Gas en electriciteit duurder in Leiden en omgeving Verhogingen van 10 a 15 pet* Verantwoordelijkheid voor de prijsvorming Sportvelden Kikkerpolder worden met graszoden belegd Russische dreiging nog niet verminderd P. Turenhout 25 jaar bestuurslid van St. Deus Dedit WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Tarieven van gas en elektriciteit in Leiden worden verhoogd met gemiddeld 10 a 15 procent. Een voorstel hiertoe zal in de raads vergadering van maandag a.s. wor den behandeld. Het college van b. en w. tekent hierbij aan, dat de steeds verdergaande stijging van kosten de verhoging onvermijdelijk maakt. De tarieven van het gas werden het laatst verhoogd in 1953. Nu zullen zij gemiddeld 1 cent per m3 verhoogd worden. Bij tarief A voor klein-verbrui- kers stijgt de gemiddelde prijs verhoging eerst langzaam, tot deze bij een gasverbruik van 30 m3 per maand, 1 cent/m3 bedraagt. Hier mede wordt voldaan aan de wens van vele raadsleden om de verbrui kers van geringe hoeveelheden gas zo min mogelijk te belasten. By tarief B. voor de grotere ver bruikers is de tariefsverhoging ge deeltelijk gevonden in een verhoging van. het vastrecht en gedeeltelijk in de prijs per vierkante meter. De prijzen van de grootverbruikers worden automatisch verhoogd als ge volg van de kolenprijsclausule, die in de leveringscontracten is opgeno men. De inkomsten van het gasbedrijf zullen als gevolg van deze prijsst ging met ongeveer 190.000 stijgen. Elektrisch. De laatste prijsverhoging voor elek triciteit vond plaats in 1-951. In tarief 1 wordt de prijs met 3 cent per kWh verhoogd, behalve voor de eerste 2500 kWh per jaar welke slechts 2 y3 cent per kWh is verhoogd. In tarief 2 zijn thans ook de uren van 79 uur in de maanden januari, november en december als speruren aangemerkt. Bovendien zijn de prij zen per kWh verhoogd. In tarief 3 (het voor particulieren meeste toegepaste tarief), zal de prijs per kWh met een halve cent wor den verhoogd, terwijl de vastrecht- bedragen zijn verhoogd met 10 a 15 procent. De verhoging van de inkomsten voortvloeiende uit deze wijziging der elektriciteitstarieven wordt geraamd op 520.000.—. De buitengemeenten, waaraan het gas en de elektrische energie en gros wordt geleverd, zijn contractueel ver plicht de Leidse tarieven toe te pas sen. Overleg met deze gemeenten heeft reeds plaats gevonden. A K.W.V. Leiden besprak Plan moet spoedig gereed komen In de zitting van 17 oktober 1955 heeft tie raad van Leiden gelden be schikbaar gesteld voor de aanleg van zes sportvelden in de Kikkerpolder en voor het uitvoeren van grondwerk ten behoeve van de aanleg van een bospark, aldaar (resp. 490 000.en 11.600,in totaal 501.600,—). Tengevolge van de intussen inge treden verhoging van lonen en ma- Overheidsbemoeiing gaat te ver Nadat in de afgelopen jaren ver schillende prijs- en loonsverhogingen elkaar hebben opgevolgd, ils het ge vaar te geraken in een inflatoire spi raal van prijs- en loonrondes in de Navolanden bijeen De Russische bedreiging van de vrije wereld is nog niet verminderd. Dit was de heersende mening op de conferentie van ministers van vijftien Navolanden, die gisteren in Parijs is begonnen. Het optreden in Hongarije heeft aangetoond dat de Russen er niet voor terugdeinzen hun toevlucht tot geweld te nemen. De Navoministers hopen echter dat de kernwapens de Russen zullen blijven weerhouden van een rechtstreekse aanval. De crisis die in de Navo was ont- - staan door het Brits-Franse ingrij- ,,pen in Egypte is overwonnen, zei de. Westd-uitse minister von Brentano na de ochtend-zitting. Het gesprek was volgens ham zeer openhartig en vriendschappelijk. