Het vierde vluchtelingen-transport bracht vele Hongaren bij hun gezin Onverflauwd enthousiasme in Venlo Salarissen van onderwijzers moeten omhoog Of min* Cals moet heengaan Straaljager neergestort: 2 boerderijen afgebrand Europese deskundigen in Wageningen bijeen DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 15 DKCEMBER 1956 DE LEIDSE tOUfiANT PAGTNA 3 VIJFDE TREIN DINSDAG IN UTRECHT Gisteren is het vierde transport Hongaarse vluchtelingen, dat in Neder land een nieuw vaderland zal vinden, te Utrecht aangekomen en de trein, die hen bracht, keerde onmiddellijk terug naar Wenen om daar nog ruim 400 Hongaren op te halen. Als deze dinsdag a.s. gearriveerd zullen zijn, zal Nederland zijn belofte ingelost hebben en 3.000 Hongaren een nieuwe toekomst aangeboden hebben. In Venlo was de ontvangst weer „ouderwets". Het publiek had een „re geling" getroffen met de politie, waardoor de veiligheid werd gegarandeerd en de Nederlanders toch bij de Hongaarse trein konden komen. Na een geestdriftige ontvangst aan dit grensstation, bereikten d$ Honga- ren enkele uren later Utrecht, waar zij direct doorgevoerd werden naar de Julianahallen van het Jaarbeurs gebouw. Ook wanneer dinsdag a.s. het vijfde en laatste transport vluch telingen in Nederland arriveert, zal dit nog een gastvrij onderkomen in de Jaarbeurshallen vinden zelfs als dit 4de transport nog niet door gevoerd zou zijn maar daarna zul len ce hallen nodig zijn voor de in richting van de voorjaarsbeurs. Daar ook de Ahoyhallen en de Houtrusthallen, te Rotterdam en Den Haag., de komende maanden bezet zijn, worstelt het Nederlandse Roode Kruis momenteel nog met het probleem, waar de ruim 2.000 Hongaren onder te brengen, die half januari tijdelijk naar Neder land zullen komen. Men vertrouwt echter ook voor deze moeilijkheid een goede oplossing te vinden. Op het Utrechtse perron vonden ont roerende tonelen plaats: een jonge man ontmoette daar zijn verloofde, die reeds met een vorig transport naar Nederland gekomen was; een Hongaarse, die jaren geleden met een Nederlander trouwde en hier in Ne derland woont, ontmoette haar broer en vele gezinnen werden herenigd. UITGESTELD WEERZIEN. Voor een grote groep moest dit blijde weerzien echter uitgesteld worden. In de diverse opvangcentra van Nederland vertoeven momenteel familieleden van Hongaren, die met dit vierde transport meegekomen zijp. Eerst verwachtte men, dat deze Hon garen gisteravond nog doorgezonden konden worden naar deze centra, maar een bepaling uit Den Haag schreef voor, dat eerst alle admi nistratie verricht moest worden. Men verwacht echter vandaag alle Hon garen, wier familieleden in Neder landse kampen zitten, met hun rela ties te verenigen. In afwachting daarvan werden gisteravond vele te lefoongesprekken gevoerd tussen Jaarbeurs en kampen. Het vierde transport bestaat uit 545 personen, waarbij 68 gezinnen en ruim 340 alleenstaande mannen. Onder hen bevinden zich 3 theolo ganten, die vroeger aan het Jezuïten- seminarie te Boedapest hebben ge studeerd, doch wie de laatste jaren een studieverbod was opgelegd*. Zij zullen hun studie in Maastricht voortzetten. 8 JAREN GEVANGENSCHAP. Tevens bevond zich onder de vluchtelingen een journalist, die in Den Haag op school geweest is, daar zijn vader vroeger journalist aan een Nederlands blad was. Vier jaren heeft P.T.T.-receptie voor Russische delegatie Vragen in de Kamer Het Tweede Kamerlid de heer Pos thumus heeft de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk de volgen de vragen gesteld: 1. Is het bericht van het Sovjet- Russische persbureau Tass juist, dat de directeur-generaal van de PTT tussen 5 en 10 december een receptie gehouden heeft voor een Sovjet-Rus sische delegatie? 