RIJNSTREE K|fr°shltisnde" UnrnÈR^ DE LEIDSE BIOSCOPEN? Scheep SPORT Atieuiujaa*ó -(Ldaettentiea TARIEF: DE LEIDSE COURANT Uitslagen Kerstveetentoonstelling van de Vebo te Leiden WAT BRENGEN Leidse Universiteit ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Volleybal. Het eerste team var. de Politie Sport Vereniging „Alphen' heeft in competitieverband een wed strijd gespeeld tegen Donar (Lei den), welke in een 22 stand eindig de. De games waren 515, 1517, 1512 <en 1'513. Geboren: Anna Francina, dr. v. A. F. van Dam en W. van Buren; Gerri- dina, dr. v. G. Kamps en R. Hazelaar Willem Willemse, zn. v. J. Jansen en G. de Bruijn; Adriana Christina Ma ria, dr. v. J. P. Meijer en C. M. Hij dra; Gerardus Anthonius, zn. v. J. J. Beuk en G. Donk; Nicolaa$, zn. v. N. van den Akker en M. W. Goebel; Albert Cornells, zn. v. H. Kleijbeu- ker en J. van den Ent; Gerda, dr. v. G. Tijsterman en J. Wijfje. Ondertrouwd: G. M. Huijgens, 27 jr. en Antonia H. Haverkamp, 27 jr. Getrouwd: W. van de Stouwe, 24 jr. en H. Chr. van Schaik, 23 jr.; W Stellingwerf, 26 jr. en A. H. Koele- wijn, 27 jr.; J. Broer, 23 jr. en Fr. C. Zaal, 20 jr. Overleden: Bertus Hoogeveen, 68 jr.; Hendrik K. Meijerink, 65 jr.. Wil lem van der Neut, 91 jr.; Matje van Harten, wed. van: T. Griffioen, 78 jr.; David van Heusden, 80 jr. ALKEMADE Ophaaldienst vuilnis. In de Kerstweek zal de ophaaldienst voor vuilnis in de gemeente Alkemade als volgt worden geregeld: Maandag 24 diec. en vrijdag 28 dec. De Kaa-g, Nieuwe Wetering, Oud Ade, Kijpwetering en Oude Wetering. Op donderdag 27 en zaterdag 29 dec. Roelof aren ds veen. GEMEENTERAAD BODEGRAVEN Toen burgemeester J. Croles de raadsvergadering van Bodegraven opende, bleken alle leden aanwezig. De heren van Elk, van der Boon en J. van Briemen kregen toestemming tot het houden van een interpellatie o.a. betreffende de slechte toestand van de Spoorlaan en de riooldeksels op het z.g. Rode dorp. Het eerste punt van de agenda, waarbij werd stilgestaan was de wa tervoorziening te Nieuwerbrug. De heer Van Elk verzocht om overleg met Gouda, hetgeen wellicht voorde liger uit zou komen. De heer Veld huizen vond het crediet wel wat hoog 500,De burgemeester blijkt trots te zijn op een eigen zelf standig waterleidingbedrijf. Met Gou da hebben we niets te maken. Bo vendien zou de gemeentelijke advi seur, ir. Oosterholt gepasseerd wor den, wat niet wenselijk is. De voor gestelde aanschaffing van een elek trische geluidsinstallatie voor de klok van de gemeentetoren, ontlokte de heer Veldhuizen het advies de op dracht te geven aan de duurdere of ferte, die hem degelijker ^oorkomt. De heer Vreeken stelt voor een an dere klepel aan te schaffen, daar deze harder is dan de klokmantel, waardoor gevaar voor uitholling en scheuren ontstaat. Dit werd aange nomen, waardoor het crediet met J' 375,werd verhoogd, en op 2375 kwam. Hamerstukken waren de verkoop van een stuk grond aan de heer J. van Dam voor 500,en de bouw van 64 woningen van de voorgeno men 166 in het uitbreidingsplan noord-west. Deze woningen zullen circa 12,50 (exclusief water) aan huur doen. De wijziging van de electriciteits- tarieven deed de heer Van Doorn vragen naar de motieven, daar de rekening van dit bedrijf een batig saldo vertoont van 6000,De heer Van Elk had hierover ook iets te vragen en op zijn verzoek ging de raad in comité. Na heropening van de openbare vergadering werd