fw{~ imam 'SfeJ LIMISTAD DE AMSTERDAMSE EFFEGTENBEDRS R.K. Coöperatie .Eerdracht' hield jaarvergadering OMGEVING weeckelykse CRonyeke ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 h LUSTRUM „PRO PATRIA". i genen uit de bezettingstijd verzoekt ons naar aanleiding van het in ons In verband met de viering van het blad van gisteravond verschenen achttiende lustrum van „Pro Patriaverslag van haar vergadering op 22 zal prins Bernhard donderdagmiddag i dezer, waarin o.m. als opschrift voor- om 12.20 voor het stadhuis te Leiden komt: „Expogé heeft geen plaats een parade afnemen. meer voor communisten", ter voor- Hieraan nemen deel: de koninklijke koming van misverstand militaire kapel (in ceremonieel te-1 vermelden, dat de bovengenoemde nue), een detachement Adelborsten^ organisatie reeds in 1948 met dp een compagnie van de Kon. Marine Valkenburg, een detachement Cadet ten K.M.A., een compagnie gardere giment Fuseliers „Prinses Irene", een detachement van de Leidse Koks- school en een erepeloton van» de Kon. Luchtmacht. 's Morgens om 10.30 worden op het Pieterskerkhof 35 de nieuwe uniformen voor het front van de compagnie overhandigd. Koorzangers. Heren koorzangers van de Heren singelparochie worden er aan herin nerd, dat de repetitie niist plants vindt in het zaaltje Maria Gijzen- steeg, maar in de kerk. Aller opkomst is in verband met het Aanbiddings- ieest dringend gewenst. Harten-troef. Aan alle leden met hun dames van de K.A.B. der „St. Leonardus"-paro- chie, die nog eens hun hart willen ophalen aan het klaverjassen, kun nen dit doen a.s. maandag 26. nov. in het parochiehuis, Haagweg 14. Expogé géén communisten. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevan- „Film van de maand" bij K O „OPERATIE CICERO". Mèt „De man die nooit bestond" is „Operatie Cicero" de verfilming van een der bekendste spionage-at- faires vain de laatste wereldoorlog. „Operatie Cicero" („Five Fingers") werd gisteravond in een bijna gevulde foyer van de Stadsgehoorzaal voor leden van K. en O. vertoond als film van de maand. „Cicero' is bediende bij de Britse ambassade en verschaft de Duitsers micro-foto's van zeer ge heime stukken. Het vele hiermee door ihein verdiende geld blijkt ach teraf vals te zijin. De film munt uit door goede sfeertekening van de re gisseur Joseph L. Mankiewicz en raak getroffen spel. De film, die twee jaar geleden in Leiden gedraaid heeft, laat duidelijk de twijfel der Duitsers zien, die niet kunnen aannemen, dat bij de Britten een „lek" van dergelijk grote omvang bestaat en het is belangwekkend te zien, hoe men een stuk dat gewag maakt van de op handen zijnde ope ratie „Overlord (de geallieerde in vasie in Normandië) verwerpt als vals, en dat aan stukken scheurt. 25-JARIG JUBILEUM BIJ PRESBURG LEIDEN Op het hoofdkantoor van de firma Presburg te Amsterdam, vond vrijdag GEM. AANKONDIGING AFSLUITING STEENSCHUUtó Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat met ingang van heden tot en met 6 december a.s. bet Steen- schuur, voor zover gelegen tussen de Groenebrug en de Nieuwsteegbrug, zal zijn afgesloten voor alle scheep vaartverkeer. communisten heeft afgerekend en dezen uit haar gelederen heeft ver wijderd. Raad van Overleg. Deelnemers aan de Sociale zon dagmorgen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. De H. Mis begint om 8.45 uur precies. SPIEKER. In een vergadering van de r.k. Coöperatie „Eendracht", waarvan ook de leden en verbruikers