2. Indien de vorige vraag beves tigend beantwoord wordt, acht de minister dan een dergelijke houding in overeenstemming met het door de regering ten aanzien van de interna tionale politieke situatie, in het bij zonder de Sovjet-Russische onder drukking van het Hongaarse volk, gevoerde beleid? TRAM AMSTERDAM-ZANDVOORT BLIJFT VOORLOPIG LOPEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft opnieuw de vergunning voor de tramlijn AmsterdamZandvoort verlengd en wel tot 1 sept. 1957. De gemeente Amsterdam, die aan vankelijk bezwaar had tegen verlen ging van de tramlijn, vanwege het toenemende verkeer op de route De Clencqstrajat(Rozengrach tRaad - huisstraat vooral in de spitsuren, is nu met de NZHVM overeengekomen, dat op 1 sept. de verbinding Amster dam (Marnixstraat)Haarlem-Zand- voort geheel met autobussen zal wor den verzorgd. Ter vermindering van de overlast van de tramstellen op de Rozengracht zal de tramidienst Half weg-Amsterdam 1 april a.s. wor den vervangen door een autobus- dienst ZwanenburgHalfwegAm sterdam (Marnixstraat). Bovendien zal in de maanden mei en juni 1957 de tramdienst Haarlem Amsterdam geleidelijk worden ver vangen door een autobusdienst Haar lemAmsterdam (Marnixstraat). hij in Russische en vier jaar in Hon gaarse gevangenschap vertoefd. Toen de opstand uitbrak werd hij bevrijd en nam de leiding van een verzets groep op zich. Na een wanhopige strijd tegen Russische tank-vlam menwerpers, waaraan ook drie klei ne jongetjes deelnamen, nam het restant van de vechtgroep, waaron der de 3 jongetjes, de wijk naar Oos tenrijk, vanwaar zij in haar geheel naar Nederland werd 'vervoerd. OP DOORREIS. Ongeveer tezelfder tijd arriveerden op Schiphol twee vliegtuigen, die op doorvlucht waren naar New York en Vancouver (Canada), met aan boord resp. 74 en 62 vluchtelingen. De Canadese ambassadeur vertel de, dat Canada in het uiterste geval bereid is 30.000 vluchtelingen op te nemen; ook de Verenigde Staten zul len vele duizenden Hongaren laten immigreren. Naar de mening van de vluchtelingen is het aantal gevluch te Hongaren in Oostenrijk veel gro ter dan 135.000. Onder hen bevindt zich een volle dige houtvestersschool met 250 leer lingen en een lerarencorps met ge zinsleden van ruim 100 personen. Ca nada heeft aangeboden deze gehele school met personeel en al op te ne men: „Houtvesters kunnen bij ons al tijd een goede boterham verdienen", zei de Canadese regeringsvertegen woordiger. Tweede Racer meent: Scherpe woorden zijn gistermid dag in de Tweede Kamer gespro ken over de salarissen van de on derwijzers. Een partijgenoot van de minister van O.K. en W. de heer Peters (KVP), heeft zelfs gezegd: „De minister zal van minister Hof" stra gedaan moeten krijgen, dat er belangrijke voorstellen tot sala risverbetering komen en anders uiteindelijk bereid moeten zijn te sneuvelen op het veld van eer" Hoe voorzichtig en mild de be woording was, deze zinsnede kan men niet anders uitleggen, dan dat minister Cals bereid moet zijn de portefeuillekwestie te stellen, in dien hij er niet in slaagt een ver betering van de onderwijzerssala rissen. te brengen Alle fracties spraken wat deze kwestie betreft dezelfde taal. De heer Peters noemde minister Cals „onze duurste bewindsman" met een budget van ruim 1 miljard. Een enorm bedrag, dat goed besteed kan wor den, maar nergens in de ambtelijke wereld is juist zoveel onrust als bij 'het overigens zo rustige en loyale on derwij zerskorps. Gebrek aan coördinatie. Spr. kenschetste het huidige salaris- beleid als een „lapjesdeken", of lie ver als een „Picassodeken". Er is kennelijk gebrek aan coör dinatie. Z.i. is het fout iedere functie vast te haken aan functies in de amb telijke hiërchie. De salarissen van de onderwijzers dienen apart besproken is worden. De heer H. Gortzak (CPN) noemde mr. Cals de stiefva der van het onderwijs. Hij forceerde hierna een incident, toen hij betoog- ST1JGENDE BENZINEPRIJS