Leidse KVP wisselde van voorzitter H.A.L. Vijverberg nam de plaats van S. Menken in Scheep POTLOOD en CFFST Bü HUIBERS JVieuive 31. V. 31.- aaa'czUte'c K.V.P.-forum hield uitverkoop van begrotingsrestanten „De Grote Liefde" werd een groot succes Zilveren jubileum L. Algra DINSDAG 18 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Katholieke Volksparty aide- ling Leiden hield gisteravond in „Het Gulden Vlies'" een bijeen komst, waar, na de korte impasse, waarin de afdeling ten aanzien van het voorzitterschap was geraakt, rar, H. A. L. Vijverberg tot voorzit ter werd gekozen. Elders vindt u over de nieuwe KVP-voorzitter enige gegevens. Wij herinneren er aan, dat in een vorige vergade ring de toenmalige voorzitter, de heer S. Menken, al had gesteld, dat hij zijn plaats gaarne wilde afstaan, indien er een geschikte kandidaat naar voren werd geschoven. De heer Menken, kwam n.l. na voor be sprekingen in het bestuur op de door hem reeds eerder geuite be zwaren terug, die aan een combi natie van de functies van voorzit ter en wethouder zijn verbonden. Bovendien is de heer Menken reeds belast met vele nevenfunc ties. Toen dus gisteren een KVP- lid, dat over zeer goede antecenden- ten beschikt, kandidaat werd ge steld, heeft de lieer Menken onmid dellijk een verklaring afgelegd, waarin hij deze kandidatuur van harte aanbeval. De heer Vijverberg, aldus de wet houder, heeft zich in Dordreaht en elders een uitstekende naam voor de KVP verworven. Hij is slechts sinds korte tijd in Leiden gevestigd, maar dit heeft het voordeal, dat hij nog niet met Leidse kritiek is belast en evenmin overbelast is met organisar torisch werk. Na 11 jaar van voorzit terschap leek hem thans het geschikte ogenblik gekomen zijn kandidatuur in te trekken. De heer W. F. Schinck gaf vervol gens een overzicht van de levensloop van ae heer Vijverberg, van welk overzicht wij voor een onderschrift onder de foto elders op deze pagina een dankbaar gebruik Lebben ge maakt. Hij gaf ook nog eens een resumé van de overwegingen, die er toe geleid hebbens voor het voorzit terschap een nieuwe ikandidaiat te stellen. Nader beraad. Het bestuur van de Leidse KVP be staat thans uit tien personen, terwijl het vereiste getal negen is. Hiet zal zich er echter in een volgende verga dering over beraden, wie terug zal treden. De nieuwe voorzitter, die ver volgens met 29 van de 47 stemmen werd gekozen de zes stemmen voor de (lieer Menken, waren uiteraard on geldig; twaalf leden stemden blanco, stelde als voorwaarde, dat de heer Slenken zijn plaats in het bestuur ral behouden, opdat hij contact met deze zal kunnen onderhouden. De heer P. C. A. Ten Broek sprak vervolgens namens de leden een hartelijk dankwoord aan het adres van de heer Menken voor het vele dat hij al die jaren voor de KVP heeft gedaan. Hij hoopte, dat de oud-voorzitter, die nog in kring- en partijbestuur zijn invloed van boven af uitoefent, nog tal van jaren voor het bestuur een krachtige steun zou mogen zijn door zijn uitgebreide kennis en in zicht op politiek terrein. De woor den werden door een langdurig ap plaus ondersteund. De voorzittershamer wisselde even van pei-soon, maar na de pauze nam de heer Menken ihem toch weer ter hand, om een forum te leiden, waarin de leden vragen over de begrotingsdebatten mochten afvu ren op de katholieke fractieleden, Contributie verhoogd. Nog vóór de beschreven voorzit tersverkiezing aan de orde kwam werd nog even de contributieverho ging besproken, eveneens een res tant van de voriige vergadering. De aanwezige leden gingen akkoord met de voorgestelde minimum-verhoging van 2.50 tot 3 gulden. De heer Ver voorn zou alleen een restrictie wil