deel namen, maakte de voorzitter, de heer Mensen, bekend, dat een grote propaganda-actie onder de katho lieke arbeiders op stapel staat. Het jaar verslag van de secretaris, de heer R. J. Goldenberg, vermeldde, dat het bedrijf in een gunstige positie is gekomen. De prodiuktie staat op een behoorlijk peil. De balans geeft een winst voor de Coöperatie aan. Toch maande de voorzitter voor de komende jaren tot grote soberheid en voorzichtigheid aan, mede met het oog op de stijging van de lonen en de prijizen der grondstoffen. Tijdens de bestuursverkiezing werd de aftredende voorzitter, de heer Mensen herkozen. In plaats van de heren A. de Kruyff en W. J. Schel vis, die niet herkiesbaar waren, wer den gekozen de heren H. de Wilde cn W. Spendel. In de commissie van toe zicht werd herkozen, de heer J. W. Lamboo. Na woorden van dank en welkom aan resp. vertrekkende en komende bestuursleden, sloot de voorzitter om half elf de vergadering. Leids jeugdparlement werd gister acht jaar t Bij het ingaan van 't negende par lementaire jaar, kon het Leidse Jeugdparlement zich gisteravond op een zeer grote belangstelling beroe men, toen voorzitter J. A. M. van Zonneveld in een der Stadhuiszalen de eerste zitting van dit parlementaLe jaar opende. Na een bemoedigend woord van achter de voorzitterstafel gingen de jeugdige politici(ae) een concurren tiestrijd aan met de begrotings spraakwatervallen, die de afgelopen dagenreeks het Stadhuis hebben be heerst. Om beurten kwamen de heer H. Ruitenberg namens Vrije Koers (P. v. d. A.), de heer M. Paats namens ARIOS (A.R.), de heer M. v. d. Klugt I namens de JOKVP (KVP) en mej. ting." Excursie Brandweerkarzerne. 9.30 uur v.m. Kath. Bond voor het Gezin. Bijeen komst leden en belangstellenden. Na afloop film: „Meneer de Gouvernan te" Casino. 9.15 nam. K O. „Klank en beeld uit Frank rijk". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. WOENSDAG 28 NOVEMBER. Lissone-Lindeman, Filmavond, De Burcht, 8 uur nam. Rollei-voordracht door K. de Groot, Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Emigratie-filmavond, Den Burcht, 8 uur nam. K. O. Nieuw Ned. Toneelgez. „Detective-Story", Schouwburg, uur nam. Lezing; dr. R. T- Zuidema: „400 jaar Ethnologie in Peru", Rijksmu seum v. Volkenkunde, 8 uur nam. Jubileum Pro Patria. Schietwed strijden te Katwijk; Taptoe Pieters kerkhof, half negen nam. DONDERDAG 29 NOVEMBER. Jubileum „Pro Patria". Overdracht nieuwe uniformen, Pieterskerkhof. 10.30 uur v.m. Parade af te nemen door Z.K.H. Prins Bernhard, Stad huis, 12.20 v.m. A-R.K.A. Leiden. Gezellige avond. Na lof in Kapel Nieuwe Rijn 52, in „Het Gulden Vlies", aanvang lof half 8. Kamer van Koophandel „Rijnland". Vergadering, Stationsweg 43, 2.30 u. nam. ZATERDAG 1 DECEMBER. R.K. Instuif. Soosavond. Leonar- dushuis, Haagweg, 8 uur nam. Jubileum „St. Cunera". Receptie St. Lidwina, 11.30 v.m. Pontif:- cale H. Mis door mgr. Jansen in St- Petruskerk, 9 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN. „Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde, Steen straat la. Tot 14 februari, geopend van 104 uur, zondags van 14 uur „Start V". Sted. Mus. „De Laken hal" tot 10 december. Zondagdienst der Huisartsen te Lei den. A.s. weekend 27/28 nov. zal de dienst worden waargenomen door: dr. Hartman; dr. Van Alphen; dr. Pleiter; dr. Verbrugge en dr. de Bruyne. Doktersdienst Oastgeest dr. D. Held. