Rie Kruy- denberg, leden van diverse toneel verenigingen en de heer Willem Top per die de diverse gezangen begeleid de. De voorzitter van het feestcomité, de heer G. Topper, sprak een woord van welkom. Dit is nu het jubileum, waarop wij honderd jaar gewacht hebben. Hij wees op hetgeen er door vaak stille figuren uit deze gemeen schap door het gebed voor Hillegom was verkregen en prees de zusters vooral om hun werk buiten het het geen hun als taak was toegewezen, bij de verschillende kerkelijke plech tigheden en diverse andere gelegen heden. Spr. overhandigde het feestge schenk der beide parochies in de vorm van twee gesloten enveloppes, met de bedoeling dat daarvoor een passend geschenk zou worden ge kocht. Daarna sprak pastoor Theissen, die dit eeuwfeest een der grootste fees ten noemde, van Hillegom. Het was dan ook door de Hillegommers, gezien de belangstelling in de H. Mis en op de receptie als zodanig opgevat, aldus spr. Daarna was het mej. Rie Kruyden- berg die met een door haar opgeleid kinderkoor een aantal liederen ten gehore bracht. Het keurig programma, zang en spel en als bijzondere attractie een „ballet" viel zeer in de smaak. HAARLEMMERMEER Geb.: Johannes Leonardus, z. v. R. Webster en M. C. M. Tolenaar; Geer- truida Marrigje Maria, d. v. M. Ver- bruggen en L. Kruiswijk; Robertus Paulus Gerardus, z. v. G. H. Lam- rnerse en T. A. Pijpers; Johanna Ma ria, d. v. G. Haafcmeester en T. C. A. Jansen; Lennard Wilfred, z. v. J. J. Oranje en J. H. Wienbelt; Maria Anna Hendrma, d. v. E. van Leem put en H. van Poecke; Petronella Jo hanna Maria, d. v. C. P. Dijkzeul en J. C. M. M. Schrijen; Rudi Leonardus, z. v. L. van Duren en N. Hofer; Jo hannes, z. v. H. Kinkel èn A. van Andel; Jan, z. v. H. Klootwijk en J. Steenkamp; Christiaan Wilhelmus, z. v. F. L. Smulders en D. J. de Gier; Cornelia Geertruida C. M., d. v. C. J. Slot en A. M. E. Beerepoot; Ine ke Marjoke, d. v. J. J. Ludding en P. Tielenburg; Lambert, z. v. D. J. Wensink en A. G. Grevink; Ronald Lodewijk, z. v. A. H. J. van Tol en J P. Peijpers. Ondertr.: D. Visser 20 j. en J. P. de Jong 22 j.; J. Huigen 28 j. en T. S. Wirdum 23 j.; T. Knol 34 j. en A. Kerzaan 31 j.; N. Honcoop 32 j. en J. P. Groenveld 34 j.; J. Hoogkamer 20 j. en C. Imanse 17 j.; P. Ippel 22 j. en G. Buijs 21 j. Geh.: W. G. Visser en J. C. G. Bot- tenhorn; J. A. Barendsen en A. D. van Rijn; L. C. Snoeijs en J. Boden- heimer; W. Maarse en W. M. West- steijn; J. Brouwer en C. Grosscurt; W. J. Bogers en J. van Leeuwen. Overl.: Tona de Smit 73 j., wed. v. A. Timmers; Pieternella van Vliet 85 j., echtg. v. A. Melkert. KATWIJK De zondagsdienst der artsen wordt-waargenomen door dr. K. Slag molen, Zeeweg 23, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN HARMONIE JUBILEERT. De Harmonie Katwijk vieri dezer dagen op feestelijke wijze haar 60- jarig bestaan. Voor dit feest zal de Harmonie zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur recipiëren in het Parochiehuis en maandagavond geeft de Harmonie een feestuitvoering in de Aula van het Missiecollege St. Willibrord met medewerking van de r.k. Toneelver eniging „De Derde Slag", toeganke lijk voor de donateurs en genodigden. De Harmonie werd opgericht op 1 november 1896. Initiatiefnemers wa ren toen de heren G. v. Beelen, C. Koelewijin, G. Koelewijn, Fr. Knetsch, A. van Riessen, G. van Velthoven en W. Wassenaar. Wassenaar werd tot voorzitter