Raad van Zoeterwoude gaat in beroep bij de Kroon inzake de zwembadkwestie G.S. weigeren goedkeuring verband met financiële positie B en W van Leiderdorp presenteren het investeringsprogramma 1957 W. M. Boogman 25 jaar schoolhoofd in Stompwijk WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 DE LETDSE COITRANT PAGINA 9 Afgewisseld met veel humor, soms galgenhumor, heeft de raad van Zoe terwoude gisteren met vaak heftige discussies het 30-tal agendapunten afgewerkt en vele belangrijke beslui, ten genomen. Wethouder Van Leeuwen en de heer Wesselingh waren wegens ziek te afwezig. Na de opening met gebed worden de gevallen verzetslieden in Honga rije in stilte herdacht. De voorzitter deelt mede, dat de goedkeuring voor de bouw van 38 woningen is verkregen; de aanneem - som in 646.693.De exploitatie rekening is door Woningbouwvereni ging nog niet overgelegd, zodat de huurprijs nog niet kan bepaald wor den. Een adres van A. M. v. Leeuwen omtrent de onhoudbare toestand van zijn woning wordt, zijnde een woon ruimte-kwestie, voor kennisgeving aangenomen. De begroting 1956 is nu eindelijk door G.S. goedgekeurd. Van vele daarin opgenomen werken komt dus dit jaar niets op de lei. Het rapport van de gemeente-archi tect adviseert weer met de dichting van de waterstoepen te wachten tot de uitvoering plan-Watertje. Nadat onder de voorlezing van dit rapport verschillende leden hun misnoegen te kennen gaven, spreekt de heer Van der Geest het beslissende woord over de stoepenkwestie: de gemeente architect maakt, nadat de raad zich reeds zo duidelijk heeft uitgespro ken, voor dichting van de stoepen de zaak veel te zwaar. Spr. stelt voor nog dit jaar het gevaar te voorko men. Wethouder Kraan breekt nog een lans om de stoepen te laten, maar legt, als alle leden voor dichting ge stemd hebben, het hoofd in de schoot en stemt ook vóór. Het Structuurplan. Als de vele mededelingen gedaan zijn, zegt de heer Van der Ploeg de mededeling te missen betreffende de wijziging van het structuurplan. Wij betreuren, zegt de fractie-voorzitter, de gang van zaken heel ernstig, om dat wij meenden, dat dit plan was gemaakt aan de hand van suggesties van de P.P.D. en de Commissie voor Uitbreidingsplannen. Spr. vraagt of de P.P.D. en de C. v. U. haar zienswijze hebben gewij zigd, of dat de stedebouwkundige zich vrijheden veroorlooft die niet stroken met de plannen van deze instanties. Wat is de oorzaak van deze stagnatie, die zulke moeilijke situaties schept. Zolang wij geen ze kerheid hebben kan een K.A.S.K.I.- rapport niet uitgebracht worden. Dit onmisbare rapport is ook een werk van maanden. Wij lopen vast met de woningplannen. Spr. vreest dat het initiatief uit handen wordt genomen. In Leiden bestaan plannen om ge sprekken te gaan voeren met de om liggende gemeenten; geen bezwaar, maar onvruchtbaar als onze plannen niet definitief zijn. Spr. vraagt ook Inlichtingen om trent uitbreidingsplannen H. Rijn dijk, een urgente zaak, die koste wat kost haar beslag moet krijgén. Wij menen vernomen te hebben, zegt spr., dat 3 dec. ir. Schut met de nieuwe plannen komt en vraagt deze dan terstond in de commissie voor Openbare Werken en Volkshuisves ting te brengen. De voorzitter zegt, dat inderdaad op 3 dec. de vergadering van de in stanties zal plaats hebben. Ir. Schut en de gemeente-architect zullen deze bijwonen. Mevr. Neuwahl-Sanders dringt aan op een spoedige beslissing. De voor zitter wijst op de zwakke positie van de gemeente. Omtrent de woning bouw in het Dorp zegt de voorzitter, dat deze nog genoeg voortgang kan hebben. Verder moet de fatale