Jlmam 'SbJIww$m De Leidse raad voerde interessant debat over de bejaardenzorg SCHOLENBOUW in Leiden: zorgenkind van de raadsleden Leidse stichting komt met 'n plan voor herbouw „Elisabeths-hofje" Extra-toelage gewenst voor leerkrachten BX.O, C.S. gaven geen antwoord op Moronplan DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT Wethouder Menken„liever overleg* dan nieuwe commissies" Batang-wekkend was het debat, dat gisteravond nog laat ln de Leidse raad over de bejaardenzorg te Leiden werd gevoerd. Mevr. Braggar (P.v.d.A.) kwam met vele wensen ten aanzien van de bejaardenzorg, vooral aan hulpbehoevenden, die ln Leiden nog veel ten achter blijft. In dit verband onthulde dokter Kortmann (KVP) een zeer interessant plan van de stichting tot behartiging van de belangen van inva lide bejaarden tot het verbouwen en inrichten tot centrum voor invalide bejaarden van het St. Elisabeths-hofje. Werken in Vóóraraad. De heer Aalders (K.V.P.) pleitte in aansluiting op zijn vraag in het sectieverSlag voor het in portefeuille houden vfen aanvullende werken, die in geval van opkomende werkloos heid direct in uitvoering genomen kunnen worden. Over het antwoord van b. en w. was de heer Aalders nog niet gêheel tevreden, omdat het college nog te Véél in overweging heeft en te weinig in voorbereiding. Mevr. Braggaar (P.v.d.A.), die zich bij dó heer Van Dijk aansloot, wat betreft de huisvesting van de Mythyl- school, hield een uitgebreid betoog over de bejaardenzorg. In dit verband schilderde zij de grote behoefte van Lelden aan een gemeentelijk bejaardentehuis en Vér- pleeghuis VOor bejaarde chronische zieken. Ook vroeg zij om een verordening over het toezicht op de bejaardenzorg. Zij vroeg om verbeteringen in het comfort van enige hofjes; er Zyn hof jes, waar sanitair ontbreekt. Tenslot te sprak zij gewoontegetrouw over de oprichting van een crèche (be waarplaats Voor kinderen van wer kende vrouwen). Zij had tevergeefs gewacht op een prea-advies op het voorstel dat zij destijds samen met de heer Portheine heeft ingediend. Bejaarden in de samenleving. De heer Portheine (V.V.D.) wees er op, dat de laatste tijd de overtui ging groeit, dat de bejaarde een plaats in dó samenleving dient te be houden. De „vergrijzing van de be volking" noemde hij een ethisch probleem. Voor de bejaarde chro nisch zieken en mindervallden meen. de hij, is een algemeen verzorgings huis gewenst. Over de crèche liet hij een scherper geluid horen dan mevr. Braggaar geuit had. „Het college is in het antwoord op het voorstel betreffende de crèche ern stig tekort geschoten". Aldus de heer Portheine. Ook de heer De Kier (Prot. Chr.) noemde het bejaard^nprobleem een zeer ernstig vraagstuk. Plan voor Elisabethshofje. Dr. Kortmann (K.V.Pging even eens uitvoerig in op het vraagstuk van de bejaardenzorg, dat één van zijn hobbies is. Hij heeft met belang stelling de cijfers gelezen, die b. en w. over de bejaarden in Lelden heb ben gegeven. De groep bejaarden die de meeste zorg vraagt noemde dokter Kortmann de hulpbehoevenden. De verzorging van hulpbehoevende be jaarden in rusthuizen is niet ideaal. Veel beter leek hem de verpleging in een verpleeghuis, waar de woningen voor bejaarden rondom gegroepeerd worden. In dit verband sprak hij over het werk van de onlangs opgerichte stichting tot behartiging van de be langen van invalide bejaarden. De zorg van deze stichting strekt zich uit over bejaarden in gezinsverband en bejaarden die in verpleeghuizen zijn opgeno men. Het verheugde hem dat de ze stichting een plan heeft ont wikkeld voor restauratie van het Elisabethhofje. Het is. er