hierover niets me degedeeld. (Waarschijnlijk is het wachten op de raadsvergaderingen van Gouda en Woerden). De raad stemde er mee in, dat de Ned. Maat schappij van Landbouw, die 75 jaar bestaat de gouden legpenning der gemeente wordt aangeboden. In de volgende vergadering zal verslag worden uitgebracht over de gemeenterekening 1955 en de aan bieding plaats hebben van de begro ting van het woningbedrijf 1957. De interpellatie aangaande de pas verbeterde Spoorlaan werd afgedaan niet de mededeling, dat nog voor Kerstmis de zaak weer in orde zou zijn. De heer Van Boon stelde de schuldvraag. De burgemeester gaf toe. dat een fout was gemaakt, maar de bijzondere onderlaag van deze weg is wel de meest schuldige. Het Rijkswegenlaboratorium heeft een onderzoek ingesteld. Met berggrint zijn in de gemeente andere wegdek ken aangebracht die goed zijn. Ook clc heer Karssen gaf nog een toelich ting. Hij weet de momenteel slechte toestand van de Spoorlaan ook aan de lagere ligging ten opzichte van de slraten rondom -het stationsgebouw. Met de lpeste wensen voor de ko mende feestdagen sloot de voorzitter POTLOOD en GEEST Oplossing no. 521. Horizontaal: 1. el, 3. ver, 6. en, 7. snijtand, 11. slede, 13. Ra, 1<5. Po, 16. Oder, 17. boer, 18. Ee, 20. no, 21. Amoer, 25. snepper, 27. na, 28. nee, 29. ka. Verticaal: 2. L.S., 3. vyl, 4. eten, 5. rad. 6. ed, 8. N.S., 9. ne, 10. vroeg, 12. toros, 14. adé, 15. pen, 19. pope, 21. An, 22. men, 23. Epe, 24. re, 25. sa, 26. R.K. deze laatste raadsvergadering in dit jaar. Voor het komende weekeinde zal de medische dienst worden waar genomen door dr. C. G. van Beek, tel. 2268, Burg. van Dobben de Bruynstraat en dr. Conradi, Pr. Hen drikstraat 2, tel. 2086. BOSKOOP Geboren: Jacoba, dr. v. M. Redert en E. Rikman; Pieter, zn. v. J. Ben ders en C. van Klaveren. Ondertrouwd: H. G. A. J. Captein, 24 jr en M. M. Fianen, 28 jr.; J. Ro- zeniboom, 24 jr. en G. van Dijk, 25 jr. Getrouwd: C. Endeveld en J. Ramp. Overleden: Cornelis van Veen, 75 jaar. 4 GEVONDEN VOORWERPEN. Zwarte motorkap, vulpen „Shaco"; zakdoekje, kinderkettinkje met hang- slotje; lederen want; zakdoek; nijp tang; vingerhoed; bruine pet met bontrand; rose broche; meerdere wanten en handschoenen. Inlichtingen bij de rijkspolitie. Biljarten. De uitslagen van de biljartwedstrijden van de Boskoopse biljartverenigingen in de competitie van de KNBB district Gouda waren: Centrum A 1De Driesprong A 3 70; De Driesprong A 1Groene La ken A 1 25; Goude Vrienden A De Driesprong A 2 52; Kot AWel gelegen A 70; 't Zuad CDe Drie sprong C 2 27; De Driesprong C 1 Gouda C 3 72; Sport C 3Welge legen C 2 72. HAZERSWOjlDE Met bromfiets geslipt. Toen de heer Ant. Hoogendoor met zijn brom fiets op de Roemer reed, slipte, en hij kwam te vallen. Hij brak een enKei en werd per auto naar een der zie kenhuizen te Leiden vervoerd. Na ge holpen te zijn kon hij weer huis waarts keren. „Samen Sterk". De r.k. damver- vereniging „Saanen Sterk", speelde een wedstryd tegen BOC. Na een zeer spannende wedstrijd wonnen zij tenslotte met 119. Uitslagen: BDCSamen Sterk. A. SamsonJ .Kraan 02; C. Schone- veldN. Schoonderwoerd 11; J. v. Rossum en W. Verdegaal 02; A. ZandbergenC. Kerkvliet 02; F. FlettenA. Stolwijk 20; D. van Eg- mondG. Kerkvliet 20. W. Pouw J. Lourier 20; D. Leeuwenberg P. Verdegaal 02; P. PerjorsC. Kraan 02; W. ZandbergenJ. Wes- selingh 20. Totaal: 911. NIEUWVEEN „Witpen" en „Vooruitgang". In zaal Bosman werd vrijdagavond, de door de Postduivenverenigingen „De Witpen" te Nieuwveen en „De Voor uitgang" te Nieuwkoop, gezamenlijk georganiseerde tweedaagse postdui ven-tentoonstelling geopend. In tegenwoordigheid van vele ge nodigden en belangstellenden werd de tentoonstelling geopend door bur gemeester Kammenga. In zijn ope ningswoord releveerde de burge meester, dat reeds in zeer oude tij den de duiven werden gebruikt voor het overbrengen van berichten. De heer A. van Koert dankte als voorzitter van „De Vooruitgang", de burgemeester voer de door hem ge sproken woorden. De heer Van Koert gaf voorts een kort overzicht van de snelheden en de afstanden die postduiven soms op vluchten kunnen bereiken en kunnen afleggen. In to- taal werden 180 postduiven door de I leden van beide verenigingen op de I tentoonstelling ingebracht. De keuring op deze tentoonstel ling werd verricht door de keur- meester, de heer C. J. Wolkers te Amsterdam. Deze had geen gemak kelijke taaie om deze duiven laar lichaamsbouw en kwaliteit te beoor delen. De kampioen van de tentoon stelling 1956, werd de duif van de heer C. van Bemmelen (De Wit pen). Verder werden de prijzen als volgt toegekend: Klasse I, blauwe doffers: 1. A. van Leeuwen (De Vooruitgang): 2. G. Os kam (De Witpen) en 3. C. J. van Leeuwen (De Vooruitgang). Klasse II, blauwe duivinnen: 1. A. van Koert (De Vooruitgang), 2: H. Burggraaff (De Witpen) en 3e idem. Klasse III, bonte doffers: 1. H. Burggraaff (De Witpen), 2. A. van Leeuwen (De Vooruitgang) en 3. G. Oskam (De Witpen). Klasse IV, bonte duivinnen: 1. C. v. Bemmelen (De Witpen), 2. mevr. Roovers—Abels. (De Witpen) en 3. A. van Leeuwen (De Vooruitgang). Klasse V, jonge blauwe doffers: 1. A. van Leeuwen (De Vooruitgang), C. van Bemmelen (De Witpen) en 3. idem. Klasse VI, jonge blauwe duivinnen: 1. A. van Leeuwen (De Vooruit gang), 2. C. van Bemmelen (De Wit pen) en 3. H. Burggraaff (De Wit pen). Klasse VII, jonge doffers bont: 1. A. van Leeuwen (De Vooruitgang), 2. C. van Bemmelen (De Witpen) en 3. Gebrs. Oosterman (De Voor uitgang). Klasse VIII, jonge duivinnen bont: 1. A. van Leeuwen (De Vooruit gang), 2. idem en 3. Gebrs. Ooster man (De Vooruitgang). Klasse IX, late jonge doffecs: le C. J. van Leeuwen (De Vooruitgang) en 2. A. van Koert (De Vooruitgang). Klasse X, late jonge duivinnen: 1. C. J. van Leeuwen (De Vooruitgang) en 2. idem. NIEUWE-WETERING IJsklub „Ijsvermaak". In café Remmers waal kwam de ijsklub „Ijs vermaak" in jaarvergadering bijeen. Bij afwezigheid van voorzitter Haa- zebroek werd de vergadering ge opend door de 2e voorz., de heer J. Struive. Deze mocht 36 leden een welkom toeroepen en liet in enkele woorden de gehouden ijsfeesten in de vorige winter nog weer eens de revue passeren. Allereerst verkreeg Tube 95 ct. Het is de Hamomelis die het 'm doet (Advertentie), secretaris J. Eekman de goedkeuririg op zijn notulen, waarna penningm. M. Jansen in zijn financieel over zicht een batig saldo kon vermelden van 166,33. De heren N. Bouw meester Cz. en P. Vis verklaarde na mens de controlecommissie boeken en bescheiden in orde. De aftreden de bestuursleden N. Haazebroek, M. Jansen en B. Klerks werden bij ac clamatie herkozen. Het bestuurslid J. Eekman had de wens te kennen gegeven zich niet meer herkiesbaar te willen stellen. De heer Eekman, welke reeds 38 jaar secretaris der vereniging is, nam