Tweede Kamer heeft belastingverhoging aanvaard DESPOKENJAGE Motie-Oud verworpen; amendement-Lucas aangenomen Fantast uit Voorschoten speelde mooi weer met lege portemonnaie Piloot redde straaljager met 'n „luchtaanval" op Leusden VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT BAGTNA De Tweede Kamer heeft gister middag de wetsvoorstellen tot verho ging van de belasting op benzine, suiker en gedistilleerd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Alleen de liberalen wensten geacht te wor den te hebben tegengestemd. De motie van de liberale fractielei der prof. Oud om niet eerder over deze wetsontwerpen te beslissen dan wanneer het gehele complex van maatregelen, die de regering van plan is te nemen op het gebied van de bestedingsbeperking, aan de Kamer aal zijn voorgelegd, werd met 109 te gen 12 stemmen verworpen. Alleen de S.G.P. én enkele C.H. stemden met de liberalen mee. Het amendement-Lucas (K.V.P.) om de voorgestelde verhoging van de bensinebelasting aan een termijn van twee jaar te binden, werd met de stemmen van de socialisten tegen aangenomen (83 vóór en 45 tegen). Akkoord met verhoging sociale uitkeringen Minister HOFSTRA verzette zich tegen het amendement-Lucas, hoewel hij hierover niet zijn „onaanvaard baar" uitsprak. De minister van Fi nanciën wees er nogmaals op, dat de belastingwetgeving dynamisch is. Zij ondergaat telkens veranderingen, maar men kan deze veranderingen nooit voorzien. Het stellen van een termijn van twee jaar is dan ook volgens de heer Hofstra volkomen willekeurig. De heer LUCAS (KVP) verwacht te echter dat de betalingsmoeilijkhe den vóór 1 januari 1959 zullen zijn verdwenen en dan is er ook geen re den meer om deze belastingverho ging te continueren. Initiatief-voorstel. De heer VONDELING (P. v. d. A.) steunde de minister van Financiën. Hij raadde de voorstanders van het amendement-Lucas aan, om het voor stel in te trekken en, zodra men van mening is dat de bijzondere omstan digheden verdwenen zijn, een initia tiefvoorstel bij de Kamer in te die nen dat aan deze belastingverhoging een eind maakt. De heer OUD (WD) wees er op, dat deze suggestie weinig houvast, biedt, want de minister van Financiën zal toch altijd bereid moeten zijn om zo'n initiatief-voorstel van de Kamer voor zijn verantwoordelijkheid te nemen. De liberale fractieleider ont dekte aan het amendement ook een menselijke kant en hij verzocht de Kamer deze niet uit het oog te verlie zen. De heer Lucas heeft al zo'n ver schrikkelijke moeite om deze wets ontwerpen te aanvaarden. Laten wij hem zijn amendement niet ontnemen, zo besloot hij onder grote vrolijkheid van de Kamer. De heer BURGER (P. v. d A.), de socialistische fractie-voorzitter, waar schuwde, dat men deze wetsvoorstel len moet plaatsen binnen het raam van de te voeren conjunctuurpoli- tiek. Niet op termijn. De heer ROMME (KVP) zeide, dat hier geen sprake is van belastingpoli- tiek op termijn. Wat er over twee jaar moet gebeuren zal dan wel blij ken, maar wij imoeten de consequen ties trekken uit een belastingsver zwaring, die uit een noodtoestand wordt geboren. Zo'n belastingverzwaring mag niet in het normale belastinggeheel wor den opgenomen. Zodra de noodtoe stand verdwijnt dient zij te wor den ingetrokken. Volksgezondheid. De Kamer handelde vervolgens de afdeling volksgezondheid van de be groting van Sociale Zaken af. Een amendement-De Kort om de post subsidies aan bijzondere bureaus voor beroepskeuze met één gulden te verhogen werd met 76 stemmen voor en 51 stemmen tegen aangeno men. Vóór stemden K.V.P., A.R., CHU, SGP en VVD; tegen de socialis ten en de communisten. De bedoeling van dit amendement was, de Kamer te doen uitspreken dat subsidies voor de particuliere bureaus dienen te worden verhoogd. Sociale uitkeringen. Vervolgens keurde de Kamer de wetsvoorstellen goed, waarbij de so ciale uitkeringen in verband met de loonsverhogingen, die hebben plaats gehad, met 10 procent worden