datum van 3 dec. afgewacht worden. Omtrent de uitbreidingsplannen H.R. wijst de voorzitter op de tijdig aangekochte grond en verzekert, dat er bij het college geen geheimzinnig heid is; integendeel, de raad kan op onze diligentie rekenen. Directe geldzorgen. De kasgeldlening aan de Boeren leenbank moet voor 31 dec. a.s. af gelost worden. Een vaste lening kon nog niet gesloten worden. B. en w. hebben de Boerenleenbank voortzet ting van de kasgeldlening gevraagd. De goedkeuring hierop van de Raif- feisen bank is hieromtrent nog niet verkregen. B. en w. worden gemachtigd op de nieuwe voorstellen omtrent de rente in te gaan. Desgelijks wordt beslo ten omtrent een rek. courant bij de Bank van Ned. Gemeenten. Door de prijsstijging wordx het ga randeren van rente en aflossing van een hypotheek voor het te bouwen huis van de heer M. W. Hoek ver hoogd tot ƒ21.000.rentende 4J^% aflossing per jaar 1000. In verband met de mogelijkheid in het particulier bedrijfsleven hoger loon te kunnen verdienen wordt de vakman-voorman G. Vogelaar bevor derd tot opzichter C, waartoe in de bezoldigingsverordening deze rang wordt opgenomen met een minimum van ƒ3186.—, maximum ƒ4.770.— De heer Van der Ploeg maakt de opmerking, dat de Commissie O.W. ook ophalen van de tractementen der overige beambten heeft bepleit. De voorzitter zegt, dat op deze be vordering die loonverhogingen kun nen volgen; hiertoe is geen wijziging van de verordening nodig. De salarissen van de wethouders worden verhoogd met 15%. De gemeente zal toetreden tot de gemeentelijke regeling inzake behan deling personeelsaangelegenheden. Aan de R.K. Gezinszorg wordt subsi die verleend van 1891.66. Voor de cursus bedrijfsleer aan de r.k. Landbouwschool wordt de kos ten van verwarming ad 100.ge subsidieerd met beding dat voor leer lingen uit andere gemeenten hierin wordt bijgedragen. Subsidie Sociale School K.A.B. B. en w. stellen voor ƒ5.subsi die per leerling te geven voor de Ge westelijke Sociale School der K.A.B. te Leiden. Mevr. Neuwahl houdt een, door de voorzitter schitterend genoemd, plei dooi. Persoonlijk heeft spr. zich zeer gesticht aan de uitstekende lessen, door haar bijgewoond, van economie en godsdienstleer en inzage genomen van de stof die ook 12 Zoeterwoudse jongemannen verwerken voor Ne derlands, Geschiedenis en Sociologie. Naast een bekwaam schoolbestuur is een staf van bekwame docenten aan de school verbonden. De voorzitter zegt, dat juist de mogelijkheid dat ook andere standen om subsidie komen, b. en w. zich zo bepaald hebben; mede om het totale subsidiebedrag niet in het gedrang te brengen. Het voorstel van mevr. Neuwahl wordt met 81 (tegen wet houder Kraan) aangenomen. De kerkvoogdij van de Ned. Her vormde Gemeente vraagt voor de kosten van het interieur van de ge restaureerde kerk zynde: kerkban ken, orgel, verlichting, verwarming, avondsmaaltafel, doopvont enz. be dragende 34.000.een subsidie van 10%. Deze gemeente omvat 400 gedoop- ten, waarvan 200 lidmaten die niet in staat zijn naast het bedrag van 31.000.voor de restauratie ook dit bedrag bijeen te brengen. B. en w. stellen voor de subsidie te verlenen. De voorzitter van de r.k. fractie vraagt aanhouding van het voorstel tot nader overleg. Hiertoe wordt be sloten. De heer H. de Cler te Leiden en mevr. Brouwer-Breedt-Bruin zijn bereid een strook grond aan de Brug- gestraat breed 1.20, lang 70 m. koste loos af te staan aan de gemeente. B. en w. adviseren tot de overname te besluiten. Aangenomen. Mevr. Neuwahl bespreekt in dit van de gemeente niet toelaat deze verplichtingen te aanvaarden. Hoewel de