RIJNSTREEK Diplomatieke betrekkingen met Rusland niet verbroken Autobotsing onder Zeist eist het leven van twee kinderen Wrevel over de mislukking van de UNO Scherp HUIBERS MAANDAG 31 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Minister antwoordt de heer Regout: A L-* L a betrekkingen met de Sow jet-Unie, op ATnOQSSQuC bQlQRent geen welk overleg dr. Drees had geduid. Minister Luns herinnert er in zijn antwoord aan ,dat de minister-presi dent niet heeft gezegd zoals de heer Regout stelt dat de vraag van het afbreken van de diplomatieke betrekkingen slechts in het kader van de Verenigde Naties aan de orde be hoort te komen. Dr. Drees sprak als zijn oordeel uit, dat deze vraag in elk geval be zien zou moeten worden in verband van het Atlantisch bondgenootschap. In de Verenigde Naties heeft deze vraag geen punt van bespreking of overleg uitgemaakt. „Het wil de regering voorkomen", aldus minister Luns, „dat de Ver enigde Naties .niet het geschikt fo rum vormen voor een overleg over de vraag of het wenselijk is de di plomatieke betrekkingen met een be paald land te verbreken. Daaraan kan worden toegevoegd, dat overleg met Navo-landen heeft uitgewezen dat deze er niet voor geporteerd zijn om de diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie af te breken". goedkeuring van regime „De regering heeft herhaaldelijk, zowel binnenslands als in internatio nale organisaties, haar afschuw uitge sproken over de schaamteloze agres sie van de Sowjet-Unie tegen het Hongaarse volk en zij heeft niet na gelaten initiatieven te nemen en te steunen, welke er op gericht zijn om aan deze agressie een einde te ma ken. Zij is van mening, dat het ver kreken van de diplomatieke betrek kingen of het terugroepen van Hs. Ms. ambassadeur te Moskou daar niets toe kan bijdragen en dat daar mede geen enkel positief doel wordt gediend". Dit heeft minister Luns geant woord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid de heer Regout. De minister vervolgt: „Niet uit het oog mag worden ver loren, dat het onderhouden van diplo matieke betrekkingen met een be paald land geenszins impliceert, dat men het regeringsstelsel van dat land goedkeurt en nog minder, dat men in agressieve handelingen van het daar heersende regime bewilligt. Het on derhouden van diplomatieke betrek kingen biedt de mogelijkheid om in het belang van ons land, van onze landgenoten en soms ook van ande ren, stappen te nemen waarvan ook tijdens de Hongaarse opstand gebruik is gemaakt. Bovendien is de Neder landse diplomatieke missie te Moskou in de gelegenheid om van naby ken nis te nemen van opvattingen, stro mingen en doelstellingen, waarmede het wereldgebeuren samenhangt en welke ook voor Nederland van emi nent belang zijn". In de Ver. Naties. De minister doet deze mededelin gen naar aanleiding van hetgeen de heer Regout had gevraagd over de verklaring van dr. Drees, op 6 no vember in de Tweede Kamer afglegd. De heer Regout vroeg, of internatio naal al overleg was gepleegd over een verbreken van de diplomatieke GROTE STROOM ABONNé S VOOR RADIOCURSUS „OPENBAAR KUNSTBEZIT". Veertien dagen geleden is, zoals is gemeld de 20.000ste abonné op de ra dio-cursus „Openbaar Kunstbezit" in geschreven. Daarmee was het door gaan van de cursus verzekerd. De stroom van aanmeldingen is sinds dien regelmatig sterker geworden. Het totaal aantal is thans 40.000. De 40.000 abonné's zullen hun eerste zending kunstreproductie: voor 11 januari (de datum waarop de cursus begint) in hun bezit hebben. Slaolie-produktie is gestaakt De Nederlandse oliefabrieken heb ben dezer dagen wegens de geringe aanvoeren een gevolg van de Suez-kwestie de produktie tijdelijk moeten onderbreken en ook bij de winkeliers zijn de voorraden prak tisch uitgeput. Wanneer er minder gehamsterd was, zouden de voorraden misschien toereikend zijn geweest, doch