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807; Aoothepk „Tot hulp der Mensheid" Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. -26274. j.l. de huldiging plaats van de chef j Zilverentant namens C.H.J. van het schoenenfiliaal te Leiden, de heer J. F. Bekkers, in tegenwoordig heid van diens echtgenote, alle chefs van de andere filialen, het voltallige kantoor- en expeditiepersoneel. De huldiging geschiedde door de heer A. Presburg, die mede namens zijn broeder, door ziekte verhinderd, en de overige directieleden, de jubila ris prees voor het met hard en ziel behartigen van de belangen van de Leidse zaak en ook mevr. Bekkers dank bracht voor de steun, haar man hierbij gegeven. Zowel van directie, filiaalchefs als het aan het hoofdkantoor verbonden kantoor- en expeditiepersoneel, ont ving de jubilaris een aantal fraaie geschenken alsmede menige bloemen hulde. Nog lange tijd bleef men na afloop gezellig bijeen. OPVOEDING EN VORMING VAN JONGE OFFICIEREN. De afdeling Leiden van de Alg. Vereniging van Ned. Reserve-officie ren hield gisteravond een bijeen komst in de officiers-mess van de Doelenkazerne. Tijdens deze samenkomst heeft de luit.-generaal b.d. A. T. C. Opsomer, oud-commandant I LK, het een en ander verteld over de opvoeding en vorming van jonge officieren. Na een inleidend woord van de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer J. G. Crabbendam, wees spreker er al lereerst op, dat er in militair-tech nisch opzicht zeer veel is veranderd. In tegenstelling hiermede zijn de principes, waarop de opvoeding en vorming van jonge officieren steu nen, vrijwel steeds dezelfde en ook actueel gebleven. Uitvoerig ging spreker dan in op de vorming van jonge officieren, het zich ontwikkelen tot het leiderschap. Hierbij vormt karaktervastheid een grote rol, terwijl z.i. in het geven en ontvangen van vertrouwen de sleutel tot het leiderschap ligt. Be langrijk zijn ook verantwoordelijk heidsgevoel het opbrengen van mo rele moed, besluitvaardigheid, zelfbe heersing, tact en rechtvaardigheid» Hoewel het moeilijk is om aan al de ze eigenschappen te voldoen, moet het ideaal blijven om naar de ver wezenlijking van een en ander te streven. Na de pauze volgde een geanimeer de gedachtenwisseling. G. (CHU) voor het spreekgestoelte om hun mening over „De grond slag van beginsel- en actieprogram ma's te zeggen. Citaten van „de profeten van het dagelijks brood", van gestorven en nog levende politici ondersteunden hun* stellingen en slagvaardigheid noch humor waren het jonge parle ment vreemd. Met parlementaire hoffelijkheid beluisterde men eikaars mening, maar nadat iedere groep zijn stand punt uiteengezet had, brandden de replieken los en als voorzitter Van Zonneveld zijn hamer om tien uur niet had laten vallen, zouden de jon geren er een nachtzitting van gemaakt hebben. Leidse Agenda ZATERDAG 24 NOVEMBER Leidse Llchtweek. Opening Waag gebouw, 19.15 uur nam. R.K. Instuif: „Instuifsfeer", Leo- nardushuis, Haagweg. ,8 uur n.m BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Blanke paria's, 18 jaar (vrijd.); „Simon en Laura", 14 jaar (zat.); „Doctor at sea", alle leeftijden (zond „Een vrouw aan boord", 18 jaar (maand.); „Opstand der Maori's", 18 jaar (dinsd.) „Ontmoeting Londen Air- port", alle leeftijden (woensd.); „In de rimboe van Australië", alle leeftij den (donderd.). Lido: „Spion voor de onderwe reld", 18 jaar. Luxor: „Het trottoir", 18 jaar. Trianon: „Alexander de Grote", 14 jaar. Rex: „De sheriff van Wichita", 