financiële toestand in derdaad niet rooskleurig is, is het col lege toch van mening, dat op het be sluit van G.S. niet berust kan wor den en stelt voor bij de Kroon voor ziening te vragen. Het preadvies gaat vergezeld met een adres aan de Kroon waarin ge wezen wordt op de onduldbare toe standen op het gebied van hygiëne en zedelijkheid. De heer Van der Ploeg wil een commissie benoemen om bij G.S. tot een vergelijk te komen en meent, dat b. en w. niet voor ±00% achter het plan staan. De voorzitter zegt, dat dit niet mo gelijk is; alleen beroep op d Kroon is nu nog mogelijk. Desgevraagd deelt de voorzitter mede, dat de be slissing binnen 2 maanden valt. De heer C. v. Leeuwen informeert of men in het geval de Kroon het besluit van G.S. vernietigt toch nog de begro tingspost goedkeuren moet en wijst ook op de hogere exploitatie door rente-verhoging. Hieromtrent stelt de voorzitter de raad gerust; als de Kroon gunstig heeft beslist staat de gemeente ook verder sterk. De heer Van der Ploeg vraagt schorsing van de vergadering, opdat de fractie zich kan beraden. Na heropening zegt de heer v. d. Ploeg, dat de Stichting sinds april niets van b. en w. over de stand van zaken heeft vernomen en stelt na mens de fractie voor mr. Verharen het beroep te laten verdedigen en een commissie bestaande uit mevr. Neuwahl en de heren C. v. Leeuwen en Van Vliet te benoemen ten einde met de raadsman de zaak te bespre ken met verzoek van de betreffende stukken aan de commissie afschriften te verstrekken. Met alg. stemmen aangenomen. Overname waterleiding. De aanvoer van water vanaf de watertoren te Hazerswoude tot aan de grens der gemeente is niet vol doende om in deze gemeente en Lei derdorp water onder voldoende druk aan te voeren. Leiderdorp zal rechtstreeks vanaf de toren een zinker door de Oude Rijn leggen en aan de Lage zijde een nieuwe transportleiding stichten. Leiderdorp wil nu de transportlei ding vanaf de watertoren naar de meterput plus de reeds verzwaarde leiding tot aan „Ik Leer Nog" inclu sief de zinkers overdragen onder voorwaarde dat Zoeterwoude 50% van de vervangingswaarde van de transportleiding watertorengrens Z'woude vermeerderd met: a. kost prijs van de verzwaarde leiding van- at de meterput tot „Ik Leer Nog"; b van de kostprijs zijnde respectie velijk ƒ92.000.— plus ƒ37.000.— en ƒ6000.(zinkers). B. en w. stellen voor akkoord te gaan met dit voorstel omdat de aan voer leiding, om verzekerd te zijn van voldoende druk, verzwaard moet worden. De zinkers kunnen in de toekomst nut afwerpen als reserve toevoerleiding voor beide gemeenten. In dat geval zou ook een bedrag van 92.000.geïnvesteerd moeten worden. Zonder discussie aangeno men. Bij de rondvraag informeert de heer Onderwater naar het beschik baar stellen van een lokaal van de o.l school voor de bijzondere school voor meisjes. De voorzitter zegt, dat nu de aanvrage voor een noodschool is ingetrokken, het lokaal beschik baar zal moeten komen. Er wordt nu spoedig een reparatie van lokalen aangebracht. Tijdens deze werkzaamheden zal de o.l. school in Ons Huis worden on dergebracht. De heer v. d. Geest vraagt naar de plannen voor opname van Hongaar se vluchtelingen. De voorzitter zegt, dat de gemeente geen huizen kan aanbieden. Het comité blijft voortbe. staan en het geld blijft voorlopig ge reserveerd. Aanbiedingen voor huis vesting kunnen bij het comité ge daan worden. PATROONSFEEST K.A.B. Door omstandigheden kon de K.A.B. gisteravond pas het feest van St. Wil- libord vieren. De toneelspelende ka- jotters, die in het begin van de maand op herhalingsoefeningen