thans zullen verscheidene huismoeders het Oude Jaar zonder oliebollen tot een goed einde moeten zien te brengen. De produktie zal begin januari weer voortgezet worden, maar dit betekent niet, dat onmiddellijk alle winkels bevoorraad zullen kunnen worden. Fabrikant mag tien jaar niet rijden Wegens het rechts passeren en „snyden" van een auto op rijksweg nr. 4 in de gemeente Haarlemmer meer is de klokenfabrikant H. M. H. A. F. uit Aarle-Rixtel door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot twee hechtenisstraffen van een maand en tweemaal vijf jaar intrek king van zijn rijbewijs. De fabrikant reed op 9 mei met zijn I auto met een snelheid van 140 kilo- 1 meter op de linkerhelft van de rij- baan in de richting Amsterdam. Voor hem reed een Haarlemmer met ca. 110 km. snelheid. Deze was kort te- I voren van de rechter- naar de linker- I helft gegaan om een auto te passeren. J Volgens de fabrikant bleef de Haar- j lemmer te lang op het linkerwegge- j deelte. Daarom was hij naar rechts uitgeweken en na de auto gepasseerd te zijn, verder gereden op de linker weghelft. Het „rechts passeren" gaf de fabrikant toe, het „snijden" niet. Twee zwaargewond Een botsing tussen een personen- Iseling op een uit tegengestelde rich ting komende N.B.M.-bus. De 9-jarige Peter was op slag dood, terwijl zijn broertje tijdens het ver auto en een autobus op de Rijksweg voer naar het ziekenhuis in Utrecht Utrecht-Zeist heeft gisteravond het j overleed. De heer Dekkers werd in leven geëist van twee kinderen; de zorgwekkende toestand naar het bestuurder van een personenauto, de Stads- en Akademisch ziekenhuis te 48-jarige G. J. Dekkers, directeur van Utrecht vervoerd; voor zijn leven de Internationale Industrie-ontwikke- wordt gevreesd. De 9-jarige J. Knot- ling te Utrecht, alsmede een derde nerus werd eveneens levensgevaarlijk kind zijn in levensgevaarlijke toe- gewond naar het St. Antoniuszieken- stand naar ziekenhuizen te Utrecht j huis te Utrecht overgebracht, vervoerd. In de personenauto, bestuurd dooi de heer Dekkers bevonden zich zijn twee zoontjes, de 9-jarige Peter en de 10-jarige Marius Dekkers en een vriendje, de 9-jarige Jan Gerard Knotnerus uit Zeist. Door tot nu toe onbekende oorzaak vloog de auto, die uit de richting Zeist kwam, plot- Uittocht gevreesd Amerikaanse regeringsfunctionaris sen die zijn teruggekeerd van de NA VO-vergaderingen te Parijs, hebben gezinspeeld op de mogelijkheid dat een aantal landen de rug zal toeke ren aan de Ver. Naties. Zij hebben ervaren dat verschillende Navolanden allerminst ingenomen zijn met de huidige stand van zaken bij de Ver. Naties, omdat de Afro-Aziatische en communistische blokken in de V.N. een weloverwogen politiek van ver nedering der Europese landen voe ren. In kringen van de regering te Washington vreest men, dat, wanneer de huidige tendens zich voortzet, verschillende Europese landen het voorbeeld van Zuid-Afrika zullen volgen, zij het uiteraard om totaal andere beweegredenen. Zij zouden dan hun afvaardigingen tot een mini. mum beperken en het merendeel van de aanwijzingen van de V.N. totaal negeren. POTLOOD en GEEST 1 Amerikaanse functionarissen heb ben, volgens United PresJ, de indruk, dat verschillende Europese regerin gen Dag Hammarskjoeld als de hoofdschuldige zien voor de huidige toestand. Terwijl Hammarskjoeld En geland en Frankrijk uit Egypte heeft gekregen, is hij nauwelijks half zo succesvol geweest bij zijn pogen om de Egyptische medewerking te ver krijgen, en heeft hij gefaald bij het ten uitvoer leggen van wat de Ver. Naties tegen Rusland ondernamen ten aanzien van Hongarije. De toetsstenen. In kringen van de Amerikaanse regering veronderstelt men dat Frankrijk en de Beneluxlanden voor. aan zullen gaan wanneer er een uit tocht uit de V.N. ontstaat, tenzij men deze landen de overtuiging kan ge ven dat de