ver hoogd. Met ingang van 1 september wor den de uitkeringen uit de Ongeval len- en Invaliditeitswet tien procent verhoogd. De kinderbijslagen wor den vanaf 1 oktober met dit percen tage verhoogd, terwijl de ouden van dagen, die van de Noodwet Ouder domsvoorziening trekken, welke per 1 januari a.s. plaatsmaakt voor de Algemene Ouderdomswet, een uit kering ineens van een halve maand ontvangen. Wat verhoogd wordt De belastingontwerpen van wet, die de Tweede Kamer gistermiddag aanvaardde, behelzen het volgende: Vrijstelling van omzetbelasting op textiel wordt definitief; De vrijstelling van omzetbelasting op suiker wordt niet gehandhaafd (daaruit volgt een prijsstijging van 3.5 ct. per kg). De benzinebelasting wordt ver hoogd van 16.05 tot 24.25 per De motorrijtuigenbelasting voor auto's, die niet op benzine rijden maar op andere brandstof (die selolie), wordt verhoogd van 150 procent tot 220 procent. De accijns op gedistilleerd wordt verhoogd van 320 tot 596.50 per h.l. ad 50 procent. De voorstellen tot verhoging van de belastingen worden in de eerste plaats door de regering noodzakelijk geacht, omdat de definitieve vrijstel ling van omzetbelasting op textiel de schatkist 55 miljoen gulden zal kos ten. Dit moet gecompenseerd worden met belastingverhogingen, rr.aar deze zullen in totaal 120 miljoen gulden opbrengen. Er is dus een overcom pensatie van 65 min. gulden. De regering acht deze overcompen satie gerechtvaardigd in verband met de noodzakelijke beperking van de bestedingen. Die 65 miljoen gulden moeten gezien worden als een voor schot op de nog te nemen maatrege len tot beperking van de bestedingen, waarover de regering binnenkort een nota aan de Staten-Generaal zal zen den. Dekenaat Dordrecht opgericht Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft besloten tot de op richting van een nieuw dekenaat, dat de naam zal dragen van dekenaat Dordrecht. Tot dit nieuwe dekenaat behoren de parochies van Alblasserdam, Dor drecht, Everdingen, Gorinchem, Leer dam, Oud-Beyerland, Vianen en Zwyndrecht. Behalve Oud-Beyerland, dat tot het dekenaat Schiedam behoorde zijn de tenoemde parochies afgesplitst van et dekenaat Rotterdam. Tot eerste deken is benoemd de hoogeerw. heer B. G. Iienning, die te vens pastoor blijft van de parochie van het H. Hart van Jezus te Zwijn- drecht. BENOEMD PRIOR IN AMERSFOORT. Tot eerste prior van het St. Helena- Convent in Amersfoort hebben Kruisheren gekozen pater J. van Oort O.S.Cr. De nieuwgekozen prior is donderdagavond door de magister- generaal van de Kruisheren, mgr. dr. W. van Hees, officieel geïnstalleerd. ClaiCag tegen de Katten: 14-21 dec ,Een fantast, die weinig presteert en ettelijke malen is veroordeeld", «o noemde de officier van justitie mr van der Valk Bouwman in de zitting van de rechtbank te Haarlem eeji Voorschotenaar, die met bedriegelij- ke voorwendsels een garagehouder te Lisse op 23 augustus had bewogen een auto aan hem te verhuren. Ver dachte, die geen rijbewijs kon tonen, vertelde, dat hij te Noordwijkerhout woonde en zijn rijbewijs thuis had laten liggen. Verre tochten heeft hij met de au to gemaakt, todat hij te Sneek werd aangehouden. Overal pofte hij benzi ne. De huur van de auto kon hij ook niet bekostigen. „Dit gaat rechtstreeks naar een on voorwaardelijke ter beschikking stel ling van de regering!" zeide de presi dent mr Beeling Brouwer tegen de vriendelijk kijkende verdachte. Ver scheidende andere oplichtingen heeft hij gepleegd en voorts heeft hij zich aan flessentrekkerij schuldig ge maakt. In een Leids hotel heeft hij de h.l. 13 Ambonezen naar opvoedingsgesticht Dertien Ambonezen, die zich in de laatste tyd verzet hebben tegen de orde en regelmaat, zoals deze door de Nederlandse wet voor de Ambo nezen-centra wordt bepaald, zijn door de minister van justitie inge sloten in het- opvoedinggesticht „De Kruisberg" te Doetinchem. De regering hoopt, dat hiermede een einde zal komen aan bepaalde activiteiten, die