op ge richt dit hofje als invalide be jaardencentrum in te richten. Het plan, dat door ir. Van Oerle is ontworpen, noemde hij zeer aantrekkelijk. Het oude element onontbeerlijk in deze stad is gehandhaafd. Het voldoet echter ook aan de eisen, die deze tijd aan de bejaardenzorg mag stel len. Het plan geeft ruimte aan 19 tweepersoons- en 14 éénper soonswoningen, vier ziekenzaal tjes, woonruimte voor enige ver pleegsters (73 bedden). De bonw- prijs zal ƒ7.500 per bed bedra gen. De heer Kortmann was van mening, dat men dit bedrag ze ker niet hoog mag noemen. Tenslotte sprak de heer Kortmann de hoop uit dat dit plan, dat binnen kort aan het college wordt aangebo den, met grote voortvarendheid be handeld zou worden. Gewijzigd inz'cht. Wethouder Menken, die de functies van voorzitter en antwoordend wet houder in zich verenigde, wenste bij alle plannen met twee benen op de grond te blijven staan. In besprekin gen, die gehouden zijn werd wel dui delijk, dat van het nieuw bouwen van bejaardentehuizen de eerste tijd, helaas, niet veel zal kunnen komen. Hij meede, dat het beter is van onder uit langzamerhand verbetering in dikwijls slechte toestanden te brengen. Hij wenste dit liever niet te doen door een verordening op de zorg voor bejaarden. Beter is het door gesprekken met besturen tot verbeteringen te kom ,n. Ook voelde hy weinig voor het stichten van com missies. Wel was het college enige tyd geleden van mening, dat Leiden behoefte heeft aan een verpleeghuis voor bejaarden. 1 Dit inzicht is echter gewijzigd sinds het congres over bejaar den-vraagstukken ln Schevenin- gen, waar z.l. terceht werd ge steld, dat ook de zieke bejaar de in een dependence van het ziekenhuis thuishoort. Volgens de mening van deskundigen was het zeker niet gewenst een ver pleeghuis aan het bejaardenhuls te koppelen. Met het oog hierop overweegt het college of over dit vraagstuk nu geen overleg gepleegd moet worden met besturen van zieken huizen, alsmede met besturen van bejaardentehuizen. Over de stichting van een gemeen telijk tehuis voor bejaarden toonde hij zich optimistischer. HIJ meende, dat de plannen binnen niet al te lan ge tijd geconcretiseerd kunnen wor den. Hij was van plan hiervoor over leg te plegen met de federatie van woningbouwverenigingen. Een derge lijk tehuis zal naar zijn inzicht ge dragen moeten worden door een stichting waarin niet gemeente-men sen, maar mensen uit de gemeente zitting hebben Huishoudelijke hulp. Voorts betoogde de wethouder, dat doeltreffende huishoudelijke hulp aan hulpbehoevende bejaarden wordt verleend via de dienst voor sociale zaken. Wat het vraagstuk van de crèche betreft: do wethouder heeft bitter weinig initiatief by particulie ren op dit punt geconstateerd. Door dit gebrek aan belangstelling heeft het preadvies op het voorstel-Brag- ga&rPortheine zo lang op zich la ten wachten. De wethouder over- WETHOUDER S. MENKEN Gewijzigd inzicht woog om nu maar eens een verga dering over dit onderwerp met dó vrouweiyke raadsleden te beleggen. De vrlje-tyds besteding van de be jaarden wenste hy te bespreken met de besturen van de bejaardensocië teiten. Hy voelde er niets voor ook hiervoor weer oen commissie ln het leven te roepen. Gemeenteiyke finan. ciële steun hiervoor zal echter on- ontbeeriyk zyn. Gevaarlijke perfectionisme. In de repliek zei de heer Kortmann (KVP) dat men de mogeiykiheden die binnen korte tijd te verwerke- ïyken zyn, niet mag negeren. In het algemeen moet men waken tegen perfectionisme. Verpleeghuizen ge koppeld aan ziekenhuizen behoren tot die perfecte idealen, die moeilijk snel te realiseren