echter na aan drang der vergadering toch weer een benoeming aan. Na het behandelen van enkele interne voorstellen en de gebruikelijke rondvraag had een gra tis verloting plaats, welke aan 10 gelukkigen een aardige verrassing van banket en enkele andere prijzen bezorgde. OUDE-WETERING Jaarvergadering Wet. Boys. De elfde jaarvergadering van de Wete- ringse Boys, gehouden in café Klein was, althans door de senioren slechts matig bezet te noemen. In zijn ope ningswoord memoreerde de heer L. Beuk de goede uitslag van de afgelo pen competitie. Er wordt thans een klasse hoger gespeeld. •Blijkens h'et jaarverslag hadden, halverwege de vorige competitie, drie seniorenelftallen kans het kampioen schap te behalen. Uiteindelijk werd het slechts één kampioenselftal, doch ook dit resultaat stemt tot tevreden heid. Een belangrijke vooruitgang was de verschijning van een clubblad. Inmiddels arriveerde de nieuwe geestelijke adviseur van de vereni ging, kapelaar. De Munk, die door de voorzitter hartelijk welkom werd geheten. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een batig saldo van 138.55. Dit betekende een vooruit gang van 78.71. Medegedeeld werd dat vanaf de zondag vóór Kerstmis tot en met de zondag na Nieuwjaar geen competitiewedstrijden zullen worden gespeeld. Door vrijwillige bijdragen was het trainingsfonds zo danig gefinancierd, dat hieraan voor de vereniging geen kosten waren verbonden. De voorzitter bracht hier voor in het bijzonder dank aan de nooctzaakt zijn functie neer te leggen. In zijn plaats werd met grote meer derheid gekozen de heer P. v. d. Hoorn. In de elftalcommissie werden herkozen de heren Loos, Zwaan en Kok. Een heftig* discussie ontstond over de werkwijze dezer commissie. Besloten werd dat ieder lid verant woordelijk is voor de opkomst der spelers uit zijn eigen woonplaats. Hierdoor is het niet meer nodig om, alvorens definitieve invallers aan te wijzen, eerst overleg te plegen met andere commissieleden uit andere plaatsen. R0EL0FARENDSVEEN Pastoor Buys. A.s. zondag komt pastoor Buys uit Leidsehendam, oud- kapelaan*der parochie St. Petrus Ban den spreken voor zijn nieuwe paro chiekerk. JO-KVP. Na betrekkelijk lange tijd vond weer een vengade ring plaats van de plaatselijke afdeling der KVP- Jongeren. Naast diverse mededelin gen had o.a. de verkiezing van een nieuw bestuur plaats. Joh. Bakker Leenzn. werd weer als voorzitter ge kozen, Jac. Bakker als secretaris, ter wijl de dames Gré v. d. Meer en An nie Koek met de heer G. v. d. Poel het bestuur zullen completeren. Ten aanzien van het winterprogramma werd besloten via een ontspannings avond in de loop van januari weer wat nieuwe en jongere leden aan pro beren te trekken. Na een korte ver handeling over Sociale Zekerheid en Sociale Verzekering werd deze geani meerde vergadering besloten. WOUBRUGGE Gouden jubileum harmonie. Het plaatselijk fanfarekorps Hanmonie viert één dezer dagen haar gouden jubileum. Daartoe wordt door het bestuur een receptie gehouden in hotel Het Oude Raedthuys op don derdag 20 december van 8 tot 10 uur namiddag. Extra uitkering. De extra uitke ring van de Noodwet en Ouderdoms voorziening zal plaats vinden op maandag 17 december in het postkan toor op de gebruikelijke uren, waar op dit is geopend. AUTOMOBILISME. COUREUR ZANETTI VERONGELUKT De Italiaanse coureur Luigi Zanetti is dodelijk verongelukt bij een ver keersongeval. In de