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft in de besloten zitting verklaard, dat binnenlandse druk achter het ijzeren gordijn het Sowjetcommunis- rae zou kunnen doen wankelen en een einde maken aan de gevaarlijke verdeling van de wereld. Ontbinding. D-ulles zei, dat de macht van de Sowjetheersers uiteenvalt. Hij zei, dat dit waargenomen kon worden in het verminderen van de macht over de communistische partijen in de vrije wereld, in de onrust in de satelliet- landen en in de binnenlandse druk in de Sowj et-Unie voor meer intellec tuele vrijheid, persoonlijke veiligheid en persoonlijk geluk. De Amerikaanse minister drong erop aan, elke vorm van morele druk te gebruiken om deze krachten hulp te verlenen. De minister waarschuw de echter, dat de dreiging van bin nenlandse onrust de heersers van het Horizontaal: 1. landman, 4. rivier in Nederland, 8. ieder, 10. vlakte maat, 11. boom, 12. telwoord, 14. af korting van mangaan, 15. opschrift ener enveloppe, 17. advocaat, 19. gem. in Friesland, 21. slede, 23. dood goed mens, 24. muzieknoot, 25. bij woord, 27. vermoeid, 28. trede, 29. aardworm. Verticaal: 1. smalle rivier, 2 stad je in Neder-Silezië, 3. maanstand, 5. water in N.-Brab., 6. lichaamsdeel, 7. leeg, 8. ernstig, 12. dorp tussen Fra- neker en Sneek, 13. plant, 15. voeg woord, 16. zware zoete wijn, 18. zwemvogel, 29. zwak, 22. bedorven, 24. stok, 26. gebod, 27. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 518. Horizontaal. 1. fluit, 5. als, 8. reep, 10. op, 11. To, 13. leis, 15. V.M., 17. netel, 19. leek, 21. tint, 22. Irene, 24. pi, 25. lade, 27. ga, 29. do, 31. pels, 33. Est, 34. Niers. Verticaal: 1. fat, 2. Ur, 3. iel, 4. teen, 6. L.O., 7. spelt, 9. Piet, 12. over, 14. stip, 16. meel, 18. enig, 19. linde, 20. knap, 23. eden, 26. Eli, 28. aas, 30. os, 32. Se. Kremlin ertoe zou kunnen brengen enige risico's in het buitenland te nemen als afleiding. Dit zou de oor logsdreiging vergroten. Dulles veroordeelt geweld. D-ulles stelde zonder rechtstreeks te reppen over de Britse en Franse in vasie in Egypte, de landen aan de kaak die bewust hun toevlucht nemen tot geweld, als een instrument van nationale politiek, zelfs wanneer zij geloven dat hun zaak een rechtvaar dige is. Hij pleitte ervoor, met alle kracht de Ver. Naties in stand te houden en te gehoorzamen aan de morele -be ginselen van het handvest. Dulles prees Engeland en Frankrijk 'omdat zij gehoor gegeven hadden aan de resolutie van de Ver. Naties voor het staken van het vuren in Egypte. Hij stelde dit tegenover het gedrag van Rusland in Hongarije. De Franse minister van Buitenland se Zaken, Pineau, en zijn Engelse collega, Lloyd, zetten uiteen waarom zij zich gedwongen voelden in Egyp te in te grijpen. Zij noemden de alge mene toestand in het Midden-Oosten en het gevaar van het Russische bin nendringen daar. Pineau zei, dat de Navo een nauwkeuriger definitie moet geven van de gebieden, waarin Navoleden verplicht zijn met elkaar overleg te plegen. Officier in Port Said ontvoerd Onbekend gebleven Egyptenaren hebben gisteren in Port Said een Brit se officier, onder bedreiging met vuurwapens, in een auto ontvoerd. De officier was alleen in een jeep op weg naar een gebouw, waar ze ven Egyptenaren, die maandag gear resteerd waren, vastgehouden wor den. Onderweg stopte hij om een Egyptenaar, die er verdacht uit zag, te ondervragen. Daarop kwamen een paar mannen bij zijn jeep staa-n. Eén van hen greep het pistool van de of ficier en dwong hem in een gereed staande auto te stappen. Toen de officier na verloop van een uur vermist werd, begonnen militai ren direct het betrokken stadsdeel te doorzoeken. De Egyptische gou verneur- van Port Said is op het Brit se hoofdkwartier ontboden. Inval in N. Ierland Leden van het verboden Ierse re publikeinse leger, dat strijdt voor vereniging van Noord- en Zuid-Ier- land, zijn in de afgelopen nacht over de grens