14 jaar. GEMEENTERAAD RIJNSBURG Voor 't eerst begroting met een tekort Burgemeester P. N. Höweler presi deerde gisteravond voor het laatst de werkvergadering van de raad van Rijnsburg. Bij de aanvang werd eni ge ogenblikken stilte betracht als blijk van medeleven met het leed onder de Hongaarse bevolking. Er was nog een verzoek van de Ned. Chr. bond van Overheidsperso neel en van de Ned. bond van gemeen teambtenaren binnengekomen om de 6 pet. loonsverhoging inplaats van 1 sept., deze op 1 juli te doen ingaan. B. en w. stelde voor hiertoe te be sluiten, wat de goedkeuring van de raad had. Verder ging de raad ac- coord met het verzoek van het Kleu terschoolbestuur voor de stichting n inrichtingskosten van de nieuw te bouwen kleuterschool. De gemeente rekening en rekening waterleiding bedrijf werd zonder op- of aanmer king van de commissie van onder zoek goedgekeurd. Vervolgens werd de gemeentebegroting dienst 1957, welke voor het eerst met een tekort van 40.080 sluit, aangeboden. Men zal de batige saldi van vorige jaren aanwenden, om dit tekort voor een deel te dekken. Aan mr. P. N. Hö weler werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. Eveneens aan de heer A. A. Bos als technisch ambtenaar bij de gemeentewerken. Doordat de fami lie De Haan de voorwaarden bij de aankoop van een strook grond aan de Brouwerstraat door de gemeente heeft laten vervallen, zal tot dem ping van de sloot aldaar en het leg gen van riolering worden overge gaan. Met de verhoging van het cre- liet voor de bouw van een brand weergarage en garage voor gemeen tewerken, waarvoor de vergunning is afgekomen om deze met 20.800 te verhogen tot 'n bedrag van 125.200, ging de raad accoord. Verder werd een crediet van 85.000 vastgesteld voor straataanleg in verband met woningbouw tussen Tulpenstraat en Burg. Hermansstraat. Aangaande een ingediend rapport van de Rijkspoli tie te Rijnsburg, om maatregelen te treffen ter bevordering van de vei ligheid o.a. voorrangskruising Oegst- geesterwegSmidstraat, Brouwer straatMoleneind en wachtverbod Oegstgeesterweg vanaf Tramstraat— Langevaart) was men, na enige dis cussie algemeen van oordeel om me de in verband met bedrijfsbelangen aldaar het wachtverbod Tramstraat Langevaart te wijzigen en het niet langer parkeren dan een kwartier. SASSENHEIM MEMORIE GEMEENTEBEGROTING. Aan de memorie van toelichting op de begroting der gemeente Sassen- heim is het volgende ontleend: De gemeente-financiën vertonen een stijging in ongunstige zin van ƒ37.400; de finantiële positie in haar geheel, genomen is echter niet ver ontrustend. Ofschoon het gasbedrijf een ver lies opleverde van ƒ11.500, zien b. en w. nog geen aanleiding tot tariefs verhoging over te gaan, in afwachting van de onderhandelingen met Lei den over de levering van kraakgas. Overwogen wordt chter een ver hoging van de water-tarieven voor industrieel gebruik met 1 ct. per kub. meter. Het nadelig saldo van het badbe- drijf wordt begroot op ƒ7.467.64. Ondanks het gereed komen van 82 woningen achter de Acacialaan is het aantal woningzoekenden in 1956 nog toegenomen en bedroeg op 1 novem ber j.l. 190 ongehuwden en 151 ge huwden. Een nieuw plan voor 90 wo ningen, waarvoor het terrein be schikbaar is, ligt gereed, maar wordt gehandicapt door curveprijs en huur- plafond. «WWK DF.H RIJN Vorstschade. De voor deze tijd van het jaar nogal strenge vorst heeft menige tuinder schade berokkend. De Andijvie op de volle grond kan wel als verloren worden beschouwd. Een enkeling had nog tijdig maatregelen genomen door ze, om te keren, zo- Pers.ver. ÏÏSTS Leïmbi^gen: dV%n? de eerste nachtvorst nog 1 verhandelbaar was, de rest is ver loren. Ook met de bloemkool zal het afgelopen zijn. Sommigen hadden de Feestavond. Stadsgehoorzaal 8 u. n.m. Jubileumfonds P. C. L„ Feest avond. Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling Gezel schap „Theater", Schouwburg 8 uur nam. K. O. Nieuw Ned. Toneelgezelsch. „Detective-story" 8 uur nam. ZONDAG 25 NOVEMBER Raad v. Maatsch. en Cult. Overleg. Sociale Zondagmorgen. H. Mis in ka pel Carmelitessen 8.45 v.m.; waarna ontbijt en lezing in St. Ant. Clubhuis. MAANDAG 26 NOVEMBER. R.K. Toneelver. „Vondel": „De Voetbalpool" Zaal Speelt.ver. „Oos- terkwatier, Borneostraat 8 u. nam. Gezinsvoogdij en Patronage. Con tactavond. „De Lakenhal" 8 uur nam. Bedrijfsbond, Voedings- en genot middelen. Feestavond. De Burcht, half 8 nam. Tentoonstelling „Start", Rondlei ding. „De Lakenhal" 8 uur nam. K.A.B. „St. Leonardus" Klaverjas- competitie. Haagweg 14, 8 uur nam. DINSDAG 27 NOVEMBER. Archeologische Lezing. Les Vikings et la Normandie. Rijksmuseum van Oudheden. 8 uur nam. „Huishoudelijke en gezinsvoorlich- rijpe exemplaren nog tijdig in de schuren gehaald. Het is begrijpelijk dat deze thans een hoge Oprijs opbren gen. De aanvoeren aan de veiling zijn door deze vorst aanmerkelijk kleiner geworden. De huismoeders zullen de nadelige gevolgen van dit wintertje spoedig bij de aankoop van groenten ondervinden. Gehoopt wordt op spoedige verandering van weers omstandigheden. De zondagsdienst voor Katwijk- Valkenburg en Rijnsburg wordt waar genomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. NE" Moderne salon met buitenlandse ervaring (14 cabines) Voor elk gewenst kapsel su Speciaal: Perm. Wave, Teintuïë Lookwell PRINCESTRAAT 31 Katwijk aan Zee, Tel. K1718-3878 JÜrir Ingez. mededeling. Goe-luyden komt naeby en hoort wat ick gae segghen van watter deese weeck aen dinghen is geschied die waerd syn om gestaefd, al syn het kleyne saecken, in 't weeckelykse lied. 't En is geen schockerud nieuws, 6r syn wel groter feyten, men leest se daegelyks. Op alderhand gebied staet d'aerde op haer kop. Maer toch vergeten we de kleyne feyten niet. Co in Soetermeer, daer trouwde er een jonckman en daer syn bruyd voor ambtenaer en altaer bracht. Het vers-getrouwde paer werd voor het dorpsche reditbuys door ruyters opgewacht om mèt het edel ros een wys man te gaen eeren die in dees gecke tyd van staelen paerdekracht het paerd van vleesch en bloed als draeger van syn meester nog te behouden traoht. In Wassenaer daer leeft een kleuterjoffer die sich door een hex in luuren legghen laet. Sy schonck nog, argeloos, dat vrouwenmensch oock een aelmoes met geenen and'ren baet. dan om die hex daerdoor so mild te stemmen dat die haer sprack wat in de sterren staet en lynen van de hand. Het kostte haer veel duyten; het was een duure raed. met honderdjaerigen. Want nu weer waeren daer Sint Cunera en d'oude Paeterskercke, die thans reeds honderd jaer tot heyl der Sleutelstad en van haer goede borghers, so groot als kleyn, bestaen. Wy vieren altegaer dit eeuwgetyde mee en drincken in den gheest op 't dubbel-gouden paer. 