wa ren, stonden nu op het toneel en werkten mee om de leden en hun huisgenoten een plezierige avond te bieden. In het kluchtige blijspel „Ko medianten strijken neer" hadden de jongelui gelegenheid om eens van dik hout planken te zagen en het resul taat was dan ook: een komisch suc ces. De intrige doet weinig terzake, alles wat gebeurde op het toneel had een onverwacht karakter: onver wacht vertrek, onverwachte aan komst, onverwacht bezoek etc. Dit aardige niemendalletje werd goed ge speeld, speciaal de rol van de thea terdirecteur Blufman werd verbluf fend goed gespeeld. Met een machtige stem inponeerde hij spelers en.... toeschouwers. Trouwens de kome dianten, die zoals de titel al zegt, neerstrijken, en wel op het land goed van een adellijke bankier, had den toch het beste deel van het spel. De regie had er kennelijk op gelet, dat het artisten-bravour ook fors tot uiting zou komen. De vele aanwezi gen gaven luid blijk van hun waar dering, die vooral* ook regisseur Cok van Rijt gold. In de vrijdag te houden raadszit ting te Leiderdorp zal o.a. behandeld worden het investeringsplan voor de komende jaren. De volgorde der plan- nen is overeenkomstig de urgentie gestraat—Rijksstraatweg en legt een tekening over van een verkeersaan- duiding ter vervanging van de h.i. ondoelmatige huidige waarschuwing. De Voorzitter zegt, dat een dergelijk bord door de Verkeersinspectie is ontraden. Zal nog nader bezien wor den. Ook wordt besloten tot ruil van| ene stuk grond aan Je Dokter Kort- mannstraat met G. J. Ammerlaan. Woningbouw. Aan de r.k. Bouwvereniging wordt grond en bouwvoorschot verleend voor 29 woningen waarvan de huur prijs ƒ11.20 zal zijn. De bouwkosten worden geraamd 430.000.en de grondkasten op ƒ98.000.In dit plan is ook opge nomen 8 garageboxen. De verhuur dezer boxen zal door de bouwkosten worden bepaald. B. en w. stellen voor over te gaan tot het aanbesteden van het bouwrijp maken van grond in de Zwetpölder aan de aannemer, die het eerste ge deelte heeft uitgevoerd. De r.k. frac tie acht openbare aanbesteding voor deliger, waartoe wordt besloten, na dat b. en w. het voorstel hadden overgenomen. Voor de B.B. wordt besloten tot aanschaffing van een volledige aan sluiting op de waterleiding tot brand, bestrijding, alsmede tot aanschaffing van een baby-brandspuit. Totale kos ten ƒ3500. De Provinciale Waterstaat stelt voor, dat de gemeente het oude weg- vak MieningVrouwenweg, waar voor na de overdracht ƒ600.per km. voor onderhoud moest betaald worden, terug te nemen. B. en w. menen, dat deze wegen, ook na de ontlasting van het ver keer, zeer belangrijke voorzieningen behoeven. Het onderhoud zal zeker niet minder dan 600.per jaar vor deren en stellen voor het onderhoud niet over te nemen. Aangenomen. Het voorstel van b. en w. tot in stellen van een wachtverbod op de Miening wordt, doordat de voorzit ter hieromtrent nadere mededelin gen kan doen, aangehouden ter be handeling na deze vergadering. Beroep bij de Kroon. Voor het waarborgen "an rente en aflossing van een geldlening groot ƒ45.000.voor de stichting van een zwembad aan de Noord-Aa is door G.S. de goedkeuring onthouden uit overweging dat de financiële toestand dat de plannen in die volgorde zul len worden uitgevoerd. Dit is afhan kelijk van de omstandigheden en de financiële positie der gemeente. De dienst gemeentewerken worstelt met het probleem berg- en garage ruimte, mede in verband met de uit breiding brandweermateriaal. Het terrein, daarvoor bestemd, is reeds eigendom der gemeente en bouwrijp. Voor de bouw is geraamd een be drag van 50.000. Ook de