V.N. him gebied met meer consideratie zullen bezien. Algerije en Nederlands Nieuw-Gui. nea komen de volgende maand in de Ver. Naties ter sprake en dan ver wacht men de beslissingen. De hou ding die de Verenigde Staten in deze discussies zullen aannemen, zal in Europa nauwlettend worden gadege slagen. Er zyn hooggeplaatste functiona rissen in de Amerikaanse regering die met zorg hebben uiting gegeven aan hun overtuiging dat deze pro blemen Algerije en Nieuw-Guinea de banden tussen de Verenigde Staten en verschillende Europese landen niet verder dienen te ver zwakken. CONSECRATIE MGR. BEKKER. De bisschops-consecratie van de nieuwe bisschop-coadjutor van het bisdom Den Bosch, mgr. W. M. Bek- ker, vindt plaats in de kathedraal van Den Bosch op maandag 11 februari a.s. 's morgens om 10 uur. No. 532. Horizontaal: 1. kleding stuk, 4. doornachtige plant, 9. stad tussen Moskou en Charkow, 11. ri vier in Duitsland, zijtak Fulda, 12. baard van de walvis, 13. welaan, 14. einde. 15. voorzetsel, 17. voornaam woord, 18. kurze Sicht (afk.), 21. mu zieknoot, 23. zijtak Douro, 25. water in N.-Brab., 27. roofdier, 28. behoef tig persoon, 30. vuurspuwende berg op Java, 31. gem. in Limb., 32. kip penloop. Verticaal: 1. japon, 2. man (Indo nesia 3. ondergrondse bergruimte on der een huis, 5. graafschap in Enge land, 0- in bet jaar onzes Heren (afk. Lat.), 7. landtong, 8. schop. 10. water in Z.H., 16. bosvogel, 19. glijvoertuig, 20. verschoten, 22. dorp in Zuid- Limb., 24. palmboom (Java), 26. jon gensnaam, 29. afkorting van man gaan. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 531. Horizontaal: 1. vol, 3. pan, 5. aga, 7. ga, 9. s.s., 10. leest, 11. om, 12. al, 14. Óss, 16. aas, 17. iep. Verticaal: 1. vijg, 2, la, 3. pa, 4. nes, 6. gleis, 8. alm, 9. sta, 11. ora, 13. lap, 14. os, 15. si. De rijke weduwen van Eastbourne Scotland Yard, dat dr. Bodkin Adams uit Eastbourne heeft doen ar resteren op verdenking van het ver moorden van een rijke weduwe, in wier testament de arrestant was ver meld, terwijl het de stoffelijke over schotten van twee overleden vrouwe lijke patiënten van Adams heeft doen opgraven, heeft thans het onderzoek doen heropenen naar het overlijden van een vierde welgestelde weduwe. Het betreft hier Gertrude Hullett uit Eastbourne, die dr. Adams bij haar verscheiden in juli j.l. duizend pond sterling (ruim tienduizend gul den) en haar Rolls Royce naliet. De politie had indertijd reeds een onderzoek ingesteld naar de omstan digheden, waaronder deze rijke we duwe was overleden, doch zij had in eerste aanleg de opgegeven doodsoor- zaak, namelijk zelfmoord door het in- nemen van een te grote dosis van een slaapmiddel, aanvaard. Scotland Yard stelt thans tevens een onderzoek in naar de omstandig heden, waaronder de echtgenoot van wijlen mevrouw Hullett, die vier maanden vóór zijn vrouw overleed, het tijdelijke met het eeuwige ver wisselde. Dr. Adams zal volgende maand voor de rechter worden geleid. GOED ZO! 2 Ton voor 't Hongaarse kind Tijdens de uitzending van de „Ster avond" heeft de heer G. H. Hoek, pro grammaleider van de N.C.R.V., na mens deze omroepvereniging aan de penningmeester van het Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk, mr. Kernkamp, een cheque overhandigd met de opbrengst van de eerste drie weken der radio-actie „Operatie Goed zo", die was omge schakeld ten bate van het Hongaarse vluchtelingenkind. Deze cheque was groot 196.352,33. Door dit bedrag, zo deelde mr Kernkamp in zijn dankwoord mede, is giro 999 de vier miljoen met ruim 70.000 overschreden. De heer Hoek deelde voorts mede, dat de totale opbrengst van „Goed zo" gedurende de eerste zes weken 502.320.27 is, zodat reeds ruim drie ton byeen is voor het oorspronkelijke doel: De door kinderverlamming en andere ziekten getroffen kinderen. Hij durfde de totale opbrengst van de 24 