DE SPOKEN JAGE Benzinemisère doet 't zondagsvertier van aard veranderen RX Ambtenarencentrale niet accoord met pensioenregeling De Horecaf-bedrijven protesteren tegen schade zondagsrijverbod Directeur stal tijdens zijn geheSe diensttijd BOVAG-verkoopshow van gebruikte auto's Personeel stal bijna zestigduizend gulden Officier acht het bewijs van de Ravensteinse roof te leveren WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA. 5 Xot aetdiiet aan Jtateca-fredtijaen Minder klachten in bevolkingscentra Na ENIG AARZELEN is dan de •benziruemisère begonnen. Het (tijdelijk) rijverbod op zondag is een feit geworden. Het is te verwaohten dat deze eerste staip op het pad der rantsoenering van aardoli-eprodiukten wel door andere gevoligd zal worden. Geven wij om rekenschap van de maatschappelijke gevolgen. Het ver-bod voor autorijden op zon dag zal hier en daar ingrijpender zijn dan men verwacht. Van verschil lende zijden zijn al protesten gehoord. Allereerst zijn daar de Hor&ca-be- drijven, die op bepaalde plaatsen schade zullen lijden. Wij denken aan de café's en restaurants lanjs de grote .rijkswegen, die hun grootste omzet moeten boeken van het voor bijgaand verkeer. Zijn ze in de buurt van een stad of dorp gelegen, dan vallen de gevolgen nog wel mee, ■maar heeft men zijn bedrijf ergens midden in het natuurschoon, dan moet men gedwongen vakantie nemen. De eerste ervaringen, die wij op deden, waren bes-list ongunstig. Hoe wel gedurende de wintermaanden toch reeds met een vermindering van uitstapjes moet worden gerekend, gaat elke winstderving in deze maan den zozeer op de bedrijfskosten -druk ken, dat bij een lange duur van deze maatregel bepaalde bedrijven ter ziele zullen gaan. Men profiteert wel van ac gunstige oonjunktuiur, maar de veste kosten zijn ook wel zo gestegen, dat men voortdurend moet draaien, wil men tot een gunstige exploitatie geraken. Het bedienend personeel, dat nu zon dags voor een deel of geheel kan thuis blijven, is niet optimistisch ge stemd. De zondagen zijn voor hen dikwijls d-e beste en het valt in deze tijd niet mee bij stijgende prijzen in komsten te moeten derven. Verschuivingen. ZIJ, DIE MEER in bevolkingscentra •zijn -gevestigd, klagen ni-et' of minder. Ons werd erop gewezen, dat ei- ook bepaalde verschuivingen plaats vinden. Men kan zijn geld niet meer aan autoritten uitgeven, dan zoekt men een andere vorm van vermaak, zod'at restaurant in stad en platte landsplaats nu meer bevolkt raken met gasten uit de directe omgeving. Sommige exploitanten van restau rants wilden het 's zondags best iets rustiger hebben, andieren verwachten zelfs eèn grotere omzet omdat maat regelen als de bienjzin-ebeperking n-u eenmaal een psychologisch effect hebben. Veel mensen zien dit als een inleiding tot een oorlogstoestand en dat wil men nog zolang mogelijk pro fiteren, waardoor het eten buitens huis -en de zucht na-ar vermaak gro ter worden. De reactie van de bioscoopexploi tanten was ever 't algemeen zelfs -gunstig en zelfs onder restaurateurs troffen wij mensen aan met betere bedrijfsresultaten. De oorzaak moet gezocht worden in een verschuiving van de -bestedingsimo,gelijkheid, waar van in de eerste plaats benzinestati ons, in mindere mate de garagebedrij ven en in hoofdzaak de autoverhuur bedrijven de dupe zijn. Vooral - de houder van auto-verhuurinrichtingen zagen de toekomst somfc-er in. Hun voornaamste inkomsten komen van de echte zondagsrijders en dit was ook duidelijk te zien. Broederlijk naast elkaar stonden de huurauto's in de garages. Per autobus en taxi, STELLIG is ook het bezoek aan sportwedstrijden minder geweest dan op andere zondagen en vooral die verenigingen welke hun aanhang vin den in een uitgestrekte streek, moes ten een veer laten. Klu-bs met een vaste, meer plaatselijke, aanhang zijn nog het 'bes-te af. De autobus-exploitanten