uitbreiding van het raad huis is urgent. Bij trekking van de ambtswoning van de burgemeester, eerst gezien als een oplossing, bleek in het afgelopen jaar al niet voldoen de, zodat na verloop van tijd een nieuw raadhuis moet worden ge bouwd. Voorlopig echter wordt vol staan met de ambtswoning. De kosten voor deze uitbreiding worden ge raamd op 7.500. Voor het uitwerken der plannen volgens het schetsplan voor uitbrei ding van het Zijlkwartier, waardoor, volgens een globale schatting, woon- gelijkheid wordt verkregen voor 15 a 20.000 zielen is een bedrag gemoeid van 30.000. Aanleg van een ijsbaan. Hoewel er in de gemeente veel ter is, kan een ijsbaan 'bezwaarlijk worden gemist, vooral bij minder strenge winters. Bovendien is het ijs in de vaarten niet betrouwbaar in verband met bemaling. Hoewel nog geen omlijnd plan bestaat, hebben b. en w. het oog gevestigd op het terrein, gelegen ten zuiden van de in aanleg zijnde rijksweg 4a, links van de Mau- ritssingel, welk terrein eind dec. vrij van pacht komt. Des zomers zou dit terrein als speelweide gebruikt kunnen worden en des winters als ijs baan. Voorshands wordt volstaan met een raming van 50.000. Als eind 1957 het viaduct over de Rijn in gebruik zal worden genomen, zal daar een bijdrage in de kosten zijn verschuldigd van 7.500. Verband hiermede houdt ook de verbreding van de Hoofdstraat ter plaatse, waarmede de laatste sloot en net laatste bruggetje in die straat zal worden opgeruimd. De kosten hiervoor worden geraamd op 100.000 De uitbreiding van de algemene be graafplaats, waarvan verwacht werd dat dit in 1957 ter hand 20u worden genomen, zal, daar de plannen daar voor nog niet zijn uitgewerkt, nog moeten uitgesteld. Niettemin zal hier mede niet al te lang meer kunnen begroot op 150.000 Bij raadsbesluit \an 31 augustus j.l. werd, overeen komstig de desbetreffende bepalin gen, medewerking verleend tot stich ting van een kleuterschool in het Zijlkwartier. De reeds bestaande kleuterscholen zijn gehuisvest in gebouwen, die niet aan de gestelde eisen voldoen, zo dat ook deze zullen moeten worden vervangen. Hoewel het moeilijk is te bepalen, wat de kosten zullen zijn, wordt terzake voor de eerstvolgende 5 jaren een bedrag van 500.000 ge raamd. Ook de bescherming Burger- Bevolking heeft behoefte aan een op slagplaats in het organisatie Does- kwartier. Momenteel was een tijdelijke oplos, sing gevonden door het huren van 'n particuliere garage. Daar deze ver moedelijk binnen korte tijd door de eigenaar in gebruik zal worden ge nomen, moet hierin worden voor zien. Voor het centrum heeft men de beschikking over een particuliere garage. Kosten voor een en ander 6.000. Bejaardencentrum. voorbereiding is een plan tot stichting van een bejaardencentrum. De plaats, geprojecteerd in complex Van het grondbedrijf zal nog nader onder de loupe worden genomen. Een raming van de kosten is nog niet te geven. Uitbreiding brandweermateriaal. Behalve de aanschaffing van een mistbluseeniheid, waartoe weid be sloten in de raad van 26 okt. ad j 42.066, zal aandacht moeten wor den besteed aan de vervanging van de oude brandspuit. Hiermee zal een bedrag gemoeid zijn van 40.000. Inzake het opruimen van krot woningen bestaan geen vastomlijnde plannen. Niettemin wordt hieraan van tijd tot tijd aandacht aanbesteed, wan neer de gelegenheid zich voordoet. Verwezen wordt naar een voorstel tot aankoop van grond, met twee bouw vallige woningen, van de heer Meer burg, die bij aankoop zelf twee an dere bouwvallige woningen zal afbre ken. Verbreding Hoofdstraat tussen Hoogrmadeseweg en Eikenlaan. Deze