weken, die de „Operatie Goed zo" zal duren op ruim anderhalf miljoen gulden te schatten. BIJNA 8 MILJOEN VOOR HULP AAN HONGARIJE. Op girorekening nummer 777 ten name van het Nederlandse Rode Kruis is tot nu toe bijeen gebracht groot 4 miljoen 169.630 gulden. De stand van girorekening nummer 999 ten name van het Comité Hulp verlening Hongaarse Volk is thans 3 miljoen 805.881 gulden. PLAAT-ACTIE VOOR HONGARIJE 'N SUCCES. Ongeveer een maand geleden bracht N.V. Bovema, Nederlands vertegenwoordigster van His Mas ter's Voice, Columbia en Capitol, een zeer bijzondere gramofoonplaat in de handel. Het was een opname van een drietal Hongaarse volksmelodieën, ge zongen door Rie Heimig met begelei ding van het Hongaars orkest van Lajos Veres. De plaat werd in de handel gebracht onder nummer HHH 999 (Holland Helpt Hongarije 999, het bekende gironummer!), de netto- opbrengst was bestemd voor de hulp verlening aan de Hongaarse vluchte lingen. De plaat verscheen onder een speciaal ontworpen rood-wit-groen label en in een hoes, eveneens in de Hongaarse nationale kleuren. Reeds thans kan worden gezegd dat de actie met ->pmerkelyk succes is bekroond. Dank zij de bijzonder grote verkoop van de plaat en het feit, dat alle betrokkenen bij het tot stand komen ervan geheel belange loos hun medewerking verleenden, kon hedenmiddag 3 uur, Bovema's directeur, de heer G. M. Oord Jr., reeds een eerste chèque van 10.000 overhandigen aan het Nationaal Comité Hulpverlening aan het Hon gaarse Volk. Het spreekt vanzelf, dat Bovema met het succes van de eerste actie „Plaat-voor-Hongarye" bijzonder is ingenomen, temeer nu haar initiatief door anderen is nagevolgd, hetgeen de hulpverlening slechts ten goede kan komen. ALPHEN AAN DEN RIJN STICHTING VLUCHTELINGEN „RIJNSTREEK". Tijdens de donderdagavond in de trouwzaal van het raadhuis gehouden bijeenkomst van het plaatselijk comité voor hulp aan Hongaren heeft de heer L. de Graaf, voorz. van dit comi té, medegedeeld dat onlangs is opge richt een stichting onder de naam „Stichting Vluchtelingenhulp Rijn streek". Deze stichting wil de hulp verlening aan vluchtelingen breder zien en zich niet uitsluitend bepalen tot de Hongaren, maar zich zo nodig, bezighouden met andere vluchtelin gen, verplaatste personen, gerepa- trieerden Ambonezen. Hiertoe hebbe© zich in genoemde stichting verbonden de twaalf ge meenten van de burgemeesterskring „Rijnstreek", te weten Alkemade, Alphen aan den Rijn, Kodekerk aan don Rijn, Leiderdorp, Leimuiden, Rijnsaterwo©de, Nieuwveen, Nieuw koop, Ter Aar, Woubrugge, Zeven hoven, Zoeterwoude, tataal vertegen woordigend bijna 64.000 inwoners. Voor zover nog niet aanwezig zal in elk dezer gemeenten een plaatselijk comité „Vluchtelingenhulp" in het leven worden geroepen. Een lid van elk dezer comité's krijgt zitting in het aigemeen bestuur van de genoem de stichting. In het dagelijks bestuur hebben voorlopig zitting de heren L. de Graaf (voorz.) Alphen aan den Rijn, dr. A. v. d. Bijl, arts, Kerkstraat 91 te Oude wetering (telefoon K 1713-217) secre taris en J. A. Braakman, Acacialaan 32, Leiderdorp (tel. K 1710-26803) penningmeester. De heer A. Hofland, secr. van het pl.comité te Alphen aan den Rijn, dir van sociale zaken al daar, wonende Toussaintplein 4 (tele foon raadhuis K 1720-2661, woonhuis K 1720-2559) treedt als administra teur op van de stichting. Het stich tingsbestuur wordt voorts bijgestaan door mevr. E. CortsToth, Hongaar- sa tolk. Hoofdstraat 43 te Leiderdorp on mej. T. Nauta, maatschappelijk werkster, eveneens te Leiderdorp. Het ligt in de bedoeling van de ge zamenlijke gemeenten om aan een 'dertigtal Hongaarse gezinnen onder dak cn werk te verschaffen. Als ont vangstcentra voor deze gezinnen zal men voorlopig gebruik mogen maken van het Kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp, tegen billijke condities. Zc