en taxibe drijven wreven zich overal in de han den. Hun bedrijfsresultaten gingen de eerste zondag van het verbod reeds met sprongen omhoog en in deze kringen heerst de gedachte dat men eruit moet halen wat mogelijk is, al moet men ernstig worstelen met een personeelstekort. En lang niet ieder een laat zioh in deze tijd van arbeids- schaarste overhalen om de kostbare vrije zondag op te offeren. Bijzonder welkom tens-lotte is deze maatregel voor de bromfietsverbuurders, die meer klanten zagen komen, al blijft het minder aangename,weer een rem. Minister Hofstra heeft onlangs een lans gebroken voor de overheidsbe drijven, waarbij hij stellig ook het semi-staatsbedrijf der Nederlandse Spoorwegen in zijn achterhoofd heeft gehad. Deze bedrijven, zo meende de minister, moeten beter renderen. Hij dacht daarbij aan tariefsverhoging. Welnu, de bewindsman krijgt zijn zin t.a.v. de spoorwegen ook wel zonder tariefsverhoging. Om dit te -begrijpen behoeft men slechts een vergelijking te maken tussen zo-ndagsvervoer voor personen per trein met en zonder concurrentie van de auto. Hoe lang beperking? HOE DE TOEKOMST er uitziet voor de benzine-bevoorrading van Europa hangt geheel af van de ont wikkeling in het Nabije Oosten. Men kan er zeker van zijn dat de Russen elk middel te baat zullen nemen om de economie van het westen te ont wrichten. Aan de andere kant doet men in het westen al wat mogelijk is om de 'benzine-motor draaiende te houden. Er is een kans op uitbreiding van de aanvoer uit Venezuela. Er zijn ook kansen op vergroting van de olie stroom uit de Ver. Staten, al is de medewerking uit die hoek niet zo groot, omdat men verschillende mach ten in het Nabije Oosten niet voor het hoofd wil stoten en omdat men daar- Engelsen en Fransen hun plot selinge actieve inmenging in de kwes tie Suez, althans in bepaalde kringen, nogal kwalijk neemt. Ook speelt een rol de gezindheid van de Arabische vorsten, die meestal als nevenfunctie het beroep van olie koning uitoefenen. Kort gezegd, zul len zij misschien een prettig gevoel hebben dat de Europese staten in hun economisch leven zo gevoelig zijn voor de gebeurtenissen in de oliege- bied-en, maar anderzijds zullen zij ze ker hun olieinkomsten enorm zien dalen. En daarmee raakt men bij de meeste mensen een zeer gevoeligs snaar. Politiek gezien zullen zij Nas ser mogelijk prijzen, maar economisch en financieel gezien wordt hij stellig vervloekt. Afgezien van nieuwe plot selinge opdoemende militaire of poli tieke moeilijkheden, zal men nu alles doen om de oliestroom weer spoedig westwaarts te doen vloeien. Reeds on langs verklaarde de directeur-gene raal van de „Koninklijke" dat het Midden-Oosten thans 75% van de Europese oliebehoefte levert en dat dit percentage nog moet toenemen, wil de energiebehoefte van dit we relddeel geen gevaar lopen. Nederland behelpt zichzelf. TUEDEitLANiD staat er met zijn aard- olievoorziening nog gunstiger voor dan andere landen. Wij bezitten im mers olie-bronnen binnen de gren zen, die ong-sveer een kwart van onze behoefte kunnen dekken. Dit deel kan nog vergroot worden, maar vanzelf sprekend niet op korte termijn. Wij hadden er reeds gunstiger voor kunnen staan, als wy onze petroleum- president goed begrepen hebben, wanneer verschillende gemeenten en andere instanties in de oliestreek niet zoveel moeilijkheden bij de ontgin ning in de weg zouden leggen. Hier heeft men bezwaar tegen het oneste- tisch gezicht van boortorens in het landschap en ergens anders is men bang voor de stank of komt men met andere bezwaren aandragen, die nau welijks van gewicht zijn wanneer men naar het economisch belang ziet Mis schien dat de snel zinkende voorraden in de benzinetanks deze bezwaren doen wegsmelten. Voor alles moeten wij oog hebben voor het gevaar dat de industrie in zijn geheel bedreigt. Ongeveer 20% van de