't En is geen beuselingh, nu in dees braeve stad het echtpaer Allers al so langhé is getrouwd. Wel vyf en sestich jaer syns' in de echt vereenigd; 't en heeft hen noyt berouwd. Bynae drie-quart-eeuw langh, dat 's meer dan wy al oud syn, dat Houwelyck moet syn op steen gebouwd. Wy wenschen 't echtpaer AllersBeuzemaker: Leef, en wordt beyden oud. So naeckt strax weer de vyfde vam december en vol verwachtinigh klopt oock ons het hart. Wy gaender in een hoeckjen by ons self te raede oft koeck wordt of de gard. Ach goede Sint, wilt todh so quaed niet weesen. al hebben wy 't vergockt, hoe ons nu sulx oock smart, scbenick ons oock iet, al isset dan maer enckel 'een heel kleyn suyck'ren hart. WILLEIM VAN HORSTENDAEL. Laatste bisschop van Albanië gestorven In het Vaticaan is bevestiging ont vangen van het overlijden van de laatste bisschop in Albanië, de 81-ja» rige bisschop van Pulti, Mgr. Bernar- dinus Shlaku. Door zijn overlijden zijn thans alle 5 bisschoppelijke zetels onbezet. Mgr. Shlaku heeft in de jaren 1952/ 1953 enige tijd gevangen gezeten, doch werd begin 1953 vrijgelaten we gens zijn hoge leeftijd en zwakke ge zondheid. Na zijn vrijlating had hij geen enkele bewegingsvrijheid en stond zijn residentie Koder Sheh Gjergji in het Noord-Albaanse berg gebied onder voortdurend politietoe zicht. Van de vier andere bisschoppen stierf alleen Mgr. Thaci, bisschop van Scutari in 1946 een normale dood. In Maart 1953 stierf de aartsbisschop v^n Durazzo, Mgr. Prennushi in de gevangenis, na in 1948 zonder enige vorm van proces tot 20 jaar gevange nisstraf te zijn veroordeeld. De bis schop van Alessio, Mgr. Gjini, en de bisschop van Sappa, Mgr. Volaj, wer den in 1946 vermoord, Voor de 113.000 katholieken in Al banië zijn nog slechts enkele pries ters over, die bovendien onder de voortdurende dreiging van arrestatie leven. Zij oefenen hun ambt in het geheim uit. Openbare godsdienstoefe ningen zijn sinds lang niet meer toe gestaan. Ongeveer 80 priesters van de WASSENAAR LEDENTAL REDDINGSBRIGADE VERDUBBELDE IN JUBILEUMJAAR. De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft, gisteravond in café Van der Zalm. onder voorzitterschap van de heer M. Schrijver de jaarvergadering gehouden 'en daarmee een vereni gingsjaar afgesloten, dat een hoogte punt is geworden in de historie van de WRB. Niet alleen vierde de bri gade het 25-jarig bestaan en mocht zij bij die gelegenheid in de vorm van een kostbaar geschenk, een nieu we reddingsvlet, een tastbaar bewijs krijgen van de sympathie voor haar streven in de Wassenaarse gemeen schap, het 25e verenigingsjaar ken merkte zich ook door de opening van het Wassenaarse sportfondsen bad. Daardoor werd het de brigade veel gemakkelijker gemaakt jeugdleden aan te trekken dan voorheen, toen men was aangewezen op een zwem bad in Den Haag. Dat vele ouders hun kinderen aan de ervaren leiders van de brigade toevertrouwen voor het zwemonderricht blijkt wel dui delijk uit de groei van het ledental, dat in een jaar tijds van 210 tot 410 toenam. Er werden gisteravond enkele jaar verslagen uitgebracht, door secretaris C. Hiebendaal, die een overzicht gaf van de jubileumviering, door pen ningmeester R. Bangma, wiens jaar overzicht sloot met een batig saldo en door de heer A. Bunschoten, ma- terialencommissaris, die een over zicht gaf van het materiaal, dat de brigade thans bezit: o.m. drie red- dingsvletten met twee buitenboord motoren en kleinere reddlngsimate- rialen. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren Bunschoten en G. Versteeg werden herkozen en dat tot nieuwe bestuurs^den werden be noemd de heren B. Kennedie en J. Schild. Marktberichten LEEUWARDEN. 