len maken voor die gevallen, waar echtgenoten beiden lid zijn van de KVP. De verhoging zou dan alléén voor de man moeten gelden. De meningen over deze kwestie la gen wat verdeeld- Als voordelen werden genoemd de propagandistische waarde van deze regeling: de propa gandisten zouden hun politieke waar beter kunnen verkopen; nadelen noemden men, de omvangrijke ad ministratie en het feit, dat een min der betalend lid, eigenlijk geen écht lid is, en ook niet voor de groslijst- stemming in aanmerking komt. Eén van de damesfoestuursleden voelde weinig voor dit onderscheid, omdat er een onderwaardering van de politieke waarde der vrouw uit spreekt. Men besloot deze aangelegenheid januari a.s. met het kringbestuur te bespreken. Het gebeuren in Hongarije was het thema van de gebruikelijke inlei ding tot deze avond. De heer Menken stelde hierin vast, dat het communis me weer eens zijn ware gelaat heeft getoond. Het doet ons eens te meer gevoelen hoe dankbaar wij voor po litieke en andere vrijheid mogen zijn. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden vindt U een grote keuze In Kerstgroepen en Stallen GEM. AANKONDIGING VERKEERSREGELINC APOTHEKERSDIJK TIJDENS KERSTBOOMMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten de Apothe- kersdijk op 19, 20, 22 en 24 december 1956 van 13.00 tot 19.00 uur en op 21 december 1956 van 6.00 tot 19.00 gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting iippenbrug. VERZETTING MARKTTIJDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de vette varkensmarkt, inplaats van op de dinsdagen 25 december 1956 en 1 januari 1957, zullen worden gehouden op de maandagen 24 en 31 december 1956. (Advertentie) In de ledenbijeenkomst van de KVP-afdeling Lei den werd mr H. A. L. Vij verberg tot voorzitter ge kozen. Hendrikus Adrianus Leo- nardus Vijverberg werd in 1930 te Wateringen gebo ren. Hij doorliep het gym nasium en studeerde rech ten in Nijmegen en Leiden, waar hij de meestertitel behaalde. Hij is enige tijd werkzaam geweest op het ministerie van landbouw. In Dordrecht was Vijver berg voorzitter van de jon- geren-KVP. Hij woont nu een jaar in Leiden en is hier werkzaam als repeti tor. Het adres van de heer Vij verberg is: Hogewoerd 126. No. 525. Horizontaal: 1. stad in het noorden van ons land, 8. roodachtig, 9. rivier (Spaans), 10. rivier in Sibe rië, 11. voorzeetsel, 13. sint (afk.), 14. graan, 16. op die plaats, 17. genoeg gekookt, 18. appel, 10. lidwoord (Fr.), 22. deel van het oor, 23. water in N.-Brab., 24. vaarwel, 2d. groente, 27. met strepen. Verticaal: 1. fundament, 2. zee hond, 3. rund, 4. zijtak Elbe, 5. ge wicht (afk.), 6. vordering, 7. het ambt van notaris, 11. soort kers, 12. vierkante, platte gebakken steen, 14. voertuig, 15. doorweekt, vochtig, 19. water in Limb., 21. gem. in Gelder land, 23. berg. 25. boom, 26. afkor ting van selenium. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 522. Horizontaal: 1. bal, 4. aam. 6. kerel, 7. ik, 9. Ie, 10. konstabel, 15. lei, 16. rel, 17. voorma lig. 20. om, 21. Ee, 22. egaal, 24. rob, Verticaal: 1. brik, 2. L.K., 3. pret, 4 al, 5. meel, 8. kolom. 