zyn. Bovendien moet men onderscheid maken tussen zieken met een medi sche en zieken met een sociale indi catie. Ook voor bejaarde zieken kan men dit onderscheid maken. Hy meende dat men ondanks de uitspraken op het conigres ieder plan op zijn waarde moet onderzoe ken. Temeer omdat de ziekenhuizen toch al te kampen hebben met gebrek aan personeel. Wethouder Menken zei in de re pliek, dat overleg wordt gespleegd met diverse besturen over de ver pleeghuizen. Maatschappelijk werkster. Mej. NoOrdmail (KVP) drong aan Op het OiSflistellen van een sociaal werkster bij de dienst van kasbeheer y kredietwezen. Mej. Vah. Nienes (P.v.d.A.) Sloot zich gedeeltelijk hier bij aan. De heren Hagens en Stolp waren echter van mening, dat voor dezê kracht geen dagtaak bestaat. Ook de Wethouder Van der Kwaak wfls er niet van Overtuigd, dat aan 'n maatschappelijk werkster een drin gende behoefte bestaat. In het afge lopen jaar zijn 60 gevallen voor een onderzoek in aanmerking gekomen. Deze kondien met behulp Van ge meentelijke en niet gemeentelijke krachten (o.m. door fflej. Noordnian als lid van de commissie soctele zakenworden ppgfcloét. Voorstel. Het Voorstel van de heer Stolp (Prot. Ohr.) een efflclenter werk wijze ln cle samenwerking tussen sociale raad en de dienst van socia le zaken te bewerken werd tij dens de bespreking van de para grafen van dit hoofdstuk aan de orde gesteld. Hij meende, dat er doublures in werkzaamheden van dé diénst en deze raad bestaan. Misschien zou naar zijn mening verbetering in kunnen treden door beide instellingen in één gebouw onder te brengen. Wethouse Menken zei, dat het college dit voorstel ln preadvies neemt. Mevr. Braggaar vroeg om subsidie voor militaire tehuizen van het hu manistisch thuisfront. Wethouder Menken stelde voor deze zaak dit jaar nog in de raad aan de orde te stellen. Om tien minuten over elf gister avond kwam hoofdstuk 10: Econo mische Aangelegenheden aan bod. ETI-rapport. De heer Aalders (KVP) ging in op rni^e punten in het E.T.l.-rappor,t betreffende de industriële ontwik keling in Leiden. Hij vroeg zich af waarom het aantal personen in de Leidse industrie bij het landsgemid- delde ten achter blijft. Men weet dit o.m. aan de achteruitgang van de Leidse textielindustrie. Hy kon ech ter by deze branche slechts het tegen deel van een achteruitgang consta- toren. Zeer belangryk in dit rapport vond hij de opmerking dat Jaarlijks Leidse burgers uit de fltad wegtrekken. Hij vroeg het college of het met het rap port eens ls, dat dit voor een ge deelte aan de woningnood te wijten is. MERKWAARDIGE HERDENKING. „Onder invloed van de vorst is de scheepvaart in de grOte en kleine ka nalen stilgelegd. Op talloze ijsbanen worden wedstrijden gehouden. Alleen de grote vaarten In Rotterdam, Am sterdam en Katwijk ïljn door het aan houdende varen nog open." Aldus de „Leidse Courant" van 23 november 1921. Hoe vroeg en hoe fel de vorst 33 jaar geleden inviel, gótuigt het nuch tere berichtje, dat de Leidse Ijsbaan was geopend, dat de dag tevoren i dezelfde krant werd opgenomen. Het begint er op te lijken dat dit jaar een record gebroken wordt. „O'Ktobertooi niet groene blaaën, dat. duidt een strenge winter aan", aldus een oude volkswijsheid. We kunnen dus de lezers gerust stellen: veel groen zat or ln oktober niet meer aan de bomen. Maar als het waar is, dat „Kerstmis Op dinsdag" strenge koude mót zich brengt, dan kon dezelfde weerprofóét nog Wel eens gelijk krijgen.,.. Teleurstelling bij fancy-fair. Van een van de medewerksters aan de fancy-fair ten bate van Hongarije in de r.k. Ulo aan de Haarlemmer straat is