In verband met de op komst zijnde verhoging van de benzine-prijs geven wy hierbij een 2-tal grafieken* waar in wij hebben uitgebeeld hoezeer de benzine-prys de laatste jaren is ge stegen en een grafiek die aangeeft hoe de verhouding van de benzine prijzen voor de verbruikers zich in ternationaal verhouden. Beide grafieken zijn samengesteld aan de hand van de daartoe ver strekte gegevens door het persbureau van de R.A.I. In de grafiek stijgende benzine prijzen laten wij zien dat tegenover een totale stijging van 20 naar 47 cent per liter( om precies te zyn 46.7 cent) een venhoging van de to tale belasting staat van 8 cent per liter naar 27 cent per liter. In de grafiek benzine-prijzen is te zien, dat van de West-Buropese lan den in Nederland de benzine nog naar verhouding goedkoop is. De prijs in de Verenigde Staten is uitgesproken laag te noemen. Bovendien moet men bedenken dat de 26 cent voor de Amerikanen, naar waarde gemeten, veel minder dan de helft zijn dan de 47 cent die wij nu in Holland moe ten gaan 'betalen. de, dat de leerkrachten op de scho ten een verkeerde voorlichting geven over Hongarije. Minister Cals; „Hoe durft u het te zeggen!" De heer Gortzak: „Er waren leerkrachten, die dezelfde leugens vertelden als de minister-president. Voorzitter dr Kortenhorst hamer de krachtig: „De minister-president vertelt geen leugens. De heer Gortzak: „Onjuistheden dan, als zouden Russische bommen werpers Boedapest hebben gebom bardeerd. Maar men zweeg er over, dat Port Sa'ïd werkelijk gebombar deerd is". Opleiding docenten. Mej. Agnes Nolte (KVP) vroeg evenals de heer Kleyweg (P. v. d.A.) aandacht voor het probleem der do centenopleiding. Zij wenste een no ta, opdat de kamer hierover een af zonderlijk debat kan voeren. Op de middelbare scholen is een groot aan tal leraren onbevoegd. Hieraan moet snel een einde komen. De heer Pe ters bracht nog het schoolgeld ter sprake. Het is de bedoeling van mi nister Cals te komen met voorstellen tot verdergaande afschaffing van het schoolgeld. De heer Peters verklaar de zic-h hiervan een tegenstander. Het zal ons land wederom verscheidene miljoenen gaan kosten, die beter be steed zouden kunnen worden aan de bijkomende kosten voor het on derwijs. Dinsdagmiddag zal de minister zijn onderwijsbeleid verdedigen. „STATUUTDAG" 3 Minister-presidenten voor de radio Ter gelegenheid van de herdenking der bevestiging van het Statuut voor het Koninkrijk, zullen de minister president van Nederland, dr. jDrees, de minister-president van Suriname, dr. J. H. E. Ferrier en dé minister-pre" sident van de Ned. Antillen, de heer E. Jonckheer vanmiddag om een uur over de beide Hilversumse zenders en over de zenders te Paramaribo en te Willemstad, zich richten tot de be volking van de drie in het Konink rijk verenigde landen. Min. Struycken dringt aan: Gemeenten moeten bezuinigen De minister van Binnenlandse Za ken, Bezitsvorming en P.B.O. heeft een circulaire doen uitgaan aan de gemeentebesturen, waarin hij er o.m. op aandringt voorlopig geen nieuwe kapitaalswerken of bestedingen aan te vangen (ook niet indien de kredie. ten zijn goedgekeurd en de even tuele vergunningen ingevolge de we- deropbouwwet of anderszins zijn ver. leend), als de vergroting van de kasgeldschuld daardoor zou uitgaan boven de door de minister toegestane norm. De bewindsman vestigt in dit schrijven de aandacht van de ge meentebesturen op de stijgende moei lijkheden, welke door de gemeenten worden ondervonden bij de dekking van kapitaalsuitgaven. Hij wijst ook op de onrustbarende toeneming van de vlottende schuld der gemeenten. Minister Struycken deelt verder mede, dat hij overleg pleegt met zijn ambtgenoten omtrent maatregelen welke door de lagere publiekrechte lijke lichamen getroffen kunnen worden op het terrein van de in vesteringen en de