23 nov. Kaas. Gouda volvet 2.142.15; Edammer 40 1.941.95; broodkaas 40 1.96—1.97. Stemming redelijk. VÏNKEVi. EN, 23 nov. Groente. Andijvie B 21 ct; boerenkool 31 ct: prei A 2224 ct; prei B 14 ct; witlof uien 4.205.10 p. kist. Groene kool A. II 71—76 ct; witlof B I 65—70 ct; witlof B II 5267 ct per kg.; peterse lie 28 ct; selderij 1224 ct per bos. KATWIJK a. d. RIJN. 23 nov. Groente. Bloemkool A 34.0046.00 bloemkool B 21.00—27.00; bloemk. C 10.00—17.00; waspeen A 36.00—47.00; waspeen B 32.0045.00; andijvie 14.00 —35.00; spruiten A 78.0089.00; sprui ten B 47.00—57.00; kroten 3.00—3.60; 14.00—23.00; rode kool 9.00—17.00; boerenkool 24.0027.00; selderie 16.60—18.10. TER AAR, 23 nov. Groente. Kas- snijbonen 1.491.81; idem stek 1.34; tomaten export A. 5893 ct; idem B. 541.00; idem C. 3d49 ct; tomaten A. 2057 ct; idem B 2054 ct; idem C. 2031 ct; idem CC 20 ct; idem bonken 2022 ct; andijvie 13 25 ct; idem B. 78 ct; uien 19 ct; aardappelen 10 ct; witlof 1 6374 ct; idem 2 B557 ct; idem stek 32 ct; spruiten 6973 ct; idem B. 5254 ct; rode kool 18—19 ct; kroten 7 ct alles per kg; bloemkool B 25 ct; knolsel derij 1621 alles per stuk; stoofsla 40 60 ct per kist; boerenkool 901.00 ct per kist. Druiven 1.34 per kg. R'VEEN, 23 nov. Bloemen. Free- sia's 1.00—2.90, anemonen 8088; cyclamenbloemen 90—1.12; troschry- santen: Schlager 901.11; Orch. Be auty 851.10; Kaufmann 6877; Lit- 93 vonden de dood in het concentra- ie America 56—80; Cranfordia 63—71; tiekamp of moesten naar het buiten- Aefritton 51—76; Am. Aanwinst 89— landvluchten. Dit betreft nog slechts1 j.jj. Loveliners 95—1.05; Millendale j„ 70—86; Gold-n Seal 52—57; Herco 74 98; Chatwoth 5863; v. d. Elzen 70 80; Perfection 76—87; Southdown Pink 881.00, per bos. Chrysanthen (p. st.) Long Island 1724; Am. Aan winst 1825; Lovelines 1419; Shla- ger 1517; Orch. Beauty 1216; Am. Anjers 19—39 ct. de wereldgeestelijkheid. Van de 100 Jezuieten en Franciscanen in het land zijn er 16 geëxecuteerd, 31 verban nen, 35 verblijven in concentratie kampen. Zes zouden er inmiddels gestorven zijn en 13 paters zijn, zover bekend, clandestien werkzaam. 1923 november 1956. Laagste koers vrijdag 23 november 1956 laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 16 nov. Alg. Kunstzijde Unie 211 1/2 226 3/4 216 7/8 9 Van Berkels Patent 180 185 183 1 Van Gelder Zonen 202 219 202 12 Kon. Ned. Hoogovens 299 1/2 313 299 1/2 10 1/2 Ned. Kabelfabriek 280 1/2 288 285 1/4 246 1/2* 258*) 253 1/2*) 1 333 1/2*) 368*) 343 1/8*) 24 Wilton-Fijenoo d 293 306 Ex claim 717 764 725 7/8 38 3/8 Holl.-Ameiika Lijn 191 1/2 198 191 5/8 2 7/8 Kon. Ned. Stoomboot Mij 171 175 1/2 171 1/2 2 Ned. Scheepvaart Unie 166 170 3/4 168 1 1/8 Van Ommeren 320 329 1/2 320 5 Amsterdam Rubber 70 74 70 1/2 2 5/8 H.V.A 88 90 1/4 88 2 3/4 Ver Deli Mijen 97 1/2 101 1/4 97 1/2 2 1/4 3—3li Nederland 1947.. 87 3/4 89 15/16 88 1/2 1 19/32 3 Invest, cert. Ned 88 1/2 91 89 1/8 1/16 3 Ned. 1932-64 87 3/4 90 1/16 88 1/2 1 23/32 Ex 5 1/4 interim-dividennd Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Aandelen 1 6.808.252 Aandelen 7.735.364 Obligaties 10.677.579 Obligaties 13.255.046 A.N.P.C.B.S. Beursindices 1953 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart Indonesische fondsen I Algemeen vrijdag 16 nov, '56 vrijdag 269,41 154,33 171.32 ),41 200,10 13 nov. '56 257,21 148,90 169,33 97.6 192,40

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3