spoedig mogelijk gaan die gezin nen dan naar de onderscheidén ge meenten, waar ze zo mogelijk een vrij huis zullen krijgen. Direkt na nieuw jaar arriveren twee Hongaarse gezin nen, welke te Alphen aan den Rijn elk een woning toegewezen krijgen. Het is niet uitgesloten dat alle der tig gezinnen in Alphen terecht zul len komen, daar het streven van de regering is, om ze zoveel mogelijk bij elkaar te houden. In dat geval zullen de genoemde gemeenten bijdragen in de voorlopige kosten. De voorlopige kosten bestaan b.v. uit de inrichtings kosten van de woningen. In de voor lopige onderhoudskosten van die ge zinnen voorzien de diensten van so ciale zaken. Het pl. Alpens comité verleende het bestuur machtiging om 5000. van de opbrengst der gehouden col lectes en inzameling van bedrijven tot dusver opgelopen tot bijna 11.000 over te hevelen naar de stichting. De voorlopige kosten zijn begroot op 30.000. De twee eerste Hongaarse gezinnen zijn elk van drie personen, van welke de ene vader een banket bakker van beroep is, de andere kap per. ALKEMADE Ophaaldienst vuilnis. In de Nieuwjaarsweek zal de ophaaldienst voor vuilnis in de gemeente Alke made als volgt worden geregeld: maandag 31 dec. en donderdag 3 jan. 1957 Kaag, Nieuwe W-etering, Oud- Ade, Rijpwetering en Oude Wete ring en op woensdag 2 en vrijdag 4 januari Roelofarendsveen. Geboren: Hendrik z. van M. Ver- boon en S. van der Knijff. Gerarda H. M. d. van G. N. Koek en E. J. Broekhof. Gerarda A. d. van A. P. Bisschop en M. C. van Schie. Frede- ricus J. z. van H. J. Spruit en G. C. de Jong. Antonius J. z. v. H. J. Spruit jaren zal stijgen tot plus minus 400. In verband met een en ander stellen b. en w. voor om de bestaande subsidieregeling in te trekken en te besluiten met ingang van 1 januari 1957 zowel aan de vereniging „Het Groene Kruis" als aan de vereniging „Het Wit-Gele Kruis" een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen, bere kend naar f3.per lid per jaar onder de voorwaarden als vermeld in het ontwerp-besluit. De uitgaaf post op de begroting 1957 zal dan gesteld moeten worden op rond 5.000.—. HAZERSWOUDE (H. R.) DRIE BOTSINGEN. Aan de Rijndijk hadden kort ach ter elkaar drie aanrijdingen plaits, die alle drie goed afiiepen. Om kwart voor adht wilde men uit de garage van de Coop. Maalderij „De Hoop" met een vrachtauto een andere auto slepen. De vrachtauto, die dwars op de weg stond, werd blijkbaar niet op gemerkt door een chauffeur van een bestelauto, komende uit de richting Alphen aan den Rijn, die er dan ook met zijn auto tegen opbotste. Terwijl de beide auto's zo stonden, kwam er uit de richting Alphen aan den Rijn een personenauto. De chauffeur hier van wilde de bestelauto passeren, maar merkte te laat de vrachtauto op en botste er tegen op. Het bleef bij materiële schade. Ongeveer een paar uur later was de melkhandelaar Van Dijk aan het venten nabij de r.k. kerk „Het Zwaantje". Hij had zijn bestel auto aldaar geparkeerd. Toen een vrachtauto, komende uit de richting Leiden voor een naderende personen auto moest afremmen en kwaan te •slippen. De chauffeur draaide zijn auto naar rechts om de bestauto te ontwijken, reed een eindje het rij wielpad af en kwam zo weer op de weg. Maar het kostte een houten mast der radiocentrale en het hek voor. de pastorie werd geraimd. Drie kwartier later ontstond een aanrijding met materiële schade en een lichte ver wonding nabij de garage van Van Veen in de GroenendJijk. Terwijl een .vrachtauto, bestuurd door een chauf feur uit Koudekerk aan den Rijn een personenauto wilde inhalen, week de personenauto plotseling naar links uit. De chauffeur van de vrachtauto haal de ook naar links uit om een aanrij ding te voorkomen maar botste tegen een straatverliohtingsmast aan. De vrachtautochauffeur moest zich on der behandeling stellen van dokter Blauwendraad van