onrust in bepaalde Ambonezenkampen en de gemeen ten, waarin deze kampen zyn gele gen, veroorzaakten. Zoals blijkt was het merendeel van de kampbewoners het niet eens met de activiteiten, zoals deze door de dertien Ambonezen, die zitting had den in de kampraden, werden ont wikkeld. Auto met 5 inzittenden in de Waal gereden Eén dode, twee vermisten Bij de nieuwe pont in de Waal te Ochten is gisteren in de avonduren een volkswagen met vijf inzittenden komend van Kesteren met grote snel heid in de rivier gereden. De inzit tenden, die de zwemkunst niet mach tig waren, blijken onder water de auto te hebben verlaten. Twee inzittenden, een heer uit Millen en een uit Haps, konden met moeite worden gered. Een van hen, die bewusteloos uit het water werd gehaald, kon door onmiddellijke hulp van dokter Driel uit Ochten in rede lijke toestand naar het St. Andreas- ziekenhuis worden vervoerd, waar heen ook de tweede drenkeling werd overgebracht. Na enkele uren slaag de het veer-personeel er in, de auto op de kant te ikrijgen. De wagen was echter leeg. De drie andere inzittenden, de heren C. Ver- brugge uit Mill (N.-B.), A. Siroen, eveneens uit Mill en de chauffeur A. Speelman, afkomstig uit het plaatsje Zeeland bij Mill worden vermist. Men vreest dat zij verdronken zijn. Nader wordt nog gemeld, dat één van de drie vermisten bij het auto ongeluk te Ochten, in de loop van de nacht door de politie te water vlak bij de plaats van het ongeluk is opgedregd. Het slachtoffer is nog niet geïdentificeerd. Bij het oversteken van de Aarts hertogenlaan te 's-IIertogenbosch werd donderdagavond een 69-jarige voetganger door een passerende auto gegrepen. Het slachtoffer overleed nog tijdens het vervoer naar het Grootziekengasthuis. Van 14 tot 21 december a.s. voert Nederland weer strijd teigen de ratten in een grote landelijke actie. Deze jaarlijkse veldtodht is beslist zeer noodzakelijk, want als wy geen jaar lijkse actie ondernemen, zouden de ratten binnen korte tijd ons land „oversipoelen". Als u weet dat ons land volgens schatting zo ongeveer tien miljoen ratten telt en dat één rattenpaar jaarlijks ca. 250 jongen voortbrengt, dan is het wel duidelijk dat deze actie tot een bittere nood zaak moet worden gerekend. Als de actie slaagt wordt de rattenstand met ongeveer de helft verlaagd. Deze stryd tegen de ratten is voor ons al len belangrijk, want de schade en het gevaar die de ratten veroorzaken is groot. Per jaar kan een rat 80 kg. graan vernietigen en door hun KORTE golf Door een autobus is gisteravond op de Molenweg onder Nootdorp een dertigjarige bromfietser uit Delft ge grepen en in het water langs de v/eg geslingerd. Het slachtoffer werd op slag gedood. Een 19-jarige tractor-chauffeur uit Sommelsdijk, die met zijn tractor over de z.g. Blinde Weg in de pol der Westplaat-Flakkee reed, is door onbekende oorzaak van de weg gere den. De jongen kwam in de naast de v/eg gelegen diepe sloot terecht en verdronk. Koningin Elisabeth van België heeft donderdagmiddag in de aula van de Brusselse universiteit de aca demische vergadering bijgewoond, waarop 15 buitenlandse professoren het ere-doctoraat werd verleend. On der hen waren twee Nederlandse hoogleraren t.w. prof. dr. R. Kranen burg, professor aan de universiteit te Leiden en prof. ir. dr. C B. Bie- zeno, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. „De Kring", vereniging voor schone kunsten te Delft, die in „Het Prinsenhof" zaterdag 24 november een tentoonstelling opende, welke 3 weken zou duren, kreeg gisteren van de museum-directeur bericht, dat de ze de tentoonstelling had laten ont ruimen om plaats te maken voor een andere tentoonstelling. Het bestuur van „De Kring" betreurt het besluit zeer, doch kon weinig meer doen dan de beslissing aanvaarden. verspreiding van ziektekiemen vor men zij een ge-vaar voor de volks gezondheid. Paratypbus, mond- en klauwzeer zijn zo enkele van de ziek ten die de ratten overbrengen. Kui