bestedingen. Het i advies in zake nieuwe kapitaalswer ken of bestedingen hangt nauw sa men met dit overleg. Schade aan derde boerderij Twee boerderijen brandden geheel af en één boerdery liep waterschade op toen gistermiddag tussen Son en Breugel een straaljager brandend neerstortte. De piloot van de straal jager, de 26-jarige eerste luitenant- vlieger F. Hoppener uit Uden, wist zich met de schietstoel te redden. Vier thunderstreak-straaljagers van de vliegbasis Volkel waren in de lucht toen een van de vliegers mo tormoeilijkheden kreeg. Hij besloot een voorzorgslanding te maken op de basis Eindhoven. Hij kreeg toestem ming om te landen, maar bij de na dering van de basis werd hij door zijn volgvlieger gewaarschuwd, dat zijn vliegtuig in brand stond. Hij verliet onmiddellijk door mid del van de schietstoel het toestel, dat van ongeveer 500 meter hoogte neer stortte, en geheel vernield werd. De piloot kwam op ongeveer 1 kilometer afstand van de straaljager op de grond en was ongedeerd. Vermoedelijk door brandende stuk ken van het vliegtuig ontstond brand in twee boerderijen, die toebehoorden aan de heren W. Saris en K. Leenders. De boerderij van A. Donkers liep wa terschade op. De brandweren van Son en Eindhoven en van het vliegveld Welschap bij Eindhoven bestreden de brand. Hoge Raad wijst eis af Radiohandel mag vrij importeren De hoge raad heeft arrest gewezen in de zaak van Grundig Radiowerke in Duitsland tegen de Amsterdamse radiohandel R. Prins. De vordering van de Duitse fabriek werd afgewe zen en radio Prins in het gelijk ge steld. Radio Prins voerde zelfstandig Grundig-produkten in ons land in. waardoor het Prins mogelijk was deze produkten te verkopen tegen een la gere prijs dan de Grundig-produkten, die werden geïmporteerd door de Ned. verkooporganisatie van Grundig. De fabriek sprak radio Prins des tijds aan voor schadevergoeding. De rechtbank had de eis van Grundig af gewezen, het hof wees de eis echter toe. Atoomenergie voor de landbouw Biologische kernreactor voor „Wageningen Gisterochtend is alsnog op de con ferentie van Europese deskundigen op het gebied van het gebruik van atoomenergie voor landbouwkundige doeleinden te Wageningen versche nen prof. Kletschkowsey, hoogleraar in de landbouwscheikunde te Mos kou. Hij is vergezeld van een vrouwe lijke tolk. De conferentie is maandag j.l. begonnen. De besprekingen over het conserveren van levensmiddelen, welke geleid werden door prof. dr. J. Kuprianoff uit Karlsruhe werden voortgezet. Tijdens de discussie bleek, dat Duitsland, Noorwegen en het Ver enigde Koninkrijk het verst gevor derd zijn op dit gebied. Prof Kupria noff acht het van grote betekenis, dat er uitermate consciëntieus onderzoek wordt gedaan naar mogelijke schade lijke inVloeden voor de gezondheid van de mens als gevolg van bestra ling van voedsel. In Noorwegen, Zweden, Nederland en Engeland vond men, dat het te gengaan van het kiemen van aardap pelen door middel van ioniserende stralen veel effectiever is dan met behulp van chemische middelen. Ook is succes geboekt met de bestraling van onrijpe bananen. Isotopen. Tijdens de besprekingen is geble ken dat op het gebied van de bo demkunde de meeste landen nau welijks begonnen zijn met het ge bruik van isotopen, in hoofdzaak wegens de hoge kosten van de specialistische uitrusting. Daaren tegen wordt wel reseachwerk ge- dan ten aanzien van het gebruik van isotopen bij de toepassing van kunstmeststoffen. Dr. R. A. Silow, secretaris van de conferentie zeide, dat reeds een kleine verbetering in het efficiënt gebruik 'van kunst mest van grote economische beteke nis is, omdat hierdoor in de land bouw grote bedragen worden be steed. Wat de fysiologie der dieren be treft, wordt in vele landen met radio actief materiaal onderzoek verricht, dat in vier groepen kan worden ver