van Noord-Ierland geko men. Te Armagh deden zij een aanval op een kazerne, welke aanval werd af geslagen. Op het kazerneterrein kon een bom onschadelijk gemaakt wor den vóór zij tot ontploffing kwam. In de stad is geschoten op een politie patrouille, waarbij een politieman werd gewond. Twee aanvallers zijn gearresteerd. Te Enniskillen (Fermanagh) is een centrum van het territoriale leger opgeblazen. Te Magherafelt (Derry) werd het gerechtsgebouw door een bomontploffing en brand vernield. Te Newrj (Down) vloog een politie- hut de lucht in. Te Newton Butler (Fermanagh) werd een brug opgebla zen, evenals in Inishinore. In Lon donderry werd een steunzender van de BBC door een bom vernield. 1 Terwijl de schietpartijen nog gaar de waren, reden politiemannen me gepantserde wagens naar de gren: om de terugtocht van de invallers af te snijden. Direct werden alle grensovergan gen afgesloten, en wachtposten ge plaatst bij de elektrische centrales en grote fabrieken. Alle politiemannen en militairen in Noord-Ierland zijn gealarmeerd. Nederlandse economie niet denk beeldig. Op grond van deze dreiging heeft de Sociaal-Economische Raad onlangs een rapport uitgebracht aan de rege ring, waarin wordt aangedrongen op beperking van de nationale bestedin gen, teneinde de toestand van hoog conjunctuur zo lang mogelijk te laten voortduren. Het spreekt voor zich, dat onder de werkgevers, die bekneld raken tussen de stijgende prijzen van de grondstoffen en de prij stabilisatiepoli- tiek, zoals die sinds een jaar door mi nister Zijlstra wordt gevoerd, de vraag is gerezen op wie de verant woordelijkheid rust voor de prijsvor ming. Op de vergadering van de Kring Leiden van de Algemene Katholieke werkgeversvereniging, gisteravond „In den Vergulden Turk" gehouden, schetste drs. C. J. J. de Wit van het Centraal Secretariaat te Den Haag de moeilijkheden, rond dit actuele vraagstuk, zonder evenwel tot een oplossing te kunnen komen. Met de loonsverhoging van 6 pet., zoals die kortgeleden werd doorge voerd en de toekomstige loonopra- ties, die in januari en juli 1957 zul len volgen, komt men boven de toe gestane nationale loonhoogte. Redelijkheid. De minister is van mening, dat door berekening van deze loonsverhoging het effect van de maatregel te niet zou doen. Daar tegenover stijgen de prijzen van de grondstoffen onafwendbaar onder invloed van de internationale toestanden. Vrijdag, 7 december j.l. is in een ministerieel gesprek bepaald, dat in 1957 voor doorberékening van elke prijsverhoging toestemming verkre gen moet worden van het departe- Het noodweer boven Oost-Java Blijkens een vandaag door het pro vinciale bestuur in Surabaja uitge geven communiqué, zijn door de stor men en overstromingen, welke de vo rige week Oost-Java hebben geteis terd, 69 personen gedood en 184 ern stig gewond. Tweehonderd personen worden nog vermist. De aangerichte materiële schade bedraagt zeven miljoen rupiah. Er werden 13.000 huizen vernield, waar door 75.000 mensen dakloos zijn ge worden. Voorts zijn 75 vissersboten gezonken, terwijl duizenden hectaren sawah onder water kwamen te staan. Naar verluidt werd de dessa Muntjar, in het district Blambangan, volkomen verwoest. (Advertentie) ment van Economische Zaken. Deze toestemming zal „in redelijkheid wor den toegepast". Dat de overheid, op grond van de gespannen situatie, van de werkge vers zou eisen, dat zij zich schikken in een prijs (stop)-discipline, zouden de werkgeversorganisaties kunnen billijken. Thans is men van oordeel, dat de minister met betrekking tot het prijsbeleid te sterk ingrijpt. De meningen van de onderscheiden werkgeversverbonden over de vér gaande overheidsbemoeiing is in deze nog verdeeld en de verwarring wordt nog groter, omdat de minister zeer stringente maatregelen