benoemd, thans is de heer J. J. Verhart voorzitter. De eerste di rigent was de heer Oostelaar van de Stafmuziek van het 4de Reg. In fanterie te Leiden, daarna opgevolgd door de heer J. Hupkens, eveneens van de Stafmuziek, later door de heer J. Böhlen, muziekleraar aan het St. Willibrorduscollege der Paters Je- zuieten. De vereniging heeft zijn ups en downs gekend. In 1952 waren nog maar 6 leden over. Na een propa- ganda-actie is de vereniging weer op gekomen en telt thans 56 leden met 430 donateurs. In 1956 verkreeg het korps door subsidfe van de gemeen te nieuwe instrumenten. Het wach ten is nu nog op nieuwe uniformen. Cabaretuitvoering. Voor een tal rijk publiek werd gisteravond in de aula van het missiecollege „Sint Wil librord" een uitvoering gegeven door het Haarlemse Radio Cabaret o.l.v. Harry Meijer. In een bijzonder vlot uitgevoerd programma, waarin caba- retschetsen, zang en accordeonmuziek elkaar afwisselden wist dit werkelijk uitstekende gezelschap de aanwezi gen op prettige wijze te amuseren. Het was dati ook een succesvolle avond, waarop zowel het publiek als de organisator, de heer P. L. van Kampen, met voldoening mogen te rugzien. LISSE JUBILEUM VAN DE HEER STRIK. Op 8 januari a.s. hoopt de heer C. Strik «het feit te herdenken, dat hij gedurende 40 jaren aan de r.k. jon gensschool van de St. Agatha-paro- chie te Lisse verbonden -is. Ter gelegenheid van dit jubileum zalf de heer Strik gehuldigd worden ópeen officiële receptie, welke' die middag gehouden zal worden van 4 tot 5 uur in het Patronaatsgebouw asm de Bondstraait. 's Avonds van 7 tot 8 uur zal aan alle oud-leerlingen, ouders van leer lingen en verdere vrienden en be langstellenden gelegenheid geboden worden om de jubilaris geluk te wen sen op een algemene receptie, welke eveneens in hef Patronaatsgelbouiw gehouden zal worden. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken, want men is in Lisse de heer Strik veel dank verschuldigd. Niet alleen voor zijn taak als onderwijzer en hoofd van de r.k. jongensschool,' maar zeer zeker ook voor het vele werk, dat deze sympathieke figuur heeft ver richt en nog verricht in het plaatse lijke verenigingsleven. De heer Strik kan immers zonder overdrijving be schouwd worden als de stuwende kracht in diverse verenigingen en de promotor van vele geslaagde acties op sociaal en cultureel gebied in deze gemeente. JUBILEUM C. G. VAN DIEST. Donderdagmiddag heeft de heer C. G. van Diest ondervonden, dat hij als employé bij de (L.T.B.) Handels- raad te Lisse in goed aanzien staat. Hij was n.l. 25 jaar bij de Handels- raad in dienst in de transportafdeling als chauffeur. Ter gelegenheid van dit feit werd hij hartelijk gehuldigd, waarbij de heer Menken namens be stuur en directie van 't hoofdkantoor een toespraak hield en een enveloppe met inhoud aanbood. De heer H. J. v. d. Berk sprak als directeur van de afd. Lisse van de L.T.B. Hij schetste, hoe de heer Van Diest reeds als schooljongen in zijn vrije tijd altijd bij zijn vader op de Handelsraad te vinden was en later „echt" aan het bedrijf verbonden werd. Niet minder dan 25 jaar heeft hij nu trouwe dienst gedaan en zich in de kring van het personeel een trouwe collega getoond, die met hart en ziel voor de Handels- raad werkt. Een prachtig tafelkleed zal de jubilaris er nog lang aan her inneren, dat zijn arbeid zeer gewaar deerd wordt. De heer Duineveld sprak namens het