buurt van Vicene heer Loos die zich zeer voor dit fonds ^ij bij het inhalen van een wagen, die voor hem reed, op een tegenlig ger gebotst. Zanetti leefde nog, toen men hem uit de wrakstukken van zijn auto haalde, maar hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De inzit tenden van de andere wagen bleven oiigedeerd. Luigi Zanetti is 41 jaar oud geworden. Hij laat een vrouw en een kind na. had beijverd. In het bestuur werden herkozen de heren H. de Jeu met 18, L. Beuk met 17 en N. Bouwmeester met 16 stem men. Als nieuw bestuurslid in de plaats van C. Bouwmeester werd ge kozen de heer A. Hogeboom met 18 stemmen. De voorzitter zag zich, we gens drukke werkzaamheden, ge- Kleine advertentiën f 1.50 Gewone advertentiën - 0.17 per m.m. In verband met de feestdagen is spoedige opgave ten zeerste gewenst. Advertentieafdeling Veel onderscheidingen De uilslagen van de gisteren te Leiden gehouden Kerst-vetvee- tentoonstelling van de Vebo te Leiden zijn als volgt: Afdeling A. Runderen (uitsluitend zwartbont of zwartblaar). Rubriek I. Afgewisselde vette koeien: 1. G. J. v. Leeuwen, Oud-Ade, eervolle vermelding; 2. id., eerste pr.; 4. Gebrs. van Ruiten, De Kaag, eer volle vermelding. Rubriek II. Vette koeien met niet meer dan 6 brede tanden: 5. G. J. v. Leeuwen, Oud-Ade, ere prijs. Rubriek III. Vette koeien met niet meer dan 4 brede tanden: 6. G. J. v. Leeuwen, Oud-Ade, eerv. verm.; 7. P. Verboom, Wassenaar, idem. Rubriek IV. Vette koeien met niet meer dan 2 bredè tanden; 7. G. J. v. Leeuwen, Oud-Ade, eerste prijs; 8. Joh. Uit den Boogaard, Warmond, eerv. verm.; 9. G. Roos, Abbenes, eer ste prijs; 10. G. Roos, Abbenes, idem; 11. G. Roos, Abbenes, kamp. ere prijs. Rubriek IX. Groepen dikbillen, minstens 3 stuks van één eigenaar samengesteld uit de rubrieken 6 t/m 8: 12.. G. Roos, Abbenes, eerste prijs; 79. J. J. L. v. Leeuwen, Oud-Ade, id. Afdeling B. Runderen (roodbont eventueel roodblaar). Rubriek I. Afgewisselde vette koeien: 13. R. de Haan, Ouderkerk aan de Amstel, eerv. verm.; 14. R. Roos en Zn, Vijfhuizen, ere prijs; 15. J. de Groot, Zoetermeer, idem; 16. id., id.; 17. id., eerv. verm.; 18. W. de Wit, Lisse, idem; 19. O. de Kok, Haarlem mermeer, idem; 20. J. v. Maarl, Hoofddorp, eerste prijs; 20a. id., idem; 21. id., eerv.'verm.; 21a. id. ere prijs; 75. Huize „Santa Maria" Noordwijk, idem. Rubriek II. Vette koeien met niet meer dan 6 brede tanden: 23. Gebrs. Biemond, Uithorn ere-prijs. 25. Fa. G. Roos en Zn, Haarlemmermeer, eerste prijs; 26. id., ere prijs; 27. G. J. v. d. Stoel, Wassenaar, idem; 28. id., idem; 29. id., idem; 30. P. Roos, Ter Aar, eerste prijs; 31. J. L. L. de Groot, Zoetermeer, ere prijs; 32. C. v. Schaik, Alphen a. d. Rijn, idem; 35. J. v. d. Maarl, Hoofddorp, eerste prijs; 36. ld., ere prijs; 37. id., idem; 38. id., idem; 40. id., eerste prijs. STEUNT DE „KERSTACTIE 1956" U heeft de afgelopen week wellicht een drukwerkje thuis gekregen met een enveloppe erbij. Deze hebben beide betrekking op de kerstactie, die jaarlijks door de K.A.