kens, biggen en kippen worden door de rat aangevallen. Zij ondergraven dijken en vloeren etc. Het is dan ook niet overdreven om van de rat te spreken als de vijand van Nederland. De rat hoort hier oorspronkelijk niet thuis maar komt uit de gebieden van Midden-Azië. De actie tegen de rat ten wordt gevoerd door middel van vergif. Zouden wij deze acties niet ondernemen dan zouden wij spoedig op iedere Nederlander minstens 100 ratten bezatten. Een slagen van de actie is dius een nationaal belang. Het succes van de strijd zal afhangen van de medewerking van de bevolking. Dood scheerde langs RECHTZAKEN GESTOLEN METALEN VERKOCHT De officier van justitie bij de Haag se Politierechter eiste 50,boete of 10 dagen en een week gevangenis straf voorwaardelijk tegen een 48- jarige machinist uit Leiderdorp. Deze had in 1955 en 1956 lood, koper en zink weggenomen ten nadele van de Ned. Rotogravure Mij. Hij had dit reeds bij een opkoper verkocht on der een valse naam. Eenmaal was hier toevallig een rechercheur aanwe zig, die het zaakje niet vertrouwde en een onderzoek instelde. Verdachte genoot een behoorlijk loon. Hij was nog niet eerder veroordeeld. Het von nis luidde: 50,boete of 10 dagen. VRIJGESPROKEN. In de zaak tegen een 62-jarige ver tegenwoordiger uit Leiden achtte de Haagse Politierechter niet bewe zen, dat deze op 1 juni 1958 met een auto op de Maresingel onder invloed van sterke drank had gereden. Over eenkomstig de eis werd verdachte vrijgesproken. Verdachte had de avond tevoren wel wat gedronken, 's Nachts drie uur had hij met zijn zoon willen wegrijden, maar de mo tor wilde niet aanslaan. Plotseling was de slinger teruggeslagen tegen zijn hand en verdachte had zulke luide krachttermen geuit dat men sen in de buurt wakker werden. Den kende dat er ruzie was ontstaan had den buurtbewoners de politie opge beld. LEIDSCHENDAM De gemeentebegroting. De alge mene beschouwingen over de begro ting 1957 zullen gehouden worden a.s. dinsdagavond en de beantwoor ding van de eventuele op- of aan merkingen zal de daaropvolgende avond plaats hebben. Nieuwe kleuterschool. Het kerk en schoolbestuur heeft aan het ge meentebestuur medewerking ge vraagd voor de stichting en de nodi ge inrichting van een bijzondere kleuterschool op een terrein gelegen in het uitbreidingsplan nabij de van Ruysdaellaan. Voor zolang de ge vraagde school nog niet in gebruik kan worden genomen, wordt verzocht gebrui': te mogen maken van een noodlokaal en daarvoor te bestem men één der lokalen van de in aan bouw zijnde houten St. Jansschool. B. en W. kunnen zich met beide ver zoeken verenigen. OEGSTGEEST Jaarvergadering IJsclub. In ca fé Knijnenburg hield de ijsclub haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer K. Veen, die bij de opening zijn voldoening uitsprak over de grote belangstelling ook van de zijde der dames, waardoor juist deze soort vergaderingen meer ge animeerd worden. Het jaarverslag van de secretaris was zeer optimistisch en ook het fi nancieel verslag was in dezelfde geest gesteld. Er was een kassaldo van ongeveer 2500- De heer W. van der Mey bracht namens de kascommissie gunstig ver slag uit, waarna de penn. décharge werd verleend. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren L. J. Henning en G, A. Lubbe werden met alg. stemmen herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer J. Baldal, de vergadering de heer W. v. d. Mey aanwees. In de kascommissie 1957 werden benoemd de heren Th. Dofferhoff en A. Dullaert. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht plaatsing van een vaste consumptietent en betere toegang tot de baan. Het pad verkeert in slechte toestand. Het bestuur is in dit op zicht diligent en het aanschaffen van een vaste tent heeft reeds een punt van bespreking uitgemaakt ia het bestuur. Gemeenteraad. De raad komt bijeen woensdag 19 december te 19.30 uur. Op de agenda staat o.m.: Benoe ming van een lid van de commissie van toezicht voor het bejaardencen trum; voorstel tot aanwijzing als voorrangskruising van het punt van samenkomst van Laan van Oud-Poel geest, Poelgeesterweg en Kwaaklaan; verpachting van land en tot het niet meer verhuren van volkstuintjes meerderheidsvoorstel der commissie voor overbruggingsuitkering aan pachters om afwijzend te beschikken op de verzoeken van de heer C. P. J. Paardekooper, de firma G. Lubbe Zn. en de firma J. G. Juffermans zoon om overbruggingsuitkeringen; voorstel van b. en w. tot het verlenen van een jaarlijkse tegemoetkoming aan mevr. M. Monteba-van Loef, voormalig hoofdleidster van de kleu terschool aan de Hoge Morsweg. rol van de gegoede mijnheer gespeeld zonder te betalen. „Hij gaat maar zijn eigen gang, loopt er overal de kantjes cn speelt de schobberdebonk", luidde oordeel van de officier van ustitie. Volgens de districtspsychia- ;er is verdachte een man, die alle zelfcontróle mist en een groot ge vaar is voor zijn omgeving. Tien maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. plus voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering met drie jaar proeftijd, benevens on der toezichtstelling van 't Genoot schap werd geëist. Pleiter, mr Veenhoven, zag het ge beurde niet zo ernstig. Een langdu rige joy-riding en een man, die veel spijt heeft. Spr. bepleitte een gecom bineerde straf zender ter beschikking stelling. Uitspraak over veertien da gen. „Pondjes-actie". De verkenners an de Katholieke Jeugdbeweging, de Nederlandse Gidsenbeweging, de Nederlandse Padvindersbeweging en het Nederlands Padvindsters Gilde willen gezamenlijk in het kader van hun Kerst-goede daad de vluchtelin gen, die reeds vanaf 1948 in de vluchtelingenkampen in Duitsland, Oostenrijk en elders verblijven een beetje vreugde geven met het Kerst feest. Zij doen dit door een groot scheepse inzameling van levensmid delen op zaterdag 15 december a.s. Aan de noodkreet uit Hongarije heb ben velen reeds gevolg gegeven, doch het is goed te bedenken dat er nog tal van vluchtelingenkampen zijn, waarin reeds jaren mensen ver blijven, die gevlucht zijn zonder dat zij iets van hun bezittingen hebben kunnen meenemen. Greenway-theater. Programma: vrijdag 14, zaterdag 15, zondag 16 de. cember „The Benny Goodman Sto ry", technicolor. Vrijdagavond 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. (88) Gistermorgen heeft een overvliegen de straaljager een salvo mitrailleur-* kogels door het plaatsje Leusden ge zonden, waardoor het leven van ver scheidene burgers in groot gevaar is gekomen. Enkele mensen zagen de kogels vlak voor hun voeten inslaan en het mag een buitengewoon geluk genoemd worden, dat geen slachtof fers te betreuren zijn. Do gemeentesecretaris liep door de hal van het stadhuis en zag een ko gel dwars door twee glazen deuren slaan om vervolgens in de grond te dringen. Het gehele stadhuis geraakte in paniekstemming en de gemoede ren kregen nog meer stof tot opwin ding, toen een inwoner van Leusden, die juist het stadhuis verlaten had, en in zijn auto wilde stappen, kwam vertellen, dat twee kogels zijn wagen doorboord hadden. Toen men enigszins bekomen was, werd Soesterberg opgebeld en een uitgebreid onderzoek nam een aan vang. Geen keus. Hoewel dit onderzoek nog aan de gang is, menen deskundigen de op lossing van de onverwachte schiet partij reeds gevonden te hebben. De 27-jarige piloot K. Gijswijk uit Am sterdam, K.L.M.