gistei'middag een fiots gesto len. Dit was wel een zeer onaangename verrassing voor deze jongedame die zich voor 't werk op de fancy-fair, die ruim 1700 gulden opbracht, zo /et- dienstelyik heeft gemaakt. Wij hopen, dat de fietsendief zich Terug van de waardige ontvangst van de meest gewaardeerde gast in deze dagen: Sinterklaas, mocht de voorzitter van de raad, jhr. mr. F. H. van Kin schot, de vriendelijke groeten van de Goedheiligman aan de raad overbrengen met de mededeling, dat ook de raadsleden voor een presentje in aanmerking kwamen. In de loop van de vergadering ontvingen allen een plattegrond van Leiden, die nog naar Inkt rook van nieuwigheid. Mevr. Braggaar dankte de Sint voor deze verrassing voor de raadsleden, die zich zo braaf met de begroting hebben bezig gehouden. .Leiden zyn erkenning heeft gekre gen. De huisvesting laat echter nog veel te wensen over. Voorts hoopt hij dat de oprichting van een tweede katholieke vakschool "n de uitbreiding van de technische school „Don Bosco" zonder moeiiyk- heden voortgang zullen vinden. De Rembrandt-herdenking in Leiden noemde hy een geslaagd evenement. Pleidooi voor de klassieke opvoeding Wethouder Van Schaik was jarig. Daarom dronk en at men thee met sprits. Daarom ook was het hoofd stuk onderwijs spoedig afgedaan. De wethouder, die vandaag op de vragen over onderwys zal antwoorden, ging tegen vijf uur heen. Omdat op die '!d ook de burgemeester de raar' ver liet, heeft de heer Menken gister middag en -avond enige tijd de zit ting geleid. Bijzondere aandacht werd in de vragen over onderwys besteed aan 'e instelling van een gemeentelijke extra-marge voor leerkrachten in het buitengewoon lager onderwijs. Enige -aaHsieden sloten zich bij de heer v. D*'k. die deze succestie deed, aan. Stadsgehoorzaal slopen? De heer Van Iterson (Prot. Ohr.) verklaarde zich nog eens tegen voort gaande vernieuwing van de Stads gehoorzaal. Hij meende, dat het beter is de Gehoorzaal, en de school aan Breestraat en Aalmarkt te .saneren. Hiervoor in de plaats zou een winkel galerij gebouwd kunnen worden. H.B.S. of lyceum? De heer Woudstra (Prot. Chr.) be- mrak de onlangs verschenen school- nota. Hij pleitte voor het stichten van twaalfklassige scholen. Hij hoopte, dat het omzetten van de gemeentelijke H.B.S. in een lyceum geen doorgang zal vinden. Het stichten van lycea noemde hy een „modegril". Een lyceum is slechts op zijn plaats in plaat sen, waar een gymnasium niet kan gedijen. De klassieke oplei ding van een gymnasium vond in hem een warme verdediger. De ervaring leert, dat het onmoge- ik is op een lyceum een klassieke sfeer te scheppen. Hij wenste, dat sooed wordt betracht met het aan wijzen van een terrein voor „Ma thesis". Extra toelage leerkrachten B.L.O. De heer Van Dijk (KVP) is blij, dat de samenwerking tussen sectie onderwijs van de gemeente en de schoolbesturen goed is. Hij was ook ankbaar voor het verschijnen van het rapport over de scholenbouw. Hy memoreerde, dat de Mythyl-school te scholen in Leiden rekening is gehou den met de grootse toekomstplannen t.a.v. Leidens taak ln de randstad Holland. Voorts informeerde hy er naar of Leiden voor de bouw van scholen, nadat de urgentieverklaring is afgekomen, voldoende bouwcapa citeit heeft. De aula-scholen zijn wendig zee^ geslaagd, uitwendig zyn zij echter zeer eentonig. Daarom meende hij, dat Leiden eens naar een nieuw type school moet uitzien. Hij vroeg om een betere behuizing voor „Kennis is Macht". Zou de ulo school aan de Plesmanlaan geen ge schikt gebouw zyn? Hy sloot zich aan by de mening van de heer Van Dijk over de Invoe ring van een