deeld. Ten eerste: de intermediare stofwisseling, n.l. in Denemarken, Finland, België en Engeland. Voorts de minerale stofwisseling in Oosten rijk, Denemarken, Duitsland en En geland, de endocrinologie in Oosten rijk, Denemarken, Nederland en En geland en de voortplanting in Frank rijk en Engeland. Bevordering van plantengroei Prof. dr. A. Gustaffson uit Stock holm een expert op het gebied van plantenveredeling met behulp van ra dioactieve bestraling deelde mee, dat hij door zijn onderzoekingen een veel minder sceptisch oordcel had ge kregen over de beweringen door Rus sische gedelegeerden op de confe rentie over de toepassing van atoom energie voor vreedzame doeleinden, in 1955 te Genève geuit. Deze Rus sen vertelden daar namelijk, dat zij onderzoekingen deden naar de sti mulering van plantengroei door mid del van bestraling, prof. Gustaffson zeide, dat aan de hand van de resul taten van zijn onderzoekingen in Zweden sindsdien kon worden vastge steld, dat déze stimulering inderdaad tot de mogelijkheden behoort. Biologische „kernreactoor" ook voor ons land. Het proces van de zaadcontrole kan door toepassing van röntgenfotografie in aanzienlijke mate worden ver sneld. Iets waarvoor men thans nog 20 tot 30 dagen nodig heeft, doet men dan binnen enkele minuten. Uitge breid onderzoek op dit terrein wordt verricht in de Skandinavische landen en in Oost- en West-Duitsland. Bij de bespreking bleek de wense lijkheid van het oprichten van een biologische „kernreactor" voor deze soort werkzaamheden. Prof. dr. A. C. Schuffelen (Ned.) zeide, dat het niet uitgesloten was, dat zulk een reactor in Wageningen zou worden geïnstal leerd. Dr. Seligman deelde mede, dat J®* °°)k in Engeland in de bedoeling 1 Indonesische fondsen ligt zo n reactor in gebruik te nemen. Algemeen (Advertentie) DR. DREES: GEEN GROOT BEVRIJDINGSFEEST. De 5de mei valt volgend jaar op zondag. Omdat daardoor deze dag minder in aanmerking komt voor het organiseren van grote bevrijdings feesten, mag op een waardige her denking in de kerken en in andere samenkomsten worden vertrouwd. Dit deelt de minister van Algeme ne Zaken mee in de nota over het verslag uit de Tweede Kamer over de begroting van zijn departement. De minister wijst de aandrang van enige leden, om wijziging in het be leid ten aanzien van de 5de mei te brengen, af op grond van de destijds breedvoerig door regering en Kamer te berde gebrachte argumenten. Werkloosheidsverzekering Premieverlaging tot 1,6 procent De staatssecretaris van Sociale Za ken heeft de premie voor de werke loosheidsverzekering met ingang van 1 januari verlaagd met 2,4 pet. tot 1,6 pet. De helft van deze premie komt ten laste van het rijk, de andere helft-ten laste van het oeaiijfsleven: de werk gevers en werknemers gezamenlijk. Deze verlaging hcudt dus in, dat werknemers en werkgevers aandeel in de werkloosheidsverzekering bei de worden verlaagd van 0,6 tot 0,4 rct. Op het NVV-congres dat gisteren te Soheveningen gehouden werd, hield de heer H. Oosterihuis zijn af scheidsrede. De heer Oosterhuis, die 33 jaar lang de moderne vakbeweging heeft gediend, was de laatste acht jaar voorzitter van deze vakvereniging. Hij zal worden opgevolgd door de heer C. J. van Wingerden, die jaren lange ervaring heeift als tweede voor zitter. Een ton schade. Volgens voorlopige schatting be draagt de totale schade aan de drie boerderijen ongeveer een ton. In de boerderij van de heer Leenders zijn verscheidene varkens omgekomen. Een begin van brand in de boerderij van de heer Donkers werd door de vrouw des huizes met een slang op de waterleiding geblust. De verklaring over de beschieting van Leusden voorbarig? Het incident van de straaljager bo ven Leusden, waar een piloot don derdagmiddag zoals de eerste be richten luidden in moeilijkheden geraakte en toen enkele