aardolie wordt sl-echts als ben zine aan de man gebracht. De rest wordt cp andere wijze voor indus triële produktie aangewend en deze mag niet worden aangetast, willen niet verschillende andere industtrieën vooral in de chemische sector, in moeilijkheden komen. Begint er er gens door gebrek aan aardolie een schaarste te ontstaan, dan zullen de inflatoire gevolgen door optredende prijsstijgingen nauwelijks te stuiten zijn. En de eerste tekenen kan men reeds waarnemen. De R.K. Centrale van Burgerlijk Overheids. en Semi-overheidsperso neel is van mening, dat de drie bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerpen ter aanpassing van de be staande pensioenwetten voor ambte naren aan de algemene ouderdoms wet een aantasting van de verkregen rechten betekent, omdat tegenover de voorgestelde ernstige kortingen op de pensioenen geen voldoende meer dere rechten worden geschapen. Dit heeft het bestuur van de R.K. Centrale gisteravond op een pers conferentie in Den Haag verklaard. De behandeling van de wetsontwer pen zal donderdag in de Tweede Ka mer beginnen. r.k. Centrale zich van het begin af op het standpunt heeft gesteld, dat zij een aanpassing alleen wenste te bezien in het raam van een aantal verbeteringen in de pensioenrechten van alle ambtenaren en gepensio neerden. De verbeteringen, die-dc- r.k. Cen trale yporsfond hielden o.a. in de pensioenrechten te verhogen van 1% procent der dienstjaar tot 2 procent mët een maximum pensioen van 80 in plaats van 70 procent en verbe teringen van het weduwen- en we zenpensioen en de invaliditeitspen sioenen. Tijdens het overleg me: de overheid werd nog een compromis voorstel gedaan, dat door alle vijf ceiitralen van overheidspersoneel De ongerustheid, die reeds gerui- werd gesteund; dit voorstel werd me tijd bestond onder de ambtenaren echter verworpen, en gepensioneerde ambtenaren, is de laatste weken uitgegroeid tot een ontstemming en ontvredenheid. Dit niet zozeer, omdat hun pensioenrech ten, neergelegd in de pensioenwet 1922 en de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren 1925, zullen worden aangepast aan de algemene ouderdomswet, maar omdat van re geringszijde aan het overleg met de vakorganisaties geen behoorlijke in houd werd gegeven en omdat de voorgestelde aanpassing in tal van gevallen tot een vermindering van pensioenrechten en tot een vermeer dering van dè materiële lasten, aan deze rechten verbonden, zal leiden, Verbetering gevraagd. Voorts werd medegedeeld, dat de GOEDERENVERVOER MET PERSONENAUTO'S OP ZONDAG Het ministerie van verkeer en wa terstaat deelt, ter voorkoming van misverstand, mede dat het vervoer van goederen, als bedoeld in artikél 4 tweede lid van het rijtijdenbesluit, (o.a. goederen die snel bederven of die door hun aard ook of juist op zon dag moet worden vervoerd) op zon dagen alleen zonder vergunning mag geschieden met vrachtauto's in de uitoefening van beroep of- bedrijf. Derhalve dienen houders van perso nenauto's die op zondag goederen moeten vervoeren in het bezit te zijn van een ontheffing. „Toch al slecht jaar" Naar aanleiding van de ervarin gen, die door de Horecaf-bedrijven zijn opgedaan tijdens de eerste zon dag, dat het zondagsrijverbod van kracht was, heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse bond van werk gevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven aan de ministers van economische zaken en verkeer en waterstaat een brief ge zonden. Op de ministers wordt een drin gend beroep gedaan een regeling te treffen, die in mindere mate de las ten van een noodzakelijke algeme ne beperking van het benzinever bruik zo eenzijdig op bepaalde be drijfstakken doet drukken. In de brief wordt onder meer ge wag gemaakt van de slechte resul taten tijdens het afgelopen zomer seizoen voor die groep van bedrij ven, die ook nü weer wordt getrof fen, en wordt voorts gesteld dat on geveer 25 procent van de jaaromzet op de zondagen wordt behaald. Tevens wordt uiting gegeven aan de vrees, dat bij een lang voortdu ren van het zondagsrijverbond het komende toeristische seizoen in ern stige mate in gevaar zou kunnen worden gebracht. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat veel bedrijven het gehele jaar geopend zijn om 't vak bekwame personeel aan het bedrijf te binden, en dat voortduring van het zondagsrijverbod dit personeel dwingt elders emplooi te zoeken, omdat het inkomen afhankelijk is van de omzet. Achteruitgang. Volgens de thans ingediende wets ontwerpen worden naar de mening van het bestuur van de r.K. Centrale slechts verbeteringen bereikt, die die voor een belangrijk deel ten goe de komen aan de hoger gesalarieer de ambtenaren. Voor de ambtenaren met een pensioengrondslag tot 5.000 leveren de voorsteller» niets op en kunnen zij zelfs in bepaalde geval len in de toekomst een verslechte ring betekenen, ook voor de wedu wen-pensioenen. Vooral ook tegen de wijze van berekening van weduwen- en wezenpensioenen voor de nagela ten betrekkingen van wegens invali diteit gepensioneerden, waarbij de verslechtering naar de mening van het bestuur zeer sterk tot uiting komt, richten zich de bezwaren. De voorgestelde aanpassing van de pensioenwetten aan de algemene ouderdomswet is gisteravond bespro ken op een vergadering van de Twee- de-Kamerfractie van de K-V.P. De idealen, waarmede de ex-di recteur van het gasbedrijf te Schoorl werd bezield, toen hij zijn benoe ming In 1951 ontving, lagen wel op een vrij ongebruikelijk vlak, want onmiddellijk na zijn Indiensttreding begoh hij gemeentegelden te ver duisteren. Toen hij enkele maanden geleden gesnapt en gearresteerd werd, waren er 22 mille van de ge meente in zijn eigen zak verdwenen, Dit geld had de thans ontslagen directeur goed besteed, want een huis, een auto, een film-installatie met projector, een bandrecorder en een pick up werden in de vijf jaren zijn eigendom. De officier te Alkmaar eiste 16 maanden met aftrek en verbeurd verklaring van de goederen, die voor het verduisterde geld zijn aange schaft. Deze goederen zullen ver kocht worden teneinde met de gel den de benadeelde gemeente enigs zins schadeloos te stellen. De adv.ocaat vroeg of zijn clien de film-installatie met projector nie zou mogen behouden, omdat de ex directeur het plan heeft opgeva hiermede na zijn'straf geld te gaar verdienen op feestjes teneinde d< gemeente het geld, dat niet uit" d< verkoop der and» re goederen be-J taald kan wórden, terug te geven. HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN! (Advertentie) DE HONDERDDUIZEND OP 2 654 In de staatsloterij is vandaag de honderdduizend gevallen op lot num mer 2 6 5 4. Het lot »s verkocht in Amsterdam en Harderwijk. De vijftigduizend is vandaag even eens uitgeloot en wel op lot nummer 8 5 5 0. „Benzinedistributie aan de pomp" bepleit In een van de zijhallen van het RAI-gebouw te Amsterdam werd gis termorgen de eerste BOVAG-verkoop- tentoonstelling geopend. Ongeveer dertig ter goeder naam bekendstaande automobielhandelaren exposeren hierop gedurende vier da gen een honderdtal gebruikte auto's. De tentoonstelling werd georgani seerd om de beunhazerij door z.g. „cage-handelaatrs" tegen te gaan, en de praktijken in te dammen van lie den, die geen service kunnen bieden. Bij elke wagen behoort een doop ceel, waarop behalve de technische conditie van de wagen, het bouw jaar, de kilometerstand en een oor deel over het aanzien van de wagen vermeld staan. Er is een strenge selectie gemaakt Politie verrichtte negentien arrestaties Zes dozen met pillen en poeders, door een chaffeur 's morgens op zijn wagen gevonden en bij de politie ge deponeerd, zijn er de oorzaak van geworden, dat twee complotten zijn opgerold, waarbij