9. lelie, 11. neo, 12. sir, 13. ara, 14. bel, 17. voor, 18. Maas, 19. geel, 22. eb, 23. la. Katholieke fractie beantwoordde vragen In de ledenbijeenkomst van de Leidse KVP, waarin een nieuwe afdelingsvoorzitter werd gekozen, heeft de vergadering zich ongeveer anderhalf uur bezig gehouden met het stellen van vragen aan een fractie-forum. Alle fractie-leden van de KVP in de Leidse gemeen teraad, met uitzondering van de heer Van Dijk, die naar Medan is vertrokken, waren aanwezig. Voor zitter was de heer S. Menken. In anderhalf nur tijd kunnen veel vragen gesteld worden; zóveel, dat het ons te ver zou voeren aandacht aan alle vraagstukken te besteden. De heer Lijten vroeg o.m. waarom de financiële specialist van de KVP bij de laatste begrotingsdebatten ver stek heeft laten gaan, waarom de KVP zo weinig aandacht aan het in vesteringsprogramma van de ge meente heeft besteed en of het niet in strijd is met de verplichtingen van het raadslidmaatschap, dat bepaalde raadsleden steeds weer pleiten voor „eigen parochie". De heer Menken merkte op, dat de raadsverslagen in de kranten uiter aard niet een volledig verslag van de handelingen in de raad kunnen ge ven. Men krijgt dus door het dag blad geen volledig overzicht wat zich in de raad afspeelt. Het is van het grootste belang de beraadslagingen zelf te volgen van de publieke tri bune. Natuurlijk spreekt een „specia list" ook over andere zaken, dan die welke hem na aan het hart liggen. Het is in de fractie zelfs de gewoon te zoveel mogelijk niet-belangheb- benden over een bepaald onderwerp te laten spreken. De heer Ten Broek voegde hieraan toe, dat bijvoorbeeld de particuliere woningbouw een zaak is, die zeer veel ondernemers aan gaat en die verdient in de aandacht van het college geplaatst te worden. Dikwijls heeft hij, dwars tegen de plannen van de particuliere bouwers in, zijn medewerking verleend aan bepaalde projecten, waarmee de par ticuliere bouw werd gepasseerd. Dit brengt de verantwoording van het lidmaatschap met zich mede. Toch financiën. De heer De Hosson liet zich ten aanzien van door hem in de raad ge brachte middenstandsvraagstukken in dezelfde geest uit. Als raadslid dient men er evenals men in de Kamer dat doet rekening mee te houden, dat de belangen van bepaal de groepen meestal het algemeen be lang raken. Dr. Kortmann, die dit_ jaar de af slechte kwaliteit van de nieuwbouw, verschillen in de bedragen dér aan bestedingen van gemeentewerken, de subsidiëring van de katholieke jeugd zorg, de regelingen tot het bevorde ren van eigen woningbezit, de schaarste aan geldmiddelen en de woningbouw, annexatieplannen van de gemeente, katholieke scholen, het onderscheid, dat de keuringsdienst voor waren maakt tussen de eisen die gesteld moeten worden aan ver koop op de markt en verkoop in de winkel en de raadsavondvergadering. By dit laatste onderwerp stelde één van de aanwezige leden vóór de avondvergadering wat aantrekkelij ker te maken door „een rokertje", een bloemetje en thee". Over het algemeen was men het er over eens, dat het geen pretje is op de publieke tribune te zitten. Men mag niet ro ken, niet mompelen en op de meest ongelegen momenten wordt de tribu ne ontruimd voor een geheime zit ting. „Kan het gemeentebestuur hier geen verandering in brengen?" zo vroeg men zich af. Eerste speech. Aan het slot van dit forum hield de heer Vijverberg zijn „maiden speech" als voorzitter. Hij hoopte het vertrouwen, dat in hem was gesteld niet te beschamen, dankte de heer Menken voor de toegezegde steun, die hij hard nodig zal hebben en deed een beroep op medewerking van de andere bestuursleden. Hij meende, dat Leiden met zijn 12.000 kiezers méér KVP-leden kan hebben dan 2.000. Hij sprak de hoop uit, dat men in staat zal zijn dit ge tal in de komende jaren te verdubbe len. Tenslotte 'dankte hij het forum voor de afdoende antwoorden, die het op de vele vragen gegeven had. St. Bernulphus hield lste werkvergadering in het nieuwe seizoen In hotel-restaurant „Central" aan de Breestraat hield de Nederlandse Katholieke Bond van hogere- middel bare en lagere technici en chemici „St Bernulphus" gisteravond haar eer ste werkvergadering in het nieuwe seizoen. De bijeenkomst werd geopend door de afdelingsvoorzitter, de heer F. J. M. van Ogtrop, die de aanwezigen welkom heette en vervolgens enige interne aangelegenheden behandelde. Van de Kath. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden was een schrij ven binnengekomen, waarin ver zocht werd het sociëteitswerk van deze bond te steunen door een jaar lijkse subsidie. De aanvrage werd ge baseerd op het feit, dat de bejaar den in hun tijd allen aktief zijn ge weest in de bonden, waarbij zij wa ren aangesloten. De vergadering die erkentelijk was voor het vele be langrijke werk, dat vroeger door de bejaarden van thans is verricht, ging, met de aanvrage accoord, op voor waarde, dat er geen sprake zou zijn van een subsidie, doch van een dona tie. De som, die aan de bond van be jaarden zal worden overgemaakt, moet nog nader bepaald worden Hierna deed de heer Van Ogtrop uit voerig verslag van de Algemene Vergadering van „St. Bernulphus'' die op 24 november j.l. in de Ridder zaal te Den Haag is gehouden. In zijn inleiding tot het derde programma punt: de vertoning van kleurendia' vervaardigd door een der leden, de heer Houaé, verzocht de voorzitter aan de aanwezigen, hun belangstel ling voor „St. Bernulphus" te doen kennen door het houden van een voordracht over hun liefhebberijen. De liefhebberij van de heer Houaé is het fotograferen en zijn schitterende dia's, waarvan wij een opname vermelden van de regenboog, verriedden de hand van 'n vakkun dig amateurfotograaf. Na deze lichtbeelden volgde een uiteenzetting door de heer J. A. M. van Hoorn over: „Het verzekerings wezen in het algemeen". Het bleef niet bij algemeenheden: de heer Van Hoorn belichtte zijn on derwerp van alle zijden tot in de fi nesses. Er kwamen veel punten naar voren die voor de belangstellenden nog nooit geheel duidelijk waren ge weest en die nu voeding boden aan een levendige discussie. Na een rondvraag werd de vergade ring besloten. Burgerlijke Stand Geboren: Robertus Cornelis Frede- rik, zn van C. Brandt en M. J. Boon; Ingrid Sonja, dr van F. R. Jansen en H. I. Falkenberg; Jacoba Helena, dr van A. de Mooij en M. Twigt; Aga tha Augusta, dr van D. Bakker en J. Th. Mossel; Elisabeth Ellen, dr van R. A. de Haas en E. Luijendijk; Ni- colaas zn van N. van den Hout en J. C. M. de Ruiter; F'lena Margaretha Maria, dr van J. P. A: Meije en M. W. M. van der Boog; Arend Bas, zn B. van der Plas en C. Korenhoff; Willem zn van J. Sjaardema en A. M. de Bock; Mariska, dr van B. H. Hoop en J. Vernes; Geertruida Maria dr v. P. Segaar en M. van Steenbergen. Gehuwd: H. F. J. Mentink en M. A. B. J. Overdijk; H. Rijnsburger en N. van Duuren; A. Moene en S. M. van Leeuwen; H. Guldemond en J. G. de Knegt; H. A. van Tol en J. S. R. On- vlee; A. F. Plag en A. van Kins. Overleden: F. Landsman, man 70 j. BIJ DE POLITIE Zondag was het 25 jaar geleden, dat de heer L. Algra, in overheidsdienst trad. De heer Algra, die eerst enkele jaren dienst deed bij de Militaire Po litie, maakt sinds 1 februari 1935 deel uit van het Leidse Politiekorps. Bij zijn komst in Leiden geplaatst bij de algemene dienst, werd hij in 1941 ingedeeld bij de afdeling recherche, waarna hij in 1945 overging naar de afdeling Bijzondere Wetten. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum heeft de heer Algra gisteren in z(jn woning aan de Meloenstraat 45 veer vele vriendelijke attenties in ontvangst mogen nemen Het begon deling financiën voor zijn rekening reeds in de ochtenduren toen de heeft genomen, omdat de heer De hoofdinspecteur van Politie, de heer Hosson in de begrotingstijd door zeer drukke andere werkzaamheden in beslag werd genomen, betoogde, dat hij toch wel uitvoerig over het finan ciële gedeelte van de begroting heeft gesproken, ook al kwam dit in de verslagen in „De Leidse Courant" zijn inziens niet tot uiting. Hij gaf vervolgens een overzicht van hetgeen hij over financiële kwesties in de raad aan de orde had gesteld. Veel vragen. Vragen werden nog gesteld over de J. C. Hofstede de Commissaris van politie, de heer, J. Dreeuws, was deze dag uitstedig gelukwensen van de C. van P. en de hoofdinspec teur kwam aanbieden. De heer Hof stede getuigde van zijn waardering voor de plichtsopvatting en de korps- trouw van de heer Algra, die daarbij ook een grote mate van speurzin aan de dag legde. De jubilaris, die deze dag ook de gebruikelijke jubileum gratificatie mocht ontvangen, werd namens de C. van P. en de hoofd inspecteurs met een prachtig bloem-baar en verrast. stuk verrast. In de middaguren volg de een zeer druk bezochte receptie, waar o.a. inspecteur L. G. E. Nooijens, de directe chef van de heer Algra, fe licitaties van de afdeling Bijzondere Wetten aanbood. Ook de heer Nooij ens had vele vriendelijke woorden voor de arbeidsprestaties van de jubi laris, die van de afdeling B.W. een stoffelijk aandenken mocht ontvan gen. De hr. J. Barends, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Poli tiebond, wees op de verdiensten, wel ke de jubilaris in het organisatiele ven heeft en bood de heer Algra namens de afdeling een fruitmand en namens het hoofdbestuur een en veloppe met inhoud aan. Behalve alle inspecteurs en vele leden van het Leidse Politiekorps boden deze mid dag ook de gelukwensen aan de heer C v. d. Kaay namens de afdeling Lei den van de Ned- Politiebond tot be scherming van dieren en de dames Boom en Reizevoort namens de Oudercommissie van de openbare lagere school in de Drie Octoberstr., in commissie de heer Algra een; werkzaam aandeel heeft. Velen deden hun woord van gelukwens met de aanbieding van een geschenk ge paard gaan. Voor al deze attenties toonde de jubilaris zich zeer dank- HET WAS GISTERAVOND vol-i maakt duidelijk, dat „1" Amour I fou" een „succès fou" is geworden; de reacties uit de zaal en het applaus afloop lieten daaraan geen enkele twijfel bestaan. „De Grote Liefde" (met een grote G. en een grote L.), een blijspel van de Fransman André Roussin, dat als vierde abonnements voorstelling gisteren door de Neder landse Comecüe werd gebracht, is een amusant verhaal van een vrouw, die in haar veertiger jaren opeens een ontmoeting heeft met de romantische liefde. Zij L ruim 20 jaar getrouwd, heeft twee kinderen en haar levens baan is zonder rimpeltje; als een 47- jarige meneer Boissette (met Spaans bloed in de aderen) haar overrompelt met een vurige liefdesverklaring is haar eerste reactie een lachbui, waar aan het gehele gezin deelneemt. Toch is zij gevleid en daarna wordt het een leuk spelletje, want meneer Bois sette stuurt rozen en belt dagelijks op. Meneer Boissette heeft echter hoogdravende opvattingen over de liefde en wil haar na veertien dagen al direct meenemen naar Portugal, maar dan breekt de broze zeepbel stuk. BESTEL TIJDIG UW Visitekaartjes Fa. J. N. GEIJER BOTERMARKT 26 - LEIDEN TEL. 20519 Grote sortering KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN Engels - Duits - Frans (Advertentie) Door het Sleutelgat „Met Kerstmis mag niemand alleen zijn". Aan allen, die regelmatig de uit nodiging ontvangen voor de contact avonden, georganiseerd door het Ka tholiek Sociaal Bureau, is dezer da gen door vriendelijke bemiddeling van het Katholiek Sociaal Bureau een circulaire toegezonden. In deze circulaire worden de leu zen: „Kerstfeest is Christusfeest" en „Met Kerstmis mag niemand alleen zijn" onder de aandacht van de le zers