-vlieger, die bij wijze van herhalingsoefening enkele lucht- machtvluch'ten per straaljager maak te, schijnt moeilijkheden met zijn hoogteroer gekregen te hebben. Toen de piloot ontdekte, dat zyn hoogte roer, waarschijnlijk door ijsafzet ting, klemde, heeft hij zijn uiterste kracht gebruikt om weer beweging in het roer te krijgen. Teneinde vol doende kracht te ontwikkelen, heeft hij met de andere hand het mecha nisme van de mitrailleur zo stevig vastgegrepen, dat dit in werking kwam. Deskundigen verklaren, dat de straaljager, wanneer de piloot niet deze krachttoer verricht had, onge twijfeld neergestort zou zijn. fydifism! Vne.lovbiOdjmwtevneni, Irfdtxf me toch echt niets.' Htf/wJ Oef'HubaikMechUmi et mest! Uur ji. iktedweteen lesjt wrtftend.ik ben ookithjin ver- UurmisMifuelopenlJe UMtrnrnr ruft met mi seen hst meer hth rmsetende ben.'tkmMdemden^mireit'x spoken' Vooruit,schittop'Tkhib ben horen rrssen dit re de hein nonentbnetdeiub m en erxhter&n.'lk ben ie beste chauffeur !Ut nam het stuur en... ih...perdoneh... hi ii mier höomi !fi stuurt ilbm an- ieveermoneluk misschien ml mi foei ik Ik1] STOMPWIJK Verbetering straatwerk. Daar de beschoeiing langs de Stomp wij kse Vaart wegens de strenge vorst van de vorige winter zeer veel te lyden h°e(* gehad en rmhoog Is gekomen waardoor ernstige verzakkingen in het wegdek zijn ontstaan, is het nood zakelijk, dat het straatwerk langs de Stomp wij kse Vaart en de dr. van Noortstraat verbeterd wordt. De kosten van deze straatverbe tering worden geraamd op 44.500, waarvan 11.000 voor het werk bin nen de kom van Stompwijk geneel voor rekening van de gemeente komt. Voor het straatwerk buiten de ge- meentekom kan voor 75 een bij drage verwadht worden uit het fonds Tertiair Wegenfonds welke bijdrage geschat kan worden op 25.125. De gehele herbestrating zal derhalve voor de gemeente uitkomen op een uitgave van ongeveer 19.375. Jaarvergadering IJsclub „Tot Nut en Vermaak". Na de opening door A. Janson, die het overleden lid A. A. v. Vliet herdacht, die meer dan 40 jaar trouw lid geweest was, wer den de agendapunten vlot afgewerkt. l?e boeken werden nagezien door de heren Jaap v. Vliet en N. Stijnman. De aftredende bestuursleden Th. de Haas en C. v. d. Bosch, die zich ndet meer herkiesbaar stelden in verband met drukke werkzaamheden, werden vervangen door de heren A. v. Ma ren en C. v. Santen Czn. De voorzit ter bedankte de aftredende heren voor hun medewerking in de vele jaren aan „Nut en Vermaak" gege ven. Na het „nut" ging men over tot het „vermaak", n.l. he prijsjassen. Winnaars werden: winnaarsronde: 1. C. v. Santen Lzn. en Jac. Dissel- dorp; 2. C. WaayerQ. Wens veen; 3. J. LooseBertus v.. Vliet Azn.; 4. J. LukJaap v. Vliet Azn. Verliezersronde: 1. J. Schrader Lzn. E. Houtsma; 2. J. KleywegTh. de Haas; 3. Fr. v. SwictenC. v. San ten; 4. W. v. d. HelmJac. v. d. Salm. Stompw. Boys. Voor a.s. zondag staat de altyd weer spannende wed strijd tegen het naburige SJZ op het programma. Aanvang 2 uur op eigen terren. Overige wedstrijden; SVLV 3—St. Boys 2, 12 uur; LDWS 4—St. Boys 3, 12 uur. WARMOND UITVOERING „WARMONDS FANFARE". De muziekvereniging „Warmonds Fanfare" gaf haar eerste winteruit- voering, die deze keer werd gegeven in het artistieke verenigingsgebouw ,,'t Trefpunt". Voor deze uitvoering bestond grote belangstelling en ver schillende autoriteiten gaven door hun aanwezigheid blijk van hun sympathie voor deze vereniging. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer J. Ouwehand. Voor de pauze werd het programma verzorgd door de afdeling muziek welke afdeling de avond opende met de mars „Steeds Vooraan" van S. P v. Leeuwen, waarbij de tamboers onder leiding van hun instructeur, de heer Werk, een zeer belangrijke rol vervulden. Op Drachtige wijze werd .vertolkt de „Nachklange von Ossian" een ouverture van Niels Gade, arr. P. van Mever, een stuk dat aan het orkest zware eisen stelt. Ook het meer populaire „Aquarel les" van A. Delhaye oogstte zeer veel bijval. De directeur, de heer Hondcng, kan trots zijn op zijn or kest. Na de pauze trad de afdeling toneel voor het voetlicht met het vrolijke spel in drie bedrijven geti teld „Mijn vrouw verlangt salaris" van Wim Dumont. Ook hier spel van prima kwaliteit en de aanwezi gen hebben naar hartelust genoten. Een woord van hulde willen wij niet onthouden aan de regisseur der vereniging, de heer J. Ouwehand en aan de firma van der Pijl uit Lei den, die het kapwerk verzorgde.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5