extra-marge in de be zoldiging van leerkrachten in het B.L.O. Tenslotte vroeg hij naar de aanvullende plannen voor het sport- co-n^1«>x „K'kkeroolrier". De heer Ten Broek (KVP) merkte op, dat de molen De Heesterbocm in een slechte toestand verkeert. Is de gemeente van plan de molen te lonen of zal men nu elndeiyk tot Dit was onder meer te danken aan de briljante wijze, waarop de directeur van de Lakenhal, de heer spoedig herstel overgaan? Van Wessem de tentoonstelling heeft voorbereid. olkstuinen. Voor onderwijskrachten in het bui tengewoon lager onderwijs wenste hij een extra-toelage. In 80 a 90 van de gemeenten in Nederland is dit het geval. Rekenmghouden met toekomst. De heer Drijber (V */D) vi'oeg of bij het bepalen van het benodigd aantal De heer Van den Burg (P.v.d.A.) wees op het gebrek aan recreatie- en sportterreinen. Voorts ontwikkelde hy enige gedachten over de noodzaak van volkstuincomplexen. Hij betreur de het, dat in het zuidwestelijk deel van de stad de tuinen ontbreken. De heer Van Schaik zal morgen antwoorden. Wethouder Jongeleen: Pand Vismarkt wordt hersteld Zeer snelle behandeling ondervond het hoofstuk eigendommen. De heer Lardee (P.v.d.A.) vindt, dat de Burcht slecht onderhouden wordt. Het pand Vismarkt hoek Kapelsteeg is na de brand niet hersteld. De gemeente geeft een slecht voorbeeld aan de in woners. Aldus de heer Van Stersen (Prot Chr.). Het merenplan kreeg eveneens zijn aandacht. Hij vroeg zich af wat de gemeente met Gedeputeerde Staten over deze zaak heeft besproken. Hij vroeg nogmaals of het college niet van mening is dat dit plan naar het rijk der geschiedenis kan wordert ver wezen. Wethouder Jongeleen stelde vast dat herstellingen in het verleden aan de Burcht-rotonde niet goed zijn uit gevoerd. Het college zal een orider- zoek naar de toestand van de rotonde doen instellen. Pand wordt betrokken. Het door brand verwoeste pand aan de Vismarkt is aangeboden aan de bewoners van het pand Breestraat, dat door gemeentewerken ls betrok ken. In afwachting van het betrek ken van dit pand is men nog niet tot herstel overgegaan. Aan het Merenplan werken noch Rijk noch spoorwegen mede. B. en W. heeft tot G.S. een verzoek tot ont gronding ingediend. Het antwoord van G.S. is, nadat er nog enige be sprekingen aün geweest, nog steeds niet binnengekomen. JAARWEDDE LEIDSE WETHOUDERS VERHOOGD. B. en v/. van Lelden stellen de raad voor aan Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland te verzoeken de jaarwedde van de wethouders de- zer gemeente, inclusief de 18% ver hoging te bepalen op 11.000, zulks gerekend te zyn in gegaan op 1 juli 1950. De huidige wedde bedraagt 9.120. VOORLICHTINGSAVOND VER. VAN SUIKERZIEKEN. Van de ruim 400 leden, welke de afdeling Leiden en Oanstreken van de Ned. Vereniging van Suikerzieken telt, kwam een groot aantal gister avond in „De Kleine Burcht" byeen. De voorzitter, de heer J. Wllibrink, heette allen hartelijk welkom en wees teven op het nut van vergade ringen zoals deze waarbij men elkan der ontmoet en de onderlinge band kan verstevigen. Het geven van juiste voorlichting is een van de doelstel lingen van de vereniging. Hy pleitte tevens voor het zoeken van contact in de buitengemeenten met name in Alphen aan den Rijn en Katwijk. Na dat het huishoudeiyke gedeelte was afgewerkt kreeg mevr. dr. Lucarde gelegenheid een voordradht te hou den over de behandeling van suiker zieken. Zij sdhetste in het kort het moeizame leven van een suikerpatiënt en vertelde daarna hoe men in 1879 heeft getracht de gemiddelde levens duur van zulke patiënten te bepa len. Was dit tot in het begin van de twintigste eeuw vijf Jaar na het kry. gen van de ziekte, na het ontdekken van insuline is hierin grote verbete ring gekomen. Leidse Agenda DONDERDAG 22 NOVEMBER Huish. en Gezinsvoorl.: Excursie De Lakenhal 10—11.30 v.m. Expogé: Hr. Bakker: „Vier dagen HongarijeWenen". De Harmonie, Breestraat. 