-groepen en andere verenigingen wordt ge voerd. Het drukwerkje vertelde u waar om het gaat en wat zou u anders met het bijgevoegde zakje kunnen doen dan het te vullen met een bijdrage, liefst een royale, om de organisatoren in staat te stellen namens u een goed werk te doen. Het is echt een goed werk, want het bezorgt aan velen een blijde kerstviering. In de vorige jaren werd dit werk in de verschillende parochies afzon derlijk gédaan. Elke parochie deed het op eigen wijze en met meer of minder succes. Na onderling overleg tussen de organisatoren besloot men tot samenwerking. Als resultaat hiervan wordt mor gen, zondagmiddag tussen half twee en half drie, in alle parochies van de stad de jaarlijkse inzameling gehou den. Als u het u toegezonden zakje met een goede gave gevuld, tijdig klaarlegt, dan behoeven de medewer kers en mede^rksters niet lang te wachten. Bent u het zakje kwijt, geen nood, zij hébben er wel een voor u bij zich. Luxor. „Comanche Todd" is een goede Wild-west-film. In deze rol prent ziet men geen pioniers en Indianen achter elkaar rennen, ter wijl cfe rood-huiden als de poppetjes in een schiettent van hun paarden rollen; het zijn eerder de Indianen, die zich heer en meester van het slachtveld weten te maken en triom fantelijk een groepje blanken opja gen. De rollen zijn omgekeerd, en ook van de Idianenjacht krijgt men de keerzijde van de medaille te zien. De hoofdpersoon in dit verhaal, een branke, 'heeft 20 jaar onder de Co manches gewoond. Zijn vrouw en twee kinderen werden door blanken vermoord. Men zou hem na dit smar telijke voorval bepaald geen vriend van de beschaafde blanken kunnen noemen. Hij heeft zelf ook al vier kruisjes op de kolf van zijn geweer staan, als hij door de sheriff van een dorp wordt gegrepen en aan zijn paard gebonden over de oneffen bo dem van de Grand Cayon wordt ge sleept. Hij krijgt echter een opgelegde kans om zijn kwelgeest te vermoor den, een kans waarvan hij een nut tig gebruik maakt, waarna hij verge zeld van een handje-vol blanken met succes door het ravijn des doods trekt. Door de vriendelijke omgang met de blanken wordt zijn wrok wat los geweekt. Een en ander komt zelfs tot een opbloei van een nieuwe liefde en een gelukkig eind. Het altijd dankbaar-filmische gege ven van de mens, die wordt opge jaagd, is spannend gefilmd. Het slot doet echter wat erg simplistisch aan, maar dat was nodig om de toeschou wer innig tevreden over het lot van de hoofdpersonen, naar huis te doen gaan. KFC-keuring: 18 jaar. Trianon. „Bloed in de zon" is een wat gezochte titel voor een film, die zich afspeelt in de wildernis, van Mexico en 'n avontuurlijke ontvluch- tingspoginig weergeeft dwars door het oerwoud. Een vrouwelijke reporter van een Amerikaans tijdschrift vindt in het binnenland van Mexico eer- vermiste schrijver ter-ug en" is van plan daar een sappig verhaaltje van te vertellen. Maar het wordt een heel ander verhaal. Bij een vliegtocht ra ken zij in.l. verdwaald en komen zij midden in het oerwoud terecht, waar zij opgenomen worden door een Daar mannen, die ontvluchte Duitse oor logsmisdadigers blijken te zijn. Dezen willen hen natuurlijk niet meer laten gaan, om ontdekking te voorkomen. Toch proberen zij te ontsnappen en deze poging is het meest spannende gedeelte van deze aan spanningen iijke film. Het verhaal is ndet alleen klëurig verteld, maar ook opgenomen in fraaie kleurrijke beelden, waarin het Mexicaanse landschap prachtig uitkomt. Toegang boven 14 jaar. Rex: „De slaap des doods" vertelt van een beroemd chirurg, die, ge bruikmakend van een geheimzinnige Indische drank, onderzoekingen ver richt op levende mensen. Zijn zorg vuldig gekozen slachtoffers overleven de experimenten, maar worden gees telijk en lichamelijk volkomen geruïneerd. Zfjn misdadige praktijken weet hij te camoufleren met mooie theorieën. Maar grof egoïsme, diepe onverschil ligheid voor de medemens en een grenzenloze hoogmoed zouden hem niet doen aarzelen duizend medemen sen op te offeren om het leven van ziin vrouw, die aan een hersengezwel niót fo ?