gebracht. Door de Katholieke Actie wordt ons thans verzocht deze leuzen en de gedachten die er door worden samen gevat, door te willen geven aan de lezers van onze courant. De antifoon waardoor wij ons van daag met de Kerk op het komende Kerstfeest voorbereiden, vindt u op de voorpagina rechts onderaan. „Tekenaars van nu". In de Leidse Lakenhal wordt vrij dagavond a.s. om acht uur de ten toonstelling „Tekenaars van nu" ge opend door de wethouder van onder wijs te Leiden, J. C. van Schaik. Op deze expositie zijn werken ten toongesteld van Jos van den Berg, A. v. d. Brandeler, Paul Citroen, Ria Exel, Ton Hoogendoorn, Joris van Klaveren, Miep de Leeuwe, Willy Rieser en Toon Wegner. Parochie O.L.V. Hemelvaart en St. Jozef. De verloting van de vrije plaat sen van de Nachtmissen heeft he denavond plaats en wel uitsluitend aan parochianen om half acht voor de Nachtmis van 12 uur; om half negen voor de Nachtmis van 5 uur in de parochiezaal Maria Gij zen- steeg. Leidse Universiteit Geslaagd voor het semi-artsen- examen de heren P. B. den Bakker te Vlaardingen, P. J. H. Lamaker te Scheveningen, N. van Ree te Den Haag, en L. Stein (USA). Geslaagd voor het artsexamen mej. E. J. M. Reijnhart te Velsen en de heren O. E. Awani te Scheveningen, F. P. T. H. Holtzer te Den Haag, J. Hrouda te Oegstgeest, P. W. de Rooy te Den Haag en J. Sack te USA. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren H. Z. A. van de Roemer te Den Haag en A. Riem te Epe. Geslaagd voor het cand. ex. Socio logie de heer C. I. Canters te Voor burg. Leidse Agenda DINSDAG 18 DECEMBER. Genootsch. Nederl.Engeland. „The stately homes at home". De Doelen 8 uur nam. KAB. St. Petrus-Lodewijk. Klaver - jasavond. Kleine Burcht. 8 uur nam. KAV Stad. „De glimlach van het Kerstkind". St. Antoniusclubhuis 8 uur nam. Kath. Gerepatrieerden. Mevr. Bou- dens van Heel, over vrijetijdsbeste ding in huiselijke kring. Leonardus- huis 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO. Be- gincursus R.K. Lyceum 8 uur nam. K O-filrastudiekring Tempi Nos- tri. Casino. 9.1J uur nam. Abonnementsvoorstelling: „De Gro te Liefde" Ned. Camedie. Schouw burg, 8 uur. „Con Amore" Weihnachtsoratorium. J. S. Bach. Stadsgehoorzaal 8 uur nm. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zuider Lammeschansweg 4, tel 23553; Apo theek Oegstgeest Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Het is een oud thema, de driehoeks verhouding, maar nu eens van een ongewone kant benaderd en op een amusante wijze. Er dreigen wel dra matische verwikkelingen, maar ze orden zó heerlijk menselijk belicht, dat men erom schaterlachen kan. ONDER REGIE VAN Johan de Meester werd dit geestige en vrolijke „drama" met de nodige Franse „flux de bouche" en „esprit" gespeeld. Ank v. d. Moer slaagde er volkomen in om de wisselende stem mingen en de subtiele overgang van een in de grond naïef vrouwenhart je tot uitdrukking te brengen. Haar kin derlijke oprechtheid veranderde in zelfbedrog, maar zodanig, dat alles doorzichtig bleef als glas. Een heel fraai gespeelde, amusante en soms zelfs ontroerende creatie. Haar te genspeler was Hans Bentz v. d. Berg, de man van de grote liefde, die als een ridderlijke Don Quichot de lach lust opwekte zonder echter belache lijk te worden. Als neven-figuren (maar van bete kenis in dit spel) trad Joan Remmelts op als de echtgenoot, die pas merkte wat er aan de hand was, toen de Don Quichot hem formeel de onbin- ding van zijn huwelijk kwam aankon digen. Zijn verwarde en stotterende reactie lokte zelfs een „open lachje" (Rita Maréchal en Ramses Shaffy) uit. En voorts de twee kinderen die zich als normale kinderen, hoewel hevig modern, verzetten