8 uur n.m. Eeuwfeest Hartebrugparochle: Toneel. Spelers van St. Vincent: „Wy zijn er nog" door Edm. Nicolas. St. Antonius-clubhuis. 8 uur n.m. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver.: Leeuwe- rikstraal 8. 8 uur n.m. VRIJDAG 23 NOVEMBER Alg. Ver. v. Ned. Res.-officieren Lt.-Gen. A. T. C. Opsomer over „Op leiding en Vorming van onze jonge officieren", Off.-mess Doelen-kazer ne. 8 uur n.m. Zitting Leids Jeugdparlement. Trouwzaal Stadhuis 19.30 uur nam. ZATERDAG 34 NOVEMBER R.K. Instuif: „Instuifsfeer", Leo- nardushuis, Haagweg. 8 uur n.m. Pers.ver. Clos en Leembruggen: Feestavond. Stadsgehoorzaal 8 u. n.m. Leidse Llchtweek: Opening Waag gebouw. 19.15 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN. Tentoonstelling Vrye- en Toege- Êaste Kunst, 10—24 november 1958, oerhaavezalen Leiden. APOTHEKERSDIENST Voor Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen tot zaterdagmorgen 24 nov. 8 uur door apotheek „Doeza", Doczastraat 31, tel. 21313; apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en apotheek „Oegstgeest" Wil- helminapark 8, tel. 28274. BIOSCOPEN. De films in de week van 23—30 nov. zyn door de Kath. Film Oentrale als volgt gekeurd: Casino: „Blanke paria's, 18 jaar (vryd.); „Simon en Laura", 14 jaar (zat.); „Doctor at sea", alle leeftijden (zond.); „Een vrouw aan boord", 18 jaar (maand.); „Opstand der Maori's", 18 Jaar (dinel) „Ontmoeting Londen Air- port", alle leeftijden (woensd.); „In de rimboe van Australië", alle leeftU- den (donderd.). Lldo: „Spion voor de onderwe reld", 18 Jaar. Luxor: „Het trottoir", 18 jaar. Trianon: „Alexander de Grote", 14 jaar. Rex: „De sheriff van Wichita", 14 jaar. 1 nog bedenkt en het rywiel weer par keert op de plaats waar hy het hoeft aangetroffen. Overwerk voor de Murtha- stlchting. Dezer dagen was mevr. Meyers, di- rektrice van de Alphense Martha- stichting, om twaalf uur in de recrea tiezaal van de H.C.W.-N.E.M. aan de Zoetenvoudseweg. By afwezigheid van de kérn-voorzitter werd zij toe gesproken door vice-voorzitter S, A. Wetering, dio haar een enveloppe aanbood inhoudende 2240 gulden, bij eengebracht door het gehele perso neel. Men had V/2 uur overgewerkt voor het Sinterklaasfeest van de kin deren van de Marthastichting. Ook dlrektle en kantoorpersoneel hadden aan dit bedrag bijgedragen. Mevrouw Meyers war- er erg mee ingenomen, evenals met de familie- schommel, die vervaardigd was door het personeel en die geiykertyd in gebruik genomen werd. Ook voor Hongarije werd door het personeel van H.C.W.-N.E.M, een uur overwerk beschikbaar gestold. Crescendo. Wogons omstandigheden gaat de feestavond voor de leden, donateurs en ouders der leden van de korfbal ver. voor r.k. „Crescendo" niet door. Hij ls verschoven naar half decem ber. Nadere Gegevens volgen nog In het clubblad. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Norm en Handeling (BU- drage tot een kentheoretische funds- ring der sociale wetenschappen)" de heer J. F. Glastra van Loon, geboren te Djakarta en thans wonende te Lei den. De pi-omotie geschiedde cum luide, gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift geti teld „Enige aspecten van de SinuslUis Maxillaris Chronica Purulent*", de heer M. G. C. Franseen, geboren te Venlo en thans wonende te Leiden; geslaagd voor het kandidaats examen Kunstgeschiedenis mej. M. D. de Vriw te Hilversum. Mevrouw dr. M. Brongersma—- Sanders, thans privaatdocente by de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse universiteit heeft op dracht ontvangen om van 17 sept. 1966 tot een nader to bepalen datum in genoemde faculteit onderwijs te geven in de ooeanografie. Burgerlijke Stand Géboren: Simon, zn. v. A. Duinman en J. van Schaik; Krlno, in. v. H. Bont en L. Pruis. Overleden: A. C. Heemrood man, 57 jr.; C. Peet man, 67 jr.; B. W. P Keukenmeester havr. van: De Wit, 76 jr.; P. Oudesluys man, 64 jr.; J. van den Bos hsvr. van: Verzaal, 65 jr. Gevestigde personen In de week ven 8 tot en met 14 november P. Buijs en fam., instrumentmaker PTT Lammcnschansweg 180; J. J. Mcinnich en lam., vertegenwoordiger. Mulderstr. 41; L. Cornelisse en fam., kleorm., Oude Sin gel 214; C. A. Timmors en fam., schoonh. specialiste, Morslaan 23; P. Frydenberg en fam,. secrotarls, MuldcrEtraat 67; S. uodé-Hummel en fam., Moddermnn- strnat 1; W. H. van Leerdam en fam.. metaalbewerker. Voldersgracht 10a; W. v Steenbergen en fam., Dillenburgorstr. lfla: J. M. Kooistra en fam., huisschilder Atjehstraat 91; B. C. J. Fock, nb Oulge- Water t/o 13; R. Augusteljns, militair. Hoge Rijndijk 147; A. Pluis, hulp in de huishouding, Burggravenlaan 193; M. S. Wesselman, kantoorbediendo, Jac. Cats- laan 69; J. van der MelJ, metselaar, J. W. Frlsostraat 1; I. Winkel. Maritfn- poelstraat 15; B. Würdomann, verpleeg ster. Rljnsburgerweg 10; A. E. Beumee, laborante, Roodenburgcrstraat 16; M. A. van Oorde—Julius, Hoge woerd 175; G. H. A. van der Voen. Roodborststrant 48; H. A. MeerbeekAkkermans, Pasteur- straat 50a; C. M. van Voorst tot Voorst, (barones). Merelatraat 50: K. Koopman, verpleegster, Rynsburgcrweg 10; C. J. dc Vries, Zecmanlaan 36; A. M. van Ak ker, loswerkman, Volmolengracht 2a; C. R. Traas, de L. do Konterstrant 30b; E. H. A, Robert, verpleeghulp, Duinhof 32; J. L. Lensing, Morsstraat 11; E. M. A. Lucas, chef-etaleur, Lorentzkade 59; E. H. van Esv. d. Koppel, Haven 24; F. Moerman, Bocrhaovelaan 17; P. J. Snooker, constr.monteur, Lage RUndljk 116; J. van Zeist, dienstbode, Mlrake1- stceg 27; S. J. Oudshoorn, verpleegster, Julianastraat 8aH. C. Adriannse, onde- - wyzeres. Wasstraat 15; L. A. Houtepen. secretaresse, Cobetstroot 10; A. J. Ho!- trop. stationsassistent, de Genestetstr. 36 S. Num8n«, mangelstcr, Rynsburgcrweg 140; G. A. Terpstra, Hooigracht 90; J. H. Dulstermaat, Hugo de Grootstrsat 9; J. Bognards, analist, Roodenburgcrstraat 33 M. Roovers, Kam, Onneslaan 36a; J. de Lange, Roodborststraat 49: J. H. G. Wy- ers, Hogewoord 84a; I. Chorls. 1.1. ver pleegster, RUnsburgerweg 10; S. Lop*s Cardozo, lector, Lammenschnnsweg 89; J. Deegenaars, 1.1. verpleegster, Irent- straat 29a; P. S. Kamtna, Wasstraat 70; A. H. van Gorssel. vcrpleegstor, Rynr- burgerweg 10; M. M. van der Pol, hulp in de huishouding. Spieghelstraat 19; P. J. Lateveer. militair KL. de Wetstraat 14 J. J. H. Gerrltzcn, Gerecht 1; B. R. Boi, Haagweg 206; M. D. B. Oerbors, Vree- wijkstraat 10; R. R. Aberson, Hoge Rljn- dyk 42; T, C. Eradus, Kort Galgewatcr 9; J. B. M. Dllkmans, Noordeinde 50; M. J. E. PostNIJkamp, Verdamstraat 22; M. van Dunné, RUnsburgerweg 77; S. M. Moraal—Harteveld, Amallaftraat 19; P. O, J. WUnen, verpleger, Boerhaavelaan 23; P. J. Bleljl, huisschilder, Levendarl 160;; H. H. J. Zwart, Leeuwerikstraat 33; A. M. A. Jonkman, med. analiste, do L de Kanterstraat 32; J. A. W. A. Michels, Seringenstraat 31a; J. van Ulden—Van den P«rg, Jan Llevenstraat 34; A. J. van DUk, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5