personeel hartelijke woorden van gelukwens en bood hem een elektrische klok aan. Mevrouw van Diest ontving bij deze huldiging een grote fruitmand en een fijne doos bonbons. LEIDSCHEMDAM Dokter Van Zeeland gaat rusten. Dokter H. F. M. van Zeeland die meer dan 40 jaren de huisarts-prak tijk heeft vervuld, acht thans het tijd stip gekomen om zich terug te trek ken en zijn drukke praktijk te doen waarnemen door de inmiddels reeds in functie zijnde dokter A. H. Keij- zerl Dokter van Zeeland heeft gedu rende zijn lange praktijkjaren de belangen van zijn patiënten behar tigd: Maar ook op ander terrein heeft dokter Van Zeeland zich verdienste lijk gemaakt o.a. als kerkmeester en als "medisch adviseur van het Wit- Gele Kruis. Daarbij heeft hij velen opgeleid voor het diploma E.H.B.O. en was hij tevens ook werkzaam als arts van de Nederlandse Spoorwegen. Daar de vele dankbare patiënten hun trouwe raadgever niet onge merkt willen laten vertrekken, heeft dokter Van Zeeland er in toegestemd een afscheidsreceptie te houden op donderdag 18 januari a.s. ti.ssen 16 en 17 uur. N00RDWIJK CONTACTAVOND JEUGDVOETBAL S.J.C. In navolging van het vorig jaar heeft de jeugdcommissie met aan het hoofd Joop v. d. Zalm wederom een Contact-Ouderavond georganiseerd. Het bezoek aan deze avond heeft de stoutste verwachtingen overtroffen, want er was in de grote zaal van Hotel Royal geen plaatsje onbezet. De avond werd geopend door de heer Romijn, die als afgevaardigde van het bestuur van de S.J.C. in de jeugdcommissie zitting heeft. Spr. memoreerde, dat S.J.C. thans met 11 jeugdelftallen aan de com petitie deelneemt en gedachtig het gezegde. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", verwahtte hij, dat S.J.C. hierdoor een goede, toekomst tegemoet gaat. Dank bracht de com missie aan allen, die haddien medege werkt om deze avond moge-lijk te ma ken en wel in het bijzonder de heer Henk Steenvoorden en andere Noord- wijkse artiesten voor hun belangloze medewerking. Met een opwekking om toe te treden als lid van S.J.C., werd het vrolijke gedeelte van deze avond ingezet. Het zeer gevarieerde non-stop cabaret werd ingezet door de zingende broers Steenvoorden. Verder werkten mede de Waconi's, Frank Vink en Nellie Mediemblik. Het hoogtepunt van deze avond was wel het optreden van de muzikale clown „Fantasio". Woorden van dank werdén gespro ken door de voorzitter van S.J.C., de heer Ch. W. v. d. Holst. Door een der junioren werd nog aan de spil van de jeugdcommissie, de heer Joop v. d. Zalm, als dank voor zijn vele werken een klein pre sentje aangeboden. N00RDWIJKERMT Geb.: Adriana J. d. v. J. P. van den Burg en H. J. Zonneveld; Robert P. z. v. J. C. van der Slot en P. J. Alke made; Adriana J. M. d. v. A. B. J. Wagener en C. A. M. Bos; Bernadette G. M. d. v. C. G. Zonneveld en A. M. G. Berg; Quirina C. M. d. v. J. C. Oostdam en A. C. Warmerdam; Ja- coba M. d. v. W. T. van den Berg en J. C. Hoogkamer; Johanna P. M. d. v. W. van Hage en J. A. Verdegaal; An ke J. d. v.' J. Baas en J. van der Sleet. Ondertr.:' J. Korbee en C. H. M. Taskin; C. P. T. van den Bosch en J. C. Houdijk; P. W. Pomp en A. C. J. van der Putten; J. I. Schouten en C. E. Duivenvoorden; P. A. Hulse- bosch en G. M. van Kampen. Getr.: A. J. Slats en M. M. C. Rui ter; J. B. C. den Elzen en F. G. Arts; W. J. van der Zalm en A. C. Hilders; T. C. H. Warmerdam en M. A. van den Burg; J. P. Heemskerk