•- Het hele verhaal speelt zich af in een spookkasteel, waaronder in donkere kelders de wanstaltige slachtoffers verborgen worden gehouden. Waar in rolprenten het griezelige element dikwijls aantrekkelijk kan zijn, daar is de maker van deze film er door zijn lugubere fantasieën en zijn cynische grapjes niet in geslaagd méér te produceren dan een serie weerzinwekkende beelden, die be kroond worden door een confectie- romance. Lido. In de film „Terwille van ons. huwelijk" zien we de geschiede nis verhaald van een jong musicus, Mario Ridolfi, die muziek componeert en daarvoor steun krijgt van Don An tonio, de pastoor van een dorpje. Maar het wil niet erg met de compo sities van de jonge artist. Zelfs de harmonie-directeur vanhet dorpje, waar Don Antonio pastoor is, voelt niets voor de* moderne muziek van Ridolfi en houdt het liever bij Leon cavallo, Puccini en Mascagni. Zo komt de jonge componist, wiens vrouw een baby verwacht, ertoe diri gent te worden van een orkestje in een nachtclub, waarmee hij zich de toorn op de hals haalt van de oom, die hem liet Dren. Desondanks heeft Ridolfi succes, hetgeen hem zelfs een contract voor Amerika oplevert, waarheen hij met vrouw en zoontje vertrekt. In het vliegtuig krijgt hun kind evenwel een aanval van diph- terie en sterft daaraan. De ouders gaan gebukt onder het verlies van hun kind en Ridolfi raakt op het ver keerde pad: drank, een danseres, enz. Eerst na vele verwikkelingen komt de jonge man weer tot inkeer, valt nog een keer, maar als zijn vrouw hem een tweede kind schenkt, keert de rust in het gezin weer. Patricia Roc speelt de rol van de moeder en zij doet het voortreffelijk terwijl Armando Francioli de rol van de jonge componist vertolkt. Het is een Standaard film, door de KPC gekeurd voor 18 jaar. Casino. Programma door de KFC- ontoelaatbaar geoordeeld. Rubriek III: vette koeien met niet meer dan 4 brede tanden: 42. J. Kunst, Zevenhoven, eerste prijs, 43» fa. G. Roos en Zn., Vijfhuizen, eerv. vermelding, 44. id. ere-prijs, 45. G. J. v. d. Stoel, Wassenaar, eerv. ver melding. 46. G. J. v. d. Stoel, Wasse naar, ere-prijs, 47. G. v. d. Sluis, Moerdijk, kampioen, idem, G. de Wit, Oude Wetering, kampioen Jik- billen ere-prijs. 49. O. de Kok, Haarlemmermeer, eerste prijs 50. J. v. d. Maarl, Hoofddorp, idem, 51. id. eerv. vermelding, .r2. id., id., 53. id., idem Rubriek IV: Vette koeien met niet meer dan 2 brede tanden: 55. J. v. d. Maarl, Hoofddorp, eerste prijs, 55a. id., eerv. vermelding*, 56. id., id. 57. Gebr. Bulk, ere-prijs. 60. J. II. Knoop, Nieuw-Vennep, eerv. vermelding, 61. fa. G. Roos en Zn., Vijfhuizen, idem, 63. R. de Haan. Oudekerk aan du Amstel, eerste prijs, 76. P. Verboom, Wassenaar, eerv. vermelding. Rubriek V: groepen minstens 4 stuks van één eigenaar samenge steld uit voorgaande individuele ru brieken: 65. G. J. v. d. Stoel, Wasse naar, ere-prijs, 64. fa. G. Roos, Vijf huizen, eerste prijs, 81. J. v. d. Maarl, Hoofddorp, eerv. vermelding. Rubriek Vin: Dikbillen slachtrijp met niet meer dan 2 brede tanden: 67. O. de Kok, Haarlemmermeer, ere-prijs. Afd. C. kalveren: Rubriek XII, vet