Koudekerk. De chauffeur van de personenauto be kwam geen letsel. LANGERAAR UITVOERING „CONCORDIA". De R.K. Toneelvereniging „Con- coidia" heeft op de avond van de Tweede Kerstdag gezorgd voor een uitvoering, die op uitstekend peil stond. Het was dan ook erg jammer, dat de zaal van het parochiehuis niet geheel bezet was, want het toneel spel „De Boog" was er een van uit stekend gehalte. De regie was in handen van de heer J. Ham. Het stuk was aangekondigd als gegrepen uit het leven. En hier mede was het wel juist getypeerd. Bovendien was de naam van de auteur, Tom Bouws, voldoende waarborg dat er een stuk met dege lijke inhoud zou worden gespeeld. Het stuk speelde zich af rond de hoofdpersoon Jan Vermaas, die een vooraanstaande persoonlijkheid was in het kleine Zeedam. Vermaas was ook met Engolse teksten vindt U in RUIME SORTERING bi] Haarlemmerstraat 123. lalden De voornaamste agendapunten zijn: Voorstel tot wijziging en aanvulling bouwverordening; aankoop van een strook water langs het Kerkpad. Sub sidie-aanvragen. Voorstel benoeming gemeente-werkman in vaste dienst. Voorstel benoeming van de verorde ning op de keuringsdienst voor vee en vlees. Voorstel tot wijziging aan vulling van de verordening op het zwemmen, het baden, het nemen van zonnebaden en het kamperen. Vast stelling gemeentebegroting en be groting gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1957. RIJHSATERWOUDE Oudste ingezetene overleden Mevr. v. d. Breggen werd 102 jaar De udste ingezetene van Rijnsater, wouf d, mevr. de wed. v. d. Breggen Pannevis, die op 24 augustus j.l. 102 jaar werd, is gisteren overleden. Me vrouw v. d. Breggen voelde zicih de laatste dagen niet fit, maar zonder eigenlijk ziek te zijn geweest, is zij uit dit leven gescheiden. Ondanks haar hoge ouderdom is zij tot het la'atste toe geestelijk bij gebleven. Haar interesse voor het da gelijks gebeuren was groot en om le laten zien, dat zij zich nog prima voelde, speelde zij bezoekers vaak iets voor op de piano. Haar verjaardagen trokken altijd veel belangstelling en zij toonde zich steeds 'n onvermoei bare gastvrouw door zich met alle gasten even te onderhouden. Dor deze vitaliteit is mevr. v. d. Breggen een pp ilaire figuur gewor den in de, Rijnstreek. Bij het konink lijk bezoek aan de Rijnstreek werd zij aan koningin Juliana voorgesteld. RIJPWETERING Ernst en Luim. De r.k. Toneel vereniging „Ernst en Luim" had op haar Kerstprogramima het bekende toneelstuk „Kinderen van ons Volk", van Antoon Coolen. Om dit stuk goed te vertolken, is op de eerste plaats een hele studie nodig om de uitspraak van het dialect er behoorlijk onder te krijgen. Pas wanneer dit is gelukt is mien aan het spel zelf toe. Als we deze moeilijkheid in 't oog houden kunnen we niet anders dan bewon dering hebben voor regisseur en tone listen, die dit spel met zoveel succes voor het voetlicht wisten te brengen. De dialoog liep soepel en de rolver deling lag uitstekend. De inhoud zal ik u, als u die tenminste nog niet kent, niet verklappen. Wie zondag a.s. de tijd heeft, kan geen betere keus doen, dan te gaan genieten van dit mooie spel. ZEVENHOVEN Kerstuitvoering door kinderen. In het r.-k. bondsgebouw aan het Zuideinde alhièr werd gistermiddag onder leiding van het onderwijzend personeel van de katholieke school door de kinderen van alle klassen een kerst-uitvoering gegeven voor de schoolkinderen en hun ouders. Het hoofd van de school, de heer W. Kerkhoven, heette in zijn openings woord allen welkom en nam hierna de algehele leiding van deze middag op zich. Afwisselend werden door de kin deren van groot tot klein alleraar digste toneelstukjes en zangnummer tjes gebracht, welke bij allen zeer zeker in de smaak zijn gevallen. Ter afwisseling en tot opvujling van de tijd, nodig voor het verande ren van het toneel, werden door alle uitgever van een krant