hoofdzakelijk per soneel van het Rotterdamse filiaal van de Amsterdamse Chemische- fabriek N.V. betrokken waren. Er zijn in totaal 19 verdachten gearres teerd. Bij het eerste complot ging het om een waarde van ongeveer 20.000 aan farmaceutische artikelen, bij het tweede om een kwart miljoen scheer mesjes en 80 tot 100 elektrische scheerapparatcn, met een gezamen lijke waarde van 37.000. In de nacht van 24 op 25 oktober j.l. kreeg men op het politiebureau GEKNOEI MET HUURKOOPZAKEN Tien maanden gevangenisstraf, t/aarvan drie voorwaardelijk met af trek, drie jaar proeftijd en toezicht van het Ned. Genootschap voor reclas sering eiste de officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank tegen een 37-jarige koopman uit Leiden. Deze stond terecht wegens oen aantal ver duisteringen. Op 13 maart 1956 zou verdachte te Voorschoten een vals huurkoop-contract hebben opgemaakt, volgens hetwelk hij meubels zou leve ren aan iemand, hetgeen gefinan cierd werd door d-e Groninger Indus triële Kredietbank N.V. In werkelijk heid, was geen ameublement gele verd. Voorts zou hij in 1955 of 1956 te Leiden 50 hebben verduisterd van Finata te Tilburg. Sinds 1954 bemid delde verdachte bij het afsluiten van huurkoopcontracten voor deze N.V. Finata. In december 1954 zou ver dachte een huurkoopcontract heb ben vervalst en gelden hebben ach tergehouden. Er waren nog een paar gevallen van verduistering later ge bleken, o.m. van in consignatie ge kregen goederen. De officier van Jus titie nam in aanmerking dut ver dachte nog niet eerder veroordeeld was. Hij vond de affaire echter te listig en te gevaarlijk opgezet om tot een geheel-voorwaardelijke straf te komen, zoals het reclasseringsrapport aanbeval. De raadsvrouwe schetste, hoe ver dachte een klein zaken mannetje is voor wie iedere klant koning is. Ver dachte moest zijm zaak lopende hou den en stopte het ene gat met het andere. Hij wist zyn grenzen en is zelf naar Finata gegaan om zijn fou ten te bekennen. In het geval van de meubels had hij geen verplich ting de meubels af te leveren. Ver dachte is een goed verkoper, maar een slecht administrateur. Momen- tsel verkeert hij in staat van fail lissement Uitspraak 11 december. I Haflaan een seintje van een nachtwa ker, dat hij een man en een vrouw op verdachte wijze had zien rond scharrelen. De politie ging erop af, maar vond geen spoor meer. De vol gende morgen vond de genoemde chauffeur in zijn wagen de dozen met pillen en poeders en bracht ze na-ar de politie. De recherche ging toen in de fabriek eens een kijkje nemien en dit leidde tot de arrestatie van een 36-jarige magazijnbediende en diens 24-jarige vriendin. Niet te ontkennen. Dagenlang hebben zij hun onschuld volgehouden, maar de bewijzen sta pelden zich op, zodat er aan toe geven niet meer viel te ontkomen. Met medewerking van anderen was men eerst begonnen kléine hoeveel heden in aktentpsaen mee. te nemen. Later werd men brutaler en smok kelde grote hoeveelheden in manden met afval naar buiten. Toen deze zaak opgehelderd was, kwam de recherche terug cp twee vroeger gedane aangiften van diefstal. Eindelijk kreeg men een 31-jarige kantoorbediende aan het praten, waardoor het tweede, oudere, com plot kon worden ontmaskerd. De helft van h-et aantal soheerapparaten en tweederde van alle scheermesjes, die door c!e fabriek te Amsterdam naar het Rotterdamse bijkantoor werden gestuurd, werd door personeel en helpers te eigen bate verkocht. Men \ond helers in een 54-jarige grossier, een 54-jarige drogist en een 42-jarige kapper. Binnenkort zal deze zaak voor de rechtbank dienen. en het tentoongestelde wagenpark maakt dan ook een zeer gunstige in druk. Geen der wagens is ouder dan 1950, met uitzondering van één kar retje uit 1808. Het is een MAF, ge schikt voor twee niet te zware per sonen. Het curiosum is echter niet te koop! Bij