en H. D. M. Hogervorst. Overl.: P. van der Klugt, 59 jr. e.v. J. P. van Amsterdam; J. A. Peek, 72 jr. e.v. G. M. E. den Boer; P. H. Windhorst, 78 jr, e.v. A. Sobottka. ST0MPWIJK JUBILEUM ZUSTERHUIS EN SCHOOL. Het was deze week 50 jaar geleden, dat de R.K. Meisjesschool haar poor ten openzette om de Stomp wij kse meisjes onder wijsgelegenheid te ge ven. Het onderwijs werd in handen gelegd van religieuzen. Ter gelegen heid van dit jubilé werd 's morgens een plechtig Misoffer opgedragen in ■de parochiekerk, waarna pastoor Sis termans de eerwaarde zusters, leden van het schoolbestuur, onderwijzend personeel en leden oudercomité in de pastorie op een gezellig ontbijt nodig de. Na het ontbijt hield de pastoor een toespraak, waarin hij een over zicht gaf van de afgelopen 50 jaar en de nadruk legde op het grote belang van katholiek onderwijs voor de Stompwijkse gemeenschap. Dank werd gebracht aan de zusters, die van 1907 tot 1944 het onderwijs in Stomp- wijk verzorgd hadden en de huidige bewoonsters van het Zusterhuis de zusters van het Arme Kind Jezus. 's Middags werd een receptie ge houden in het zusterhuis waar vele moeders pastoor en zusters kwamen complimenteren met het heugelijke feit. Namens de parochie deelde de pastoor mede, dat de zusters als ge schenk keus kunnen maken uit een nieuwe verlichting in de kapel of het restaureren van de monstrans. Ook de schoolmeisjes zullen delen in de feestvreugde, daar zij dinsdag a.s. een feestmiddag krijgen aangeboden. St. Boys. Het steeds meer naar de kop opdringende KRV komt zon-' dag a.s. naar St. Boys. Aanvang 2 u. ASC 5—St. Boys 2, 2 uur; Foreholte 4 —St. Boys 3, 2.30 uur. Het diploma Luchtadviseur werd behaald door Harry Granneman bij de KLM op Schiphol. SASSENÜEIM Geb.: Elisabeth Theresia Maria, d. v. A. A. M. Ter Meer en K. Th. M. van der Voort. Getr.i P. N. J. M. van Reisen 29 j. en Maj-Britt Ror-nman 22 j; P. Ro zenbroek 25 j. en Th. M. van der Voort 24 j. VOORSCHOTEN Opbrengst verkoop kinderzegels. Ook dit jaar weer hebben de dames leden van de U.V.V. in een daartoe in gericht stalletje in het postkantoor kinderpostzegels en -kaarten ver kocht. De opbrengst lag weer hoger dan vorig jaar. Aan postzegels werd verkocht voor een totaal bedrag van 1153,50 (vorig jaar 939,13) en bovendien werd aan kerst- en nieuw jaarskaarten voor 164,25 (vorig jaar 97.75) verkocht. Woningcommissie. De eerstvol gende zitting van de woningcommis sie voor het publiek zal zijn op dins dag 8 januari. Daarna zal regelmatig weer op de eerste en derde dinsdag van iedere maand zitting gehouden worden. WARMOND VERBRANDING KERSTBOMEN. Reeds vroeg in de avond was de jeugd in de weer om de kerstbomen, die hun dienst weer hadden gedaan te verzamelen, want deze bomen zou den op een voor de jeugd feestelijke wijze worden verbrand. Des avonds om 7 uur verzamelde men zich op de Baan en met begeleiding van de drumband van de muziekvereniging „St. Matthias" en de geüniformeerde brandweer begaf men zich in optocht naar het gemeentelijk sportterrein. Nadat alle bomen op een hoop waren geworpen, werd het geheel met ben zine overgoten en een oogemblik daarna was er een machtig vuur, waarnaar de jeugd vol bewondering keek. De brandweerlieden hielden een oogje in het zeil, opdat er zich geen onheilen zouden voordoen. Na dit brandfeest vertrok men weer in optocht naar het dorp waar de stoet op de Baan werd ontbonden. Geb.: Martina Elisabeth Maria, d. v. G. V. C. Braun en P. J. v. d. Kerkhof; Cornelia Anna Martina P., d. v. C. J. Meskers en C. C. M. Hen driks; Frederikus Johannes, z. v. G. de Vos en M. F. Trouwee; Susanna Cornelia Henriëtte, d. v. H. Vreden- borg en W. L. Lakenman; Get jan Ale Simon, z. v. W .J. Koenes en G. Ph. G. de Jong; Jan Lambertus,( z. v. H. Vollard en J. v. d. Voet; Jacqueline Catharina Jacoba, d. v. W. Sander en M. J. Jochemsen; Petrus Paulus Ma ria, z. v. J. B. M. Meskers en C. C. M. Weerdenburg; Sylvia Ann, d. v. J. O. W. van Dugteren en W. Tuinman. Geh.:' C. de Koning 40 j. en H. M. G. van Noord 32 j. Overl.: H. Dril, weduwe van A. W. Nieberding 82 j.; Francisca H. M. Hendriks, echtg. van R. C. M. van der Ven 81 j. WASSENAAR AFSCHEIDSGESCHENK VOOR DOKTER A. DOELMAN. Dokter A. Doelman heeft op 1 jan. j.l. zijn praktijk als huisarts neer gelegd. Een comité van oud-patiënten heeft het plan opgevat hem een her innering aan te bieden. Op 2 februari zal de afscheidsreceptie worden ge houden. De uitslag van de etalagewedstrijd, die in het kader van de december- actie van de Wassenaarse Midden stand werd gehouden, is bekend ge maakt. De jury bestond uit de dames H. Eernstman-Steghers, C. E. Sand- berg-De Vlieger en W. van Velzen- Duinstee. De uitslag is als volgt: Slagerijen: 1. C. Koot, Johan de .straat; 2. P. Verboon, Langstraat, 3. J. Maandag, Schoolstraat. Eervolle vermelding J. Slootweg, Kerkstraat. Brood- en banketbakkerijen: 1. C. Coster, Oostdorper weg; 2. Fa. Visser, Langstraat; 3. W. Meijer, Den Deyl; eervolle vermelding: J. v. d. Krogt, van Zuylen van Nijeveltstraat. Bloemenwinkels: 1. A. J. Duiven voorden, Kerkstraat; 2. J. J. Luiten, Kerkstraat. Wijnhandelaren: 1. P. Remmerswaal, Oostdorperweg; 2. H. Bakker, Kerk straat; 3. Fa. Vos, Langstraat; eer volle vermelding: J. v. d. Velde, Schoolstraat. Levensmiddelen- en zuivelbranche: I. C. Stigter, Langstraat; 2. A. H. Kroon, Langstraat; 3. C. Vreeken, /indlustweg; eervolle vermeldingen: A. Duyvesteijn, van Zuylen v. Nije veltstraat, W. Dompeling, Kerkstraat en G. Looyestein, Rozensteinstraat. Kappers, parfumerieën en drogiste rijen: 1. Fa. Wenderich, Langstraat; 2. De, Salamander, Rijksstraatweg; 3. Drogisterij Oldert, Burchtstraat. Manufacturen, kleding, schoenen: 1 E. Theill en Zn., Langstraat; 2. Fa. ""■.anding, Johan de Wittstr.; 3. Gebr. Kraay, Langstraat; eervolle vermel dingen: schoenenmagazijn J. J. Hoek stra, Rijksstraatweg en textielhandel Verkade, Schoolstraat. Diversen: Het Vogelhuis, Kerkstr.; 2. B. Voorham; 3. Fa. Korlvinke, Langstraat. Eervolle vermeldingen: groentehandel W. Nel, Kerkstraat; H. de Loos; Langstraat. De wisselbeker voor de allermooiste etalage werd dit jaar toegekend aan agerij C. Koot, in de Johan de Witt- straat. Volleybal. Onder leiding van de heer Hogerwaard, trainer van het Nederlands Jeugdteam, beoefent een groep jongelui iedere woensdagmid dag van 5 tot 7 uur het volleybalspel in het gymnastieklokaal aan'de Van Heeckerenstraat. Omdat er in Wassenaar geen volley balvereniging meer bestaat, zouden de jongelui hun groepje graag uit willen breiden om zo tot de oprich ting van een club te komen. Wie be langstelling heeft vaar volleyen in clubverband wordt verzocht zich in verbinding te stellen met Gertjan Buitink, Storm 23 (tel. 2Q38), die graag nadere inlichtingen zal ver strekken.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2