Voor een intieme Kerst LIGTVOET RADIO of PICK-UP GROTE OCn, HTI ILM Dames-Wintermantels en Heren-Winterjassen PRIJSVERLAGING Oü°/ol\Un I Hill MAISON SPIER ""'"ST" 109 LIGTVOET Goede inzendingen van vetvee op tentoonstelling te Leiden RADIO LE..E. VROOM a DI(i:i;s?l A\\ Maak van de a.s. KERSTDAGEN een waar FEEST met een nieuwe van Ook hebben wij een grote sortering KERSTBOOMVERLICHTINGEN prijzen vanaf f 9.90 Kraalerstraat 10 Lelden Telefoon 22356 2 .enige" hoed|et uil enxe rijk ge- sorteerde collectie. 1 Een zeer opart model geerefterd van fluweel mei 'Zilver lemé 29 "J5 Een vlot hoedje Van wit vilt met geruwde rand en „Organza" garnering. 13.90 OP AL ONZE Schakel-, Voorzorg- en Vestezegels worden in betaling aangenomen. Schapen lieten verstek gaan In de vertrouwde sfeer van koe- feloei en handgeklap heeft in Leiden vandaag weer een veetentoonstelling plaats gevonden. Ditmaal was het een tentoonstelling van vetvee, een pri meur van Nederland, die men achter af geslaagd mag noemen. De inzen ding was bevredigend, de kwaliteit van de vetgefokte beesten prima. De koeien waren echter voor deze kerst show slecht opgemaakt. De beesten waren onvoldoende gereinigd en door de koude tocht op de Leidse vee markt toonde de huid van de beesten zich niet op haar gunstigst. Jammer, dat het tegen half elf ook nog ging regenen, zodat de koeien onvoldoende bescherming hadden op het open terrein. Het Vebo-bestuur had rieten matten aan laten brengen om de wind te keren. Deze expositie pleitte eens te meer voor de noodzaak van een goede overdekte veemarkthal in Leiden. Opening. De tentoonstelling werd om acht uur voor de belangstellende mesters, die uit Noord- en Zuid-Holland kwa men, opengesteld. Om tien uur vond in het Schutters hof volgens traditie een korte plech tigheid plaats, waarop wethouder D. van der Kwaak het openingswoord sprak. De heer G. J. van der Stoel, voor zitter van de Vebo, verwelkomde de genodigden, onder wie enige gemeen teraadsleden en vertegenwoordigers van enige organisaties waren. Burgemeester en wethouders, met uitzondering van de heer Van der Kwaak, konden niet aanwezig zijn, omdat zij in een urgente vergadering verenigd waren. De heer Van der Stoel gaf nog eens een overzicht van de overwe gingen, die het bestuur er toe geleid hebben, deze kerstvetveetentoon- stelling te organiseren. Wij hebben hierover reeds bericht. Spr. wees er voorts op, dat de uitvoer van vlees en vleeswaren een belangrijk deel uitmaakt van het totale export contingent (570 miljoen gulden). Nederland moet trachten ln ver band met de concurrentie zijn markt in het buitenland te behou den en uit te bouwen. Met het oog hierop is de verbetering van de kwaliteit van het vlees een eerste vereiste. In het binnenland is men ook steeds meer bereid voor goed vlees meer geld te betalen. De aanvoer voor deze tentoonstel ling noemde spr. bevredigend, de kwaliteit prima. Hij meende echter een reden tot teleurstelling te zien ln het feit, dat de schapenfolckers geen inzendingen gestuurd hebben. Leiden bezit de grootste en beste schapen- markt van Nederland en juist aan het eind van het jaar wordt de top van de aanvoer bereikt. Burgerlijke Stand Geboren: Ingeborg Constance, dr. v T. de Vos en C. C. Ruigrok; Hen- riëtte Margareta, dr. v. H. H. van Gelderen en G. A. v. Lookeren Cam pagne; Karei, zn. v. K. van der Bijl en M. Sprij; Rein, zn. v. P. Nijgh en J. A. van Beelen; Vastera Adriana, ar. v. F. J. Hooftman en A. E. van Leeuwen. Janny Adriana Jo-hanna, dr. v. J. Moerland en J. J. M. van Ooi Robert Egbert Jan, zn. v. P. Ziel en A. C. Brugman; Lydia Johanna, dr. v. J. Hogewoning en J. Both. Getrouwd: C. J. Rijsbergen en G. Kluivers; Th. Barten en A. Schaaf- stra; P. Pih. van der Blom en H. van Houten; P. H. Opdam en E. G. van Voorthuijzen; H. M. Tijkaar en M. M. Montanus. Overleden: W. vander Zeeuw man, 85 jaar. GEM. AANKONDIGING OPENING BRUGGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de van gemeentewege be diende bruggen op 24 en 31 december 1956 na 18.00 uur niet meer geopend zullen worden. De grote activiteit op de schapen- markt had toch wel op deze tentoon stelling van keurvee tot uiting kun nen komen. Een typisch Nederlands verschjn- sel van „de kat uit de boom kijken" is op de schapenfokkers van toepas sing. Aldus spreker. Begin van goede traditie. Wethouder D. van der Kwaak vond het verheugend, dat ondanks de sombere klanken, die men gere geld uit de agrarische sector hoort, toch nog zoveel activiteit op het ge bied van shows wordt ontwikkeld. Het Vebobestuur