mitrailleur kogels afschoot, is aanleiding voor het Tweede Kamerlid Visch geweest om gisteren schriftelijke vragen aan de minister te stellen. Het Kamerlid vindt, dat de verkla ring van de Luchtmachtvoorlichtings. dienst over de „vermoedelijke oor zaak" voorbarig moet worden geacht. Het Kamerlid meent, dat door „ver moedelijke verklaringen" het ver trouwen in deze dienst geschokt wordt en vraagt de minister een uitvoerig rapport, wanneer het stadium der „vermoedelijkheid" in zekerheid is overgegaan. POST VOOR HONGARIJE NIET MEER VIA RODE KRUIS. Het informatie bureau van het Ne derlandse Rode Kruis wijst er op dat postverbinding met Hongarije weer mogelijk is. Men wordt derhalve verzocht, brieven aan familieleden of bekenden in Hongarije in het vervolg rechtstreeks en niet via het Rode Kruis te verzenden. De vele brieven, die aan het infor matiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis waren geadresseerd voor doorzending naar Hongarije, zyn in middels door deze instantie via de posterijen naar de plaats van be stemming doorgezonden. SPEELGOED VOOR HONGAARTJES VAN NED. JEUGD RODE KRUIS. De Nederlandse Spoorwegen ver zorgen de hele zending van 't Neder landse Jeugd Rode Kruis naar Bonn. Deze zending omvat 25 colli bijna uit sluitend nieuw speelgoed, dat in Bonn zal worden overgeladen op vrachtwagens van het Duitse Rode Kruis, die naar Oostenrijk gaan. Het l:gt in het voornemen dit speelgoed met Kerstmis uit te reiken aan Hon gaarse kinderen in de Oostenrijkse vluchtelingenkampen. MEDEDELINGEN VAN OVERHEIDSWEGE AAN „DE WAARHEID". Het lid van de Tweede Kamer, de heer Bachg, aan de minister-presi dent, minister van algemene zaken, heeft de volgende vragen schrifte lijk gesteld: 1. Is het juist, dat aan het dag blad „De Waarheid" nog steeds van overheidswege mededelingen ter pu- blikatie worden verstrekt en zelfs advertenties en/of andere medede lingen, voor welker publikatie van overheidswege wordt betaald? 2. Is de minister niet van oordeel, dat de Nederlandse overheid de laatstgeroepene is, kopij en financiën te verstrekken aan een blad, dat, me de als instrument van buitenlandse aan geest en mens vijandige mach ten, er stelselmatig op uit is, door misbruik van rechtsstaat en demo cratie, ons nationaal bestel te onder mijnen? 3. Is de minister bereid te bevor deren, dat op de kortst mogelijke termijn een einde komt aan de ver strekking, door hogere en lagere or ganen van dc Nederlandse overheid, aan „De Waarheid" en eventuele soortgelijke periodieken van kopij en van betaalde mededelingen? 1014 december 1956. Hoogste vrijdag 14 december 1956 koers, laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 7 dec. Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum Holl.-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot 1 Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren H.V.A Ver. Deli Mij en 3—3% Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned 3 Nederland 1962-64 221 229 221 1/2 5 1/4 181 184 183 3 204 1/4 209 1/2 206 2 1/2 9 299 309 300 297 1) 300 1) 297 1) 2 239 254 239 9/16 16 3/16 339 356 1/2 341 3/4 10 3/4 208 2) 217 2) 214 2) 4 150.50 156.20 152.90 2.65 185 1/4 190 190 1 1/2 165 1/2 171 169 3 1/2 167 169 1/2 168 1/2 2 5/8 285 290 76 1/2 83 1/2 81 6 1/2 94 100 99 3/8 6 1/8 99 104 3/4 103 3 87 1/2 89 87 19/32 1 19/32 90 3/4 91 5/8 90 7/8 17/32 89 9/16 90 1/2 89 11/16 1 1/8 1) Ex 6 interimdividend 2) Ex 1.50 interimdividend Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Aandelen 1 9.981.694 Aandelen 7.681.954 Obligaties 14.507.600 Obligaties 11.246.826 A.N.P.C.B.S. Beursindices 1953 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart vrijdag 7 dec. '56 269,58 151,71 166,15 100,14 199,33 vrijdag 14 dec. '56 261,89 149,79 160,60 102,24 195,08

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5