tegen deze inbreuk in het gezinsleven; het meis je was vinnig, maar meer begrijpend, de jongen heerlijk onstuimig. Het was een uitermate geslaagde avond, waarbij de bloemen voor de dames de uitdrukking waren van de algemene waardering. Kath. Emigratie-comité voor Leiden e. o. Om te stimuleren, dat katholieken, die willen emigreren, dit doen via de katholieke bureaus, is opgericht het Katholieke Emigratie-comité voor Leiden en omgeving. De samenstel ling van dit comité is zodanig, dat de standsorganisaties daarin vertegen woordigd zijn. Leden van het comité zijn: G. C. Heemskerk, Kort Galge water 3, Leiden; Th. de Wilde, Zoe- terwoudseweg 120, Leiden; R. Snij ders, Lage Rijndijk 55, Leiden', C. de Jong, Rijndijk 67, Hazerswoude; H. Bokern, Herenstraat 120, Leiden; Mevr. A. van Zijp-Zonneveld, Haar lemmerstraat 279, Leiden; Mevr. A. Meiman-Van Boxtel, Stadhouders laan 20, Leiden; Rector L. P. M. Vester, Zoeterw. Singel 33, Leiden. Voorts zal het comité de belang stelling wekken voor de eigen emi gratiecursussen en medewerken bij het organiseren van voorlichtings avonden. Vrijdagavond a.s. te acht uur wordt er in de Kath. Technische School aan de Boerhaavelaan (tegenover het Academisch Ziekenhuis) een film avond gegeven, tijdens welke de directeur van de Kath. Emigratie stichting, drs. J. v. Campen, het een en ander zal vertellen over zijn re cente bezoek aan Canada en de Ver. Staten. SUCCESSEN VAN DE LEDEN DER L.P V. Op de Kring- en Landelijke ten toonstelling te Hillegom werden door de Leidse leden der Leidse Pluim veevereniging de volgende resulta ten behaald: Holl. hoen zwart; H. v. d. Bosch, 2x1 z.z.g., 1 z.g. en 2 z.g. en 3 ere prijzen, tevens fraaiste der grote hoenders. Rhode Island Red: J. Lambooy I z.g. met e.p., 2 g g. en 3 g. Sabelpoot krielen; F. v. d. Mark Sr 1 g-, 2 g.g., g.g. Holl. krielen: Cees Walenkamp 2 x 1 z.g., 2 g.g. en 2 e-p.; Pim Walen kamp 1 z.z.g., 2 z.g., 3 z.g. en 2 e.p.; L. Serlie 3 g.g. en g.g.; F. v. d. Mark Jr. 4 x 1 z.z.g., 6x1 z.g. en 9 e.p.. tevens fraaiste der dwerghoenders. Welsumer krielen: L. v. d. Nieu- wendijk 2x1 z.g. en e.p. en 1 g.g. trio. Goud Seebright krielen: R. Stoof 2 x 1 g. en e.p. Java krielen: A. v. d. Broek 1 z.g. Sierduiven, Raadsheren: W. Lan- gezaal 1 z.z.g., 3x1 z.g., 3x1 g.g., 2 e.p. Norwich kroppers: W. H. Ramak 2x1 z.g., 1 g.g. en e.p. Konijnen, Zilvervos: C. Stuifzand 1 z.g-, 1 g.g., 3 g.g. en e.p. Gelijktijdig op de grote „Oneto"- tentoonstelling in de Twentehallen te Enschede: Raadsheren: W. Langezaal 2 z.z.g., 3x2 z.g. en z.g. Holl. krielen: F. v. d. Mark Jr. 1 z.g., 2 x 2 z.g 3 x g.g. met e.p.. Voorwaar enige mooie successen onzer stadgenoten. KINDERMIDDAG. Men schrijft ons: „Het was een fijne zaterdagmid dag, die de kinderen van de leden aangeboden kregen door het wykbe- stuur van de K.A.B. St. Leonardus- parochie. Om half drie bezetten zij in groten getale het St. Antonius Club huis. Met veel moeite en takt geluk te het de voorzitter, de heer R. J. Goldenberg de ruim 200 kinderen met kinderlijke pretjes tot rust te brengen. Zij werden daarna niet al leen verrast met leuke films van „Dik en Dim" of Charlie, maar ook de verrassingen die zij mee naar huis kregen, vielen in de smaak. Tussen door deelden de dames limonade en koek uit. De spanning werd ten top gevoerd toen de voorzitter bekend maakte, dat er een gratis loterij ge houden zou worden. Er waren 15 gelukkige winnaars van bouwplaten en legpuzzels. Voor de zeer kleine kinderen had het bestuur nog een 100-tal ballonnen beschikbaar. De grote meisjes en jongens werden ver rast met kleurkalenders en legpuz zels.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2