versmalling in die Hoofdstraat zal te 'zijnder tijd moeten worden wegge werkt. Daartoe zullen vier wonin- woningen en een garage moeten wor den afgebroken en naar achteren moeten worden herbouwd. Uiteraard is hiervoor nog moeilijk een raming te maken. Over de aanleg van een tweede transportleiding voor de drinkwater, voorziening is overleg gaande tussen het college van b. en w. en het ge meentebestuur van Zoetepwoude. Van de resultaten van dit overleg zal af hangen of terzake iets zal moeten worden ondernomen. Raadsagenda. Vrijdag 30 nov. a.s. des avonds 7 u ur komt de raad by een ter behandeling van o.a. de volgende punten: vaststelling van de werke lijke kosten en de vergoedingen der bijzondere scholen over 1955; het aan gaan van een rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten voor 1957; voorstel tot aan schaffing van een Gestetnermachine; voorstel tot het verlenen van een sub sidie aan de vereniging Zwakzinni genzorg te Leiden over 1954 en 1955; voorstel tot het treffen van voorzie ningen voor de huisvuilberging; voor stel tot vaststelling van de gemeente begroting en de bedrijfsbegrotingen voor 1957; bespreking van het inves teringsplan. Hondenbelasting. In verband met het groot aantal foutieve opgaven voor de hondenbelasting, waartegen niets is te doen, hetgeen is gebleken uit een uitspraak van de raad van be roep voor de directe belastingen te Leiden, hébben b. en w. de tarieven nader bezien en gemeend dat ge noemd euvel het best te bestrijden is door een tariefsverhoging. Zij stel len derhalve voor de verordening als volgt vast te stellen: categorie C, honden uitsluitend gehouden ten diensten van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid 5.(onge wijzigd); categorie B, honden uitslui tend gehouden ter bewaking van ge bouwen, erven of vaartuigen 15.— (oud 7.50); categorie A, luxe honden niet vallende onder B en C 19. (oud 15.Deze tarieven zullen 1 januari a.s. ingaan. Storting huisvuil. De huidige gelegenheid tot het stor ten van huisvuil, bestaande uit enkele sloten achter boerderij van de heer J. Rijnburger aan de Munnikenweg, is volgestort. Behoudens goedkeuring, is overeengekomen op hetzelfde ter rein enige sloten met huisvuil te dem pen, waarvoor de heer Rijnsburger een vergoeding zal worden betaald van ÏOO'O. Voorts zullen voor reke ning der gemeente worden genomen de eventueel aan het Hoogheemraad schap van Rijnland en de polder te betalen vergoedingen wegens ver kleining van het boezemoppervlak, terwijl de gemeente een drainering zal moeten leggen naar de Hoog- madeseweg. De gemeente-architect verwacht dat de gemeente weer on geveer 3 a 4 jaar vooruit kan met deze nieuwe gelegenheid. Voor Sinterklaas... geef haar een paraplu 1 Naaldparaplus mei "goudstok en goudbaleinen" ,975 Paraplus zijn tegenwoordig moer dan louter regenscher- men. Zij zijn nu óók sier. lijke, elegante, naaldslanke accessoires, met grappig- bewerkte knoppen van herz- Koorn, bamboe'of edelhqut... 'Goudstok" naöldparaplus V'4 12" Opvouwbare paraplus va 19 rs Nylon paraplus m. "goudstok en goudbaleinen" v a. 2975 Op zaterdag 1 dec. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. W. M. Boogmans als hoofd van de R.K. Jongensschool St. Gerardus Majella te Stompwijk werd aangesteld. De a.s. jubilaris slaagde in 1924 als on derwijzer aan de Kweekschool te Den Haag en was daarna 7 jaar verbon den aan de St. Gerardus Majella- school aan de Noord polderkade al daar. In Dec. 1931 kwam hij als hoofd der school naar Stompwijk. Vele leerlingen heeft hy in deze 25 jaar klaar gemaakt voor de samen leving en ze, voor zover mogelijk nog in 't volle leven met raad en daad bijgestaan. Bovendien heeft hij in de afgelopen 25 jaar met inzet van zijn gehele persoon voor het sociale en culturele leven gewerkt. Zo is hij o.a. bestuurslid van het Wit-Gele Kruis sedert 5 april '34 en voorzitter sedert 4 maart '37. De Harddraverij veren. „Nooit Gedacht" laat sedert 1932 de organisatie van de kinder spelen met groot vertrouwen over aan het bestuurslid Boogmans. Het R.K. Fanfaregezelschap „Juliana" gaat er trots op de jubilaris sedert 1945 als voorzitter in haar midden te hebben. Ter gelegenheid van dit jubileum KATWIJK Een zaalkwest-ie in „zaalloze gemeente" Enige tijd geleden heeft de heer B. M. P. Kornet te Katwijk aan Zee ver gunning gevraagd om het door hem aangekochte bedrijfsgebouw Freek van Rhoonstraat 1 te mogen verbou wen met het doel hiervan tijdelijk een zaal te maken voor het vereni gingsleven e.d. en bioscoopvoorstel lingen. In ongeveer een maand zou hy dit bedrijfsgebouw in een zaal met ongeveer 500 zitplaatsen kunnen ver anderen. Deze vergunning werd niet gege ven. Naar aanleiding van het prae-ad- vies van b. en w. van Katwijk, betref- fende het door hem tegen deze wei gering ingediende beroep, heeft de jheer Kornet zich thans in een schrij- i ven gercht tot b. en w. en de raad. In dit schrijven stelt hij o.a.: 1. Krachtens art. 21 lid 3 van de bouwverordening van Katwijk had de Raad een beslissing dienen te nemen binnen drie maanden nadat door on dergetekende het beroep was inge steld. Deze termijn liep af op 26 no vember j.l. en is niet voor verlenging vatbaar. I 2. Het voorstel van b. en w. dat de j raad zal besluiten tot verdaging komt in wezen hierop neer, dat b. en w. de raad vragen goed te maken hétgeen zij hebben verzuimd. Deze bevoegd heid heeft de raad echter niet. 3. De gemeenteraad kan óf de af wijzende beslissiirg van b. en w. be vestigen, maar b. en w. geven in hun prae-advies zelf toe dat er eigenlijk voor de afwijzing geen reden was, óf alsnog de door ondergetekende gc- I vraagde vergunning verlenen. 4. Ondergetekende meent dat het „Het Blesse Paard" een officiële re-1 nemen van een voor hem gunstige be- ceptie gehouden zal worden voor ge-slissing de instemming zal hebben van nodigden, 's Middags 4 uur bestaat de gelegenheid de jubilaris persoon lijk te feliciteren waarvan ongetwij feld velen gebruik zullen maken. RIJNSBURG AFSCHEIDSRECEPTIE BURGEMEESTER HöWELER. Burgemeester en mevrouw Höwe- ler zijn voornemens aan de ingeze tenen der gemeente Rijnsburg, aan besturen van verschillende vereni gingen, alsook aan belangstellenden zal er zaterdag 1 dec. a.s. des mor- van buiten de gemeente, gelegenheid gens half negen een plechtige H. Mis van dankbaarheid warden opgedra gen in de parochiekerk, terwijl worden gewacht De kosten worden 's middags om 2 uur in de zaal van te geven persoonlijk van hen afscheid te nemen op vrijdag 30 november a.s. des avonds van 79 uur in de raadszaal in het gemeentehuis. de besturen van tal van verenigingen te Katwijk, die aan hem adhaesie met zijn plannen hebben betuigd. De oplossing van het zalenprobleem in Katwijk is reeds bijna twaaif jaar hangende. KATWIJK^ RIJN Bridgen. Bij de in De Roskam door de bridgeklub „De Brug" ge houden onderlinge bridgedrive be haalden de hoogste p-unten: 1. de her ren D. en L. van der Plas 78 m.p.; 2. echtpaar F. van der Valk 75 m.p.; 3. Jos. Parlevliet(H. Lugthart 72 m.p.; 4. J&c. de JongM. Hermans 60 m.p.; 7. dames ParlevlietVan Wingerden 45 m.p.; 8. mevr. Saey—P. van Pari don 40 m.p.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9