te kalveren: 68. Jac. 3iemond, De Kaag, ere-prijs, 69. id., kampioen, 70. id., ere-prijs, 71. W. de Wit, Lisse, eerste prijs. Afdeling D. varkens: Rubriek XV van 120150 kg.: 72. W. Pappot, Haarlem, ere-prens. Rubriek X\U: zwaarder dan 150 kg.: 73. J. Uit den Boogaard, War mond, ere-prijs. VLEESSHOW WORDT ZEER GEVARIEERD. Nu de termijn van inschrijving voor de volgende week onder auspi ciën van de Federatie van Slagers- patroons uit Leiden en omgeving in het Waaggebouw te houden vlees- show is afgesloten, blijkt er in sla gerskringen grote belangstelling voor deze tentoonstelling te bestaan. Van de circa honderd slagers die Leiden en omstreken telt, zal het merendeel hier exposeren. Bovendien zal een aantal restaurantbedrijven aan deze show medewerken. Het is de bedoe ling, dat de restaurateurs er voor zorgen dat op de keurig gedekte tafels een feestdis wordt aangericht, hetgeen evenwel beperkt moet blij ven tot opgemaakte vleesschotels. De keuringsdienst van het Openbaar Slachthuis komt met een interessante stand, die een indruk zal geven hoe er door deze dienst wordt gewaakt voor de volksgezondheid. Tenslotte de slagers- zelf: zij komen voor de dag met een gevarieerde collectie uit gesneden vlees en vleeswaren, waar bij tevens de mogelijkheden zullen worden aangegeven hoe smakelijk vlees kan worden bereid en opge diend. De expositie, welke a.s. woensdag ochtend om elf uur wordt geopend, en zeer gevarieerd van samenstelling belooft te worden, is dagelijks (t.e.m. zaterdag) van 2 tot 10 uur te be zichtigen. Omzet aan de Leidse Veiling bereikte 10 miljoen Een stampvolle veilingzaal met ex porteurs, commissionairs, grossiers en kleinhandelaren. Een stampvolle neerzethal met 60 ton spruiten en witlof. De fruitloodsen van de bekehde Leidse grossiers E. M. Schreuder, H. Siere en Zn., W. Slootweg en Gebrs. Swanenburg rijk voorzien van fruit. Een veilingklok met daaronder een man, die een taal spreekt waar alleen ingewijden mee overweg kunnen; dat alles is het dagelijks beeld, dat de Leidse Veiling aan de Zoeterwoudse- weg biedt. Dit alles zou geen aanleiding zijn om er over in de krant te schrijven, als er niet het bijzondere feit was ge weest, dat omstreeks half een de aan voer werd aangekondigd van een partij groene kool van de tuinder B. Th. van Galen van Zoeterwoude, waarvan koper werd de handelaar D. v. d. Meij uit Oegstgeest, welke koop de tien miljoen volmaakte die dit jaar aan de veiling werden om gezet. Onder applaus stelde de voorzitter der veilingvereniging, de heer B. van Vliet, de aanwezigen daarvan in kennis, waarbij hij aan aanvoerder en koper een kistje sigaren overhan digde. Verder werd aan ieder een pakje aangeboden, inhoudende een doosje sigaren en een verrassing voor de vrouw thuis, die over het algemeen ook een belangrijke functie vervult bij de afzet van de ingekochte pro- dukten. Na deze korte onderbreking werd het veilen voortgezet. Geslaagd voor het doet. ex. Ro maanse taal- en letterkunde de heer W. H. van der Gun te Den Haag. Geslaagd voor het prop. ex. God geleerdheid de heer G. Dijkhuis te Enschede. BIOSCOPEN. De films in de week van 1421 december zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: „Terwille van ons huwelijk". volwassenen. Luxor: „Comanche Todd", 18 jaar. Trianon: „Bloed in de zon", 14 jaar. Rcx: „De slaap des doods", 18 jr.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2