in het voor uitzicht stelt om eventuele tegen stand te breken. Hierbij ziet men de afkondiging van een nieuwe de zesde. prijsstop als een van de mogelijkheden. Psychologisch onjuist. Waar, naast enkele kleine belasting verhogingen alle toekomstige loons verhogingen ten koste zullen komen van de winsten, zien de werkgevers de voorgenomen tariefsverhogingen in het overheidsbedrijf als Spoorwe gen en PTT psyclohogisch als zeer on juist. De werkgevers staan thans voor het dilemma: instemmen met de voorgesttlde maatregel tegen door berekening of niets antwoorden. In beide gevallen heeft de rege ring het initatief in handen. Van de zijde der werkgeversbonden zijn geen redelijke tegenvoorstellen te verwachten, daar in die kringen de situatie voor elk der bedrijfstak ken anders ligt. Tot zover de heer De Wit. Het behoeft geen betoog, dat ge spannen verhoudingen, zoals die door de spreker waren belicht, stof te over boden voor een langdurige discussie. VIERDE VLUCHTELINGENTREIN NAAR WENEN VERTROKKEN. Gisteravond om 19.07 uur is uit Utrecht de vierde extra trein in de richting Wenen vertrokken om Hon gaarse vluchtelingen te halen. De bemanning bestond weer uit vrijwilligers, die allen in opgewekte stemming vertrokken. De technische staf wordt gevormd door studenten van het Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen te Leiden. De Hongaarse organisaties in ons land hadden wederom voor een groep ervaren tolken gezorgd. Een team van Rode Kruishelpsters kwam in Venlo in de trein. De leiding van het medische team ligt in handen van di-. Bankij uit Venlo. Het tijd stip van vertrek uit Wenen van de trein is afhankelijk van de van uur tot uur wisselende situatie in Wenen. Vermoedelijk zal deze trein met ruim 500 vluchtelingen in de loop van vrijdag in ons land aankomen. Rembrandt-avond Leidse Expogé Voor de laatste bijeenkomst, waar mede de Leidse Expogé een actief 1956 afsloot, was gisteravond de heer W. M. Offringa uit Alphen aan den Rijn uitgenodigd in de bovenzaal restaurant „De Harmonie" een lezing te houden over Rembrandt en diens betekenis na 350 jaar. De heer Offringa liet de schilder zelf aan het woord en gaf slechts toe lichting op een rijke serie lichtbeel den, die systematisch het leven, de ontwikkeling en de variatie der kunst van Neerlands grootste schil der aan de belangstellende leden dui delijk maakten. Nadat op het witte doek de omge ving van Rembrandts jonge jaren tot leven gekomen was voor de Leidenaars bijzonder attractief kwamen enkele beroemde schilder stukken toegelicht met detail-op namen. Bijzonder interessant was het vergelijkingsmateriaal van meer moderne schilders, dat vertoond werd, vooral de werken van mo derner kunstenaars bewijzen, dat Rembrandt een schilder van alle tijden is geweest; dat ook bij hem, naast een pompeuze barok, teke nen /van expressie waar te nerpen zijn. In drie delen werd Rembrandt als schilder, etser en tekenaar uitge beeld, welke kunstuitingen weer de diverse stadia van zijn leven lieten zien. Een goed gedocumenteerde uit eenzetting van de „Nachtwacht", die na de reiniging plotseling een andere naam behoefde, besloot deze geslaag de avond. De heer L. Questroo had een dank bare taak om de heer Offringa voor zijn deskundig commentaar en boeien de expositie van harte dank te zeg gen. GEVONDEN VOORWERPEN IN HET TIJDVAK VAN 15 TOT EN 30 NOVEMBER 1956. Sjaal, handschoenen, wanten, cein tuur, sleutels, portemonnaie met in houd, vulpen, herenhoed, damespols horloge, pakjes soepgroente, dop van benzinetank, kinderschoentje, arm band, belichtingsmeter voor fototoe stel, loonzakje met inhoud, speelgoed hondje, autostep, ballpoiintpen, duo zitting voor hulpmotor, zilveren ring, handtas, kindermuts, bril, leesboek, babyschoentje, ring, verm. gouden met inscriptie, herenpolshorloge, plastic regenkapje, alarmpistool, pad- vindershoed, portefeuille met inhoud t.n.v. J. Honderink,'rozenkrans, bank biljet, rijwieltas, doktersjas, dames- paraplu, hoofddoek, damesregenjas, wieldop van auto, passerdoos, cahier, waarop de naam W. H. Mineur, koop mansbeurs inh. bonnen, schoen, doos je poeders t.n.v. H. Sandink, wandel wagentje, hangertje (gouden) waarin rood steentje, ziekenfondskaart t.n.v. C. Favier, paar linnen motorwanten, hamer. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie, Zonneveldstraat 10 op woensdag- en zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 10.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. V00RS40ÜT Verdiensten beloond met Bene Merenti De r.k. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", afd. Voorhout, kwam in feest vergadering bijeen. Reden hiervan was, dat het bestuurslid, de heer P. Turenhout, 25 jaar in het be stuur zitting had. Voorzitter L. v. d. Lans heette al len welkom, speciaal de bondsvoor zitter, de heer v. d. Ploeg, de gees- niet ongemerkt voorbij mocht gaan, hoew-el hij er van overtuigd is, dat de jubilaris er in 't geheel niet op staat in het middelpunt van de be langstelling te komen. Spreker noem. de Piet Turenhout een stille wer ker, die zich niet Op de voorgrond plaatste, maar steeds op de bres stond voor de landarbeider. Hij liet in 't kort de voorbije 25 jaar de revue passeren. Hij dankte hem voor het vele werk en overhandigde hem namens het bestuur een kistje siga ren. Ook mevrouw Turenhout wer den woorden van lof toegezwaaid. Hierna was het pastoor Bresser, die met enige welgemeende woorden de jubilaris complimenteerde. Spre ker had grote waardering voor het werk op cultureel en godsdienstig terrein van de heer Turenhout, waar voor hem het pauselijk eremetaal Bene Merenti was toegekend. Onder daverend applaus sp* eldde de pastóor deze pionier het ordete ken op. De bondsvoorzitter was verheugd tot deze harde werker het woord te mogen richten. Het werk, vooral in de dertiger jaren, was moeilijk ge weest en vereiste durf en moed, al dus spreker. Hij stelde de jubilaris tot voorbeeld aan de jongeren en deelde mede, dat hij hem namens het H.B. een prachtige pen kon aan bieden met de zelfde kwaliteiten als de jubilaris zelf, eenvoudig en de gelijk. Namens de K.A.B. werd door de kapelaan C. v. Ruyven, aan me- teriaalprijzen is het bedrag ad 501.600,te laag gebleken en moet dit met f 46.000,— worden ver hoogd. Het lag aanvankelijk in het voor nemen van de raad een voorstel om trent de grasmat te doen tegelijk met de voorstellen tot het beschikbasr- stellen van gelden voor de verdere accomodatie der sportvelden in de Kikkerpolder, teneinde in een afg rond voorstel de gehele verdere /- werking van het sportveldencomplex voor te leggen. Toen b. en w. de desbetreffende voorstellen ontvingen bleek echter, dat de gemaakte plan nen voor bedoelde accommodatie een zo hoge uitgave zouden vorderen, dat zij handhaving daarvan niet ver antwoord konden achten. Een deel van de uit te voeren werkzaamheden kan edhter thans niet langer wachten, aangezien, ten gevolge van de snel voortschrijdende stadsuitbreiding, ter uitvoering van goedgekeurde uitbreidingsplannen aan een aantal sportterreinen een andere bestemming moet worden ge geven, hetgeen nodig maakt, dat de gemeente begin 1958 over vervan gende sportterreinen beschikt. Daar toe zullen de sportvelden met gras zoden moeten worden belegd. Het oefenterrein zou echter kunnen wor den voorzien van een half verharde toplaag van het Stabilo-W procédé. Het beleggen van het hoofdveld en vier bijvelden met graszoden vergt een meerdere uitgave van f 59.000, het voorzien van het oefenveld van een halfverharde toplaag van ge noemd systeem een