en had een I aanwezigen gezamenlijk kerstliede drukkerij en bovendien was hij ren gezongen. iemand, die een leidende rol gespeeld Aan het slot van deze mooie mid- had in het verzet. Hij was daardoor I dag werd een dankwoord gesproken terecht gekomen in het gevangenen-door pastoor Tabink, die zijn grote kamp Dachau. Bij zijn terugkeer was waardering uitsprak voor het door de hij ere-burger geworden van Zee- inderen gepresteerde, alsook voor dam en was er een straat naar hem de voortreffelijke wijze, waarop een genoemd. Maar de moeilijkheden en ander door het school-personeel kwamen, toen hij overging tot de Ka- met de kinderen was ingestudeerd, tholieke Kerk. Toen verloor hij ">reker was er van overtuigd, dat vrienden, hij verloor abonnees op het deze zeer goed geslaagde kerstuitvoe- Nieuwsblad en de advertenties kwa-1 rinS in de volgende jaren wel her men steeds minder binnen. Er ont--aald zal worden. ""-11 ll'iuuti UI 11I1CI1. Ulll- stonden moeilijkheden in zijn gezin. Zijn zoon en dochter keerden zich tegen hun vader. Zijn vrouw bleef hem echter tot steun. Ook zij kan hem wel niet begrijpen en ook niet vol- gen, maar zij houdt van hem en helpt en G. C. de Jong. Johannes G. z. van I hem over vele moeilijkheden. Niets M. I. Akerboom en A. A. v. d. Meer. Ondertrouwd: M. Turk en J. W. M. Nederstigt, Th. W. van der Wereld en H. M. J. van Aarle. L. J. C. Hooge- veen en C. J. v. d. Wereld. BOSKOOP Subsidie voor het Wit-Gele Kruis. Door het voorlopig bestuur van de in oprichting zijnde vereniging Het Wit-Gele Kruis is een aanvraag inge diend om subsidie uit de gemeente kas. te beginnen met het jaar 1957. Het voorlopig bestuur heeft het ini tiatief tot oprichting van deze ver eniging genomen, omdat het, met alle waardering voor het werk van de vereniging „Het Groene Kruis", van mening is, dat de ontwikkeling der kruisverenigingen met zich mee brengt, dat de katholieken van Bos koop zich in een afzonderlijke ver eniging dienen te organiseren. Het aantal leden bedroeg op 6 december :"P50 256 en het voorlopig bestuur schat, dat dit aantal binnen enkele is echter in staat hem te weerhou den van de strijd voor de waarheid die hij heeft gevonden. En als zijn L-T.B. De L.T.B. kwam in ver gadering bijeen; de opkomst der le den was bedroevend. De voorz. deel de mee, dat er vóór 't nieuwe jaar nog enkele punten te bespreken wa ren. De leden moesten er van in kennis worden gesteld, dat er na 1 jan. '57 een andere regeling komt, aangaande de wettelijke aansprake lijkheid bij ongevallen. Alle leden fe2ig™e7Tn°fe\^S„g^lZoen 1 «"dacht I fiadeïdn^goedkeurin^gevraagcf tholiek streekblad komt dan weet hij zich op te offeren en terug te trek ken. Het was een vertolking waar voor we alleen maar lof hebben. Het was een moeilijk stuk. maar de ver tolking was zeer goed. Een avond waarmede „Concordia" eer heeft be haald. LEICERB0RP Spreekuur woningcomimssie. Het spreekuur van de woningcommis sie vindt niet op dinsdag, maar op een voorstel van het bestuur, om een bijdrage te geven aan het Bouw fonds voor 'n groter gebouw. Ook brachten de afgevaardigden verslag uit van de vakgroepvergadering, bondsvergadering en grote vergade ring van de K.V.P. in de Kieskring Leiden. Over het verloop van deze laatste vergadering waren zij niet te spre ken; het beantwoorden van de ge stelde vragen over de moeilijkheden in de landbouw en veehouderij gaf woensdag 2 januari a.s. plaats, tussen °P deze manier geen bevrediging; 7 en 8 uur nam. TER AAR Agenda gemeenteraad. Vrijdag- avond akomt de gei raM bij- trouwen aan God en de vrede een ten gemeentehuize te half acht. harten te bewaren, ook het gebruik van de zaal in de Burcht had anders geregeld kunnen en moeten worden. De geest, advi seur gaf een aansporing om al onze zorgen en moeilijkheden toe te ver

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2