bewijst hiermede, dat 't 'n open ook heeft voor de belan gen van de agrariërs. Hij hoopte, dat dit initiatief het begin van een goede traditie zou worden. De genodigden waagden vervolgens op het veemarktterrein een oogje aan de showende koeien, waarvan de ca tegorie rood-bont het sterkst verte genwoordigd was. Caspar Cassadó F JET OVATIONEEL SUCCES van de Spaanse cellist Caspar Cassadó met Gerard Hengeveld aan de vleugel was alleszins begrijpelijk, want deze toch is een cellist bij Gods genade; een virtuoos, die in alles excelleert, door en door muzikaal is, fijn be snaard en manlijk in zijn opvattingen is. Met zijn begeleidende partner was hij goed op dreef, hoewel deze heel anders geaard is dan de zuidelijke cellist. Zijn spel was nobel, muzikaal zijn smaak en uiterst bescheiden, maar uit de twee zo verschillende elementen kwam het tot een diep ernstig extatisch musiceren. Aller eerst in de Pièces de Concert van Couperin Le Grand, waarin door Hengeveld de clavecimbel-toon fraai benaderd werd en de cellist de ver schillende stukken met de schilder achtige titels, door de muziek ver tolkt, ongemeen dichterlijk heeft her schapen. Daarna de 5e Suite in c. kl. terts van Joh. Seb. Bach voor cello solo. Toen viel de gewijde stilte om Bach's vlekkeloze werk en het grote spel, het gemak van Cassadó'6 vir tuositeit, de klank van het prachtig instrument (een Franse violoncel van J. B. Viullaume Paris), maar bovenal de geestelijke macht van de Vertolker. Bach verkrijgt door de stemming van het instrument velerlei mogelijkhe den in accoordspel en sonoriteit. Een hogere orde van schoonheid heeft deze hierin bereikt. Dan hoorden wij zeven variaties in Es gr. t. over een thema uit Mozart's Zauberflöte. Verpuurd in emotionele verfijning en fris van geest volgden de verschillende variaties (een kunst, die Beethoven zo wondermooi verstond) elkander op en waarin diens voorliefde voor de cello tot uit drukking komt. Aan het klavier heeft de meester een betekenisvolle partij toegedacht, die door de pianist met voortreffelijke toonkleur is vertolkt. Die Stücke im Volkston Op. 102 van Robert Schumann waren weer anders en vroegen telkens als een nieuw gegeven de aandacht voor de cellist, als voor een ontdekker van telkens andere toon- en kleur-intimiteiten. Tot besluit Sonate in D gr. t. van Locatelli. Dus terug tot een van de oude Italiaanse meesters, wiens be tekenis voor de ontwikkeling van de sonate bijzonder groot is geweest. Dat deze ook bijzondere aandacht aan het virtuoze heeft geschonken is in dit werk toch wel evident. Wanneer men terugdenkt aan de eerste inzet van het Allegro, dan was de stok- beheersing weergaloos; tot in uiterste verfijning beheerst. Cassadó verliest nimmer de zelf controle en elke stemming heeft haar betekenis. Men wilde hem danken en deed dit met daverend handgeklap, als uiting van bewondering, zeer zeker voor de cellist. Deze evenwel maakte herhaaldelijk duidelijk aan zijn gehoor, dat hij zijn begeleider hoog waardeerde, die in artistiek, aanvullend en rijp klavierspel het zijne heeft bijgedragen om zo'n voor tref feliik ensemble te maken. Met de twee toegiften, Schubert en Ravel, was eigenlijk het grote enthousiasme nog niet tot bedaren gebracht, maar hoewel node, nam men afscheid. J. KORTMANN. GANGETJE 12 - TEL. 23005 Want radio levert een hoogst belangrijke bijdrage aan de intieme kerstsfeer in Uw gezin. Door een toestel van de ndeuwe Phillps-senie, gebouwd volgens de unieke „Bl-Ampli" techniek, ontvouwen zich werelden van klankschoonheid, die deze - en komende - kerstdagen voor U een nieuwe betekenis zullen geven. BJ-AtóiPU en moderne vormgeving f 378.— In onze showroom kunt U zich overtuigen van de uitzonderlijk mooie geluidsweergave deskundige voorlichting is een vanzelfsprekend onderdeel van onze service, die ook betaling omvat. Cocktail blouse vsr, zijden damast doorweven mei zilver iemé. In verschil, lende pasteltinten verkrijgbaar. Malen 36 - 44, Jj Cocktail rok van ^eer mooie zwarte laltzijde. Door de brede gewatteerde rand, heelt deze rok een zeer, bijzondere •valling, Maten 38- 46. 26.75 Cocktail rok - van zwarte tafi moiré. Een zeer wijd mode! met exclusieve- lluweelgar nering. Meten 36-44 Cocktail Japon - met een echt leeste- lijk, karakter door de zeer wijde tule rok. Ook door de prachtige kleuren zal deze v japon U tn verrukking brengen Maten 38 -• 44 45. Cocktail blouse „Hockprinted" zijde in zachte paste (tinten. Als garnering een coquet lluweel 'strikje. 13.75 1

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8