meerdere uitgave van 39.000,dat is derhalve in totaal een hogere uitgave van 93.000. dan ingeval van inzaaien der velden. Met bijkomende kosten, te weten, algemene kosten, kosten van voor bereiding., van toezicht enz., wordt de meerdere uitgave op 104.800, geraamd. teljjkheid en de heer P. L. v. d. Hulst, vrouw Turenhout een fraaie levens als afgevaardigde van het kerkbe- middelenmand aangeboden, waarna stuur en de familie van de jubilaris, een zoon van de jubilaris hartelijk Zich wendende tot de jubilaris, dankte voor deze grootse hulde aan zeide de voorzitter, dat dit jubileum zijn vader bewezen. H0QRIWIJKERH0UT Zilveren ambtsjubileum van burgemeester P. M. M. v. d. Weyden Zondag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. M. M. v. d. Weij- den het burgemeestersambt aan vaardde te Nieuwkoop, in welke plaats hij bleef tot 1 juni 1952. Op die datum werd hij burgemeester van Noordwijkerhout. Dit jubileum zal de burgemeester zondag in familiekring vieren. Op 17 januari wordt het jubileum herdacht in het raadhuis te Noordwijkerhout. Deze late viering houdt verband met de uitbreidingswerkzaamheden in het gemeentehuis. VOORSCHOTEN TWEEDE JONGERENAVOND. Kapelaan Balestra uit Delft heeft gisteravond in het Eigenhuis een aan dachtig gehoor gehad tijdens zijn le zing met lichtbeelden over „De Bood schap van Fatima". Binnen een eeuw is Maria minstens achtmaal versche nen aan de mensen in Europa, wel een bewijs dus, dat het niet goed met ons mensen gaat. Zover dwaal den wij af van God, dat Maria het nodig oordeelde om zelf naar ons te komen en het ons duidelijk te maken en de weg te wijzen naar God, aldus de spreker. Als tegenprestatie tegen de communistische revolutie in 1917 verscheen Maria in hetzelfde jaar aan drie eenvoudige volkskinderen in een land, waar de terreur heerste van de vrijmetselarij. Op hetzelfde tijdstip ook, waarop Paus Pius XII in de Sixtijnse kapel de bisschops wijding ontving uit handen van Paus Benedictus XV. Met klem drong de spreker er op aan, dat ook allen de boodschap van Maria ter harte zullen nemen en bidden tot het Goddelijk Hart om eerherstel.Wanneer allen bidden zal zelfs eenmaal Rusland zich bekeren. Naar aanleiding van een vraag zette kapelaan Balestra uiteen, waarom Maria zo de nadruk gelegd heeft op het Rozenkransgebed. Het is het gebed, dat een ieder kan bid den en wat ook zo moeilijk is om het goed te bidden. De tweede jongeren avond is weer geslaagd. St. Nicolaas bij de K.A.B. Tra ditiegetrouw boöd de K.A.B. afd. Voorschoten de kinderen van de le den een St. Njcolaasfeest aan. Dit jaar was het wel een bijzonder feest. De zaal van het Bondsgebouw was met 250 kinderen gevuld en deze werden onthaald op muziek, een clown en een attractie. Het programma, dat de kinderen werd voorgeschoteld was van een prima gehalte. De Mariska's gaven een goed nummer acrobatiek. August de muzikale clown verstond zijn vak goed en gaf menig vermakelijk num mertje weg. Met Wisky samen, maakten zij het nog mooier. Een nummertje jongleren ontbrak niet. Oom Gé zorgde voor stemmige ac- cordeonmuziek en de poppenkast bracht de belevenissen van Jopie Slim. De conferences werden ver zorgd door de heer Kuhn uit Leiden. De optredende artisten waren van het Kindercircus Tijl Uilenspiegel uit Leiden, dat o.l.v. Mary Helvoirt staat. Het gebodene stond op hcog peil en zelfs de aanwezige groteren hadden veel plezier van de ten to nele gebrachte nummers. Toen St. Nicolaas en Zwarte Piet binnen kwa men was het hoogtepunt bereikt. Piet strooide kwistig pepernoten en de Sint kon niets beters doen dan een versnapering aanbieden. De vie ring van dit feest was dan ook een buitengewoon succes. De kinderen kunnen terugzien op een geslaagd feest.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2