de opening van de verkoopten toonstelling vroeg de BOVAG-voor- zitter, inr. A. H. J. Jansen zich af „Waarom moet de minister de Neder landse automobilist dat beetje zon- dagsvrcugdc afnemen? Waarom volgt hij niet het voorbeeld van West-Duits- land, waar men de pomphouders 85% van het normale kwantum verstrekt, zodat ze de distributie zelf ter hand kunnen nemen? Reeds direct na de opening bestond er grote belang-telling voor deze eerste verkooptentoonstelling, die in dit jonge stadium reeds zoveel attrac- tiepunten bood, dat vele BOVAG-dis- tricten in den lande nu al overwegen ook elders soortgelijke autobeurzen te houden. De tentoonstelling is woensdag, donderdag en vrijdag ge opend van 10 tot 5 uur en van half acht tot half elf. TIJDENS RAADSVERGADERING OVERLEDEN. Dc fractievoorzitter van de K.V.P. in dc Apeldooinfic gemeenteraad, dc heer lï. Th. Balboort, is gisteren tij dens «le raadsvergadering plotseling onwel geworden en korte rijd later overleden. Dit tragisch verscheiden volgde on middellijk nadat de heer Balfoort naar aanleiding van de gemeentebe groting namens de K.V.P.-fractie een verklaring had afgelegd. Dc heer Balfoort werd op 2 april 1901 te Apeldoorn geboren en genoot in de kingen der graanhandelaren grote bekendheid. Hij was onder meer se cretaris van de Algemene Molenaars- bond cn bestuurslid van de R.K. bond van molenaars „St. Victor". Voorts had hij zitting in het bedrijf schap voor granen, zaaizaden en peul vruchten. Sinds 1943 was hij lid van de gemeenteraad en sinds 1949 van de provinciale staten van Gelderland. In het organisatie- en verenigingsle ven van Katholiek Apeldoorn nam hij een vooraanstaande plaats in. In de Panamese vrachtboot ,,So- malegra" liggende aan de Westhaven te Amsterdam is zondagmiddag een veertigjarige Amsterdamse arbeider bekneld geraakt tussen de grijper van 'ccn ertskraan en de schroefas- tunnel van het schip. Hij werd zo zwaar gewond dat hij ter plaatse overleed. Zwarte Ruiter 11 dec. voor de rechtbank Op 11 december zal te 's-.leito- genbosch oppleuw de 32-jarige in woner van Mierlo, meer bekend als de „Zwarte Ruiter" vooi de recht bank verschijnen. Bij de vorige be handeling van zijn zaak, op 14 juni j.l., heeft de man vrijwel alle hem ten laste gelegde misdaden volledig bekend, inet uitzondering echter van de roofmoord op de postkantoorhou der te Ravenstein, die in november 1954 gepleegd werd. Tijdens zijn voorarrest had hij de schuld van deze moord geschoven op een Duitser. Toen hij met de Duitser geconfronteerd werd, bleek hij de man niet te kennen. Toen werd hem zijn bekendheid met tal van details rond de moorci te Ra venstein voorgehouden, maar hij be riep zich op de persberichten, die er intussen over verschenen waren, de mededelingen die hij van de politie had gekreger. en de reconstructie van het misdrijf ter plaatse, waarbi.i hij aanwezig was. Dat alles werd aanleiding om deze zaak voor een nieuw voor-onderzoek terug te ver wijzen. Ernstige aanwijzingen. Inmiddels is bewezen dat de man op II november 1954 de auto van een Nijmeegse dokter heeft gestolen, waarmee de dader van het misdrijf le Ravenstein zich uit dc voeten heeft gemaakt. Een moeilijkheid blijft, dat de kantoorjuffrouw van het Ravensteinse postkantoor, die bij de aanslag aanwezig was, hem bij confrontatie niet heeft herkend. Ook is het vuurwapen, waarmee de moord is gepleegd, niet teruggevon den cn zijn er geen vingerafdrukken of voetsporen gevonden. Wel waren de sporen van de auto rond het post kantoor die van de auto van de Nij meegse dokter. Voorts heeft de man geen sluitend alibi voor de uren van de betreffende avond, waarop de aanslag is gepleegd. De officier van justitie te 's-Her- togenbosch, acht voldoende mate riaal aanwezij om tot een bewijs voering te kunnen komen. (74)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5